Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

BlackStar Creative Commons License 2001.10.02 0 0 4299
Télleg, melyik Citrós sírt a legjobban? :))
Nem vitted haza őket? Asziszem valamerre arra laknak, nem? :))

Köszi a SAABot!!! :)))

Előzmény: korzo (4298)
korzo Creative Commons License 2001.10.01 0 0 4298
Ébresztő emberek! Pörögjön a topik! :-)

egyszer: szombaton volt (exdévú)CarTársakTopik találkozó a fóti Cora mellett, ahol képviseltem a SAABszíneket (BlackStarral közösen), ééés elbizonytalanítottuk a népet, hogy tényleg valóban a megfelelő gépjárművet választották.

kétszer: a régebben már többször emlegetett kép a Colin McRae raliprogi svéd versenyének (talán) 2. (vagy 3.) szakaszának befutójánál látható járműről (éés itt nem a "beefcake" kód alatt Celica GT4 a lényeg):

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

KorZo, aki szereti látni az önmagukkal viaskodó (ex)fanatikus-emberek (pl most citrós) arcát amikor kiszálnak egy SAABból.

h i r d e t é s
BlackStar Creative Commons License 2001.10.01 0 0 4296
Asziszem muszáj lesz építeni egy V8-as SAABot, mert még a végén beszónak odaát :))
(á la Fukszvágen: a soros 4 már megvan, csak abból épp 2 kell :)) Bár sajnos se pushrod, se 2 szelep :))) )
Előzmény: lp (4292)
baas Creative Commons License 2001.09.30 0 0 4295
sinking off....
lp Creative Commons License 2001.09.28 0 0 4294
Haverod már most szimpatikus:)) Csak jó ember lehet...
Előzmény: lore (4293)
lore Creative Commons License 2001.09.28 0 0 4293
Nem, meg nem. Ahhoz jo lenne, ha megkapnam a social security number-em, utana szamitok csak embernek. Sajat lakasba (berelt) is csak jovo het vegen koltozhetek, addig havernal. Hoz-visz. Btw van egy saab 9000-ese (is).
Előzmény: lp (4292)
lp Creative Commons License 2001.09.28 0 0 4292
Messziről jött üzenet, de annál hitelesebb:)

Sikerült már keríteni valami jófajta V8-t?

Előzmény: lore (4291)
lore Creative Commons License 2001.09.28 0 0 4291
Tanusitom! :-)
Előzmény: lp (4290)
lp Creative Commons License 2001.09.28 0 0 4290
Ja, a Barumról a tesztek mostanában mindig jót írnak - mióta a Conti átvette. Bár ez a cseppet sem német befolyás alatt álló sajtóban...

Jöhetnek az inzertek:)

aex!

Ha legközelebb Pesten jársz, elintézek neked egy 3.0 Tid tesztet. Fog nyúlni az arcod:))) Kb. úgy gyorsul mint az enyém. Arra meg tanúim vannak, hogy nem olyan rossz:)

Előzmény: baas (4283)
baas Creative Commons License 2001.09.28 0 0 4289
aex:
Hát én nem a 92 előtti 9k ban gondolkodom,mert az nem szimpi egyáltalán.Sok nyűg meg minden...
De ha figyelmesen elolvassa valaki a 9000Surveyt akkor az derül ki,hogy a faceliftes 9k soxorta jobban sikerült mint elődje és mindenki azt tartja a legjobbnak.Amire felhivják az ember figyelmét,hogy 2.0l 9k automatával sem szabad megvenni ,mert nem éppen tartós darabok műszakilag és itt a motorra,váltóra gondolnak meg a hozzájuk kapcsolódó cuccokra.De mindenképpen a 2.3 ajánlják ,akár aut. akár kézi persze turbóval.. A 2.3 turbójával nem szokott gond lenni mert úgy méretezték hogy birja a nyúzást.
A lényeg,hogy lesznek apróbb hibák amit mindig csiszolgatni kell de nem szignifikánsak.
Ha valaki szán rá időt akkor már más véleménnyel lenne a 9k ról...
Van benne elégedetségi stat. stb.. érdemes tényleg foglalkozni vele...
BlackStar Creative Commons License 2001.09.28 0 0 4288
Jujdelyó!
Van új mélcímem:
saab@ieathondas.com
:)))
Jó, mi? :))
korzo Creative Commons License 2001.09.28 0 0 4287
Nem csináltál véletlenül képet?
Igazán berakhatnád ide. Vagy uszítsuk rá AxA-t, hogy menjen ki és csináljon képeket.

