Keresés

Részletes keresés

forgione1 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 151

ha tudsz jobbat, ne tartsd magadban

 

Nem mondom, hogy jobb, de nincs túlcsicsázva a bikemap.

 

Ésszerűség határain belül tervez.

 

Ahogyan a merretekerjek szintén tudja a gpx fáj letöltést, amit aztán számos appban tudsz használni.

 

A bikemap a gépet sem fogja annyira mint a merretekerjek.

 

Jelzem a kezdeti egyszerű merretekerjek anno jobb volt a bikemaptól.

 

Csak aztán jöttek az egyéni, leginkább idióta kérések és fejlesztői készségek, hogy még ez még az, ezt amúgy emezt máshogy stb. Szóval az induló verzió volt a tökéletes, amin csak rontani lehetett. 

 

Most, hogy nem volt dap78 egy darabig, megállt a további romlás és bonyolítás.

Visszatértével gondolom megint csak bonyolódni fog az egész :-)

 

Ha túrát tervezek megnézem  ezt is, de alapjában a bikmappal végeztetem. És végül a bikemap gpx fájlt mentem, mert ő győz, ahogy átnézem tüzetesen az útvonalakat. Ilyenkor megnyitom a merretekerjeket, bikemapot útvonal tervvel és külön csak a térképet, mert ugye tervezve már nem látszik az adott út színjelölése.

4. lapon meg a google maps van nyitva műhold és térkép funkcióval felváltva :-)

 

Idén már volt egy osztrák Alpok túrám. A bikemap spórolt nekem 180 km-en 35 km-t és 400 méter szintet. Még a merretekerjek bónuszként "1 milliós" fordulóponttal Bécs külvárosán vezetett volna, még a Bikamap a város zajától messzebb, úgy, hogy mégis rövidebb volt az övé :-) 

 

Jobban szeretek erdős patak és folyópartot követő kerékpárutakon tekerni, mint a nagyvárós bűzét követőn.

Előzmény: _proli_ (150)
_proli_ Creative Commons License 2017.04.25 0 0 150

nem azt mondtam, hogy tökéletes, hanem azt hogy nem találtam jobbat.

 

amit eddig próbáltam, az kétfélét tudott, vagy full bringaút, vagy végig az autók között.

a súlyozás itt sokkal optimálisabb, mint akár a bikecityguideban, vagy a bringamania appban.

 

de ha tudsz jobbat, ne tartsd magadban.

Előzmény: forgione1 (149)
forgione1 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 149

egyik sem tervez olyan okosan mint a merretekerjek.:)

 

Azért ne essünk túlzásba :)

 

Vannak hibái és túl van már csicsázva a kezdeti egyszerű és nagyszerűhöz képest.

Van ahol simán betervez zárt, fegyvereres őrökkel ellenőrzött gyártelepre, csak mert a google szerint ott vannak burkolt utak. Vannak igen, de kerítésen belül :-) Tehát sokszor letérít az amúgy gyér forgalmú közútról, hogy kétes helyeken bukdácsoltasson, még ha opcióban nem is vállalom be a bringa tolást.    

Előzmény: _proli_ (148)
_proli_ Creative Commons License 2017.04.25 0 0 148

szia, engem érdekelne a brouter profile.

az oruxmapson kívül van más megoldás amiben menne az útvonakövetés?

 

gyakorlatilag navigálni szeretnék, egy csomó appot kipróbáltam, de egyik sem tervez olyan okosan mint a merretekerjek.:)

Előzmény: Törölt nick (142)
smith Creative Commons License 2017.04.23 0 0 147

Többet végignéztem, amikor írtam, nagy részük éppen átépül a vasútvonallal együtt.

A közelünkben elvileg ez alábbi három kerékpáros rámpával fog rendelkezni .

https://goo.gl/maps/6kwiBkLAWqS2

https://goo.gl/maps/chZ5JirYcR22

https://goo.gl/maps/Jy9jdR3zew42

 

Ez a kettő elvileg már az átépítés előtt is rámpás volt, valszeg az is marad.

https://goo.gl/maps/3oczu264xgM2

https://goo.gl/maps/5YJpzhHn4a82

Előzmény: dap78 (146)
dap78 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 146

Köszi. :)

 

Igen, első hallásra ez OSM hiányosság, valószínűleg a térképen nem szerepelnek az átkelők. Mindenesetre mutass egy ilyet térképen, aztán megnézem, hogy tényleg erről van-e szó.

 

Előzmény: smith (143)
dap78 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 145

Köszi!

 

Egyelőre nincs lehetőség az egyes utak elrejtésére, ehhez át kellene állni a vektoros technológiára. Egy éve egyébként elkészítettem a vektoros változatot is, csak a teljesítménnyel nem voltam elégedett, ezért nem kapcsoltam be.

 

Mindenesetre ha lesz egy kis időm, akkor opcionálisan elérhetőve fogom tenni a vektoros térképet, mert bizony a teljesítményt leszámítva nagyon frankó, tetszőlegesen lehet rejteni/színezni/áttetszővé tenni bármilyen utat.

