Keresés

Részletes keresés

onobody Creative Commons License 2001.10.04 0 0 664
Jó ötlet ez a játék dolog, az én kutyám
teniszlabdákkal szokott játszani , preparálok
neki egy labdát.
Talán elég ,ha csak bedörzsölöm gombával.

Engem is érdekel , mélyedj , csak mélyedj!!

Ma kirántottam a tegnap szedett özlábakat , az
volt a vacsora.
Mmmm... , isteni volt.

Üdv Onobody

Előzmény: Salax (662)
lujza Creative Commons License 2001.10.04 0 0 663
Csak mélyedjél, időnk éppen lenne. :)))
Előzmény: Salax (662)
Salax Creative Commons License 2001.10.04 0 0 662
>Ugy képzelem menni foga a dolog , van esetleg valakinek evvel kapcsolatban tapasztalata?
Azt nem tudom, hogy menni fog-e, mert még nem próbáltam. De nemigy szokták...
Szarvasgomba-kereső kutya betanításánál, a kölyök állatnak olyan játéka (labda, baba, nyúl) van, aminek a belsejébe kis szarvasgomba maradékot rejtettek. Ezzel játszatják, dobálják neki, késöbb eldugdossák különböző helyekre, és ha megtalálja, jutalomfalatkákat kap. A föpróba az, ha egy idegen, egy idegen helyen elássa a "játékot", és a kutyának meg kell azt találnia.
Egyesek szerint jó, ha a kölökeb, idönként más, betanult jószágokkal együtt vadászik, mert úgy jobban rögzülnek a viselkedésminták. De itt más feltételek is kellenek, amiknek a tárgyalásába most nem mélyedek bele.
Előzmény: onobody (657)
Salax Creative Commons License 2001.10.04 0 0 661
>Azonnal elvenném az oklevelét az ilyen gombavizsgálóknak,
Ugy van. A kettő nagyjából annyira hasonlít egymásra, mint az egyik tök a másik tojásra.
Előzmény: Lactarius Curtis (653)
lujza Creative Commons License 2001.10.04 0 0 660
Miért nem kunszt, lila pereszkemaradványokat is hajigálok,aztán semmi, sehol...
Előzmény: andreja (659)
andreja Creative Commons License 2001.10.04 0 0 659
Na igen, amirol en meseltem, ott a fak is a kornyekrol vannak ultetve.
Mi itthon a lila pereszket sikeresen honositottuk, de azt hiszem az nem kunszt.
Előzmény: lujza (656)
andreja Creative Commons License 2001.10.04 0 0 658
Majd az lesz a vege, hogy lerakod a kilo kolbaszt az ut szelere, a kutya meg odahordja ra a tiz kilo gombat az erdobol.
Előzmény: onobody (657)
onobody Creative Commons License 2001.10.03 0 0 657
Nekem sem honosodott még meg semmi a kertben
pedig probálkozom vele.

Szoval, ma is voltam gombászni ,
egy nagy kosár piruló őzlábgomba és nagyspórás
csiperke az eredmény.
Szomoruan láttam hogy a lilatönkü pereszkék
hogy leöregedtek ebben a nagy melegben.
A csiperkék viszont gyönyörüek, a hétvégén
a pusztába megyek ki csiperkézni.

A kutyámat tanitgatom gombászni , minden gomba alatt talál egy karika kolbászt.
Ugy képzelem menni foga a dolog , van esetleg valakinek
evvel kapcsolatban tapasztalata?

Üdv Onobody

lujza Creative Commons License 2001.10.03 0 0 656
:) Valószínű a fenyővel van baj. az erdőben hosszú tüsijű fenyő van, a kertben meg 1 normandiai, meg 2 ezüstfenyő...

Az őzlábra viszont haraxom, tök olyan itt az erdő, mint amott, s itt mégse nő. :((((

Előzmény: andreja (655)
andreja Creative Commons License 2001.10.03 0 0 655
Ne add fel!!

Elso tanitomestereim lassan ket evtizede rendszeresen a kerti fak ala szorjak ki a gombapucolas maradekat, es varganyat vagy rokagombat ugyan nem, de egyes mikorrhizas gombakat sikerult meghonositani, tobbek kozott erdesnyelu tinorut es _riziket_ (lucfenyos) is.

Előzmény: lujza (654)
lujza Creative Commons License 2001.10.03 0 0 654
Nem idén volt, 1-2 éve, a Lehelen, valszeg nem fehér galóca, mert a környéken lakik egy bácsika, az eszi ezt a gombát, hosszú évek óta, s köszöni, jól van.. :)

Mindenesetre én békén hagyom.
Most is van a kertben egyébként 3 féle gomba: ez a fehér, az, amiről küldtem képet, s egy kis pöfike csoport is van.

