Keresés

Részletes keresés

plzltn Creative Commons License 2011.10.31 0 0 2466

Like-olom, vazze. :-)

 

Előzmény: MECSI (2464)
Csaba110 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 2465

Szia!

 

Mihez kellek én?:) Hisz készen a motor fel kell rá ülni és menni vele. Egy laikus meg se mondaná hogy nincs váz alatta. Tök jó néz ki így is.

 

Üdv:Csaba

Előzmény: plzltn (2462)
MECSI Creative Commons License 2011.10.31 0 0 2464

az a jó a fejben épitésben, hogy nem megy kárba ha elrontod :-)

Előzmény: plzltn (2463)
plzltn Creative Commons License 2011.10.31 0 0 2463

Csabinak is igaza van, de azt is mondhatjuk, ha valakik megértenek téged, akkor azok itt, ebben a topicban, (és néhány hasonlóban) laknak. Próbálnád ezt elmagyarázni/megértetni mondjuk a Totalbike törzskommentelői zömének/vel...ha ha!

 

És van ugye a forditottja is, pl MECSI! "Előre nem tervezek...,de már 10 éve épül a gépezet." Ő meg jó pár éve tervez...na ezt se lehetne megértetni a fentiekkel. :-)

Előzmény: Joejoe1974 (2459)
plzltn Creative Commons License 2011.10.31 0 0 2462

Ha egyszer titkos, akkor nem is tudunk róla, igaz? Attól titkos...! :-) :-) :-)...legalább is előre nem tudunk... :-) :-) :-)

 

Viszont elkövetkezett az a pillanat, most, hogy a vázépítés kezdődik (tehát a műszak után a formát öntjük meg), hogy azt mondhassam az asszonynak egy hétfő délután, gyere csak le kicsikém a műhelybe! Mutatok valamit, amit te is fel fogsz már ismerni. (talán tetszeni is fog...)

Ezt mutaogattam neki (csak úgy pár forma alkotó alkatrész "odabiggyesztésével") :

 

Előzmény: Csaba110 (2461)
Csaba110 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 2461

Szia!

 

Volt már a titkos vendéged? Én nagyon sajnálom hogy nem tudtam ott lenni pedig sok érdekeset tudtam volna kérdezni tőle.

Előzmény: plzltn (2457)
Csaba110 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 2460

Szia!

 

Jó munkához idő kell.:))

 

Előzmény: Joejoe1974 (2459)
Joejoe1974 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 2459

Előre nem tervezek.Lehet nevetséges,de már 10 éve épül a gépezet.

Előzmény: plzltn (2457)
plzltn Creative Commons License 2011.10.30 0 0 2458

32 kilo lett a rugozatlan kerék tömeg. (és még hol a lengőkar) Ha egy csúmodellnek készülne, akkor öngyilkos lehetnék.

Méh jó, hogy csak fabrikálok valamit... :-)

 

plzltn Creative Commons License 2011.10.30 0 0 2457

Van már végátadási időpontod? ...akár csak tervezett?

 

 

Más! Úgy várom már a hétfő délutánt...! 

Előzmény: Joejoe1974 (2455)
plzltn Creative Commons License 2011.10.30 0 0 2456

Engem viszont érdekel, hogy: azt úgy coktuk, hogy..., meg jobb lenne, ha..., stb. El is mondom általában mi lesz belőle, hogy az előbbi egyáltalán elhangozhasson. Viszont valahol a kettőtök közt lehetek (Trike és Joe közt). Mivel nem értek a "szakmához, ám érdekel az, így meghallgatom szívesen cokásokat, viszont a dolgomról a véleményeket felében. Ha dicsérni akarják a tervemet, akkor kétszer mondják el, úgy jobban esik, ha leminősítenék, akkor azt egyszer se. (tegyék a hátam mögött... vagy tarcsák meg) Ilyen vagyok, így működöm, Ily gyarló módon, sajnos. 

Viszont érdekes, ezt be is vonzom valahogy. Mert többnyire ez is történik velem, körülöttem.

 

 

Előzmény: Trike. (2453)
Joejoe1974 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 2455

Két nappal később nálam is megvolt a próbastart :)

Aránylag könnyen indult a motor,nem volt szükség a trükkre sem.Volt alapjárat is.Mivel egy rongy volt a tompító ideiglenesen,így beindulás után a nyomás a rongyot kílőtte,így a szomszédok élvezhették a 2T muzsikát :-D

Előzmény: plzltn (2451)
Joejoe1974 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 2454

Persze hogy fizetek érte.Nem sokat,de az nem baj :-)

Szeretem ha segítenek tanácsokkal,de elkeserít amikor azt gondolják/mondják hogy felesleges munka az egész.Nem tehetek róla hogy nekem ez a hobbim.Jobb mintha kocsmáznék,nem? :)

 

Előzmény: plzltn (2450)
Trike. Creative Commons License 2011.10.30 0 0 2453

Én egy rajzzal szoktam érkezni a "szakikhoz" és tudják rólam, hogy szótlan ember vagyok > uccse mondom el nekik mi lesz belőle :) 

Így nem tudják osztani az észt, hogy: azt úgy coktuk, hogy..., meg jobb lenne, ha..., stb.

