Keresés

Részletes keresés

Cipurplushi Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5670

Sziasztok! Neten találtam szállást, magán úton. Ezzel kapcsolatban kérdeznék, hogy 3 napi szállásdíj (30%) utalásakor mennyire biztos, hogy lesz fedél a fejünk felett, ha odamegyünk? Ismeri valaki a Hotel Anna-t?

Másik, hogy július 2. felében volt már valaki kinn? Talán hülye kérdés, de ha az idő borús is.. a víz már kellemes hőmérsékletű? Köszi

Katana750 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 5669

Értem. Az első(bukott) foglalásunk Bookingos volt és kellett volna előleg, meg is volt adva a bankkártya száma és mégis lett ami lett. A második nem Bookingos volt és ott nem kellett előleg. Szóval elhiszem, hogy te így jártál, de nincs két egyforma rendszer ezek szerint.

Előzmény: balazsh (5668)
balazsh Creative Commons License 2017.04.21 0 0 5668

A Booking az más..... ott a foglalással létrejön egy szerződés.

Sőt általában meg kell adni a bankkártyaszámot is. Ha nem is vonnak le előre semmit, de ha nem mondod vissza és nem jelensz meg, akkor ugrik a pénzed.

 

OFF: Sőt az osztrákok foglalás után szinte egyből leemelnek egy kisebb összeget, még akor is ha x napig ingyen visszamondhatod. Ezt idén már kétszer  megtapasztaltam. ON

Előzmény: Katana750 (5667)
Katana750 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 5667

Akkor én vagyok az ellenpélda. Még sehol nem kértek előleget tőlem. Tavaly Thasoson kellett volna, de erről a Booking nem tájékoztatott és el is ment a foglalásunk, de pillanatok alatt találtam másikat(sokkal jobbat) és ott nem kellett előleg. 

Előzmény: kiss9anna (5665)
balazsh Creative Commons License 2017.04.21 0 0 5666

Nem tudom hova jártatok eddig nyaralni, illetve hogy foglaltatok, de tőlünk midenhol kértek (Thassos, Kréta, Kefalonia, Zakinthos, Skopelos).

De ha belegondolsz, akkor ez mindenki érdeke. Mindkét félnek biztosíték, hogy lesz szállás, nem csak lefoglalta és nem jön.

(((Talán csak arra figyelj, hogy ne a közvetítőnek, hanem a szállásadónak utald a pénzt.....)))

Előzmény: kiss9anna (5665)
kiss9anna Creative Commons License 2017.04.21 0 0 5665

Köszönöm szépen a gyors választ! :)

Azért is kérdeztem, mert eddig mindig úgy mentünk nyaralni, hogy nem kellett előleget fizetni, és ez ismeretlen volt. De így megnyugodtam :)

Egyébként Chrissi Ammoudában néztünk ki egy takaros kis házat :) jó lesz majd kint ücsörögni az erkélyen és nézni  a tengert <3 

 

Előzmény: kojonó (5664)
kojonó Creative Commons License 2017.04.19 0 0 5664

Tavaly nyáron találkoztunk a parton egy másik magyar családdal, akiknek a szállása ott volt a parttól néhány méterre. Ők náluk szoktak nyaralni. Csak jókat hallottam tőlük. Másnap ismét összefutottunk a parton, és elkértem a szállásadójuk elérhetőségét. Közben véletlen megjelent a szállásadójuk, akivel igy személyesen is megismerkedtem és kb. 1.5órát beszélgettünk. Teljesen megbízható korrekt ember, aki nemcsak szállásadó, hanem programokat is szervez a nyaralásra, ha igényed van rá. Megbízhatsz bennük. Mi egy másik szállásadónál foglaltunk már negyedszerre, ott is előleget kérnek kb. 30%-ot. Pedig már nagyon ismerjük egymást. De az üzlet az ugyebár üzlet.

Előzmény: kiss9anna (5662)
kiss9anna Creative Commons License 2017.04.18 0 0 5663

Szia klari50!

