Keresés

Részletes keresés

Magyar kir.erdész Creative Commons License 2023.10.10 0 0 6777

Szia.

Nem találom a fórumot, ahol ezt olvastam, mondjuk legalább 2 éve volt, mert másfél éve már meg voltak a hozzá való cuccok, de többféle ok miatt nem kezdtem eddig neki. Nincs linkem róla sajnos. Akkoriban Szakács Petitől kérdeztem még erről a mutatványról, szerinte is működik, csak ezután kezdtem bele az alkatrészek beszerzésébe.

A zártfelömlős henger és a hozzá való nyitott dugó Jonsered 490-é, 44mm furattal, (a főtengelyek megegyeznek). A Husqvarna 50 (csak a régi, még fekete ill. fehér hengerfedeles) nyitott felömlővel, zárt dugóval, és szintén 44mm-es furattal készült. A hengerek kívülről 95%-ban megegyeznek, valamint a karburátoruk is egyforma. Abban az időben a Jonsered is az Elektrolux csoporté volt, több típusban is használtak ugyanolyan henger-dugó-főtengely-stb. megoldásokat.

Ennyi tömören. Mint írtam is, ez egy kurva jó ötletnek tűnik nekem, mert nem kell hozzá fokolókerék, szaktudás, portolás, esztergálás, stb., amik közül nekem egyik sincs meg, hanem csak alkatrészeket kell cserélni, az ahhoz elegendő alapismerettel.  

Előzmény: ''csiga (6775)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.10.10 0 0 6776

A legalsó képen ott a válaszod ,ha megnézed a kivágás nyoma ott van a henger csatlakozási felületén ,tehát az a képen lévő henger olyan forgattyús házon volt mint a tied ,gondolom a résen ömlik fel ami a hengerben van .

Előzmény: Magyar kir.erdész (6773)
''csiga Creative Commons License 2023.10.10 0 0 6775

Szia!

 

Ami a képen van  henger, az  szerintem nem jó rá, Te inkább  ilyenre gondolsz :  https://www.dlastore.com/cylinder-kit-for-jonsered-cs2150-cs2152-45mm-537253102-w-meteor-piston.html

 

ez Jonsered 2150 henger.

 

 

Megmondom őszintén nincs konkrét típus ismeretem, kicsit utána kellene nézzek. Ha olyan a henger kialakítása, amit linkeltem, az elvileg jó lehet rá faragás nélkül.

 

Melyik Jonsi hengerét említették a fórumon?

Linket tudsz dobni?

 

 

Előzmény: Magyar kir.erdész (6773)
Magyar kir.erdész Creative Commons License 2023.10.10 0 0 6774

Szia, kavicsos.

Ma olvastam a fórumot, láttam, hogy írtál rám. Jó, hogy közben Csigával megtárgyaltátok a kérdést, mert én nem tudtam volna érdemben válaszolni neked, Csiga meg nagyon vágja.

Előzmény: kavicsos64 (6748)
Magyar kir.erdész Creative Commons License 2023.10.10 0 0 6773

Szia, Csiga.
Kérdésem van hozzád. Teszek fel képeket is, mert lehet, hogy nem tudom pontosan leírni azt, amit szeretnék megtudni.

Egy Husqvarna 50 forgattyúsházra akarok tenni egy Jonsered zárt felömlős hengert+dugattyút. A Husi gyárilag nyitott felömlős, de ez a változtatás majd jobb teljesítményt ad külföldi fórumok szerint, és - ami nem mellékes - igazából csak alkatrész csere, nem kell "faragni", mert én azt nem tudok.

A lényeg: a hengertalpból lefelé körben kilógó 7mm a Husi hengernél ki van nyitva kétoldalt, míg a zárt felömlősnél teljesen körbefut, és mind a két megoldás gyári, úgy, hogy a forgattyúsházak a henger felfekvésénél gyakorlatilag egyformák. A kérdésem: a zárt felömlős hengert változtatás nélkül lehet felrakni, vagy meg kellene csinál(tat)ni ebbe is a kimarást a forgattyúsházon lévő "felömlő induló rész"-nél?

 

Husqvarna 50 forgattyúsház

 

Husqvarna 50 henger

 

Jonsered forgattyúsház

 

Jonsered henger

 

Köszönöm, ha megszakérted. 

 

 

 

 

 

kavicsos64 Creative Commons License 2023.10.07 0 0 6772

Az biztos hogy több kínai cég is csinál hengereket mert az egyikre a partneren Dolpima henger van és az jó ,nem rosszabb mint az eredeti ,az bika is az a gép ! De azon a karburátor is eredeti ,mert azok közt is van szórás nem kicsi ,amit után gyártanak . Ilyen filmeket is forgathatsz az igazi hiány pótló volna ,mert nem igazán tudni ,jóformán csak tapasztalati tudás van ezekben a kínai alkatrészekben amivel már valaki megszívta és valahol leíródik a története !

