Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.12.17 0 0 5168
jajistenem,.. de az én apukám erösebb :)))))))
Előzmény: B.Péter (5165)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.17 0 0 5167
a fabiat próbáltam, persze. volt, hogy egy órát brummogtam benne a szalonban :))))) a döngetést meg talán máskor... ;)
Előzmény: lore (5166)
h i r d e t é s
lore Creative Commons License 2001.12.17 0 0 5166
thom,
nem tudom mennyit probaltad a kis fabiat, de elol meglepoen tagas a skodri, megkockaztatom nem kisebb (nemely vonatkozasban), mint a 900/93!

Sok szerencset az uj kocsiddal, ha turbos elmenyre vagysz, a Mennydorges ajtaja egy rovid tesztre mindig nyitva all! :-)))
Tartunk majd egy Fabia-Viggen osszehasonlito tesztet a rakparton! :-)))

lore

Előzmény: Törölt nick (5162)
B.Péter Creative Commons License 2001.12.17 0 0 5165
ÁÁÁÁ semmi, csak nekem egy másodperccel hamarabb sikerült megynyomni az OK gombot :)))))
Előzmény: Törölt nick (5164)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.17 0 0 5164
ööö, mit is?
Előzmény: B.Péter (5163)
B.Péter Creative Commons License 2001.12.17 0 0 5163
Thom:
Egy másodperc!
Láttad!
Előzmény: Törölt nick (5162)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.17 0 0 5162
hát tény, hogy némileg (?) kisebb, de tankhajót most nem tudtam venni :)
Előzmény: B.Péter (5158)
B.Péter Creative Commons License 2001.12.17 0 0 5161
Azt hiszem a kérdésed költői.
Tulajdénképpen teljesen mindegy hová viszed a gépet, mindenhol mellényúlhatnak.
Jómagam autószerelő vagyok /erről csak papirom van ;)/ idő és szerszámok híjján, szerelőhöz viszem az autómat. Viszont minden szerkezetnek az alapelve ugyanaz. Tehát egy hűtőt, fékbetet vagy olajat cserélni minden normális szerelő tud!
Viszont ha a vezérlőegységből kell kiolvasni a hibát akkor arra már nem mindenki képes.
Az osztályban csak egy-két emberkében volt ambició az autószerelés iránt, igaz az egyik igen jó hirnévnek örvend, de sajnos neki sincs computer leolvasója SAAB-hoz, megbizhatóan dolgozik, de ő is Budapest vonzáskörzetében van, ja és nála is az a gond, hogy igen nagy a várakozási idő.
Előzmény: nasfayzoli (5160)
nasfayzoli Creative Commons License 2001.12.17 0 0 5160
LG: Igenis visszafogod magad! Személyeskedj csak, én speciel kifejezetten
örülnék neki. Kitôl származik az idézet? Popovics úrtól? Ha másképp nem,
hát légyszíves magánban írd meg nekem, ha kérhetlek.

B.Péter: Egyetértek én is abban, hogy a fônöknek kell tartania a hátát.
Az már tényleg a benned túltengô humánum jele lenne, ha nem rá haragudnál,
hanem az alkalmazottjára. ;) A szervizvezetô felel, és kész.

Thom: Ha ott állsz mellettük, az tényleg egy másik egy történet.

A kérdésem továbbra is él: ha nem Szikihez, akkor kihez? Popovicshoz
kijárnom gyakorilatilag lehetetlen, világvége, horror, tengernyi idô
még kimenni is, nemhogy még valakit megkérni, hogy visszahozzon, vagy
visszajönni vonattal... szinte képtelenség. A Porsche eladásának
egyik fontos oka volt, hogy csak egyetlen szerelôhöz lehetett hordani,
akire viszont sokszor hónapokat kellett várni... annyit idegeskedtem
rajta, hogy embertelen, pedig az legalább nem volt annyira messze.
Ha megint ugyanebbe a cipôbe kerülök, esküszöm eladom a Saabot is, és
veszek egy Pontiac Firebirdöt, ahhoz legalább tudok szakembert két
utcával lejjebb :)

Zoli

BallaGabor Creative Commons License 2001.12.17 0 0 5159
tenyleg kivancsi vagyok milyen a nyugati utvonal telen...

