Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

vérponty Creative Commons License 2001.12.03 0 0 4986
"mi azt jelenti, hogy amig a gumi a levegőben, addig kellemesen meg lehet húzni, de a
végleges rászorítást már akkor érdemes mikor a kocsi kereke a földre ér."

En elsore igy csinaltam. Lehet, hogy zseni vagyok??????

MAS>

Lattam a Kardhal c. filmet. Egy dolog, hogy Dzsonni miatt erdemes megnezni, de szamunkra tartogat mas inyencseget is> SAAB i jatszik benne. Igaz, nem tul sokat, a szimpatikus fohos viszi vele gyermeket+levezeteskeppen beletolat egy zsarukocsiba. A "Szemtol szemben"-nel szemben (szovicc) most egy 9*5-os kabriot csodalhatunk.

vp

Előzmény: DEL-FIN (4985)
DEL-FIN Creative Commons License 2001.12.03 0 0 4985
Udv LG,

Lehet, hogy egy jellegzetes SAAB jellemzőt akarok kiirtani... :) Gondolom ez olyasmi mint az ülésfűtés. Statisztikailag a régebbi tipusokon télen nem működik, csak a tűző nyári napsütésben. :) Szóval a középső rostély felől cirregés hallatszik, ami megszünik egy időre, ahogy a ventit felkapcsolom hirtelen 3asba majd vissza. Eddig homály volt a jelenség háttere, de mivel a középső rostély a kormányra fujja a levegőt, és távolra nem vezetek kesztyűben ezért zavaró. A kézikönyvben meg manualokban nem láttam erre utaló jelet. (pl. 2 piros nyil szélen egy kék középen)
Jövőhéten kiderül, mert a kedvenc szerelőm visszajön a szabadságból. Miatta és hajnali 7.30kor felkelek, holott ma se keltem 14.00 előtt. Ez amolyan áldozat a vezetés élményének oltárán.
Biztos, ami biztos, most megkaparintottam az összes helyi szerviz címének listáját. Az oklevél helyett még mindig a nagy Saab betűre mutogatott a srác, hogy Ők hivatalos szervíz, de nektek hála majd kinyomtatom amit letöltöttem és beviszem neki mutatóba, hogy ilyen is van, csak szerezni kell. :)
A rozsdát még mindig nyomatták, de elmagyaráztam a hó(mint viz) és a vas kapcsolatát. Ekkor elmagyarázták, hogy azért átfestik(az alvázat???) miután rozsdátlanították. Megnyugtattam őket, hogy a festéknek sem rossz ha szárad(bár fogalmam nincs mennyi idő kell neki) igy kiegyeztünk egy tavaszban, amikor majd visszatérünk rá.

vp,

Hát én is elég láma vagyok, de sok időm akad, igy végigolvastam a gumi-val kapcsolatos forumokat. Elviekben hivatalos gumist is láttam a'la csakugy gumit visszatenni(szoval az se lehet tul nagy gond), de az első alkalommal sikerült egy profit kifognom. Ami azt jelenti, hogy amig a gumi a levegőben, addig kellemesen meg lehet húzni, de a végleges rászorítást már akkor érdemes mikor a kocsi kereke a földre ér. (Gondolom igy a csavar középen lesz a terhelés elosztva, meg ilyesmik) Szóval szerintem érdemes egy kicsit beleolvasni a társforumokba.(Igazából én a biztonságos profilmélységre voltam kiváncsi.)
Mondjuk téli-nyári kerékcserekor természetes, hogy érdemes leírni melyik kerék hol volt előzőleg. Szerintem ha nem érzel semmi szokatlant akkor minden rendben.

