Keresés

Részletes keresés

Hacsek Creative Commons License 1999.06.02 0 0 316
Szasz tacsa!

Ezt most nem értem, mire válaszoltad runaway-nek! Láttad nálam a vitafórumon a kovis vitát

Előzmény: tacsa (314)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.02 0 0 315
Bocsi. Én olvasom az EM honlapját, mert a konkurenciám. Ugyanezen ok miatt nem hivatkozom rá nyilvánosan. Ezért kértelek téged rá.

A runaway által firtatott problémák egyébként a www.archiweb.hu címen találhatók meg rengeteg más társasáságáan

Előzmény: stoki (313)
tacsa Creative Commons License 1999.06.02 0 0 314
Kedves runaway!
Egyszer az egyik szomszédsági építkezésem a tulaj "elfelejtette" kifizetni egy évig a földmunkás gépest. Utolsó felszólítás után a gk. bejáró elé egy KAMAZ-nyi meleg aszfalt lett véletlen ledöntve. ( Csak akkor csináltasd , amikor nincsenek BENT! ) Irtó jó, mert légkalapáccsal sem lehet eltávolítani, csak lángszóróval , akkor meg új burkolatot is kap az utca!
Előzmény: Törölt nick (282)
stoki Creative Commons License 1999.06.02 0 0 313
Igaz, de nekem annyira egyértelmű volt, hogy erről elfeledkeztem:

...és egyben pontosítok (év végi számok az újságban még a típusokat is megtalálod )
http://www.ezermester.hu/98-12/10-15old.html
http://www.ezermester.hu/98-11/10-15-old.htm
http://www.ezermester.hu/98-10/42-old.htm
Azt hiszem ennyi volt ... de azért még nézz körül !!!

Előzmény: Hacsek (312)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.02 0 0 312
Stoki!

Kösz, hogy szólsz! Félreértés ne essék, ebben a topicban nem csak a profik lehetnek okosak.
A törzsasztal udvariassági szabálya egyébként, hogy ha webhelyet ajánlasz, path-t vagy linket adj meg!

Előzmény: stoki (311)
stoki Creative Commons License 1999.06.02 0 0 311
Kedves Runaway !!!
Nem akarok beleköpni a nagyágyuk levesébe, de egy kis izelítőt kaphatsz a problémádra az ezermester év eleji számaiban ! Fent vannak az interneten !!!
Előzmény: Törölt nick (304)
bd Creative Commons License 1999.06.02 0 0 310
Bekotottek a picembe a villanyt.
Fadoboz ektelenkedik a pince oldaaln, kb 35/40/65 cm, benne mero, biztositekok meg egy dugalj.
A dobos egy ev alatt szet fog rohadni az esotol. Csinaltam ra aluminiumbol burkolatot, leloptak.
Van-e kisebb, szebb, esetleg besulyesztheto (MLeier falazoelem), ha igen, mi a neve, hol kapni (Bp).
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 309
Hát pers
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 308
Azért köszi. Most mennem kell, randevúm van a statikussal. Biztos, hogy főfal, amit át akarok rakni. Viszont az elébb sikerült elérnem a villanyfűtő céget, máris postázza a prosiját. Megoszthatnám veled a paramétereit?
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 307
Szerintem nincs ilyen. Ugyanaz a probléma vele, mint a villanyautóval, hogy az áram energiatartalma nem elég sűrű a folyamatos meghajtáshoz.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 306
Van olyan villanymelegítő, ami kicsi, és azt a vizet melegíti, ami átfolyik rajta per pillanat. Ez baromi drága, viszont nem éktelenkedik ott egy hengerdög, a belőle kiálló infúzióscsővel. De az is lehet, hogy nincs is ilyen, mert akkor hiszem, ha látom, meg ha te mondod.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 305
Runaway!
Mit értesz hagyományoson? A hagyományos vízmelegítő a fürdőkályha óta átfolyós, mert a gáz alkalmas a folyamatos vízmelegítésre.
Esmétlem, én nem vagyok épületgépész, de úgy tudom, hogy az elektromos átfolyós vízmelegítőben az 5 liter/perc a csúcs, ami mosogatáshoz elég, de fürdéshez nemigen. A fürdéshez való villanybojler folyamatosan melegíti és tárolja a melegvizet.
Az átfolyós gázbojlerhez viszont gáz kell, de kémény nem feltétlenül. Vannak ugyanis ún. zárt égésterű bojlerek is. Ezeket nem kell kéménybe kötni.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 304
Nálunk a papucs, az olló és a távirányító a Rendszeresen Megtalálhatatlan fogalomkörbe tartozik. Marad a padlófűtés, vagy holnapig feltalálok valamit.
Még egy kérdés, aztán hagylak. Érdemes átfolyós vízmelegítőt venni, vagy nem olyan rossz a hagyományos sem ?
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 303
Kedves Runaway!
Oldalfalat is akkor érdemes hőszigetelni, ha a túloldalát nem fűti valaki. Fontos lehet viszont a hangszigetelés. A hőszigetelő anyagok többnyire hangot is csillapítanak.

