Keresés

Részletes keresés

sanyaboj Creative Commons License 2012.01.22 0 0 579

Sziasztok!

 

Tudomásul kell venni nekünk NÍVÓ pártiaknak is, hogy vannak még a piacon komoly biztonsági ajtók. Ilyenek pl: DTP (Laxi), Andre's, OMEGA. Tiszteletben kell tartanunk az ő véleményüket is, hiszen Ők csak ajtó márkában különböznek tőlünk, nekik is tökéletesen megfelel az egyébként nagyon jó biztonsági ajtójuk, úgy mint nekünk a NÍVÓ. Egy dologban biztos, hogy azonos véleményen vagyunk: MŰANYAGOT ÉS KÍNAIT NEM!!!

Előzmény: istvándr. (578)
istvándr. Creative Commons License 2012.01.22 0 0 578

Ki vagy te?! Ha jó a termék akkor ajánlom ahogy te is ! Egyébként meg én is kívánok neked kevesebb beszólást és több tiszteletet! Téma lezárva ! .....nem haragszom ;)

Előzmény: Törölt nick (575)
merQree Creative Commons License 2012.01.22 0 0 577

Anyukámnak, a hugának és nekünk van Nívó ajtó, ez akárhogy is nézem, három. De ez nem verseny ;)

Előzmény: Törölt nick (576)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.21 0 0 576

Három? Azt hittem, csak én vagyok ilyen elfogult, hogy nekünk és anyáméknak is NÍVÓja van már. Ez csak kettő, nyertél!

Egyébként hájszekbe más zár? Nem fog menni, mert a kínaiba nem megy semmise...

Előzmény: merQree (572)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.21 0 0 575

3 hozzászólás, 3 Andre's kft.... kicsit több építő hozzászólást, kevesebb reklámot kívánok...

 

http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=1224403&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9192162

Előzmény: istvándr. (574)
istvándr. Creative Commons License 2012.01.20 0 0 574

Az Andre's -t még azért nézd meg ! MOTTURA zárral dolgoznak ami a zárak között felsőkategória és nagyon szép ajtókat csinálnak nekünk is csináltak és nem véletlenül választottuk őket ! 

Előzmény: Hun-medence (573)
Hun-medence Creative Commons License 2012.01.20 0 0 573

Köszi srácok!

 

Akkor a Nívó lesz a befutó.

 

 

merQree Creative Commons License 2012.01.20 0 0 572

Én elfogult vagyok, mert a családunkban 3 Nívó ajtó van... de Te döntesz... ;)

Előzmény: Hun-medence (569)
sanyaboj Creative Commons License 2012.01.20 0 0 571

Annyival korrigálnám magamat, nem biztos hogy pont HI-SEC ajtó volt, de az a tipikus világító ledes, beépített csengős, kétzáras kínai ajtó volt a történet főszereplője.

Előzmény: sanyaboj (570)
sanyaboj Creative Commons License 2012.01.20 0 0 570

Szia!

A két ajtótípus közül mindenképpen a NÍVÓ ajtót javasolnám neked. Nálunk hosszú évek óta kifogástalanul működik. Nagyon robosztus, befeszíthetetlen, a 3 db MAUER zárbetét és maga a 3 db NÍVÓ zárszerkezet a mai napig nagyon finoman és precízen zár. Az ajtó nem vetemedik, nem lóg, olyan mintha tegnap rakták volna be. Én az erkély ajtónkat és az ablakainkat is velük csináltattam. (Földszinti panellakás). Azokkal sincs semmi bajom. Ha mégis a HI-SEC mellett döntesz, hát sok sikert kívánok hozzá. Egyik ismerősömnek a 2 éves HI-SEC ajtóját a Nívósok cserélték ki, mert nem tudott bemenni az ajtón egyik este meló után, úgy, hogy kétszer már javították a zárszerkezetét. Széthullott. Az ajtaját én feszítettem be, kb: 3 perc alatt, a pajszernak pikk-pakk engedett.

Előzmény: Hun-medence (569)
Hun-medence Creative Commons License 2012.01.20 0 0 569

Sziasztok!

 

Olvasom a topikot és én is épp beltéri (társasház) bejárati ajtó keresek.

A NIVO vagy a HI SEC cég mellett gondolkodom úgy, hogy mindenféleképpen Mauer zárat raknék be az egyik zárban legalább.

 

A 2 cég közül melyiket ajáljátok inkább?

 

NIVO: http://www.biztonsagiajto.hu/

 

HI SEC: http://hisecajto.hu/

 

vagy esetleg tudtok még jobb de nem horror áras tanácsot(okat) adni?

 

Üdv,

LB

sanyaboj Creative Commons License 2012.01.07 0 0 568

Meg kellett volna kérdezned a a melóst, aki bejavította a spalettát nálad, hogy ő mit használt, mert sokféle és jó minőség javító habarcs van a piacon. (RIGIPS, MAPEI, CAPAROL, STB...) Gyakorlatilag mindegy melyiket veszed, mert mindegyik nagyon jó!