:DEL

Előzmény: nippon (4977)
h i r d e t é s
Héjdzső Creative Commons License 2001.12.03 0 0 4984
Szori, MiSaab, közben rápillantottam a klub honlapjára, és kiderült hogy ott figyel a zöld cucc.
Te is ott voltál Budaörsön a volvotalin, nem?
Szerintem de.
Ugye?
topik Creative Commons License 2001.12.03 0 0 4983
AUDI: Another Ugly Deutsche Invention

BMW: Brings Me Women

FIAT: Failure in Italian Automotive Technology

FORD: Fast Only Rolling Downhill

SAAB: Shape Appears Ass-Backwards

HYUNDAI: Hope You Understand Nothing's Drivable And Inexpensive...

SUBARU: Screwed Up Beyond All Repair Usually

VOLVO: Very Odd Looking Vehicular Object

PORSCHE: Proof Of Rich Spoiled Children Having Everything

Héjdzső Creative Commons License 2001.12.03 0 0 4982
MiSaab, ha úgy adódik egy fényképet fölbökhetnél ide.
(nem a 19 centisre céloztam rá!)
Előzmény: MiSaab (4975)
Hammer Creative Commons License 2001.12.03 0 0 4981
szöki = szökik
tükörsime = tükörsima
Előzmény: Hammer (4980)
Hammer Creative Commons License 2001.12.03 0 0 4980
Királyak a rajzok! Jobbak, mint amiket én linkeltem be!


[előzmény : (4961) B.Péter, 2001.11.30 21:01]


Köszi a címet. Lehet, hogy még szükségem lesz rá (vagy valki másnak), most egyelőre megoldódott (ez) a gondom.
Elmentem egy gumishoz (Zengő, Bp. XI. Bartók B. 93.), ahol a fémig letisztították a rozsdát, meg a gekkát a felniről, így már nem szöki a levegő.
Azt mondták, ráférne egy esztergálás, mert még kráteres, és ha kb 1 milimétert leszedetnék a peremből, akkor tükörsime lehetne. Tavasszal, a restauráláskor majd erre is sort kerítek.


[előzmény : (4965) Milaw, 2001-11-30 23:10:39]


Más: Egyik probléma megoldódott, jött a másik. Nem nyílik a csomagtér. Izgi lesz bemászni, lebontani a burkolatot, zseblámpafénynél szétszedni a zárat... Szurkoljatok!

Üdv, Hammer

vérponty Creative Commons License 2001.12.03 0 0 4979
"ugye elég csak a kerekeket rosszul vissza tenni egy átvizsgálás után, s onnalntól azok szélén kophatnak és jobb esetben csak kuka, míg rosszabb esetben akár balesetveszély"

Kedves Del-fin,

koztudott, hogy lama vagyok, tehat ne lepodj meg a kerdesemen: hogy lehet egy kereket rosszul vissza tenni? Ezt csak azert kerdezem, mert a mult heten volt, hogy leszedtem az osszes kereket, hogy at tudjam tisztitani az abroncsokat. Aztan meg vissza is tettem oket. Lehet, hogy valamit rosszul csinaltam? Mire kell(ett volna) odafigyelni? Csak ezt nem tudom.

vp

Előzmény: DEL-FIN (4961)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.03 0 0 4978
'reggelt!

Nippon: a régi modelleknél középen mind hideg gyün (statisztikailag :) )

még mindig nem kell senkinek az autóm?!

Előzmény: nippon (4977)
nippon Creative Commons License 2001.12.02 0 0 4977
Szia Del-Fin!

Tetszett a frappáns válaszod jót derültem rajta! De ezt a fütőszálas dolgot nem értem? kérlek magyarázd el! nálam a középső rostélyon mindig hideg levegő jön be?!?
Üdv LG

Előzmény: DEL-FIN (4976)
DEL-FIN Creative Commons License 2001.12.02 0 0 4976
Udv nippon,

Hát a jó kapcsolat az erős túlzás... :) Tekintve, hogy a mezei tehenekkel szemben, számomra nem olyan fontos, hogy rendszeres időközönként fejjenek. Talán ha vonzó magányos nő lennék biztos korrektebbül bánnának velem... (pl. ha időre megyek amugy is, akkor nem szeretem, ha megváratnak. (legutóbb épp egy tizenéves srác kávészünetét vártam végig)Kapjak későbbi időpontot, de ne nagysietve, hanem rendesen szánják a kocsimra az időt és talán vegyék észre ha valami nem jó. Na ez utóbbi amiben egyre romlik a szint.)

