Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Rijswand Creative Commons License 2001.11.29 0 0 4952
Kedves nasfayzoli!

viccesen hangzik, de arra az Aero-ra palyaztam en is......

csak a Popovics nem tudott egy napod mondani amikor megnezhettem volna...

Eladod?:)

R

Előzmény: nasfayzoli (4909)
B.Péter Creative Commons License 2001.11.29 0 0 4951
Egyik ismerősünk a Fogarasi úton lakik, ment haza, beállna a garázsába /jó nagy megállni tilos tábla a garázs ajtón/, de ott parkol egy Sk. Felic, látja hogy ülnek benne. Kiszál a kocsiból, közelebb érve látja, hogy radarautó, megkeri a szerveket, ugyan már álljanak egy picit arrébb, mert beállna a garázsába. Válasz: Közterületen állunk, és egy centit sem megyünk arrébb......
h i r d e t é s
vérponty Creative Commons License 2001.11.29 0 0 4950
A Frajnak is SAABja van? Csak ezt nem tudom...

Egyebkent mi az, hogy elzavarnak a kozteruletrol (vagy a hazatok elotti resz nem az?)

vp, a kicsit irigy

Előzmény: nasfayzoli (4946)
Hammer Creative Commons License 2001.11.29 0 0 4949
Ezeket a vezess.hu-n találtam, itt még nem láttam.
(bocs a modemesektől)

Saab 9-3

Saab Coupe

Kissé még rajzolt képek. Annak jók, Saabnak nem eléggé. A Coupe szerintem egy Astra Coupe fake-elve. Elmenne a HVTM-re is.

hgl005 Creative Commons License 2001.11.29 0 0 4948
kerdesem lenne hozzatok....

igaz az ,hogy az opel egyes markaszervizei targyalnak azugyben ,hogy az opel szervizek fogjak vegezni a saab-ok servizeleset?

azert kerdem mert egy saab 9,5 aero-t szeretnek venni apamnak de mindig azt hajtogatja, hogy az opel szervizeivel viszonylagosan meg volt elegedve es mi tagadas ismerve a mai magyar markakereskedesek es szervizek moraljat ez fontos dolog is....

BlackStar Creative Commons License 2001.11.28 0 0 4947
No mit találok ma a Saab szélvédôjén? "Tiszelettel és üdvözlettel megkérném, hogy a
házunk elôtti parkolóhelyeket legyen szíves szabadon hagyni. Köszönettel: Frei Tamás."
Kábé három órája parkoltam le, de ez máris ott figyelt. Már a saját házam elé se parkolhatok
le.

Hát valahogy azért már csak be kell vezetni a kérdést, hogy mennyiért nyírnál ki tuareg falut, vagy szezonon kívül miniszterelnököt...? :)))

BlackStar: Arra Axát kell megkérni. Most téged az 2 kcm zavar, vagy milyen LPT-rôl van szó?
Az zavar, hogy SAABod van, nekem meg nincs :))
Tessék eltűrni a csipkelődést! :))

2.1-esbôl csak szívó van, nem?
De... :)) De ott még az van (volt?). Mingyá megnézem :))

Előzmény: nasfayzoli (4946)
nasfayzoli Creative Commons License 2001.11.28 0 0 4946
No mit találok ma a Saab szélvédôjén? "Tiszelettel és üdvözlettel megkérném, hogy a
házunk elôtti parkolóhelyeket legyen szíves szabadon hagyni. Köszönettel: Frei Tamás."
Kábé három órája parkoltam le, de ez máris ott figyelt. Már a saját házam elé se parkolhatok
le.

BlackStar: Arra Axát kell megkérni. Most téged az 2 kcm zavar, vagy milyen LPT-rôl van szó?
2.1-esbôl csak szívó van, nem?

Milaw Creative Commons License 2001.11.28 0 0 4945
Szia Misa! (integet, integet) !
Én a néger vagyok,és azért irok hogy örülj!
Nnna, szóval mikor lesz már meg a turbós 900-asod?
Elvihetnél vele egy karikára...
üdv mindekinek!
BlackStar Creative Commons License 2001.11.28 0 0 4944
Mauer kezét letépni, és beleszúrni Ló hátába... :)
Előzmény: Hammer (4943)
Hammer Creative Commons License 2001.11.28 0 0 4943
Héjdzső Creative Commons License 2001.11.28 0 0 4941
Hát, az örömkönnyektől sem voltam messze. De erőt vettem magamon és kibírtam hazáig, ahol aztán jó alaposan kibőgtem magam.
;->

Mert annyira, de annnnnnnnnyira ...

Előzmény: korzo (4940)
korzo Creative Commons License 2001.11.28 0 0 4940
Hát sajnos nem. Pedig a "snejdig fiatalember" szűkíti a kört, míg a "Végtelenül idétlen vigyorral" nem, mert az általános jelenség :o)))

általában három eset van: zavart vigyor+örömkönnyek/10/nem ért az autókhoz
Ja a 10 az az én KERESZÁM, a te kerekszád...

Héjdzső Creative Commons License 2001.11.28 0 0 4939
Ja.
Az őszi budaörsi volvótalin azt is jól megbámultam. Ha esetleg emlékszel egy snejdig fiatalemberre, aki végtelenül idétlen vigyorral kerülgette az öreg vasaitokat...
Előzmény: korzo (4938)
korzo Creative Commons License 2001.11.28 0 0 4938
Vagy az én húszéves döntöttlámpás kétajtósom? :o)))

Igaz ez nem az, de akkor is...
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: Héjdzső (4937)
Héjdzső Creative Commons License 2001.11.28 0 0 4937
Nasfayzoli, örülök högy örülsz.

Ami a vitátokat illeti, inkább senki ne vegyen ezetúl semmilyen saabot, se lepattantat, se korai '90-es kvázizsírújat!
Félek hogy nekem már nem marad...

De asszem tényleg egy ferde elejű utolsó szériás dög lenne a befutó.
Vagy egy igazi húszéves t*!kös jószág!