Előzmény: ''csiga (6771)
''csiga Creative Commons License 2023.10.07 0 0 6771

Szerintem nem egy a beszállító, hanem akár több cég is lehet.

Előzmény: kavicsos64 (6770)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.10.07 0 0 6770

Ez azért nem bosszantó ,hogy tudnának rendes hengert is készíteni ,és készítenek is, de ha már alkatrész kell az már nem ér annyit ,vagy nem olyan a minősége sem !

Előzmény: ''csiga (6769)
''csiga Creative Commons License 2023.10.07 0 0 6769

A géppel amit adnak hengert - eddigi tapasztalatom szerint- jobb, mint amit utána rendelek hengert.

 

A G444 meg bakker, tényleg egész pofás. Nem is nagyon mókoltam vele.

Előzmény: kavicsos64 (6768)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.10.07 0 0 6768

A Partnerek is 1.3 -as 38cm max hosszú lapokkal futnak ,nem szeretek se nagyobb se szélesebb láncokat használni ! A 137-es is 35cm lapot kapott az volt itthon ! Fos a hengere, a karbinál elértem ma azt hogy a tengelyét kicseréltem és aránylag jó lett ,szépen indul de a fában erőtlen kissé de ezt az után gyártott hengernek tudom be ,az egyik Partner is ilyen kissé erőtlen a Farmertec hengere miatt .

Előzmény: ''csiga (6765)
''csiga Creative Commons License 2023.10.07 0 0 6767

Rendben!

Előzmény: kavicsos64 (6766)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.10.07 0 0 6766

Jelezni fogok mit dönt a család  amikor a lóvé meg van. Stilem még úgy sem volt sose !

Előzmény: ''csiga (6765)
''csiga Creative Commons License 2023.10.07 0 0 6765

Még meg sem rendeltem, nem volt tervben, hogy videózzak róla. Még most is csak gondolkodom rajta.

 

 

Az MS 250-nek egy az egyben másolata. Tehát minden eredeti alkatrész jó ehhez és fordítva. Amiből ez a gép van, azt kapod meg utángyártott alkatrészként.

 

Nézzél róla youtube videókat. Sajnos megbontós nem nagyon van, csak kicsomagolom és teli vigyorral használom videó van, de az is beszédes.

 

Nem ipari, múanyagházas, nem szabad nagy lapot és 1,3mm láncnál vastagabbat rátenni. Kifejezetten vékony állományba való, ami a 15-20 cm alatti.

 

 

Mivel neked vannak olyan gondjaid, hogy kicsi-könnyű gép kell, ez neked lehetne jó. Hasonló árban/teljesítményben lenne  mondjuk egy Hecht, ami ugyan fémházas, de kb 1,5 kilóval nehezebb, ami nagyon sok.  

 

Ez viszonylag könnyű, egy ford. beállításon kívűl mást nem kell  csinálni rajta. 

 

 

 

 

Előzmény: kavicsos64 (6764)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.10.07 0 0 6764

És akkor ez minek a klónja lenne az MS 250 nek ? Ha alkatrész kellene a Sthilé jó hozzá ? Lap lánc nem érdekes csillagkerék sem 3/8 1,3 lánccal kéne üzemeljen ? Fizetést még mindig nem kaptam ebből a pozicióból nehéz bármit vennem ! Még ha a traktorunk üzemelni tudna rendesen vállalnék szántást esetleg akkor volna rávalóm ,csak mindig van valami más amire költenem kell . Ma is már reggel a nagy kereket le kellett vennem újra mert a tegnap előtti csapágyazást újra meg kellett operálnom a lehajtásában ,túl nagy volt a hézagolás ,nem feszítette a csapágyat a kerék tengelyén . Minden alkatrésze horibilis összegbe kerül és még gagyi is a tetejébe ! Nem tudom mikorra tervezed ezt a filmet ,de akkorra már többet tudok vagy okosabb leszek ,vagy lesz 1 milkóm kb ,csak el ne kiabáljam ! ((::!! Úgy 1,2 milkóval lóg a főnököm már ,nem is értem az elgondolását ebben a témában !

Előzmény: ''csiga (6762)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.10.07 0 0 6763

Megnézem !

Előzmény: ''csiga (6762)
''csiga Creative Commons License 2023.10.07 0 0 6762

Egy G255 bemutatón venne részt a gép, de ezt nem szedném annyira szét, minek? Esetleg egy lendkerék jönne le, meg egy kuplung. Mérnék kompótot, belőném egy kb 13.200 rpm-re, meg vágnék vele pár karikát.

