Keresés

Részletes keresés

SolnesMM Creative Commons License 2012.02.22 0 0 2147

  "Gondolom Saunier Duval Semia cirkód van."

 

 

 Nekem is ez van.

 

 Mikor üzembe helyezték,  mondá az üzembehelyező, hogy   30 db. hiba lehetséges. Ok. egyet be is mutatott. Ez az, amikor nincs gáz. És elzárta csapot.

 Na de mi a másik 29 ??

Előzmény: Ex DRP-469 (2145)
SolnesMM Creative Commons License 2012.02.22 0 0 2146

 Nos ez engem is érdekelne !

 mennyi idő után történhet meg ez a jelenség ??

 Nálam van iszapleválasztó és még viszonylag új a rendszer  .

Összesen 550 m3 gázt égettem el.

Előzmény: Ex DRP-469 (2145)
Ex DRP-469 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 2145

Kedves Medalion!

Gondolom Saunier Duval Semia cirkód van. Ebben az esetben a problémát a fűtési körben képződő iszap következtében a váltószelep megszorulása okozhatja. Egy szerelő megpróbálhatja tisztítani, de előfordulhat, hogy csere szükséges. Ideiglenesen a fűtési körbe menő csövön lévő elzáró csap zárásával kényszeríteni lehet a melegvíz előállítását, de ilyenkor a cirko védelme érdekében érdemes a termosztáttal a fűtés mellőzősét elvégezni (az aktuális hőmérséklet alá állításával)

Előzmény: Törölt nick (2144)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.19 0 0 2144

Kedves Fórumtársak!

 

Segítségre, tapasztalatra lenne szükségem.

napok óta a Duval kombi kazánom nem készít elég melegvizet.

Fűtés van. Ha nem megy a fűtés, akkor sem forró a víz. Akkor sem, ha kicsire van állítva a csap.

mi lehet a baj?

köszönöm

BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2012.02.19 0 0 2143

Inkább úgy módosítanám, hogy direkt módon ne, inkább csak hőcserélővel szereljé(te)k fel és üzemeltessé(te)k ezeket a készülékeket.

Előzmény: BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG (2055)
jóni pécs Creative Commons License 2012.02.19 0 0 2142

sziasztok !

lenne egy savio 24 m tip kéményes , kombi gázkazánom- hőcserélő hibás - , kb 8 hónapos Grundfoss szivattyúval eladó.

ha valakit érdekel : 30/839 2567

TLTT Creative Commons License 2012.02.18 0 0 2141

Tiszteletem! Keresnék az alábbi kazánokhoz használati utasítást:

Demrad Solaris BKA120

Chaffoteaux et Maury Nectra 2,23 CF

Még jobban örülnék szervíz leírásnak, de hálás leszek a használati útmutatóért is.

Magyar, német, angol nyelvet ebben a sorrendben preferálnék.

Köszönöm a figyelmet! ÜdV!

gazcenter Creative Commons License 2012.02.18 0 0 2140

nyomás esés estén, a legjobb trük, leállitani a fütést, félnapig, egy napig elzárni az előlremenőt és visszatérőt, majd kinyitás után, leesik a nyomás, akkor a fütésrenszerbe van a hiba....

jóni pécs Creative Commons License 2012.02.17 0 0 2139

szia !

 a saját történetem ugyanez volt , csak egy savio kombi-val.

a hőcserélő / kazántest / ment .

forasztgatta szakember, semmi hatás. az új 46.e HUF lett volna.

hab a tortán , hogy a 15 éve szerelt fűtéscsövem is eldurrant / ez akkor egy szupernak kikiáltott 5 v 7 rétegű műanyag volt , ami természtesen az aljzatban ment. /

Mivel a kazánnak más baja is volt , ezért csere lett. Beretta-ra........

a cső pedig leváltva falon kívüli rézre...

nem esett jól , sokba fájt......

Előzmény: galla1 (2136)
Bimballo81 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 2138

Köszi a segítséget, hétvégén kipróbálom.

