Keresés

Részletes keresés

Holdwine The Real Creative Commons License 2002.12.30 0 0 734
Állítólag csak az 1-es régiókódoson van ...
Előzmény: bokor (733)
bokor Creative Commons License 2002.12.30 0 0 733
Segítség! Itt bogarásszuk a négylemezes dvd-t, és a DVD-centeren a következőt találtam:
"Az első lemezen maradva még rábukkanhatunk egy bakiparádéra. Indítsuk el a filmet, majd amikor jólesik, a távirányítón (vagy a szoftveres lejátszóban) válasszuk ki a Title 15-öt (ez nem jelenetválasztás), és kezdődik a móka. Ezt a rejtett extrát valahogy a menükből is el lehet érni, aki tudja a módját, ne fojtsa magába."
Akármit csinálok, nekem nincs title 15... Hogy jutok be a bakiparádéba, tudja valaki?
amanibhavam Creative Commons License 2002.12.30 0 0 732
ha fájó szívvel is, de valamennyire egyet kell értsek Jacksonnal; Tolkien a Megyében kezdi a történetet, érthető hát, hogy oda is tér vissza, bemutatva, hogy mi merre változott közben, hogyan hatottak a nagyvilág eseményei a hobbitok kicsi, zárt világára; meg aztán a tolkieni fikció szerint a GyU csak egy fordítás, a Nyugatvégi Piros Könyvből, az pedig érthető, ha a hobbitokra koncentrál
a filmben azonban igen furcsa lenne, ha a Sauron pusztulása meg a Cornmallen mezei ünneplés és a szürkerévi búcsú klimaktikus jelenetei után még fél óráig azt kellene figyelniük a nézőknek, hogy Samék mit ügyködnek a Megyében
tetszik vagy sem, Jacksonnak olyan filmet kellett megpróbálnia készíteni, ameit azok is megértenek, akik soha nem olvasták és nem is fogják elolvasni a könyvet; még így sem sikerült ez maradéktalanul, hiszen a GyU-ban a mögöttes háttér (a Silmarillion) világa rengeted plusz infoprmációt és színt hordoz, ezt pedig nem lehetett a filmre átültetni
Előzmény: Laa-Yosh (730)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.12.29 0 0 731
Jackson pukkanjon meg (c:
Előzmény: Laa-Yosh (730)
Laa-Yosh Creative Commons License 2002.12.29 0 0 730
Ez most spoilerkedés, de azt is sokszor elmondták Jacksonék, hogy a harmadik filmben nem lesz benne a Megye megtisztítása. Ez is egy vitatható döntés, pl. szerintem a hobbit főhősök életében bekövetkezett változásokat csak még jobban kiemeli, meg súlyt ad annak is, hogy Frodó számára elvész mindaz, amit megmentett.
Ugyanakkor a filmben egyértelműen szakadás lenne, meg egyébként is amolyan mese a mesében jellege van, szinte egy külön történet. Továbbá rengeteg plusz szereplőt és eseményt igényelt volna a felvezetése, amit ráadásul a nézőknek 2 évig kellett volna fejben tartaniuk az eddigi X tucatnyi név mellett. Na meg mindez már kimaradt az első filmből, úgyhogy nem is igen lehetne hozzácsapni a harmadik részhez (plusz biztosan nem is forgatták le ezeket a jeleneteket).
Előzmény: Törölt nick (726)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.12.29 0 0 729
Szerintem a bővítésben is el van szúrva. Hacsak nincs egy nyolc lemezes kiadás. (Samu doboza tényleg hiányzik. Mi lesz majd a Megye megtisztításánál? Miből nő majd ki a mallorn-fa?)
Előzmény: Penngaladiel (728)
Penngaladiel Creative Commons License 2002.12.29 0 0 728
Szerintem a kísértés teljesen valódi volt, bár a filmben kicsit túl lett tupírozva. De amikor azt mondja: "Galadriel maradok, és elmegyek Nyugatra" - na, az nagyon ott van :)

Az ajándékok az időhiány miatt maradtak ki, a bővítettben már az egész sokkal jobb :)

