Keresés

Részletes keresés

lord Creative Commons License 2001.11.20 0 0 733
Tegnap éjjel néztem Spektrumon egy kövér szakállas faszit, aki bicóval járja be Franciaországot. Az hagyján, hogy eddig is tuti helyeken fordult meg, de most ért Cevennes/ Languedoc vidékére. Nos itt láttuk, hogy részt vesz egy gombakiállításon- gyönyörű volt!

Azonkívül persze meghívást kapott a helyi guru családjához ahol
- előétel gyanánt olajban és fúszernövényekkel eltett "szep" gombát ettek, bár megjegyezték, hogy ők ezt "muson"-nak hívják :) az olaszok meg "porcsini"-nak.
- Meg aztán olyat is ettek, ami lila pereszkés omlettnek nézett ki, meg még valamit, ami vargányás másrtásnak, de ebbe sajnos nem nagyon mentek bele.

Kérdéseim: 1. a "-" jeles nevek ugye egyként a vargánya valamelyik változatát jelölik. 2. hogyan lehet, milyen recept alapján olajban eltenni a gombákat. 3. nálunk ilyen miért nincs. miért csak a szárított?

Levendula Creative Commons License 2001.11.19 0 0 732
jólvanna!
Előzmény: andreja (731)
andreja Creative Commons License 2001.11.18 0 0 731
faj
Előzmény: Levendula (730)
Levendula Creative Commons License 2001.11.16 0 0 730
Bocs hogy csak most. 15 alkalom, kéthetente, 4-4 kirándulás, tavasz ősz. Elég érdekesnek tűnik. Szerintem lehet még menet közben. Alkalmanként 2 óra. nyáron szünet, vizsga X. 20. Jövöre. Aki akar. 100 gombafajta tanítása.
Előzmény: DömDöDöm (729)
DömDöDöm Creative Commons License 2001.11.12 0 0 729
Lev, ez időtartamban, elfoglaltságban mit jelent?
Előzmény: Levendula (728)
Levendula Creative Commons License 2001.11.12 0 0 728
Lehet szerdán is. Nálam nem volt pénz, monták hogy szerdán jöjjek. A "jegyzet" 500 ft. Szóval szerdán még lehet.
Előzmény: Ákosbudapest (727)
Ákosbudapest Creative Commons License 2001.11.09 0 0 727
Ez nagyon jól hangzik,de utánanéztem.A honlap
szerint,ha igaz,7-én volt a beiratkozás.
Ákosbudapest Creative Commons License 2001.11.09 0 0 726
A TIT székhelye a zsombolyai utcában van?
Levendula Creative Commons License 2001.11.09 0 0 725
A TITen indul, jövő szerda, 18 óra. 5000 ft.
Salax Creative Commons License 2001.11.06 0 0 724
Légyölő galócát, pedig valóban lehet találni a Börzsönyben - ha olyan az idő. Most szárazság van, +szél, de a hőőőőő az még megfelelő lenne. Diósjenő, Király-rét, Perőcsény, stb. Bármerre is indulsz, keresd a mohás hegyoldalakat. Ott aztán fölfele.
Sapkát vigyél, meg innivalót, és mond meg valakidnek merre indulsz, hogy ha gond van, a hegyimentők könnyebben rád akadjanak.

Előzmény: Ákosbudapest (723)
Ákosbudapest Creative Commons License 2001.11.05 0 0 723
Köszi szépen.
andreja Creative Commons License 2001.11.04 0 0 722
Kb. februar kozepen erdeklodj az ELTE Novenyszervezettani Tanszeken Dr. Jakucs Erzsebetnel. Mostanaban marc. elejen indul ott tanfolyas.
Előzmény: Ákosbudapest (721)
Ákosbudapest Creative Commons License 2001.11.03 0 0 721
Bár az nem igaz hogy a légyölő galóca még a
légynek se tudna ártani:),de azért szerintem messze ez a legszebb gomba.Viszont más gombák is érdekelnek,és kirándulni is szeretek úgyhogy
részt vennék Budapesten induló tanfolyamon.
Lehet hogy erről volt már itt szó,de azért mégegyszer megkérdezem hogy mikor,és hol indulna,
és mikor és hol lehet rá jelentkezni.Segítségeteket előre is köszönöm.
Ákosbudapest Creative Commons License 2001.11.03 0 0 720
Elkéstem?A könyv amit olvastam,azt írja novemberben tömeges a megjelenése. Főleg az északi vidékeken .Viszont egy internetes oldalon azt írják augusztusban indul a szezonja.Most akkor mi az igazság?
onobody Creative Commons License 2001.11.02 0 0 719
Szia Ákosbudapest !

Nos, ha olvastál gombászkönyvet akkor tudod
hol keresd.
Viszont , hogy tudd , A légyölőgalóca mérgezésbe akár bele
is lehet halni.
A vérkeringés leállhat, eszméletvesztés légzésbénulás következhet be a mérgezéstől.
A párducgalóca is hasonló hatásu , de abba
nem szokás meghalni. Persze előfordulhat!
Egyéb hallucinogén gombák
is vannak Mo.-n.
A könyvtár látogatása elengedhetetlen! :)

Egyébként ha jol emlékszem erről már értekeztünk
a topic történetében.