Előzmény: softis01 (567)
softis01 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 567

Nem teljesen ide tartozik, csak részben: ajtó - ablak cserénél, konkrétan melyik termékkel lehet a falat helyreállítani, így:

Amivel nálam csinálták, az valami finom szemcsés készrekevert (por) cucc volt, kiszáradás után gyönyörü festhetö felületté lehetett csiszolni, viszont háló nélkül is 1-1,5cm vastagsáig lehetett vele javítani (1 lépésben).

 

Gondolom valami gipsz alapú? rigipsz? van valakinek ilyen tapasztalata?

Gyurco78 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 566
Előzmény: janikaka (565)
janikaka Creative Commons License 2012.01.04 0 0 565

Hmm köszi az ötletet. Itt egy UTP és egy vastag koax is bejön. Azt reméltem, erre van valami szabvány megoldás.

Előzmény: Törölt nick (563)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.04 0 0 564

Egyébként mi kaptunk egy nagyon aranyos képeslapot tőlük.

 

Tök normális hozzáállás.

Előzmény: Törölt nick (563)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.01 0 0 563

Nekünk is panelba lett az ajtó, kivésték a Nívósok a fa keretből a kábelt. Úgyhogy azokat nem sértik meg. De eselteg én leveretnék egy kis darabot a panelból valamelyik sarokból, aztán odatennék egy bergman csövet, vagy libanyak, ki hogy hívja, aztán azt kell körbehabozni. Nem nagy kunszt.

Egyébként BÚÉK.

Előzmény: janikaka (562)
janikaka Creative Commons License 2011.12.27 0 0 562

Üdv, lenne egy problémám új ajtó vásárlása előtt állva.

A lépcsőházban a falon kívül vezetve kábelcsatornákban sorakoznak az ajtó fölött a különböző kábelszolgáltatók vezetékei. Úgy tudom, általában ezeket az ajtókeret mellett szokták bevezetni, és purhabbal kitölteni a hézagot.

Létezik olyan megoldás, amivel megoldható, hogy szolgáltatóváltáskor egyszerűen ki lehessen cserélni a kábeleket?

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.25 0 0 561

Bár megkésve, de én is kívánok nekik Boldog Karácsonyt, illetve nektek is, kedves fórumlakók!

Előzmény: fackalak (560)
fackalak Creative Commons License 2011.12.15 0 0 560

Biztosan olvassák az illetékesek:-), ezért ezúton kívánok viszont kellemes ünnepeket és boldog új évet a NÍVÓ ajtó minden dolgozójának!

sanyaboj Creative Commons License 2011.12.14 0 0 559

Köszi az információt, így most már tisztázódott ez a kulcsütéses történet. Ezek szerint  a Nívó kérésére "turbózták" meg az Elite Prímát kulcsütés elleni védelem funkcióval. Nekem a 2007-ben beszerelt Nívó ajtó Elite Prima zárbetétje c41-es profilos, nem védett

kulcsütés ellen. Én az egyik betétet már 2010-ben kicseréltem Redline-ra, az alapból véd kopogtatás ellen is.

Előzmény: ronar75 (558)
ronar75 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 558

Én most szereltettem be 2db Nívó ajtót Mauer zárral, nem volt olcsó(310e), viszont b@szta a csőrömet hogy nem találtam semmit a zárbetétről, ezért megkérdeztem a Mauert, ezt a választ kaptam:

Az említett zárbetét a Mauer Elite Prima zárbetétcsaládhoz tartozik, ami
rendelkezik sav-, magkihúzás-, letapogatás-, felfúrás elleni védelemmel.
Mabisz minősített termék, 10 év garanciával, kulcsot kódkártya
regisztráció után csak nálunk, a vezérképviseleten lehet másolni.
A Nivó ajtókban található zárbetét abban különbözik, hogy a legújabb
Mauer kulcsprofillal rendelkezik - C12, amihez - az ajtógyártó kérésére
- kulcsütéses védelem is tartozik, ami még biztonságosabbá teszi a
zárbetétet.

 

Amúgy én is fizettem 20e előleget, talán 2 hét sem volt mire elkészült a 2 ajtó, a 2 mókus aki jött beszerelni tudta mit csinál, szóval elégedtt vagyok.

 

 

gdzsozy Creative Commons License 2011.12.12 0 0 557

Kazincbarcikán voltam asztalos szakoktató egy időben. a diákok fele a suliban a másik fele a fiatalkorúak börtönében vagy befelé abba vagy abból kifelé jött.

 

egyszer a egyik legcsinosabb viszont legszőkébb kolegina beletört 2 kulcsot az egyik épület 2 ajtajába. (napi egy is sok) kimentünk kinyitni...

