Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2022.12.17 0 0 46055

Most 3kW-ot mutat, 1300-1320 között a venti.

attila0325 Creative Commons License 2022.12.17 0 0 46054

Feltétlenül. Ha lesz értelme, és valakinek majd esetleg kell, szóljon, mert többet rendeltem. Kábelt inkább itthon érdemes venni akármelyik alkatrészestől, az itt valamivel olcsóbb.

Gyári cikkszámom van mindenhez, mindjárt előkeresem, és kiteszem ide.

Előzmény: Apaxp (46052)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.17 0 0 46053

Úgyis ma kell óraállást diktálnom, most lefényképeztem, meglesem egy-két óra múlva is.

Nem is a fogyasztás érdekel engem ebből, hanem tényleg az, hogy mennyire képes lemodulálni a kijelzett értékhez képest. A venti fordulatszám 1300 (+/-10 a szabályzás miatt), akármikor megnézem.

Előzmény: kormi07 (46049)
Apaxp Creative Commons License 2022.12.17 0 0 46052

Meglátjuk, mire lesz jó, ha megjön

 

Ha megjön és beüzemelted, érdekel majd a véleményed róla

Előzmény: attila0325 (46047)
Törölt nick Creative Commons License 2022.12.17 0 0 46051

Irodalmat én sem találtam a telj. szabályozásról, még orosz-ukrán tesóknál sem.

Mivel tizedest nem jelenít meg, a venti fordulatszámából lehet következtetni a teljesítményre.

Nálam  ha 4kW-on megy, a fordszám 1400 körül mozog. Persze nálam fali átvezetés, 1 könyök+ 50 cm cső.

Nyilván nálad(a hossz, és  kisebb max teljesítmény miatt) mások lesznek(lehetnek) az arányok.

A gázóra olvasás eggyel pontosabb, nálam is 2,5-2,6 körül jött ki a fogyasztás. 

Egyszer sikerült megszorongatni a torkát, akkor 1kW-ot írt ki, gondolom akkor 2,5 alá ment valamennyivel.

 

Esetleg a bus kommunikációt "kihallgatva" -talán-  bővebb infó van a teljesítméyszab.-ról.

 

Előzmény: attila0325 (46047)
ice device Creative Commons License 2022.12.17 0 0 46050

A 45720 hsz.-ban leírt wb6 külső lemez hullámosodás az gyakori hiba? Garanciális igény érvényesíthető rá?

Előzmény: Unicalfan (46048)
kormi07 Creative Commons License 2022.12.17 0 0 46049

Nézd meg , mennyi gáz fogy:-)

Az enyém nem megy 0,26m3/h alá, az a legkevesebb.

Az kb 2,5kW/h, ha a hatásfokot 100-nak veszem(35/29 fok).

Előzmény: attila0325 (46047)
Unicalfan Creative Commons License 2022.12.17 0 0 46048

Igen, azt tudom, hogy a wb6 sem egy új konstrukció, csak talán jobban oda kell figyelni a takarításra, hogy a "vasedények" ne rohadjanak bele.

Normál körülmények között a vízjáratai sem fognak eltömődni, meg a falvastagság sem egy papírlapé, abban is bátran megegyezhetünk :-D

Ajánlom figyelmedbe a 45720 utolsó bekezdését...Nem,nem ez nem fizetett reklám a Bosch részéről:-)

 

A 7000iw 14 az azért nem 5 m-t tud füstgázelvezetésben, nézd meg a gyári füstgáz egyenértékű hosszakat.A Boschok valóban hozzák a megadott értékeket(min telj) a megadott max füsthosszak esetén is.

Itt nincs olyan megjegyzés mint pl egyes Immergasnál,hogy a megadott min értékek 1méter füstgázelvezetésre vonatkoznak

Előzmény: attila0325 (46045)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.17 0 0 46047

Az ariston genus-hoz valahol lehet fellelni olyan szakirodalmat, ami esetleg a teljesítményszabályzást kicsit jobban érinti? (Nagy reményeket nem fűzök hozzá, kb feltúrtam az egész netet oda vissza.)

Tényleg kíváncsi lennék rá, vajon mekkora valós teljesítményen mehet. Nem szabja szét az igát, az tuti. Kazán a pincében, 80/125 indító, 2x45° a tisztító idom után, majd 6 méter egyenes cső,

plusz a tető átvezető idom, ami még 1 méter. Ehhez jelenleg -2 C°-os külső hőmérséklet mellett az alábbi üzemállapot társul:

 

 

 

 

 

 

 

Arra főként kíváncsi lennék, a netes alkalmazása miből számolja a fogyasztást. A hagyományos genus one-ok amúgy pár forintért wifis változattá alakíthatók.