Előzmény: TLTT (2137)
TLTT Creative Commons License 2012.02.16 0 0 2137

Hello! Nekem Thermotop Plus kazánom van, hasonlo gondom volt. A melegvíz vételezésnél a kijelzőn véleményem szerint az a vízhőfok látható, ami a szekunder hőcserélőbe megy. A melegvíz úgy készül ezekben a készülékekben, hogy a láng felmelegíti a kazánban levő, amúgy fűtés körben keringő vizet, ami innen bekerül egy hőcserélőbe, és ez a víz ott melegíti fel a hálózaton érkező vizet. Nálam melegvíz üzemben a + gomb megnyomására vált a kijelző, és megmutatja a készülő melegvíz hőmérsékletét pár másodpercig. Az én kazánom 7 éves. Most savaztam másodszor ezt a hőcserélőt, bár most nem volt rá szükség. Nálad, ha még egyszer sem volt, nem ártana szerintem. A problémát azonban a motoros váltószelep okozta nálam, ami szennyeződés miatt nem zárta el hmv készítés alatt rendesen a fűtés ágat. Ezen részek ki-, és beszerelése a kazánod kezelési útmutatójában szerepel. A váltószelep nálam sósavas átmosást követően hibátlanul üzemel. A takarítás után a két hőmérséklet között 10-15 fok a különbség. A helyzet felméréshez azt javaslom, keresd meg a kazán alatt azt a csövet, amin a melegvíz kilép a kazánból, és hmv üzem közben tapintással meg tudod állapítani, hogy milyen hőmérsékletű vizet készít a kazánod. Ha tartós hmv üzem közben a fűtés előremenő cső is melegszik a kazán után valamelyest, akkor szinte biztos, hogy ez a szelep lesz a probléma fő forrása. ÜdV!

Előzmény: Bimballo81 (2130)
galla1 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 2136

Hello,

 

van egy cirkó kazánunk Beretta super exclusive cai 24. A problémám vele, hogy a víznyomás nem marad meg a beállított 1,2 baron, másnapra visszaesik 1 barra, következő napra 0,7 - 0,8 barra. 2 naponta állítom vissza 1,2re. Gondolom ez nam normális. A melegvíz sem állandó, ha elzárom a csapot, majd újra megnyitom, nehezen áll vissza a megfelelő melegvíz hőmérséklet. Hőcserélővel lenne gond??? Ha igen, mennyi lenne a javítása? Tud nekem valaki infot adni?

 

Köszönöm

BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2012.02.13 0 0 2135

hol van ez és mi a baj?

Előzmény: joypeti (2129)
Bimballo81 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 2134

Gondoltam rá, hogy a hőcserélő el van esetleg vízkövesedve és emiatt nem jön olyan meleg víz. A víz kemény és a hőcserélő szerintem még sosem volt takarítva, kb. 6-7 éves lehet. Vízkőmentesítő nincs, a kémény a saját duplacsövű kéménye. Viszont akkor a fűtésnek sem kellene jól működnie, nem? Hiszen a hőcserélő ugyanaz. Márpedig a fűtés tökéletes, a radiátorok forrók, ha melegvízből is ilyen jönne, teljesen jó lenne...

Előzmény: memorix (2133)
memorix Creative Commons License 2012.02.12 0 0 2133

Nem mindegy az sem, hogy kint hány fok van...ha a viz 2-3 fokos akkor sokkal több energia kell, hogy 40-50 fokos legyen mintha 10-15 fokos lenne a bejövő viz . Az sem mindegy, hogy a cirkótól milyen távol van a vételezési hely...és a megtett csőhossz hol megy mennyire van szigetelve... ha a szigeteletlen padlóban megy akkor 8-10 fokos környezettel is találkozhat, ha egy szigeteletlen falba akkor az is fűti...hapedig a szigeteletlen padláson megy a cső az sem szerencsés...