A kollegam pont most telefonalt, hogy Hegyeshalomhoz ert. (Ö is Saab 900-al ment haza). Szoval tegnap delutan 2-kor indult el es ma fel egykor telefonalt hogy otthon van. Nem volt semmi az autopalyan a nemeteknel. Tiszta volt az ut, csak Ausztriaban esett a havas eso. Ott csak 100-110-el tudott menni. Ja es meg 2 es fel orat aludt is :)
Kivancsi leszek en is ... No de majd ha otthon leszek beszamolok rola.

Előzmény: RAF2 (5157)
B.Péter Creative Commons License 2001.12.17 0 0 5158
Thom:
Hát egy picit szükösebb lesz a Fabia, de hát te tudod, viszont ritkábban kell majd tankolni! :))

Balla Gábor:
Egyszer sikerült Drezdából átkeverednem a Csehekhez, hát nem volt egyszerű.
Viszont Liberectől, ez kb 50-60km-re /nem biztos/ van a hátártól , Prágáig gyorsforgalmi út van ami olyan mint az autópálya.
Az autópálya matrica pedig nem vészes mindkét országban 1000 Ft alatt van.
Nagyon sokat járok észak csehországba, igy tudok neked időt is mondani:
Liberec-Budapest: 6 óra, +/- 30 perc.
Egyébként tapasztalatom szerint, a németek tisztítják legjobban az autópályát, viszont ha karambol van, akkor lehet, hogy akár 1 órát is állhatsz az úton, ami ilyen időben, és zsúfoltságban előfordül.

Előzmény: Törölt nick (5155)
RAF2 Creative Commons License 2001.12.17 0 0 5157
megjartam egy parszor a keleti nyomvonalat.nyaron is eleg gazos Drezda-hatar-teplice keskeny kanyargos hegyi utvonal erös kamion közlekedessel ami gondolom telen megxarabb.

tavaly nyaron mentunk ezen az utvonalon es megfogadtam amig nincs kesz a Praga Drezda a környeket is elkerulöm.mas irritalo tenyezö az a ki#¤%&? matrica amit cseheknel szlovakoknak kell ragaszgatni allandoan.

tenyleg kivancsi vagyok milyen a nyugati utvonal telen...

Előzmény: BallaGabor (5156)
BallaGabor Creative Commons License 2001.12.17 0 0 5156
Göteborgbol megyek Miskolcra a nyugatnemet autopalyan. Göteborg - Puttgarden - Hamburg - Passau - Becs - Miskolc utvonalon. Lehetne rovidebben is de szerintem ez a legbiztonsagosabb telen. bar meg a Rostocki utvonalat nem probaltam, de sokan azt mondjak hogy van egy-ket szakasz ami nem autopalya es ott eleg gaz lehet az atkeles ha esik a ho. :)
Előzmény: RAF2 (5148)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.16 0 0 5155
jaj, most esett le... azt hitted, hogy saab lesz, mi? ;) gondolkodtam rajt', de hirtelen nem tudtam 13 millát összszedni :)
de már tervbe van véve egy utsó szériás 99-s, viszont azt szigorúan hobbi autónak.
Előzmény: Törölt nick (5154)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.16 0 0 5154
Péter, nem volt vita! söt! szerintem ez így a legjobb. mindenki elmondja, mi milyen, aztán dönt :)
hát nem veszek. már vettem. most éppen várom, hogy megérkezzen (jövö héten árható). egyébként egy Fabia.
Előzmény: B.Péter (5153)
B.Péter Creative Commons License 2001.12.16 0 0 5153
Nem akartam vitát kezdeményezni, bocs mindenkitől.
Thom
Milyen autót veszel, ha elmegy a gép?
Hülye kérdés de kiváncsi vagyok :)
Előzmény: Törölt nick (5152)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.16 0 0 5152
'napot uraim!

