Keresés

Részletes keresés

Ádám(Szeged) Creative Commons License 2012.03.04 0 0 105

Hello.

Ezek a Juhász Gábor-féle agave parryi-k?

Előzmény: unartis (101)
unartis Creative Commons License 2012.03.04 0 0 104

Bocs, kicsit figyelmetlen voltam, látom a írtad mikor vetetted.

Előzmény: unartis (103)
unartis Creative Commons License 2012.03.04 0 0 103

Szia!

 

Már kedvet is kaptam :-)

 

A magokat hol vásároltad, mikori vetések?

Előzmény: szidona (102)
szidona Creative Commons License 2012.03.03 0 0 102

Sziasztok,

 

Egy kis kedvcsinalo magveteshez.

 

1 eves Agave utahensis ssp. kaibabensis magoncok.

 

3 hetes Agave parry magoncok.

 

 

 

unartis Creative Commons License 2012.03.03 0 0 101

Most Eleken vagyok, igen kellemes meglepetés volt a telelési tesztem, az agávék nagyon szépen teleltek.

 

Az Agave parryi-k takarás nélkül, illetve csapadék védelemmel -22 c°-ot kapot, sérülés nélkül teleltek, sóderbe ültetve.

 

Agave neomexicana takarással sérülés nélkül telelt.

 

Ma vettem le a takarást azokról amelyek csapadékvédelemmel teleltek.

 

1. Agave parryi:

 

   

 

Agave neomexicana

 

unartis Creative Commons License 2012.02.20 0 0 100

A tavasz közeledtével várom az áttelelési eredményeket. Az Agave parryi-k egy része fedve, másik része fedettlenül telelt, hó nélkül is kaptak -20 c°-hoz közeli hidegeket.

 

unartis Creative Commons License 2011.12.30 0 0 99

Boldog új évet kívánok minden fórumozó Agave kedvelőnek!

 

 

B almádi Creative Commons License 2011.12.24 0 0 98

Minden kedves fórumos társaimnak Békés Boldog Ünnepeket kívánok!

http://www.egzotikuskerteszet.hu/hirlevel-feliratkozas.html?task=view&id=8

unartis Creative Commons License 2011.11.27 0 0 97

Sziasztok!

 

Már régen jártam errefelé, mostanában nem nagyon volt időm fórumozni, ezek a képek is 2011 október 22-én készültek (akkor voltam otthon Eleken).

A télálló Agave parryi egy része fedve, a másik része takarás nélkül fog telelni az idei télen.

 

 

Szaszi i Creative Commons License 2011.08.23 0 0 96

Szia! Nagyban még csak fényképen láttam , vagy nem tudtam , hogy neomexicanat látok. Mert Monacoban , és Bordigherában voltam botanikus kertben, és ott volt elég sok agave példány.

Előzmény: szaguaro (94)
Szaszi i Creative Commons License 2011.08.23 0 0 95

Szia! A kaktuszgyűjtők oldalon azt a választ kaptam rá, hogy A. titanota lehet.  Ja és még egy , hogy tegnap vettem észre , hogy már kezd hozni egy sarjat :-) .

Előzmény: unartis (92)
szaguaro Creative Commons License 2011.08.21 0 0 94

Kb. így. Nagyban is hosszú, keskeny levele van.

Előzmény: Szaszi i (81)
szaguaro Creative Commons License 2011.08.21 0 0 93

Sztem biztos nem parviflora

Előzmény: Szaszi i (80)
unartis Creative Commons License 2011.08.21 0 0 92

Lehet, hogy egy A. parryi változat lehet?!

Előzmény: Szaszi i (86)
unartis Creative Commons License 2011.08.21 0 0 91

A télálló Jukka magoncaim:

 

Tavaly Bodó Barnától kapott magokból, idei vetéssel:

 

Yucca elata-k:

 

 

Yucca rostrata(ez az egyetlen ami kikelt):

 


Yucca thompsoniana-k:

 

unartis Creative Commons License 2011.08.21 0 0 90

Sziasztok!

 

Az Agave kaibabensisekről és az A. lechugilla-ról tudok feltenni most képet, ezeket itt hagytam Csongrádon.

Az Agave neomexicana viszont az eleki kertben van, erről később rakok fel képet.

 

Agave utahensis var. kaibabensis-ek:

 

 

Agave lechugilla-k(Cylindropuntia davissi-k társaságában):

 

 

 

 

Szaszi i Creative Commons License 2011.08.19 0 0 89

Szia! Azért kérdeztem én is , mert kicsit elbizonytalanodtam vele, hátha összekeverték a magokat.  Aztán sikerült Mohács Gáborral levelezni, és Ő azt írta, hogy nála is így nézki a magról vetett  neomexicana. Azért kösz , hogy írtál.