 

Előzmény: deejayy (140)
dap78 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 144

Huh, bocs, nagyon eltűntem, de mostantól megint figyelek itt is. Elhavazott a munka, nem maradt energiam az oldalra, mostanra hoztam be magam.

 

smith Creative Commons License 2017.03.05 0 0 143

Kár, hogy csak most találtam ide, remélem van még élet errefelé.

Először is gratulálni szeretnék ehhez a munkához, mióta rátaláltam, gyakorlatilag függővé tett. :-)

Lenne is rögtön kérdésem. Mivel leginkább a Balaton körül bicajozunk, feltűnt, hogy a térkép nem kezeli a gyalogos/kerékpáros átkelők lehetőségét, így útvonaltervezésként sem számol velük, kivétel, ahol kerékpárút metszi a vasutat, vagy az a néhány gyalogos átjáró, amit az OSM is tartalmaz.

Ez a probléma akkor alapvetően OSM hiányosság?

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.02 0 0 142

sziasztok,

én nagyon szeretném elkérni azt a brouter profilt, mert már csak ez hiányzik, hogy oruxmapsban reprodukáljam a webes tervezést. nincs meg valakinek korábbról?

köszi

Előzmény: dap78 (78)
forgione1 Creative Commons License 2016.08.27 0 0 141

Tájékozódásnak pont úgy jó, ha látod :-) 

Előzmény: deejayy (140)
deejayy Creative Commons License 2016.08.19 0 0 140

dap! Szia!
Nagyonállat ez a merretekerjek.hu, fogadd gratulációmat, szép munka!

 

Van lehetőség arra, hogy a bringával nem járható utakat (pl. autópálya) elrejtsek a mapról? Általában szemmel tervezek, amikor kinézek egy túrát, de pár út megzavar. Illetve ugyanez tök jó lenne, ha én tudnám kijelölni, hogy pl. én nem akarok puha földúton/főúton menni, ne is lássam.

 

Köszi!

deejayy

 

Foresh Creative Commons License 2016.07.30 0 0 139

Hogy működik az Oruxmaps? :-)

 

A megtervezett utat lementettem gpx fájlba, amit a KML/GPX fájlbetöltése opcióval feltöltöttem Oruxmapsba.

 

Ezt a fájlt kitudom aztán választani az útvonalak ablakban. Aztán meg eljön egy Navigálási lehetőségek párbeszédablak,  de bármit választok ki és okézom le nem történik semmi.

 

Azt várnám hogy betöltse az elmentett gpx térképet.

 

Javaslat?

Holgery Creative Commons License 2016.07.06 0 0 138

Tényleg! És mennyire jó az oldal!

Előzmény: dap78 (132)
olahtamas Creative Commons License 2016.07.04 0 0 137

http://inkscape.hu/terkepek-mentese-svg-be/

Nekem a maperetive pl. tetszett.

Előzmény: dap78 (135)
Friczy Creative Commons License 2016.07.04 0 0 136

Nem a név, mert adtam neki. Az OSM-en is megpróbáltam az importot, az alábbit küldte vissza:

 

It looks like your GPX file Siofokra.gpx with the description  Siófok lefelé and no tags.
failed to import. Here's the error:
  Found no good GPX points in the input data. At least 75% of the trackpoints lacked a <time> tag.
More information about GPX import failures and how to avoid
them can be found at:
  http://wiki.openstreetmap.org/index.php/GPX_Import_Failures

 

 

Végül a gpsmaps linuxos parancssoros program megette, azt mondtam neki, hogy gpx-ből csináljon gpx-et, és csinált :) Azt már megette a Basecamp is.

Előzmény: dap78 (134)
dap78 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 135

Időnként felbukkan az igény, hogy ki szeretné nyomtatni a juzer az útvonaltervet. Ilyet nem tud az oldal és igazság szerint nem is tervezek ilyet, mert szerintem az okoskütyük remekül kiváltják a papírt.

 

Esetleg valaki nyomtatott már ki gpx-et, van javaslat, hogy hogy érdemes? Nem fontos, hogy a merretekerjek térkép legyen alatta, csak tájékozódni tudjon rajta a felhasználó.

dap78 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 134

OSM-re ezt azért nem tudni importálni, mivel nem rögzített track. A Garmin valszeg azért nem nyitja meg, mert hiányzik neki valami metaadat, szerintem a név lesz az.

Előzmény: Friczy (130)
dap78 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 133

Próbáld ki azt légyszi, hogy nevet adsz a szakasznak és úgy mented le a gpx-et. Úgy megeszi a Garmin?

 

Előzmény: Friczy (129)
dap78 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 132

Ausztriát is lefedi a merretekekerjek, nem..?

Előzmény: Holgery (128)
dap78 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 131

Javítottam a rövid link generálását.

 

A Google korlátozta a naponta legyártható linkek számát, regisztrációval megemeltem, többé nem lesz ilyen gond elvileg.

Előzmény: Sishee (127)
Friczy Creative Commons License 2016.06.26 0 0 130

A lementett .gpx file-t megpróbáltam importálni az openstreetmap-ba. Az alábbi üzenetet kaptam:

"Found no good GPX points in the input data. At least 75% of the trackpoints lacked a <time> tag."

