Keresés

Részletes keresés

rubbersoul1968 Creative Commons License 2021.07.11 0 0 39890

Richards tud gitározni. Harrison énekesként és dalszerzőként értékelhető a számomra.

Előzmény: Rock'n'RollMan (39889)
Rock'n'RollMan Creative Commons License 2021.07.11 0 0 39889

Véleményetek szerint gitározásban Harrison vagy Richards?

Tehát nem szerzőségben és olyan 70es évek közepéig gondolnám. Stílusban, technikában, fejlődésben, esetleg másokra gyakorolt hatásban. Télleg érdekelne a véleményetek.

Törölt nick Creative Commons License 2021.07.10 0 0 39888

Kicsit úgy érzem ez a sorozat nem lesz több, mint századszorra is elmondott sztorik gyűjteménye. (Ettől függetlenül persze várom.)

 

 

El vagyunk kényeztetve idén: POB, Get Back film/album/könyv, McCartney 321, III Imagined, Zoom In, All Things Must Pass, etc.

 

Mégis számomra november másodika az év legvártabb napja: The Lyrics - 1956 to the Present megjelenése. 

McCartney saját életrajzi könyve, ráadásul megmagyarázza egy-egy dal értelmét/keletkezését, hát ez nagyon-nagyon várós!

 

 

 

Előzmény: Gideon's bible (39887)
Gideon's bible Creative Commons License 2021.07.08 0 0 39887

A harmadik kommenttárs vagy,aki felhívja a figyelmünket erre a nem akármilyen "minisorozatra".

Nagyon jól van ez így,inkább 20x,mint 1x se.Tény,hogy ez egy újabb trailer ugyanarról.                      Kösz'

Előzmény: DaniM77 (39886)
DaniM77 Creative Commons License 2021.07.08 0 0 39886

Új doksifilm...vagy valami hasonló: https://www.youtube.com/watch?v=KAkqy5QntGQ

Vid ispán Creative Commons License 2021.07.05 0 0 39885
Rock'n'RollMan Creative Commons License 2021.06.30 0 0 39884

Elvétve és senkit sem érdekelt az akkori nagy durranások mellett.

 

Nem hiszem, hogy kevés volt az a 7-8 év. Lennon-McCartney meg 12. Tulképp egy jól működő zkr ennyi idő itán érik össze, fut be, csúcs és erózió. Utána már kimerülnek. Személy szerint én nagyon örülök h akkor és úgy hagyták abba.

Kis kölykök voltak még mikor elkezdték és akkor még máshogy telik az idő. Az a forradalmi hevület és siker, élmények még ink többnek tüntethették fel számukra azokat az időket.

Előzmény: Vid ispán (39881)
Amíg a hat húr kitart Creative Commons License 2021.06.29 -1 0 39883

Nem kell mosolyogni,attól még bitliz marad vagy de bitlőz. 

Előzmény: Gideon's bible (39882)
Gideon's bible Creative Commons License 2021.06.29 -1 0 39882

Három napig vártam,de el kell mondanom,hogy az ilyen erőltetett bítlíz,bitlic stb. magyarra fonetizált verzióktól a szerzők

legjobb(?) szándéka ellenére sem tudok akár csak egy halovány kényszeredett félmosolyt is magamból elővarázsolni.Ez van.

Előzmény: Amíg a hat húr kitart (39871)
Vid ispán Creative Commons License 2021.06.29 0 0 39881

('64-ben mondjuk tolták a Johnny B. Goode-ot, de ez csak zárójelben ;) )

 

Egyébként igen, a személyiség a kulcs, a zenéjükben, a megnyilatkozásaikban, meg abban is, hogy éppenséggel melyik rajongónak ki közülük a szíve csücske. Ez a banda öntörvényű, markáns és egymástól több mindenben különböző emberekből állt, ellentétben más zenekarokkal, ahol a frontember mögött simán lehetett cserélni a gitárosokat. És egyben ez okozta a viszonylag gyors feloszlást is, meg azt, hogy mikorra talán megérett volna a pillanat az újabb közös munkára, már késő volt.

