Keresés

Részletes keresés

Güsziológus Creative Commons License 2017.02.04 -6 1 61024

A kolonc a jó szó, de nem jutott eszembe:-)

Előzmény: Jesper Olsen (61023)
Jesper Olsen Creative Commons License 2017.02.04 0 6 61023

Nem irigyellek, de tisztelem az elszántságodat. (A kalucsni nem inkább kolonc, kölönc akart lenni?)

Előzmény: Güsziológus (61022)
Güsziológus Creative Commons License 2017.02.04 -6 1 61022

Nem, halászcsárdát nem találtam Szentmihályon, de sarat azt bőven.

A gátra vezető földút mellett van egy gazdaság, sok-sok fólia, na és gépek.

Mit nem mondjak, szépen "meg volt munkálva" az út.

 

A nádas szélén, a száraz nádba kapaszkodva csúszkáltam, az út ui. járhatatlan volt.

Tapasztaltam már hasonló az AK útvonalán.

Valahogy felértem a hídra, a gáton már voltak fűcsomók, na és ott, ahol a legmagasabb volt a keréknyomok között, kissé szárazabb volt, de jókora kalucsnikat kellett meglehetősen sűrűn le-lerúgni a cipőről.

Megváltás volt a kavicsos út.

Előzmény: Jesper Olsen (61020)
Güsziológus Creative Commons License 2017.02.04 -6 1 61021

Lehetőleg "visszafelé", ott ahol a marhák "felszántják" az utat.

Nógrádsipek felől azon kikecmeregni már-már bravúr.

Emelkedik, csúszik, szóval az kihívás a javából.

 

Hollókő felé se leányálom, én most kihagynám.

Előzmény: olahtamas (61016)
Jesper Olsen Creative Commons License 2017.02.04 0 5 61020

Talán nemcsak egy halászcsárda miatt... ;-)

Előzmény: Güsziológus (61019)
Güsziológus Creative Commons License 2017.02.04 -6 1 61019

Nincs emlékem, mi volt a jelem, de azt hiszem, én nem jártam oviba:-(

 

Mindenesetre voltam tegnap túrázni, az Alföldön.

Volt sár rendesen, de szépen sütött a Nap, és nagy élmény volt a végén kapargatni a sarat:-)

Mármint az volt az élmény, hogy beértem, és a buszt is elértem.

 

Voltam tehát, de nem írok a túráról, gondolom mindenki kitalálja, hogy miért mentem.

Előzmény: jzp2107 (61015)
Torgyi1 Creative Commons License 2017.02.04 -6 1 61018

A múlt hétvégén jeges úton túráztunk. Nem volt olyan élvezetes, de ha az ember figyel a lába alá, lehet haladni. De most megolvad kissé a jég, az életveszélyes lehet. A sarat néha el lehet viselni, de amikor a föld felső 2-3 cm-es rétege megolvad, alatta pedig fagyos, az nem túl kényelmes. Csúszik, és kegyetlenül ragad.
Akkor ajánlanám a közös túrát, ha azt szeretné, hogy a túratársa soha többé ne akarjon Önnel túrázni.

Előzmény: tibszlb (61012)
jzp2107 Creative Commons License 2017.02.03 0 5 61017

esőre van esély, szorítunk! :-)

Előzmény: olahtamas (61016)
olahtamas Creative Commons License 2017.02.03 0 7 61016

Egyértelmű, hogy ilyenkor a Nógrádsipek a legjobb :)

Vasárnapra be is terveztem, remélem esni is fog, hogy teljes legyen az élményfaktor :)

Előzmény: jzp2107 (61015)
jzp2107 Creative Commons License 2017.02.03 -6 1 61015

ilyenkor csak az megy túrázni akinek gumicsizma volt a jele az oviban :-)

 

de tényleg, 5-10 centi hóra ráesett tizen-mm eső

és ennek most a fagyott része is felenged

igazán fincsi dagonyákra lehet számítani

még a kiskunságot se merném ajánlani, mert akár azzal is lehetne szívni..

 

tespedtség ellen most hétvégére: úszás? esetleg ha tényleg jó idő lesz: bringa?

Előzmény: tibszlb (61012)
hadidoki Creative Commons License 2017.02.03 -6 1 61014

Én sem térnék le most az aszfaltról. 

Előzmény: tibszlb (61012)
HEV Creative Commons License 2017.02.03 0 8 61013

Szerintem vidd el a párodat most moziba, vagy valami hasonló ....

