Keresés

Részletes keresés

rézműves1 Creative Commons License 2023.07.26 0 0 11225

Csak szólok, hogy 10-palettának már van gazdája...:):)  Még 12-van (120/kg)...

rézműves1 Creative Commons License 2023.07.25 0 0 11224

Igen, ez így igaz...ez azoknak a Fővárosiaknak igen jó, akik a közelben laknak...

Előzmény: megane two (11223)
megane two Creative Commons License 2023.07.25 0 0 11223

A 152 ft /kg bruttó ár nyilván nem kamion tétel. Ha a 120 ft / kg-os ((ár és minőség bizonytalan)) kamionos pelletet elszállítom Nagykanizsa környékére, akkor már nem olyan jó ár. 

Így marad a  raklapos tétel.

Előzmény: rézműves1 (11220)
Coolaba Creative Commons License 2023.07.25 0 0 11222

Sziasztok!

 

Első (fél) szezonom után kicsit kipucoltam a szűk egy éves pellet kazánomat és a belsejében iylen vakrozsdát találtam.

 

 

 

dspellet-ről rendelt A1 minőségű pellettel volt hajtva, mivel csak kiegészítő fűtés volt, abból is maximum fél raklap ment el.

Normális ez a jelenség, vagy valami félrement?

 

Üdv,

Báli

rézműves1 Creative Commons License 2023.07.24 0 0 11221

Felhívás!...

Keresünk olyan pellettel fűtő fórum társakat, akik Budapesti telephelyen, (rákosmente) átvennék az éves mennyiségüket , jó minőségű (DIN+) fenyőpelletet, amit reményeink szerint kamion tétellel "jóárasítanánk". Csak raklap tételben...

A felrakás targoncával lenne és 1-2-paletta közelbe szállításában, még esetleg segíteni is tudnánk.

Összesen 24.-raklap lenne...

Itt keressetek...

rézműves1 Creative Commons License 2023.07.24 0 0 11220

Nagytudású ismerősöm, aki Svédországban tanulta a pellet-tüzelés és a pellet-égőfejek fortélyait, mindíg azt mondta..."a fenyőpellet az igazi, az ilyen égőkbe"...

Persze a sima kazánokba a keményfa kugli a jó, de a pelletégő a fenyőpellettel működik a legjobban... Nem mondom, hogy a jó minőségű "keményfa pellet" nem jó, de állítólag azt is keverik fenyővel, mert a csak keményfa, az nem áll össze préseléskor...

Az árat illetően pedig a maximum 120 ft/kg a jó ár, kamion tételben. A telephely már adott, ahogy már írtam targonca is van és ma beszéltem tulajjal, benne volna, ha vannak vevők és persze jó áron jó pellet is...a többi részletkérdés.

Előzmény: megane two (11219)
megane two Creative Commons License 2023.07.24 0 0 11219

Jó minőségű pellet (tapasztalat) 152 ft / kg áron ma mennyire jó vétel? ( keményfa)

Előzmény: rézműves1 (11218)
rézműves1 Creative Commons License 2023.07.22 0 0 11218

Úgynéz ki, hogy találtam egy jó helyet a lakástól nem messze, ahol kamionnal is be lehetne állni és ha igaz, van targonca is...ideális lenne egy nagytételű pellet akcióhoz, mert le is tudjuk venni, meg az elszállításhoz is fel tudnánk tenni. A jövő héten többet tudok és mondom az új infókat...mi már hárman lennénk a szomszédokkal. Már csak egy tétel jó anyag kéne jó áron...

Előzmény: espace.hu (11213)
espace.hu Creative Commons License 2023.07.20 0 0 11217

Ferroli P7N  Comfort üzemmód (HMV+Fűtés)

 

Elkészült és már megyen a pelletes indirekt hőcserélős melegvízüzem !

Az eddígi tapasztalatok nagyon jók !!! 

Én a Ferroli 200literes 1hőcserélőkörös indirekt tárolót választottam , a bekötléshez (mivel 2 alternatívát is ad a manualja) az egyszerűbb váltószelepes megoldás lett , így megmaradt a ker.szivattyú csőtermosztátos vezérlése és vele együtt az "univerzális"-fűtés(fa,szén,brikett...) lehetősége .

A tapasztalati mérések a következők :

Beállított HMV hőfok jelenleg (nyáron) 55 C , (gyári alap 65 C) de most nyáron ez is bőven elegendő .

Átlagos napi 1x kapcsolom be hogy felfűtse a tárolót , a teljes felfűtési ideje 43perc (200 liter melegvíznek !) !! 