Előzmény: Rock'n'RollMan (39880)
Rock'n'RollMan Creative Commons License 2021.06.28 0 0 39880

Hát mondjuk arra alapozom, hogy Paul nem igazán ekézte a bandát, John javában, George megkeseredve szintén. Antology környékén is süt belőle a leszaromság.

Egyébként személyiségüket tekintve teljesen érthető. Mint ahogy a Beatles mindig újat hozott, nyilván ezt próbálták a közönség tudtára adni, ti. "64ben sem a johnnybgoode-ot toltuk, ne hallgassátok már a peppert, itt van a darkhorse". Például.

Csak szólóban ugye ez nem jött be, m nem csak a zene volt gyengébb, de a közönség is.

 

Részemről próbáltam Paul szólódalait is megszeretni, de nekem enervált. George és John azért számomra hoztak nagyobb, Beatles sziinttel is mérhető dolgokat.

De hát ezt már leírtam 1x és megkaptam ami járXD

 

Mindenesetre amit íram, nem úgy értettem ah reagáltad.

Előzmény: temporary secretary (39875)
Vid ispán Creative Commons License 2021.06.28 0 0 39879

A Népszabadságban írtam róla

 

 

 

 

Előzmény: Gideon's bible (39878)
Gideon's bible Creative Commons License 2021.06.28 0 0 39878

Emlékszem,már írtál is róla,hogy ott voltál a koncertjén.Azt hiszem,mintha nem lehetett volna közel férkőzni hozzá,autogramadástól is viszolygott.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjJlLPqmbrxAhU-hv0HHYxCB_4QFjAUegQIChAD&url=http%3A%2F%2Fautogram.blog.hu%2F2011%2F06%2F29%2Fringo_starr_egykori_beatle&usg=AOvVaw01nG_nNzK1Vpq7U5Bz9gWY

Előzmény: Vid ispán (39877)
Vid ispán Creative Commons License 2021.06.28 0 0 39877

Ma 10 éve

Mr Mustard Creative Commons License 2021.06.27 -1 1 39876

Attól még tény, hogy a megnevezett filmben kb. 20 évvel korábban ez szinte szószerint ugyanígy már elhangzott. Érdemes megnézni, jó kis film, Travolta egyik legjobb alakításával.

Előzmény: Amíg a hat húr kitart (39874)
temporary secretary Creative Commons License 2021.06.27 0 0 39875

"Tulképp Maccán kívül mindegyikük igyekezett kilépni ebből a Beatles múltból."

 

Annyiszor hallok ehhez hasonló állításokat, de sosem értem mire alapozzák őket az emberek. :D Arra, hogy volt Paul-ban annyi gerinc, hogy nem próbálta meg a sajtóban lejáratni a másik három jómadarat és nem próbálta meg eljátszani, hogy, amit a bandával csinált az egy rakat nulla és szenvedés volt, bezzzzzeg az új lemeze? Szerintem ha valaki a 80-as/90-es évek után született, sokszor fals prekoncepciók nélkül tekint McCartney felbomlás utáni viselkedésére, hozzáállására és karrierjére, semmi olyat nem fog találni, ami erre a múlthoz való ragaszkodásra, az abból való kilépés hiányára utalna. Sőt. Alig beszélt a Beatles-ről, Beatles számot koncerten először 75-ben játszott, ahogy az évtized első 3 évét eltöltötte annak nem sok köze nem volt a megszokott Beatle élethez, és a korabeli interjúkból (nameg magából a zenéből) az jön le az embernek, hogy mind a szóló lemezeivel mind az új bandájával egy új identitást akart felépíteni. Aztán amikor úgy érezte ez már megvolt, akkor vett be a set listre pár Beatles számot, amit egyedül írt. És kb ennyi. Meg hát nem fordult szembe a korábbi munkájával, hanem mindig is büszke volt rá. Pedig könnyebb és talán kifizetődőbb lett volna besározni azt, az épp aktuális új album érdekében.