Ez utóbbi feltehetőleg azért, mert odahajigáltam a gombapucolás maradékát. :)))

A rizikét bezzeg hiába hajigálom a fenyő alá, az őzlábat meg az erdőbe mellettünk. Pedig a termőhelyük 3-4 km-re van a házunktól, olyan nagy különbség nem lehet a talajban, s mégse akarnak kinyőni. Úgy látszik, lelkük van.. :((((

Előzmény: Lactarius Curtis (653)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.10.03 0 0 653
Azonnal elvenném az oklevelét az ilyen gombavizsgálóknak, mert a fehér galóca és a harmatgombák már csak a lemezek színe miatt sem hasonlítanak egymásra, ráadásul a galóca mikorrhizás...valószínűleg egyiküknek sem volt igaza és egy tarlógombát találtál, idén elég nagy szezonja van.

LC

Előzmény: lujza (651)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.10.03 0 0 652
Az első valszeg szürke tölcsérg., a második a törékeny galambgombára hasonlít, de a fenyő alatt növő lilás színű galambgombák (mint pl. a fenyő galambgomba) általában nagyon csípnek, ezért ehetetlenek (kissé mérgezőek). A harmadik feketésvörös galambgombára hasonlít, de így nem lehet meghatározni, célszerű helyben megkóstolni.

LC

Előzmény: lujza (651)
lujza Creative Commons License 2001.10.02 0 0 651
Én is felraktam 1-2 képet a hétvégéről.
Ide:
http://forum.internetto.hu/hozzaszolas.php?topicid=417&hol=0&ldate=inetto
(119-122)

Megnézhetnétek, hogy milyen gombákok.
Én kocagombász vagyok, ugyanis, az őzlábat, meg 1-2 gombát ismerek, azt le merem szedni, a többire csak kíváncsi vagyok...

Ja, a kertben nő még egy fehér, 1x elvittem 2 gombavizsgálóhoz, az egyik azt mondta, fehér galóca, a másik meg azt hogy harmatgomba, úgyhogy azt feladtam... :((

Előzmény: Lactarius Curtis (650)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.10.02 0 0 650
Mindenkinek ajánlom a http://speedy.mht.bme.hu oldalon található több, mint 100 képet a hétvégi gombász-kirándulásunkról. A legszebb a fenyőerdő szélét elborító légyölő galóca csoport volt.
üdv,
Curtis
lujza Creative Commons License 2001.09.28 0 0 649
Gombapástétom (lefagyasztható):
Szalonnán, vagy egyéb zsiradékon megfonnyasztani hagymát, bele az őzlábat apróra vágva, só bors, petrezselyem és az egész ledarálva.

Kihűlés után mehet a fagyasztóba...

Gombakrémleves, töltelék húsokba, gombakrokett, pizza, melegszendvics, miegymás.....

Asszem, már írtam, de annyira jó, hogy nem árt megismételni...

Előzmény: n0ri (648)
n0ri Creative Commons License 2001.09.28 0 0 648
Tegnap életem párja állított be egy halom őzlábgombával, adtam a szomszédoknak is, de ennek ellenére egész este gombát rántottam ki. Finom volt. Néhányat, amit nem volt kedvem már kirántani, apróra vágtam és lefagyasztottam, ízesítőnek, de lehet, ez nem jó ötlet. (Hogy honnan hozta, nem tudom, vagy a Mátrából vagy a Hortobágyról, az előbbi a valószínűbb)
Előzmény: lujza (645)
Salax Creative Commons License 2001.09.28 0 0 647
Jahh!
Persze csak ha bírjátok a hétfőnkénti 37 új, vagy olvasatlan levelet.
(Persze ez nem általános - sajnos)
Előzmény: Lactarius Curtis (644)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 646
A hét végén egy felénk nem túl gyakori gombát találtam, aminek nagyon örültem. Mert olyan szép. Zöld harmatgombát.

