Keresés

Részletes keresés

pulaizs Creative Commons License 2002.01.19 0 0 29
kimentem itt Győr mellett, az abdai útra a repülőhöz, nagynehezen meg is találtam a kis CB boltot, de nem volt neki repsávos rádiója :-( nem baj, azért még tovább keresgetek... legjobb lenne egy használt, egyszerű, olcsó kis rádió
Előzmény: schlumberger (25)
ms Creative Commons License 2002.01.17 0 0 28
Szia Zsolt,

Sajnos rég nem jártam ebben a topicban igy nem tudtam neked valaszolni.
a www.pilotshop.hu forgalmazza a Yaesu kézi reprádiókat
A VXA-120 3.5W modulált teljesítményt tud (VOR nélküli)
vagy a VXA-100Pilot 5W modulált teljesítményt (VORt is veszi)
Van csak vevő rádió is (kifejezetten a repsávra, de azért veszi a rendőrséget meg a taxit is)
ez az AR-108.
A legkedvezőbb áru természetesen a csak vevő, a legmagasabb a VOR-os. Ha repülni is fogsz vele mindenképpen érdemes magadnál hordani egyet ha esetleg lehalna a gép fedélzeti rádiója (már velem is megtörtént és másnak is adtam már kölcsön ilyen esetben a rádiómat)

Ha van még kérdésed kérlek keress akár privátban is.

Üdv, ms

Előzmény: pulaizs (-)
Zsebtv Creative Commons License 2001.12.29 0 0 27
Ezen a cimen is talaltok jo radiokat, olcsobban, mint a Conrad vagy a DND: http://www.anico.hu
pulaizs Creative Commons License 2001.12.22 0 0 26
Ernőt ismerem, de nem ő az oktatóm, engem az Attila oktat :-) Az Ernőék vitorlában "utaznak" :-)

Köszi a tanácsot, bár elkéstem, szerintem vasárnap nincs nyitva, hétfőtől meg ugyebár karácsony, szóval majd januárban......

Előzmény: schlumberger (25)
schlumberger Creative Commons License 2001.12.21 0 0 25
"Ahol nagy a szükség, közel a segítség"
Menj ki a repülőhöz, a régi óvári út és a 85-ös csomópontjában. Ott hátul van Tóth Imre CB szervize, ahol kapsz mindent, amit akarsz, még tán antennát is a rádiódhoz. Hogy még egyszerűbb legyen, itt a bunkofonszáma:
20 946-5250. És itt most leszögezem, hogy nem én vagyok az Imi, és nem kapok tőle üzletszerzői jutalékot, de az egy jó kis bolt.
Csak nem Rákász kollégám mutogat neked mindenfélét?
Üdv: Sch.
Előzmény: pulaizs (-)
schlumberger Creative Commons License 2001.12.20 0 0 24
0.1mHz-1.3GHz

Nos, kedves barátom, megnézném én azt a rádiót, ami 0.1 milliHz-től vesz.
A MegaHz nagy H betű!!!

Ma Szegeden jártam, meglátogattam Dezsőt is. Holnap felhívlak.
Vy 73!

Sch

Előzmény: 50s (12)
50s Creative Commons License 2001.12.18 0 0 23
ANTENNÁK, RÁDIÓK (szkennerek és adó-vevők)
Ha érdekel, keress !
30 / 95 - 83 - 886
rep Creative Commons License 2001.12.16 0 0 22
Hali!

A rádiókészülékhez elvileg kell kérni a Hirközlési Főfelügyelettől rádióengedélyt (kérelemkor 6000 Ft illetékbélyeg + 1250 Ft / hó átutalás), de kézi rádióhoz nem szokás kérni, csak a gépekbe beépitett rádióhoz, mivel elvileg kérhetik berepüléskor, vagy bármi más alkalommal is. Bármilyen reprádió használatához pedig rádiókezelői engedély szükséges. Ezt Magyar nyelvre, és kizárólag Magyarország területére tartalmazza a szakszolgálati engedély, de lehet csinálni nemzetközi rádiókezelői engedélyt is.

