Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.19 0 0 3624

A Hargitához nagyon drukkolok ! Az árpádot pedig kíváncsian várom :)
Üdv

Előzmény: Zoli1949 (3623)
Zoli1949 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 3623

Szia Kari!

Az egyik az ide már feltett Árpád kaszni a másik a szintén itt szereplő Hargita kaszni  szíve lesz, ezért nem eladók. Viszont írtam, hogy van egy Pannónia állórészem és forgórészem, Amik az egyik futóműből kerültek ki. Azt szívesen elcserélném egy üres állapotú Pannónia motor futóműre. Ez hiányzik a harmadik Pan- El motoromhoz. A motorok átalakításába nagy munkát fektettem, ezért egyáltalán nem áll szándékomban eladni. Az Árpád egyszerűbb feladat lesz, ezért most ezen dolgozom. Megcéloztam vele a karácsonyi családi vonatozásunkat.  A Hargita jóval nagyobb falat.  Előfordul, hogy marad az 1-es méretben a kaszni, de 0-ás nyomtávban. Viszont,  ha egyszer elkészül  ( remélem, hogy nyárra ) viszont eladó sorba fog kerülni, mert fedeznem kell a költekezésemet.

Összegezve: eladó egy Pannónia álló és forgórész.

Üdv: Zoli

 

Előzmény: karikaV43 (3621)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.19 0 0 3622

Nem tudtam, hogy van annyi hely hogy el tudna fordulni az Előre kasztniban, de igen; másképp nem tudná bevenni a kanyart sem :)))

Ezt most találtam, ugyan nem Pévé; de  magyar vonatkozású, 0-ás és szerintem nagyon érdekes megoldás : https://www.youtube.com/watch?v=uvPiYXMyDOc

Előzmény: Zoli1949 (3620)
karikaV43 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 3621

Inkább add el nekem azt a két Pannónia forgóvázat :)
Sajnos a kiállítások már felemésztették a készletem.

Előzmény: Zoli1949 (3618)
Zoli1949 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 3620

Szia!

Nem értem a kérdést. Miért ne lehetne forgózsámolyos? Mindkettő simán el tud fordulni a kívánt mértékben. Merev vázzal nem lehet megcsinálni, mert nem tud elfordulni kanyarban a mozdony. Az Atlas tolatómozdonyomban mindhárom tengely hajtott, de a középsőn lévő réz kerekeknek nincs pereme. Így kanyarban oldal irányban csúsznak és el tud kanyarodni a mozdony.

Zoli

Előzmény: Törölt nick (3619)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.19 0 0 3619

Köszönöm nagyon ! Szerintem jól néz ki. Kérdés, hogy nem siklik-e ki ha nem forgóvázas lesz....Egy bordó előrében gondolkozom a jövőben, ilyen hajtásmegoldással. Persze ha nem jönnek össze az alkatrészek akkor, marad a sima átfújás... 

Előzmény: Zoli1949 (3618)
Zoli1949 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 3618

Sziasztok!

Nem mindig vagyok ilyen gyors, de itt a vizuális válasz. Éppen kéznél volt két Pan-El motor és egy Mad Max kaszni. A kerekeken álló képnél a két motor szénkefetartóján áll a kaszni. Ez ne zavarjon meg benneteket, mert ebben a két motorban Előre álló és forgórész van Előre szénkefetartókkal. Az eredeti Pannónia motor keskenyebb, de a futómű ugyanaz és ez a lényeg. Nem is néz ki rosszul, ahogy a hanyatt fektetett képen látszik. A megfelelő alváz elkészítése, a motorok rögzítése és a kaszni felszerelése  feladja a leckét, de meg lehet oldani. Sok sikert hozzá!

Zoli

Előzmény: Törölt nick (3616)
József Gábor Papp Creative Commons License 2017.11.19 0 0 3617

Szia! Érdekes elképzelés!:) Szűkösen beleférne,de hogy látványnak milyen lenne,azt mindenki döntse el maga. :)

Előzmény: Törölt nick (3616)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.18 0 0 3616

Sziasztok !

Kérdés: Előre házba bele lehet szuszakolni egészségesen a 2 pannónia motort ( össz 4 tengely ) ?

Üdv

Zoli1949 Creative Commons License 2017.11.18 0 0 3615

Sziasztok!

nagyon csendben vagytok, ezért egy találós kérdés.

Milyen kocsi ez?

Ákos biztosan tud rá válaszolni, mert tőle vettem a kiinduló alapot.

Zoli

mozgópostás Creative Commons License 2017.11.16 0 0 3614

Rendben, s én meg vinnék egy kis törkölyt vagy birset is mellé! Igazi PVs (pálinkás vonatozás) esemény lenne!

