Keresés

Részletes keresés

Replay Creative Commons License 2019.05.16 0 1 41906

Nem kötelező, de utólag rá lehet fogni a sikertelenséget.

Előzmény: Párizs73 (41905)
Párizs73 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 41905

"amire te azt mondod, hogy nem kötelező" Nem csak én mondom, tényleg nem kötelező. Semmilyen szerződés nem kötelezi a tagokat, hogy minden terméket megvegyenek és szintén semmilyen szerződés nem kötelezi a tagokat, hogy képzésekre járjanak. Az emberek a saját hiszékenységük miatt csinálják , mert egyszerűbb a bálványként kezelt gyémántokra hallgatni, mint gondolkodni. Ugyanolyan mint ha valaki fanatikusan követ egy politikai vezetőt, vagy vallási vezetőt. Nem kötelező, de emberek mégis csinálják.

Előzmény: ElPresidente79 (41903)
Párizs73 Creative Commons License 2019.05.16 0 1 41904

Aztán meg az úgynevezett"  kulcsemberséggel" nagyon kevesen érnek el eredményt, és valóban inkább ellenszenvet váltanak ki. Azonban " kulcsembernek" sem kötelező lenni a regisztrált tagoknak, csak elhiszik a szemináriumon amit a gyémántok mondanak és közben elfelejtenek gondolkodni.

Előzmény: ElPresidente79 (41903)
ElPresidente79 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 41903

Nyilván, de aki eredményt akar elérni, hiába a józan ész, pont azt sulykolják bele, amire te azt mondod, hogy nem kötelező, vagyis a kulcsemberséget. Hála istennek csak a pénzem bánta, annyira nem voltam elvakult, hogy a barátaimat és ismerőseimet elmarjam magam mellől, mert logikusan gondolkodnak és emiatt negatívnak vannak beállítva. Nem azt mondom, hogy ez a rendszer nem működő képes, de nagyon sok a beetetés és a hazugság és itt a baj és ebből fakad az ellenszenv is.

Előzmény: Párizs73 (41902)
Párizs73 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 41902

Azok aki beregisztrálnak és rendelnek a cégtől néhány terméket azzal alapvetően nincs gond. Azonban akik vakon követve a felső vonalukat komoly pénzeket elköltenek mindenféle szemináriumra, főleg a drágább három napos képzésekre és szintén a felső vonal tanácsára minden terméket megvesznek, nem nézve az árat és nem foglalkozva azzal, hogy szükségük van e arra a termékre, mindenáron 100%-os termékfelhasználók akarnak lenni, na az nagy ostobaság. Ha valaki belép egy ilyen rendszerben gondolja át, hogy mit bír el a pénztárcája és mire van szüksége, de ott az emberek fejébe a lila köd, hogy gyémántok akarnak lenni. Aztán nem lesznek azok. Egyébként hagyományos vállalkozásokba például az építőiparban sokkal több pénzt lehet bukni mint az MLM-ben. Azonban egy bérből fizetésből élő átlagos embernek ha 100000. forintot bukik az is sok pénz. Persze a bukás elkerülhető lenne, ha az embereknek lenne annyi józan eszük, hogy nem költenek sok pénzt a képzésekre és nem vesznek meg minden kacatot amit a felső vonal ajánl. Mert egyébként tényleg nem kötelező a rendszeres termékvásárlás és nem kötelező a képzésre járás sem. Azonban a rendszerbe regisztrált emberek annyira " motiváltak", hogy mennek mint a vak ló a kerítésnek és a józanul gondolkodó barátaikra haragszanak meg. Láttam ilyet bőven a saját ismeretségi körömben.

