Keresés

Részletes keresés

Buksi Creative Commons License 1999.10.07 0 0 167
Miamanó: gratula, csak így tovább (ameddig szeretnéd)

Egyébként a mozgás a legfontosabb!!!

Egy lapban olvastam az egyik fitness bajnokunkról és ő azt mondta, hogy bár előre kiszámolt, meghatározott étrend szerint él, ha elmegy vendégségbe és ott van sütike, azt is megkóstolja, természetesen nem eszi dugig tele magát vele, csak módjával...

Egyébként én nem tudnék teljesen vegetáriánus lenni. Olyan sok étel készül húsból, amit nem tudok kihagyni, nem vagyok képes csak úgy elmenni mellette. De persze sosem púpos a tányérom.

Buksi

Miamanó Creative Commons License 1999.10.07 0 0 166
Hello. Én egy örök fogyókúrázó vagyok. Aki ismer az tudja, hogy állandóan fogyózok. Ennek ellenére kb 3-4 alatt felszedtem +10 kilót (volt már ez 15 is). Igaz, közben leszoktam a dohányzásról is. Aki állandóan lát nem vette észre, ráadásul nem tudok rámutatni, hogy hol van ez a +, mert mindenhol van. A teljes ruhatáramat lassanként ki kellett cserélni, de még reménykedek. Van néhány tuti tipp, jónéhányat kipróbáltam, de az igazság az, hogy imádok enni. Főleg az édességeket. Így ha egy-egy hétig be is tartom a diétát (van ilyen újság, ajánlom minden fogyni akarónak) utána nagyon kiéhezek az ízekre. Ilyenkor majdnem visszaszedem az előzőket is.
De tényleg, én is tudom, hogy csak a rendszeres mozgás segíthet. Szoktam is. Mellesleg én most éppen fogyok.
Miamanó
Előzmény: csillag (164)
moka Creative Commons License 1999.10.07 0 0 165
nemtom, mióta áttértünk a nyersvegetáriánus életmódra, és naponta 2 órát aktívan sportolok, inkább azon töröm a fejemet, hogyan tarthatnám meg a súlyomat, anélkül, hogy a sok egészségesnek reklámozott egészségtelen rákkeltő sz*rt kéne ennem. Gondoljátok, hogy mindenféle csodakúrával elértek vmit, és asztán lehet meginn kilószámra falni a csokit, kexet, meg a többit. Persze ilyenkor mindig az merül fel, hogy kinek van erre ideje, meg nem lehet éhesen dolgozni meg tanulni stb. - és ez igaz is, mert az átállásra rá kell szánni esetleg 1-2 hetet. Csakhogy esetleg évtizedeket nyerhecc az életedből és a korodból (fiatalabbnak láccol, tovább maracc mozgéqony stb.) Szóval a fogyókúrában nem hiszek csak az életmódváltásban.
csillag Creative Commons License 1999.10.07 0 0 164
Már sok helyen, sokszor elmondták, hogy kúraszerűen le lehet ugyan fogyni, de a szervezet alkalmazkodóképes és ha abbahagyod a fogyókúrát, akkor villámgyorsan visszaáll az eredeti súlyra, sőt ilyedtében még rá is tesz néhány kilót, hátha lesz még ilyen szűkös időszak. tehát rövid idő alatt tartósan lefogyni reménytelen, arra is kicsi az esély, hogy a bevitt energia mennyiségét tartósan csökkenteni lehessen (kalóriaszámítás minden falat után?!), marad amit Buksi is említett, a mozgás, csak nem szabad abbahagyni életünk végéig.
Előzmény: Buksi (163)
Buksi Creative Commons License 1999.10.07 0 0 163
Sziasztok!
Ne haragudjatok, hogy beleszólok, de eszmbe jutott néhány dolog.

Ami nálam bevált módszer,az a következő: hetente kétszer tornázni járok (előfordul, hogy csak 1x, de ez most nem is érdekes) a lényeg az, hogy mozogni kell. A másik, hogy ha egy mód van rá délután 6 után (rendszeresen!!!!) ne egyen semmi komolyat, gyümölcs, zöldség (paparikából, paradicsomból, ebből-abból lehet salátát csinálni, de nem ám olyan majonézes, salátaolajos csodákat, csak egyszerűen magába, esetleg egy kicsit megsózva) kefír, joghurt, stb. Ezek mehetnek este is, mert nem megterhelő, de leg leg legfontosabb a mozgás.
Nálam ez bevált, bár nem vagyok kórosan túlsúlyos, csak akad itt-ott néhány felesleges kiló.

Remélem nem zavartam meg köreiteket.

Sziasztok:
Buksi

SasMadár Creative Commons License 1999.10.06 0 0 162
Egyiket se vedd meg. Ha le akar fogyni, annélkül is le fog. Ha nem komoly az elszánás, azokkal sem.