(első alkalommal volt 1óra 7perc , ekkor csaphideggel kezdett , később csak a hőpótlást kell megoldania)

Fogyasztás : 15Kg (1 zsák) fogyott el 12nap alatt , vagyis 1,25Kg pelettel fűt vissza 200 liter HMV-t (általában 34 C-re fogy ki naponta és 55 C-re dolgozza vissza)  , tehát 200 liter melegvíz napi 187,5 Ft (ezt most a Kafimex ukrán óccó pellettjével fűtöm 150ft/Kg , de osztrákból tudok 130Ft-ért is hozni ...)

Nálunk eddíg egy 100L + egy 50L villanybojlerek voltak (B vezérelt 3 fázis van) , a vezérelt fogyasztásunk havi átlaga 12840Ft volt ami 30 napra , napi 428Ft/150L HMV volt .

Vagyis pelletel kevesebb mint feléből állítok elő , és nem 150L-t , hanem 200L-t !!!!

 

Kíváncsi leszek majd a téli adatokra , és működésére ....

 

 

 

espace.hu Creative Commons License 2023.06.15 0 0 11216

Szerintem a Két-Kör Kft-sek értenek hozzá , itt az országos szervízlistájuk :

https://ketkorkft.hu/szervizek/

 

Előzmény: kazánkérés (11215)
kazánkérés Creative Commons License 2023.06.15 0 0 11215

Sziasztok!

 

Egy Ferroli SUN P7 égőfejjel fűtök + érdi pellettel. A szezon végén azt vettem észre, hogy amikor megy a pelletégető, akkor kattog, mintha a benne levő ventillátor csapágyas lenne. Egyébként hiba nélkül működik, de megnézetném még a következő szezon előtt. Van ötletetek, hogy kit hívjak ki, hogy átnézze, szervízelje?

 

Előre is köszönöm!

rézműves1 Creative Commons License 2023.06.12 0 0 11214

Én ezt csak úgy látnám megvalósíthatónak, ha itt Pesten összejönnénk egy páran és egy ismerős telephelyén, ahol van targonca letennénk. De akkor egy, max két nap alatt mindenkinek el kellene vinni a sajátját. Ez szerintem csak szervezés kérdése...

Előzmény: espace.hu (11213)
espace.hu Creative Commons License 2023.06.12 0 0 11213

Ja és még valami , akikkel beszéltem . Igen ingyenes a szállítás 24 raklapnál , DE nem emelőhátfalas a kamionja , vagyis rendezzek hozzá targoncát , mert különben csak kézi erővel rakodás marad és " a sorőf nem melós" , továbbá 1 óra alatt rakjam le mert ketyeg az órája is .

 

Szóval nagyon úgy néz ki hogy marad a kisebb tételes vásárlás 150-180 Ft/kg + szállítás (de emelőhátfalassal) árszinten , és épp hogy csak nem kezdődik 2-essel a raklapár "normálisan"-leszállítva .

Előzmény: espace.hu (11212)
espace.hu Creative Commons License 2023.06.12 0 0 11212

Ilyen ajánlatokat én is találtam , és el is gondolkoztam rajt , mivel 2 lakás (2 P7N) fűtését "etetjük" pellettel . 24 tonna amúgy sok , bár a 2 lakáshoz elfogyna mondjuk 3 szezon alatt . Kérdés eltartható-e biztonságosan mondjuk 3 évig a pellet , és mire kell figyelni hogy minél jobban eltartható legyen . Itt gondolok épp olyanokra mint az ukrán/lengyel Kavimpex-es fűrészpor-morzsalákos pellet , ami gondolom nem a legideálisabb .

De itt a fórumon a tapasztaltabbak ha tudnak iránymutatást adni , kérem ne tartsák magukban !!

 

A másik gondom ezekkel a kereskedőkkel (tán 2-ővel beszéltem eddíg) , hogy mintát sem hajlandóak küldeni (mondjuk 2-4zsák , amit GSL, DPD is kiszállítana) hogy legalább az állagát checkolni tudnám , esetleg zsezon alatt ki is lehetne próbálni . De ettől elzárkóznak , szóval látatlanba rendeljek le 24 raklappal ... ez elég rázós így .

Meg aztán visszatartó az is , hogy 3 év alatt ki tudja hogy alakulnak az árak ... szóval akár jól be is lehet vele fürödni ... de a mostani trendet figyelve lehet hogy jó befektetés is lehet +2 évre . Bár most a mérvadó gáz világpiaci ára is lefele tendál , de láttuk hogy 1-2hónap alatt mit tudnak vele művelni ha úgy alakul ...

Előzmény: rézműves1 (11211)
rézműves1 Creative Commons License 2023.06.10 0 0 11211

Én találtam egyet, 110/kg...Nyíregyházán A1-minőség kamion tételben 15-kilós zsákok raklapon (1050 kg). Egyben bárhová ingyen kiszállítva...az ha jól tudom 24-paletta.