Most rendeltem meg bele a panelt, talán hamarosan ki is tudom próbálni. Mivel az összes genus, alteas teljesen ugyanazt az alaplapot használja, így a wifi modul is ugyanaz mindegyikben.

Az érintős előlap is ugyanaz mindegyiknél, ami tartalmazza a wifi menü gombját is, csak a panelke nélkül ugye inaktív. Idehaza 32-35 000 Ft körül lenne ez a modul, de csak rendelésre van.

 

Romániából megrendelve raktárból 1 napos szállítással 160 RON volt, ez olyan 14 000 Ft. Meglátjuk, mire lesz jó, ha megjön :-D

(kollégám hozza majd magával)

Arnold7424 Creative Commons License 2022.12.16 0 0 46046

Üdv.Olyan kérdésem lenne,hogy alacsony hőmérsékleten 0,7 görbénél 34 fokos előremenővel indul,de ha beállítom a min.előremenőt 28 fokra, akkor már 42 fokos lesz az indulás 0,7 görbével. Ariston genus one.Köszönöm.

attila0325 Creative Commons License 2022.12.16 0 0 46045

Szia!

 

 

Igen, azt tudom, hogy a wb6 sem egy új konstrukció, csak talán jobban oda kell figyelni a takarításra, hogy a "vasedények" ne rohadjanak bele.

Normál körülmények között a vízjáratai sem fognak eltömődni, meg a falvastagság sem egy papírlapé, abban is bátran megegyezhetünk :-D

 

Azért akartam volna először a tervezővel beszélni, mert tudom, hogy az ő munkái gond nélkül szoktak átmenni a helyi gázműnél (Sopron), és mivel mindig tele van,

amit lehet már nem vállal el szorgalmi feladat gyanánt, illetve egy telefon a gázműhöz, és ők megmondják, elfogadják-e adott esetben egyszerűsített cserében.

Párszor már találkoztam a gázos műszaki átvételt intéző emberükkel is, elég normális. Mikor a saját bekötésem kapcsán kellet a bekötő vezeték nyomvonalát módosítani,

akkor is elég segítőkész volt, és ő maga javasolt néhány papírforma kiskaput, hogy hogy lehet ezt gyorsabban csinálni.

Szerintem tájegységenként ez az, amihez tényleg nagy szerencse kell, hogy ilyen emberekkel sikerüljön ügyet intéz(tet)ni.

 

A tervezővel nem tudtam beszélni, viszont kedvenc gázszerelő keresztapámmal igen (ők amúgy sokat dolgoznak együtt az említett tervezővel), és mondta, hogy a viessmann

a jelenlegi körülmények között mehet egyszerűsített cserében, a bosch viszont nem fér bele ugye a hőterhelés miatt, elvégre az eleve 14 kW névleges teljesítményű.

A kéményhossz kapcsán kérdezgettem a minimum teljesítményről, és azt mondta, jó az elgondolásom, az 5 méter kéménnyel valószínűleg nem fog az sem 2 kW környékén menni,

szóval ez is mindegy. Amúgy elég jó véleménnyel van a bosch condens-ről, bár néhány panelcsere azért ezeknél is befigyelt már.

 

A gázvezetékkel amúgy tuti jók vagyunk, mert egy korábbi átépítés során ez már komplettan ki lett cserélve 22-es rézcsőre, szépen gázpress idomokkal megszerelve,

a régi hálós flexicsövek is lecserélve a sárga nyújthatóra, így van egy aktuális, néhány éves gáztervünk.

 

Az ariston kapcsán azt tudom, hogy amennyiben a vásárlástól számított 6 hónapon belül megtörténik a beüzemelés, akkor a beüzemelés napjával indul a garancia,

amennyiben később, akkor pedig a vásárlás napja +6 hónaptól. Nekem pont ez volt, mikor módosítani kellett a telekre bejövő gázvezeték nyomvonalán, ez meg csúszott a sok eső miatt.

Ezzel amúgy sajna most szembesültem. Mivel a beüzemelés napjára határozottan emlékeztem, hogy december 19, gondoltam itt az ideje megvenni a plusz két év garit.