KorZo, a kis kíváncsi...

Előzmény: aex (4286)
aex Creative Commons License 2001.09.28 0 0 4286
Valaki mas latta Erden a ronccsa törött 9000-et?? (92 utani limo) Frontalisan talalkozott valakivel az M7-esen, olyan 110-150 közötti tempoval. Az utasok, modanom se kell, sertetlenül megusztak. A masik jarmu=ro=l nem szol a fama, de nem hiszem, hogy sok alkalmuk lett volna megbanni az autotipus-valasztast.
Előzmény: aex (4285)
aex Creative Commons License 2001.09.28 0 0 4285
Igen, ez egy klasszikus utmutato. En is ezt olvasgattam, amikor ugy voltam, hogy 9000-et veszek (900 itt marha ritka, hat meg a turbo). De egyszer jartam a Popovicsnal, aki csak annyit mondott, hogy egy jo 900-as ezerszer többet er mint egy 9000, ami azert elegge meggyo=zo= volt. Vegül is evtizedek tapasztalata volt a kijelentes mögött.

Etto=l függetlenül, a Survey-ben rögtön a fo=helyen szerepel az en autom egyetlen megoldatlan problemaja, aka "The Cold Idling Problem" (motorilag az enyem is USA valtozat). Ugyhogy valamilyen szinten megis 9000-em van (a Bosch k***a nenikejet, BTW)

9.5 TiD: Kar, hogy eladtak a Scania-t., igy a teherautokat is kenytelenek SAAB neven arulni :(

Előzmény: lp (4281)
topik Creative Commons License 2001.09.28 0 0 4284
Ez amerikai tipus, de Trollhattanbol hoztak el, az eredeti gyari szamla + vampapirok is megvannak.
Előzmény: BlackStar (4282)
baas Creative Commons License 2001.09.28 0 0 4283
lp:
Remélem azért hasznát veszed...
Igen lesz még1 nullám de majd csak jövőre tervezném,mert még kivárok.Nem szeretek elkapkodni semmit.Téligumiból pedig képzeld láttam Barum Polaris OR60 185/65 R15 13e HUF/db
új.Azért ez nem rossz.Ismerősöm is tavaly vett és nem panaszkodott rá...Tesztekben sem lett rossz.

Ha kiváncsiak vagytok egy pár tulajdonos véleményére a SAAB 9000-ről akkor beinzertálok egyet-egyet hogy ne pangjon a topic...

MiSa

BlackStar Creative Commons License 2001.09.28 0 0 4282
Jé, ez eddig le se esett :))

Mmint hogy Svajcban arultak a 2.1-eseket, anno. De lehet, hogy volt az USA-ban is, es rosszul tudtam.
Svájc, igen, de amiban is vannak, bár még csak párral találkoztam, mint eladó példánnyal a SAABNet.com-on, persze ott sok külföldről behozott is lehet (! Nemrég volt pl. 1 német tuning, meg 1 másik német rendszámmal). Egyébként a 2.1-es '90-től van, de valami általam ismeretlen oknál fogva a skandináv piacokra csak egy évvel később vezették be, úgy látszik, ott is combos az adó 2 liter fölött :)
Egyébként télleg sok helyen dícsérték a 2.1-est, még az egyetlen meglevő színes, Autó-Piac használtautó rovatomban is, ami olyan '96-os lehet, bár ott a turbót lehúzzák, hogy alacsonyan gyenge, meg hogy iszákos (ha miattuk dőltek be szüleim ennek a SAAB = iszákos dolognak, akkor vendettát indítok az AutóPiac ellen... És a Paloveczcel fogom kezdeni (kellemeset a hasznossal :)) ))

"Majd a BlackStar megmondja!"
Köszönöm a bizalmat! :))

Előzmény: aex (4232)
lp Creative Commons License 2001.09.27 0 0 4281
Te MiSa! Ez nagyon angolul van, nem kicsit:)) Egyébiránt köszi a linket. És csak azért nem emilben köszöntem meg, hogy valami végre történjen ebben a topicban is:( Kérdésem viszont, hogy lesz-e még egy nullád, vagy téligumid lesz, vagy mindkettő lesz, vagy egyik sem lesz?

Ha valakit esetleg érdekelnek adatok a 9000-ről akkor "kicsit" angolul itt van.

Elegge leult a topic... mélységesen egyetértek...

