Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.29 0 0 4647
berakod egy fini meleg garázsba :)
Előzmény: MiSaab (4646)
MiSaab Creative Commons License 2001.10.29 0 0 4646
Szóval hogy kell télre felkésziteni a kocsit????
h i r d e t é s
ebenguba Creative Commons License 2001.10.29 0 0 4645
aex :
Ket lityis automata... Olyan viszont ingye se kene, a turbo utan.

xxxxx : Lehet, hogy Neked nem kellene, de mostani gazdája ( 53 éves) igen szereti.

Szeretni ugyan én is szeretném, de nekem nincs, és financiális helyzetemet nézve - valószínűleg - már nem is lesz.


Előzmény: aex (4644)
aex Creative Commons License 2001.10.29 0 0 4644
"A csomagtartóban még egy aktatáskát sem szállítottak soha. A benne lévő posztón a szőrszálak még felfelé álltak.

A pótkerék tartó fedél felnyitásakor kiderült, hogy a pótkerék eredeti, rajta az összes gumi szőr, tetején celofánban az a fehér kesztyű amit a gyár ad a kerékcserékhez."

Ezeket az en 86-os roncsautom is tudja nyujtani, nagy kunszt :)) Nekem speciel olyan zacsim van, amit azert adtak, hogy belerakja az ember a kilyukadt kereket. So=t, van (reszben) berozsdult eredeti szerszamkeszletem is ;)

na ja, en a paraszotok es sioktatok hazajaban vettem, ami majdnem ugyanaz mint a sör es sajt :)

Ket lityis automata... Olyan viszont ingye se kene, a turbo utan.

Előzmény: ebenguba (4640)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4643
azért köszi!

A növérem már kutatja az amerikai zeneboltokat... :)
Előzmény: MiSaab (4642)
MiSaab Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4642
Thom:
Nem volt :(
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4641
elnézést, én most egy bolti cd-re gondoltam, nem holmi illegális másolatra... ;)
ebenguba Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4640
EdeBácsi (4633)
Kedves Eb&guba sorstárs!
Meséld el légyszííííííí !!!!!!
Kösssszzzz....
[előzmény : (4631) ebenguba, 2001.10.27 15:21]

MiSaab válasz erre | adatok | e-mail 2001-10-27 18:08:42 (4632)
Haljuk a storyt !!!!!!!!!!

ebenguba :

Hosszú lesz, aki ezt nem szeresssse, lapojjon.

Minden ősszel jönnek az újonnan kihelyezettek. 1999 augusztusában is bejelentkeztek már, hogy X-től hallottunk rólad, segítenél e ? stb.
Túl sokan lettek ezért párosítottam Őket.
Használtan jót olcsón venni tudomány. Új kocsinál csak egy szempont a fontos :
Menjen az asszony hajaszínéhez.

Tehát 99 szeptember valahanyadikán is elindultunk. Ez nálam úgy néz ki, hogy előtte nap meghívom a delikvenseket és elmagyarázom a " torta elméletet". Szakmaiak ismerik.
Szombaton 08,00 indulás. Estére látunk jb. 1200-1800 kocsit. Zsong a fejük , alig emlékeznek már valamire. Ezért papír + ceruza mindent írunk. Egy ilyen merítésskor 1-3 olyan kocsi marad a hálóban, amit este az asszony elé lehet tárni, hétfő-kedd-szerdán megnézni és megvenni, mert más sem hülye, s más is tud ennyit sőt többet.

Nos már délután négy volt, - ugye reggel 8 óta mentünk - s egy kicsit már untuk is, amikor kikeveredtünk a Bentley - SAAB kereskedőhöz.
Szombaton 5-ig vannak nyitva. Emlékeztem rá, hogy a Bentley-k miatt a szalonban van kávé automata.
Ingyen.

Mondom nekik menjünk be, iszunk egy kávét, olyan veszély meg mégsem fenyeget, hogy Bentleyt vagy 0 km-s SAAB-ot vennénk.

Bementünk, sehol egy lélek. Kávéautomatához oda, s annak rendje módja szerint két perc múlva hárman szürcsölgettük az automata adta kávét.

