Keresés

Részletes keresés

ksv Creative Commons License 2007.10.08 0 0 623
Üdv Mindenkinek!

Lassan, de biztosan átrágva a topicot, én mint 87-91 közötti "D"-s, két tanár nevét hiányoltam a közből megemlítettek közül, akik szerintem nem csak bennem, de jónéhány volt osztálytársaimban is mély nyomot hagytak, természetesen jó és rossz értelemben. Vajnai Sándor és Németh László. Természetesen ez magánvélemény, de eme két tanár mély benyomást keltett egy olyan osztályban, akik óraközi szünetekben úgy vezeték le a fölösleges energiát, hogy a 107 tanteremben trafólemezekkel dobáloztak egymás ellen!
Bzmot241 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 622
Igen , most hogy mondod!
Őt is imádtuk. Jófej volt. Szégyen hogy csaka beceneve ragadt meg...
Előzmény: Bahn (617)
Bzmot241 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 621
Elnézést az érzékeny lelkűekért, de a Serfőzőt azok után amit nálunk művelt egyszer kétszer helyettesítés alatt mindennek nevezném de se nem jóindulatúnak, sem nem pedagógusnak. Hogy tanítani tud-e azt nem tudom mert nálunk nem próbálta.

Badót meg imádtam:)
Előzmény: Törölt nick (620)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 620
Igaz engem nem tanított, de amikor túráztunk akkor mindíg nagyon nagyon jó fej volt mindenkivel. Mindegy én büszke vagyok rá, hogy ismerem....
Előzmény: Törölt nick (619)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 619
Annak lehet, de azért tanítani nem tud.
Előzmény: Törölt nick (618)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 618

"Serfőző - ő írta alá a műhelygyakorlatomat, de soha egy percig nem engedtek be oda. Sztem kötsög."

 

Az utolsó mondatot itt sem kellett volna, Serfőző egy nagyon jó pedagógus szerintem.

Előzmény: Bzmot241 (616)
Bahn Creative Commons License 2007.09.25 0 0 617
Badó Katalin - Magyar. Imádtam ahogy beterpeszt. Tuti jó nagy ribi volt:))))

Az utolsó mondatot talán nem kellett volna...

Nem emlékszem a tesitanárnőre de jó magas volt jó nagy mellekkel, és csak betonpillangónak hívtuk...de jófej volt

Konrády Ildikó. Ha egyre gondolunk.
Előzmény: Bzmot241 (616)
Bzmot241 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 616

Na most hogy végigolvastam az összes hozzászólást.:)

 

Én is csicskávés voltam ,és a g-paceket mindig baxtattuk ez tény. De azóta ha Mechwartossal hoz össze a sors, inkább örülök neki mint a régi dolgokkal foglalkozzam.

 

'94-99 ig jártam oda, akikre emlékszem:

 

Szalai Józsefné (Zümi) - Matek-Fizika, 4 évig Ofő.

Behringer Józsefné (Őrmester) - Történelem. Az egyetlen akitől fostam mint a kurvaélet.

Pályi Dénes (Csirke) - Hungarista irodalomtanár volt, ha egy feleletben elmondtam 20 szor hogy magyar, de egy fingot nem tudtam az anyagból az már 3-as. Kisérettségin kivágott a k*csög. Rá is baxtam az ajtót.

Sirály - fogalmam nincs mit tanított, de a folyosón és a borpatikában találkoztam vele csak:)

Horváth Pál - (Pók) jófej volt, nem tanított.

Szabó István (Yoda, Füles) Kelenföldi állfőn volt, kereskedelmet és kocsiszolgálatot tanított.

Serfőző - ő írta alá a műhelygyakorlatomat, de soha egy percig nem engedtek be oda. Sztem kötsög.

BEke Béláné - imádtam hogy már akkor jobban tudtam angolul mint ő:)

Janzsóné Horváth Eszter - beszartam ahogy azt mondta hogy "kántinyuoüsz": (continous)

Boda Teréz - tesi - most a fater főnökének a nője. Az is jó nagy darab egy hájas állat.

Badó Katalin - Magyar. Imádtam ahogy beterpeszt. Tuti jó nagy ribi volt:))))

Jankovics tanárnő - hát róla is csak az idegbeteg jut eszembe...

