Keresés

Részletes keresés

vilanyszerelés Creative Commons License 2009.03.04 0 0 140
most csináltam egy hibrid villany kazánt radiant cirkóból 7kw füttő betettel
KalásziM Creative Commons License 2009.02.20 0 0 139

  Üdvözöllek  ha még olvasod ! !

 

 

 Ez a 4m 2 annyira kicsi, hogy mehet bármilyen biztonságos elektromos  fűtővel. Mivel gyerekszoba a legjobb a falra szerelhető sugárzó, amit a gyerek nem ér el.

 

 

 

 "átfűtéses megoldás nem megy,"

 

 Ez meg mi lenne ?

 Talán az ajtó összenyitásos. Hát nem kell mindig azt a gyereket  hermetikusan izolálni a lakás többi részétől, ha nyitott és megfelelő méretű az ajtó - átjön a meleg és elektromosan, ami azért drágább csak a hiányt kell pótólni.

 Ha van vezérelt pl. egy villanybojler onnan pótcsapolást lehet készíteni  - ha birja a hálózat.

 Maguk az elektromos készüélékek nem túl drágák, hacsak különleges szabályozást nem akarsz. De minek.  Kb. 10 eft és a probléma megoldva !

 A teljesítmény max. 2 kW

 Ennyi

Előzmény: imeon12 (136)
seqilb Creative Commons License 2009.01.07 0 0 137

Én ebben a gázszűkös időben villanyfűtést javasolnék. Vannak tök jó villanykandallók már elfogadható árakon,most vannak akciók is.Van egy oldal,ha beírod a keresőbe,hogy angol kémény nélküli kandalló ott megtalálod.Azt hiszem még alkudozni is lehet náluk!

imeon12 Creative Commons License 2008.12.21 0 0 136
Egy kb. 4 nm-es kis szoba fűtésére szerintetek mi lenne a legoptimálisabb megoldás? A többi helyiség gázkonvektorral fűtött, a lakás jól szigetelt. A szoba GYEREKSZOBA lenne, ezért az átfűtéses megoldás nem megy, kell bele külön fűtés, ami viszonylag olcsó, biztonságos, és éjjel-nappal mehet.

Előre is köszi.
szabo__lajos Creative Commons License 2008.11.05 0 0 135

A kazán bal oldalán találod az előremenő vízhőfok beállítóját. ez 90fokig van skálázva.

Igen a régi rendszereknél tanácsoljuk az idegen csapdát azaz a szűrőt a visszatérő ágba. Jó ha benne van.

A fűtőbetéteknek nem árt főleg úgy, hogy elötte vana szűrő. De alapból sem mivel a gyártó nem irja, hogy kötelező lenne.

Előzmény: pasig (134)
pasig Creative Commons License 2008.11.05 0 0 134

Kösz!

Tehát akkor valamivel beállíthatom az előremenő vízhőfokot.

Egy köröm van csak, nincs külön radiátor.

Az nem gond hogy a vascsőből esetleg kosz kerül a rendszerbe, nem árt a fűtőbetéteknek?

Előzmény: szabo__lajos (133)
szabo__lajos Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133

A 3. amire figyelned kell!

 

A Laing kazánok vagy a padlófűtést kergetik vagy az oldalsóradiátoros kört. A kettőt együtt NEM tudja.

Tehát két kissebb kazán kell ez esetben.

 

Ez lemaradt és nagyon fontos.

Előzmény: pasig (128)
szabo__lajos Creative Commons License 2008.11.04 0 0 132

pasig

 

Igen rákötheted nyitott rendszerre de figyelj a következőre.

 

1. Kizárólag a tágulási tartály nélküli verzió lesz jó neked. EPR sorozat vagy az EHR sorozat.

 

2. Mivel kész rendszered van így van keringtető szivattyú. A Laing kazánon is vagy gyárilag. Tehát a két szivattyú egy más ellen fog dolgozni így a mostani szivattyút zárd ki a rendszerből mert nem lesz jó.

 

A Radecot nem ismerem.

Előzmény: pasig (128)
pasig Creative Commons License 2008.11.02 0 0 128
Ha ismered őket,megtudod mondani, hogy régi, nyitott vascsöves+padlófűtés rendszerre is csak simán ráköthetem vagy mi a megoldás.Mert a Radecot azt hiszem csak zárt rendszerre köthetem rá.
Előzmény: szabo__lajos (127)
szabo__lajos Creative Commons License 2008.11.02 0 0 127

Ezek a Laing oldalán található információk csak vigyázz a négyzetméter kiosztással mert ez így nem igaz. Nagyon nem midegy milyen magas a lakásod vagy a fűtendő helyiséged.