Nos, ez bukó, októberben járt le a három év, szóval izé... Lehet, hogy nemsokára lesz eladó alig használt ariston alkatrésznek :-D

 

Szerintem nem lesz olyan rossz választás a viessmann sem. Majd az idő megmutatja.

 

+Viessmann adalék:

Az előző sorozatú Vitodens 100-ban sem az acélhálós égőfej van, hanem ugyanaz a lemezes, amit a múltkor tettem fel az új kapcsán. Keresztapámnak pont ez van a falon sok éve.

Előzmény: Sony Black (46044)
Sony Black Creative Commons License 2022.12.16 0 0 46044

Szerintem akkor jó egy ilyen cucc, ha rá se kell néznem, mert teszi a dolgát. Az éves karbantartáson meg a szifon takarításon kívül nem akarok tudni a kazán létezéséről sem.

 

Nekem így működik most már 6. éve a 2500-as itthon. Semmi baj nincs azzal a WB6-al amúgy. Kb 12 éves konstrukció... 

A szerelői körökben az egyik srácnak volt hogy ez alatt az idő alatt kellett egyet cserélni, de az is egy sorozat anomáliának köszönhető... Pontosan nem tudom hogy történt vele...

 

Jó lenne, ha előkerülne a gáztervezős ismerősöm, és minden kétséget kizáróan elárulná, hogy a 11 kW-os Vitodens 100W nekem belefér-e az egyszerűsített készülékcserébe, avagy nem.

 

Ezt nem a gáztervezős ismerősöd fogja eldönteni, hanem az a feljogosított gázszerelő aki ezt bevállalja :)

Hol van ez helyileg amúgy? 

 

Az a kérdés, a vásárlástól számítva mennyi időn belül kell ezeket beüzemelni.

 

A Viessmannt nem tudom, a Bosch-nál nincs megszabva. De legtöbbnél 6 hónap szokott lenni.

 

Előzmény: attila0325 (46042)
kormos* Creative Commons License 2022.12.16 0 0 46043

Vettem egy kazán tisztító kefét, egész praktikusnak tűnik. Vékony és erős műanyag a kefe része. 

 

https://www.watts.hu/sanit-proactiva-kefe-kazantisztitashoz

attila0325 Creative Commons License 2022.12.16 0 0 46042

Elég zavaros a modellek jelölése a külföldi oldalakon, pláne a worcester greenstar és az ottani 8000, meg ilyen sorozatok. Ott ezt egy picit szerintem túltolták.

Persze, hogy az övüké a legnagyobb termékpaletta, ennyi modellel nem csodálom :-D

 

A cirill betűs oldalak fordítós eredménye számomra néha kétséges :-D

Azt gyanítom kicsit, hogy a WB5 pont az általad írtak miatt sem alkalmas erre a 3kW alatti tartományra, mert ott már nem lenne túl jó a hatásfoka, és a külföldi 7000i alja nem annyi lesz,

amennyit itt a WB6-tal tud.

 

Jó lenne, ha előkerülne a gáztervezős ismerősöm, és minden kétséget kizáróan elárulná, hogy a 11 kW-os Vitodens 100W nekem belefér-e az egyszerűsített készülékcserébe, avagy nem.

Azért az sokat lendítene az ügyön, ha ebbe beleférnék, és akkor elengedem azt, hogy "csak" 3.2kW lesz az alja, nem pedig 2.3 kW.

Gondolom, azért ehhez a minimum teljesítményhez az 5 méter kéménynek úgyis lenne egy-két szava, szóval nem aggódok nagyon a 3.2 kW miatt sem.

 

Ha megtalálom újra a WB5-ös 7000i-t, mindenképp beteszem ide. Youtube-on jött szembe orosz videó több is, az 100%. Amúgy durva, hogy januárban még 370 ezer volt az a 7000i, ami most 530 ezer...

Ehhez képest a vitodens nem is drágult sokat a 480-ról 530-ra. Hmmm. Azért ez is durva :-(

 

Elkap az ideg, aztán megrendelem, míg meg nem drágul jobban. A garanciát kell még kiderítenem, pontosan hogyan lesz. Az a kérdés, a vásárlástól számítva mennyi időn belül kell ezeket beüzemelni.

 

Előzmény: Unicalfan (46040)
Unicalfan Creative Commons License 2022.12.16 0 0 46041

Ha jól tudom akkor ebben a kazánban a Giannoni féle borzalom van.A lehető legrosszabb konstrukció ami létezik a kazántechnológiában.(Bár mondjuk egyes kazángyártók -Vaillant-esküsznek rá,hogy a legjobb) de ezt most hagyjuk hogy miért.

