Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

vérponty Creative Commons License 2001.09.24 0 0 4224
Hal,

"nagy talalkozas"...

Eppen egy teljes IKEA Kvadrat bukk konyhabutorszettet probaltam elhelyezni a kocsi hatuljaba, amikor egy pasi odajon hozzam, hogy tudok-e a Saab900 klubrol. Mondom: verponty.Mondja: Blackstar.

Csak egy kicsit ajultam el, amikor a farzsebebol elovett egy titkosnoteszt, oszt jol megmondta, hogy a cucc befer a kocsiba. Be is b..ztam a fejem a csomagtarto-ajtoba. Fajdalmamat latva Blekki azzal vigasztalt, hogy legalabb tokeletes az ajto altal bezart szog. Kosz.

Ha lattatok volna, mi fert el a kocsiban.. Hazhozszallitas sucks (ugye Blackstar???), 7eFt lett volna. Abbol mar autozhatok 350 kmt!!!!!!!

vp
(aki penzet kocsija helyett konyhabutorra pazarolja)

Előzmény: BlackStar (4216)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.24 0 0 4223
'reggelt!

hát most mit mon'jak? :) nem erőmű, az ereje igazán 2500 felett jön meg, addig megyeget (vagy nem :) ), aztán érezhetően megugrik, és később, magasabb fordulaton (kábé 3500-4000, mert nem t'om pontosan, ilyenkor már erősen az utat figyelem :)) ) megint van egy erősítés részéről. Amikor lent van a fordulatszám, akkor el tehet tötymörögni vele, és normális keretek közt gyorsulni is képes, de nem szorít az ülésbe :)
Na, csak hogy a szívóst dícsérjem: egyik nap nagyon elnéztem egy kifordulást egy uccára, és éppen közelített egy dévú lajos, nem éppen ötvennel. Nem akartam feltartani (én votam a hülye, mert elszámoltam a sebességét, meg úgy a általában mindent :) ), és oda léptem neki. Nem mondom, hogy nem húzattam ki a dögöt, de a lajcsinak nem kellett fékeznie, mert hamar 60-felett volt az óra. Egy dolog ami zavaró lehet dinamikusabb vezetésben, az a váltó. Eleve hosszú az útja, nekem még ráadásul kicsit akad is :)
Nomeg az ótón sok dolog javítás alatt áll, nem szívesen nyúzom, amíg nem vagyok meggyőződve, hogy minden a helyén marad ilyenkor :)
A végsebesség pedig fura mód 150-155 fölé nem nagyon megy padlónál sem... :(

Azért a múltkori 2.3 Tteszt óta nem vagyok kicsit se oda a turboért... ;) De ha józan ésszel gondolkodom, ennyi bőven elég, ami most van jelenlegi helyzetemhez (persze, azért nézegetem a 2.3T-s 9000-seket... :)) )

maratham
marathon
thom

Előzmény: aex (4221)
h i r d e t é s
aex Creative Commons License 2001.09.24 0 0 4222
1) Miert nem hiszi el senki, hogy nem fogyaszt többet, mint a szivos?
2) Ha minden lityi szamit, miert veszel SAAB-ot? Dizelek nem szerepelnek a kinalatban?
3) Örülj neki, hogy csoro diak vagy. Igy legalabb nem köll minden reggel 7-kor kelned, mint nekem, szinten csoro de csak ex-diaknak ;)
Előzmény: lustasun (4215)
aex Creative Commons License 2001.09.24 0 0 4221
en meg nem :) a tegnapi tesztelo= gyerek utan is feloraig allitgathattam a vezeto=ülest visszafele. De minek is azt kiprobalni? Eleg ha hozzakepzel az illeto= a szivohoz egy eleg jelento=s dinamikat. A szivo is fölgyorsul 40-ro=l 70 re, 120-rol 160-ra stb., csak nem olyan gyorsan.

Thom, mint tapsztalt juzerto=l megkerdeznem: Az also nyomatektartomanyban egyebkent egyforma a ket motor? olyan 1200, 1500 rpm-eknel? Pl. amikor 3-asban 17-20-al, 5-ösben 40-el "szendvedtetjük"? (4.-est nem irtam, mert azt nem nagyon hasznalom, legföljebb varosban, de hat ott en *tenyleg* nem nagyon közlekedem)

Egyebkent teljesen igazad van, egy helyesbitessel: Az osztrak autopalya-tapasztalatom sajnos a Becs-Hegyeshalom szakaszra korlatozodik, onnan Hungarian Highway+MZero+EFive-filingge aljasul :((