Előzmény: tibszlb (61012)
tibszlb Creative Commons License 2017.02.03 -7 1 61012

Tudnátok segíteni abban, hogy a hirtelen jött felmelegedés miatt milyen utakra számíthatnánk a hét végén az Úrkút-Várslőd szakaszon (inkább vasárnap, mint szombaton)? A téli lazulás után picit tunyák, kicsit (?) túlsúlyosak, nem kicsit edzetlenek vagyunk, egy sáros, csúszkálós túrára most nem vágyakozunk, meg - legfőképpen - nem akarom a párom kedvét elvenni a pár hét múlva tervezett, reményeim szerint már hosszabb kéktúráktól.

Tevemadár Creative Commons License 2017.02.03 -6 1 61011

öööö...??

 

Nincs miért szabadkozni senkinek :-)

Senki nem mondott/írt semmi olyat, ami miatt én kényelmetlenül érezhetném esetleg magam. :-)

 

Még csak meg sem szólaltam, hogy sérelmeznék valamit. :-) :-)

 

:-)

De azért további kellemes beszélgetést :-)

:-)

Előzmény: olahtamas (61006)
jzp2107 Creative Commons License 2017.02.02 -1 10 61010

> a treck átadás személyiség védelmi okokból sem lehetséges.

 

na hagyjuk már..

 

Előzmény: garass (61008)
garass Creative Commons License 2017.02.02 -2 9 61009

Csak a hozzászólásod végén lévő túravezetői témához kapcsolódnék.

A végzett túravezetőink többsége a példaszerű felsorolásaid mindegyikét tudja, ismeri. Még a Gauss-Krüger hengervetület lényegét is, pedig ez már nem része a mai térkép szerkesztésnek.

(csak mellékesen, több száz vizsgakérdésbe elég széles tudásskála elfér).

De mert valaki nem használ GPS készüléket, attól még a jó térképolvasás nem kizáró tényező. Sőt sokszor az az érv hangzik el a kütyükkel szemben, hogy a kis kijelző nem segíti a pontos térképolvasást. Egy domborzati alapú tájékozódáshoz a szintvonal ábrázolást nagy felületen lehet jól, gyorsan, pontosan áttekinteni. A digitális térképek egy részének a szintvonalak épp nem az erősségük. A földrajzi elnevezések, a névrajzról nem is beszélve.

Lám, volt aki Szeged határát sem vélte felismerni a feltett térképvázlat alapján. Pedig Tápé és Röszke is elhangzott előtte.

 

 

Előzmény: annyi baj legyen (61000)
garass Creative Commons License 2017.02.02 -2 8 61008

Csak ki kell mondanom, amivel végleg lezárom ezt a treck átadási témát.

Az ellenőrök munkájukat anonim módon végezték. A pályázók nem tudják, ki volt az ellenőr, mert ők az MTSz-el kötöttek munkaszerződést. Ezért nem is bonyolódhatnak esetleges vitába az ellenőrrel, csak a szerződő partnerrel. Ugyanakkor a bejárás során az ellenőr sem tudta, ki volt az adott útnak a kivitelezője. Így pártatlan volt az ellenőrzési szigor is. Saját területen soha nem ellenőrzött, mindig más területekre lettek felkérve.

Ebből adódóan a treck átadás személyiség védelmi okokból sem lehetséges. Én ezzel ezt a témakört végérvényesen lezárnám, mert nem az ellenőrt kell szapulni. Ő azt tette, amire felkérték, de jól felfogott egyéni érdeke, hogy ne fedje fel kilétét.

Már írtam, hogy a térképavulás nem csak a papíralapúaknál áll fenn. Csak itt látványosabb, mert nagyobb időközökkel van frissítés. De a térképkiadók a nagyobb forgalmú tájakon szinte évente adnak ki új térképet, viszonylag nagy példányszámban. Ráadásul nekik elég jól bejáratott hibaellenőrző kapcsolatrendszerük is van. Ezzel szemben, a digitális térképek hiába gyorsabban javíthatók, ha nem megy egységesen a dolog, ahogy itt a szóba került. Ráadásul az útbejárások random módon történnek, ezért egy tájegység úthálózata szinte soha sem egységes "évjáratú" szemben a papírral.