Említést a sok szegfűgomba érdemel még, ill. a legelőn találtam Sziki csiperkét és Szélesszájú pöfeteget is.

lujza Creative Commons License 2001.09.25 0 0 645
Én gombamérgezést kaptam.....
A rengeteg őzlábtól, amit enni kellett... :))
Előzmény: Lactarius Curtis (644)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.09.24 0 0 644
Most már tényleg mindenkinek ajánlom a galóca levelezőlistát, mert szuper beszámolókat lehet olvasni a hétvégi kirándulásokról! Feliratkozás:
http://mail.kapu.hu/mailman/listinfo/galoca
vagy küldeni kell egy e-mail-t, a subject vagy a body részbe "help" szöveget írva a galoca-request@kapu.hu címre.
Amúgy a hétvégén sokféle gombát találtam, legjobban az ízletes vargányáknak örültem.
üdv,
LC

iddiko Creative Commons License 2001.09.23 0 0 643
Koszi szepen, LC, mindjart indulok is :-)
Előzmény: Lactarius Curtis (642)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.09.22 0 0 642
A Fehérvári úton, a Skála melletti piacon, hétvégén biztos nyitva van kb 10-18 óra között (ez tipp).

LC

Előzmény: iddiko (641)
iddiko Creative Commons License 2001.09.22 0 0 641
Sziasztok!

Egy kis segitseget kerek szepen: meg tudna mondani valaki, hol lehet Budapesten megvizsgaltatni az erdoben szedett gombat? Cim, nyitvatartas, stb....

Koszonom szepen!

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.21 0 0 640
Nagyszerű, jó a tipped. :))
Előzmény: onobody (639)
onobody Creative Commons License 2001.09.20 0 0 639
Hihetetlen - micsoda véletlen , melyik
voltál te?
A barna baseballsapkásra tippelek.

Ma is voltam gombászni , most másfelé.
Szedtem egy nagykosár bimbóspöfeteget , érdes
tinoru is volt néhány , aztán dióizü galambgombát,
sereges tölcsérgombát , persze piruló őzláb is
volt bőségesen .
Minden tele volt szegfügombával , de nem volt türelmem
szedni , mert szunyog is volt bőségesen.
Gyilkosgalócát én is láttam , pedig ritkán
találok errefelé.

Arany tinorut még sosem láttam , kár hogy nem
én találtam meg.

Üdv Onobody

Előzmény: Törölt nick (637)
lord Creative Commons License 2001.09.20 0 0 638
Bocs mindenkitől, de nem volt időm gombás történeteket írni, majd bepótolom.

Viszont a jó hír (milyen rendes vagyok, hogy szólok nektek), hogy kikeltek a tavalyelőtt beoltott tönkből a laskák a kert végében. Fotók itt: http://www.prograph.hu/laska1.jpg egészen laska6-ig. Gyönyörűek:) és egy csomó pici is kezd jönni. Nézzétek csak meg.

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.20 0 0 637
Te voltál az? A vezetőnk még mondta is, hogy ismer Téged látásból. Most nagyon meg vagyo lepve. Hát -, akkor szervusz.

Nekem tegnap ott az volt a legnagyobb élményem, hogy találtunk néhány darab Arany tinórut! Már meglehetősen rossz állapotban voltak, de mégis csak megtaláltuk. Többiek szedtek ott egy csomó Nagy őzlábgombát meg Piruló őzlábgombát. Én beértem úgy egy bő kilónyi Nyárfa érdestinorúval.
Találtam még arra, úgy egy kilónyi Húsbarna pénzecskegombát. És egy gyönyörű Májusi pereszkét (1 db).

Eredetileg nem ide indultunk, hanem máshova, de a kedvenc helyet nem tudtuk megközelíteni, a nagy sárban elakadt volna az autónk. Így eljöttünk ide, ebbe az erdőbe.

De voltunk még másutt is. Ott ismét találtam egy számomra nem gyakori gombát, aminek nagyon örültem: Farkastinorút (három darab). Nagyon sok változékony pöfeteget szedtünk és Sárguló pereszkét is találtunk számolatlanul. Ráadásul abban az erdőben nagyon sok Gyilkos galócát is találtunk.

Előzmény: onobody (636)
onobody Creative Commons License 2001.09.19 0 0 636
Szia Kopáncsi!

Véletlenül nem veletek találkoztam ma gombászás
közben Kopáncson?
Miközben gombával jól megrakott kosarammal
sétáltam egy erdősávban , egy csapat gombásszal
találkoztam .
Akkor nem jutott eszembe , de azóta mmeggyőződésemmé
vált , hogy ti voltatok azok.
Remélem azért hagytam magam után némi gombamaradékot.

Üdv Onobody

onobody Creative Commons License 2001.09.18 0 0 635
Ja... , a nitrogéndus talajban biztosan van valami , én akác erdősávban találtam a pöfetegeket.

Üdv onobody

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!