Azon a gépen szerintem az utolsó csavarig bezárólag minden alkatrész szerepel, a gyári sorozatszámával és aktuális költségével együtt. Mondjuk ha a neten lenne az a gép, akkor előbb hozzájut6nák az adatokhoz, de szerintem nem van. Azért rákérdek, ha legközelebb arra járok. (Jelenleg épp mintha zörögne egy fütőszál maradvány egy ideje s ettől a középső rostélyon meleg helyett hideg levegő áramlik be, szóval aktuálissá válik a dolog.)

:DEL

Előzmény: nippon (4970)
MiSaab Creative Commons License 2001.12.02 0 0 4975
nasfayzoli:

Már kint Érden is láttam amikor a Popovicsnál volt és a vámügyintézés alatt volt..(már akkor is tetszett :D )

Nekem milyen van??
19cm és kopasz :))
A Saabom pedig ahogy Héjdzső mondta : Egy igazi 20éves tökös jószág.

-SAAB 900 GLE 2.0i aut.
80' évjáratú
81' forgalombahelyezésű
94' Svájci import
Akácmetálzöld

nasfayzoli Creative Commons License 2001.12.02 0 0 4974
Igen, tényleg jártam arra! :) Kár, hogy olyan mocskosan és díszlécek nélkül láttad. Neked milyen van?

Zoli

Előzmény: MiSaab (4964)
B.Péter Creative Commons License 2001.12.01 0 0 4973
BlackStar:
Mit iszol? :))))
Dec. 29.-én megismerheted majd!
Jelen pillanatban nem tudja eldönteni, milyen 9-5 -t vegyen /na persze ha nagy lesz/, mert az ezüst tetszik neki nagyon, de azzal nem lehet rendelni bézs börülést. Most ez a legnagyobb problémája :))
De arról már sikerült meggyőzni, hogy a 9000-nek nagyobb a csomagtortója mint a vectrának.
Üdv
Előzmény: BlackStar (4968)
MiSaab Creative Commons License 2001.12.01 0 0 4972
Jé egy néger :I
Hogy a francba jött ez a nick name hogy Milaw ????
A néger az jobb lett volna...
nippon Creative Commons License 2001.12.01 0 0 4971
Hali mindenkinek!

Mostanában én is a szervizt járom valamint a kocsit bújom téli felkészítés címén no meg egyéni szorgalomból, hogy még megbízhatóbb, esztétikusabb, komfortosabb legyen. Ha lehet ilyet mondani a Saabra. A minap voltam Popovicsnál, karburátor javításra és a betört hátsó kisablak pótlása miatt. Sajna egyik sem sikerült maradéktalanul, szóval vissza kell menem a jövőhéten. Már van időpontom de majd kiderül. Már most egy kicsit jobb lett a gép. Laci bá megnyugtatott, hogy nem reménytelen az autó és szerinte nagyon jó állapotban van! Sőt! Amúgy kell két első telót is cserélnem, de én azt hiszem nem nagyzolom el. Maradok a gyári előírt de után gyártott olcsóbb kategoriánál. Kéne fagyálóznin is, valamint a hátsó rugókat megemelni! De mielőtt ez utóbbit megteszem kipróbálom kicsit kiékelni gumi bakokkal. Ha bejön olcsón megúsztam ha nem így is úgy is csere. No és ott van még a kis ablak. Hát így állunk én és a kis autóm.
Üdv mindenkinek LG

nippon Creative Commons License 2001.12.01 0 0 4970
Szia Del-fin!

Ha jó kapcsolatod van a szervizzel a számítógépen lévő adatokat infokat megszerezhetnéd és közkincsé tehetnéd! Persze csak a saabal kapcsolatosak érdekelnek minket!