 

Látom te voltál már Csabáéknál nyaralni, mesélj kicsit kérlek róluk, nem tudtam neked üzenetet küldeni sajnos. 

 

Köszi 

Előzmény: klari50 (5075)
kiss9anna Creative Commons License 2017.04.18 0 0 5662

Sziasztok!

 

Új vagyok még itt, sajnos későn kezdtük el nézegetni a szállásokat, és találtunk egy szerintem jót, amikorra tudnánk is kivenni szabadságot. A következő honlapon: http://thassosnyaralas.hu/szallas/ Esetleg valaki utazott már hozzájuk? Magyar házaspár adja ki a szállásokat, és jó áron vannak. Előre kell utalni a pénz egy részét, ezzel kapcsolatban vannak fenntartásaim, ezért kérdezlek benneteket.

 

Köszönöm előre is a segítséget!

Byakuza Creative Commons License 2017.03.27 0 0 5661

Nagyon szépen köszönöm, megnyugtattál! :) 

Előzmény: azértisexi (5658)
ewy91 Creative Commons License 2017.03.27 0 0 5660

Chrisi Ammoudiában a Golden Beach-en lesz a szállásunk, 2 hétre megyünk augusztus vége - szeptember eleje. Szeretnénk túrázni sokat :) lehetőleg minél több helyet gyalogosan megnézni ami a közelben van. Ehhez kérnék segítséget, túraútvonalakat, egyebeket?

 

Persze, szeretnénk majd bérelni valamilyen járművet is, hogy a távolabbi dolgokat is meg tudjuk nézni, de csak max 3-4 napra. Piacot tudja valaki hogy hol van és hogy mikor érdemes oda menni?

Apartmanba megyünk, így főzni is szeretnénk magunknak, nem mindig étteremben enni, valahol lehet kapni friss halat?

 

Köszi

ewy91 Creative Commons License 2017.03.27 0 0 5659

Szia! 

 

Szerettem volna neked írni e-mailt, de sajnos nem publikus az e-mail címed. Lenne pár kérdésem a szállással kapcsolatban :) Köszi

Előzmény: dippurple (5064)
azértisexi Creative Commons License 2017.03.15 0 0 5658

Mi titert még soha nem csináltattunk , utazás előtt 3 nappal a doki bepecsétel hogy "egészséges , utaztatható " .

Előtte legalább 1 hónappal kell megkapniuk a veszettség oltást.

2008 óta utazunk kutyákkal , még soha nem kértek sehol sem titert .Legalább is SRB. Mac. Montenegró , Albánia, Gr. Rom.Itália, Bg. A.

Van amikor még az útlevelet sem veszik el, pedig nyújtjuk a miénkkel együtt.

A vámos nem is mindig nyittatja ki kutyák ajtóját, vagy kinyittatja és tisztes távolságból int egy tovább-ot .

De olyan előfordult már hogy hosszú ideig fogta vissza a sort mert meg akarta dögönyözni a kutyákat .

A kocsi hátulján kívülről van két mágnes matrica a kutyák fényképével , messziről látható hogy a dobozban kutyák vannak.

Ők :-)

Eddig kötekedés nem volt .

Előzmény: Byakuza (5657)
Byakuza Creative Commons License 2017.03.15 0 0 5657

Had' kérdezzem már meg tőletek, hogy Ti titer vizsgálatot csináltatok e? Állítólag nem úniós ország kérheti (http://portal.nebih.gov.hu/-/kedvtelesbol-tartott-allatok-utaztatasara-vonatkozo-tajekoztato)
Vagy Ti is csak a kutyusok orvosi könyvét és útlevelét vittétek, természetesen a megfelelő oltásokkal benne? 
Egyáltalán milyen tapasztalatotok van a vámon? Kötekednek a kutyák miatt? Mi havonta megyünk át Romániába, ott kb. azt se tudják mi az az útlevél, kb. mindegy lenne ha nem is lenne nálunk. 

