Keresés

Részletes keresés

vilmarci Creative Commons License 2002.05.08 0 0 874
Kérlek, küldd el a másik címet, mert most nincs fent a netscape (format + xp telepítés volt), és abban van az összes régi levelem + címem :(
Köszi
VilMarci
Előzmény: szilu4 (872)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.05.07 0 0 873
Köszönöm a választ, elküldtem a kérdezőnek, kiváncsi vagyok, ő is ezt találta-e. Ha még több gombabeszámolót akarsz olvasni, akkor iratkozz fel a galoca levelezőlistára (napi 5-10 e-mail).
Üdv:
LC
Előzmény: szilu4 (871)
szilu4 Creative Commons License 2002.05.06 0 0 872
Szivesen elolvasnám. (Az általad már ismert email címet használd, mert a freemail-t már rég nem használom).

Köszi.

Előzmény: vilmarci (869)
szilu4 Creative Commons License 2002.05.06 0 0 871
Még olvasom a topikot, csak ritkán jutok el addig, hogy írjak is.

A kérdésedre a válasz: Leucocoprinus birnbaumii (ez a gomba nőtt a cserépben, ez egyébkét egy tropusi gombafaj)

http://www.mykoweb.com/CAF/species/Leucocoprinus_birnbaumii.html címen megtekinthető a fényképe.

Jó gombászást, és írjatok sokat, szivesen olvasom az írásokat.

Nekünk nem sok időnk volt az idén gombászni, így a termés is elég gyér: 2 db izletes kulcsmagomba, 5 db fattyú kucsmagomba, 10-12 db gyapjaslábú fülőke, 1/4 db májusi pereszke, sok fagyálló likacsgomba, egy halom pókhálosgomba és egy telep friss kénvirággomba.

Szilu

Előzmény: Lactarius Curtis (868)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.05.06 0 0 870
Engem érdekel, küldd el légyszíves! Köszönöm:
LC
Előzmény: vilmarci (869)
vilmarci Creative Commons License 2002.05.06 0 0 869
Halihó!

Örömmel tudatom mindenkivel, hogy leadtam a gombás szakdolgozatomat! :) Akit érdekel, elküldöm emilben. Köszi mindenkinek, aki segített :)

VilMarci

Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.05.06 0 0 868
Üdv!

Tavaly tavasszal inkább a keleti országrészben volt eső, de nem Szeged, hanem Debrecen környékén. Akkor itt Bp-en gombát nemigen találtunk, ehhez képest idén áprilisban-májusban szinte paradicsomi állapotok uralkodnak, tegnap is esett vagy 30 mm eső. Tiszta víz minden, most is lőg az eső lába, pedig mára már napsütést ígértek. Érdekes, hogy mindenféle tavaszi gombát sikerült találni, de sárgagéva május 1-én egy sem volt. Ma viszont a levelezőlistán üzenték, hogy a Duna árterében már kilószámra lehet szedni (a nyár-fagombával együtt).

Az Élet és tudományt én is szorgalmasan olvasom, csak kár, hogy ritkán írnak gombákról. A hátoldali fotón meg a cikkel ellentétben nem ízletes, hanem bronzos vargánya látható liofilizált állapotban.

...és egy kérdés Szilu-hoz (ha olvasod még a topikot):
Cserépben milyen sárga gomba nő (amit tavaly találtatok)? Én valami Leucoagaricusra emlékszem.

LC

Előzmény: Törölt nick (867)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.06 0 0 867
Irigylem. Tövisalja gombát kb. 3 éve nem találtam Szeged környékén - akkora aszály van. Sárga gévagomba van egyedül. Egy kicsi eső esett - de a galagonya bokrok alatt, ill. az erdőben már nyoma sincs.

Amióta nincs gomba folyamatosan képzem magam "madarászatból" - a hét végén a száraz sziken elgyönyörködtem a Mezei pacsirták játékában, a Sárgarigó énekében és a Rétisasok nászában. Ráadásul akkora példányt láttam, mely' szárnyainak fesztávolsága legalább akkora volt, mint negyedik éves kisfiam.

Gombát mégis láttam. A heti Élet és Tudomány végén őzlábat, vargányát... Vasas Gizella írt a rövid és szép cikket a gombák "fagyasztva szárításáról".

Előzmény: Lactarius Curtis (866)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.05.05 0 0 866
Üdvözlet!