Amúgy jó fűtési mód és a kazánok is korrektek. Jól szabályozható és precíz készülékek.

Előzmény: cityba (126)
cityba Creative Commons License 2008.11.02 0 0 126
Ezeket néztem Én is, olyan 60e- től indulnak az árak.

Laing elektromos fűtés:

EHR 3 3 kW kb. 25-30 m2-ig*
EPR 6 6 kW kb. 50-60 m2-ig*
EPR 9 9 kW kb. 65-80 m2-ig*
EPR 12 12 kW kb. 85-100 m2-ig*
EPR 15 15 kW kb. 100-150 m2-ig*

pasig Creative Commons License 2008.11.01 0 0 125

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata elektromos kazánnal kapcsolatban?Melyik az ajánlható típus?Köthetem e nyitott rendszerre is?Hogy szabályozható a fűtési teljesítmény?

szabo__lajos Creative Commons License 2008.11.01 0 0 124

Kedves Zöldövezeti!

 

Nem támadok csak vitázunk korrekten.

 

Továbbra is fenntartom, hogy ha "összenyitásos" technikát használsz több lesz az efektív számlád mint ha két külön helyiséget fűtenél. Azért mondom ezt mert abból a helyiségből amiből fűteni akarod a kiesebb helyiséget bőven túl kell méretezni, hogy jusson oda is meleg. Ez rögtön két dolgot eredményez:

 

1. nagyobb beruházási költség ami nem feltétlenűl biztos, hogy jó öttlet ebben a mai pénz szegény helyzetben.
2. a borzasztó nagy hőkülönbség. Az egyik szobában borzasztó meleg lesz míg a másikba éppen csak jut valami.

 

Persze temészetesen jut át meleg levegő a másik helyiségbe de milyen áron?

Sokkal korrektebb ha két kisebb teljesítményű készülékkel dolgozunk egyenletes meleget biztosítva.

 

Egyébként nem kell ehhez program, némi hagyományos számítás és kész.

Ez butaság. Gondolj bele ha ez így zajlana minden ház vagy lakás csak találomra készülne hőszigetelés szempontjából.

Egyébként erre a számitásodra kiváncsi lennék mi alapján méretezed a fűtendő helyiséget.

 

Hogy jön ide a hőhíd ? Az csak külső falnál  lehet probléma, itt csak az ajtó mérete a lényeges, mint írtam.

Bocs itt a hőlépcsőre gondoltam nem a hőhídra.

 

Hát én kivétel vagyok ( egyébként csak a beképzelt  nem empátia képes ember nem ad tanácsot  - vagy aki keresni akar  mi  te. 

Így van valóban keresni akarunk vele hiszen ezzel foglalkozunk. De egy dolgot ne feledj el! Ha tőlünk ki megy egy méretezés és azt kivitelezés követi az felelősségel jár. Tehát nem habókra méretezünk, hiszen az ügyfél fizet érte. Fizet azért, hogy korrekt legyen és fizet azért, hogy meleg legyen. Ennek viszont az alapja a precíz méretezés.

 

Te például mennyire vállalsz fűtési garanciát az általad méretezett lakásra?

 

A tietek nyilván modernebbek, de   - de alapvetően nem változott a rendszer. Majd kianalizálom mind  a kettőt .

Én is ismerem a régi készülékeket és szereltem is őket. Persze hogy jó készülékek voltak hiszen már 30 éve üzemelnek. DE!!! Ég és föld a két kályha úgy hogy a működési elve ugyan az. Javaslom ha tatabányán jársz keresd fel a bemutatótermünket és sasold le biztos, hogy belátod azt amit itt irtam.

 

 

Tanácsom viszont : villannyal nem szabad fűteni  , csak végső eseteben  , drágább majd minden fűtésnél. Talán a távfűtés az ami hasonló árfekvésű.

Kiegészitésül viszont elmeny, de nem drága berendezésekkel !

 

Látod erről beszéltem a legelején. Miért drága? Mihez képest drága? A gáz nem drága? A távfő nem drága?

Nézz vissza az elmúlt évet hányszor emelkedett a gáz és a távhő. Milyen állami támogatás van e két rendszeren? Mi van ha elveszik?

 

Nem, nem drága ma már villannyal fűteni ez a régi demagógia. Pontos precíz méretezés, jó hőszigetelés, korrekt szabályozás az alapja a fűtésnek és ez lehet bármilyen fűtési mód.