Előzmény: ElPresidente79 (41900)
Párizs73 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 41901

Azok aki beregisztrálnak és rendelnek a cégtől néhány terméket azzal alapvetően nincs gond. Azonban akik vakon követve a felső vonalukat komoly pénzeket elköltenek mindenféle szemináriumra, főleg a drágább három napos képzésekre és szintén a felső vonal tanácsára minden terméket megvesznek, nem nézve az árat és nem foglalkozva azzal, hogy szükségük van e arra a termékre, mindenáron 100%-os termékfelhasználók akarnak lenni, na az nagy ostobaság. Ha valaki belép egy ilyen rendszerben gondolja át, hogy mit bír el a pénztárcája és mire van szüksége, de ott az emberek fejébe a lila köd, hogy gyémántok akarnak lenni. Aztán nem lesznek azok. Egyébként hagyományos vállalkozásokba például az építőiparban sokkal több pénzt lehet bukni mint az MLM-ben. Azonban egy bérből fizetésből élő átlagos embernek ha 100000. forintot bukik az is sok pénz. Persze a bukás elkerülhető lenne, ha az embereknek lenne annyi józan eszük, hogy nem költenek sok pénzt a képzésekre és nem vesznek meg minden kacatot amit a felső vonal ajánl. Mert egyébként tényleg nem kötelező a rendszeres termékvásólás és nem kötelező a képzésre járás sem. Azonban a rendszerbe regisztrált emberek annyira " motiváltak", hogy mennek mint a vak ló a kerítésnek és a józanul gondolkodó barátaikra haragszanak meg. Láttam ilyet bőven a saját ismeretségi körömben.

Előzmény: ElPresidente79 (41900)
ElPresidente79 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 41900

Így értettem a telítődést, ahogy te leírtad, nem pedig a hagyományos értelemben. Ez a rendszer kb. ennyit tud és elég nehéz már új embereket behozni vagy behozod de nem csinál semmit, nem rendel stb. Továbbra is tartom, hogy nagyon túl vannak árazva a termékek és most már a képzés is. Sőt jelenleg stagnál itthon, legalábbis ezt vettem észre. Engem már ilyen szinten nem érdekel amúgy, leírtam a tapasztalataimat és azt is, hogy nagyon kell vigyázni, mert ez a semmibe nem kerül dolog ordas hazugság. Igenis oda kell kérdezni keményen és ha jönnek a kifogások meg a kérdések kikerülése a válaszok helyett, akkor meg kell fordulni és elmenni. Előszeretettel mondják ilyenkor, hogy negatív vagy...:)

A másik is igaz, elég szar volt felső vonalam. :)

 

Részemről ennyi volt. Ki kellett írnom magamból amit gondolok.

Előzmény: Párizs73 (41899)
Párizs73 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 41899

" Ez is egy telített piac már itthon és ahogy minden más vállalkozásnál, " Az Amway Hungária a kb 30. ezer regisztrált tagjával nem tud piaci telítődést előidézni, mint ahogy a többi MLM cég sem. Az emberek többsége ráadásul  hagyományos, bolti kereskedelemben vásárol. Tehát az MLM soha nem tud piaci telítődést előidézni, azért sem mert a tagok létszáma már régen nem növekszik, csak a kilépők helyébe új belépők lépnek. Egyébként Te még az Amwayon belül is nagyon sz@r felső vonalat foghattál ki, bár nem egyedi eset mert az ismeretségi körömben  rengeteg ilyen történetet hallottam. Rendezvényekre elköltött sok pénz, olyan termékek megvásárlása amire az illetőnek nincs is szüksége, de hát a szponzor mondta ezért megvette stb

Előzmény: ElPresidente79 (41895)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.16 0 0 41898

Mi a véleményed: ha kapcsolatépítésben erősebb vagy, eredményesebb lettél volna? 

Előzmény: ElPresidente79 (41897)
ElPresidente79 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 41897

Igen, ez 100-200 PÉ

Előzmény: Törölt nick (41896)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.15 -1 0 41896

A "saját pontérték" az n21-es kulcsember pontokhoz tartozik?

Vagy amwayes kifizetési feltétel?