Előzmény: Friczy (129)
Friczy Creative Commons License 2016.06.26 0 0 129

Készítettem egy útvonaltervet, letöltöttem a gpx file-t, azonban a Mapsource és a Garmin connect egyaránt azt mondja, hogy nem tudja megnyitni, részletesebb információ nincs az üzenetben. Így viszont nem tudom áttenni a gps-be.

 

Holgery Creative Commons License 2016.06.15 0 0 128

Létezik ehhez a remek magyar honlaphoz hasonló Ausztriára? Avagy van-e valahol online megnézhető osztrák bringaút hálózati térkép.
Guglizam, de még nem találtam, csak olyat ami papír térképeket ajánl megvételre.

Sishee Creative Commons License 2016.04.22 0 0 127

A rövid link generálása nem működik.

dap78 Creative Commons License 2016.04.17 0 0 126

Igen, ez sajnos ilyen, a domborzati modell (SRTM) felbontása nem elég nagy a precíziós magasság profilhoz. Ez egyébként az útvonaltervezésben is okoz kisebb anomáliákat, de nem nagyon lehet vele mit kezdeni, nincs jobb adatforrás.

Előzmény: Sishee (125)
Sishee Creative Commons License 2016.04.15 0 0 125

A 2. ponthoz: oks, köszi. :-)

 

Még egy bug:

 

http://goo.gl/A7BqHL

 

Kálvin tér - Szent Gellért tér

 

A szintprofil szerint a Fővámtéri vásárcsarnok és a Szabadság-híd pesti hídfője közt van egy 8 méteres szintzuhanás, , majd ebben a mélységben megy át a híd a Duna túlpartjára. A budai hídfő és a Szent Gellért tér Gellért szálló felöli oldala közt szintén van egy 7 méteres szintkülönbség.

 

Tudom, a használatot nem igazán érinti, csak érdekesség. :-)

 

Előzmény: dap78 (124)
dap78 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 124

1. Szuperjól behatároltad a hibát (köszi): a kompkikötő nem volt összekötve az úthálózattal, térképhiba. Javítottam, jövő hétre jó lesz. Egyébként ilyenkor megteheted, hogy "új szakaszt" kezdessz a kikötő melletti útról, túllépve ezzel a problémás részen.

 

2.Talán jövőre kibővítem a lefedettséget, idén már nem hiszem. A szerverben lévő SSD-t igen nyúzza a heti térképfrissítés - egyenesen arányosan az adatok mennyiségével -, nem örülnék ha már idén kinyúvadna. :) Egyébként nagy távolságokra nem a legjobb ez az útvonaltervező szerintem, lassúcska. A Bikemap nem praktikusabb ilyen célra?

Előzmény: Sishee (123)
Sishee Creative Commons License 2016.04.09 0 0 123

Szia!

 

Először is nagyon köszönöm a munkádat, mert az emúlt hetekben nagyon rákattantam az oldal használatára, iszonyat jó funkciók vannak benne (pl. rövid link készítése vagy GPX mentés).

 

1. Egy bugriport jellegű dolog, bár lehet, hogy nem bug. Adott a következő helyszín:

 

http://goo.gl/dPHJX7

 

Útvonal az lenne, hogy Loparnál leszállunk a kompról, áttekerünk Rab-ba, ott megint kompra szállunk, Novaljában pedig leszállunk, onnan pedig bringával tovább. Na, ezt az istennek sem hajlandó összefüggően megcsinálni, a probléma pedig talán térképhiba lenne? Mert a próbálgatásokkal arra jutottam, hogy a novaljai kikötőnél lehet a gond:

 

http://goo.gl/IPp2Tl

 

Amennyiben Rab után a "Trg Loza" részre kattintok, akkor szépen betervezi a kompátkelést. Amennyiben ezen kívül - akár már a Riva - sétányra, akkor Rabból kikompol a szárazföldre Stinica felé, majd a szárazföldről Priznánál jön vissza a komppal, és úgy jön Novaljába. Itt olyan szinten akad meg valamiért az útvonaltervezés, hogy ha Trg Lozáig be is tervezi a kompot, de utána következő pontnak a Rivát adom meg, akkor inkább visszamegy Rabba, ki a szárazföldre, majd vissza. Erre van valami ötleted, hogy miért csinálja?

 

2. Az internacionalizálódást volna mód folytatni? Mert mostanában a az osztrák bringautakat nézegetem, és nagyon sok egyelőre nem kezelt országot (Dél-Németország, Észak-Olaszország) érint, például Drauradweg, Donauradweg. Szóval volna mód kibővíteni Dél-Németországgal, Svájccal, Liechtensteinnel és Észak-Olaszországgal a térképet, hogy a határokon átnyúló bringautakat is tudja kezelni?

Előzmény: dap78 (75)
wröt Creative Commons License 2016.03.05 0 0 122

Köszi, nagyszerűen működik!

Előzmény: dap78 (118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!