A Polar-t nem lehet rávenni hasonlóra? Régi rajzok, metszettek, mikrofilmek stb. ! (már mint az öregebb tipusokról - mit nevezünk öregnek?)
LG

Előzmény: DEL-FIN (4961)
Milaw Creative Commons License 2001.11.30 0 0 4969
Asszem itt javítanak lemezfelnit:
X ker. Árpa u. 20
próba szerencse
BlackStar Creative Commons License 2001.11.30 0 0 4968
Gratula! Jó srác!
Előzmény: B.Péter (4966)
BlackStar Creative Commons License 2001.11.30 0 0 4967
A sok Mazda oklevél a falon, SAAB egy darab se, mert állítólag nincs minősítési rendszer(ezt mondjuk nehéz elhinni...)
Olyan nehéz elhinni, hogy meg se próbáld... :))

Előzmény: DEL-FIN (4961)
B.Péter Creative Commons License 2001.11.30 0 0 4966
Asszem sikerült :)
Szóval ezeket a képeket az öt éves kisfiam rajzolt. a lentebb látható kúpé, csak a hütőrácsa miatt Saab, de ezekről a rajzokról egyértelműen látszik, hogy milyen autómárkáról van szó. De az is lehet, hogy csak én vagyok elfogult, egy öt évessel szemben :)))
Aprópó, láttatok már 9-5 taxit? Na persze aero kivitelben.........
B.Péter Creative Commons License 2001.11.30 0 0 4965
Most csinálok elöször ilyet, ha nem sikerül berakni a képet akkor sorry......


MiSaab Creative Commons License 2001.11.30 0 0 4964
nasfayzoli:

Voltam ma a Szikinél!
Láttam a gépedet!
És láttam a kis cetlit a javitanivalókról is...
Ja.
A tél beálltakor kopogás jött elő a futómű körül.
Paráztam rendesen,ugyanis új gömbfejek,új KONI telók vannak...Hogy mi volt a baj ???
A kocsi a Törőcsiknél volt aut. váltó javitáson kb. 3x az utóbbi 1-2 hónapban.
Namármost a futóművet szét kellett szedni a műtétekhez kb 3x motor+váltó ki-be.
Közben elhagyták a gyári gömbfej csavar+anya garnitúrát és valami ócska került be és az sem meghúzva rendesen..kilazult.és kopp.kopp.

A Szikiék felemelték átnézték kicserélték...
Hogy ez mennyibe volt nekem....
Erősen redukál a nullához az összeg,úgyhogy 1x meglepem az egész szerelőbrigádot egy óriáspizzával!!!

korzo Creative Commons License 2001.11.30 0 0 4963
Javításról még nem hallottam, bár nem lehetetlen (elméletileg ugyanúgy kigörgőzhető, mint az alu). De Popovicsnál vagy Szikinél biztos találsz bontott felnit, akár gyári alut is.

Én "találtam" új alufelnit, csak nem SAABra kell keresni, hanem adatok alapján (4*114,3 5fél x 15" ET40, ilyet nem gyártanak). A japánokra való 4*114,3 6x15 ET36 körülivel talán érdemes próbálkozni, egy kört megér. Igaz ez szélesebb de szerintem még befér (a gumiméret nem változik, és a szélesebb felni miatt lecsökken az oldalkúszás is :-), és 4 mm-el kijjebb viszi a kerékközépvonalat (ez utóbbi miatt valsz megnő a kormányerő, és lecsökken a kerékcsapágy élettartama 400ezerről 350ezerre :o), viszont megnő a nyomtáv, ami nagyobb kanyarstabilitást eredményez.
Én egy 6*16-os sörűküllőzésű Compomotiv ralifelnivel szemeztem, csak 45ezer darabja :-((( ezt a Sparco boltban találtam a fóti Coraban

Előzmény: Hammer (4962)
Hammer Creative Commons License 2001.11.30 0 0 4962
Nemtom a 9-3 képet miből barkácsolták, nekem rönósnak (laguna I) tűnik. A Coupe egyértelműen Asztma.