Előzmény: ElPresidente79 (41894)
ElPresidente79 Creative Commons License 2019.05.15 0 0 41895

Nekem hiába, mivel keményen nyomattam, mentem, csináltam, annyi, hogy nem hazudtam le a csillagos eget senkinek, még a termékeket is csak Amway-t használtam, 100% termékfelhasználó voltam (kivéve a nagyon drága cuccok, mint a lábasok ilyenek, mert horror áron vannak). De azért ne vicceljünk, hogy egy 750 grammos fehérje por 18 ezer forint árrés nélkül. Annyival nem jobb az 1-2 kilós Bioteches vagy Scientic nutritionnál. Persze ilyenkor kapod meg azt, hogy a saját üzletedből vásárolj stb. de alacsony szinteken nincs pénzed és a visszaforgatott bonus elenyésző a kifizetett összeghez képest. A másik amit szeretek a kuponok. 50 pontértékenként kapsz egy 3000 -es kupont. Vagyis 35ezer forinttért jár egy. Vicc. A leckét megtanultam. :) Jól van ez összerakva amúgy, nem véletlen nem mindenki sikeres. Ez is egy telített piac már itthon és ahogy minden más vállalkozásnál, itt is azok vannak magas szinten, akik ideje korán kezdték el. Vagy sok tőke kell hozzá és és szerencse, hogy olyan embert hozz be az üzletbe aki szintén teper, jó a kapcsolati tőkéje és van pénze is. Ezeket persze nem mondják el.

Most gondoljuk el, ha ennyire könnyű lenne és nem kellene pénz hozzá, mindenki ezt csinálná. Aki teheti szerintem jobban jár egy saját vállalkozással. Most én is efelé mozdultam el. Inkább várok még egy kicsit, de meglesz az.

Előzmény: Replay (41893)
ElPresidente79 Creative Commons License 2019.05.15 0 0 41894

A kezdetekben a saját pontérték meg a legyél ott minden rendezvényen pontok. Ugyanis ezek nagyon sok pénzt emésztenek fel, márpedig aki ebbe belevág készüljön fel rá, hogy nem kevés összege fog elmenni rá. A felső vonaladnak pedig érdeke, hogy elmenj és Ő is minél több emberrel legyen ott. Az előadásokat is nem véletlenül állandóan ugyanazok tartják. Ma már sokkal nehezebb megcsinálni az ott hallott siker történeteket, nem véletlenül, csak ez is sokszor kimarad a mindenki meg tudja csinálni csak bele kell tenni a munkát (meg egy valag pénzt) mantra mögött. Az igaz, hogy elkezdeni elég 10ezer forint, csak a folytatás nem mindegy. :)

Előzmény: Törölt nick (41892)
Replay Creative Commons License 2019.05.15 0 0 41893
Előzmény: ElPresidente79 (41890)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.15 -1 0 41892

Melyik pont okozta a legtöbb nehézséget?

Előzmény: ElPresidente79 (41890)
ElPresidente79 Creative Commons License 2019.05.15 0 0 41891

Nem volt online hálózatépítés. Közösségi média is csak a szokásos és alapvető dolgokra fókuszált (face, insta). Személyes kapcsolatok, ismerkedés stb. volt a kijelölt út.

Előzmény: Párizs73 (41889)
ElPresidente79 Creative Commons License 2019.05.15 0 0 41890

Nem változott, ua. maradt.

Előzmény: Törölt nick (41888)
Párizs73 Creative Commons License 2019.05.15 0 0 41889

A vezetők a N21-ben korábban is nagy pénzeket tettek el a képzésekből. Az a gyémánt vonal ahová Te beléptél foglalkozott Online hálózatépítéssel is, vagy csak nyomták az ezeréves hagyományos mantrákat?

Előzmény: ElPresidente79 (41887)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.15 -1 0 41888

"Ezzel a kulcsemberséggel az a baj, hogy ha nem futsz fel vagy nem érsz el egy bizonyos szintet, addig irdatlan sok pénz megy el."

 

Régen láttam az n21-esek kulcsember pontjait, ha leírod, elolvasom, kíváncsi vagyok történt-e változás?

