Keresés

Részletes keresés

Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.05.30 0 0 477
Sajnos a képet már nem érem el, de valamilyen tőkegomba pl. fakó nem lehetett?

Curtis

Előzmény: lord (476)
lord Creative Commons License 2001.05.29 0 0 476
T. Rex
szimmetrikus volt teljesen, fán éldegélt, barna csíkot nem láttam, de a csoprtképen látható (baloldalt valahol felfordítva) talán ott látszik valamennyire.

Más: tegnap spektrumon láttam filmet ausztrál termeszekről, meg a váraikról. Szellőzők, párásítók, (teljes légkondi), kincseskamra, keltető, ovi és bölcsi a kis termeszeknek, kéjlak, járatok stb. és külön termek ahol gombákat termesztenek maguknak a kis szemetek :)

Vajon: milyen gombát? milyen technológiával? minden boj ugyanazt a fajtát? mi célból? honnan szerzik az alapanyagot? mire használják? Tényleg termesztik vagy csak mi hisszük azt és egészen más célt szolgál a veteményes ők meg szívnak a gombával szegények? Utálom a felületes ismeretterjesztő műsorokat...

Előzmény: Tyrannosaurus Rex (473)
Salax Creative Commons License 2001.05.28 0 0 475
> van egy dunai hal, amit galócának hívnak. Vajon ő is bocskoros?
Igen, a faroktő végétöl picit feljebb, a has alatti úszó végének magasságában van egy un. "zsírúszó" ami a pisztrángféléknél jellemző és a népi neve "bocskor".
Előzmény: lord (464)
Salax Creative Commons License 2001.05.28 0 0 474
>Ja meg az a hivatalos szerv, ami bevizsgál és engedélyez minden élelmiszert Mo-n, csak nem tudom a nevét.
OÉTI (a közhiedelemmel ellentétben ez nem a nagyon öreg csigának a neve)
Előzmény: lord (463)
Tyrannosaurus Rex Creative Commons License 2001.05.28 0 0 473
Féloldalas vagy szimmetrikus volt? A tönk felső részén található körbefutó barnás csík? Nagy valószínüséggel valamilyen pókhálós gomba a lemez szín alapján.
Előzmény: lord (461)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.05.28 0 0 472
Azért nem válaszoltam, mer' nem tudom, mi az. Talán kevésbé kiszáradt, fiatalabb pédányokból menne a határozás. Mekkora termetűek voltak?

Curtis

Előzmény: lord (470)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.05.28 0 0 471
Több kép nincs róla? :)) Szerintem pisztric, már csak a kalap formája miatt is.

LC

Előzmény: mángorló (469)
lord Creative Commons License 2001.05.28 0 0 470
2001-05-26 21:40:16 (461) hozzászólásom egy link volt:

">nem tudjuk mi ez"

nézzétek már meg, várom a tippeket

mángorló Creative Commons License 2001.05.28 0 0 469
na igen de van neki szép nagy tönkje és csövei. így is lehet pisztric?
Előzmény: lord (460)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.05.27 0 0 468
Igen, az pisztricgomba szerintem is (nem cserepes gereben). Ma a gombász terepgyakorlat Tahiban volt, a képek Wolf honlapján megtekinthetők:
http://speedy.mht.bme.hu/
A fajlista a nagy szárazság miatt elég szegényes (3-4 okkervargánya, szürke selyemgombák, pár galambgomba, nyári laska, téglavörös susulyka, piruló galócák)
üdv,
Curtis
Előzmény: repagabi (466)
repagabi Creative Commons License 2001.05.27 0 0 467
lásd a Lordnak küldött válaszom, de inkább személyesen a repasi44@matavnet.hu címen
RG
Előzmény: HpG (458)
repagabi Creative Commons License 2001.05.27 0 0 466
Egy igen szép és tisztességes pisztric gomba, jó étvágyat hozzá!
RG
Előzmény: lord (460)
repagabi Creative Commons License 2001.05.27 0 0 465
A gombák forgalmazására, kereskedésére van szabály Mo.-on, de csak azért, hogy azokat át lehessen hágni!!!
Mindenképp az FM aki diktál, de nem sok mindent szabad nekik se elhinni.
Aki gombakereskedelemmel kíván foglalkozni kereshet a részletekért, ingyen és bérmentve....
repagabi
Előzmény: lord (463)
lord Creative Commons License 2001.05.26 0 0 464
Ja tudom ezt felejtettem el mondani Salax: van egy dunai hal, amit galócának hívnak. Vajon ő is bocskoros?
Előzmény: Salax (453)
lord Creative Commons License 2001.05.26 0 0 463
bocs HpG
csak barrrrromira el voltam foglalva a linkeléssel. Jó nagy lámer vagyok.

1.szerintem nem buta és persze, hogy ide illik
2.Be. Szerintem piacon nem, de gombász klubokban az arra hivatottak biztosan segítenek, ha nem kereskedelmi mennyiségről van szó: szívesség gyanánt. Persze egyszerűbb talán frissiben vizsgálódni.
3.a) a vargánya igenis különleges gomba (mecsoda marhaság!)vagy mit értesz az alatt, hogy nem különleges? b) szárítva láttam 900 Ft/ 10 dkg, frissen 4 és 6ezer között bármi kilója, de vidékebben 1500-2ezer. Szárított gomba szárítva? No azt nem tudom. :)
4.Engedély ügyben ÁNTSZ és piacfelügyelet lenne az első akiket zargatnék vagy simán megkérdezném az első szárítottgombát árusítót, hogy ugyan mondja már el... Ja meg az a hivatalos szerv, ami bevizsgál és engedélyez minden élelmiszert Mo-n, csak nem tudom a nevét. Aztán vanegy másik akik kifejezetten a bioélelmiszerekre utaznak.