Én, amióta megvan a dög, Szikinél javíttatom (az elözö tulaj is hozzá hordta, így én is). Én is sok negatívumot hallottam/hallok (és gondolom fogok hallani :) ), de mivel állati kényelmes ember vagyok, nekem ez volt a legkényelmesebb megoldás (néha ott dolgozom a Vácin, 5 percre töle).
Sokak jártak rosszul nála, nekem nem volt "szerencsém". Lehet, hogy én szimpi vagyok nekik? ;)) Mondjuk én nagyon ritkán hagyom az autóm szerelönél anélkül, hogy én ne lennék ott. Igenis végigállom a dolgot, ha leszakad a derekam, akkor is. (és ez nem csak Sziki esetén van így) Lehet, hogy ez dob a dolgon? (tudom, sokaknak nincs ennyi idejük).
Az árak? nos igen... én is azok közé tartozom, aki kifizeti azt a pénzt, mások meg hüledeznek. Én hülye vagyok (aláírom), de a kényelem... ;) nomeg soxor volt úg,yhog csak úgy beestem, és szó nélkül megcsinálta (jól).
Sz'al a dolgok nem alaptalanok. Én sokat kérdezek(hülyeségeket :) ), figyelek, és rákérdezek, hogy most mégis ez miért, az miért, mit és hogyan... És nekem mázlim is volt. Mert Sziki mindig odafigyelt, és soha nem volt probléma (vagy ha volt, nem tágítottam addig, míg meg nem oldódott :) ).

mivel a madár hamarosan elkel, így már nem váltok szerelöt. Popovics nagyon rendes ember, és láccik, hogy érti a melót, de ha megnézem, hogy hol a mühelye, elképzelni nem tudom, hogy hogyan és hol csinálja...

namind1. ha megnyerem a lottó 5-öst, összeszedek profi saab szerelöket, és nyitok egy szervízt :)

martham
thom

u.i.: végig kell járni a lapon található szervízeket, és mindent kipróbálni, és ami beválik, oda hordani.

Előzmény: B.Péter (5151)
B.Péter Creative Commons License 2001.12.16 0 0 5151
Hello Nippon
Név nélkül idézve általunk igen becsült ember szavait is ide írom: Nem Sziki úrral van a baj de hát mindent nem csinálhat egyedül és nem lehet ott mindenki felett. Talán ez korrekt kijelentés. A többiekkel is gondolom csak az a baj,hogy figyelmetlenek és nem törödnek annyira a részletekkel még ha a lelkesedés meg is van bennük