Nemtom.

egoaxa Creative Commons License 2001.11.28 0 0 4936
Télleg..
JAvítottam a dátumot. Ezeket a hülye számokat mindig felcserélem :)
Előzmény: BlackStar (4930)
BlackStar Creative Commons License 2001.11.28 0 0 4935
Azt nem is mondtam, hogy az elsô utadba kerülôt... de a másodikat. :) Mé', az enyimé tán nem felelt volna meg neked, he? :))) Na tessék...
Naná, hogy meg, mondom, hogy én láttam meg előbb... Ezzel csak arra utaltam, hogy ígényes vagyok, és inkább egyszerre költsünk rá sokat, min t egysdzer kevesebbet, és sokszor többet... Érted... :))

Gyalázni, miért? Kap helyette szép krómozottat... :)
Kijavítottad már a klubhonlapon azt a 2117 köbcentis LPTt, he? :)))))

Előzmény: nasfayzoli (4934)
nasfayzoli Creative Commons License 2001.11.27 0 0 4934
Azt nem is mondtam, hogy az elsô utadba kerülôt... de a másodikat. :) Mé', az enyimé tán nem felelt volna meg neked, he? :))) Na tessék...

Gyalázni, miért? Kap helyette szép krómozottat... :)

Zoli

Előzmény: BlackStar (4933)
BlackStar Creative Commons License 2001.11.27 0 0 4933
Ugyan, ha már lúd, legyen kövér... Egyre inkább ezt mondom, szóval ha most lenne pl. 500 ropim, se biztos, hogy megvenném az első utamba eső 900-ast...
Ladán hűtőrácsot... Viccelsz? Meggyalázzam szegényt? (mármint a hűtőrácsot? :))) )

Egyébként épp néztem az adataidat... igazándiból nincs is kocsid! :)))

Előzmény: nasfayzoli (4932)
nasfayzoli Creative Commons License 2001.11.27 0 0 4932
topik: errôl Popovicsot kéne meginterjúvolni... vagy adhatok neked egy másik számot is, ha
jelentkezel e-mailben.

BlackStar: mit számít, ki látta elôbb, az a lényeg, hogy ki kaparintotta meg végül, nem? :) Ja,
és a Ladán legalább a hűtôrácsot cseréld ki már! :)

Héjdzső: köszi, olyan jólesik! :) De egyébként a siteon a hirdetések között láttam egy
hasonló, csak öregebb, de már döntött orrú darabot sokkal olcsóbban. Az már elkelt?

vérponty: azért se :)

egoaxa: az én adataim mikor frissülnek azon az oldalon? :)

üdv,
Zoli

BlackStar Creative Commons License 2001.11.27 0 0 4931
a foldszinten van egy konyvesbolt, ha a nijagara felol mesz be a baloldalon. Sasold a kirakatot, tele van autos konyvekkel, a "draga" is kint van.
Necsinádmá! :))
Legalább 3x néztem rájuk, hogy növesztettek-e SAABops könyvet, de a muff a pult mögött csak nézett igen méy tekintettel... Ááááá... Szóval most már van... Kibuliztam..! :)))
Előzmény: vérponty (4926)
BlackStar Creative Commons License 2001.11.27 0 0 4930
Axa! A klublapon a dátumnak 2001. 01.. akármi van, pedig az már régebben volt :))
Külgyek Blaxta-féle SAABos hátteret? :))
Előzmény: egoaxa (4925)
MiSaab Creative Commons License 2001.11.27 0 0 4929
Én is láttam a MIG-029 Saab 9-5 ös madarat.
Fekete volt!!! És egy orosz kinézetű szakállas napszemüveges mayer csákó vezette.A Bem rakparton láttam.A HighEnd só uccsó napján nov.11.-én.

Vérponty:
Te ebatta ! Én itt lakom a WestEndtől egy köpésre a Lehel térnél. Én is karácsonyra leptem meg tavaly magamat a Haynes manuallal...A kék az ugye???

Héjdzső:
Mesélj a lelki világodról ,hogy lettél beteg !!!
Csak őszintén! :D
Itt mindenki olyan mint te csak máshogy hivják :D

lp Creative Commons License 2001.11.27 0 0 4928
"- Olajcsere szervíz kedvezmény a klubtagoknak"

Ez ott van a Szikitől 200 m-re. Hogy örülhetnek neki... :)

Előzmény: egoaxa (4925)
B.Péter Creative Commons License 2001.11.27 0 0 4927
Hammer:
A kivánságrendszám átvihető egy másik autóra, csak akkor újra ki kell fizetni a dijját.
Pl.: A szomszédom Citroen kereskedő, 99-ben volt egy Xantia autója, vett rá egy rendszámot: HDI-110. Most egy C5-tel járkál, rendszáma HDI-110.
Előzmény: Hammer (4923)
vérponty Creative Commons License 2001.11.27 0 0 4926
Hali,

szombaton a Nyugat-Vegben voltam vasarolgatni a baratnommel es megakadt a szemem, na min?????

Ugy van, egy SAAB 99,900as szervizeleserol szolo konyvon. Az angelusok fura nyelven van megirva, 6500 penz korul adtak volna ide, de varok a karacsonyra.... Akit erdekel> a foldszinten van egy konyvesbolt, ha a nijagara felol mesz be a baloldalon. Sasold a kirakatot, tele van autos konyvekkel, a "draga" is kint van.

Ja, valamelyik mocskos allat a parkolo kocsimnak tolta a kiba..ott bevasarlokocsijat. Csak tudnak benne kart okozni.

nasfayzoli gratula 900al. Azert elmondhatnad, mennyibe volt a draga... Naaaaaaa...

verponty

egoaxa Creative Commons License 2001.11.27 0 0 4925
Emberek!

Frissült a saab900.hu

- Képek a téli tali helyszínéről
- A Japán Saab Klub ajándéka
- Olajcsere szervíz kedvezmény a klubtagoknak
- Vigadó buli

Héjdzső Creative Commons License 2001.11.27 0 0 4924
Sziasztok.
Eddig bírtam csöndes külső szemlélőként, akit mély érzelmi kapcsolat fűz az idétlen, buta régi saabokhoz.

Szóval.
Talán azzal kezdeném, kedves nasfayzoli, hogy több előttem szólóval egyetemben én is teljes erőből utállak az új autód miatt, sűrű gratulációk közepette!
zistenitneki.