[Az meg megint más, hogy Antológia Paul-t vagy napjaink Paul-ját pl (a totál bullshit primal scream terápiáról kilépő, lelkileg a béka segge alatt lévő, sértett és felbőszült) Lennon Remembers John mellé tenni nettó hülyeség. Pedig sokan ezen teljesen eltérő korszakok és szituk szembeállításával szeretik "igazolni" az elképzeléseiket.]

 

Jó kis interjúrészlet, kicsit talán idevág:

 

From what I read and heard, one of the basic mistakes seemed to be that the people wanted to hear old stuff. George wasn’t prepared to do that and I understand him. When I did that charity at Madison Square Garden, I was still riding high on ‘Imagine’ so I was OK for material. But when I did ‘Come Together’, the house came down, which gave me an indication of what people wanted to hear. At the time I was thinking that I didn’t want to do all that Beatles—but now I feel differently. I’ve lost all that negativity about the past and I’d be happy as Larry to do ‘Help’. I’ve just changed completely in two years. I’d do ‘Hey Jude’ and the whole damn show, and I think George will eventually see that. If he doesn’t, that’s cool. That’s the way he wants to be.

 

— John Lennon, interview w/ Chris Charlesworth for Melody Maker: Rock on! (March 8th, 1975)

 

 

 

Előzmény: Rock'n'RollMan (39869)
Amíg a hat húr kitart Creative Commons License 2021.06.27 0 0 39874

2021.06.24. Bérczesi Róbert

Előzmény: PeterCorr (39872)
Gideon's bible Creative Commons License 2021.06.26 0 0 39873

De érdekes,amíg a srác lemez hűen hozza a Pb.W. híres gitártémáját,addig a Hulu előzetesben Paul meglehetősen elnagyoltan,kissé egyszerűsítve játssza a saját ikonikussá vált riffjét.  ;)                       Egyszerűen imádom,neki mindent szabad.

https://youtu.be/yAde3bsVWNQ

                                                                                                                                                                                                .

https://www.youtube.com/watch?v=eTSe5hgB04s

Előzmény: PeterCorr (39860)
PeterCorr Creative Commons License 2021.06.26 -1 2 39872

Ez a párbeszéd a Michael című Travolta filmből van, csak ott viccesebb, mert egy angyal és az őt felkutató újságíró között hangzik el.

Előzmény: Amíg a hat húr kitart (39871)
Amíg a hat húr kitart Creative Commons License 2021.06.26 -1 1 39871

Apa mondja a fiának:Legfontosabb a szeretet.

Ezt ki mondta apa.

János és Pál fiam.

A Bibliából apa?

Nem a bítlízből.

 

Bérczesi Róbert

Rainvan Creative Commons License 2021.06.25 0 0 39870

Gondolom sokaig frusztralta, hogy noha Epstein halala utan neki koszonhetoen volt meg Beatles egyaltalan es o mindent meg is tett, hogy legyen, ez megse volt eleg hosszutavon. (Valoszinu sokszor pont ellenkezo hatast ert el: harom honappal a White Album befejezese utan belevagni a Get Backbe korai volt. De nyilvan attol tartott ha tovabb var mar nem tudja ravenni oket es annyi a bandanak.) 

Előzmény: Rock'n'RollMan (39869)
Rock'n'RollMan Creative Commons License 2021.06.25 0 0 39869

Na hát ez az, a RS rémlett, köszi.

 

Tulképp Maccán kívül mindegyikük igyekezett kilépni ebből a Beatlea múltból. Ringo olyan régvoltszépvolt, de ő, legalábbis régebben, olyan megkeseredettnek tűnt. Hogy lezárult élete nagy szakasza.