Ezeked az engedélyeket a készülék vásárlásakor nem kérik, mivel nem feladatuk.

rep

Előzmény: pulaizs (20)
kil Creative Commons License 2001.12.15 0 0 21
Jó reprádiót itt kapsz (YAESU-AVIATOR):
ALBA FUNK KFT.
Budapest Kiscelli köz 13/A.
06-1-368-1272 vagy 06-20-942-1202
pulaizs Creative Commons License 2001.12.15 0 0 20
Ha bemegyek simán a boltba, akkor nekem is, az "utca emberének" odaadják a reprádiót? Nem kell ehhez valami engedély? Frekvenciahasználati engedély? Egyéb? Nos?
Előzmény: rep (19)
rep Creative Commons License 2001.12.14 0 0 19
Eladni nem akarom, hisz azert vettem hogy hasznaljam.
En egy Horvath Zoltan nevu manustol vettem Nyiregyhazan. A ceg nevet fejbol nem tudom. Itt 85+Afa az ara. Telefonszam: 06 30 935-4151
Vagy ha esetleg ez tul messze van, Virag Arpiek cege is forgalmazza budaorson, ha jol emlexem 89+Afa. (az ar mindket esetben valtozhatot, mivel en mar majdnem fel eve vettem). Sajna ennek a cegnek sem tudom a nevet, de a ket hangar kozt kicsit a repter fele van egy alacsony foldszintes epulet, ott szekel. Telefonszam: 06 20 979-4551.

sok sikert!
rep

Előzmény: pulaizs (16)
Y3K Creative Commons License 2001.12.11 0 0 18
http://www.woatc.com/live.htm
Előzmény: pulaizs (17)
pulaizs Creative Commons License 2001.12.11 0 0 17
más:
hallottam, hogy a neten valahol van olyan hely, ahol belehallgathatok a repülési rádiókba. ez tényleg létezik? tudja valaki a címet? köszi!
pulaizs Creative Commons License 2001.12.11 0 0 16
Kedves rep!

Esetleg nem adod el? :-)
Ha nem adod, akkor a címet ide leírhatnád, ahol beszerezhető!

Köszi, üdv:
pulaizs
http://repules.myip.org

Előzmény: rep (14)
Vgyuri Creative Commons License 2001.11.27 0 0 15
Fülelö:

A 25 KHz-es hangolásu FM walkie-talkie-kkal semmi gond nincs, nekem is olyan van, mindent hallok tisztán. Illetve a repülös sávbeosztást idöközben megsürüsitették 8,3333 KHz-re, de hálistennek a köztes frekiket még nem nagyon használják a mi környékünkön, igy a 25 KHz-es osztásu vevö is jo.

Egyesek egyebként esküsznek rá, hogyha adáshoz átkapcsolják 5 KHz-el lentebb az FM rádiót, akkor az adást hallani lehet az AM vevőkkel. Nekem ez még nem sikerült, de hát hallgatozásrol volt szo.

Márpedig egy ilyen FM rendszerü kézirádió 25-30 ezer FT között van.

Előzmény: fülelő (6)
rep Creative Commons License 2001.11.27 0 0 14
Hali!

Az icomnal azer vannak joval olcsobb megoldasok is ujonnan. En 1-2 honapja vettem egy YAESU VXA-120 kezi repradiot 85+afaert (www.yaesu.com-on megnezheted). Mindent tud amit az icom, sot tobbet is, es ha tonkrehasznaltad pl. az aksit, kb 2000Ft ert magad is ki tudod benne cserelni a cellakat.
Nagyon megbizhato, es kis meretu radio. Adoteljesitmenye belso aksival 0.5 W, kulso taprol 4 W.
Venni gyonyoruen, tisztan vesz, reggelente az agyambol szoktam meghallgati a ferihegyi atis frekin, hogy hany fok van odakint (A klinikaknal lakom, egy panelhaz masodik emeleten)

Ha erdekel irjal, sajna most hirtelen csak telefonszamot tudok, de magyarorszagon ket forgalmazoja is van.

Előzmény: pulaizs (11)
-istvan- Creative Commons License 2001.11.26 0 0 13
Szia!

Ennek korábban nem néztem utána, viszont most hogy mondod megtettem. Ugyanez az Egyesült Államokban kb. 85000 Ft körüli összegért beszerezhető. Én meg ezt sokalltam. Viszont: amit Conrad-ék árulnak digitális hangolású kézirádióként, az olyan 30-35ezer körül van. Ha éppen van náluk...

i.

Előzmény: pulaizs (11)
50s Creative Commons License 2001.11.26 0 0 12
ELADOM: vadonat új DJ-X3T/E tip. szkenneremet. Frekvencia sávja: 0.1mHz-1.3GHz! Kiválóan szól rajta minden repülős sáv az NDB-től a VOR-n keresztül a kommunikációs sávig minden. Van POLOSKA kereső funkciója is.
Készítek 1/4 lambdás antennákat a rep.sávra !
Ha érdekel, keress telefonon : 30 / 95-83-886
pulaizs Creative Commons License 2001.11.26 0 0 11
Közben megtaláltam a honlapjukat is ha valakit érdekel:

http://www.dnd.hu

Egy ICOM A22-es reprádiónak az ára 141.700.- + áfa. Elég borsos... :-)

Mégegyszer is köszönök mindennemű segítséget!