 

A vizcső vastagsága sem mindegy ha lerakodott benne a vizkő akkor nehéz átküldeni jól a vizet..és csak csordogál....és közben hűl... ha hőcserélő tisztasága is fontos  gáz kb 50-86% hatásfokkal lehet jól elégetni.....ez a berendezéstől függ... ha a gáz vizes akkor nehezebben ég....és ha nem tud kimenni a kéményen akkkor visszafolyik és fűti a hőcserélőt... Ha a hőcserélő vizköves akkor pedig rosszabb lesz égés hatásfoka mivel a vizkő "szigetel"....

Ha hagyomágyos kéménybe van bekötve a cirkó és régen volt tisztitva...akár el is dugulhatot...és olyankor szintén csőkken a hatásfok... ha túl régi a cirkó 12-17 éves akkor pedig általában érdemes lassan a cserén gondolkodni...

 

Milyen a bejövő viz (kemény/lágy) ? Van vizkőmentesítő a cirkó elött ? Mikor volt utoljára a hőcsrélő kitakaritattva? Milyen régi a cirkó? Milyen kéménybe megy?

Előzmény: Bimballo81 (2132)
Bimballo81 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 2132

Az átkapcsolással nincs gond és a hiba akkor is jelentkezik, ha egyáltalán nem megy a fűtés. És ha 5 percig folyatom, akkor is csak langyos, tehát nem csak az elején van vele gond.

Előzmény: memorix (2131)
memorix Creative Commons License 2012.02.12 0 0 2131

gyári hibásak a panelek.

 

Ha megy a fűtés és melegvizet vételezel akkor kiakad...

 

Az átkapcsolásért egy időzitő felel . Ez nincs jól megtervezve

és nem tud átkapcsolni...tipikus vaillant hiba...

 

Az átfolyos cirkók pedig úgy müködnek, hogy ha nem kérsz meleg vizet akkor hidegvizzel lehűti a hőcserélőt...a következő kinyitáskor hidegviz jön egy darabig... sőt ha túl nagyra nyitod a melegviz átfolyás, vagy hosszú ideig jön a meleg víz akkor lehűti időnként a hőcserélőt a cirkó..

 

Ezek a jelenségek keringetős berendezéseknél nem jelentkeznek de a tároló és a keringető motor miatt drágább kiépítésűek...

 

 

Előzmény: Bimballo81 (2130)
Bimballo81 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 2130

Üdv, van egy Vaillant TurboTop kombi cirkónk. Fűtési részével semmi gond, a melegvíz résszel viszont valami gebasz van. Ha megnyitom a csapot, begyújt, majd 1-2 másodperc után elalszik a lángot jelző led. Van hogy visszajön, főleg ha már bemelegedett, de van, hogy hibával leáll. Ilyenkor újraindítás, aztán megint vagy jó, vagy nem jó. A meleg víz pedig inkább csak langyos, ha félig elzárom a csapot, akkor lesz meleg. Mindeközben a beépített hőmérője 65-70 fokra megy fel, de ennek a közelében sincs a kifolyó víz.

Amennyire tudtam, szétszedtem, kipucoltam az égőket, a hőcserélőt, de semmi. A kémlelőablakon látni, hogy begyújtáskor minden ok, majd azon a részen, ahol a lángérzékelő van, kialszik pár égő. A többi részen ég rendesen, de azt ugye nem érzékeli. Olyan, mintha kevés gázt kapna. 3 állítási lehetőség van rajta: névleges hőterhelés, gyújtási gázmennyiség, fűtési részterhelés. Ötlet, hogy mi lehet a gond?

A környékünkön egy db vaillant szerelő van, akit 2 hónapja hiába próbálok elérni...

joypeti Creative Commons License 2012.02.12 0 0 2129

Három éve cseréltünk kazánt(junkers ceraclass acu 2wse24-5mfa).

Nem üzembiztos,vízkőre érzékeny,szakszervize tragédia.

Nem tud valaki egy tisztességes, jó szakembert Budapest vagy környékén aki nem akar az első alkalommal

kazáncserét javasolni,vagy javítgatni milliókért?

Hálás köszönet.

joevagyok68 Creative Commons License 2012.02.11 0 0 2128

'a puffertartályból"

Az inkább tágulási lesz !  :-))

 

És nem lehet, hogy kilikadt a membrán a tágulásiban ?