 

Előzmény: ElPresidente79 (41882)
ElPresidente79 Creative Commons License 2019.05.15 0 0 41887

Persze, elolvastam. Többsége ismert a számomra is. Az árak tekintetében van pár változás és az N21 új alkalmazást fejlesztett mobilra. Havidíjas, nem is olcsó plusz kredit rendszeres azon belül is, ami szintén nem 2 forint. Véleményem szerint full lehúzás lett a régihez képest. Van ám ott is pénz dögivel. BBS jegy 4000Ft, WES jegy ami 3-4 havonta van pedig 35000Ft plusz úti ktg. és szállás. Nyílt marketing (open) 800 forint, az hetente van.

Előzmény: Párizs73 (41886)
Párizs73 Creative Commons License 2019.05.15 0 0 41886

Amit az előbb belinkeltem olvastad?

Előzmény: ElPresidente79 (41885)
ElPresidente79 Creative Commons License 2019.05.15 0 0 41885

N21, a gyémánt vonalat nem írnám le ha nem muszáj. :)

Előzmény: Párizs73 (41884)
Párizs73 Creative Commons License 2019.05.15 0 0 41884

Melyik képzési rendszerben, melyik gyémánt vonalon erősítetted az Amway " jó hírnevét"? http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=151256695&t=9015742

Előzmény: ElPresidente79 (41882)
kellyboy2006 Creative Commons License 2019.05.15 0 1 41883

... nézőpont kérdése, amit ebbe beletoltál pár 100.000-ből már olyan másodállású vállalkozások hozhatók létre, amik nem évek múlva fogja elérni azt a szintet, hogy "megérje rá kiváltani a vállalkozóit", vagy realizálni tudj, profitot, vagy egyáltalán bevételt. 

 

Igaz itt évek óta csak ezt hantázzák  mantrázzák:-)

 

Persze, hogy nem komoly, csak az általános "sztereotípiákat" copyztam ide :-)

 

 

 

Előzmény: ElPresidente79 (41882)
ElPresidente79 Creative Commons License 2019.05.15 0 0 41882

Értem :) Pont, hogy igyekeztem betartani, volt hónap amikor sikerült is. Ezzel a kulcsemberséggel az a baj, hogy ha nem futsz fel vagy nem érsz el egy bizonyos szintet, addig irdatlan sok pénz megy el. Vegyük csak a havi 100 PÉ-t. Ez kb. 60ezer forint. Amíg nincs jelentős ügyfél köröd, addig nem jön eladásból pénz, tehát javarészt a te pénzed bánja. Aztán ott a képzési rendszer ami változott és jelenleg full online, megemelt összeggel, ez is havi 9-10 ezer forintos kiadás. Aztán a szemináriumok, amik utazási költséggel és szállással együtt szintén 60-70 ezret kóstálnak.

Magasabb szinteken, ha eléred, már könnyebb, mert a bónuszok amik a számládon maradnak, fedezik a rendeléseid költségének egy nagyon jelentős részét, de addig el kell jutni. Eddig a pontig maximum eladásokból van pénzed, de ez szintén elenyésző összeg a 12-18 százalékos szintig. A rendszerből pénzt kivenni csak adóhatóságnál bejegyzett vállalkozással tudsz, addig max csak visszaforgathatod a lovét, tehát minimum egy egyéni vállalkozói szükséges hozzá, ami havi plusz költség, tehát jó esetben csak 21%-os szinttől éri meg.

Mivel általában másodállásként tudod csinálni munka mellett szabadidőben, nem kevés időt belefektetve (ha valóban komolyan tolod), így gyakorlatilag másodállás (szép családi életnek fuccs is).

Amúgy a termékek mint mondtam valóban nem rosszak, de a konkurenciához képest alsó hangon 3-4x-es a túlárazottság. Így azért eladni sem hú de könnyű, eleve pénzes embereket kell megkörnyékezni. Akinek a kommunikációja nulla, az ezt el is felejtheti. A felső vonaladnak is addig vagy fontos, amíg tepersz, de ha valami egyszer nem úgy jön össze megnézheted magad (méghogy nincs nyomás).