Hammer Creative Commons License 2001.11.27 0 0 4923
Érdekes, a rendszámkeresőben egy Seaton van a MIG-029. A Seat kamu, vagy hordozhatók a rendszámok? A 9-5 nem tévedés, járda mellett parkolt, gyalogtempóban 2 méterről nem tévesztem el :-)
A színe egyébként valami metálkék, vagy fekete (este volt már, a közfelvilágosításban nem lehetett kivenni). Ja, és otomata váltós.
Előzmény: fuge (4918)
BlackStar Creative Commons License 2001.11.27 0 0 4922
....földink el nem hozta, és idehaza Érdden meg nem javítatta. A svájci álldigálás közben valaki leszedte róla az Aero-spoilereket - amiket az autentitás miatt sajnálok, de optikailag....
Bibibí, azt az autót előbb láttam, mint Te!!! :))

BlackStar: aszittem, Neked már lett közben valami idôsebb példány! Eszerint még mindig
nem? Sebaj, azért a jó öreg 2107 sem egy rossz darab! :)

Összekeversz a Ganxsta Zoleeval, nekem '05-van :)

Előzmény: nasfayzoli (4909)
nippon Creative Commons License 2001.11.26 0 0 4921
Szia AXa!

vannak újabb hírek az évvégi taliról?
Lg

Előzmény: egoaxa (4917)
nippon Creative Commons License 2001.11.26 0 0 4920
Helló!
Csak együtérzésemről szerettelek volna biztosítani, úgyanis útánad nálam is járt az úriember (úgy látszik saabokra specializálódott aznap este). Szombat este 21-körül értem haza és nem sokkal éjfél után mikor lementem újra izzítani a verdát. Már az én jobb hátsó kis ablakom is be volt zúzva. Szerencsére a kocsiból nem hiányzott semmi. Amúgy az ajtót sem tudta volna kinyitni a korlát miatt, ahozz, hogy benyúljon kicsi lyukat ütött...
Bevezetjük Könyves Kálmán törvényeit újra! Elég sok kéz és fejnélküli ember szaladgálna az országban :-) Ellenben jelen helyzetben az én kezem fagyot le mire befoltoztam neylon újságpapír kombinációval a rést :-( !
Üdv LG
ui: Holnap megyek Popovics bácsihoz alkatrészért, de még be kell szerelni!
Előzmény: Hammer (4915)
fuge Creative Commons License 2001.11.26 0 0 4919
na ezt eltoltam. tehat itt vannak a MIG- rendszámok
Előzmény: Hammer (4915)
fuge Creative Commons License 2001.11.26 0 0 4918
kiraly, uj kocsit vett a csavo! lasd itt! ez mar az uj 9-5 volt? milyen szinu?
Előzmény: Hammer (4915)
egoaxa Creative Commons License 2001.11.26 0 0 4917
Eladó SAAB 900 a hasznaltauto.hu-n:
Gyártás év/hó: 1983/5
Műszaki vizsga: 2003/10
Hengerűrt.: 1990 cm3
Futott km: 230000 km
Telefonszám: 06209252972
Ár: 600 ezer Ft
Leírás: Eredeti állapotú, törésmentes, diplomata kék színű, nagyon gondosan karbantartott, Első tulajdonos, Automata, Napfénytető, Szervókormány, Eredeti plüss belső, Plussz négy téligumis kerék
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.26 0 0 4916
350-ért a finom kis SAAB...
Hammer Creative Commons License 2001.11.26 0 0 4915
Bár nem hinném, hogy a (cseppet sem) úriember olvassa a topikot azért itt köszönném meg neki, hogy szombat este kulturáltan nyitotta ki a zárat, nem vitte el a szabimat, nem törte be az ablakát, és egyáltalán semmi kárt nem tett benne azonkívül, hogy a rádiót kirángatta belőle. Köszönet. A rádióval legyen boldog, de azért remélem már kezd leszáradni a keze.

teljesen más:
Szombaton láttam egy 9-5 Saabot. Van egy tippem kié lehet. A rendszám: MIG-029
:-)))

topik Creative Commons License 2001.11.26 0 0 4914
Hogyan lehet Svajcbol ilyent behozni (akar 10 honap alatt)?

topik

Előzmény: nasfayzoli (4909)
BlackStar Creative Commons License 2001.11.26 0 0 4913
Ja, látom már meg is kaptad :))
Előzmény: BlackStar (4912)
BlackStar Creative Commons License 2001.11.26 0 0 4912
Szasz Lalcus!
Kárpátalja rulez, mél ment :)
Előzmény: lalcus (4911)
lalcus Creative Commons License 2001.11.26 0 0 4911
Hahó
Ismételten megérkeztem Kárpátaljáról.
Ezúttal Beregszász-Salánk-Tiszaújlak-Karácsfalva volt a kinti útvonal.
Különösebb nem történt, a határnál a szokásos várakozás. De tovább fejlesztették a belépési rendszert: bemenetelkor most már nem kellett kitölteni a vámpapírt, hanem a vámos bepötyögte az én és az autó adatait a gépébe, print utasítás (kákájá tyehnyiká), kijön egy ciril betüs A5-ös sajtfecni, azt alá kell írni (deklaráció, miszerint én kiviszem az autót Ukrajnából), visszafelé pedig a vámos kollega egyszerűen -se szó, se beszéd- elvette a papírkát.
Bereszászra érve észrevettem, hogy kicsit zajos a motor. Olajpálca minimális olajmennyiséget mutatott. Volt nálam bő fél (doboz) liter olaj, beleöntöttem a zajok megszüntek. Az olajszint a normálra állt. Az olajcsere óta 6500Km-t mentem.
Egyébkét nagyon hideg volt kint, az autó mindig pöccre indult.

Volt pár, szinte járhatatlan út, hatalmas gödrökkel. (a Hargita megyei Zetelaka-Gyergyószentmiklós szakasz tükörsíma ezekhez az utakhoz képest) A kb 8 km-es szakaszon a helybeli 65 éves kerékpározó nénike másfél km-t rávert a Saabra. Pedig egy jobb szakaszon megesett, hogy 500 méterre elhagytuk..... Habár, mint említettem nagyon hideg volt, autóban bent pedig kellemes meleg, lehet, hogy a csak hideg buzdította ütemesebb pedálmunkára az idős hölgyet? Esetleg valami egyéb csodaszer?
Mindenesetre mi óvatosan előztük meg a bicikliző asszonyságot, aki az út teljes szélességét kihasználta az előrejutáshoz, így is legalább másfélszer annyi utat tett meg, mint mi.

