Keresés

Részletes keresés

asci Creative Commons License 2004.04.19 0 0 3

Tényleg, mi szükséges a jó minőségű tárgyfotózáshoz? Úgy, hogy lehetőleg ne is kerüljön túl sokba...

A napokban szükség volt néhány tárgyat lefényképezni valakinek és bár elég jó minőségű lett, de jobbat szerettem volna...

Néhány dologgal nem vagyok megelégedve:

1. Világitás. Nagyon nehezen tudtam megoldani, hogy bizonyos tárgyaknál ne tükröződjön vissza a fény.
2. Háttér. Kisebb tárgyakat fényképezve a szövésminta is kivehető. Mit érdemes használni
3. Domborművek. Hogy jól látszódjanak a domborulatok, megfelelő szögből beeső fény kellett volna és persze megfelelő erőséggel, hogy ne csillanjon be a tárgy. Na ezt hogy kell csinálni?
4. Üvegezett képek. Ez a legrosszabb, csak úgy tudtam valamennyire megfelelő minőséget elérni, hogy oldalról fényképeztem, amikor egy homogén felületet tükröződik és Photoshopban visszatorzítottam... Hogyan lehet ezt másképp megoldani?

Szóval nem egyszerű dolog ez a tárgyfotózás, főleg ha amatőr szinten profi minőséget szeretne az ember elérni. Túl sok anyagit nem tudok ráfordítani de szívesen várnék ötleteket, megoldásokat. Valami ilyesmit kellene készíteni:

EZCube

Ezt az eBay-en találtam még régebben, 90 dollár volt az ára (persze a fényforrások nélkül). Mérete kb. 75×75×75 cm.
Érdemes-e megcsinálni? És miből? Fényforrásokat (lehetőleg napfény), honnan lehet olcsón beszerezni?

gabor78 Creative Commons License 2004.02.25 0 0 2
régebben találkoztam oktató videkkal - akkor még VHS-en, asszem innen származott : http://www.nyip.com/

nagyon tetszettek, csak sajna nem másoltam le.

esetleg nincs valakinek ilyesmi mpegben?
gabor

Előzmény: Soká (1)
Soká Creative Commons License 2004.02.21 0 0 1
A legcélravezetőbb konkrét képekről beszélni, "visszafejteni" hogyan is készülhetett.
Mert általánosságban tényleg könyvet lehet róla írni. Vagy elmondod pontosan, hogy mit szeretnél.
Elöljáróban annyit, hogy egy állvány nélkülözhetetlen - csak azért mondom mert ez nem mindenkinek evidencia.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.20 0 0 0
én is jelentkeznék az érdeklödök közé :-)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.18 0 0 topiknyitó
Erdekel ez a tema viszont semmi informaciot nem talaltam a neten errol (magyarul). Ezert hat megnyitottam ezt a toipcot. Akinek vannak tapasztalatai az irjon, szerintem masokat is erdekel. Vagy vegyek inkabb konyveket?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!