Előzmény: unartis (87)
unartis Creative Commons License 2011.08.19 0 0 88

Barna Jánostól tavaly vettem Agave neomexicana-t az húsos agávé leveleket növesztett nem ilyen "fűszerű" keskeny levelet, az is egy erősebb sarj volt néhány levéllel rendelkezett, a nyarat már a kertben töltötte télire egy üvegtakarással fogom teleltetni

Előzmény: Szaszi i (81)
unartis Creative Commons License 2011.08.19 0 0 87

Szia!

 

Ezek Agávék lennének? Inkább jukkának nézném.

Nálam a magról keltett Yucca elataim és a thomsonianaim néznek így ki.

Előzmény: Szaszi i (81)
Szaszi i Creative Commons License 2011.08.09 0 0 86

Van még egy aminek nem tudom a nevét. Talán valaki majd csak segít a beazonosításukban.

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 85

Sziasztok!

Ma kezdtem el egy betonkeret feltöltését. Tudod Szaszi, amit tavaly vittünk ki a segítségeddel a kertembe.

Tisztított homokot és egy bizonyos macskaalmot keverek össze az agávéknak, amiket bele tervezek.

Eddig nincs sok agávém, csak 3 parryi és 2 utahensis v. kaibabensis, de nem maradhatnak kicsi cserepekben, hiszen a gyökerek sem tudnak terjeszkedni, ezáltal a növény sem tud úgy fejlődni. Ezért még azokban áttelelnek és csak jövő tavasszal fogom már kiültetni őket.

Szaszi i Creative Commons License 2011.08.09 0 0 84

Erre viszont azt mondták, hogy Agave attenuata.

Szaszi i Creative Commons License 2011.08.09 0 0 83

Ez meg Agave desmetiana variegata?  Most vettem ezeket, de pontos neveket nem tudtak mondani, próbálom beazonosítani .

Szaszi i Creative Commons License 2011.08.09 0 0 82

Ez talán agave filifera schidigera?

Szaszi i Creative Commons License 2011.08.09 0 0 81

Magról keltettem . Így kell kinézni a neomexicanak?

Szaszi i Creative Commons License 2011.08.09 0 0 80

Valaki hozzáértő, így képről be lehet e azonosítani, hogy ez parviflora vagy bella?

bodo.barna Creative Commons License 2011.04.25 0 0 79

http://kertgaleria.hu/

 

Engedjétek meg , hogy bemutassam új honlapomat, amivel most lettem készen. Még folyamatosan bővíteni szeretném, vannak ötleteim, de most jutottam el arra a pontra, hogy ki merjem hirdetni a nyilvánosság előtt. Még vannak aprócska hibák, de ahhoz képest, hogy mennyit kijavítottám már ezek már csak valóban apróságok....

Az oldal lényege az, hogy mindenki saját galériát hozhat létre magának, ahol a saját kedve szerint rendezgetheti a kertjéről, növényeiről, készített fényképeket.


Szóval, az inspirált az oldal elkészítésében, hogy bár vannak oldalak, meg fórumok, ahova képeket lehet feltölteni, de ezeknél általában "elvesznek" a feltöltött képek a sok hozzászólás, valamint a többi kép között.


A másik dolog meg ami miatt elhatároztam még tavaly, hogy egyszer majd csinálok egy ilyen oldalt, az az volt, hogy a számítógépen szanaszét voltak a kertes fényképeim. Mindig csináltam pár képet, elmentettem valahova, aztán idővel elfelejtődött. Így egy kis káosz alakult ki. Dvd-k a szekrényekben, a gépen a könyvtár struktúra szanaszét.... Viszont, ha készítek pár fényképet, megfelelő helyre feltöltöm és logikusan elrendezem, akkor bármikor bárkinek meg tudom mutatni a kertet/növényeket.


De van egy harmadik dolog is : egy ilyen képgaléria által majd folyamatosan nyomon lehet követni az egyes növények fejlődését.

Remélem megtetszik minél több embernek a weblap és használni is fogják/fogjátok.
Köszönöm a figyelmet!

üdv: Barna

B almádi Creative Commons License 2011.04.17 0 0 78

Sorry ....tudsz

B almádi Creative Commons License 2011.04.17 0 0 77

Üdv

Dudsz információval szolgálni, hogy milyen minimumot kapott az Agave parryi v.huachucensis -ed? Volt valaha fagysérülése?

Előzmény: szaguaro (23)
unartis Creative Commons License 2011.03.08 0 0 76

Most távolítottam el az Agave parryi-k takarását, mostmár a szabad levegőn várják a tavaszt!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!