Erre megjelenik egy szép nő.
Kérdi mit kérünk, miben segíthetne. Látta kint a CD-s autónkat s mindjárt terelt volna a Bentleyk felé.
Momentán nem ezt kerestük, s szabadkoztunk, hogy már láttunk mindent, mindjárt megyük, stb.

De Ő csak erőszakoskodik, hogy Ő igen szeretne segíteni, stb...........

Mondom Zs.-nak : Kérdezz már Tőle valamit mert , hogy néz az ki, hogy diplomaták bejönnek, isznak ingyen kávét és nem is érdekli Őket semmi.
Kérdezz valamit, Ő majd válaszol, s ezzel a kávéért már megdolgoztunk.

Zs : Kinyögi. Használt SAAB-kat keresünk.

Kislány el, paksaméta hóna alá, lelkesen magyarázva visz le bennünket a szalon alatti garázsba ahol 5-10 Rolls meg Bentley mellett kb. 40 használt SAAB volt.

A villanykapcsolót sem találja G. kollégánk gyújtja fel helyette.
S akkor mint valami börleszk filmben az összes papírja szétszóródik.
Zs. segít neki összeszedni, én elindulok a kocsik között.
Olyan kocsit kell ilyenkor keresnünk, mely jó állapotú, család belefér, évente többször gond nélkül megy 2x1400 km-t, olcsó, 4 évig komoly műszaki gond nélkül üzemel.

zs. összeszedi a kislány papírjait s kezdi olvasni - az azonosító szám alapján - a kocsik adatait, árait.

Többségük 9000-es, pár 900-as.

Az egyiknél egy 1991-es, ezüstmetál, 2 liters, automatánál, feltűnően kicsi árat mond.

Leszúrom szegényt, figyeljen már oda.
Esküdözik, hogy jól mondja. G. is odamegy , mondja tényleg annyi.

Megnézzük jobban a kocsit, s - akkor már tudtam - olyat fogtunk mint amiről még sokat fogok mesélni.

A kocsi :
1991-ben gyártott, 1992-ben forgalomba helyezett 9000-es.

A vezető ülésén kívül a kocsiban lévő többi ülésen még NEM ült senki. Az egyik kolléga apja kárpitos, úgy, hogy szakszemmel nézte meg, állapította meg.

Összesen futott 101 000 km-t.

A csomagtartóban még egy aktatáskát sem szállítottak soha. A benne lévő posztón a szőrszálak még felfelé álltak.

A pótkerék tartó fedél felnyitásakor kiderült, hogy a pótkerék eredeti, rajta az összes gumi szőr, tetején celofánban az a fehér kesztyű amit a gyár ad a kerékcserékhez.

Felmentünk és a számítógép előtt megbizonyosodtunk arról, amit addig sejtettünk:

A kocsit ebben a szalonban vették, 10 ekm-ként TELJES, nem előírt hanem TELJES szervízt csináltatott rajta a tulajdonos.
Mindent ami a kocsival történt kinyomtatnak és az új vevőnek átadnak.

Egy hónapja bejött a tulaj és kért egy új 9000-est.
Közölték vele, hogy már nem gyártják. Erre igen leb@rintotta a szalon személyzetét. Kérdezte , akkor milyen van ?
- 9,5 -ös.
- Rendben akkor azt kérem, ezt meg itt hagyom.

A szalon 50 000 BEF-ért vette át tőle, mi 100 000 BEF-ért azaz 600 000 Ft-ért vettük meg. Kaptunk hozzá - gratis - egy vadi új akkumulátort.

Az átvételkor derült ki, hogy a 101 000 km-ből kb. 95 000 km-t autópályán, munkába és munkából haza járásra használta a volt tulaj az autót.

ui.: A kocsi azóta is kifogástalanul üzemel.

ui.2.: A 21 vásárolt kocsiból nem mind ilyen. De ilyen vagy hasonló is van közöttük.

Előzmény: EdeBácsi (4635)
BlackStar Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4639
Ezt továbbra is tartom!
Hozzátok a cédét, már írom is fel :))
(de télleg... szeginy Blaxtának nem tellik öccáz cédére... :)) )
Előzmény: nippon (4638)
nippon Creative Commons License 2001.10.28 0 0 4638
Sziasztok Skacok!