Valaki száljon be mellé, egyedül nehezebb. És senki ne merészeljen zsirosbrúgót enni előtte lilahagymával!!!

Sok sikert

SasMadár

Előzmény: Jon (161)
Jon Creative Commons License 1999.10.06 0 0 161
:)

Holgyrol van szo, nem italozik.

Csak annyi csodaszer van mostanaban, aszittem valakinek a karan megtuddhatom melyiket NE vegyem neg neki...

Jon

eMM Creative Commons License 1999.10.05 0 0 160
Még kevesebb serital.
Előzmény: Törölt nick (159)
eMM Creative Commons License 1999.10.05 0 0 158
1 X-rű nem kell enni. :-)
Hamarosan megjelenik majd valaki itt, és közli hogy menjél szépen a Robzon féle tetépítés topicba...
Előzmény: Jon (157)
Jon Creative Commons License 1999.10.05 0 0 157
Na igen, NULLA kilo nem erdekel. :)

Jon

Előzmény: Jon (156)
Jon Creative Commons License 1999.10.05 0 0 156
Na nem en, hanem egy ismerosom. :)

Kernek tuti fogyasi recepteket, akarmiket, amik havi 4-5-6 kg-t is garantalnak.

Jon

neptancos Creative Commons License 1999.09.29 0 0 155
helÓ!
Most jöttem az A.-ból.))
Volt Fogyókúra topik is, akinek az A. nem teccikk.
Hormonügyben meg tényleg orvos kell.
Sok szerencsét!
n.
Thor Creative Commons License 1999.09.28 0 0 154
Háát, messziről nézhetted és röviden. Kezdd a topicnyitóval, és pont arra fogsz választ kapni, ami érdekel.
Előzmény: kisevet (151)
eMM Creative Commons License 1999.09.28 0 0 153
Gyerekek, nem kell mindjárt a sutyiba küldeni a fiatal versenyzőt.
EZ A TOPIC arról szól hogy ki akar vele fogyózni a T.úti kórházban.
Mellesleg én gondolkodom a dolgon mert rámférne, de a héten nem nagyon lesz netem.
Azért majd megróbálok benézni.
Előzmény: Rephyx (152)
Rephyx Creative Commons License 1999.09.28 0 0 152
kisevet,
"...aztán a háj helyett az izom fogy ki alólam..."
Akkor tenyleg csak "beleneztel" az Alakformalasba.... Es a futas nem tudom miert lenne divatos...
Előzmény: kisevet (151)
kisevet Creative Commons License 1999.09.28 0 0 151
Thor,
belenéztem, de a divatos alakformálásnál többet nem láttam az Alakformálás topicban.

Túlméretem okát szeretném megtudni, aztán ha az okon (pl. endokrin eltérés) módosítok, megváltozik az okozat is. Egyébként sem vagyok egy mazo, hogy meggondolás nélkül gürcöljek, aztán a háj helyett az izom fogy ki alólam, ami egyrészt nem szép, de főleg egészségtelen.

Előzmény: Thor (150)
Thor Creative Commons License 1999.09.24 0 0 150
Nem akarlak szomorítani, de jobb lett volna előbb benézned az Alakformálás c. topicba.
Előzmény: kisevet (148)
robicsek Creative Commons License 1999.09.24 0 0 149
off
0 mailt irtál vissza kisevet
on
kisevet Creative Commons License 1999.09.24 0 0 148
Egészségesnek tekinted-e magad?

Tudod-e, hogy miért vagy túlsúlyos?

Fogyókúráztál-e már eredményesen?

Egészségesek-e az étkezési szokásaid?

Szeretnél-e kiegyensúlyozott, örömteli életet élni?

Miután megválaszoltam magamnak ezeket a kérdéseket, úgy döntöttem, dekácskáim felszaporodásának okának utánajárok. A TV-ből tudtam meg, hogy ez Dr. Pados Gyula kandidátus (Tétényi úti Szent Imre Kórház főorvosa) szakterülete, aki az egyik országos társadalmi szervezet elnökeként is ezzel foglalkozik .

Az oknyomozás erős érv volt, ezért vállalom a „megmérettetést” és október 4-én kezdek.

- * - * - * - * - * -


Eredményesen akarsz-e megszabadulni túlsúlyodtól, komolyan elhatároztad-e, hogy foglalkozol egészségeddel?

Ha igen, gyere csináljuk közösen!


Topicos-társas-mozgalom indul

NEM VESZÍTHETÜNK MÁST, MINT KILÓINKAT

MEGNYERHETJÜK EGÉSZSÉGÜNKET

Alexa Creative Commons License 1999.09.17 0 0 147
Wágner Úr kedves !