Előzmény: Brutalis Harmonia (727)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.12.29 0 0 727
Igen, tényleg, erről meg is feledkeztem... Szerinted amikor Galandrielnek Frodo felkínálja a Gyűrűt, akkor valóban kísértésbe esik, vagy csak megmutatja, mivé válhatna? Az ajándékokat szerintem is elszúrták, meg persze az ember-faj szerepét visszájára fordították, de erről már panaszkodtam...
Előzmény: Törölt nick (726)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.12.28 0 0 725
Arra aszongya a forgatókönyvet író nőci, hogy úgy hagyták ki az öreget, hogy "akár benne is lehet, csak épp a filmbe nem került bele", magyarán nem zárták ki a történeből, csak nem mutatták. Mivel nem tartozik szervesen a Gyűrű történetéhez, nem ad hozzá pluszt, úgy gondolták, csak megakasztaná a történet folyását. Az egyetlen változás, hogy Aragontól kapnak fegyvert a kis szőröslábúak, nem a buckából.
Viszont nagyon élvezetes volt figyelni az extrákon, hogyan építették fel Zsáklakot, hogyan tervezte két Tolkien-illusztrátor a díszleteket (egyiknek volt egy képe Orthanc lábáról; Jackosn felhívta -a pacák Angliában él, és a rendező elfeletkezett az időzóna intézményéről, úgyhogy hajnali négykor jött a te6lefon-, hogy látta a képet, és szeretné megkérni, fesse meg a torony maradékát is... (c:
Előzmény: Swanheart (724)
Swanheart Creative Commons License 2002.12.28 0 0 724
Galadriel... Pl. Bombadil Toma, nemde? ;o)
Előzmény: Törölt nick (723)
Penngaladiel Creative Commons License 2002.12.23 0 0 722
Jól emlékszel, ez még a Két toronyban történik, miután az entek lerombolják és elárasztják Vasudvardot.
Előzmény: dolphin (716)
fene_vad Creative Commons License 2002.12.20 0 0 721
van eladó Tolkien: A Gyűrűk Ura, 1981, Gondolat Kiadó, ki se volt még nyitva, mind3 kötet
06205304742
Laa-Yosh Creative Commons License 2002.12.19 0 0 720
Én két fontosabb kijelentésre emlékszem Jacksonéktól:
- hűek maradnak a könyv _szellemiségéhez_;
- ugyanakkor ez a filmtrilógia Jackson verziója lesz a Gyűrűk Urából.

Emellett sokszor hangoztatták, hogy sok mindenben igenis eltérnek a könyvtől, a történetmesélés érdekében. Vedd figyelembe, hogy noha a leíró részeket vissza lehet adni képekben és eseményekben, de a szereplők gondolatait és szövegeik túlnyomó többségét egyszerűen nem lehet 3*3 órába bepréselni. Innentől kezdve sok esetben a film nem lehetne egységes és kerek egész, ha minden úgy történne, mint a könyvben; és az is fontos szempont, hogy a mozilátogatók igen nagy része nem olvasta és talán soha nem is fogja elolvasni az eredeti regényt...

Előzmény: Bocy (717)
Louie Creative Commons License 2002.12.19 0 0 719
Figyu: ha három évig írták a forgatókönyvet és menet közben is változtatták, akkor valszeg valami oka csak volt ezeknek a módosításoknak nem? Mert a második részben nem sok minden történne, azon kívül, hogy sokáig mennek és egy Helm szurdoki csata van benne. Az entek harca is csak említés volt a könyvben pl. Tehát ahhoz, hogy a könyvből film legyen mindig kell változtatni. Ha meg ez nem nyerte el a tetszésedet, várd meg a bővített verziót DVD-n! Az rajongóknak szól.
Előzmény: Bocy (717)
Louie Creative Commons License 2002.12.19 0 0 718
Mától a HMPLX-ben...
Előzmény: csillaglany (714)
Bocy Creative Commons License 2002.12.19 0 0 717
Igen, dolphin, jól emlékszel, a Két toronyban volt, de a filmből -legalábbis ebből a részből- kimaradt, akárcsak még sok minden más, viszont csurig van olyan jelenetekkel, aminek még távolról sincs köze a könyvhöz. Ebből a szempontból még az első részen is túltettek.
Ez még önmagában nem is lenne olyan nagy probléma, ha a rendező, meg a forgatókönyíró nem hangsúlyoznák egyfolytában, hogy a "lehető legkevésbé fogunk eltérni az eredeti műtől". Igazán nem értem, hogy miért kellett ennyire eltávolodni a könyvtől...

