Keresés

Részletes keresés

9:3 Creative Commons License 2023.11.06 0 0 228288

hát mögöttem biztos nem kullognál, de persze a te döntésed. A kaja ugyanolyan jó lesz :)

Előzmény: Spenót (228280)
rrroka Creative Commons License 2023.11.06 0 0 228287

én mindig megfogadom, h nem állítom le az órám, mert háromból kétszer elfelejtem újraindítani és engem nem zavar a bruttó idő.

 

Most mesélte futótársam 12 órás után, hogy egy másik résztvevő tök büszkén posztolta, hogy hatpercesben futott 100 kilométert az eseményen, csak valahogy azt önbecsapósan kihagyta, hogy mindezt a 12 óra alatt tette meg! :D

Előzmény: Pinyo (228283)
Pinyo Creative Commons License 2023.11.06 0 0 228286

A Stryd alapú távolságmérést már kikapcsoltam rég, főleg amióta a Fenix 7-esem van.

Előzmény: Concise (228285)
Concise Creative Commons License 2023.11.06 0 0 228285

Huh, megijedtem, már azt hittem, ennyire össze-vissza mérnek a Stryd-ok. :-)

Előzmény: Pinyo (228284)
Pinyo Creative Commons License 2023.11.06 0 0 228284

A bruttó idő 5 perccel több volt, én leállítottam a stoppert.

https://connect.garmin.com/modern/activity/10044953549

Előzmény: Pinyo (228283)
Pinyo Creative Commons License 2023.11.06 0 0 228283

Volt valami megállás a tókörben, amit vagy lestoppoltunk, vagy nem. utóbbi esetben automatikusan állásidőként vette ki a Strava vagy a connect?

Előzmény: Concise (228282)
Concise Creative Commons License 2023.11.06 0 0 228282

Fura.

 

 

Előzmény: Pinyo (228276)
Spenót Creative Commons License 2023.11.06 0 0 228281

Ha nem csinálsz feleslegesen ilyet rendszeresen, akkor nem hiszem, hogy bajt okoznál magadnak. Az már kiderült, hogy te jól tolerálod a CO2-t, de attól még nem hiszem, hogy fogod magad és megfulladsz ülve. :)

Előzmény: O/O (228279)
Spenót Creative Commons License 2023.11.06 0 0 228280

Ez most simán önzőség és befektetés. Úgy érzem, hogy egy ideig el el kell hitetnem a szervezetemmel, hogy a futás nem egy sokkoló dolog. Rövid futásoknál rendben van, ha a számon is veszek levegőt egy-egy rövidebb szakaszon, de a hosszú futásokat mindenképpen orrlégzéssel fogom csinálni. Nálam a tókerülés hosszúnak számít. :)

Nagyon szerettem veletek ezeket a tókerüléseket és nem szeretnék némán kullogni mögöttetek. Ha addig sikerül feltornáznom a távot 25km-re, akkor mehetnék, de a 7 percbe sokatok beleőrülne, én meg abba, hogy meg sem szólalok. Jobb lesz így, hogy most én bringával megyek mellettetek, aztán meg majd tavasszal megismételjük és akkor már én is futva megyek.

Előzmény: 9:3 (228277)
O/O Creative Commons License 2023.11.06 0 0 228279

Légzőgyakorlat! Spenót segíts!

Mielőtt kinyírnám magam :) Kipróbáltam 30 percen keresztül, percenként kettőt lélegeztem, tehát hatvanszor vettem levegőt 30 perc alatt. Nem káros ez? Nem éreztem semmi különöset, nem volt megerőltető, sőt ha nem figyeltem, nem is akartam ilyen gyakran levegőt venni. Akinek van orvos ismerőse kérdezze már meg tőle, hogy nem lehet ettől valami bajom?? 

Pulzusom picit emelkedett közben, 53-ról 60 bpm -ig mondjuk. 

Eszembe jutott és utána mértem vérnyomást. Gyakran nem szoktam, emlékeim szerint 120-130/80-85 között szokott lenni, most közvetlen utána 137/78 volt. Kicsit magasabb a per viszont kicsit alacsonyabb. Nem tudom ez számít e valamit. 

A garmin nem tudta lekövetni, 4 brpm nek mérte légzőgyakorlat aktivitás közben, 12 brpm-nek terepfutás indítása közben.

O/O Creative Commons License 2023.11.06 0 0 228278

Nekem is bőven jó lesz a 7 perces kilométer,  (előtte úgy is futok egy gyorsabb kört :) )

Szeretném ha minél többen futnánk, de tök jó lenne egy biciklis kísérő is. Ha Ati is jön, akkor Ő úgy is biciklizik. 