A hideg egyébként általános jelenség ezen a tájon (pláne november végén), de szerencsére a helybéliek tudják a módját, hogy hogyan védekezzenek ellene. No nem az általunk itthon Maon ismert fűtési módszerekkel (lásd rezsó, melegítő, radiátor, kályha, tűzhely, kandalló) próbálkoznak, mert az nagyon drága. Van olcsóbb is, ami egyes helyeken még a víznél is olcsóbb, hatásfoka sokkal magasabb, továbbá azonnal érezni a hatását:
VODKUCSKU!!! De milyen???? SZ PERECEM, azaz a csípőspaprikával feltuningolt vodka (csíp-tuning). Amiben összeértek az ízek. Egy pohárkától egyből kimelegedsz , a másodiktól már verejtékezik a homlokod... (a harmadikra nem emlékszem)
Az ember átfagyott teste valamint a hangulata is hamar feloldódik.

Ezt a módszert egyébként hideg termekben, fűtetlen szobákban, étteremben, büfében, szabadtéren, vonaton, buszon, kerékpáron, gépjárműveken és traktorokon, de még gyalogosan is előszeretettel alkalmazzák.

Nehezíti a közlekedést az autók rossz műszaki állapota: az ósdi zaporozsec-lada-volga karosszériák rozsdás rései eléggé huzatosak. A kerekek is imbolyognak. De hát a csodaszer nem csak a gépjárművezetők hideglelését, hanem a gépjárművek meglehetősen rossz műszaki állapota, valamint az kátyus utak által okozott szorongást is nagymértékben csökkenti.

Mindenesetre a csodaszer nagyon hatékony ezt egy palackkal is bizonyítani tudom. Ha nem hiszi, akkor kérdezze meg kedvenc kárpátaljai orvosát vagy gyógyszerészét.

Blekksztár, holnap válaszolok, most túl fáradt vagyok, csak ennyi tellett tőlem....

lp Creative Commons License 2001.11.25 0 0 4910
Ritka, mert kb. 3 hónapja forgalmazzák.
Előzmény: hal9000 (4907)
nasfayzoli Creative Commons License 2001.11.25 0 0 4909
Sziasztok!

MiSaab: tenksz, most télleg igen boldog vagyok vele :)
Svájcból került Magyarországra, a Popovics egy ismerôse hozta be. Egy tulaja volt végig
(legalábbis a hozzá kapott papírokból így látszik), szervizkönyv vezetve egészen addig, míg
a váltó bele nem tört az autóba úgy 205 ezer km tájékán. :) Ekkor a tulaj nem csináltatta meg,
hanem beszámíttatta egy újautó árába, ez meg egy kereskedésben állt majd' egy évet, míg a
földink el nem hozta, és idehaza Érdden meg nem javítatta. A svájci álldigálás közben valaki
leszedte róla az Aero-spoilereket - amiket az autentitás miatt sajnálok, de optikailag
(egyelôre) nem hiányzik -, úgy kétszer nekitolattak valami platós járművel, meg az ajtót is
nekinyitották valaminek. Igy van rajta három távolról nem szembeötlô, de közelebb lépve
ronda esztétikai hiba. A fényezést Szikszainál festékvastagság-mérôvel megvizsgálták, és
egyetlen helyen találtak újrafújt részt: a bal hátsó sárvédôn. Karosszériamunkának viszont
abszolút semmi nyoma még a környékén sem, így szinte biztosra vehetô, hogy az is csak
valami karc lehetett, és a márkaszervízben fújták újra. A belsô tér is igen jó állapotú (lenne),
viszont irdatlan mocskos és Szikszai által is alátámasztottan sokkal jobban zörög, mint
kellene neki. A fakormány és fa váltógomb hihetetlenül prosztó benne, azt is ki kell cserélni.
Jövô héten küldöm külsô-belsô kozmetikai ápolásra, olyan szép lesz, mint új korában. :)

Egyébként az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem kevés pénzt fizettem érte (nem, nem írom
be a fórumra, hogy mennyit :), de nekem szinte pontosan egy ilyen autó kellett: utolsó
szériás, karambolmentes, fekete színű T16S kupé. Ez pedig igen nagy ritkaság, nagyon-
nagyon kevés lehet belôle idehaza, muszáj volt lecsapni rá. De nemcsak ezért: idén nagyon
komolyan megszigorították ezt a behozogatósdit, és ennek az autónak a papírjait is 10 (TIZ!)
hónapig tartott egyedileg (!) elintézni. Igy aztán még jobban örülök, hogy megkaparinthattam
egy ilyet.

BlackStar: aszittem, Neked már lett közben valami idôsebb példány! Eszerint még mindig
nem? Sebaj, azért a jó öreg 2107 sem egy rossz darab! :)

üdv,
Zoli

'91 900 T16S (még mindig: végre! végre! :)

MiSaab Creative Commons License 2001.11.25 0 0 4908
halacska:
Csak nem versenyeztetek ????
hal9000 Creative Commons License 2001.11.25 0 0 4907
Tegnap láttam egy kilencazötödiken kombi 3.0TD Saabot!!!
Ez tényleg ritka, vagy csak én vagyok ilyen tudatlan???? :-))
Amúgy füstölt egy kicsit, de a gazdája is tolta neki rendesen!!!
BlackStar Creative Commons License 2001.11.24 0 0 4906
Vééééégre teljesült a nagy álmom: KLASSZIKUS 900-AS TULAJ LETTEM! :)
Ez különben nem fer! az összes gyalogos klubtagnak 900asa lesz? a szegény csóró Blaxták meg kutyagolnak, mi? (= Ladáznak :)) )
Előzmény: nasfayzoli (4902)
MiSaab Creative Commons License 2001.11.23 0 0 4905
JA!
És granulálok hozzá.... ;D
MiSaab Creative Commons License 2001.11.23 0 0 4904
most komolyan!
kép róla mikor lesz ???
Meséld már el hogyan jutottál hozzá!!!
pliz.
MiSaab Creative Commons License 2001.11.23 0 0 4903
Irigy kutya a nevem!!!
Hol a búbánatba lehet ilyenre szert tenni ??
Kivele !!!!
Én is ilyet akarok !!!!
Látni sem akarom!!!
nasfayzoli Creative Commons License 2001.11.23 0 0 4902
Sziasztok!

Vééééégre teljesült a nagy álmom: KLASSZIKUS 900-AS TULAJ LETTEM! :) A szerelem konkrét tárgya: egy sérülésmentes (!), fekete színű, 1991-es évjáratú, ABS-es Turbo 16 S Aero, igaz, a spoilerek nélkül, azt a svájci tulajdonosa levette róla. De nem is bánom, mert más biztosan megveszne érte, de nekem mindig az egyszerű, széria díszcsíkkal tetszett. Az autót Szikszai és Popovics is megnézte, nagyon jó műszaki állapotúnak ítélte, úgyhogy valami félelmetes nyugodtság költözött a pici szívembe... :)

Hmmmm, ez a fíling! :) Leírhatatlan! Egy 1 évig tartó tévút után - melyet egy Porsche 944 Turbo jelentett - vééégre megérkeztem abba az utastérbe, amibe mindig is vágytam. (Gyorsan hozzáteszem, nem mintha a Porsche nem lett volna egy legalább ennyire tökéletes autó - csak nekem a fíling hiányzott belôle, az viszont nagyon.)