Előzmény: Törölt nick (4218)
BlackStar Creative Commons License 2001.09.24 0 0 4220
Fiat?????
Jó, hogy nem Belarus :))
Előzmény: lp (4219)
lp Creative Commons License 2001.09.23 0 0 4219
23 September 2001. Info-update on the new 9-3
The new 9-3 will get a longer wheel-base, it will be wider and get more room the todays 9-3. The 5-door CC will not be available. Other version will be:
- 3-door CC
- 4-door Sedan
- 5-door Wagon
- 5-door Crossover with AWD
- 2-door Convertible

The 3-door CC is like a coupe, the 5-door wagon will become a lifestyle wagon like the 9-5 wagon and the Crossover reminds of the Audi Allroad. The 4-wheel drive that was developed by Magna/Steyr will also be available for the high performance Viggen that gets an turbo engine with 250 bhp. New diesel engines will be delivered by Fiat.

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.22 0 0 4218
szerintem eccer beülsz egy turbos gépbe, aztán meg egy szívósba, és eldöntöd. Aex, mikor jársz kicsiny hazánkban? Én felajánlom az ótóm kipróbálásra.
Előzmény: lustasun (4215)
BlackStar Creative Commons License 2001.09.22 0 0 4217
csóró diáksor száksz :((
SAAB rulez!
(mostanában kissé megfogyatkozott az aktív szókincsem, észrevettétek? :)) )
Előzmény: lustasun (4215)
BlackStar Creative Commons License 2001.09.22 0 0 4216
Tegnap találkoztunk Vérponttyal.
Létezik! :))
Tök korrekt gépe van. Éppen egy kb. 4 méter hosszú lapos objektumot applikált a hátsó traktusba, ledöntött ülésekkel. Sikerült neki.
Ezek után előttem kétségessé vált a kisáruszállítók létjogosultsága :))))
lustasun Creative Commons License 2001.09.22 0 0 4215
Nagyon köszönöm,Mberek!!!
Még a leszólást is a szívóért.Csóró diák vagyok,
úgyhogy minden lityi számít,egy zweiergolfolffal
viszont ne hasonlítsatok össze semmi svéd autót,
legfeljebb egy suzukit,mert annál nagyobb tömegau-
tót azért nehéz találni.(Nem bántani akarok én senkit).Viszont a képek alapján inkább veszek egy
LIAZt,és szerzek egy korrekt villanymotort az ELMÜtől.Akkor nem szólhat rám senki semmit.
nippon Creative Commons License 2001.09.22 0 0 4214
Most a képeket elnézve döbbenek rá mekkora mázlisták vagytok!
nippon Creative Commons License 2001.09.22 0 0 4213
Helló Baas!
Jó bulinak hangzik, szivessen csatlakoznék csak hát az elfoglaltság. Most ahogy már írtam pár hétre eltűnök viszont az jutott eszembe, hogy lehetne egy közös kirándulásos sütés főzés bogrács stb. talit is csinálni ha más nem aktiv tagok részvételével. Mi a vélemény? Ha pozítiv a fogadtatás Októberben visszatérünk rá!
Üdv mindenkinek LG
Előzmény: baas (4211)
lp Creative Commons License 2001.09.21 0 0 4212
:))))

Mi ez a pezsgés? Elég két 200+ lóerős, meg egy szerény 200-as ahhoz, hogy két nap alatt annyi hozzászólás legyen, mint máskor két hét alatt? Ki érti ezt?

Úgy látszik minden héten kellene csinálni egy ilyet. Jövő hétre Axa intézhetnél pl. egy 93 Aero-t:))

Automata? Ugye megmondtam:))

Egy öblös V8-t én is szívesen kipróbálnék. Mikor lesz V8-as Saab? Nagyon bírnám. Lore! Neked pedig jó utat!

baas Creative Commons License 2001.09.21 0 0 4211
Hát úgy tűnik,hogy ha az égi istenek kegyesek lesznek hozzánk,akkor én holnap kifogok rándulni otthonról... VisegrádkompKisMarosNagyMarosKirályrétSzokolyaoztebédvalahol...vagymi.
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.21 0 0 4210
axa! check mail!
Splinter Creative Commons License 2001.09.21 0 0 4209
Iore,
pohartarto: radio folotti
Igazad van, csak a vezetoules el.os.

Igen, csak gondoltam itt tuttok mondani egy szamot, hozzavetolegesen.

Előzmény: lore (4207)
lore Creative Commons License 2001.09.21 0 0 4208
nem csak az csak hanem az csak.
Előzmény: lore (4207)
lore Creative Commons License 2001.09.21 0 0 4207
Szia,
két kérdésem volna: pohártartó alatt mit értesz? Rádió feletti, vagy könyöklő fedeli? :-)
A jobb oldali ülés neked memóriás? Nekem csak az csak elektr., de nem mem.