Előzmény: 9:3 (228277)
9:3 Creative Commons License 2023.11.06 0 0 228277

ne csináld már. Én még nem futottam tavaly október óta 12 km-nél többet egyszerre, mégis futást tervezek. Nem hiszem, hogy bárki is most akart volna résztávozni. 

Előzmény: Spenót (228270)
Pinyo Creative Commons License 2023.11.06 0 0 228276

A tavalyi futás 6:46/km átlagú volt.

Előzmény: Concise (228275)
Concise Creative Commons License 2023.11.06 0 0 228275

 Ez sajna orrtapasszal pontosan 7 perces tempót jelent és nem akarlak titeket ennyire visszafogni, ráadásul régóta nem futottam 20 kilométernél hosszabbat.”


S mi lesz, ha én is pont ennyivel fogok kocogni? Nem lesz rossz érzésed?

Előzmény: Spenót (228270)
Pinyo Creative Commons License 2023.11.06 0 0 228274

Gazdasági kisokos.

 

Spóroltam egy csomót.

 

Visszautalták a Badacsony trail nevezési díjat. (20e).

Csak azért se mentem el a Piros 85-re (35e) - és milyen igazam volt, a 7-ből 2 ponton megint nem sikerült időt mérniük, bonyolult dolog ez 2023-ban!

Ingyen mehetek jövőre a Vivicittára (~10e)

 

Ezért aztán lehet, hogy benevezek a jövő évi UTH111-re (-47000) - a tavalyi Szentendre Trail 52 kilométere túl dinamikus volt öreg csontjaimnak.

És még így is marad egy csomó pénzem, amit a Ponty vendéglőben el tudok költeni :)

 

Pinyo Creative Commons License 2023.11.06 0 0 228273

Én most már átálltam a 3-2-1 órás hetekre, ebből adódóan ezen a héten 0 óra, majd -1, -2 órák következnek. A tókörig szeretném elérni a -8 órás hetet.

Előzmény: O/O (228271)
O/O Creative Commons License 2023.11.06 0 0 228272

Megpróbálok még a héten futni egy tókörtés, felderítem a parkoló és "tankoló" helyeket. Szerintem is minden ugyan úgy lenne jó, mint a múltkor ;)

Előzmény: Spenót (228270)
O/O Creative Commons License 2023.11.06 0 0 228271

Fiatal még, hamar talpra áll :) Nekem az elmúlt fél év havi átlaga 10 óra :) De jövök fel, és egyre nagyobb kedvvel készülök :)

Előzmény: Pinyo (228269)
Spenót Creative Commons License 2023.11.06 0 0 228270

Bringás kísérőtök leszek a tókörön.

Átgondoltam az utóbbi idők futásait és további türelemre lesz szükségem ahhoz, hogy újra terhelhető legyek és valami legalább számomra értelmesnek tűnő tempóval fussak majd valamikor.

Néhány hete írtam, hogy vissza kell térnem az orrlégzéshez és meg is tettem. Ha nem stresszelem magam a nyomorult sebességemmel, akkor kezd egészen élvezetes lenni a dolog. Tegnap végre rátaláltam újra a "világból is kifutnék" érzésre. Ez sajna orrtapasszal pontosan 7 perces tempót jelent és nem akarlak titeket ennyire visszafogni, ráadásul régóta nem futottam 20 kilométernél hosszabbat.

Szóval, inkább viszem nektek a frissítés és így legalább beszélni is tudok. Enni szerencsére továbbra is tökéletesen tudok. :)

 

Azt is meg kellene beszéljük, hogy enni hol fogunk a tókör után, mert nem olyan könnyű ilyen helyet találni télen. Nekem a múltkori hely a cigánypecsenyével ezúttal is megfelelne.

Ez a Ponty étterem volt Gárdonyban. Jól emlékszem?

Pinyo Creative Commons License 2023.11.06 0 0 228269

Én is néztem, és összekombinálva azzal, hogy az elmúlt hónap már 30 órányi futást hozott (nekem a csúcs hónapjaim vannak kicsivel harminc óra felett), elég stabil újrakezdésnek tűnik.

Előzmény: O/O (228268)
O/O Creative Commons License 2023.11.06 0 0 228268

Telefonbetyár topiktársunknak meg egész jól sikerült a maraton, gratulálok! ;)

Concise Creative Commons License 2023.11.05 0 0 228267

A Lajosháza-Szház-Mátraszentimre szakasztól eltekintve a mai hivatalos Téli Mátra XL útvonalát rajzoltam meg, ami két módon van ma bemutatva. Remélem, ezek konzisztensek:

 

Útvonal: Mátrafüred Lajosháza Üstök-fő Átal-kő Mátraszentimre Galyatető Nyírjes Vörösmarty-th Kőris-mocsár Kékestető Kalló-völgy Mátrafüred”

 

https://www.matraberc.hu/info.php?id=142

 

Én nem ezeket néztem össze, hanem csak megrajzoltam a 2003-as itiner alapján a gpx-et, s a fenti oldalról letöltöttem a mait, s Mapsource-ban láttam, hogy különbség csak Lajosháza-Msztimre között van.