:)

Előzmény: Zoli1949 (3613)
Zoli1949 Creative Commons License 2017.11.16 0 0 3613

Szia!

A pont nálad és a keresztelő költségére egy üveg szilvapálinkát is felajánlok. Most koncentráltam az ígéretemre ezért ennek a beltartalma  SI mértékegységben 0,7 liter lesz, Természetesen ennek az elfogyasztása csak Szentendrén Miklósnál  lehet . Erre, mint keresztapa elvárlak,( kivéve, ha máshogy nem rendelkezik az ünnepelt ). 

Sajnálom Miklós az elkeresztelést,  de látod, hogy éhes disznó makkal álmodik

Üdv. Zoli

Előzmény: mozgópostás (3612)
mozgópostás Creative Commons License 2017.11.16 0 0 3612

S ha addigra elkészülne a "Miklós" motorvonat, akkor el is viheted megmutatni...

:)

 

Előzmény: Zoli1949 (3611)
Zoli1949 Creative Commons License 2017.11.16 0 0 3611

Kedves Árpád!

Jövőre szeretnélek a szavadon fogni. Ahogy igazi kiránduló idő lesz meglátogatlak Szentendrén. Előtte azért a priváton egyeztetünk. Mindig a szívem csücske volt - a szülővárosomon kívül -a városod, ami a régebbi években egy nagyon jól élhető kisváros volt. Most nem tudom, hogy milyen, mert a Pismányon tett családi látogatáson kívül sehol sem voltunk.  Csodáltam, hogy a régmúlttól a máig, a mindenkori városvezetés hogyan tudta ilyen ügyesen menedzselni Szentedre egyetlen adottságát, a gyönyörű fekvését. Ennyit a geográfiáról és az urbanisztikáról. 

Üdv: Zoli

Előzmény: nohabrok (3607)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.16 0 0 3610
nohabrok Creative Commons License 2017.11.16 0 0 3609

Előzmény: Zoli1949 (3603)
nohabrok Creative Commons License 2017.11.16 0 0 3608

Referencia.

 

 

Előzmény: Zoli1949 (3603)
nohabrok Creative Commons License 2017.11.16 0 0 3607

Ez egyszerűen lenyűgöző! Egyszer készítek neked róla egy grafikát.

Előzmény: Zoli1949 (3603)
Zoli1949 Creative Commons License 2017.11.16 0 0 3606

Sziasztok!

Köszönöm az elismeréseket. Szívesen adok tanácsot annak, aki lesz ennyire elszánt és nekiáll egy ilyen átalakításnak.

Mivel Pannóniával nem foglalkozom, van egy komplett motor ( állórész, forgórész és pajzs, ) amitől szívesen megválnék. A kefetartót és a hátsó csapágyházat a harmadik motorhoz felhasználtam  A másik Pannónia motoron nem volt tekercselés, csak az üres vasmagok csévetestekkel. Amennyiben lesz ráérő időm, ezeket megtekercselem. 

Egy motor nélküli Pannónia mozdony futóművet kérek érte, mert ez hiányzik a harmadik motorom talpra állításához.

Atlas tolatómozdony.

Minden vásárláshoz a mi témánkban elsősorban szerencse kell. Ezt a mozdonyt az eladója többször sikertelenül próbálta eladni a Vaterán. Egyébként csak H0- lal és TT-vel foglakozik és ez cserebere tartozékaként került hozzá. Jókor voltam jó helyen. Egyébként az eBay - en sokféle és változatos árban vannak fenn az enyémnél újabb tolatómozdonyok.

Üdv: Zoli

József Gábor Papp Creative Commons License 2017.11.16 0 0 3605

Szia Zoli!Úgy látom,te se vagy híján a türelemnek!:) Gratulálok a mozdonyhoz és a motorokhoz!Ezekkel biztosan vígan fog szaladni az Árpád!                                                                                                                          Üdv.Gábor  

Előzmény: Törölt nick (3604)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.15 0 0 3604

Szép munkák, gratulálok !

Hol lehet ilyen jó kis 0-ás tolatómozdonyt szerezni, ha lehet egyáltalán ??? Nagyon kis formás ! A Lima H0-ás régi tolatómozdonyom juttatja eszembe :) mégegyszer az elvégzett munkához !
Üdv

Zoli1949 Creative Commons License 2017.11.15 0 0 3603

Szervusztok Urak!