Előzmény: Telemér (11210)
Telemér Creative Commons License 2023.06.09 0 0 11210

Több helyen is olvastam de senki nem mondja meg hogy hol van ennyiért.A mostani árak szállítással 180000/raklap-tól a csillagos égig "minőségtől" függően.Nem nagyon hiszem hogy valaha is lesz meg száz forint körül kilója.

Zuhan a kereslet,az emberek dobálják ki a pelletkazánokat,ezt sikerült elérniük a kereskedőknek a tavalyi kapzsiságukkal.Ha valaki megteheti az várja ki a következő fűtési szezont ,és addigra kiderül hogy érdemes  lesz -e egyáltalán a továbbiakban foglalkozni ezzel a fűtéssel.

Előzmény: rézműves1 (11209)
rézműves1 Creative Commons License 2023.06.08 0 0 11209

Azért lehet, hogy valami elindult lefelé...egy ismerősöm állítólag látott már 110-ért, meg 90-ért is...kifogom faggatni, hogy hol és mi volt az?...

Előzmény: Telemér (11208)
Telemér Creative Commons License 2023.06.08 0 0 11208

Na most van meg a nap poénja!Küldtek  emailben egy kb 210000ft-os ajánlatot 1050kg pelletre,nem foglalkoztam vele erre felhívtak hogy láttam-e az emailt a "nagy akciójukról csak nekem" erre mondtam nekik hogy olyan pellet ajánlattal nem foglalkozok ami kettessel kezdődik,rohadjon rájuk....

Erre kaptam most egy másik emailt tőlük kb. 196000 ft ról ,úgy hogy kivettek belőle 60kg-ot 990kg...

Hát ez kész....

Előzmény: ksanci (11205)
espace.hu Creative Commons License 2023.06.07 0 0 11207

Szia , igazad van Óvatosnak kell lenni !

 

Annyit találtam , hogy ez nem a Bp.-i Europellet Kft , hanem egy bejegyzett Hatvan-i Euro Pellet Kft. (nemzeti cégtár és Opten is lehozza , rendben bejegyzett működő cég , nem "f.a." , stb...)

 

A weboldaluk tényleg "fél-halott" , de az lehet bármitől (pl. hosting szolgáltató-i hiba) . Pl. Jákófa (szintén LÉTEZŐ Pellet gyártó) weboldala is 2 hete "kuka" mindenre , előte valami adathalász átírányítás is volt rajt ... szóval ettől még Ők baromira rendben vannak , csak épp a web-hostingjuk "betegeskedik" ....

Előzmény: ksanci (11206)
ksanci Creative Commons License 2023.06.07 0 0 11206

Hááááát... Az oldalon egyetlen link sem kattintható, beleértve a jogi dokumentumokat, kizárólag a webshop. Nem tudni, mekkora kiszerelés, amit linkeltél.

Volt egy Europellet Kft, pesti székhelyű cég, de megszűnt felszámolással.

Az Euro Pellet Kft létező, tavaly májusban alapították. A domaint idén januárban jegyezték be.

Talán valakinek megér egy telefont, nekem nem.

 

Előzmény: espace.hu (11202)
ksanci Creative Commons License 2023.06.07 0 0 11205

Valószínűleg tényleg drágán szerezték be az alapanyagot, vagy éppen a kész pelletet, mert arra számítottak, hogy még drágábban tudják elpasszolni.

Nem jött be, most majd rájuk rohad. Ezért írogatnak szanaszét, hátha találnak még valakit, aki megveszi drágán.

Az biztos, hogy olcsóbban csak a legutolsó lehetőségként fogják árulni.

Előzmény: Telemér (11204)
Telemér Creative Commons License 2023.06.01 0 0 11204

Engem most elkezdtek hívogatni azok a cégek akiktől vettem régebben , de még most sem adnak lentebb a kétszáz valahányezer /raklapból.

Előzmény: espace.hu (11202)
Puding19 Creative Commons License 2023.06.01 0 0 11203

"Nyár van éget a nap" (Bikini)

Előzmény: espace.hu (11202)
espace.hu Creative Commons License 2023.06.01 0 0 11202

Fenyő pellet – EuroPellet Kft -Pellet és raklap kis és nagykereskedés

 

Alaska Pellet (100% Fenyő) , EN Plus A1  139ft/kg !!

No hát ennyit az áremeléses "riogatásról" ..... 

Előzmény: Telemér (11201)
Telemér Creative Commons License 2023.05.27 0 0 11201

Az a kafimpexes pellet biztos hogy lengyel ,én is vettem és igen ,az állagával vannak bajok de jól ég.Inkább olyan mintha valahol rosszul tárolták volna ,de meg igy is jó nekem mert csak biztosítekként vettem.