Előzmény: plzltn (2450)
plzltn Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2452

Amúgy hol csinálom meg ugyanezt a műveletet a mai agyon computerizált szarokkal? Két derót a két megszakítóra, trafok közöse pluszra, karbiba benya, önindító nekiérint aksinak, és szól a zene...

 

Előzmény: plzltn (2451)
plzltn Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2451

Megvolt a próbaindítás!!!

Csak így hidegen egy rövidke üzemidőre...ki tudja mi lehet vele, ha van bajság egyáltalán benne...

Jónak tűnik. Minden henger szépen megy, csúnya hang semmi, alapjárat egyből megáll. Mi kell még?...

 

 

 

 

plzltn Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2450

Na várjukn csak. Ezek a mesterek fizetősként vállalták a kapott munkát? Vagy ingyen csinálták(ják) neked? 

Csak mert ha fizetsz nekik az elvégzett munkáért, akkor nehogy már legyen saját véleményük (jutsz e valamire, és annak van e értelme, meg jobb lesz e bárminél is az...), legfeljebb ha te megmondot mi legyen az a vélemény...

Előzmény: Joejoe1974 (2449)
Joejoe1974 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 2449

Amikor elkezdtem a projektet,akkor ha kellett akármi esztergálás,elvittem hozzá és másnapra vagy harmadnapra elkészült.Azt mondja hogy nem látja az alagút végét,ezért nem segít.A legutóbbi munkát már máshoz kellett vinni,ez több nap keresgélés és sok telefonálgatásba került.Ilyenkor néha utólag jön rá az ember hogy kell pár tizedet levenni az alkatrészből,és ilyenkor szívás hogy egy apróság miatt kuncsorogni kell.Konkrétan pl egy csapágyházhoz kellett egy vas korong.Ezt más csinálta meg,igaz az is jól.Hegesztéskor elhúzodott a cucc,így le kellene belőle venni pár tizedet.Ezzel meg lehetne újra rohangálni.Ráadásul szinte sehol nem lehet megvárni a munkát,pedig úgy lenne jó ha pl ott megnézhetném hogy jó lett vagy sem.Emiatt már szívtam mert egy kuplungagy és központosítás a távollétemben történt,és hiába adtam rajzot fordítva lett összehegesztve a két darab.Lehetett szétvágni,újra összevarratni.Ilyenkor én vagyok a hibás mert minek variálok a gyári dolgokon amikor a mérnökök már egyszer megcsinálták jól.De én úgy vélem ha senki nem agyalna semmin akkor a világ nem haladna előre.

Előzmény: plzltn (2448)
plzltn Creative Commons License 2011.10.24 0 0 2448

Ezt fejtsd ki bővebben, kérlek. Nem értem, te vagy lassú, és ezt nem bírta az eszetrgányosod? De ha te vagy lassú, akkor még jobban lassítanod kellett a célvonal előtt? Miért?

Előzmény: Joejoe1974 (2447)
Joejoe1974 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 2447

Jó neked hogy van türelmes esztergályosod.Nekem hogy úgy mond a célegyenesben kell lassítani azért mert a régi mester már rámunt.

Előzmény: plzltn (2446)
plzltn Creative Commons License 2011.10.23 0 0 2446

De uraim!.... Már így is önértékelési problémáim vannak (túlértékelésiek). Teljesen elrontotok...bár, jól esik.  :-) :-) :-)

 

Csabinak esetére ígértem képet. Ugyanis az van, hogy hátsó tengelynek kinéztünk a szétbontott öreg opel hosszabbik féltengelyét alapanyagként. (van is kép róla 2333 hsz-ban) De az most nála van Érden, s míg visszajön, és nem csinál az esztergályos belőle végterméket, addig kotortam egy ideíglenesnek való lágy szart, ezt itt a képen. (egy kapapács ütésre is elhajlik - de tartani fog a vázépítés alatt.)

 

És ezzel hivatalosan is megkezdődik a vázépítés! :-)

 

 

 

Csaba110 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 2445

Szia!

 

Nem tudom valahogy nekem nem tetszik ez a motor olyan semmilyen a betmen című filmben volt ehez hasonló az autó ezért szerintem nem is egyedi . Tiéd sokkal jobb lesz és egyedi ílyen senkinek nem lesz.