Jelenleg amúgy elég jelentős a visszaesés, pl. gyémánt szinten is.

 

Egy vállalkozásba nyilván több tőke kell és nehezebb is elindulni vele, de nem kellene lehazudni a csillagos eget és beetetni az embereket az MLM-el, ha pedig logikus kérdéseket teszünk fel, legyenek kedvesek válaszolni. AZ a baj, hogy engem is jó ismerős vitt bele és akkor nem igazán gondoltam végig mert megbíztam benne. Így megy ez.

 

Kb. ennyi. :)

Előzmény: Replay (41881)
Replay Creative Commons License 2019.05.15 0 1 41881

Nem komoly tőle csak leírta azt, amit itt csilliószor olvastunk már. De azt kifelejtette, hogy azért nem voltál sikeres, mert nem tartottad be a kulcsemberség összes pontját és lusta vagy és nem voltál etikus blablabla. :)))

Előzmény: ElPresidente79 (41880)
ElPresidente79 Creative Commons License 2019.05.15 0 0 41880

Most nem tudom eldönteni, hogy ez szarkazmus akart-e lenni vagy komolyan gondoltad? :) Ha szarkazmus akkor legközelebb pls.../s. Így át fog jönni. Ha mégis komolyan gondoltad, akkor minden gondolatot nagyon gyorsan tudok megcáfolni. :)

Előzmény: kellyboy2006 (41879)
kellyboy2006 Creative Commons License 2019.05.15 0 1 41879

"A pénz pedig csak megy, nem is kevés" 

"1 év és pár százezer forintom bánta."

 

Ilyet nem szabad mondani...

 

Nincs kockázat, sokkal kisebb befektetés igényel, mint egy "hagyományos vállalkozás", nem kell hozzá aktívnak lenni, nem kell vállalkozói, egy ceruza az összes költség, nincs telefonszámla, mert van skype, amúgy meg passzív jövedelem..

 

és vedd tudomásul, minden ami 12-21% jutalék bevételed volt az igenis passzív jövedelem nincs olyan, hogy levonod a költségeket, meg hogy pár 100.000-et Te fizettél be.  Te passzívan pénzt kerestél 1 év alatt! :-)  stb.

 

 

Ezeket szabad.

 

"Amúgy a termékek valóban nem rosszak, de túlárazottak, nem is kicsit"

 

Multi level

( több szintű jutaléknak, valahol be kell épülnie ahhoz, hogy ki lehessen fizetni )

Előzmény: ElPresidente79 (41878)
ElPresidente79 Creative Commons License 2019.05.15 0 0 41878

Üdv!

 

Nem nagyon fórumozok magyar oldalakon, de javaslom annak, aki ilyen Amways megoldáson gondolkodik, felejtse el! 1 évig voltam tag és elég is volt belőle köszönöm, pedig mindent csináltam, ahogy kell! Maga a rendszer valóban működik elméletben, de ha racionálisan nézzük, egy most belépőnek egy telített piacon hatalmas szerencse (vagy alapból hatalmas ismeretségi kör, akik nem hajtanak el )kell ahhoz, hogy bármit is elérjen az ember és az is jobbára 21%. Nekem 12%-nál sosem sikerült feljebb jutnom. A pénz pedig csak megy, nem is kevés, meg az erőszakosság is, azt pedig, hogy valamire racionálisan érvelsz, szintén nincs válasz, csak a mantra. Ha belekezdesz valamibe logikusan többnyire a szokásos mantrát kapod vissza, mert zero ellenérvet tudnak rá felhozni. 1 év és pár százezer forintom bánta. Soha többet köszönöm. Amúgy a termékek valóban nem rosszak, de túlárazottak, nem is kicsit, különösen a nutrition és az Xs.

Párizs73 Creative Commons License 2019.05.13 0 0 41877

Igen most már megnéztem. A többieknek is célszerű lenne megnézni.

Előzmény: ásítósmacska (41872)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!