Szinten futomu: ez tipikusan Saab 900, hogy amikor majdnem teljesen betekerem a kormanykereket (szuk fordulonal) megszunik a kerek utanfutasa (azaz nem tekeri egyenesbe a kormanykereket, hanem inkabb a kanyarodas iranyaba)? Csak bizonyos kerek-szogallas utan jelentkezik. Igen, ez a nagyon nagy kormányelfordulási szög miatt van.

Tegnap jó estém volt:
Vagyis az autómnak. Egész éjszaka egy vadonatúj 95 Vector 3.0 TiD mellett parkolt:)))

vérponty Creative Commons License 2001.09.27 0 0 4280
Elegge leult a topic...

Ma jo reggelem volt:

A Lonyain lattam egy olyat SAABot, mint a topice (valami orvose lehet, mert some komoly szoveg volt kiirva az ablakba voros kereszttel)

A Belgrad rakparton a villamosbol lattam egy tokugyanolyan gepet, mint az enyem (meg a szine is stimmelt), meg is neztem a rencamot, nem az enyemet loptak-e el veletlenul.

Meg lattam zsiruj 9*5otoket is, mondtam is magamban, hogy "stipistopi"...

Ennyit a reggelemrol.

vp

topik Creative Commons License 2001.09.27 0 0 4279
Legujabb elmenyem: ejszaka, kb. ejjel 3-4 ora kozott, Leanyfalu tajeka, sebesseg 90-100 km/h. Hirtelen doglott cica elottem. Gondolkodas nelkul eltekertem a kormanyt, aztan vissza. Egy kis csikorgas hallatszott, az auto meg mintha vegig egyenesen ment volna, a cicat persze sikerult kikerulni. Par masodperc mulva meg is ijedtem kisse a hirtelen mozdulattol, de ezek szerint meg sem kottyant neki.
Szinten futomu: ez tipikusan Saab 900, hogy amikor majdnem teljesen betekerem a kormanykereket (szuk fordulonal) megszunik a kerek utanfutasa (azaz nem tekeri egyenesbe a kormanykereket, hanem inkabb a kanyarodas iranyaba)? Csak bizonyos kerek-szogallas utan jelentkezik.
vérponty Creative Commons License 2001.09.26 0 0 4278
Hijnye a rezangyalat, az en kocsim meg sohase nem hagyott cserben engemet.

Csak amikor az M7en elment a fek+
Csak amikor az M7en nem mukodott az ablaktorlo a zuhogo esoben (egyelore).

DE a hiperugras mindig sikerult eddig, nna.

vp

Előzmény: aex (4267)
korzo Creative Commons License 2001.09.26 0 0 4277
Köszi! De színesek legyenek ám!

...ezek mennek... meg a vonatok... meg a fél szem, de az is csak üvegből... :-)
bocsi kicsit morbid, de akkor is a szavamjárása...

KorZo, aki cseppet sem gyerekes!!!!!! ...csak irígy Thom E kategóriájára.

Előzmény: Törölt nick (4276)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.26 0 0 4276
kapsz két üveggolyót...
Előzmény: korzo (4273)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.26 0 0 4275
korzonál a pont! :)

alkalmatlan vagyok katonai szolgálatra, és még át is vertem öket, mert azt hiszik, normális átlag ember vagyok :)

korzo Creative Commons License 2001.09.26 0 0 4274
MEGVAN!!!!!!!!!!!!!

Kinevezték nehézpótkocsinak!

Előzmény: korzo (4273)
korzo Creative Commons License 2001.09.26 0 0 4273
De az is lehet, hogy pszihopatája van és már a hadseregnek sem kell :-)

Ne bánkógy Thomika, vadakat terelő juhász meg lehetsz! (ha már tűzoltó meg katona nem)

Előzmény: korzo (4272)
korzo Creative Commons License 2001.09.26 0 0 4272
Áááá semmi baja, csak ennyit tud felidézni a rencámomból (EEE-827 :o)))
Előzmény: Törölt nick (4269)
Pro Creative Commons License 2001.09.26 0 0 4271
Nekem a forgalmimba irták be a rendörségen, hogy hajtóanyag: gázolaj
:)
mivel már két napja álltam sorba ezért majdnem nem is szóltam, aztán sikerült meggyözni ôket, hogy most nem fogom újra végig állni a sort és legalább egy hatósági bejegyzést tegyenek.
A rendôrök mindig megkérdezik, hogy tényleg gázolajos-e, mert nem olyan a hangja :)

pro

Előzmény: aex (4266)
topik Creative Commons License 2001.09.26 0 0 4270
Ez IgEEEEEn! Miben szenvedsz?
Előzmény: Törölt nick (4269)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.26 0 0 4269
EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

:)))))))))))))))))))))))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!