Nem emlékszem a tesitanárnőre de jó magas volt jó nagy mellekkel, és csak betonpillangónak hívtuk...de jófej volt

Horváth Szilvi - kb 4 évvel volt idősebb, mégis kiakadt mikor megkérdeztem hogy gyakran létesít e kapcsolatot diákokkal...

Ilkei - sztem leírták már előttem, csatlakozom. Kis gülüszemű.

Bartal - egy s*gg

Bíró Ernő. - BKV-s létemre fingom nem volt arról amit tanított, de egy helyettesítő órán elmondta a villamos vontatást.NAggyonjófej volt.

BAski - amikor ő lett az igazgató, rendszeresen kártyáztunk órán. Bejött, és az egyik balf*sz osztálytársam nem vett észre és benyögte hogy piros az adu. Bevágta az ajtót azzal hogy "Nem baj, szarjatok le nyugodtan." és soha többé nem láttuk. Kalmárné - jó fej volt csak szénnészívattuk

Serényi - na a kiugrott apáca vazze - filozófiát tanított nekem, sűrű arcrángásokkal. Főleg miután rájött hogy nem elaludni akarok hanem részeg vagyok:)

Magyarovics- a TŐGY. Én is beugattam neki mert mindig le akart zavarni a nagyszünetben én meg mondtam hogy allergiám van. Télen is benyalta. Egyszer rajtakapott hogy a 9-esben egyengetem a táblát egy vécépumpával. Igazgatói:)

Tóth István László - (Spike) - A LEGNAGYOBB arc tornatanár volt akit valaha ismertem. Szegénykém ha jól emlékszem '96 ban meghalt. Béke poraira, és Isten nyugtassa békében. Szerettem. A lánya hozzánk járt még egy darabig.

Vagina (Vaniga) Zsuzsa. Asszem telemaradt a Baskitól, az iwiwen valami rettenet hülye kép van róluk:))))))))))) Semmi extra.

Baráth Gábor - jófej számteches volt. Aszongya: szar az idő - Netezzünk!

Benke - na az is egy jó nagy lapáttenyerű igazi pudvás fa***pó volt. Egyszer úgy vert tarkón hogy megfejeltem az ajtótokot.

Vinczéné - Kémiatanárnő. Bírtam, jófej volt.

Iskolatitkárnő - suttyó paraszt. Egyszer felborítottam asztalostul.

Könyvtáros Marika néni. Tündér volt. Puszilom innen is.

Rimóczi Miklós - jófej volt, kicsit szórakozott, de nekem őt is sikerült felhúzni:) Ugye-gye-gye-gye...:))))))

Józsa Gyula  - az erotomán vadmarha. A WHY-os hímzésű sapiban. :)))

Agonás Adrienne - tesitanár volt. Toltuk volna mind:)

Juhászné Hegedűs MAriann - a gimis ofő volt, bejött hozzánk osztálykiránduláson matrészegen melltartóban:)

Karlovitz. Ő tartotta a nyílt napot. Egy segg volt sztem.

Kulman Beáta. Mintha láttam volna manapság...

Lobogós tanárnő. - AMilyen kicsi , annyi jóindulat:)

Yahya Mostafa - az arab. Angollal próbálkozott de szanaszéjjel szívattuk.

Szabó Zoltán (Szabzé) ofő helyettes volt. A szüleinek a telkt összerókáztam Gárdonyban.

 

És persze a BKV-sok...ezeket nem hiszem h sokan ismeritek.

 

Saliga Józsi - ismerem a mai napig, jófej BKV-s

Bocsi Matyi  ULTIMATE arc! Ivócimbora mai napig!

Homoródi Frici bá - Idén halt meg, jófej volt, Béke Poraira.

Kiss Vili - máig ismerem , jó arc :)

Szuák Zsolt - Egy segg.Arccal.

Velenczei Vladimirné - asszem jog...

Borsiné - keró

Ludvány István (pufi) - Ő is jófej volt, kissé széjjelszórt.

Rolkó Lajos - jófej volt, kicsit fura

 

Nagyjból ennyi, de még kúvasokat tudnék írni....

 

Sok emlék élesen él még:)

 

 

 

Bzmot241 Creative Commons License 2007.09.24 0 0 615

Hásszevasztok!

 

Én is Mechwartos 1994-1999 in memoriam...

Mekkora egy hely volt...

Van valaki itt ekkoriból?