Jajj...

Majd jövök még ömlengeni, meg faggatózni :)

Zoli

'91 900 T16S (végre! végre! :)

BlackStar Creative Commons License 2001.11.23 0 0 4901
Magyarországon dolgozó svéd irná: BDPST :)
Ami főleg akkor lenne érdekes, ha Kiskunfélegyháza-Alsótelepen dolgozna :))
Előzmény: B.Péter (4900)
B.Péter Creative Commons License 2001.11.22 0 0 4900
Képzeld el forditva:
Magyarországon dolgozó svéd irná: BDPST :)
Előzmény: BlackStar (4899)
BlackStar Creative Commons License 2001.11.22 0 0 4899
Először néztem, hogy mi ez az SHTML, de aztán rájöttem :)))
Előzmény: RAF2 (4895)
DEL-FIN Creative Commons License 2001.11.22 0 0 4898
Na jó nem. :De a jobb első az igaz!
(Készült fótó, ha megtalálom beszkennelhetem. A törött lámpat miután 20EFt lecserélték egy újra, eltettem emlékbe.)
:DEL
Előzmény: bUddy (4897)
bUddy Creative Commons License 2001.11.22 0 0 4897
jobb első féklámpa????
Előzmény: DEL-FIN (4892)
RAF2 Creative Commons License 2001.11.22 0 0 4896
akkor ki dugtam volna a fejemet szivvesen a talira

igy jobban hangzik

Előzmény: RAF2 (4895)
RAF2 Creative Commons License 2001.11.22 0 0 4895
kar hogy nem STHLM.:(( oda ki dugtam volna a fejemet szivvesen
Előzmény: BlackStar (4883)
BlackStar Creative Commons License 2001.11.22 0 0 4894
Axa!
Ezek hogy lesznek?
:
A megszûnõ tagságok, az eltunõ emberek miatt a tagok sorszámozása is megszûnik.
Azaz újra sorszámozzuk az egész társaságot, vagy az eltűnő emberek számát kihagyjuk?

Új, bankkártya jellegû, sorszámozott, névre szóló tagkártyákat gyártatunk.
Ez teccik :))

Ez a menü WAP-os telefonnal is elérheto lesz. Mivel sajnos az SHS (Saab Help Service) jelenlegi formájában nem muködik ezért az is teljesen átalakul.
Az se rossz :))
Most már vappos tellám van, szóval lehet :)))

Tervek között szerepel még, egy rendszeresen megjelenõ, magyar nyelvû Saab magazin készítése.
Ez érdekel! Lehetek segédíró? Adok a közösbe képeket, meg mesét, jó? :))

BlackStar Creative Commons License 2001.11.22 0 0 4893
Gondolom, amolyan biztonsági okokból, hogy az első szélvédőt ne vigye be a légnyomás
Lehet, hogy csak kosz :))
Szerintem a filmet meg egyből a saab900.hu-ra kéne tenni :))
Előzmény: DEL-FIN (4892)
DEL-FIN Creative Commons License 2001.11.22 0 0 4892
Ha a második sor második képét nézed látod a pilota és anyósülés közti vasat. Gondolom, amolyan biztonsági okokból, hogy az első szélvédőt ne vigye be a légnyomás. Bár a tűzoltók is ott voltak, de nekik se sok dolguk akadt. Ugyszint van egy oldalsó fekete csík, az első ablak helyett, bár szerintem fölöslegesen. A kérdés továbbra is lebeg:
-Van erre valakinek 30-35MB (DivX 4.0) vagy 510MB(Mjpeg) szabad helye? Mégiscsak a mozgóképes változat az igazi...
:DEL

ui.: Nekem egy trágyaszállító traktorral gyült meg a bajom, mert miközben előztem (kezdő voltam így 20méterről nekikezdtem, hogy ne kelljen hirtelen gyorsítanom)ugy döntött lekanyarodik a szántóföldre. Bár nem volt fal, ami egyértelműen kizárta volna a kanyarodás eshetőségét, de tűző napsütésben a 75%ban trágyás indekről eldönteni, hogy mikor kezd villogni veleszületett képességeket feltételez. Kormány ránt +kuplung be(hogy ne fuladjon le a motor, meg nőjjön meg a fékút =), de még igy is neki a hátsó nagy kereknek. Buta traktor miatt kitört a jobb első féklámpám és megkarcolodott a fölötte fényezés. A pár milliméteres sárvédő és hűtőrács/lámpatörlő közti müanyag távtartók elszakadásáról nem is beszélve. :)

Előzmény: BlackStar (4890)
B.Péter Creative Commons License 2001.11.21 0 0 4891
aex:
Ma jártam ausztriában, délután 1/4-kor vettem fel a családot a SCS-ben, és mire kiértem tele volt a parkoló géppisztolyos rendőrökkel, 5 kordonon keresztül kellet jönnöm. A ring is tele volt rendörökkel. Tudsz valamit az okról?
BlackStar Creative Commons License 2001.11.21 0 0 4890
Szerintem tuti Saab van a filmen, bar a pontos tipusa pont nem latszik.
Nagyonáálat! :))
Ez egy olyan '80 körüli 99-es, GLS vagy turbós lehet... Biztos, hogy láttál benne merevítést? szerintem az csak puhítás, hogy ne törjön annyira széjjel az a szegnéy mikróbusz :)))
Előzmény: DEL-FIN (4888)
BlackStar Creative Commons License 2001.11.21 0 0 4889
Saabs Bilmuseum i Trollhättan
Te nem mennél el ide? :)))
Előzmény: egoaxa (4885)
DEL-FIN Creative Commons License 2001.11.21 0 0 4888
Szerintem tuti Saab van a filmen, bar a pontos tipusa pont nem latszik.
Ezen a linken kiemeltem a film lenyegesebb reszeit. (kicsiben es nagyban) A srac elve szalt ki a kocsibol, igaz nemi merevites/erosites lathato az auto szerkezeten.
Előzmény: DEL-FIN (4887)
DEL-FIN Creative Commons License 2001.11.21 0 0 4887
Injektoros biza. :) 900i, 87s, manual ABS (szakaszosan nyomkodom a feket jegen ;)

Lehet ez az eltomodes is, hol keressem? Alapjaraton nagyon jo, s ha egyszer megjavult napokig jo hidegben is.