Egyszerű a dolog : a tápanyag bevitelt szinkronba kell hozni a felhasználással !
(ne gyötörd magad étek megvonással, inkább sportolj valamit!)

Bigiboj Creative Commons License 1999.09.16 0 0 146
Úgy látom, elsüllyedtünk...
Hogy haladsz, Wágner úr?
Robin Creative Commons License 1999.09.02 0 0 145
Már maga az, hogy határidőre készen kell lenned egy munkával, és ezért késő éjszakáig dolgoznod kell, elég stresszes. De ez a topic a fogyásról szól. Ahhoz meg eleget kell aludni. Na itt nálam is van jócskán hiányosság. Amit meg az öt órai vacsiról mondasz, az kivihetetlen, mert ötig dolgozom. De igyekszem bringázni amikor csak lehet. Most azt gyakorlom, milyen bringával dolgozni járni. Soká lesz még nálunk Amszterdam. Most volt ott ismerősöm, azt mesélte, hogy alig van autó az utakon, és teljesen tiszta a levegő. Ilyenkor sajnálom, hogy nem vidéken élek, ahol talán még kisebb a forgalom.
Tavaly kb 5 kg minuszt jelentett 2-3 hét bringával dolgozni járás, de akkor még csak 10 km-re dolgoztam otthonról, most ez úgy 24-re nőtt. Majd kiderül most is használ-e?
Bigiboj Creative Commons License 1999.09.01 0 0 144
Nem tudom, honnan gondolod, hogy szükségem van stresszre, nem hiszem, hogy erre utaltam volna. Sőt, kifejezetten utálom azokat a napokat, mikor 'stresszelve vagyok', mert mondjuk szélesebb nyilvánosság előtt kell elmondanom bizonyos dolgokat.
A munkám azonban többnyire nem stresszel teli, csak sok.
Egyébként meg imádom a kutyákat (nekem is maradt kettő a szüleimnél, akik nem 39 nm-en laknak). Az átfogó életreformhoz, amit hosszabb távra tervezek, hozzá fognak ők is tartozni. Most egyelőre be kell érnem (érniük), hogy csak hetente látjuk egymást.

A Testkontrollban a normális vacsi igazából nem este van (hanem 5-kor), és annyira nem is normális, mert akkor is 3 óra alatt emészthető dolgokat javasol. Szóval nekem nem volt még rossz tapasztalatom az álomszörnyekkel. Nem lehet, hogy horrorfilm után próbáltál nyugovóra térni? :))

Robin Creative Commons License 1999.09.01 0 0 143
a fogyás nem egyszerű senkinek sem
Robin Creative Commons License 1999.09.01 0 0 142
Van akinek szüksége van a stresszre, bár eddig nem hittem - ezek szerint te ilyen vagy. Én meglennék a többszöri késő esti munka nélkül is, de nekem kutyám is van, és neki muszáj sétálni, még ha nekem szinte jártányi erőm sincs. Ezt is meg lehet oldani.

A Testkontrollt olvastam, kísérletet is tettem vele, de rájöttem, reggel hozzá tudom szoktatni magam a tisztességes reggelihez, de ha este normális kaját eszem, vagy leizzadok reggelre, vagy szörnyekkel viaskodom álmomban. Biztos van rá jó magyarázat, de egyszerűbb volt nagyon könnyűt vacsorázni, joghurt egy kis zapkorpával, kedvenc gyümölccsel (ez nálam az eper, barack és az őszi alma). Az alma különösan jó este, mert telíti a gyomrot. Hogy arról már ne is beszéljek milyen jó néha egy kis tojásos nokkedli, vagy grenadir mars. Az én spéci diétám arról szól, hogy amit szeretünk azt be kell iktatni az étrendbe, de minden módon csökkenteni kell a kalória-értékét, és a zsirtartalmát. Ha tudom előre, hogy milyen jó a zöldséges rizottó, de sorolhatnék 100 más ételt, a kedvenceimhez kitaláltam hogyan alakíthatom úgy át, hogy ne kelljen teljesen elhagyni. Ez nem jelenti, hogy mindennap púpos tányér tésztát eszem, de a kalória-figyelés is egy módja annak, hogy ügyeljek arra mennyit és mit eszem.

Tudtok-e arról, hogy léteznek zsirszegény sajtok, olyanok mint a fokhagymás, köményes, és Tolnai sovány, amit ugyanúgy lehet használni mint a többi félkemény sajtot. Hogy a süti kevesebb zsiradékot vesz fel a tepsiből, ha egy picit megmelegítem a tepsit, és egy margarinkockával meg tudom kenni - de mégjobb, ha sütőpapirt használok. Ezzel a módszerrel elég jó sült krumplit is lehet csinálni, szinte zsiradék mentesen és igy egy súlycsökkentő diéta része is lehet. Van aki imádja a krumplit, annak ez alternatíva lehet.
Ez egy kicsit hosszúra sikeredett, bocs.
Ahogy Dr. Spock is mondta, csak az nem hízlal, amit nem eszünk meg. Meg emlegetik még azt is, hogy senki sem töm meg bennünket mint a libát, mindenki szabad akaratából lesz túl súlyossá. Ez senkinek sem egyszerű.