Vettem a kafimpexes szlovák vegyesből is ,az viszont pont az ellentéte,olyan rohadtul keményre van préselve hogy puszta kezzel is alig törik és sok benne a 40mm es hossz ,nagyon jól ég és jól tárolható a keménysége miatt de tényleg olyan kemény hogy attól féltem hogy kinyírja az adagolócsigát meg a motort mert konkrétan csikorogva erőlködött vele.De az árak meg akkor is viccek mindenhol,most nekem okoskodhat a kereskedő hogy őszerinte miért drága,de én is meg tudom magyarázni hogy nekem meg miert nem éri meg megvenni ennyikért...

Előzmény: espace.hu (11200)
espace.hu Creative Commons License 2023.05.26 0 0 11200

Sajna 1 raklap pellet szállítással együtt bizony szinte mindenhol 180eHUF körül mozog minimum :(

Amúgy a Kafimpex (ukránnak hirdetett , de PL-lengyel csomagolású) pelletje is rendben ment a P7N-es égőmben . Igaz a zsákokban volt azért lemorzsolódott fűrészpor (tán unkrajnából ömleszve szállították és lengyelbe csomagolták és a sok átmozgatás miatt ??...) és rakott le rendesen a égő-garatjába is ... szóval azért NEM "elsőosztályú" (ezt nem az A1 minősítésére értem , hanem az általam eddíg használtak "tisztaságához" képest) !!

Utána vásároltam a Nomek Kft-től is keményfa-pelletet :  ENplus A1 prémium minőségű fa pellet | NOMEK Kft.

Árban kb. ugyanott van szállítással együtt fizettem (1050kg) : 186.690 Ft-ot

No ez viszont az eddígi Nr.1 !!  Innét származik : Ciprijanovic

P7N-es égőfejben gyári alapbeállítással teljesen OK , nincs salakosodás sem , tán gyorsabban fel is fűtötte a kazánvízet mint a fenyő-pellet ... szóval nagyon rendben van minőségre . Szép fényesre nyomott szálak , egyáltalán nincs "hosszú-szál" szép egyneletes 2-3cm-es szálak , semmi fűrészporleválás .

Asszem ha árban elfogadható (vagy elfogadhatóbb) lesz ebből még veszek a következő szezonra .

 

Most 1-2hét múlva egy 200L-es indirekt Ferroli HMV tárolót (beépített villanyos fűtőszállal) fogunk istallálni a P7N-es égőhöz , majd lövök róla fotókat és "referálok" a talasztalatokról . A terv , hogy tél idején fog főként a pelletégő melegvizet is csinálni , már készül a kapcsoló szekrénye a napelemes cuccoknak , szóval alapban solárral a beépített 1500W-os fűtőszállal akarnám felfűteni , csak ha nincs solar termelés , akkor kapcsoltatom pellet-indirekt felfűtésre . Az automata vezérlésben a Ferroli érzékelő jelének leutánzásával csapom be a P7N égőfejet ;)

 

Előzmény: Telemér (11199)
Telemér Creative Commons License 2023.05.25 0 0 11199

Ma pedig kaptam egy email-t attól a cégtől akinél 2020-ban 95000 volt szállítással 21-ben meg 125000 tonnája.

"

Tisztelt Ügyfelünk!

 

Azért kerestem meg Önt a levelemmel, mert korábban már vásárolt Tőlünk pelletet. Most kedvezményesen bruttó 195,- Ft/kg-os áron tudnánk szállítani Önöknek pelletet raklapos mennyiségben (1050 kg). Ez egy raklap esetében bruttó 204.750,- Ft ami már a szállítási költséget is tartalmazza és emelő hátfalas autóval történik rendelés esetén a kiszállítás. Szállítás csak raklapos mennyiségben kérhető. "

 

Miccsoda akciók....

 

Előzmény: Puding19 (11198)
Puding19 Creative Commons License 2023.05.25 -1 0 11198

...fölkúródtam, - meglátogattam és kapott a szíve alá a kedves hirdető. :D

 

Előzmény: Telemér (11195)
Puding19 Creative Commons License 2023.05.25 -1 0 11197

...verjék telibe az apjuk hátán az anyjuk pálott száját.

Előzmény: Telemér (11196)
Telemér Creative Commons License 2023.05.21 0 0 11196

"Ugyan vége van a fűtési szezonnak, de a pellet árak már elkezdtek emelkedni. Lejjebb megtalálja aktuális árunkat.Ennek oka, hogy nagyon sokan elkezdték a pellet készletek feltöltését, az Ukrán háború nem segíti elő a pellet árak alacsonyan tartását, valamint a forint-euró árfolyama is rossz irányba kezdet el mozogni"

 

Az ilyen duma vezet el a hazai pellet fűtés végéhez,eszerint a pellet ára MINDENTŐL is csak emelkedni fog a jövőben, még attól is ha a Mari néninek megfájdul a háta...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!