Ami a fejlődési lehetőségeket illeti, épp egy szomorú tényadatot tettem fel itt, ami mégiscsak nem léphető át. A nagyközönség ma még nem érett az általad felvázolt lehetőségekre. Lehet, divatból nyomkodják, de a többség nem áll azon a fokon, hogy digitális támogatottsággal természetjárjon.   A tényektől nem lehet eltávolodni. A nagy ugrás itt sem válna be.

Az ifjúsági turizmussal kapcsolatban nálunk nyitott kapukat döngetsz, mert mint már korábban itt is volt szó róla, nálunk havi rendszerességgel vannak diáktúrák a Bükkben. Ezeken éves viszonylatban 3000 főt meghaladó résztvevő van jelen. Alkalmanként 3-5-700 fős részvétellel. Nem fejtem ki, de ez országosan is kimagasló tevékenységet jelent mind a szervezőknek (pl. tömegközlekedésű utaztatás), mind a közreműködő túravezetőinknek.

Ami a személyes tevékenységedet illeti, természetesen nem ismerem, nem is a személyeskedés volt a célom, csupán Güszi erőfeszítéseinek próbáltam inkább segítőt és nem kritikust szerezni.

Egyébként itt ragadom meg az alkalmat, hogy a hozzászólásaimban munkáimra való hivatkozások mindig a konkrét tények alátámasztását, hitelességét célozzák és soha nem önmutogatásnak szánom. Nekem nem kell reklám.

Előzmény: jzp2107 (60997)
Güsziológus Creative Commons License 2017.02.02 -9 1 61007

Bocs, hogy beleszólok, de engem is idéztél.

 

Egy apróságra szeretnék reflektálni.

"Elég jól használható API-ja van:"

 

Bocs a poénért, de nálunk, itthon én vagyok az Api.

Természetesen tudom mi az, írtam is nem keveset, de nem akarok informatikával foglalkozni. Elég volt.

Se Java, se semmi.

Max internet, és EXCEL.

 

Maradok a családomnál, én már nem fogok se GPS-el navigálni, se okostelefonnal kommunikálni.

Én nem tévedtem el eddig soha, pedig még iránytű sem volt nálam, és mentem nem keveset.

Kevés olyan "csücske" van az országnak, ahol nem jártam.

 

Nekem nem kell se műszer, se technika.

Egy ideig még loggolok, és "beteszem a közösbe", de már nagyon elég volt.

 

A túravezetőkkel kapcsolatban még egy észrevétel.

Akik túrát vezetnek, azoknak van helyismeretük, és ha új területre mennek, előtte bejárják.

Én legalábbis csak ilyen túravezetőkkel találkoztam.

Előzmény: annyi baj legyen (61000)
olahtamas Creative Commons License 2017.02.02 -7 1 61006

Elnézést Tevemadártól!

Nem az volt a célom, hogy bárkit is megbántsak, csak a példa kedvéért jegyeztem meg a dolgot.

 

És igen a garass féle meghatározásokról én is tudnék mesélni.

Amíg átlag túrázók teszik, még érthető, de amikor "profi" jelzésfestők nem tudják megadni egy szakaszról, hogy mettől meddig festettek, az már elgondolkodtató.

Előzmény: jzp2107 (60998)
olahtamas Creative Commons License 2017.02.02 0 7 61005

Én az egyik jelzésfestői gyakorlaton kérdeztem rá, hogy hány embernél van papírtérkép, és bizony az az arány is eléggé hozta azt az átlagot, amit tapasztalhatsz egy népszerűbb kirándulóhelyen...

Előzmény: garass (61003)
Güsziológus Creative Commons License 2017.02.02 -7 1 61004

Nem.

Én csak a hiányokkal és a problémás szakaszokkal foglalkozok.

 

A maximális "teljesítményem" napi 5-8 kilométer, ha ezt a távolságot teljesítménynek nevezhetjük.

Az útvonalak hossza minimum 15.000 kilométer, számuk 1.700-nál biztos több.

Pontosabb adatom nincs.

Ekkora mennyiséget már "menedzselni" kell, az nem megoldás, hogy beírom egy táblázatba, amiből majd kinyerhetek elvben akármit.

 

Az én "küldetésem" befejeződik, ha elkészül a darabszámot, és a hosszat útvonalankét tartalmazó lista, kiegészülve egy hiánylistával.

Ezek azok az útvonalak, melyeket érdemes lenne bejárni, mert a TUHU adatbázisában hiányosak, szakadozottak.

Sok olyan is van, mely vélelmezhetően nem létező útvonal, de a TUHU "őrzi a múltat".

 

Január elején 1.000 problémás útvonal volt, ebből 500-ról már tudom a probléma okát.