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.19 0 0 614
A mobil korában mi ezt már könnyen megoldottuk :-))) Sms haza, hogy bezárt valamit kéne tenni. 10 percen belül titkárságon csörgött a telefon (ez olyan negyed öt fele volt) hogy hol van a gyerek, már rég itthon szokott lenni, először itt próbálják, és ha semmi, akkor hívni kezdik a kórházakat, hogy nincs e ott. Ezt csak 1-2 szülőnek elég volt megcsinálnia, összesen 2x zárt ben :-P Ez még 10.be volt, többet ilyet nem tett :-)
Előzmény: paca664 (613)
paca664 Creative Commons License 2007.09.05 0 0 613

szerencsére nem kellett nekem szeánszozni.:-)

 

Persze, mert te csókos voltál. :) Emlékszem, valamelyik doga kijavítása után csak téged szólított, hogy álljál fel. Hirtelen mindenki azt hitte, hogy a te dogád lett a legszarabb, ezért a kitüntető figyelem. Aztán mondta, hogy húzzál haza, mert a tied lett a legjobb. Mi meg maradtunk este hatig a szakrajzzal és gépelemekkel vegyített maratoni osztályfőnöki órán. :)

Előzmény: Jacquemin (612)
Jacquemin Creative Commons License 2007.09.05 0 0 612

Egy évig én is Mechwart-os voltam (sajnos). A '99-2000-es tanévben jártam oda, a maradék 3 évet a Kvassay-ban töltöttem. A lényeg a Mechvart-os idők jók voltak, Farek anyagismeret doga volt, ráállt a tanári asztalra és ott mondta, hogy: Ne puskázz, ne puskázz! utána pár nappal később a tesitanár rátámaszkodott a tanári asztalra, majd az összeesett. S. M. matektanár aranyköpései. Ilkei modta, hogy az özönvizet is be tudja bizonyítani.:-)) Azok a mechanika órák...

Farek aranyköpéseiből néhányat: Ezt mindenki tudi. Róózsa bimbóó. Tegye fel a kezét aki már látott villamost - egy gyerek nem figyelt oda, nem tette fel a kezét - majd Farek a gyerekhez: Tudod az a naagy hosszú és csilingel.:-)

A konyhanyelv magyarázatok. Szakrajz szeánszok, szerencsére nem kellett nekem szeánszozni.:-)

 

Itt egy kis emlék.:-)

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.04 0 0 611
Azt az iskolát jól szétverték, és most a jogutód jön ami szinvonalban így is sokkal gyengébb volt, a Kvassay. Ennél már csak rosszabb jöhet :-(
Előzmény: M62 187 (610)
M62 187 Creative Commons License 2007.08.04 0 1 610

"Rosszul csináltuk?"

 

Nem keveset lobbiztunk azért, hogy az az anyag megmaradjon az utókornak. Amikor meglett, minket szépen félretoltak, hogy túl nagy kincs az nekünk, aztán pár év múlva szépen eltűnt kézen közön. Sokkal értékesebb lett volna egyben tartani az egészet, kutatható formában, mint elaprózni és magángyűjteményekben őrizgetni. Persze örülök, hogy nem a kukában kötöttek ki, de nehezen emésztem meg, hogy munkánk eredménye az "enyészeté" lett...

Előzmény: Fázishatár (608)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.04 0 0 609
 A 26-osból a forgalmi irodai rendelkező készülék és a II sz. állítóközpont valamint az áramellátó berendezés az Északi tanműhelyben kötött ki újra  tök jól felépítve, gratula az építőknek.
Előzmény: Gondos Arpad (607)
Fázishatár Creative Commons License 2007.08.03 0 1 608

Azokból a 'pótolhatalan' dokumentumokból én is jópárat megmentettem az utókornak. Volt, amit a szemetes konténerből. Rengeteg ma már beszerezhetetlen szakkönyvet mentettünk meg édesapámmal az OSZK selejtezéséből is. Vitték volma az egészet a rákospalotai szemétégetőbe. Rosszul csináltuk?