Üdv Onobody

Előzmény: Ákosbudapest (716)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.11.02 0 0 718
helyesbítek: légyölő galóca
(emúgy szvsz már elkéstél)
LC
Előzmény: Lactarius Curtis (717)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.11.02 0 0 717
Ha nem vagy drogos, mire kell az amúgy súlyosan mérgező gyilkos galóca?

LC

Előzmény: Ákosbudapest (716)
Ákosbudapest Creative Commons License 2001.11.02 0 0 716
Ezek után lehet teljesen felesleges a segítségeteket kérnem,de azért megkérdezem érdemes-e a Börzsönybe vagy a Budai-hegyekbe
Légyölőért mennem.
andreja Creative Commons License 2001.11.01 0 0 715
Erdekes, de igy kivulrol szemlelve nem tunt ilyen tragikusnak a fogadtatas.
Előzmény: Ákosbudapest (713)
Ákosbudapest Creative Commons License 2001.11.01 0 0 714
Nagyon mélyen érintett benneteket ez a "2" sor,
amiből "világosan" kiderült hogy egy lusta,akaratgyenge négylábon-járó drogos zaklat benneteket.
Ákosbudapest Creative Commons License 2001.11.01 0 0 713
Azt hiszem le lettem hordva egy utolsó szemétnek,
pedig se drogos ,se lusta nem vagyok.Ezt is bizonyítja hogy voltam már gombát szedni Bp-en kívűl két alkalommal(bár ez
nem valami sok),és gombákkal foglalkozó szakirodalmat is olvastam.Csakhát még mindig amatőr vagyok,és jó helyeket se ismerek.
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.10.30 0 0 712
Köszönöm a citromgalóca világítást, akkor megkegyelmezek neki. De csak a mérgezettnyíl ipar fellendítéséig :cDDDD
És szerintem nem összetéveszt7tő a gyilkossal, láttam már olyat, nagyonszép darab azis.

Ákosbudapest védelmében megjegyzem, 20 éves korom előtt nekem is több eszem volt. Csakhogy én nem vennék, de ha véletlenül találnék (erre mostanában nemigen szakíthatok lehetőséget), akkor sem biztos, pláne nem csak úgy, arra igenis készülni kell {:c\

Salax Creative Commons License 2001.10.30 0 0 711
Az a hidegfront még nem lesz olyan hideg, hogy (pl.) a szürketölcsér be ne induljon rá.
Az özlábban már én sem bízom. A laska tuti, meg a télifülőke is (két hete már szedtem), csak a szél ne fújjon.
Előzmény: Lactarius Curtis (709)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.10.29 0 0 710
LACTARIUS CURTIS EZENTÚL BARÁTSÁGOSABB LESZ A KÁBÍTÓSZERESEKKEL.

LC

:-)

Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.10.29 0 0 709
Most látom csak az emilcímből, hogy ki is andreja :).
Az árnyékravetődésekről: idén már nem sok esélyt látok mindent feledtető, emlékezetes kaszálásra... most ugyan kegyetlenül zuhog az eső, de a közelgő hidegfront miatt szvsz a tervezett Csúcs-hegyi sétámból téli laskázás lesz :).

Curtis

Előzmény: Salax (705)
andreja Creative Commons License 2001.10.29 0 0 708
Van egy kis erdo, ahol egy szobanyi teruleten annyi kis (es nagy) piros pottyos szokott nolni, hogy nem lehet oda toluk belepni (de nem is kell). Aki azt egyszer meglatja, rogton fogja tudni, hogy a gombakat valoban a torpek ultetik, es peldaul a lista is emiatt lett galoca. Mert lehetett volna pl. varganya is, de ez kicsit olyan mint a colibatus. Csak ennek meg ertelme is van. :)
Előzmény: Salax (705)
andreja Creative Commons License 2001.10.29 0 0 707
Annal is meginkabb nehez beloni, mivel az egyes gombak hatoanyagtartalma jelentosen eltero.
Mennyivel egyszerubb ugyanez a rantott varganyanal: vegy (ember)fejenket 4-6 szep fijatal (gomba)fejet...
Előzmény: Salax (701)
onobody Creative Commons License 2001.10.29 0 0 706
Szia Lactarius Curtis !
Ez igaz , egy kicsit utána mehetne a dolognak.
De egzetértek az előttem szólóval ,abban
hogy lehetnénk barátságosabbak is.
Felhivhatnánk a figyelmet a veszélyekre ,
furcsaságokra, stb.
Ugy egyébként meg érdekes is a téma.
Ráadásul mindig meglódul a topic , ha
megjelenik egy narkós. :)

üdv onobody

Előzmény: Lactarius Curtis (698)
Salax Creative Commons License 2001.10.29 0 0 705
Reménykedem benne, hogy akár még az idény is szervezhetünk... bár én egy kicsit belefáradtam már az árnyékravetődésekbe.
Slx a kiégett
Előzmény: Lactarius Curtis (704)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.10.29 0 0 704
Érdekes, nekem tizenéves koromba' se jutott eszembe, hogy kábítószereket szedjek. Lehet, hogy kicsit "egyszerű" a gondolkodásmódom, de "aki hülye, haljon meg".
Amúgy idén nem szerveztünk egyetlen galóca túrát sem, pedig október elején milyen termés volt... ezt jövőre pótolni kell!

Curtis

Előzmény: Salax (703)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!