Most az a helyzet, hogy bár gyűlölöm a telet, de időnként megyek, mert már nem nekem való itthon kalapálni egész nap.

Ma volt sikerélmény, bár még átnézem egyszer a produktumot.

 

Előzmény: nagypapi (61002)
garass Creative Commons License 2017.02.02 0 8 61003

Ez a siralmas arány engem is megdöbbentett, de ellene tenni nem tudok. Csak annyit, hogy a térképi tájékozódás még nagyobb súllyal került a tanfolyami anyagba.

A segítséghíváshoz mindegy, milyen telefonom van, főleg ha nincs térerő. Tehát nem lehet elvárás az okos.

Tevemadárnak én hálás vagyok, amiért kérésemre jelezte a firkálást Mogyoróska felé. Ráadásul az a rész elég jól le is lett írva részéről. 

Itt szerencsére a kollégám is ismerte és fényképekkel felém is visszaigazolta a dolgot, mert ez számomra még új volt.

Az általában elvárás, hogy a helyszín minél pontosabb legyen, mert kaptunk már olyan helymeghatározást, hogy "az erdőben, ahol van egy kocsiút leágazás". Remek.

Csak a humor kedvéért írom, hogy egy segélykérő telefonhívásnál helymeghatározáshoz kérdeztük, mit lát, ha körülnéz. A válasz, fákat...   Ennek ellenére előkerült az illető.

 

Előzmény: nagypapi (60996)
nagypapi Creative Commons License 2017.02.02 -8 2 61002

Pedig Te is ezt csinálod, nem? Mész és trekkelsz.

OK, nem fényképezel közben, de asszem nem is ezen van a hangsúly.

Előzmény: Güsziológus (61001)
Güsziológus Creative Commons License 2017.02.02 -7 1 61001

Örülök, hogy leírtad az elgondolásodat, miszerint, fel kell osztani az országot, menni kell, trekkelni és fényképezni.

OK.

Én ebben nem vagyok partner, de ettől még lehet, hogy csatlakoznak mások, sok sikert!

 

Próbáltam leírni, hogy mit tervezek, azt "válaszoltad", hogy használjuk a bejáratott dolgokat.

OK.

Én szeretem a saját elgondolásom alapján szervezni az életemet, és "nem bejáratott" megoldásokon törni a fejem. Nem tudom, mi sül ki belőle, de én megyek a magam feje után. Engedtessék meg!

Ha ennyi a "közös nevező, akkor ezt időnként lehet deklarálni, de ezek szerint más utakon járunk, ki erre, ki arra.

Nincs ezzel semmi gond.

Örülök, hogy beszélgettünk.

Előzmény: jzp2107 (60995)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.02.02 -6 3 61000

"Sajnálom, hogy az esetleges vitát már le is zárod azzal, hogy van a mapillary, és nincs szükség sokadik nyilvántartásra.

Én ezt az álláspontot tudomásul veszem, de azt sajnálom, hogy még mindig azt látod, hogy TUHU, vagy OSM."

 

 

A Mapillary nem túranyilvántartás, ezzel jzp tökéletesen tisztában van, ezért biztos, hogy azt nem mondta, hogy nincs szükség nyilvántartásra. Sőt, a Mapillary nem is OSM, hiszen, míg az egyik térképadatbázis, a másik képaggregát. Az viszont tény, hogy mindkettő lehetővé teszi, hogy a másik, vagy akárki más felhasználja a tartalmukat, így a JOSM szerkesztőben van Mapillary réteg, illetve a Mapillary oldal térképének alapértelmezett rétege az osm slippy map.

Én a kettő kombinációját például arra használom, hogy a lejárt túraútvonalak paramétereit tudjam pontosítani. Legtöbbször az OKT nyomvonalán készülnek a képek, de pl. tematikusan Kőszeg környékére is koncentrálok, amit ezen a lapon követek, hol nem jártam még:
http://heyjoe.hu/koszeg/#13/47.3714/16.4909
Elég jól használható API-ja van: https://a.mapillary.com/ illetve egy remek js könyvtár is készült hozzá: https://github.com/mapillary/mapillary-js
Ráadásul a fejlesztői között egy magyar srác is van, így ha valakinek kérdése lenne, és nem megy az angol, magyarul is meg lehet tenni.