 

Egy érdekesség a fenti weboldalról, amit csak most szúrtam ki: “A megadott útvonalat semmiképp ne hagyjátok el! A mezőnyt biztonsági emberek is kísérik.” Azaz eldőlt, hogy privát bejárásnak kell lennie.

 

Akkor megcélzom a megadott hetet, most az elmúlt hét úgyis a gyomorbajról szól, a havi ciklus :-) szerint top-on leszek november legvégén, december legelején.

 

 

Előzmény: Asztrofizikus (228266)
Asztrofizikus Creative Commons License 2023.11.05 0 0 228266

Concise: nem láttam sínre lépést vagy rajtuk gyaloglást tiltó táblát, bár konkrétan nem összpontosítottam erre, de szinte biztos észrevettem volna, ha van. Nyilván nem nagyon rejtik el az ilyeneket :) Visszanéztem a fotókat is (többet is lőttem, mint amiket az előbb feltöltöttem), azokon sem látszik semmi hasonló.

 

Igen, a hidakon lévő tiltást figyelmen kívül hagytam. Bár ha alacsonyabb a vízállás, akkor valószínűleg nem nagy gond a kerülés.

 

Concise és Ati: Elég jól járhatóak a hidak, vannak mindegyiken pallók is hosszában, a sínek közt és mellettük is. Bár az egyik sínköz egy helyen kicsit korhadt volt, de alapvetően elég jó állapotban van minden. Szerintem inkább elvből van kitéve a tiltás, mégis csak üzemi terület, és ott nem olyan könnyű félrehúzódni, ha jön a vonat. Persze tudjuk, mennyire nem száguld gyorsan, a hidak meg mind nagyon rövidek, de mégis, nyilván inkább bevédi magát az üzemeltető. Meghát alapból veszélyesebb hely egy híd, mint a sínek köze. Mégse játsszanak ott gyerekek, ilyesmi lehet mögötte.

 

Amúgy legközelebb nov 30-dec 7 közt leszek Piszkésütt, ha épp akkor jönnél erre, el tudlak kísérni egy darabon, vagy tudok segíteni depózni, ilyenek. Mi az útvonalad?

 

Ati: Nem mertem rá se lépni arra a fatörzs-hídra. Nagyon csúszósnak tűnt, ráadásul annyi eszem volt, hogy aszfaltcipőben mentem (nem volt választásom, mert nem is hoztam terepcipőt magammal most ide fel.) Lejjebb mentem a parton vagy 100 métert, mire találtam olyan köves zúgót, ahol át tudtam kelni biztonságosan. Túrabotok jól jöttek volna a csúszós köveken való szökdeléshez, az avarban heverő korhadt ágakban se bíztam.

 

Előzmény: Concise (228261)
Ati_66 Creative Commons License 2023.11.04 0 0 228265

Kipróbáltad azt a híd maradványt a Gyöngyöspatakon ?

A vasút felújítás előtt ilyenek voltak a Szalajkaház felé is.

Volt olyan Téli Mátra túrám amikor bevállaltam ilyeneken az átkelést.

Előzmény: Asztrofizikus (228260)
Ati_66 Creative Commons License 2023.11.04 0 0 228264

Ha jól gondolom, azért van a hidakon gyalogosan átkelni tilos jelzés, mert  talpfák között nincs semmi, azaz csak a sínek alatt van híd szerkezet.

Így viszont gyalogosan veszélyes, mert ha lecsúszik a lábad a talpfáról komoly sérülés lehet belőle.

Valószínű ezért is szűnt meg az a régi jelzés ami arra vitt, hogy kevesebben próbálkozzanak a hidakon. Vonal felújítás előtt alig volt olyan híd maradvány amin át lehetett óvatosan araszolni a korhadó hosszanti gerendákon.

Maga a vasútvonal egyébként pl Felsőtárkányról induló kisvasútnál a Varróház-Stimecz ház szakaszon is jelzett turista út, de ott nincsennek hidak.

Előzmény: Concise (228261)
Concise Creative Commons License 2023.11.04 0 0 228263

Üssük le gyorsan a december 17-et, mert az most a szervezővel együtt már 7, tehát ha jól értem, 6 résztvevő!