Rainvan Creative Commons License 2021.06.24 0 0 39868

A Rubber Soul volt a kedvence:

Előzmény: Rock'n'RollMan (39863)
Vid ispán Creative Commons License 2021.06.24 0 1 39867

Vagy úgy tett, mint aki leszarná. Mert az menőnek néz ki. Harrisonban volt egy kis sértettség a Beatlesszel kapcsolatban, szerintem ezért trollkodott szét az Antológia körül pâr dolgot.

Előzmény: PeterCorr (39866)
PeterCorr Creative Commons License 2021.06.24 0 0 39866

Nem emlékszem, hogy erről tett volna említést, az viszont sokszor lejött a megnyilvánulásaiból mennyire lesz@rja a Beatles dolgokat. Az Anthology extrák között van egy videó, ahol Martinnal négyesben a studióban visszahallgatják a Golden Slumbers-t és beszélgetnek róla. Harrison a végén megkérdezi, hogy "egyébként ez melyik albumon van?" Ringo röhögve annyit mond, hogy "George Harrison az elsőszámú Beatles szakértő!" Egyébként a Revolvert akár szerethette is, mert a többi nagylemezhez képest ezen van a legtöbb Harrison szerzemény.

Előzmény: Rock'n'RollMan (39863)
Gideon's bible Creative Commons License 2021.06.24 0 0 39865

Megelőztél.Megjelenés:1966.aug.05.Huszonvalahány nap volt hátra a jóból az am. közönség számára.Ha jól emlékszem,

Meryl Streep a '66-os Shea koncerten volt jelen,Linda pedig a Candlestick Parkban,maximum sima fotósként.

A Pb.W. éppen elég volt újdonságnak,és jól gondolták.Minek fárasszák magukat?

Előzmény: PeterCorr (39864)
PeterCorr Creative Commons License 2021.06.24 0 1 39864

66 nyarán amikor turnéra indultak még nem jelent meg, csak augusztusban, mire az USA-ba érte. Valószínüleg akkorra már annyira le akarták tudni az élő fellépéseket, hogy nem törődtek vele, hogy új számokat próbáljanak össze. Gyakorlatilag ugyanaz a műsor volt, mint a német/japán koncerteken, csak az I'm Down helyett visszakerült a Long Tall Sally. Meg aztán mit lehetett volna eljátszani a Revolverről? A legjobb dalok hangszerelése már meghaladta a 3 gitár + dob felállást.

Előzmény: sutcliffe (39862)
Rock'n'RollMan Creative Commons License 2021.06.24 0 0 39863

Hát ez a 2 lemez nekem is összefügg vhogy hangulatában, meg h számomra nem jelentenek sokat egészükben véve. A Revolvert talán ha 1x hallgattam végig, nálam ez a leggyengébb, a RSon vannak nagy kedvencek, de egységében az sem. És ez úgy tök ciki nekem h a szakma és Ők is nagyra tartották úgy általában.

 

Most így nem ugrik be, de Harrison mely nagylemezeiket szerette?

sutcliffe Creative Commons License 2021.06.24 0 0 39862

Pedig valahol mostanában olvastam egy "hozzáértő" tollából, hogy 1966 nyarán még MEGTURNÉZTATTÁK A REVOLVER NAGYLEMEZT mielőtt felhagytak volna a koncertezéssel. Mondjuk az valóban ritkaság, hogy kijön egy album és nem hangzik fel róla egy dal sem az azt követő koncerteken.

A Beatles ezt is megengedhette magának...

Előzmény: Vid ispán (39853)
sutcliffe Creative Commons License 2021.06.24 0 0 39861

Megelőztél a hozzászólásoddal az "ikerlemez" témában.

Nem értem Harrisont se, szerintem ég és föld a különbség a két lemez között.

A nagy váltás a Revolver volt. Az egységes hangzás és a szinte egy egész nagylemezt kitöltő fülbemászóbbnál fülbemászóbb dalok sora azon az albumon tört meg.

Előzmény: PeterCorr (39852)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!