Maga a túraút nyilvántartás engem személy szerint nem hoz tűzbe, azt tudom, hogy saját részre OSM alapon Tolna megye felől volt érdeklődés, hogyan tudják létrehozni a megfelelő kapcsolatokat, hogy címkézni tudják a karbantartót, és a felújítás évét. Azt nem néztem, hogy neki is álltak-e.

 

" Múlt évben 21 fős túravezetői tanfolyamon ahogy illik, oktattuk, gyakorlatban alkalmaztuk a GPS kezelést. A végén rákérdezve, hány főnek van ilyen, vagy telefonos alkalmazása, hárman jelentkeztek."

 

Elég szomorú, hogy ilyen felkészültek a leendő túravezetők. Én eddig abban a hiszemben voltam, hogy azok vezetnek túrákat, akik azért a túra közben felvetődött túrával kapcsolatos kérdésekre tudnak felelni. Nem azt mondom, hogy ismerje fel két nemesnyár közti különbséget, de ismerje fel a bálványfát. Ne gyújtson tüzet két fadarab összedörzsölésével, de legyen nála gyufa, öngyújtó. Nem kell, hogy tudja, mi a Mercator, és a Gauß-Krüger közti különbség, de igazodjon el bármilyen orra alá dugott túratérképen, akár digitális, akár papír.

( Nekem is megvan régebbről valamennyi hazai turista térképem, de már nem veszek újat, illetve én már a zsákban sem viszem magammal a papír térképet. A gps tartaléka az okostelefon. ) Szóval rohamosan változnak a szokások.


Én még most is megveszem őket, de túrákra már igen ritkán viszem el, csak itthoni tervezgetéshez használom.

 

 

 

 

 

HEV Creative Commons License 2017.02.02 0 8 60999

Ez nem új gondolat!

Megcsináltuk önként , ingyen, és szerintem akkor amikor még aktuális volt elég sokan vették hasznát.

Ma is elérhető, bár jó lenne odaírni a tetejére, hogy az aktualizálását az MTSZ letiltotta, és azóta se csinált jobbat, sőt talán ilyet sem!

 

http://termeszetjaro.hu/turistautak_listaja_megyek_szerint

 

 

Előzmény: jzp2107 (60995)
jzp2107 Creative Commons License 2017.02.02 -2 7 60998

> Szegény Tevemadár is kapott, amiért nem írt pontos koordinátákat a firkáláshoz. :-)

 

akkor nem csak én vettem észre :-)

Előzmény: nagypapi (60996)
jzp2107 Creative Commons License 2017.02.02 -1 8 60997

no igen, nem nehéz az embernek magára ismernie, de mégegyszer leírom, nem a személyek a lényeg, hanem a helyzet, a hozzáállás

szóval nem az a lényeg hogy pl. TE azt írtad hogy az ellenőrök nem töltik fel a trekket, hanem az a TÉNY a lényeg, hogy nem töltik fel. Mert nem is akarják. Mert valószínűleg nem is értik, milyen fontos dolgok indulnának el tőle (a rendőrös példádat egyébként nem értem, de mindegy)

 

pont te hivatkoztál valamelyik hozzászólásodban arra, hogy eltér a tuhu az osm-től, nem pontos, hogy hihetne így neki bárki stb

Na pl pont EZ változhatna meg attól, ha elterjedne hogy a jelzésfestők vagy ellenőrök (hiszen azért első kézből mégis ők értesülnek a terelésről) ha már ÚGYIS megvan az a nyamvadt trekk akkor két helyre feltöltik. Vagy egyre. Vagy átadják valakinek aki feltölti helyettük.

És nem azért mert én kérem, a türelmetlen, hanem azért, mert az egész munkájuknak az az értelme, hogy a turizmus fejlődjön, a turista társadalom kapjon valamit. Igaz?

Na, egy gyorsan frissülő, pontos online térkép, az mi lenne a turistatársadalomnak? hát egy marha nagy érték

Papír alapon nem lehet pontos térképet csinálni, pont te magad állapítod meg, hogy mire kijön a nyomdából már elavult.

Ja a digitálsi térkép meg ördögtől való, mert a kijelzők...