Sajnos nem tudom ki az az igen becsült ember. De nem vagyok egy véleményen vele!
Nem tudom, hol és mit dolgozol, de ha valamit elszúrsz akkor a fönököd kiemel a sorból, és odavág a megrendelő elé, hogy itt van az az ember aki hibás!
Szerintem nem, hanem a fönöknek kell tartani a hátát a megrendelő felé, az egy másik dolog amit kapsz tőle.
De Sziki úrnak vállalni kell a felelősséget, minden egyes alkalmazottjáért!
Különben az utólsó próbakört ő tette meg az autóval, és nála sem müködött az ABS /mint kiderült/.
És még egy figyelmetlenség: Ablakmosótartály javítás is volt, hát mit ad isten, a viz már bele is fagyott!
Csak meg kellet volna nézni a külső hőmérőt, beállítani a folyadékot, és nem 750 Ft számolni, hanem ezret, és akkor ez a rész nem került volna be a topicba.
Ez a hiba kinek róható fel? Sziki úrnak vagy valamelyik alkalmazottnak?
Egyébként békés ember vagyok :))
Csak nem szeretem, ha hülyének néznek!
Előzmény: nippon (5150)
nippon Creative Commons License 2001.12.16 0 0 5150
Szia Nasfayzoli!
NEm fogom vissza magam csak nem akartam túlságossan személyeskedni! Nos ha jól emlékszem MiSaabnak volt valami kára abból, hogy rájuk bízta a bizt.őv beszerelését javítását. Nekem személyes tapasztalatom csak annyi, hogy az én autómat a tulaj állítólag szintén oda hordta szervízbe és bár ő elégedett volt velük én, ahogy javítgatom egyre több kezdetleges barkács megoldásra és hiányoságra derül fény. Telefonon történt beszélgetésünk során elégé lehangolóan nyilatkozott az autóról. Név nélkül idézve általunk igen becsült ember szavait is ide írom: Nem Sziki úrral van a baj de hát mindent nem csinálhat egyedül és nem lehet ott mindenki felett. Talán ez korrekt kijelentés. A többiekkel is gondolom csak az a baj,hogy figyelmetlenek és nem törödnek annyira a részletekkel még ha a lelkesedés meg is van bennük. Ezenkivül nekem 900-asom van míg ők inkább 9000-re álltak rá. A drágára meg annyit, hogy olyan összegekről hallok olvasok tőletek amik elborzasztanak. Nekem az autóm került annyiba amenyiért itt néhányan az autót szervizelik. Szerencsére a konkurencia kb. a fele árban is megcsinálja igaz kicsit kényelmetlenebb, de segítőkész melegszívű mindegyik. Hát ennyi és remélem nem bántottam meg senkit.
Üdv LG
Előzmény: nasfayzoli (5149)
nasfayzoli Creative Commons License 2001.12.15 0 0 5149
"CSak ne fogd vissza magad rajta-rajta. Ez a topik szerepe, hogy a
hiányosságokra fény derüljön. Sajnos a topikban sem először panaszkodnak
erre a szervízre, személyessen meg még többen!"

Hohó! Akkor te se fogd vissza magad, mesélj! Mi van Szikiékkel?
Hallani akarom, ha gázosak, én ugyanis azért hordom/hordtam hozzájuk a gépem, mert kényelmesen közel vannak, és úgy tudtam, hogy jók is... Popovics is szimpatikus volt, csak kicsi a kapacitása és a világ végén van. Szóval ne fojtsd magadba, szeretnék képben lenni!

Zoli

Előzmény: nippon (5144)
RAF2 Creative Commons License 2001.12.15 0 0 5148
egyedul engem se nagyon erdekelne,csak ket kis gyerekkel azert razos hofujasban elakadni nemetorszagba.

2200 km irsz akkor a keleti utvonalon mesz(Rostock-cseh-szlovak) vagy Svedo deli reszen laksz?

Dev 23-jan 5-ig en Pesten leszek akkor el tudnad meselni szemelyesen is nekem :))

Előzmény: BallaGabor (5132)
RAF2 Creative Commons License 2001.12.15 0 0 5147
neeem,en sem Sabbal jarok haza :))

de ha jövö vasarnap az esti geppel jössz akkor lehet hogy összefutunk Arlandan :))))

Előzmény: DEL-FIN (5137)
B.Péter Creative Commons License 2001.12.15 0 0 5146
Nem vagyok egy panaszkodós tipus, csak nagyon szomorú voltam, hogy palira akartak venni.
Popovics Úr műhelye pedig nekem nagyon messze van, sajnos nem tudom megvárni az autó elkészültét, így zuglóból Érdre, 2x + retúr, az napközben igen sok idő
Egyébként a Pólusban vettem a kisautót, a Játékdzsungelben.
Metróba nem járok, mert az egyik legszemetebb cég, és sokat kell várni a pénztárnál.
Üdv.
Ps.: Axa, megkaptam a levelet, válasz megy mailben!
Előzmény: nippon (5144)
BlackStar Creative Commons License 2001.12.15 0 0 5145
a metróban ilyet lehet(ett) kapni (nem is olyan rég láttam) SAAB 95 illetve 93 volt összepárosítva Mercedes-szel és Bömössel :))))))
Ésszerű termékkapcsolás... A SAABot akkoris megveszik, ha rásóznak hozzá egy Bömmert is... :))
Előzmény: Törölt nick (5139)
nippon Creative Commons License 2001.12.15 0 0 5144
Szia B.Péter!