Nincs valakinek 33MB szabad helye, ahova http-protokollal kepet pakolhatok? Volt egy jo kis Saabos toresteszt a TV-ben es ledigiztem. Mindjart kuldok linket a fimbol kiszedett kepekrol, csak feltetetem valahova azokat.
:DEL

Előzmény: egoaxa (4884)
egoaxa Creative Commons License 2001.11.21 0 0 4886
Esetleg a MacOS X :)
Előzmény: egoaxa (4885)
egoaxa Creative Commons License 2001.11.21 0 0 4885
Na, megyünk? :))

Ki a fenét érdekel az X?

Előzmény: BlackStar (4883)
egoaxa Creative Commons License 2001.11.21 0 0 4884
Ha injektoros, akkor szerintem is a bemelegedés-szabályzó lehet a gond.

Ezzel kapcsolatban a tegnapi szerelési történetem:
A BEE azt csinálta, hogy alapjáraton a bemelegedés után mindig megállt. Lassítottam a lámpánál, és szépen jól lefulladt.
Átnéztem és konstatáltam, hogy a megszakító szétégett, és szikrázik mint az állat.
Alkatrészvásárlás. Megszakító, kondi, és ha már szerelgetek, legyen cserélve a termosztát és a benzinszűrő. Mindezeket a kedvezménnyel a Bárditól 5000Ft kifizetésével elvihettem.
Este fél tizenegykor láttam munkához. Installáltam a steklámpát és nekiestem. Megszakító, kondi csere. Semmi változás. Bakker... akkor a bemelegedés-szabályzó lehet a gond? Szerencsére mindig van nálam egy tartalék :))
Pár perc, és kicserélve. Sajnos közben csak egy picit koccantottam meg az első henger injektor csövét, ami a hidegben azonnal eltört. Hurrá!!!
Nem riadunk meg. A konyhában egy kis barkács és pár perc múlva örömmel indítóztam. A motor szépen jár, de ahogy ismét bemelegszik, azonnal dadog és leáll. Akkor egy kicsit elszomorodtam és bánatomban kicseréltem a termosztátot és a benzinszűrőt. Közben egy civil rendőr érdeklődött hogy ugyan már mi a fenét csinálok és miért áll mögöttem valami Alfa járó motorral. Mondtam, látja, éppen cserélem ki valami idegen kocsijában a termosztátot titokban, had örüljön reggelre... Ez a kis kikapcsolódás kellet, és azonnal megvilágosodtam.
Ha a kocsi fordulaton rendesen működik, de alapjáraton megáll vagy akadozva jár az azt is jelentheti hogy fals levegőt szív.
De hol?? Emberek, hát a szelepfedél és a beömlő között van egy cső. A szelepfedélen elszakadt a gumi, ami beleszorítja a csatlakozást. Ott kapott levegőt a szerencsétlen. Miután - ideiglenesen - egy Tescós szatyorral eldugítottam a csövet a motor alapjárata helyreállt és azóta kiállóan működik.
Hurrá!
A lényeg: ebben az esetben nem a bemelegedés szabályzó volt a ludas.
Látod Misa(ab)ilyen is van :)

Előzmény: lp (4882)
BlackStar Creative Commons License 2001.11.20 0 0 4883
Ha esetleg valakit érdekel:

info@saabturboclub.com
Téma: Saab 9X i Trollhättan

Vi kommer att visa Saab 9X pĺ Saabs Bilmuseum i Trollhättan 23-25 November för allmänheten!
Öppet Hus med Fritt inträde och utökade Öppettider under de dagarna.

Fredag 2001-11-23: 11.00-18.00

Lördag 2001-11-24: 10.00-17.00

Söndag 2001-11-25: 10.00- 17.00

Passa pĺ att se det absolut senaste frĺn Saab! Besök oss i Helgen!

Med Vänliga Hälsningar

Saab, Saabmuseet
Genom Saab Turbo Club of Sweden
Peter Schough

Na, megyünk? :))

lp Creative Commons License 2001.11.20 0 0 4882
BEMELEGEDÉS-SZABÁLYZÓ!

MiSa tudna erről mesélni:)

Ez egyébként ugyan az, mint a porlasztós motorokon a szivató, de mivel sokkal bonyolultabb az automata szabályozás miatt, előbb-utóbb tönkremegy, és ez természetesen akkor jelentkezik először, amikor jön a tél, és elkezd hideg lenni.
De lehet maga a befecskendező is, vagy akár a gyújtással is lehet a gond. A váltó vagy az olaj szerintem semmiképp!

Valódi szakemberhez vidd!

Megírhatnád milyen 900-ról van szó, mert ha pl. régi, dupla porlasztós típus, akkor vedd úgy, hogy nem írtam semmit:)