Byakuza Creative Commons License 2017.03.13 0 0 5656

Köszönöm, a nevükben is! :) Épp horkol, mindhárom :D Imádom :D 
A dog-nak nyugis és egészséges éveket kívánok még! Gyönyörű családtag! 
Épp most barátkoztam össze egy fiatal csajszival, Pesten él, kettő dogja van, valami elképesztően szépségesek. 

Katana750 Creative Commons License 2017.03.12 0 0 5655

De, hogy miért 3x arról fogalmam sincs.

Katana750 Creative Commons License 2017.03.12 0 0 5654

Jó kezekben az öreglány.

Katana750 Creative Commons License 2017.03.11 0 0 5653

Nagyon szép kutyák! Amíg fiatal volt a mi kutyánk, mi is vittük sokfelé de már inkontinencia van, meg lábfájás, úgyhogy a nyugger éveit tölti a dogunk. Gratula az esküvőtökhöz! 

Előzmény: Byakuza (5648)
azértisexi Creative Commons License 2017.03.11 0 0 5652

Gyönyörűek a négylábú családtagok !

Az esküvőhöz pedig gratulálunk .

 

Előzmény: Byakuza (5648)
ewy91 Creative Commons License 2017.03.11 0 0 5651

Valaki tudna benne segíteni,  hogy mennyire lehetséges a szigeten a glutén, tej és cukormentes étkezés? Egészségügyi okok miatt nem eszünk ilyeneket. 

geodo1 Creative Commons License 2017.03.11 -1 0 5650

jaj. :))) nagyon jól csináljátok amúgy, tök jó. a családtag az családtag. :)

Előzmény: Byakuza (5648)
scarabaeus Creative Commons License 2017.03.11 0 0 5649

Na, az a három kutya azon a képen:-) Aranyos mind.

Előzmény: Byakuza (5648)
Byakuza Creative Commons License 2017.03.11 0 0 5648

Sziasztok!
Öröm ezt olvasni, hálásan köszönöm nektek! :) 
Két golden retrieverrel megyünk (Ők terápiás kutyák) és egy berni pásztorral. Saját autóval megyünk, pont azért, hogy ők is jöhessenek. Egyébként az esküvőnkre megyünk, és a három közül kettő hozza majd a gyűrűt. :) Ki nem hagynám őket a nagy napunkból. Csak ugye három kutya igen nagy fennforgást tud csinálni, ha víz közelbe vannak, mindhárom víz imádó, úgy kell majd figyelnem rájuk, hogy ne legyenek túl sokat benne és ki kell őket majd szedni :D

Nyilván szófogadóak, de nem azért megyünk, hogy állandó katonás fegyelembe legyenek. Meg ugye nem csak arra szeretnénk ügyelni, hogy ne zavarjunk senkit, hanem, hogy legyen valami bokor-fa árnyék mindig, a kutyáknak. 
Amúgy róluk van szó: http://indafoto.hu/bbia/image/24942791-cf8e3394/751187 :) 

Melcsi625 Creative Commons License 2017.03.08 0 1 5647

Szia!

Gondolom 3 kutyát saját autóval oldjátok meg,akkor meg nincs gond.

Mi körbeautóztuk a szigetet,nem nagy,és egymást érik az öblök és strandok,szebbnél szebbek,de tényleg egymást érik...

Mi főszezonban voltunk,és egy csomó olyan strandot látunk,ahol pl. nem volt senki napközben.

Szóval úgy gondolom jó helyet választottatok,itt aztán vannak lehetőségek!

Jó nyaralást!

Előzmény: Byakuza (5644)
azértisexi Creative Commons License 2017.03.07 0 1 5646

Szia !

Ritkán írok , inkább inkább olvasok .

A kutyás tapasztalataimat azonban szívesen megosztom .

Először 2006- ban voltunk a szigeten , azóta másik szigeteken is és a szárazföldön is sokfelé kutyákkal.

Soha semmi rossz tapasztalatunk nem volt, sőt !

Igaz hogy a szállások kiválasztásánál jeleztük a kutyákat . mindenhol szívesen fogadták őket.