Más, eddig még nem kaptam választ a gumis, keréktárcsás topikokban, ezért bemásolom a kérdésemet ide is (elvégre Saabról van szó!)

Tudnátok segíteni rajtam, olyan műhelyek címével, (esetleg telefonszámával), ahol lemezfelnit javítanak? Nemrég vettem egy öreg Saab-ot, és kicsit ütnek a felnik, meg a levegő is gyorsan szökik a perem mellett (a gumi új, tuti rendben van.) Tudnak lemezfelniből kiszedni apróbb járdanyomokat? Érdemes, szabad?

Vennék akár új felnit is, de '83-as Saabhoz letagadják hogy létezik még keréktárcsa (snowfox, agrogumi)

Ha esetleg van valakinek eladó (2 db is elég mert amásik 2 OK), tegye meg ajánlatát.

Köszi,
Hammer

Előzmény: hal9000 (4959)
DEL-FIN Creative Commons License 2001.11.30 0 0 4961
Errefelé egy Mazda szervizzel közös tető alatt van ahova járni szoktam, de isten óvjon mindenkit az ilyesmiktől... A sok Mazda oklevél a falon, SAAB egy darab se, mert állítólag nincs minősítési rendszer(ezt mondjuk nehéz elhinni...) , aztán sokszor a számítógépen nézik meg, hogy egy javításhoz mi is kellene. Ráadásul sok az ujjonc s ugye elég csak a kerekeket rosszul vissza tenni egy átvizsgálás után, s onnalntól azok szélén kophatnak és jobb esetben csak kuka, míg rosszabb esetben akár balesetveszély. Na ezért nem hagytam még náluk 4 órára a kocsim. Főleg, hogy télen amikor minden csupa hó(víz) nem tudom, hogy gondolták, hogy rozsdátlanítanak. Ha jól sejtem ahhoz minimum némi szárazság kell, mert a vas a vizet nem szereti.
Van viszont egy idősebb mester akin látszik, hogy ért hozzá, igaz nem beszél emberi nyelven. Ha lesz időm bejelentkezem és kibulizom, hogy Ő,de senki más nem nyulhat hozzá. Természetesen végig ott leszek mellette, ha már gépész volnék. Biztos távolból, hogy ne zavarjam, de még lássak mindent.
Ezzel eddig sem volt gondja.
Előzmény: BlackStar (4956)
nasfayzoli Creative Commons License 2001.11.29 0 0 4960
> Járjon az ilyen Audival, mint a többi maffiózó...

Kérésed parancs! Vagy írjam inkább azt, hogy kôkeményen ráhibáztál? :)

Z.

Előzmény: BlackStar (4955)
hal9000 Creative Commons License 2001.11.29 0 0 4959
Ez valami ford izééé????
Előzmény: Hammer (4949)
BlackStar Creative Commons License 2001.11.29 0 0 4958
Nagyon nagy mennyiségű információért hajlandó vagyok megválni a műszerfalamtól :)))
Előzmény: nasfayzoli (4957)
nasfayzoli Creative Commons License 2001.11.29 0 0 4957
Sziasztok!

Van-e valamelyikôtöknek eladó:
- díszléc-garnitúrája (nem Aero)
- a nagyobbik fajta kerékív-garnitúrája (ugyancsak nem Aero)
- műszerfala
- kormánya (vagy a 9000-es származék négy-, vagy a két kis kürtgombos háromküllôs)
- kesztyűtartó-fedele
- tetômozgató gombja

Mind jó állapotban értendô. A legnagyobb gondom a díszléc, ugyanis amit kaptam hozzá, az
hullámosan, mert igénytelenül lett levéve, Szikszai szerint azt normálisan visszatenni nem
lehet. Mondanom se kell, iszonyú hülyén néz így ki az autó...

Szóval, esetleg, valaki? :)

üdv,
Zoli

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!