Péntek este a Csúcs-hegyen tövisaljagomba százával, valamint jópár májusi pereszke.
Képek a szokásos helyen ( http://kep.tar.hu/lactarius_curtis )

LC

Előzmény: gombadzo (865)
gombadzo Creative Commons License 2002.05.05 0 0 865
T.Topic!

Kb. fél éves kukkolás után ideje írnom is.

Először is bemutatkoznék,
Kor: 49
Nem: Ffi
Gyermek: 2 leány, de csak az egyik eszi meg a gombát.
Lakóhely: Budaörs
Civilben: mérnök
Gombázós múlt: kb. 20 év

Amiért billentyűzetet ragadtam:
12 kg sárga gévagomba a frissebjéből. Mindig május elsején szedjük, reggel, mert későbbre megelőznek.Helyszin: Duna ártéri erdő, fűzfa.
Legújabb találmányom: kockákra vágva 1 óra pácolódás szójamártásban, olivaolajat a wokba,
fokhagyma, zöldhagyma, ha sistereg, bele a gombát,
de a szója nélkül. 5-6 perc sütögetés után rá a szóját és petrezselymet. Még 2-3 perc és kész.
Kiváló tisztelettel:
Gombadzo.

Goto Creative Commons License 2002.05.03 0 0 864
Na fiúk, mi a helyzet a vargányával tifelétek, én már a hétvégén (máj. 4,5-én) számítok rá..
Goto Creative Commons License 2002.04.29 0 0 863
Bocs rosszul írtam sötétedés utáni gombászós , különbség.
Előzmény: vilmarci (856)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.04.27 0 0 862


Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.04.27 0 0 861
Na most már tényleg feltöltöttem a képeket!
Ne nézzük le a tövisalját, elvégre legalább három Entoloma fajról van szó, csak mi műkedvelők összevonjuk!
LC
Előzmény: andreja (860)
andreja Creative Commons License 2002.04.27 0 0 860
ja meg van mar tovisalja is _dogi_vel :) azt ne erdobe, hanem bozotosba.
Előzmény: andreja (859)
andreja Creative Commons License 2002.04.27 0 0 859
mar volt hetkozben is, sot meg oregecskek is. raadasul kukacosak, ami eleg ritka az elso korben.
Előzmény: Lactarius Curtis (858)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.04.26 0 0 858
Kucsmagombákat keress lomberdőben, ill. hétvégétől szerintem májusi pereszke is lesz!

LC

Előzmény: Maylee (855)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.04.26 0 0 857
Üdv!

2 napos értekezleten voltam a 22-es vonalán a Hárs hegy környékén. A szálló parkjában fattyú kucsmagomba, hegyes kucsmagomba :-). Fényképek estétől a http://kep.tar.hu/lactarius_curtis oldalon!