De miért kérded?

Előzmény: HpG (458)
lord Creative Commons License 2001.05.26 0 0 462
szép öreg géva

a zsákmány egy része

ígérem ez az utolsó próbálkozás, ha nem megy: pls copypaste a linket

lord Creative Commons License 2001.05.26 0 0 461
lord Creative Commons License 2001.05.26 0 0 460
lord Creative Commons License 2001.05.26 0 0 459
Nnnna talán sikerül belinkelni a képeket

< A HREF="http://www.kraszlan.com/tamas/gomba1.jpg"> cserepes gereben?
< A HREF="http://www.kraszlan.com/tamas/gomba2.jpg"> nem tudjuk mi ez
< A HREF="http://www.kraszlan.com/tamas/gomba3.jpg"> szép öreg géva
< A HREF="http://www.kraszlan.com/tamas/gomba4.jpg"> a zsákmány egy része

HpG Creative Commons License 2001.05.26 0 0 458
Hali!

Már ne is haragudjatok, hogy ilyen buta, és nem ide illő kérdéssel hozakodok elő, de tudjátok-e, hogy:

- Szárított gombát bevizsgálnak-e, és ha igen, akkor hol?

- Mennyibe kerül a szárított vargánya, vagy a hasonló, nem túl különleges gombák kilója Bp-en? És mindezt szárítva?

- Milyen engedélyekre van szükség szárított gomba árusításához piacon?

Ha bármiben tudnátok sgíteni, nagyon hálás lennék!

hpg@freemail.hu

Köszi szépen!!

lord Creative Commons License 2001.05.26 0 0 457
Yah, bocs cserepes gerebent is találtunk, meg tintagombát.
lord Creative Commons License 2001.05.26 0 0 456
Ma szedtünk vagy 6 kg gévagombát, találtunk 1-2 satnya pisztricet meg rengeteg nyírfagombát, zömében száradtakat. (Láttunk továbbá 2 döglött menyét/nyuszt/nyest vagy mit, egy csomó sárga íriszt de lónagyokat meg egy békésen úszó piros fotelt.)
Fénykép most lesz hamar. Digitális.
Mondom digitális. :) Technika rulez.
lord Creative Commons License 2001.05.25 0 0 455
kucsma? :)
Előzmény: Salax (453)
Mulan Creative Commons License 2001.05.24 0 0 454
Hiába, aki vakon gépel:-)))
Előzmény: Lactarius Curtis (450)
Salax Creative Commons License 2001.05.24 0 0 453
>Amúgy milyen eredetű a "gomba" szavunk?
Azt nem tudom, de a "galóca" az szláv eredetü. Jelentése (nagyjából) - "bocskor". Hozzá hasonló jelentésü és hangzásu szavunk, a szintén szláv "kalucsni".
Előzmény: lord (425)
Salax Creative Commons License 2001.05.24 0 0 452
Egy arcüreg-gyulladást. A részleteket megtalálod a "Galoca"-levlistán.
Előzmény: Lactarius Curtis (418)
mángorló Creative Commons License 2001.05.23 0 0 451
nem mindennapi történetet mesélek mostan el mivel háznépem erősen unszola, hogy adjam elő minő történt velem a minap. járék a vérmező fele ottan ahol a park véget ér és mit láték? hát egy nagy vakító fehérséget alant. lehajolok és látám hogy az egy csiporka, az biza! szépen sárgula kezeimnek nyomása által, pompás barnás lemezei valának. haza is vivém és befalám egy ültőhelyenben. család meg örüle, hogy van gomba. (mángorló jókait olvas éppen+fáradt)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.05.22 0 0 450
Nem aludtam, csak becsuktam a szemem :). Így is írtam vagy 10 oldalt...

Curtis

Előzmény: Tyrannosaurus Rex (448)
lord Creative Commons License 2001.05.22 0 0 449
Most ráérek, tehát elmesélem mit főztünk tegnap. A tavalyi Őrségben szedett gombából volt még némi krém lefagyasztva ( vegyesen: káposztagomba, pöfeteg, aranyvargánya, lila pereszke meg talán galóca) aztán az idei hatalmas score gévagomba egy része párolva és ebből készült gombafasírt provance fűszerkeverékkel, kakukkfűvel. Sirály nagyon, főleg, hogy -hedonista módon- zsenge tököt ettünk hozzá sok kaporral.

Az elkényeztetéshez: a fülemüle-nyelv (vagy pacsirta?) után a _libatollal_ kimagozott_ ribizliből készített dzsem a kedvenc példám. A nagyon drága/ sznob kaják és italok esetében mindig előjön az olcsóbb utánzat (lásd: bemutatott gomba vs. olaj).

Tyrannosaurus Rex Creative Commons License 2001.05.22 0 0 448
Akkor miért aludtál olyan békésen?
Előzmény: Lactarius Curtis (434)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!