én csak vakartam a fejem hogy hogy is fúrjuk fel amikor a tanúlóm azt mondja: álljon félre legyens zíves mester... teljesen szakszerűen 2 perc alatt szétkapta.

nekem azóta már volt 3 perces zár felfúrásom, de inkább több idő volt mint ettől kevesebb.

Előzmény: sanyaboj (556)
sanyaboj Creative Commons License 2011.12.11 0 0 556

Egyértelmű! A nem "járatos" reteszzár miatt. Tudom én is, a biztonsági ajtók és zárak minősége, tudásszintje csak az áthatolás idejét növeli meg, illetve egy masszív ajtó, komoly (!) cilinder zár halkan elég nehezen nyitható, ezekben az esetekben a betörő talán odébb áll, néz a lépcsőházban egy spiáter zárnyelves és fogadós kínait, vagy egy műanyagot. :-)

Előzmény: gdzsozy (555)
gdzsozy Creative Commons License 2011.12.11 0 0 555

csináltunk egy pinceajtót.

raktunk rá biztonsági zárat+ kéttolús patkó zárat és egy harmadik régi paraszti furfangból átvett retesz zárat. szerintetek melyik miatt nem tudtak bemenni?

Előzmény: sanyaboj (554)
sanyaboj Creative Commons License 2011.12.11 0 0 554

Nem beszélve arról, hogy pikk-pakk átmegy rajta a legprimitívebb betörő is, egy csavarhúzóval végigropogtatja a spiáter záródási pontokat. Hőhídmentesített tokkal is tudtad volna rendelni a Nívót, jobban jártál volna. :-(

Előzmény: cseza (553)
cseza Creative Commons License 2011.12.11 0 0 553

Én adtam sajnos! Ugyan elégedett tulajdonosa vagyok egy Nívó ajtónak,viszont kültérre nem mertem korróziónak kitett helyre fémet venni.Megjegyzem köszönő viszonyban sincs a két ajtó.Ez volt az első és utolsó műanyagajtóm. Ja és néhány nap múlva már nem volt zárható kulccsal.Hívtam a beépítő embert aki máig sem érkezett meg.Magam állítottam az ajtón.Most záródik.Nívóm közel kétéves,kilincse még ma sem kottyanik.Ennek a műanyag sz.... kilincse már most hatalmasat lotyog. Mondjam tovább,á.....cégnél rendeltem megye székhelyünkön..Természetesen határidőre nem készült el.Végül a szállítást (B P-ről)magam oldottam meg mert szükségem volt nagyon az ajtóra.

Viszont a Nívósokkal korrekt módon történt minden pontosan betartva a határidőt,igaz plusz költség ellenében jöttek (érthető 200km) beépíteni.De így is megérte.

Előzmény: Törölt nick (550)
sanyaboj Creative Commons License 2011.12.09 0 0 552

Szia!

 

Egy az egyben igazad van. Talán annyival egészíteném ki, hogy egy komoly biztonsági ajtó prémium cilinderbetéttel megvéd a az átlag betörők ellen. A profik ellen nincs védelem!!!

Előzmény: gdzsozy (551)
gdzsozy Creative Commons License 2011.12.09 0 0 551

lehet a felmérés ingyenes...Egy normális országban , normális fizetéseknél,adóknál, és megrendelőknél.

De abban az esetben amikor kis Pesta csak érdeklődik mert van fél órája amit nem tud eltölteni... felhív hogy ajtó kellene neki, kimegyek időre, felmérem a lehetőségeket, árajánlatot adok, erre közli hogy ez vagy drága, vagy még gondolkodik rajta.

 

ez azért dühítő és bosszantó. Én épp ezért megszoktam kérdezni hogy honnan hívnak, és már az elején közlöm hogy a felmérés az ingyenes de a kiszállás az nem. csak annyit kérek amennyit az autóval oda-vissza elfogyasztok. Pl miskolcon belül 1000ft.

 

A mai benzináraknál senki ne várja el egy Szakembertől hogy ingyen autózzon, ingyen idejét töltse  valakinek a kénye kedvére.

Ha valaki komolyan gondolkodik akkor tudja hogy ezek a dolgok pénzbe kerülnek, ha nincs pénzem akkor nem hívok senkit potyára.

 

A műanyag ajtókra nem szeretnék kitérni... annyit azonban megjegyeznék hogy ez a MDF dolog nagy parasztvakítás. lehet hogy szép... de érdemes lenne megnézni hogy mi is az MDF és mi lesz vele ha víz éri.

 

Záraknál pedig olyan nincs amit ne törnének fel. lényegében csak arra jó hogy az ajtó feltörési idejét kitoljuk. egy cilinderes zár szakemberként max 5 perc. profi betörőnek talán 30mp. viszont ha van még egy kéttollas kulcs azzal elidőzhet még egy kis ideig.

 

Előzmény: softis01 (533)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.09 0 0 550

Nem mondja bárki is. hogy ad százezret egy műanyag ajtóért!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????

Előzmény: softis01 (549)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!