Amúgy meg kéne nézni a KAE-ben, hogy ilyesmikért mit kérnek; a nagy futásteljesítményt némiképp kompenzálja a jó felszereltség.

lore

Előzmény: Splinter (4205)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.21 0 0 4206
pedig már kezdtem gépelni... ;)
Előzmény: Splinter (4205)
Splinter Creative Commons License 2001.09.21 0 0 4205
Sz'asztok!

Mennyit lehet kerni ezert:(az, hogy minel tobbet, mert annal jobban jarok nem elegit ki:-)

Saab 93
1998 februar.
2000 LPT, 155 LE, 150k km
Cosmic blue metal
SE + emelt szintu audio CD-vel + emeloerzekelos riaszto+ emelos pohartarto :-)+ konyoklo + hatso spoiler + elektromos,memorias ulesek + 90%-os nyari es teli gumik.
1. tulaj.
Igy hirtelen ennyi jut eszembe.
Koszi.

Fer

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.21 0 0 4204
MIIIIISSSSSSSAAAAAAAA! mikor mész?
Előzmény: baas (4197)
lore Creative Commons License 2001.09.21 0 0 4203
Hali!

Thom,
jaja, az a 2.5 V6 bizony opel motor, én a vectrában meg vagyok vele elégedve. Ennek ellenére nem illhetett túlzottan a 900-ba, mert a 93-ba be sem rakták.

Axa,
jók a fotók:

Misa 20 kilóval idősebben :-)

Nekem ne gyere má, he!

Emmeg milyen autó?

Saabszervíz a rakparton :-P

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.21 0 0 4202
és Popvics örülne, ha odatódulna X db ember?
nippon Creative Commons License 2001.09.21 0 0 4201
Ez tők jó én tutira megnézem kösz a linket LG
Előzmény: egoaxa (4199)
nippon Creative Commons License 2001.09.21 0 0 4200
Hali Thom!
Nekem csak 3hét múlva jó - Külföldi tartózkodás miatt LG
Előzmény: Törölt nick (4187)
egoaxa Creative Commons License 2001.09.21 0 0 4199
Egy kis nyelvgyakorlás:

http://www.saabnet.ru

nippon Creative Commons License 2001.09.21 0 0 4198
Tudom csak irigykedem, de tényleg örülök, hogy jól sikerült és, hogy élményekkel lettetek gazdagabbak.
LG
Előzmény: BlackStar (4163)
baas Creative Commons License 2001.09.21 0 0 4197
Én mennék ki a popovicshoz foncsorért,meg hátsóüléstámlatartóívért meg kormányalattiburkolóműanyagért meg biztonsági öv műanyag távtartókért mert azt a Szikiék elveszítették és meg is lett az eredménye...
stb.

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.21 0 0 4196
Aex figy. nem akarok vitát nyitni, de:

az sem mind1, hogy milyen körülmények között használod az autót. Te, ha jól tudom, sokat utazol nagy távokon (ne mondd, hogy 1500 km-t autózgacc a városban :) ). Namost ott sem feltétlenül szükséges a turbo, bár elözésnél gondolom jól jön. (osztrákoknál azért van autópálya rendesen, ahol nem olyan fontos az elözés gyors befejezése, mert jön valaki szembe (akkor már rég baj van :) ), vagy mert elötted egy trabi vánszorog 60-nal). Namost ha valaki szívót vesz, és netalántán városban közlekedik (pölö szerénységem), akkor máris ott tart a dolog, hogy városban minek a turbo?... Gyorsulási versenyt nem szokásom rendezni (kiv. tegnap MiSával :) ), és amennyi kell a városban, meg a város közeli dolgokhoz az esetleges bibis helyzetekben arra pont elég az a 115 LE, ami a mociban van.

A Dög 14 éves, eddig élete nagy részében diplomata autóként funkcionált (asszem ollan 9-t), és hát mégse turbo. Pedig diplomatáéknál akkor már full extrás szokott lenni a verda (kiv. az afrikai küldöttséget, mert ök akár Ticoban is utaznak :) ). És látod, vígan elfutkorászott 350-t turbo nélkül is.

maratham
marathon
thom

u.i.: akkor a szagkör senkit sem érdekel a hétvégén?

Előzmény: aex (4189)
egoaxa Creative Commons License 2001.09.21 0 0 4195
Megszavaztuk hogy a juttatsa az juttassa.
:o)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!