Előzmény: DEL-FIN (4875)
DEL-FIN Creative Commons License 2001.11.20 0 0 4881
Lehet, mert igen sokáig hallani indítás után a szivatót, s ez is furcsának tűnt. Sajna az a gond, hogy napi 2x1km szoktam vele menni, így mire rendesen átmelegedne, már le is parkoltam vele. Attól tartok ha ennyit se mennék vele, még kevésbé birná a telet, így hogy nem tudom zárt garázsban tartani. Legalábbis így hallottam. Leginkább a típusokkal vagyok gondban, mert gőzőm nincs melyik cég melyik olaja mire jó, és melyik az amit aztán kerülni kellene.
- Jut eszembe. Használtan szereztem annak idején az autót, de az előző tulaj ugy kikoptatta az oldalát a piros bársony üléseknek hogy látszik a szivacs. Egyszerű megoldás akad erre?
(A szervizben ha nem lettek volna ennyire bunkók, akkor már lenne jó kis fűtött ülésem is :( Sajna csak a biztosítékot voltak hajlandók megnézni, s mivel azzal nem volt gond, így nem foglalkoztak tovább a dologgal... )
:DEL
-Mostanság kezd gyakran lefulladni(a hideg miatti alacsony fordulatszámtól), s mivel olaj-jelző rögtön vétel után és a kuplung pedállal együtt lett cserélve, ha elalszik időben, akkor valószinűleg nincs gond vele.
Előzmény: hal9000 (4880)
hal9000 Creative Commons License 2001.11.20 0 0 4880
DEL-FIN:
Nem láttam még saab motort, ugyan közelről, de nem lehet, hogy az automata szivató halt el? Az olaj biztos nem csinál ilyet, mert azt az olajnyomás visszajelzőn látnád, hogy nem jön meg a nyomás, ha elalszik a visszajelző, az azt jelenti, hogy kb két bár nyomás biztos van!
A másik svéd típusba nem kézi, hanem automata váltó olajat kell tölteni a kéziváltóba, és ha jól emléxem 30 ezer km után cserélni kell! Utána megint szépen megy!
Kisérletezz másik szervízzel, ezek elég bunkónak tünnek!!!
Előzmény: DEL-FIN (4875)
B.Péter Creative Commons License 2001.11.20 0 0 4879
Lassú az agyam, a nick-ből rájöhettem volna ;)
Előzmény: DEL-FIN (4877)
MiSaab Creative Commons License 2001.11.20 0 0 4878
Keress valami öreg Szaki-Danit!
Aki ismeri mint a tenyerét a vasat...
DEL-FIN Creative Commons License 2001.11.20 0 0 4877
Északon, (FIN)
Idén télen a gumis tanácsára a disztárcsákat én se tetettem vissza a téli gumira, de elejétől fogva zavar.
A másik szerivzzel az a gond, hogy ez hivatalos hely volt és semmi garancia, hogy máshol jobbak. (Régen itt is jobb volt a szinvonal, de most uj tanuló alá került a kocsi és ez nagyon nem jó.)
Előzmény: B.Péter (4876)
B.Péter Creative Commons License 2001.11.20 0 0 4876
Hali Mindenkinek

Ma délután egy igen szivszorító látványban volt részem:
Láttam a testvérem volt Saab-ját.
Nagyon le volt pusztulva, kb egy évnyi por és kosz volt rajta, az eleje be volt nyomva, oldala meghúzva, behorpadva, a tetejére pedig mintha fékolajat öntöttek volna, le volt pattogzódva a festékréteg, az első lámpák a sérülésektől nagyon kancsalok voltak. Hiányoztak róla krómozott disztárcsák. Szóval nagyon rossz bőrben van, pedig 6 éve adta el az öcskös, és akkor volt 11 éves. Szerintem ilyen embernek autót sem szabad a keze alá adni, nemhogy egy Saab-ot.

Delfin:
Szerintem próbélkozzál egy másik szervizben!
Hol van az a "Külföld" ?

DEL-FIN Creative Commons License 2001.11.20 0 0 4875
Sziasztok,

Hozzáértők tanácsára lenne szükségem. Nemrég elvittem a 900om a szervizbe, hogy ugyanmár kibirja-e a telet? (Nyáron volt teljes karbantartás, olajcsere, szürők, fékek, stb.) Mindössze megnézték a folyadékok szintjét meg az alvázat. Még után se töltötték amit kellene, pedig volt nálam folyadék, de azt mondták ha saját kezüleg csinálom az olcsóbb :(
Szóval tavaly semmi gondom nem volt, pedig télen szabadban hóesésben, fagyban parkoltam esténként. Idén már párszor csontra fagyott a motor esténként, pedig félig fedett parkolóban áll a kicsike. Ilyenkor ugye rángat, amig be nem melegszik. Kérdéseim:
-Lehet olyan olaj került bele ami nem birja a fagyot?
- Kézifék szerintük nem a legjobb. Ez tavaly is előfordult, bár akkor megcsináltattam, de idén még nem feltünő. Érdemes most foglalkoznom vele?
- Mániájuk a tank meg elől két lyuk rozsdásodása. Szerintük ettől nem kapok rá műszakit, bár tavaly gond nélkül megkaptam! Szoval ezt a "tipushibát" 4 órás munkával akarják átfesteni? Tényleg ennyi idő, vagy csak lefújják valamivel és benyujtják a számlát?
- Szerintem télen a kézi váltó-folyadéka kocsonyásra fagy, amitől nyáron se túl jó. Mások szerint semmi baj a váltóval, csakhát a hideg az hideg. (Amikor megvettem(január), akkor érződött, hogy milyen finoman uszik a váltó az olajban, ami már egyáltalán nem igaz.)

Szoval kiakadtam a szervizre, de nem akarom baja legyen emiatt az autómnak. Kisérletezzek egy vadidegen szervizzel egy másik városban? (Külfölről van szó)

Egy Saab900 sorsa a kezetekben... :)

korzo Creative Commons License 2001.11.20 0 0 4874
Ez tényleg ócsó lenne, de az enyémre nem jó :-(((
Nekem még a régi agyam van 4x114,3-as osztású, ezek meg az újabbak, és 4x110-es (esetleg 4x100as?) osztásúak ('86-tól a 900asok megkapták a 9000-esek fékrendszerét, és ezzel együtt a kerékagyait is, egyszerű megkülönböztethetőség: az újabbakon hátul fog a kézifék :-))
Előzmény: topik (4873)
topik Creative Commons License 2001.11.20 0 0 4873
Nem megy valaki Svajcba mostanaban? Nagyon olcson lehetne alufelnit venni...

4 Felgen passend zu Saab 900i, Jg. 1989, Preis
> 100.- CHF

4 Aluräder mit 40% Sommerreifen zu Saab 900i16, Baujahr 1987 (4-Loch Felgen) 100.00 CHF

Ez kb. 17 ezer Ft.

korzo Creative Commons License 2001.11.20 0 0 4872
öngyilkosjelöltek... stiftel 160nal?! :o))

Nekem elég volt a 130 is. Azzal a fékkel....

Előzmény: MiSaab (4871)
MiSaab Creative Commons License 2001.11.20 0 0 4871
Ez igy igaz,ahogy Korzo mondja...
Nekem azt is mesélték,hogy ha a stiftel mész
160 körül és lehúzod az ablakot ,utána felhúzod ,akkor az ablak és a keret nem simul vissza a kasztnihoz,hanem eltart tőle a nagy légáramlat miatt.. :DDD
Van benne materia :)) ,ahogy Lous mondaná.
korzo Creative Commons License 2001.11.20 0 0 4870
Lehet azért, mert ha egy kerékkel felállsz vele az járdára, akkor már nem tudod becsukni az ajtót rendesen :o)))
Előzmény: lp (4869)
lp Creative Commons License 2001.11.19 0 0 4869
Erről rögtön a Suzuki Swift jutott az eszembe. Vajon mért?:)
Előzmény: korzo (4865)
topik Creative Commons License 2001.11.19 0 0 4868
Racz Mobil, a klub honlapjan talalsz cimet, telefonszamot.
Előzmény: Zölduborka (4866)
Zölduborka Creative Commons License 2001.11.19 0 0 4866
topik,

Köszi!
És mindez hol?