Halló, 21. század van. Holnapután a járművek egymással fogják megbeszélni hol milyen forgalmi szituáció van, még az is lehet hogy a gyerekeim már önvezető buszon mennek túrázni

Persze ki lehet engem most emiatt röhögni, az a legegyszerűbb, csak ugye a vasút is a sátán paripája volt.. pedig az se volt azért olyan nagyon régen :-)

 

Az emberek túlnyomó többsége: hát nem tudom, a mai fiatalság aki már bocsánat, de a klotyón is a telefonját símogatja (egyébként nekem sincs, de ez is lényegtelen) szerinted mikor fog kimenni az erdőbe? Ha túravezetői - térképolvasási tanfolyamot kell elvégezni, vagy ha kap egy appot amivel túra közben pokémont/lilapöttyös tojást/kilométert/ledolgozott kalóriát vagy hívjuk bárhogy lehet gyűjteni és az osztálytársai előtt vagizni hogy szombaton a nagy villámon befogott egy 5-ös szintűt

Ezt azért írom, mert egy turistaszervezetnek az is kellene hogy dobogós prioritással feladata legyen, hogy a jövő nemzedéknek átadja a túrázás élményét. Vagy igényét.

Na, ezt marhára nem látom

 

nem elterjedt gps: eeegen, akinek van gps-e, az nem fog térképolvasó tanfolyamra menni, ez valószínűsíthető. Tehát ha te ott kérdezősködsz, az a felmérés nem biztos hogy reprezentatív lesz

 

Aktív tettek: azok is vannak, nem kell nagy utánajárás hogy megtaláld.

Való igaz, nem szoktam itt kétnaponta megírni minden egyes térképszerkesztésemet

De ami tőlem telik, azt megteszem (sajnos nem túrázhatok annyit mint szeretném, de a családi dolgaim meg aztán végképp nem tartoznak ide, hagy ne kelljen már magyarázkodnom)

 

Így már remélem érthetőbb, mit akartam tegnap este.

 

Előzmény: garass (60986)
nagypapi Creative Commons License 2017.02.02 -8 4 60996

Azért én ezt az arányt elég szomorúnak tartom.

Főleg egy túravezetőnek, elég nagy segítséget nyújthat, ha bizonyos körülmények között van egy használható helymeghatározó eszköz. Nem kell GPS, a mai okostelefonok (már az olcsóbbak is) használható ilyen célra.

Pl. ha orvost kell hívni, neadjisten eltévedt, vagy éppen valami hibát, hiányosságot kell bejelenteni (járhatatlan út, kidőlt fa, elmosott híd, hiányos/félrevezető jelzés stb.). Szegény Tevemadár is kapott, amiért nem írt pontos koordinátákat a firkáláshoz. :-)

Nem kell állandóan a készüléket bámulni, de ha kell, legyen, és tudja használni, ez szerintem napjainkban már elvárható - egy túravezetőtől mindenképpen.

Előzmény: garass (60989)
jzp2107 Creative Commons License 2017.02.02 0 7 60995

 

nem azt mondom hogy nincs szükség nyilvántartásra, igenis van (igazából botrányos, hogy az mtsz-nek nincs ilyenje)

azt mondom (kár, hogy nem jött le) hogy ahelyett hogy "felületet" fejlesztünk/fejlesztetünk valakivel, ami csak viszi az időt/pénzt, lehetne használni a már bejáratott dolgokat

fórummotort se állunk neki fejleszteni ehelyett, mert ez már van és működik, nem?

 

"de azt sajnálom, hogy még mindig azt látod, hogy TUHU, vagy OSM."

 

Güszi, ÉN? Én tartok itt? most ez komoly?

direkt nem írtam ki hogy tuhu meg osm

hogy ne legyen vörös posztó

 

ezt az idézetet vajon kitől másoltam? (tegnapi)

 

"Vélelmezhetően valahonnan megszerezték a trekket, és gyorsan felszerkesztették, bizonyítandó hogy az OSM a jobb."

 

 

amire én gondolok az olyasmi lenne, hogy x ember elhatározza hogy dokumentálja az ország turistaútjait, önkéntes alapon, szépen felosztja egymás között az országot, túra közben fotózik, trekkel és nem utolsó sorban jól érzi magát :-)

túra után pedig feltölti a trekket, fotókat (akinek technikai problémája akad, itt még mindig segítettünk mindenkinek, ezt olahtamasnak írom hogy "nem várható el")

Első olvasatra jó nagy munka, másodikra viszont kiderül hogy nem munka, mert csak fotózni kell túra közben, túrázni meg ugye szeretünk

És van rá esély hogy egy idő után mikor elkezd "feltöltődni" a projekt tartalommal, egyre többen kapcsolódnak majd be. Hiszen nem kell hozzá semmi, csak egy okosteló vagy gps+fényképező

Előzmény: Güsziológus (60984)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!