 

Hali.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (122)
szabo__lajos Creative Commons License 2008.10.20 0 0 121

Kedves Zöldövezeti!

 

Nagyon szívesen segítünk neki is mint mindenkinek aki felkér rá. A honlapunkon található információk megadása után (a lakásra vagy helyiségre vonatkozóan) korrekt ajánlatot tudunk addni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (120)
szabo__lajos Creative Commons License 2008.10.19 0 0 118

A konyhát pedig un.  összenyitásos technikával fűtöd. Azaz kinyitod a két szoba ajtaját  és kijön a meleg.

 Ha zavaró,   akkor csináld amikor nem vagy otthon.

 

Ne is haragudjál de borzasztó hüyleségeket irsz, minden nemű számítás vagy alap nélkül. Olyan tanácsokat és javaslatokat adsz ami nincs alátámasztva. Két szoba között lévő ajtó vagy bármilyen kielemkedés, boltív hőhidat képez. Igen fog juttni meleg a másik helyiségbe de csak annak az árán, hogy az egyik helyiséget túl fűtöd. Ez pedig villanyszámla emelkedéssel jár. Ez amit itt irsz butaság és nincs alátámasztva és ilyet egyetlen hőtechnikával foglalkozó ember sem javasol senkinek, hogy nyisd ki az ajtót és majd jut át meleg.

 

Ilyen Összenyitásos tevhnikát nem iagzán ismer sem a hőtechnika sem a méretező progra.

 

 Ja a villany mindenképen drágább  még a nem támogatott gáznál is. Trükközni lehet, de azok  mindig önámítások !

 

Erről jólenne ha adnál valami korrekt számítást mert a villanyszámla mint a gázszámla is sok mindentől függ.

Nyílászárók állapota, hőérzet, falak vastagsága, tél milyensége, stb. Sorolhatnám. Te ezt mind tudod? igen? Akkor tudsz mondani gondolom korrekt villanyszámlát is havi szintre lebonta és vállalva ezt? Vagy ha nem akkor miért állítod? Ezt így nem lehet meghatározni és az aki ezt megtudja mondani az zseni.

 

Jó lenne ha egy picikét oda figyelnél erre és butaságot ne irj légyszives.

Előzmény: Törölt nick (116)
szabo__lajos Creative Commons License 2008.10.19 0 0 117

Az elsőnél írja, hogy nem szálas a szigetelő anyag hanem  "fa alapú " Hát 35 éve foglakozom hőszigeteléssel, de ilyenről még nem hallottam.

 

kedves Zöldövezeti!

 

Azért mert valamiről nem halottál nem azt jelenti. hogy nincs. Egészen véletlenül találtam erre a fórumra és az aktuális oldalt én vezetem és ha már megszólitottatok engedj meg hogy válaszoljak rá.

 

Az aktuális kályhának tényeg fa alapu hőszigetlése van külső homokágyba ágyazva. Tehát foglalkozhatsz 35 éve ezzel a dologgal de van ilyen és a készülék fa alapú szigetelésű.

 

egy termoszolid hőszigetelő anyagról beszél . Az mi ? Egy fantázia név, ami nem utal a zanyag jellemzőjére. Ide egy szálas nem éghető szig. anyag kell,  ami lehet ásvány vagy üveggyapot  -  rengeteg fantázia névvel

 

A termosolid hőszigetelő anyag az a homok alapanyagú a fán kívűli hőszigetelés ami azt hivatott megakadályozni, hogy a hőtárolós kályha kűlső korrozióáló fém lemeze ne melegedje annyira fel, hogy "égési" sérülést okozzon. Az új kályháknál a külső hőmérséklet 40 fok körül van ezt a termosolid hőszigetelés biztosítja.

 

Ja itt szemérmesen már említi a tárolást végző anyagot  - köveknek titulálva. Ja Tatabányán van,  Bp. semmi bemutató terem  . 

Milyen cég az ??

 

Köszönjük szépen jól vagyunk! Azért mert a cég Tatabányán van és nem Budapesten még árulhat jó dolgokat és korrekt is lehet. Nem hiszem, hogy egy céget neked jogod lenne besorolni vagy megitélni bárhogyan is mert az nem Pesti. Ez butaság és nagyon egyszerű észjárásra vall.