Nagyon nagyon kényes a koszokra.Általában ezek okozzák a vesztét.Nagyon oda kell figyelni a szűréstechnológiára ,vagy hőcserélővel ajánlott leválasztani.

 

Lehet kapni kazán égéstér tisztító vegyszereket.És ami nagyon fontos ,műanyag vagy rozsdamentes acél kefével kell tisztítani.

 

Előzmény: [fidelio] Bismarckooo (46035)
Unicalfan Creative Commons License 2022.12.16 0 0 46040

A maximális teljesítmény miatt van. A WB6 ot max 30 kw-ra tudták felhúzni.A WB 5 meg a méretéből adódóan lazán tudja az e feletti kw tartományt.Orosz ,Ukrán területen a nagy átlag hidegek miatt kell a 30Kw feletti teljesítmény.(Mondjuk az Angolt nem értem) :-)

 

A 7000iw 14 p23 ból tudtommal csak a WB 6 os van. De ha találtál külföldi oldalakon WB5 el akkor légyszi linkeld már be.

 

 

Előzmény: attila0325 (46039)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.15 0 0 46039

A legravaszabb kérdés:

 

Miért készül ugyanabból a modellből WB5-ös és WB6-os hőcserélővel is? Nálunk miért csak a WB6 kapható? Ukrán, orosz, angol oldalakon szinte csak a WB5-ös jön szembe.

Itt konkrétan a 7000iW 14 p 23-ra gondolok. 14 kW-os a cucc, 50/30-on lemegy 2.3 kW-ig. Hogy most fekete vagy fehér, nekem olyan mindegy, nem akarom nézegetni.

Szerintem akkor jó egy ilyen cucc, ha rá se kell néznem, mert teszi a dolgát. Az éves karbantartáson meg a szifon takarításon kívül nem akarok tudni a kazán létezéséről sem.

(A kiváltandó "safotó" a '90-es évek közepe óta így működik, mióta felraktuk. Egyszer kellett javítanom, mert az egér elrágta a szivattyú kábelét :-D)

 

Ugyanannyiba kerül, mint a Vitodens 100, plusz/mínusz pár ezer. Nagyságrendileg 530k körül van mindegyik.

 

Őszintén szólva a WB5-tel simán megvenném, nem is gondolkodnék a viessmann-on sem, de a WB6 nekem valamiért sose volt szimpi.

 

Előzmény: Sony Black (46033)
ogreee Creative Commons License 2022.12.15 0 0 46038

Sziasztok!

Ariston premium evo kazánunk van.A mai napon 5p1 és 5p2 hibaüzenettel nem megy a kazánunk , milyen probléma üthette fel a fejét?

köszönöm előre is a segítséget

 

Apaxp Creative Commons License 2022.12.15 0 0 46037

Szervizest hívni, valószínű új panel lesz.

 

Előzmény: Keraa (46036)
Keraa Creative Commons License 2022.12.15 0 0 46036

Sziasztok! Tudna valaki segíteni? 

 

Van egy Ariston Clas B One 24 EU kazánom, volt benne egy főpanel csere (villámcsapás miatt ment tönkre), és azóta mindig ha esik az eső akkor lángeldobás figyelmeztetést ad (504 err) majd lekapcsol....reset, majd újra ez a figyelmeztetés (5P2) majd leáll. Tűztér állítólag tisztítva volt (25.000 huf) a kémyény patyolattiszta (műanyag cső végig, a kémény végére tettem egy esővédő fedelet) Ha nagyon ömlik az eső akkor nem is lehet beindítani akárhányszor próbálkozik az ember 3 gyújtásig elmegy majd leáll....ha kicsit esik akkor 2-3 gyújtási ciklus után működik...Fura mert teljesen olyan a hangja ilyenkor mintha nagyon erölködne is, hogy fentartsa az égést...

 

Köszönöm szépen!

[fidelio] Bismarckooo Creative Commons License 2022.12.15 0 0 46035

A mosandó / savazandó kazántest Victrix X24  2l. Az anyaga számomra ismeretlen...A kérdés továbbra is, az, hogy mivel lehet/szabad/ szokás nekimenni. Talán még az is, hogy mennyire hajlamos ez a kazántest a dugulásra/szűkülésre.

___

 

 A közdarab megoldódott, köszönöm.

üdv.