üdv:
pulaizs
http://repules.myip.org

Előzmény: -istvan- (10)
-istvan- Creative Commons License 2001.11.25 0 0 10
Szia!

Örülök, ha segithettem. Sok szerencsét!

i.

Előzmény: pulaizs (9)
pulaizs Creative Commons License 2001.11.25 0 0 9
Kedves -istvan!

Köszönöm válaszod, megnéztem és megtaláltam.

Idemásolom hátha valaki hasonló cipőben jár, mint én:

---------------------
Elnök u. 1.
DND Telecom
Kovácsi ...
459 8050

Van egy másik is a közelben:

Rezső tér 21.
... Roland
30 99 03 382
----------------------

Mégegyszer is köszönöm, üdv:
pulaizs

Előzmény: -istvan- (8)
-istvan- Creative Commons License 2001.11.24 0 0 8
Szia!

Nézd meg a "Légiforgalmi irányitók" topicban a 1631, 1632-es hozzászólásokat! Egyébként én is szeretnék majd egyet hosszú távon, de -egyelőre legalábbis- csak fülelésre. Tudod, hogy szokjam a fóniát... :-)

Üdv.:

i.

Előzmény: pulaizs (7)
pulaizs Creative Commons License 2001.11.24 0 0 7
semmi bíztatót nem találtam eddig.... HELP HELP

köszönettel:
pulaizs

Előzmény: Vgyuri (5)
fülelő Creative Commons License 2001.11.21 0 0 6
Vgyuri:Valóban vevőre gondoltam. Az FM vevő meg nagyon nem az igazi. Sokáig próbálkoztam vele, senkinek nem ajánlom.
Előzmény: Vgyuri (5)
Vgyuri Creative Commons License 2001.11.21 0 0 5
Amit fülelö mond, az nyilván un. airbandos csak vevö rádió, amivel fülelni lehet, ha lehet, mert tényleg igen durva a hangolásuk. Conrad viszonteladó van Budapesten, hirtelen nem tudom a nevét, de a Wesswlényi utcában van ha a Nagykörutrol a Kiskörut felé mégy, a jobboldalon egy mellékutca sarkán. Szép nagy bolt, mindenféle barkács árut is árulnak.

További ötlet:

A reprádiók tudvalevöleg AM rendszerüek, ezek drágábbak, mint az FM rendszerü igen nagy számban gyártott walkie-talkik. A kettö közt az átjárás egyirányu, az FM veszi az AM adást, az AM nem veszi az FM adást. Ha találsz olyan FM wt-t, amiben benne van a 118-139 MHz-es sáv, akkor azon hallgatózni tudsz, beszélni nem. De ez jobb is, mert esetleg belédrugnak :-)

pulaizs Creative Commons License 2001.11.21 0 0 4
A Conrad-ot kint Bécsben mondod igaz? Mert szombaton voltam kint és megnéztem, de nagyon nem találtam olyant, ami nekem kellene.

Vagy van Conrad itt Magyarországon is? Hol találom meg? Esetleg más üzlet? Vagy használtan is jó, sőt még egy régebbi típus is megfelel.

köszi!

Előzmény: fülelő (3)
fülelő Creative Commons License 2001.11.21 0 0 3
A Conrad-nál nézz utánna, de vigyázz, mert van egy viszonylag olcsó, analóg skálás darabjuk, azzal sokat lehet szívni (nekem is az van 8ˇ((((( )
pulaizs Creative Commons License 2001.11.20 0 0 2
Kedves "Kerozin"!

Ahogy olvastam más topicokban is, nagyon értelmes az összes hozzászólásod! Csak így tovább!!! :-(((

Továbbra is várnám a segítséget! (Persze nem ilyeneket mint Kerozin "barátunk" irogatott).

Köszönettel:
Pulai Zsolt
pulaizs

Előzmény: DonKerOzin (1)
DonKerOzin Creative Commons License 2001.11.20 0 0 1
Nekem van egy eladó URH rádióm 0 forintért :-)
DonKerOzin Creative Commons License 2001.11.20 0 0 0
Nekem van egy eladó URH rádióm 0 forintért :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!