Előzmény: M62 187 (606)
Gondos Arpad Creative Commons License 2007.08.01 0 1 607
Harmincvalahány kötetbe fűzött Railway Gazette és más nyugati vasúti folyóiratokat sikerült elhozni. Öt nincs nálam mindössze, azokat egy másik diák és a Kvassai vitte el, valamint NDK és francia szakirodalom is került hozzám. Örülök, hogy a java jó helyre került. A tanárok egyébként noszogattak is minket, hogy vigyük a könyveket, mert zúzdába kerülnek, ami marad.
26-os labor mégegyszer: a Domino 70-es pult teljesen kibelezve Pusztaszabolcsra került, a biztberesek raktárába. A térközi Siemens-Halske berendezést a Füstiben láttam, a jelzők kivágása után ottmaradt dolgok pedig a kemencei kisvasútra kerültek, raktárba.
M62 187 Creative Commons License 2007.08.01 0 0 606
Annak idején a Gőzösbarát ÖDK közreműködésével jelentős mennyiségű archív anyagot (többek között teherautónyi törzskönyvet) sikerült selejtezés után a Közlekedési Múzeumból megmenteni. Most már legalább tudom, hogy kik és hogyan kótyavetyélték el a pótolhatatlan dokumentumokat... :((
Előzmény: Gondos Arpad (605)
Gondos Arpad Creative Commons License 2007.07.31 0 0 605
1998-1999 között blokkosnak készültem, ott is hagytam, átmentem inkább a 1999-2000 tanévben számtekre.
Két tök egyforma tárgyunk volt: elektrotechnika Bácskai tanárúrral (az osztály csak "csicsibácsi"-nak hívta, olyan lassan magyarázott, hogy a 10 fős osztály többsége aludt. Más néven, ugyanazt az anyagot, más sorrendben az ofő is oktatta (Bíró Ernő).
Szagrajz: megkaptuk Farekot. Ilkei S.-t egyszer megkérdeztem, miért kell blokkostanoncként vízvezetékcsöveket és gépészrajzot tanulni. Válasz: "Ha nincs vagy nem adnak kábelcsatornát, abba kell behúzni a kábelt".
Bácskai tanárúrnak egyszer megmutattam egy 16V 50Hz-es rezgőmotoros HO vasútmodellt: ránézett. "Ez nem működik. Dobja ki." Odamentem a Bíró E.-hez, aki meg rácsodálkozott: "Jé, ez a szovjet membrános búvárszivattyúhoz hasonló rezgőmotor. Örülök, hogy láthatok ilyet. Működik?". Nincs annak semmi baja.
Vissza Farkas A.-hoz: csak géprajz volt, elektromosság semmi.
Elektronikai gyötörlet: nem volt olyan hónap, hogy a Pityutelki tanműhelyben ne füstölt volna el valami. Erősáramú szerelési gyakorlaton egyszer még félóra kényszerünetünk is volt, ugyanis a bot alakú forrasztópákát használat után az egyik srác belevágta a szerelőasztal gumiborításába, illetve nálam volt többször elektronikus paneloknál (Degem.sys készülék) pöfékelő alkatrész. Meg is vágtak belőle (meg műábrából).
A Mechwarthoz képest ezt sokkal jobb iskolának tartom, bár nem néztem le az ottani tanárokat, valamennyi hasznom azért lett abból az egy évből, amíg műszaki dolgokat tanulgattam. És a bezárás. A 2000-es évzáró előtt kb. 3 hónappal kezdtek megnyílni a szaktanárok szentélyei - és ha kértünk, emgbeszélés után kaptunk is dolgokat (voltak "tolvajok") is, én is többmindent csencseltem le, főleg a diáktársak által már kiválasztott cuccokból. Pl. valaki a könyvraktárban összerakott hatvanvalamennyi kisvasúti könyvet, hogy antikvárba vigye. Jóban voltam a portásokkal, így lyukasórákon ebben a helységben guberáltam vagy a portásfülkébe rejtettem a szajrét. Na, az a hatvanakárhány könyv végül jó helyre keült, két hónap alatt elkapkodták úgy, hogy várták a következő adagot.
Tanpark, 26-os biztberlabor: Serfőzőt sikerült kiakasztanom, amikor meglátta, hogy a MÁV-os bontócsapat után nem sok minden maradt a kertben - mondtam neki, hogy hasra estem a vonóvezetékekben és láncokban, így elraktam az útból. Persze, hogy összetekerve elszállításra kerültek több más cuccal együtt kedvenc kisvasutamhoz.
Kár, hogy a 6 hengeres RÁBA motorokhoz való adagolók nem érdekeltek, a srácok vitrinjei helyett Királyrétre jók lettek volna, sajnálkozott is miattuk az ottani főnök (3-4 db volt belőlük).
V43 1024 Creative Commons License 2007.07.28 0 0 604

És a seprűnyél mint tengely, meg a fazék a merőkanalakkal mint hidraulikus hajtómű? Azé az sem pite, de én jót mosolyogtam rajta..........