 

Üdv:Csaba

Előzmény: plzltn (2442)
MECSI Creative Commons License 2011.10.22 0 0 2444

a lényeg lemaradt, jobb vagy te náluk!

Előzmény: plzltn (2442)
MECSI Creative Commons License 2011.10.22 0 0 2443

csináltak egy rakás szart, de jól meg volt fűszerezve :-)

ez olyan mint anno a beksztritbojsz, csak nem énekelnek hanem kisvakondgatyás mormonntól kezdve a latin szépfiúig egy szemvillantás alatt motort épitenek a médiaprodzsekte válogatott legények.

a legjobban az tetszett az egyik ilyen műsorban amikor egy szál ékszijjal akartak meghajtani egy légcsavart, ami meg fáj, hogy Foos tesó adta hozzá a nevét, parasztvakitás a köbön, de ha tehetem megnézem :-) hátha van benne egy két jó ötlet :-)

Előzmény: plzltn (2442)
plzltn Creative Commons License 2011.10.21 0 0 2442

 

Kispálya vagyok...

plzltn Creative Commons License 2011.10.18 0 0 2441

...pl a második részt még linkelte a totalbike. Játszani kellett, mert a képeken hó volt a háttérben. Megjelent májusban...

Előzmény: plzltn (2440)
plzltn Creative Commons License 2011.10.18 0 0 2440

Posztot például éppen most írok, miközben felnéztem ide. A megjelentetés? Na ja. Ott most a 17. rész jelent meg 6 napja. E hét második felében, hétvégén elengedem a 18. részt. Írni most éppen a 19.-et írom. A hétvégi hátsó kerék gyártásunk kb a 20.-ban lesz benne. Ennyi a lemaradás, ezt tartom is biztonsági időtartaléknak...Illetve ettől tudom áttekinthetőnek megírni. Kell ugyanis egy bizonyos időtávolság a már megtörténtektől, hogy azok súlyát egymáshoz viszonyítva jól tudjam beállítani. Pl ráütök egy kalapáccsal az ujjamra, azt gondolom miatta a hirtelen fájdalom hevében, egy év csúszás lesz a mű elkészültéből. De mit írok majd ha következő héten, ha (ne adj isten) lábamat töröm (megint)? 10 év csúszás lenne arányos. Ezért (sem) igyekszem behozni a lemaradást. Rálátást, áttekintést enged a történésekre.

 

(gond ott szokott lenni, mikor a képeken (október 9-én) rövidgatyában pózolok. Megjelenik november elején-közepén, mikor a valóságban havazik majd kint  :-)  )

Előzmény: Csaba110 (2439)
Csaba110 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 2439

Szia!

 

A blogot mikor folytatod tovább?

 

Üdv:csaba

Előzmény: plzltn (2438)
plzltn Creative Commons License 2011.10.17 0 0 2438

Még egy keserédes hír.

Új szerelő segédet alkalmaztam. Szóval elhunytt Robi még a nyáron. Helyére jött Alfi. Hamarosan a blogom is ehhez a részhez ér, és észrevettem, a képekről Robi hiányát, illetve a hamarosan következő posztokhoz válogatott képeken kezd feltűnni Alfi. Majd beleírom a következő részekbe ezt is...

 

Ezt most Alfiért:

 

 

Robi rozsdasárga szőrén lehetett látni ha csórikám a rossz hátsó lábai miatt beleborult az olajos alkatrész kupacba. (utolsó évében a vizslabetegség gyötörte, összecsukló hátsó traktus) Ennél az új kutyánál a "fekete ruha"  miatt nem fogom látmni másnap, mit alkotott az éjszaka. Pedig amolyan elhordós...egyenlőre a cipőinket visze kert szerete, de előbb utóbb a szerszámaimra is sor kerülhet...

plzltn Creative Commons License 2011.10.17 0 0 2437

Héééélo, héélo, héélo! Nem vágunk semmit!  :-) Értem én hogy valóban lehetett volna szebbre csinálni, de nekem ez is tetszik. 

...Sőt... :-)

 

 

 

"Ez még csak az első kerekünk, de ha majd a harmadikat magunknak csináljuk..." :-)

Egyébként ha csak az esztétika lenne a legnagyobb baja?! Sajnos van véresebb pontja. A nagy hegesztések közepedte, csak elhúzott. Pedig MECSI féle szaggatott varrást alkalmaztunk. Aztán lángal sokat húztunk vissza, na de tizedpontosan azért nehéz eltalálni a hőkezelést. Mennyi is maradt benne, Csabi?

 

Amúgy le volt ez már hegesztve szombaton, csak valahogy elfelejtettem abban a stádiumban is lefényképezni.

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!