Ubi

Előzmény: topik (4847)
korzo Creative Commons License 2001.11.19 0 0 4865
Hát igen. Az a 13-as villáskulcs, amely a 13-as anyát se lazítja meg, mert pl. szétnyílik.... :o)))
Előzmény: bUddy (4862)
bUddy Creative Commons License 2001.11.17 0 0 4864
Hi MiSa!

Láttad a képeket a szomszédban, amiket a Te kedvedért linkeltem be?

Előzmény: MiSaab (4863)
MiSaab Creative Commons License 2001.11.17 0 0 4863
Hi buddy!
bUddy Creative Commons License 2001.11.17 0 0 4862
Szerintem a korzo féle kulcs-hasonlat elég jól sikerült. Én egy kicsit megfordítanám a dolgot:
Ha egy kocsi nagyon leszerepel a törésteszten, akkor valószínűleg az életben sem túl biztonságos. Viszont az, hogy a törtésteszten sok pontot kapott, az még nem jelenti azt, hogy minden valós szituációban is megmenti az életedet.
Persze a teszteredmények azért sejtetnek egy két dolgot, szóval érdemes lehet odafigyelni a EURONCAP-re és társaira, de valamennyire mindenképpen kritikusnak kell maradnunk velük szemben.
Előzmény: korzo (4846)
BlackStar Creative Commons License 2001.11.17 0 0 4861
Unokaöcsém sajnos mindig, mindenkivel ilyen.(általában az értelmiségiekkel ilyen, ha 250 kiló lennél, csontkopasz, borostával, és rezegne körülötted a szteroid, akkor talán riszpekt... :)) ) Ezen pedig nem lehet változtatni, sajnos a srác önhibáján kívül lett ilyen :((
Előzmény: nippon (4860)
nippon Creative Commons License 2001.11.17 0 0 4860
Hali BlackStar!
Nem mondom elég morcos volt az unokaöcséd. Kicsit kiült az arcára az unom a banánt kifejezés, valamint a mia ... akar ez a ... itt!:-)
de az is lehet, hogy ráfagyott a hidegtől valami elöző érzelmi kitörés :-)
KÖSZÖNÖM mégegyszer a segítséget, hali
Lg
Előzmény: BlackStar (4838)
hal9000 Creative Commons License 2001.11.17 0 0 4859
"Aerom asszem 1340 kg volt és 1790 vagy ilyemi volt a megengedett össztömeg."
Érdekes, a volvomnak ugyanaz az első adata, mint az aeronál második :-))))
Na jó ez azért nem igaz :-))))
De volt egy renault puttonyos teherszállító (?) kocsink (express) és a megengedett összsúlya 20kg-val volt kevesebb, mint a volvo önsúlya....
Előzmény: Rijswand (4856)
MiSaab Creative Commons License 2001.11.16 0 0 4858
Rijs:
Ird már le hogyan is éltétek át a történteket,mert kiváncsiak vagyunk..
Mit láttál ,mire gondoltál és mi történt...
Részletesen !!!
topik Creative Commons License 2001.11.16 0 0 4857
Melegh Gabor
Előzmény: Rijswand (4854)
Rijswand Creative Commons License 2001.11.16 0 0 4856
A 85-ös Aerom asszem 1340 kg volt és 1790 vagy ilyemi volt a megengedett össztömeg.
Előzmény: Hammer (4855)
Hammer Creative Commons License 2001.11.16 0 0 4855
Hali!

Namost a SAAB-ok nem a pehelysulyu autók kategóriájába tartoznak

Én is így gondoltam, sőt gondolom is, de azért meglepő számok vannak a '83-as 900 Coupem forgalmijában. Az önsúly 900 kg, az össz, pedig valami 1800 fölött van. Lehetnek ezek valós adatok? (én kétlem)

Előzmény: Rijswand (4854)
Rijswand Creative Commons License 2001.11.16 0 0 4854
Hali!

A töréstesztekröl. Ha vki meghallgatja Meleg Gábor egyik ellöadását (BME Gépjármüvek tsz., ö A Baleseti Szakértö Guru) akkor kiderül, h a töréstesztekben az autó szilard, rogzitett tárgyakhoz valo, bizonyos szögböl torténö , egyszeri ütközését vizsgálják. Nagyon szép pl a teljes frontális ütközés vizslatása, de az esetek többségében ritka, inkább a kocsi elejének egy része kapja csak az egész ütést.
Node, mégha korrektül nézik is(feélig fedett, ferde szögü ütközés stb.), a gond az ingathatatlan akadályokkal van. Egy ütközésben nagyon jelentös tényzö a jármü tömege. (Ez élöben is megtapasztalhattam két hete:)))
Nem mindegy hogy ha 50-el mentél, akkor egyszercsak visszafele haladsz 40-el, vagy ippegcsak lelassultál egy kicsinykét.
Namost a SAAB-ok nem a pehelysulyu autók kategóriájába tartoznak, tehát eleve jobb az esélyed, mint egy 600 kg-os Trabiban, vagy egy 900 kg-s Buzukiban.
Valamint, a dummy sose mutatja a belsö szervek serülését , a nem mozog a törésteszt közben (nem kapja az arca elé a kezét, nem támaszt ki kézzel a müszerfalra) stb.
Sokkal realisztikusabbak a volós sérüléseket felmérő baleseti statisztikák, azokból kiderülnek a belső sérülések is, az autó vészelhagyásának lehetősége is (nyithatóak e az ajtók stb...).
A "kategóriájában a legbiztonságosabb" jelző azt jelenti, hogy ha egy azonos v. kisebb jármüvel csattansz, kb 50 km/h ig , akkor jók az esélyeid....

Törölt nick Creative Commons License 2001.11.16 0 0 4853
ott a pont :)
Előzmény: B.Péter (4852)
B.Péter Creative Commons License 2001.11.16 0 0 4852
És munkaidőben internetezik.... :))))
Előzmény: Törölt nick (4851)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.16 0 0 4851
> Lusta banda !!!

van, aki dolgozik... ;)

Előzmény: MiSaab (4845)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!