Előzmény: M62 265 (597)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.04 0 1 603
Sziasztok! Keresem a Mechwart "jogelődjében" a vasútgépészeti szakközépben 1972-1976 között tanuló 4A diákjait. Jelentkezni lehet:szabogyula58@freemail.hu-n . köszönöm előre is!
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 602

Na és az 1 meg 5 perces csöndek, hogy a mai világba értékeljük a csendet? :-)))

(ez mostanába 10 perc csend szokott lenni) Ha időbe hazaengedett volna akkor otthon akár egy óra csöndet is értékelhettem volna, miközben nem halok éhen :-S de I.S. már csak ilyen.

 

Egyszer bezárt minket. Küldtem sms-t az otthoniaknak, ők meg felhívták a sulit, hogy hol van már a gyerek, mert a suliból már el kellett volna jönnie, de nem ért haza, nem telefonált, csak nem történt valami rossz. Feljött szólni a titkárnő, 5 percen belül már mindenki ment haza :-DDDD Ez volt 10-ben, többet nem kellett eljátszani >:-)

Előzmény: zsemleee (600)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.12 0 0 601
:-)))
Előzmény: zsemleee (600)
zsemleee Creative Commons License 2007.03.12 0 0 600
mert volna, csak nem bírt :))))
Előzmény: Törölt nick (599)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.02 0 0 599
Az elején nem ment, de aztán már volt, hogy nem mert mást tartani :-)))
Előzmény: Törölt nick (598)
M62 265 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 597
"Azé' Farekot sem kell félteni........"        ------     "Tehát a V43 forgóvázán az egész mozdony felfelé lóg, igen, ezt kicsit nehéz megérteni, de akkor is felfelé lóg, ezt értsék meg!" :D
Előzmény: Infós (594)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.01 0 0 596
Na most ez olyan dolog, hogy elvileg nekünk hetente 1 öfo óránk volt, ami "nem vész el csak átalakul" géptanná. A napló és a valóság I.S.nél két dolog, kb mint a bulvársajtó és az igazság (bár néha mindkettőben van igazság :-D )
Előzmény: Chemotox (592)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.01 0 0 595
Olyat én nem akartam tanulni, Szilit azt igen de azt nem tanított egyik se. Azt nem tudom, hogy most a szakmán mit tanítanak, de azt mondták akik ott maradtak, hogy gyakorlatilag semmi változás 9-12 ig csak több szakmai órában tanítják a '70es évek technikáját :-)))
Előzmény: Infós (593)
Infós Creative Commons License 2007.02.01 0 0 594

Azé' Farekot sem kell félteni........

Azért mert közös képviselő volt, még nem lesz adószagértő.... :PP

(Jó, tud valamit, de ugye azt át is kell adni.... Nem attól jó tanár a tanár, hogy a kisujjában van a könyvespolc, hanem hogy úgy tud magyarázni, hogy azt megérted. Nekem ilyen téren bálvány Fehér Gabriella. Ő KGSZI-s volt, nem volt mechwartos.. SÜNÖCSke ismerte IRL....)

Előzmény: Törölt nick (591)
Infós Creative Commons License 2007.02.01 0 0 593

Nem tantervvel van a baj, hanem azzal, ha tanár nem érti a diófa működését és úgy akarja elmagyarázni a FET-et... :SSS

Meg aztán amikor nem tudja egy gépész tanár, hogy mi az az IGBT, akkor hogy akar hajtásláncot tanítani??

A tanterv jó, csak simán behazudják a haladási naplóba a tantervi anyagot... Egyszer belenéztem a tanmenetbe, hááát..... Nekem nem volt hozzá közöm, nemhogy a tanárnak... Az, hogy a technikai feltételek sem voltak meg ahhoz, az már csak b) kérdés... :)

 

Azok a tanárok, akik vasutas cuccosokat tanítanak, kevés kivétellel rég eljöttek a vasúttól és nem követik a fejlődést. Simán elmondja, hogy hogyan működik egy szili, egy "hatvankettes", de fogalma sincs egy Taurusról. Pedig talán azt (is) kéne oktatni, hogy hozzá lehessen szagolni valamit adott esetben a műhajban... :((((

De nincs olyan tudású ember, aki ennyi pénzért ilyet oktatna... :((

Előzmény: Chemotox (592)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!