Fürdésre igyekeztünk elhagyott öblöket keresni , vendéglőben megkérdeztük hogy hová ülhetünk le velük.

Minden velük kapcsolatos előírást , szabályt igyekeztünk betartani, ha nem is használtuk, a póráz és a szájkosár láthatóan velünk volt mindig és a kutyagumi szedő tasak is !Szedtük is , ha úgy adódott !

Amit viszont ajánlok , a kutya tappancsokat a parti ugrándozás után jól mossátok le és mancs védő krémmel kenjétek be. A sós homok megtapad az ujjacskák között és kimarja . Így jártunk az egyik kutyával, de két nap alatt rendbe jött.

Két Ónémet juhászkutyával utazunk, nem csak Görögország szerte .Ha nyaralunk az nálunk a kertkapu zárásával kezdődik, és a kutyák igényeit  figyelembe vesszük , nem rohanunk .

A kutyának mindegy hol van csak a gazdival lehessen . Nos Byakuza gazdi ne izgulj , minden rendben lesz !

Oltásokra figyelni !!

Kellemes nyaralást kívánok !

 

Előzmény: Byakuza (5644)
Katana750 Creative Commons License 2017.03.07 0 1 5645

Nagyon érdekes a kérdésed és sokat visszaolvasva sem láttam foglalkozást a helyzettel. Ha voltál már Görögországban gondolom láttad az ő hozzáállásukat! Ha nem akkor elmondanám, hogy nagyon toleránsan viszonyulnak az állatokhoz. Thasoson sincs ez másképpen. Az éttermekbe, kert helységekbe tévedő utcai macskákat kutyákat nem zavarja el a személyzet. Láttam viszont rugdosódó, káromkodó turistákat akik elzavarták a négylábúakat(nem hazánkfiai voltak). Strand ügyben csak Ormos Prinou-t tudom említeni mert csak ott fürödtünk. Bőséges hely volt 8.hó elején, közepén is. Senkit nem zavartunk volna ha visszük a kutyánkat. Nálunk a kutya mérete(dog) és kora is kizárja az ilyen hosszú utazást, pedig nagyon jól nevelt, civilizált az öreglány. Arra ügyelj, hogy a szállásotok állatbarát legyen! Júniusban talán a felkapott helyeken sem lesztek még zsúfoltan! Ellenben a tenger sem lesz még túl meleg. 

Előzmény: Byakuza (5644)
Byakuza Creative Commons License 2017.03.06 0 0 5644

Sziasztok!
Júniusban megyünk először Thassosra párommal. És három kutyával :) 
Volt már valakinek kutyás tapasztalata?  Mennyire tolerálják, mennyire mehetünk be emberek közé a négylábúakkal? 
Nem tervezem zavarni az embereket a kutyáimmal, igyekszünk majd olyan helyet keresni, ahol nincsenek sokan a strandon...ilyenre lesz lehetőségünk, vagy tele van, mint a déli busz, minden strandja a szigetnek? 
Örömmel fogadok minden tapasztalatot :) 
Köszönöm előre is :) 

zs_dtl Creative Commons License 2017.02.26 0 0 5643

Quadot biztosan tudsz bérelni, pl. a strand északi végében a főutcán is van egy kölcsönző. Árak passz...

 

 

 

Előzmény: ewy91 (5642)
ewy91 Creative Commons License 2017.02.26 0 0 5642

Sziasztok! 

 

Chrissi Ammoudián lesz majd a szállásunk. És arra gondoltunk, hogy kölcsönöznénk ki quadot. Esetleg tudja valaki, hogy van e rá ott lehetőség? És kb milyen áron? 3-4 napra gondoltunk, hogy elmenjünk távolabbi helyekre is. Köszi 

Katana750 Creative Commons License 2017.02.22 0 0 5641

Holtbiztos, hogy Skala Potamiában lesz bérlési lehetőség. Legyen kellemes a nyaralásod!

Előzmény: Bacicus (5640)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!