Előzmény: Unicalfan (46019)
Sony Black Creative Commons License 2022.12.15 0 0 46034

Hát én ezt igy ebben a formában nem ajánlanám, megvan ennek a saját tisztítási metodikája...

Előzmény: attila0325 (46030)
Sony Black Creative Commons License 2022.12.15 0 0 46033

Ezt beszélgettük ki Unicalfan mesterrel, hogy a föld legjobb kazántestje :)

Előzmény: attila0325 (46029)
kormos* Creative Commons License 2022.12.15 0 0 46032

Gondoltam magasnyomású mosóra is, csak nem mertem megkérdezni. Van is itthon egy...

Előzmény: attila0325 (46030)
kormos* Creative Commons License 2022.12.15 -1 0 46031

Ezért nem jó a csőtermosztát.

Előzmény: ksanyi52 (46027)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.14 0 0 46030

Ha már a WB5 szóba került, a takarítás:

 

https://www.youtube.com/watch?v=WXQwYi40oQ4

Előzmény: kormos* (46024)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.14 -1 0 46029

@Sony Black

 

A Bosch/Junkers GC9800iW sorozattal volt már közelebbi kapcsolatod? Melyikben van még ugyanez a kazántest?

Ez a WB5-ös, igaz? (Abba nem is akarok belemenni, hogy bosch vagy buderus vagy épp junkers esetleg worcester :-D)

 

Ebből az új, 20kW-os modell elég szimpi, az már le tud menni 3kW alá (azt hiszem 2.9kw 50/30-on). A viessmann mellé még szívesen odatenném "kihívónak".

Ha jól látom, nem mindegyik ilyen hőcserélőn van rajta a "kémlelőablak". Mi az általános tapasztalat ezzel a hőcserélővel kapcsolatban?

 

 

 

 

 

 

 

 

attila0325 Creative Commons License 2022.12.14 0 0 46028

Ha egyszerűen és a kazán számára is üzembiztosra kellene megoldanom, akkor a szobatermosztáttal egy több áramkörös relét kapcsolnék.

A relé egyik záróérintkezője indítaná a kazánt, a másik pedig a szekunder szivattyút.

Lehet ezt esetleg fokozni a szivattyúnál egy időrelével, ami késleltetve kapcsol ki, így ha megszűnik a termosztát jele, akkor a szekunder szivattyú még mondjuk

3 percig megy a kazán leállását követően, és szépen elviszi a maradék hőt, de nem hűti vissza feleslegesen a rendszert.

 

Alternatív megoldásként a csőtermosztát jele párhuzamosan kötve az előbb említett több áramkörös relé szivattyú kimenetével. A termosztát jelére azonnal indul a szivattyú, majd addig

mindenképp megy, amíg a kazánkörben van meleg. Én inkább az időrelés megoldást választanám, ha mindenképp venni kell valamit, az tapasztalati úton könnyen beállítható,

de a 3 perccel se lehet nagyon mellé lőni. Kalapsínre rakható relé, időrelé, egy kiselosztó dobozba betéve még kulturáltan is tud kinézni.

 

 

 

Én ezt úgy csináltam a hidrováltóm esetében, hogy a hőigényt jelző fűtéskörök nyitása után 2 perccel elindítom a szekunder oldali szivattyúkat, majd ezután 1 perccel később indul csak a kazán.

Leállítás esetén előbb elveszem a kazántól az indító jelet, majd 3 perccel később kapcsolom le a szekunder szivattyút, és ezzel egy időben elveszem a szelepfejektől is a villanyt.

Lehet bonyolítani a végtelenségig, csak ennél jobban már felesleges.

ksanyi52 Creative Commons License 2022.12.14 0 0 46027

Nekem ilyen van: https://www.praktiker.hu/epuletgepeszet-futes-hutes/szerelesi-anyag-cso-idom-szigeteles/futes-szerelesi-anyag-szivattyu/257071-marka-nelkul-csotermosztat-wpr-90gd

Annyi baj van vele hogy olyan lassan melegszik fel, hogy addig a kazán a visszatérő túlmelegedése miatt kikapcsol. Ezért mindig 2 X gyújt. Már 4 éve így megy. 

Előzmény: Tóth Nándorka (46022)
Tóth Nándorka Creative Commons License 2022.12.14 0 1 46026

Igazad van, kértem egyet kölcsön, nagyon lomha. Mire kikapcsol, visszahülne a radiátorok java.. 

Előzmény: Sony Black (46023)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!