A hidegburkolat (laprurkolat) célja általában a vízállóság, könnyű tisztithatóság, ami a vizes helyiségekben fontos. Az hogy hideg, az tkp. hátrány, de erre találták fel a papucs és a padlófűtés intézményét.
Ha te tudsz olyan anyagot, amit víz és pára érhet, könnyen tisztítható, de magától melegérzetet ad, és még kopásálló és csúszásmentes is, azonnal szólj, szabadalmaztatjuk! (már persze ha nem a PVC-ről van szó, mert az mindennek megfelel, csak éppen gusztustalan és környezetszennyező)

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 302
Kedves Hacsek,
ezzel a gőzmosodával szereztél nekem egy jó napot. Persze nincs, de teccik.
Az oldalfalakat is érdemes külön szigetelni?
A padlólap helyett rakjak mást a vizes helyeken, vagy az másért hidegburkolat?
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 301
Don Padre!
A helyes név Horcsik födém. Kerestem a neten leírást, de nem találtam. Ha akarod, kútfőmből tudok róla írni, de mondd meg mi érdekel! A statikája, a súlya, a kivitelezése vagy mi?
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 300
Runaway!

Két eset lehetséges:
1. A lakásod padlója alatt jól fűtött tér (pl. egy másik lakás, gőzmosoda, fodrászüzlet stb.) van. Mint tudod, a meleg levegő felfelé száll, az alattad lévő ezért akaratlanul is melegíti a te talpadat. Ekkor a födémbe épített hőszigetelés hülyeség.
2. Ha alattad fűtetlen tér van (pincetér, kapualj, élelmiszerraktár) akkor érdemes a burkolat alá tenni egy kis hőszigetelést vagy pl. habalátétes szőnyeget.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 299
Igazi hős!
Szerintem az a cirko 18 kW-os lehet, a 75 kW már egy komoly ipari kazán lenne.
A plusz egy helyiség biztos belefér, csak egy kicsit át kell szabályozni. Ezt a szereléskor úgyis megcsinálják.

A "szabályról": erről szól az épületgépészet nemes tudományának fűtéstechnika című része, megspékelve az épületfizika sójával. Ugye nem akarod, hogy ideírjam a tankönyvet?

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 298
Tam-tam!

Onduline bitumenes zsindely, a gyártó cég neve is ez. További adatokat csak emilben küldhetek, ha kérsz.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 297
Kedves Hacsek,
egyelőre nincs más választásom, ez a lakás van. Egyébként 2,7 m magas, nem egy tragédia, s mint már mondtam, az összes nyílászárót kicserélem. Mivel csontra szétszedettem jelenleg, egy fal is átrakásra vár, sóder van a talpam alatt, szerinted a burkolat kiválasztásával, esetleg a falak + szigetelésével tudok-e javítani a helyzetemen? Köszi!
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 296
sziasztok!

egyre tobbet hallom hogy a haz fodem része un. horcsik(vagy hordcsik??)
technologiaval epult.
valaki el tudna nekem magyarazni hogy ez mit is takar???

elore is koszonom
csao
don_padre

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 295
Nem lettem túl boldog a válaszoktól, de azért kérdeznék még egyet: 18 kcal-os (=75kW ?) cirkónk van 75 m2-re (kb. 225 légm3). Ezzel még egy 12m2-es (36m3) szobát is fűtenék. Elég hozzá? Tényleg: van valami egyszerű szabály a kazán teljesítmény és a fűthető terület/térfogat között?
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 294
Remélem, nem minosül off-topic-nak:

1. Tud-e valaki egy asztalost, aki megcsinálna egy kb. 2 x 3 m-es kerti tárolóépületet fából Velencefürdon (tehát környékbeli legyen...)?

2. Mennyit illik egy ilyenért adni? (betonalap nélkül)

3. Mi az az "ondolány" (remélem, jól írom)? Valami tetofedési technológia/anyag (a fenti faházacskára ajánlották), de ennél pontosabban szeretném tudni.