Bigiboj Creative Commons License 1999.09.01 0 0 141
28, és a nicknév ellenére nőnemű. Igen, gondolkodtam már ezen én is, sőt a szüleim szerint is hülye vagyok.
Hidd el, én is jobban szeretnék Ausztráliában mondjuk árva vombatok felnevelésével foglalkozni, de (egyelőre) ezt nem tudom megtenni. Itt, Mo-on meg csak úgy lehet megélni abban a szakmában, ahol dolgozom, ha gürcölök. Nem, nem igaz, végülis csinálhatnék más szakmabeli dolgot is, de az egyáltalán nem érdekel (kipróbáltam, és 11 hónapig ment, bár igaz, hogy 6-ra minden nap otthon voltam). Szóval most ezt az alternatívát választottam, kb. 3 éve, és remélem, hogy ki tudok belőle szállni időben, mielőtt megszállott és/vagy egészségileg károsult leszek.
Egyébként imádok kirándulni, de az sem megy rendszeresen, minden hétvégén... Úgy havonta egyszer, kábé. És ez nem elég, azt tudom.
Amikor nincs munkacsúcs, még azt is mondhatnám, hogy egészségesen élek: heti 3x3/4 óra kocogás, nincs vacsi. Ilyenkor nagyon jól is érzem magam, feltöltődök halom sok energiával. De mondom, ez a normális életmód többnyire 2-3 hétig tart egy fél évben.
Na, nem panaszkodom tovább.
Egyébként akit érdekel, a Testkontroll nekem még mindig működik, és még mindig fogyok, ha lassan is. A könyvet régen ott lehetett venni, ahol az Agykontroll tanfolyam volt. Nézzetek utána!
Meg nagyon régen utcai árusoknál is volt, de mostanában nem láttam. (Antikvárium?)
Robin Creative Commons License 1999.09.01 0 0 140
Bigiboj,
nem tudom hány éves vagy, de éltem igy én is, komoly három évet. Ennyi kellett ahhoz hogy ráébredjek, igy csak meghalni lehet, de sokáig élni nem. Ha nem alszol eleget, tényleg nem megy a reggeli sport. Arra nem gondoltál még, ha magad miatt nem vagy képes változtatni, esetleg más módszert kellene találni? Ilyen életritmus mellett lehet úgy felszedni 10 kg-t, hogy mire észreveszed már rajtad van, és piszok nehéz ledolgozni.
Ha meg a munkát annyira szereted, nem lehet a hétvégén rászánni családi/baráti összejövetelként egy kis kirándulásra az időt?
Bocs ha egy kicsit off voltam
piotre Creative Commons License 1999.09.01 0 0 139

Reggelire almára gondolsz.Ebédre arra gondolsz,hogy ha minden reggel így
bezabálsz akkor sose fogsz lefogyni.Vacsorára nem gondolsz.
Ezt próbáld ki!

(sörre gondolni különösen veszélyes!)

Bigiboj Creative Commons License 1999.09.01 0 0 138
Bocs, hogy csak most jelentkezem, de nem voltam Tasztalközelben mostanában.

Robin, az az igazság, hogy tökéletesen igazad van. Tudom, hogy tudnék rá időt szakítani, de a munkát akkor is meg kell csinálnom, ha más nem, hát utána, éjszaka. Most ugyan még csak 8 óra van, de világos, hogy ma is éjjel kettőre fogok végezni, ha meg elmennék egy órácskára (vagy többre) sportolni, akkor abból hajnali 3 vagy 4 lenne. Szóval így már kicsit sok. Persze nincs ez így minden nap, de 8 előtt szinte sosem megyek el innen, és néha élni is kell (pl. mozi, család, barátok). Szóval nehéz. És a probléma a kiszámíthatatlansággal van, tehát nem tudnék a héten olyan napot mondani, amikor tutira ráérek este. Reggel viszont használhatatlan vagyok.
Ja, és mindezek ellenére nem szeretnék új mhelyet keresni.
Azért időről időre próbálok rendszert vinni az életbe, sportolásba, de 2-3 hét után, többszöri halasztgatást követően megint visszatér a rendszertelenség.
Ha van köztetek nagyon elfoglalt ember, aki mégis tudott rendszert vinni az életébe, az előtt le a kalappal, és várom a jótanácsaitokat!
Bigiboj

másikegylány Creative Commons License 1999.08.29 0 0 136
WagnerÚr,
én nem akarom, hogy lefogyj...

:) Üdv: m1l

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!