Ez a CD-s dolog valahogy nagyon elsikadt pedig nagy lelkessen ajánlgatta valaki, hogy meg van neki a szerviz könyv "ROMos" kivitelben??? Engem még mindig érdekelne!
LG

A Slambucos party is érdekel! Mikor,, hol?

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.27 0 0 4637
köhümm

Misa! Volt cd?

Előzmény: MiSaab (4634)
BlackStar Creative Commons License 2001.10.27 0 0 4636
Szasz MiSa!
Írj nekem cédét! :))
Előzmény: MiSaab (4634)
EdeBácsi Creative Commons License 2001.10.27 0 0 4635
Kedves Eb&guba sorstárs!

Meséld el légyszííííííí !!!!!!

Kösssszzzz....

Előzmény: ebenguba (4633)
MiSaab Creative Commons License 2001.10.27 0 0 4634
Haljuk a storyt !!!!!!!!!!
ebenguba Creative Commons License 2001.10.27 0 0 4633
Azért nem vettem még SAAB-ot mert erre nincs pénzem.

Az alsó középosztályhoz tartozom otthon, mint a legtöbb értelmiségi.

Otthon csak újat lehetett volna venni 90 óta. Néztem a használtakat és nagyon lerongyoltakat hoztak be nyugatról 90-96 között.
újra nem volt pénzem.

Itt jó áron, jó minőségű, használ SAAB-okat lehet kapni.
Gazdagok s ezért van bőven SAAB.
Csak ideiglenes ( 4 évre) állomásozok a sör+sajt hazájában. Még egy év van hátra.

A másik három vásárló ( patronáltam) kíválóan járt.
Az egyik annyira kíválóan, hogy csak ismerősöknek szoktam mesélni mert alig hihető. Ott mondjuk nem a tudásom játszott szerepet hanem egy humorosan szerencsés szituáció.
Amolyan : " ha én ezt a klubban elmesélem................szitu

Előzmény: topik (4632)
topik Creative Commons License 2001.10.27 0 0 4632
Udv. ebenguba!

Miert nem vettel meg Saabot magadnak? A sor+sajt hazajaban elsz vagy csak autot venni jarsz oda?
A masik 3 hogy jart?

topik

Előzmény: ebenguba (4631)
ebenguba Creative Commons License 2001.10.27 0 0 4631
Szeretnék SAAB-ot.

27 éve.

Még nincs.

Viszont végzettség + tapasztalat okán eddig 21 kiküldött magyarnak segítettem venni használt autót, a sör + sajt hazájában.

Négyen vettek SAAB-ot.

Egyikükkel megvettünk egy 2,0 literes, automata 9000-est.
SAAB dílernél. Nagymamájé volt ( tényleg) láttuk a nőt, A 8 év alatt ment vele vagy 120 ekm-t. A hátsó ülés csupa szőr mert az volt a helye a szolgálati ebnek.
A kocsi 720 eFt.-nak megfelelő helyi pízbe került.

a sztori : Kocsi megvéve. Papírok intéződnek. Kértük, hogy csináljanak nagy szervízt amíg a papírokkal bajlódik a hatóság ( kb. 2 hét)
Nagyszervíz elkészül.
Közben főnök ( szalon tulaj) elmene üdülni. Szóla a szerelőnek, hogy odafigyeljen ám.
Szerelő nem oda hanem máshova figyele és a kocsimosóban ideiglenesen munkát végző arabot bizza meg az olajcserérékkel.
Ő megteszi.

Kolléga kap rendszámot, fel a kocsira, család bepakola s indula Hongarije felé, mert vala 1400 km az út.
Szegény SAAB Köln után közli új gazdájával, hogy : idáig és nem tovább.

Nagytudású kocsimosónk, az automata váltóba, olajcserekor, motorolajat töltött.

Még ezzel a móddal is elment az autó 300 km-t.

lenkeyb Creative Commons License 2001.10.27 0 0 4630
Mostanában esetleg céges autó, vagy Muter Skoda :-)
A cégesautó az valami Saet, vagy Seat nem tudom pontosan, mert 4 betűs és S-sel
kezdődő autóról csak egy jut az eszembe egyből :0)
Mi van veletek, mindenkinek megy a verdája rendesen?
Tél elötti felkészítés stb, jó is az...