Megtörtem az eddigi hallgatási fogadalmamat, ami a Pan- El motor elkészültéig tartott. Mindjárt többnek fogtam neki. Az egyik féléből kettőt, a másikból egyet készítettem. Ez utóbbi még nem teljesen kész, mert hiányzik hozzá egy Pannónia mozdony futómű.  Annak aki nem ismeri,  röviden:

Mindkét változatnál a Pannónia futóműre van egy Előre motor álló és forgórésze felszerelve. Ehhez azonban az új pajzsokon túl még jó néhány alkatrészt el kellett készíteni. Kiderült, hogy a lombfűrészgépem még az egy milliméteres vaslemezt is felkapkodja, így maradt a kézi lombfűrészelés, ami sziszifuszi munka. 

Közben mindig volt valami sürgősebb munkám, ezért szegények úgy készültek, mint a Luca széke. 

Most hogy készen vannak, igaz az Ezermesterben leírtak- a pénzverdeiek közül tényleg ez a legerősebb motor. Ami nem is csoda, ha vesszük, hogy az Előre vasmag keresztmetszete majdnem 50 %- al nagyobb, mint a Pannóniáé  ( igaz abból kettő van, amiket nehéz szinkronba hozni ). Ehhez hozzájön a Pannónia jobb áttételezése.  

A második fajtát a hiány miatt nem tudtam kipróbálni. ennél még egy trükk is van: az Előre forgórész a Pannónia forgórész tengelyére van húzva és Pannónia kommutátorral működik.  Ezzel még nem vagyok kész. Közben hozzá jutottam egy Atlas tolatómozdonyhoz, amit életre keltettem Kitakarítottam a hajtóműbe száradt zsírt és motort is szétszedtem, mert nem működött. A " sógorok " pihent elméje olyan szénkeféket alkotott, amit még nem láttam. " S " alakú és az egyik törött volt. Pillanatragasztóval összeragasztottam - eddig még működik. Eredetileg háromsínes rendszerű volt, így ezt is át kellett szigetelt kerékűre alakítani. Szerencsére a Pannónia mozdony kerekei és áramszedői jók lettek hozzá. A furmányos osztrákok a középső kerékre nem tettek karimát, így kanyarodás közben ezek oldal irányban csúsznak. Jobb ötletem nem lévén, ezeknek az agyát szigeteltem. Látszik a képen, hogy ezek sárgarézből vannak. A karimás kerekek is sárgarézből voltak, tehát belerakták az anyagot a sógorok. Nem tudom a mostaniak - ha még gyártanak 0-ás méretben - miből vannak. 

Így, hogy a motorok elkészültek, neki állok az Árpád motorvonat összeállításának. Jó játék lesz, mert az alvázat is el kell készíteni sok minden más egyébbel együtt. 

Ismét sikerült jó bő lére eresztenem, így az átalakított Pannónia mozdonyhoz csak annyit, hogy biztosan Előre motoros. Viszont szép munka. Remélem az Árpád is ilyen lesz.

Üdv: Zoli

József Gábor Papp Creative Commons License 2017.11.15 0 0 3602

A fura (számunkra talán kicsit érthetetlen) és érdekes összeépítés,átalakítás ellenére,szépen kivitelezett,nem "gányolt" munka.Biztos örömét lelte benne aki készítette.

Előzmény: a_hollo (3600)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.15 0 0 3601

Igen érdekes ! :))

Előzmény: a_hollo (3600)
a_hollo Creative Commons License 2017.11.15 0 0 3600

Szerintem Előre motor átalakítva, bár sajnos elég rossz a kép.

 

Előzmény: Törölt nick (3599)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.15 0 0 3599

Viszont, ha jobban megnézitek négy tengelyes. Mi lehet ? :) 

pv-vonat Creative Commons License 2017.11.14 0 0 3598

Csatlós kerekek?????   Ez nem Előre motor.

József Gábor Papp Creative Commons License 2017.11.14 0 0 3597

Ha egyedi különlegességnek szánta,sikerült.Keservesen sok munka így megrövidíteni,átalakítani a kasznit,ráadásul belül is át kell építeni hogy befogadja az Előre hajtását.

Előzmény: pv991 (3596)
pv991 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 3596

Mintha rövidebb lenne és előre tető lenne rajta. Az oldalán 6 rács helyett 5 van, és az egyik kisebbnek látszik, fele akkora, mint a többi. Szép és érdekes darab. 

Előzmény: nohabrok (3593)
József Gábor Papp Creative Commons License 2017.11.14 0 0 3595

Nagyon rafináltan hozták össze! :) Gyerekkori mondókánkra emlékeztet:"Piros a szeme,zöld a szőre és nyávog mint a kotlós malac!"! :D

Előzmény: Törölt nick (3594)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!