Előzmény: Asztrofizikus (228185)
Concise Creative Commons License 2023.11.04 0 0 228262

Visszanéztél Lajosházán is, ”


Mármint a Szalajkaháznál, hogy felülről sincs?

Előzmény: Concise (228261)
Concise Creative Commons License 2023.11.04 0 0 228261

Nagyon rendes vagy, kösz.

 

”Ha viszont úgy értetted a járhatóság kérdését, hogy legálisan szabad-e ott menni,“

 

Így értettem, hiszen abban biztos voltam, hogy ahol egy sínpár van, ott minimum botorkálni is lehet, jó  esetben kocogni is.

 

”azt a sínek közére nézve általában nem tudom megmondani,“

 

Tehát ha jól értem, egyik végponton sem volt kitéve belépést tiltó tábla. Visszanéztél Lajosházán is, hogy alulról sincs semmi kiírva?

 

”viszont van 3 vagy 4 vasúti híd a patak fölött, ezekre ki van táblázva, hogy tilos rajtuk gyalog átkelni.”

 

Ami így viszont logikátlan, főleg azért mert a kisvonathoz képest messze kisebb terhelést jelent.

Gondolom, ezeken a helyeken nem kerültél, óvatosan átmentél rajtuk.


“Megtudtam, hogy holnap jár arra utoljára vonat a szezonban”

 

Bár még nem néztem meg, úgyhogy köszi ezt az infót is, de nagyjából erre játszottam.

Előzmény: Asztrofizikus (228260)
Asztrofizikus Creative Commons License 2023.11.04 0 0 228260

Megnéztem a kisvasút, és és örülök, hogy erre a körre mentem, mert nagyon szép volt, bár helyenként nehéz is. Máskülönben csak letudtam volna n+1-edszer is az erdészeti műúton szokásos oda-vissza körömet ma.


A Lajosháza - Szalajka-ház közt sehol sem láttam a vasúttal párhuzamos gyalogutat, viszont a sínek közt szépen tudtam haladni. Konkrétan gyorsabban lehetett ott futni, mint Galyáról a Csór-réti víztározóig tartó hosszú lejtőn, mert az csupa sár és avar volt, a sínek közt meg szilárd zúzottkő és az esőtől vizes, enyhén csúszós talpfák váltják egymást. (A Gyöngyös-patak völgyében, a megáradt patakot vagy féltucatszor keresztező, nehezen követhető zöld keresztről ne is beszéljünk). Mindenképp a sínek közt jó haladni, mellette rögtön zúzottkő-rézsű van, aztán meg süppedős zsombékos fű, avarral borított erdő, köves patakpart. Néztem, hogy az erdőben nem jobb-e menni, még úgy is, hogy nincs út. Valószínűleg ott se rosszabb, mint a sínek közt volt, de a kanyargó patak miatt egyik oldal se jó végig, néha teljesen beszorul az ember a völgyoldal és a vízfolyás közé. Mondjuk ma eléggé meg volt áradva a Szén-patak, tegnap esett itt 40 mm eső. Így nehézkes rajta az átkelés. Ha kisebb benne a víz, netán decemberben befagy, akkor lehet, hogy nem kell a sínek közt bóklásznod, mert amúgy szinte végig szép, jól átjárható szálerdő van a völgyben. Ha viszont úgy értetted a járhatóság kérdését, hogy legálisan szabad-e ott menni, azt a sínek közére nézve általában nem tudom megmondani, viszont van 3 vagy 4 vasúti híd a patak fölött, ezekre ki van táblázva, hogy tilos rajtuk gyalog átkelni.


Valamivel 12 után értem Lajosházához. Ott elidőztem kicsit, körbenéztem, hogy merre indulnak a gyalogutak, és átbogarásztam a menetrendet. Megtudtam, hogy holnap jár arra utoljára vonat a szezonban, ma pedig 12:40-kor is épp jött egy. Na mondom, akkor tűzés, mert nem akartam annyit várni, hogy előre engedjem a vonatot. Így viszont erősen figyeltem hátra, bár sejtettem, hogy messziről észre fogom venni, ha jön. Pont elértem a végállomáshoz, mikor megjelent a kanyarban. Kitűnő időzítés volt :)

 

Ez még a Gyöngyös-patak:

 

Lajosházától Szalajka-ház felé:

 

A szalamandrákkal vigyázni kellett, hogy rájuk ne lépjen az ember. Jól ki van találva a rejtőszínük.

Előzmény: Concise (228245)
Concise Creative Commons License 2023.11.04 0 0 228259

De.

Egy pontos wattmérő minden mostani érzésedet elmosná. :-)

 

 

Előzmény: 9:3 (228254)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!