Üdv,
Balázs

MiSaab Creative Commons License 2001.10.26 0 0 4629
Jó az nekem ha 239600 km.nél a kompresszió a hengerekben 10bar de csak a 2 hengerben 9.5 bar hmm hmmm????
lp Creative Commons License 2001.10.26 0 0 4628
lenkeyb!

Ünnepnap ez a mai:)))
Mellesleg mostanában milyen autóval villogsz?

Előzmény: lenkeyb (4624)
lp Creative Commons License 2001.10.26 0 0 4627
Na, most vagyok csak igazán gondban! Most aztán tényleg nem tudom, hogyan is lehet szólítani téged?

Öfelsége?:)))

Előzmény: MiSaab (4618)
MiSaab Creative Commons License 2001.10.26 0 0 4626
sZiA lEnKeyB !
wHaSsSuP ???
korzo Creative Commons License 2001.10.26 0 0 4625
Keblemre Cimbora!!! :o))))
Előzmény: lenkeyb (4624)
lenkeyb Creative Commons License 2001.10.26 0 0 4624
Na jónagyot!

Megjelent a leginaktívabb topicbetyár :0)
Én aztán villoghatok annak a "csúnya" BEE rendszámosnak a pesti alsórakparton :-)
(mármint ő a csúnya nam az autó)

Üdv mindenkinek

Balázs

korzo Creative Commons License 2001.10.26 0 0 4623
Na ez is jó kis cikk!
http://www.autoforum.hu/index.asp?newsid=AA05C0C8FC2031A

kcs_100 ne add fel! Lehet jó SAABot találni, tényleg kérdezd meg Popovicsot, vagy Szikit, Ráczékat! Elérhetőségek a SAAB900.hu-n a szervízek között.

kcs_100 Creative Commons License 2001.10.26 0 0 4622
Köszi mindenkinek!

Ez biza nem lesz az én autóm......
(350e HUF)

Előzmény: BlackStar (4603)
korzo Creative Commons License 2001.10.26 0 0 4621
Ezt hallottátok már? Hát ilyen egyszerűen nincs is!!!

"A General Motors svéd leányvállalata, a Saab Automobile bővíteni szeretné piaci részesedését Észak-Amerikában is. Ennek jegyében az óceán túlsó partján értékesítésre kerülő Saabok egy részét a cég a tengerentúlon kívánja gyártani.
Peter Augustsson, a Saab vezérigazgatója nemrégiben azt nyilatkozta, hogy összeállították a szóba jöhető észak-amerikai GM-részlegek listáját, ahol sor kerülhet Saabok előállítására. A cég évente 135 ezer kocsit dob piacra, s az elképzelések szerint az amerikai gyártás beindításával ez a mennyiség 250 ezerre emelkedhet. Úgy tudni: a márka hagyományos modelljeinek többsége továbbra is a svédországi, a trollhattani üzemben kerül le a futószalagokról, az új típusok, valamint a népszerű sportkocsik zöme azonban a jövőben valószínűleg az Egyesült Államokban készül."

Ezt az autoforum.hu-n olvastam....

korzo Creative Commons License 2001.10.26 0 0 4620
A slambuc egy tipikusan hortágyi juhász, és ezért NEMZETI ételünk... bla-bla-bla stb.

Alapjában véve krumplis-tészta. Csakhát (van ilyan magyar szó?) ebben van még egy rakat fűszer pl. hagyma, (csípős)paprika, és nem utolsósorban SZALONNA (bocsi AxA, de ezt így kell), tehát elég ütős kis valami. Ha valakit érdekel a menete azt is leírhatom. A lényeg, hogy a lesütott felkockázott szalonna zsírján meg kell pirítani a lebbencs tésztát és utánna lassú tűzön főzni és megpirítani. Természetesen szabadtűzön, vas bográcsban (nem olyan gagyi zománcozottban, mert az nem az, csak annak látszik).
A lebbencs az megint egy hortobágyi tésztaféle. Van vele egy nagyon finom leves is.

Előzmény: BlackStar (4616)
BlackStar Creative Commons License 2001.10.26 0 0 4619
Nicsak! a jó öreg Ba Misa! :))
Előzmény: MiSaab (4618)
MiSaab Creative Commons License 2001.10.26 0 0 4618
Na ki van itt ???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!