 

Műanyagházas, 45ccm, 4,6 kg, 3,1 Le. Nézz rá youtube videókon. Én is meglepődtem.

 

Annyi "vackom "  van már itthon, hogy ilyen már nem kell.

 

Természetesen picit olcsóbban adnám tovább neked, mert használt. Van Oleo410-em, ami könyebb, meg 550XP-m, ami erősebb. Ráadásul ehhez kellene Stihl lap + pico lánc is.

 

 

A G260 gép ugyan  fémházas, de majd egy árban van a G372-vel és a G444-el, a G366-tól meg nég drágább is.

 

A G255 most 58+posta. Ránézésre egészen jónak tűnik.

 

Ha lesz is ilyen videó, utána  akkor is menne a jófogásra, mert csak polcdísz lenne.

 

Ha meg már olcsóbban adnám, akkor inkább neked.

 

Egyébként néztem a kertigépesnél, egy cserélhető betétgyűrűs kupungharang  2.490 Ft :   https://kertigepes.hu/Stihl-cserelheto-betetes-kuplungdob-harang-017-018

 

láncvezető 3.390 Ft : https://kertigepes.hu/Supercut-lancvezeto-3/8-1-3mm-50szem-35cm,    lánc: 50 szemes ratioparts 3.250 Ft.  ( bár a videóhoz jobb lenne egy Stihl)

 

Minden nagyon olcsó hozzá.

 

 

 

Előzmény: kavicsos64 (6761)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.10.07 0 0 6761

A farmertek gyártotta azok nem tudnak rendes hengereket készíteni ,vagy nem akarnak ! Van tőlük hengerem de leginkább a kukába dobnám ,nem forog rendesen ,potolása se jó, lehet a 137-esen is portolt van azért hámlik a hengere ! Lehetséges hogy többféle főtengely csapággyal készültek ezek a gépek ? 6201 de láttam hozzá 6202 csapágyat is a szimeringje is egy lapos szimering ,nem olyan amiben benne van a csapágy de azokat is hozza hozzá ! Nem értem ezeket !

Előzmény: ''csiga (6759)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.10.07 0 0 6760

Megszakértem akkor !

Előzmény: ''csiga (6759)
''csiga Creative Commons License 2023.10.06 0 0 6759

Kínai, de nem az a piacos, sokkal jobb. Majd még beszélünk  erről

Előzmény: kavicsos64 (6756)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.10.06 0 0 6758

Leléptem mert holnap a traktort kell megszereljem ,trágyát kéne hordjak vele !

Előzmény: kavicsos64 (6757)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.10.06 0 0 6757

Nagyot nem akarok van egy 6100-as Makitám az már engem kiszolgál ,de olyan tüzifa vágós kis gép kéne még 1 valamilyen a kukaszökevények mellé ha azokhoz nem lesz alkatrész akkor befaragok velük ! Abból van kettő ami hadra fogható azokkal vágtam a téli tűzi fát ,meg van némi alkatrész is hozzájuk csak a hengerek kínaiak .

Előzmény: ''csiga (6754)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.10.06 0 0 6756

Néztem azokat is már de az is csak kínai vagy nem ? Vagy az eredeti alkatrészek is passzolnának hozzá ?

Előzmény: ''csiga (6754)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.10.06 0 0 6755

Egészség szar az ujjam időnként fáj ,nem bírja a fizikai melókat vagy ha időjárás változás van ,nem győzöm tapogatni ! A vesém is beadta a kulcsot ciszták vannak mindkettőn ezért vagyok olyan erős mint egy ropi ! Kétszer úgy begörcsölt a mentő viszegetett a sürgősségire ! A kevéske erőm is megfeleződött ,felmentem a tetőre a múltkor a tető ablakokat kellett körbefújnom purhabbal a szeles eső bejön valahogy a felső részén ,megkerülve a lemezelését ,és ez végett végeztem akrobatikus mutatványokat hegymászó felszerelésben ! Csakhát az erő meg báj báj és nem volt erőm a tető ablakig elmászni se ,úgy nézett ki a tűzoltókat kell kihívnom ,de valahogy össze lapátoltam magamat és elmásztam az ablakig ! Az egész ruhám merő atta egy víz volt alig bírta az asszony lehámozni rólam a padlón feküdtem mert még a szédülés is elő vett ,és még a mászó övet is úgy kellett lefejtenem magamról ,mondtam ez volt az utolsó hogy kimásztam oda ! Jobbára csak hobbi szereléseket végzek épp ! Próbálok valami láncfűrészt még magamnak venni ami tartósabb lenne, és ha ekkora erővel bírok még használni is tudjam , csak vagy nagyon drága vagy nincs ! A Hitacsitól kellett volna vegyek amíg volt az a Tanaka álruhában ,de már sehol sincs a használtak se jelennek meg ,néha a 33 cm3 fel fel tűnik de az kicsi gép . A fizetésem el van akadva valahol áprilisban ,ez miatt megpróbálok elmenni arra a nyuszett nevű valami segélyfélére a munka helyemnek semmi értelme nincsen ! az ilyen betegeskedések miatt nem tudok elmenni máshová egy idegen országban még mentőt se tudok hívni ha bajom lesz és csak olyan ajánlatom van ami a félvilágon kóborlás kocsival keresztbe kasba ! Jól fizetne 2 hétre 300 nettó + egy Toyota amivel ha tudnék járni ha magyarban vagyok !