Elore is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 293
Kedves tacsa,

Nagyon koszonom, mar ezzel is sokat segitettel.
Ez egy ingatlan fejleszto tarsasag, egy nagy szantofoldet vettek meg, azt parcellaztak es kozmuvesitik.
Kb. 200 telek van (lesz).
A rendezesi/szabalyozasi tervekre ra fogok kerdezni.

Egytol felunk, a tarsasag bevallalta a csatornat es az aszfaltutat jovo evi atadassal; amit mindennap hallunk, az meg az, hogy soxor nem, vagy nem idoben teljesitik az ilyen vallalasokat.
Meg mindig ez a trend?

Kerites: ez megnyugtato hir, hogy csak az utcara kell engedely, mi is egyelore egy ideiglenest tervezunk, aztan valami kovacsoltvas csodat a hazzal egyutt.

Nem ismertek veletlenul egy megbizhato brigadot Buda kornyeken, ami egy _ideiglenes_ keritest megcsinalna nekem gyorsan es jol?
(csak oszlopok es drothalo) (tudom, nem olcso)

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 292
Runaway!

Gyakorlatilag minden gázkészülék működhet PB-gázról, mert a PB tisztább, mint a földgáz. De legalábbis rá lehet szabályozni PB-re.

Egy bérház típusú házban nagyon nehéz megvalósítani az egyenletes hőmérsékletet. A régi szimpla üvegezésű ajtók pl. nemigen szigetelhetők eléggé. A belmagasság pedig sok esetben gazdaságtalanul magas, felesleges kifűteni.

Leginkább úgy érzem, neked távfűtéses lakás kellene. Nem értem, hogy ha esetleg cirkoban is gondolkodsz, akkor mit tervezel villannyal. A villanyfűtés szinte mindig egyedi (azaz egy helyiséges) eszközzel történik.

Más. Szinte kizárt, hogy 35 m2-en a létező legkisebb, kb. 6kW-ra leszabályozható cirko is jól működjön. Nem vagyok épületgépész, de azt tudom, hogy min. 7-8 helyiségre, legalább 200 légköbméterre szoktak cirkót tervezni.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 291
Kedves Hacsek,
az alábbi, nem biztos, hogy jól alátámasztott okokból:
fa,szén: Én este érek haza a gyerekemmel. Gyakorlatilag hullafáradtan. Ha akkor még nekiállok tüzet rakni, mikor lesz abból meleg? Én végigcsináltam ezt gyerekkoromban.5 év "tüzelés"-ből annyi maradt meg emléknek, hogy fáztam.
gáz: létezik PB-ről üzemeltethető cirkó? Mert akkor meggondolom.
Az egésszel az a bajom, hogy azt szeretném, mindenhol egyenletes legyen a hőmérséklet.Mindenhol szeretnék fűteni, akkor van komfort-érzetem. Szeretném magam jól érezni abban a lakásban.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 290
"Gáz, olaj, fa, szén eltérő okokból elvetve."
Akkor marad a villany. Párologtatót tegyél majd rá, mert a száraz levegő nem használ a légutaknak!
(Szerintem nem csak a beszerzése kerül sokba, de az üzemeltetése is!)
Többet nem zavarok.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 289
Runaway!
Sacc. A következő fűtési idényben, ha csak a két szobát fűtöd este állandóra, az legalább 10 ezer/hó.

Miért vetsz el minden más energiahordozót?

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 288
Hála, kedves Hacsek a figyelemért.
A lakás mindössze 35 m2, konyha-előtér, félszoba, szoba, fürdő-WC.Bejárat a lépcsőházból, oldalt-felül szomszéd, elöl-hátul udvar. Az összes nyílászárót kicserélem. Gáz, olaj, fa, szén eltérő okokból elvetve. Láttam valami hirdetésben falra szerelhető, programozható villanyradiátort, utána is érdeklődtem volna,de a megadott számon a kutya sem veszi fel a kagylót. Arra gondoltam, hogy ha programozható valóban ez a valami, napközben csak temperálna, este, amikor hazaérek rátekernék. Én annyira utálom a hideget. Mégis, mekkora költség lehet egy hónapban ez a villanyfűtésesdi? Két hetem van dönteni, akkor indul a villanyszerelés.
Köszi.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 287
runaway,
kémény bekötés csak van a kégliden. Talán még a pincében fatárolód is van. Ha van, akkor fűtsél fával, nagyon klassz meleget csinálhatsz és hangulatos amint pattog a fa...
Csak a fűtés szabályit kell ismerned!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!