LC

vilmarci Creative Commons License 2002.04.26 0 0 856
Nekem is lehet kérdésem?
Mi ez a sötétben gombászós móka?
Előzmény: Goto (854)
Maylee Creative Commons License 2002.04.26 0 0 855
Sziasztok!
Kezdő gombász vagyok.Segítségeteket kérem abban,hogy ilyenkor milyen gobmáknak van a szezonja,esetleg melyiket milyen erdőben kell keresni.Lakóhelyem körül megtalálható a fenyő akác,tölgy,nyár.A hely sajátossága,hogy alföld.
Goto Creative Commons License 2002.04.24 0 0 854
Ja, bocs a galócásoknak, de velük csak hétfőn tudok értekezni, ha van kérdésük a sötétben gombászással kapcsolatban, itt tegyék fel.:)
Goto Creative Commons License 2002.04.24 0 0 853
Akkor valszin. ez nálunk helyi adottság, hogy az írtásokban rengeteg a kucsma, de aztán később itt is eltűnnek. Azért ne csüggedj, ha elég kitartó vagy fogsz találni mintánakvalót. Elárulom neked és a kedves olvasóknak, hogy én az olyan helyeken szeretek gombászni, ahol az ember legkevésbé gondolja, hogy lehet gomba (ez azért is van így, mert nem szeretem, ha a nyakamba lihegnek gombászás közben, meg azért is, mert ha egy ilyen helyet kifogsz, akkor ott igen nagy élményben lehet részed a mennyiséget és méreteket illetően, meg azért is, mert egy ilyen lelőhelyen otthagyhatod a gombákat, hogy nőjenek, meg így a spóráikat is el tudlák szórni és nem pusztul ki a teleped), és azokon amik nagyon szem előtt vannak, mert ott sem gondolják, hogy van, pl utak szélén, sőt az utakon, meg még sorolhatnám.
Előzmény: vilmarci (852)
vilmarci Creative Commons License 2002.04.24 0 0 852
Körülnéztem. Nem volt ott az égvilágon semmi :( Valószínűleg egy idő múlva be fognak települni azok a gombák, amik szeretik az ilyen irtásokat, de addigra magasan be fogja nőni a gaz :( Azt hiszem, inkább mégis visszamegyek a jól bevált Vértesbe, ha gombászni támad kedvem (+időm) Legfeljebb még korábban kelek :)
Előzmény: Goto (851)
Goto Creative Commons License 2002.04.23 0 0 851
Nem akarlak elkeseríteni Vilmarci, de azoknál a tuskóknál körül kellett volna nézned, mivel az ízletes kucsma az egyéves erdőírtásokban tömeges, sőt ha utána bevetik az erdő helyét mondjuk kukoricával, még ott is lehet találni (Persze ha előzőleg volt ott kucsmagomba).
Előzmény: vilmarci (844)
Goto Creative Commons License 2002.04.23 0 0 850
Nem akarlak elkeseríteni vilmarci (remélem, neked írok), de azoknál a tuskóknál körül kellett volna nézned, mivel az ízletes kucsma az egyéves erdőírtásokban tömeges, sőt ha utána bevetik az erdő helyét mondjuk kukoricával, még ott is lehet találni (Persze ha előzőleg volt ott kucsmagomba).
Előzmény: vilmarci (844)
kocagombász Creative Commons License 2002.04.23 0 0 849
Kedves Lactarius Curtis!
Köszönöm a segítséget és beszerzek egy térképet.
Űdv.: Kocagombász
Előzmény: Lactarius Curtis (846)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.04.23 0 0 848
Hello,

Ezek annyira "kommersz" kirándulóhelyek, hogy nem is érdemes kimenni! Ráadásul tavasszal csak kevés gombafaj terem, és ezen belül a kucsmagombák inkább a magasabb víztartalmú helyeket kedvelik a száraz bp-i hegyekkel szemben. Érdemes ártereken, patakok mellett és völgyekben keresni a kgb-ket. Én a helyedben elővennék egy Budai-hegység térképet, keresnék rajta Nagykovácsi, Páty, Tinnye, Piliscsaba stb. környékén jó kis - erdőhöz közel eső - patakvölgyeket, és ott próbálkoznék (ha lenne időm). Sárga busszal vagy BKV-val gyorsan kint vagy.

üdv: LC

Előzmény: vilmarci (844)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.04.23 0 0 847
Üdv!

A Pest környéki helyeket nem ismerem, csak egy csehkucsmás mocsárt. Aki ismeri, az meg nem mondja el/meg :-). A budai oldalon Nagykovácsi és Páty környéke jó kucsmagombás helynek számít, de sok a "vadász" és a legjobb helyeket természetesen itt sem verik nagydobra, én is csak véletlenül találtam meg egy-két lelőhelyet. Egyik kedvenc gombás helyemen, a közeli Csúcs-hegyen korábban - állítólag - óriási kucsmagombák nőttek, de az erdőnek azt a részét kivágták, és az irtás helyén a mai napig se találtam mást, mint csoportos pereszkét (ősszel).
Igazán jó kucsmagomba-vidék a Vértes, pl. Szár, Szárliget környéke, illetve egy gombarajongó listatag a hétvégén fényképezett is ízletes kucsmagombát, http://speedy.mht.bme.hu címen ez ellenőrizhető.

LC

Előzmény: Goto (842)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.04.23 0 0 846
Idén már ápr 6-án is találtam, és most 19-én, ezért nem hiszem, a pusztai kucsmagombából fiatalokat lehetne gyűjteni. Ennek a gombának az a rossz szokása, hogy gyorsan öregszik. Habár ilyen gyakori esők mellett lehet, hogy még találsz friss példányokat. Egyszóval nem tudom :-)

LC

Előzmény: kocagombász (843)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.04.23 0 0 845
Sehogyse :-(. Valami nem működik ezzel a beszúrással. A múlt pénteki képeket amúgy a http://kep.tar.hu/lactarius_curtis oldalon meg lehet nézni!

LC

Előzmény: Goto (841)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!