Előzmény: ''csiga (6752)
''csiga Creative Commons License 2023.10.06 0 0 6754

Nem gondolkodtál el  inkább egy Holzfforma ÚJ gépen?

 

Nálad az örök élet lenne.

Előzmény: kavicsos64 (6753)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.10.06 0 0 6753

Az is szép akkor ! De nézz meg egyszer egy Partner 351-et ég és föld a különbség a 137-440 ig ,csak azt nem Európában tervezték az amcsi tervezésű és valahogy eladtak belőle az Elektroluxnak sokat ! Csak itt kínai alkatrészek vannak hozzá, ha eredetit lehetne venni hát sokat elmenne egy hengerszettel ! A 41 átmérővel megreggelizik a 40cm3 husikon ,esetleg a 340-es verné meg .

Előzmény: ''csiga (6750)
''csiga Creative Commons License 2023.10.06 0 0 6752

Mi van veled mostanság? Egészség?  Láncfűrészek? Favágás? 

Előzmény: kavicsos64 (6749)
''csiga Creative Commons License 2023.10.06 0 0 6751

Sose néztem, hogy a kicsi gépeken van-e  a hengeren felirat, de feltételezem van.

Előzmény: kavicsos64 (6749)
''csiga Creative Commons License 2023.10.06 0 0 6750

Kicsi kategóriában inkább Stihlt ajánlok már, ha kérdeznek. Az se jó, de jobb.

 

Ezek a műanyagházas kicsi gépek nekem nem jönnek be. 

 

Van nálam szétborítva tán pont egy 440-es, nem jön érte a gazdája. Szétszedtem, egy rakás sz.r az egész.  Dobozban van. Szóltam, lehet jönni érte, össze se rakom, de nem jönnek érte.

 

Talán a gyertya, a lap és a lánc jó.

 

Előzmény: kavicsos64 (6748)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.10.06 0 0 6749

Áááá dehogy ! Tudod a Sthil az isten ((::!! Ha mindenki olyan lenne mint te nem is lenne baj sem ! A Husqvarnával kapcsolatban akartam kérdezni de már nem tudom mit ,mert közben szétszedtem újra összeraktam és nem lettem elájulva tőle ,írtam is hogy egy gagyi gép technikailag . Vennem kell rá egy karbit és gyújtást is ,de a hengere se sokat ér . A husi hengerében van valami felírat ha gyári ? Ennek ugyan is nem láttam semmilyen feliratot hogy lett volna ,ezért gondolom hogy kínai utángyártott lesz !

Előzmény: ''csiga (6747)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.10.06 0 0 6748

Vettem egy 137 husit de egy retek az egész ,leginkább a kukaszökevény jelző illik rá ! A karbija halott, lóg a pillangószelep tengelye, az alapjárati csavarra szinte semmi reakciója nincs ! A hengere szerintem kínai amin letöredezik a króm a hengerben a szívó torok környékén ,alján van lepattogzva . Én még ilyet nem láttam sose . Pedig elég jó henger volna ha ezek a sérülések nem volnának rajta ,mert jó vastag a króm bevonata . Amúgy egy retek gyenge gép és technikailag sokkal rosszabb megoldásai vannak mint egy 350 partnernek ,vagy 351 nek . Igazi vissza fejlődés ,vagy az amcsiknál még az anyagba vetett hit számít ,Európában meg úgy tűnik nem tudnak fűrészt építeni, a husi meg főleg élen járó lett a kisebb gépek elgagyisításában ! Nemrég volt itt egy 440-es hát az a retek ,annak is a karbija halott ,és nemrég volt szervizben ,ahogy jár katasztrófa és a szerviz megjavította, a husi szerviz !!!!! A husi 440-en gyújtást és karbit is cserélni kéne ,kissé infarktust kapott a gazda ,én mondtam adja el a fenébe kár vele foglalkozni is !

Előzmény: Magyar kir.erdész (6745)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!