CSak ne fogd vissza magad rajta-rajta. Ez a topik szerepe, hogy a hiányosságokra fény derüljön. Sajnos a topikban sem először panaszkodnak erre a szervízre, személyessen meg még többen! Amúgy szerintem kib... drágán dolgoznak és ... ! A honlapon van még egy pár szerelő azokkal miért nem próbálkozol? Sajnos semmilyen visszajelzés nincs róluk - kivéve Popovics - pedig (szubjektiv) de nekem egy némely jóval szimpatikusabb mint a Sziki-Car.
ÜDv, próbáld élvezni ismét az autódat, LG

Előzmény: B.Péter (5140)
nippon Creative Commons License 2001.12.15 0 0 5143
Sziasztok!
Hol?Hol? Nekem is! Nekem is!
LG
Előzmény: B.Péter (5133)
lore Creative Commons License 2001.12.14 0 0 5142
Vagy van, de nemcsak az ABS, hanem a visszajelzo kis lampaja is elromlott :-)))
Luzer-ujzer meg boldog, hogy nincs neki! :-P
Előzmény: MiSaab (5141)
MiSaab Creative Commons License 2001.12.14 0 0 5141
Látod! Az enyémben nincs ábéesz.Legfeljebb a bemelegedés..... (C)Kopirájt All Rigths Reserved
:D
Aki érti érti...
Aki nem az nem... :I
B.Péter Creative Commons License 2001.12.14 0 0 5140
Hali Mindenkinek

Elhoztam a 9000-t Sziki Úrtól.
A végösszeg 142e volt, hütő csere, fékjavítás, és egyéb nyalánkságok.
A legszebb pedig az egészben az volt, hogy du. fél 3-kor mondja, hogy kész az autó mehetek érte, ment vele egy kört, minden rendben.
Kissé szomorúan betértem a telepre /csak az összeg miatt/, beülök, beinditom, hát nem alszik el az ABS lámpa, szólok a szerelőnek, nézzük meg hogy miert van ez a gond. Computer rá, törlés, marad égve, próbaút, ABS nem müxik. Computer újra, már hárman próbálják megszüntetni a hibát, még egy próbakör, semmi változás. Autó be műhelybe, megállapítják, hogy elektronikus hiba, ilyenker már az autóm nagyon öreg, nagyon rossz, és ez nem az ő hibájuk. Fél óra múlva kiderül, hogy a motor tisztitásánal valami kosz került be az elektronikus rendszerbe, és mire kész lett du.5 óra volt.
Az egész történetben az a szomorú, hogy ezen a havas úton nem vették észre, hogy égve marad az ABS lámpa, és nem is müködik a rendszer. Az autó pedig tökéletesen meg van javítva.
Bocsánat, ha valakit untattam, csak ki kivánkozott belőlem.

EdeBácsi:
Pólus center, Játékdzsungel. A Pannonnal szemben van a hátsó részen.
Üdv mindenkinek

Törölt nick Creative Commons License 2001.12.14 0 0 5139
a metróban ilyet lehet(ett) kapni (nem is olyan rég láttam) SAAB 95 illetve 93 volt összepárosítva Mercedes-szel és Bömössel :))))))

ki hallott az 9x után 9-3x-ről?

Előzmény: B.Péter (5133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!