Ha megnyomod a szelepet  levegő jön belőle ?

 

Ha nem likas akkor:

A kazán fűtés előre és visszatérőn lévő csapot elzárod.

Elengeded a nyomást a kazánról.

Tágulásit felnyomod mondjuk 1,2 BAr-ra

Feltöltöd a rendszert, légtelenítesz, majd beállítod a nyomás mondjuk 1,5Bar-ra.

 

szerintem... ha meg nem,  majd jól elmondják és én is megtudom hogyan kéne :-))

 

Előzmény: W_B (2125)
BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2012.02.10 0 0 2127

A helyes sorrend a következő lenne: először kondenzátum leválasztó, majd ezután a szétválsztó idom, ugyanis a szétválsztó idomban történhet kondenzátumképződés. Egyébként meg max 13 m lehet a szétválasztott elvezetés ekvivalens hossza.

Előzmény: baross 525tds (2126)
baross 525tds Creative Commons License 2012.02.09 0 0 2126

Szia azt be épitettem mert nekem is ezt mondták hogy a kondenzvizet el kell vezetni de sajna nem orvosolta a hibát  szerintem magas lesz a kémény mert van egy inditó idom osztóval  a füst elvezetésnél van egy kondenzviz elvezetö majd egy szerelö idom, egy könyök, 1méter vizszint, egy könyök, 50cm vizszint, majd egy könyök, és 9 méter csö.

levegő beszivás 4méter vizszint

 

Előzmény: BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG (2124)
W_B Creative Commons License 2012.02.08 0 0 2125

Szervusztok !

 

Saunier Duval kombicirkónál tapasztaltam, hogy amikor felmelegíti a fűtőköri vizet, akkor 2 Bar fölé megy a nyomás, és valamennyi víz kifolyik a biztonsági szelepen. Amikor visszahül, akkor lemegy a nyomás 0.8 Bar alá.

Arra gondoltam, hogy a puffertartályból szökhetett el a levegő nagy része; meg is találtam a szelepet, ahol biciklipumpával fel lehet pumpálni.

 

A kérdésem; ezt pontosan hogy kell kivitelezni ? Milyen nyomásértékre engedjem le a vizet, illetve pumpáljam fel ?

 

Nem akarom hogy túl sok vagy túl kevés levegő menjen bele.

 

Köszönöm előre is !

BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2012.02.07 0 0 2124

nézd meg, hogy a ventillátornál találsz-e folyásnyomot! ha igen, akkor kondenzátumleválasztót kell beépíteni.

Előzmény: baross 525tds (2122)
jóni pécs Creative Commons License 2012.02.07 0 0 2123

szia !

mint említettem , SOS kellett.

tegnáp reggel megvettem egy Beretta junior-t.

104.e huf -ért , boltban volt bemutató darab , konzolon volt , nem volt beüzelmelve.

25 e. a beüzemelés , 19.e fittingek , csövek , termosztát. az egész volt 150e.9-kor megvettem , 13h-kor már meleg volt a lakásban.

van egy kiadó lakásom , abba kellett.

 

Előzmény: Törölt nick (2115)
baross 525tds Creative Commons License 2012.02.06 0 0 2122

Köszönöm a gyors választ 

én is a folyto tátcsákat probálom csereberélni van egy pár darab elvileg egy 10 méteres kéményhez kell eltalálnom.

 

Előzmény: BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG (2119)
beci77 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 2121

bocs vélemény?

Előzmény: beci77 (2120)
beci77 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 2120

Ok én mindenki véleményét meghallgatom.

Ariston Clas CF 24 vélemény.

Tudom olasz...

Előzmény: BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG (2118)
BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2012.02.06 0 0 2119

ellenőrizni kell az égéstermék elvezetés hosszát, megfelelő a folytás benne, kell-e bele? van-e benne kosz, vagy jégdugó, stb...

Előzmény: baross 525tds (2117)
BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2012.02.06 0 0 2118

ha nem akarsz kínlódni egy hangos, megbízhatatlan készülékkel, felejtsd el!

Előzmény: beci77 (2116)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!