 

Nemt tudom mennyit értesz a hőtechnikához de olajradiátort ajánlani bárkinek is elsődleges fűtésre nagyon nagy hiba. Ugyanis harmadlagos fűtési mód. Ez tény. Fűtünk egy olajközeget azzal egy fémyházáat és azzal a levegőt. Minden nemű anyag ami a levegő és a fütendő felület közé bekerül veszteség. Ha hőtechnikával foglalkozol ezt tudnod kell. Tehát az olajradiátor az egyik leg gazdaságtalanabb fűtési megoldás, és egy dolgot ne felejts e:

 

 Az olajradiátor felügyelet nélkül nem használható. Tehát nem hagyható magára mint fűtési mód. Akkor miről beszélünk??? Ez ott van a radiátor magyarnyelvüén is de ha nem hiszed ajánlom a bizosítással foglalkozó oldalakat és kérd ki a szakmai biztosító javaslatát.

 

Javaslom nagyon gyorsan nézzél szét a új villamos technikák fűtési módjai között és ne szégyelj tanulni. Mindenki tanul a másiktól csak nem mindegy hogy ezt elfogadod vagy bedugod a fejed a homokba és csak olajradiátorokkal foglalkozol.

 

Egyébként bárkinek bármikor nagyon szívesen segítünk a villamos fűtési megoldásokban de egy dolgot senki ne feledjen:

 

Bármivel is fűtesz azért fizettni kell.

 

 

Előzmény: Törölt nick (108)
QQ Creative Commons License 2008.10.03 0 0 115
senki nem tud segiteni?
QQ Creative Commons License 2008.10.01 0 0 114
QQ Creative Commons License 2008.10.01 0 0 113
Sziasztok
A multkori kerdesben szereplo szoba csak 6.5m2 lett tehat oda kene egy villanyfutes meg a eloszobabol(11m2) atalakitott konyhaba amibe a gangrol nyilik a bejarat. Nem a legszerencsesebb de ez van. Es nem sok hely van. Vagy ajto fole szerelheto legfuvos vagy valami lapos falraszerelheto vagy plafonraszerelheto infra. nem tudok donteni.
Es azt tudja valaki hogy atlagos hoszigetelesu lakasban a fent emlitett nagysagu szobakba(3m belmagassag) mennyit megy kb egy 1-2kw os kutyu? azaz mennyi plussz aramfogyasztassal lehet szamolni. Es melyiket javasoljatok.
Mellekelem a tervrajzot talan segit.
zordonC3 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 110
a mostani bricostore nagykatalógusban van ún. fagyapot, ez fa alapú, ha 35 éve foglalkozol vele gondolom nézegeted ezeket a katalógusokat :) Ha nem, ideje tanulni :) Én is ezt teszem ezé' járok ide a fórumra... :)))))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (108)
gaga1 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 109
itt a lényeg az,hogy ELADÓ!
:))))
Előzmény: gaga1 (106)
lujdzsibácsi Creative Commons License 2008.07.28 0 0 107
Ez nem igaz nézzél csak szét a www.villanyfutesek.hu oldalon és meglátod, hogy azért van választék. Igaz nem régi kélyhák de van választék.
Előzmény: Törölt nick (104)
gaga1 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 106
sajna fotót nem tudok csinálni mert szétszedtem és nem itthon van a kályha
Előzmény: zordonC3 (103)
gaga1 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 105
kösz a segítséget:)
nekem is mondta egy szerelő ismerősöm,hogy ezek nem sűrűn romlanak el
Előzmény: Törölt nick (104)
zordonC3 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 103
fotó legalább?
Előzmény: gaga1 (102)
gaga1 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 102
nem tudom milyen típus.
az a világosbarna színű:)
20000.- pénz
Előzmény: keffe (101)
keffe Creative Commons License 2008.06.22 0 0 101
Szia.

Milyen típus, és mennyi?
Előzmény: gaga1 (100)
gaga1 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 100
van egy eladó hőtárolós kályhám
6kw-os
30nm-ert kifűt
Előzmény: QQ (97)
QQ Creative Commons License 2008.06.16 0 0 97
Van egy futetlen szoba a regen epult most vasarolt lakasba. mindenutt konvektor van de atalakitas utan itt meg a furdobe ugy nez ki villanyfutes a megoldas. Mit ajánlotok egy 27m3 a szoba.
keffe Creative Commons License 2008.05.21 0 0 96
Köszi a válaszokat.
Rosszul fogalmaztam. A "lesz" az van. A házon három centis szigetelés van, és az enyém lesz miután teljesen kifizettem. De nem árt előre gondolkodni, így már most a téli fűtés mikéntjein töröm a fejem, pedig még be sem költöztem.
Előzmény: Törölt nick (95)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!