Bocy

Előzmény: dolphin (716)
dolphin Creative Commons License 2002.12.18 0 0 716
Nem tudja valaki, hogy az a resz amikor Gandalf leszamol Szarumannal a Ket Toronyban vagy a Kiraly visszaterben van? En ugy emlekszem, hogy az elobbiben, de most lattam a filmet es ez kimaradt (szvsz tul fontos, hogy teljesen kihagyjak, lehet, hogy Jackson csak attette az utolso reszbe).
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.12.18 0 0 715
Várhatott volna. Csak elkezdte érezni az öregkorral járó romlást, és mivel neki megadatott, hogy megválassza az időpontot, inkább "ereje teljében" ment el. És ez igenis önzés a hátramaradottakkal szemben, főleg, ha azok egy öröklétet adtak fel értünk.
Előzmény: Steve the Great (713)
csillaglany Creative Commons License 2002.12.18 0 0 714
Köszi az időpontot!
Nem tudjátok, mikortól van jegyelővétel?
Üdv!
Előzmény: amanibhavam (700)
Steve the Great Creative Commons License 2002.12.18 0 0 713
"Aragon egyszerűen lefekszik meghalni, mert olyanja van, szegény csajt meg egyedül hagyja..." - ha jól emlékszem, Aragorn már mindenféle, akár az egykori númenoriak által megélhető kort betöltötte ekkor, tehát a halála egyáltalán nem egy "hirtelen jött" elhatározás volt.

Mondjuk abban egyetértek, hogy ez a rész a Függelék egyik legszomorúbb része.

Előzmény: Brutalis Harmonia (709)
amanibhavam Creative Commons License 2002.12.09 0 0 712
nem, csak ott nagyobb a látogatottság:-)
Előzmény: Brutalis Harmonia (711)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.12.09 0 0 711
Ezt a topikot találtam... Nem gond, ugye?
Előzmény: amanibhavam (710)
amanibhavam Creative Commons License 2002.12.09 0 0 710
Tolkien egyik levelében leírja, hogy az Amanba távozott halandók meghalnak egyszer, amikor már elfáradtak és öként távoznak az életből

de nem akarod ezt a beszélgetést inkább a Frodo, Sam... topikban folytatni? biztos többen hozzászólnának

Előzmény: Brutalis Harmonia (709)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.12.09 0 0 709
(Bocs, de ezt elfelejtettem)
És Elrond is csak azért pöccent be a kószára, mert elveszi a lányától a halhatatlanságot. (Apropó; a Függelékben nagyon szörnyű volt a haláluk. Aragon egyszerűen lefekszik meghalni, mert olyanja van, szegény csajt meg egyedül hagyja. Aki már hiába tér vissza Lórienbe, már réges-rég elhagyták a rokonai. Na EZT nevezem önzésnek.)
Szerintetek a Nyugathonba hajózó halandókkal mi lesz? Ők sem halnak meg, vagy egyszerűen egy jobb helyen élik le az életüket?
És mi a helyzet a mágusokkal?
Előzmény: Brutalis Harmonia (708)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.12.09 0 0 708
De a könyvben az emberek nem gyengék; sőt. Numeron dicsősége jön el az új királlyal. Aragon sem "réges rég letért már" az útról, hanem éppen ellenkezőleg; azon jár.
Előzmény: amanibhavam (707)
amanibhavam Creative Commons License 2002.12.09 0 0 707
nem akkora ellentmondás ez szerintem; bár a világ egésze és Eru szándéka szempontjából valóban az emberek kora jön el, azér Elrond keserűségében még érezhet így
Előzmény: Brutalis Harmonia (706)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.12.09 0 0 706
Sziasztok!
A mozival kapcsolatban lenne egy észrevételem, és kiváncsi vagyok a véleményetekre.
Elrond monológjáról van szó. Amikor Gandlaffal beszél, azt mondja, hogy a tündék eltűnnek, és maradnak a gyenge, esendő emberek. A könyvben pont fordítva volt. Ott arról beszélnek (nem tudom, pontosan melyik fejezetben), hogy eljött a Harmadkor vége, és így vagy úgy, de a tündéknek leáldozott, és eljön az emberek kora. Ezt a problémát (ti. Sauron) is az embereknek kell megoldania.
Noha a film próbált hű lenni az eredetihez (persze nem mindig lehet, pl. Elrond féltünde, de ennek magyarázata 3 órába nem férne bele, ráadásul nincs igazán köze a történethez), ez a kis apróság azért tényleg egy 180 fokos fordulat a könyv mondanivalójától, nem?
saint777 Creative Commons License 2002.11.27 0 0 705
Tenyleg volt ilyen problema? marmint, hogy ki kell cserelni? lehet, hogy most hulyeseget kerdeztem, de errol semmit sem tudok. Mindenesetre koszi!
Holdwine The Real Creative Commons License 2002.11.26 0 0 704
Valószínüleg bárhol, amint kicserélteék a német nyelvű lemezeket bennük ...
Előzmény: saint777 (702)
Holdwine The Real Creative Commons License 2002.11.26 0 0 703
700
Előzmény: saint777 (702)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!