Keresés

Részletes keresés

Salax Creative Commons License 2001.10.29 0 0 702
>senki sem evett még citromgalócát?
De, biztos sokan ettek már, egy részük belehalt, de a többség túlélte.
Ha a hatására vagy kiváncs, elsősorban egy jó erős szívdobogást okoz, (Ha rám hallgatsz inkább egy coitus,) ugyanakkor sápadsz, szédülsz, és hidegen verejtékezel. (Micsoda élvezet!)
Ha mindezek mellett még jól tudod magad érezni, akkor az LSD hatásához hasonló, főleg fokozott fény és hangingereken alapuló vizióid lehetnek, de mindenképp fogadj meg egy jó tanácsot: Ne nézz elötte horrorfilmet!
És ha nem jutsz citromgalócához, nyalogassál varancsosbékát (Bufo bufo). :-)))
Amúgy ennek a gombának a legnagyobb veszéje -szerintem- , hogy könnyen összetéveszthető a gyilkosgalócával.
Előzmény: K. N. Zordonbordon (690)
Salax Creative Commons License 2001.10.29 0 0 701
Kis cuccos? Nem ajanlom. Ha atropin érzékeny vagy - szívgörcs.
Ha muszkalinérzekeny vagy - bealszol (légzésbénulás).
Emellett viszonylag kicsi a terápiás-, és a lethaldozis közötti külömbség, igy nehéz belőni a megfelelő mennyiséget.
Előzmény: Ákosbudapest (686)
andreja Creative Commons License 2001.10.29 0 0 700
kémija
Előzmény: mángorló (699)
mángorló Creative Commons License 2001.10.28 0 0 699
aztán nehogy pirulót szedjen véletlen :)

más: tudja e vki mitől piros stb. egy gomba és mitől kékül stb?

Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.10.28 0 0 698
Azért lusta, mert ha ennyire kábszerezni akar, akkor legalább vegye a fáradtságot, meg egy gombás-könyvet, olvassa-el, hogy milyen élőhelyeket kedvel a légyölő galóca és menjen el gombát gyűjteni. Ehelyett ő mástól akar tippeket kapni és Bp-en légyölő galócát szedni, nehogy már ki kelljen tennie a négy lábát a fővárosból...

LC

Előzmény: onobody (697)
onobody Creative Commons License 2001.10.28 0 0 697
Huhh... , de sarkosan fogalmaztál kedves
LC , bár én sem narkozom , azért el
tudom fogadni ha valakit érdekelnek a
narkotikumok.
Lelke rajta!!
Az akaratgyenge még csak-csak , de mért
lenne lusta egy narkós?

Üdv Onobody

Előzmény: Lactarius Curtis (694)
mángorló Creative Commons License 2001.10.27 0 0 696
levedula: bocsi. csak volt egy régi topic amikor én kértem tanácsot és jól leugattál (fűszernövények termesztése 17.) ha meg jó helyet akarsz akkor őrség

volt régi haverom aki használta légyölőt, a tetejét ették meg, előtte beáztatták alkoholba. az adagolástól sok függ mert könnyű túladagolni...

egyébiránt elég sok hallucinogén gomba él még itthon, többek között a magic mushroom közeli rokona is. csak az a gond velük hogy pl az lsd-vel szemben elég kevés fogyasztói tapasztalat van... és könnyű elkúrni...

viszont sokkal kábítóbb élmény egy jó kis vargányást találni :)

Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.10.27 0 0 695
Habár kevéssé kedvező esetekben Mártában is lehet gombát találni, én inkább Mátrafüred vagy Mátraháza környékét javaslom, főleg Gyöngyösről rendszeres a buszközlekedés (de Bp-ről is lehet próbálkozmi).

LC

Előzmény: mátrába (692)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.10.27 0 0 694
Idén ősszel már nem te vagy az első kábítószeres, aki e-mail-ben légyölő galóca lelőhelyért fordul(t) hozzám. Csak hogy elkeserítselek, szeptember-október folyamán legalább 3-4 teljesen különböző tájegységben találtam mázsányi légyölőt. Ellentétben veled, én nem vagyok hülye kábítószeres, ezért az összeset otthagytam. Az ilyen akaratgyenge, lusta emberektől undorodom.

LC

Előzmény: Ákosbudapest (691)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.10.27 0 0 693
A citromgalócában állítólag van egy bufotenin nevű anyag, amit amúgy a varangyosbékák bőre is tartalmaz, úgyhogy én inkább nem kezdenék bele a vacsorakészítésbe...

LC

Előzmény: K. N. Zordonbordon (684)
mátrába Creative Commons License 2001.10.27 0 0 692
Sziasztok!
Első alkalommal járok erre,és gondoltam tudnátok
segíteni.A Mártában szeretnék gombát szedni.
Segítenétek ha megadnátok helyeket vagy útvonalakat,
ahol érdemes keresni.Ha nem akarjátok elárulni
a konkrét helyeiteket az se baj.Csak nagyjából
adjatok meg támpontokat.Még valami.Jár-e busz
a Mátrában?
Ákosbudapest Creative Commons License 2001.10.27 0 0 691
Más...Hogyan lehet a legkönnyebben feljutni a
Pilisbe?Tavaly voltam és egy nagyon meredek,járatlan úton mentünk fel.Meg érdekelne
szedd magad tanfolyam Budapesten.
üdv:Áki
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.10.27 0 0 690
kifelejtettem, hogy senki sem evett még citromgalócát?
mert nem bolondgomba, mint a piruló sem.
csak arra volnék kiváncsi, hogy inkább hagyjam-e virítani, mert nincs benne semmi érdekes?
HELP!
Előzmény: K. N. Zordonbordon (689)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.10.27 0 0 689
Hagyományőrző sámánkonyha? Azért nem mindenki éli túl :c((((
Előzmény: Ákosbudapest (686)
andreja Creative Commons License 2001.10.26 0 0 688
NemPilisben nem erdekel?
Előzmény: Levendula (682)
andreja Creative Commons License 2001.10.26 0 0 687
Alacsony áron nem érdekel: tanfolyam > szedd magad. Igy mar elotte is mindenfele valogatott elmenyekben lehet reszed, amikben utana mar nem biztos...
Előzmény: Ákosbudapest (686)
Ákosbudapest Creative Commons License 2001.10.26 0 0 686
Üdvözlök mindenkit.Budapesti vagyok.Légyölő galócát vásárolnék NAGYON magas áron.
lord Creative Commons License 2001.10.26 0 0 685
Kedves DömDöDöm

Veszel mzg. boltban vagy hobbikertész boltban (Hermész?) oltóanyagot, szerzel megfelelő fatuskót, követedet az utasításokat és vársz sokat. Aztán szerzel digitális fényképezőgépet és bepakolod ide a képek linkjét.
Közben meg - ha nem világos a használati útmutató vagy elcsüggedsz - megkérdezel engem :)

Ez egyébként amolyan rudacskás kivitelezésű oltóanyag volt, állítólag van másmilyen (folyékony) is, de azzal nem kísérleteztem. Itt említem - ha még nem tettem volna - az egyik házigazdánk a Hargitán rendszeresen elszórta a hirip spórákat a háza körül, a kertjében ( na jó, fél hegyoldalnyi méretűn) és láss csodát.

Előzmény: DömDöDöm (677)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.10.25 0 0 684
Üdv!
A citromgalócát mennyire érdemes +kóstolni? Még nem ettem, de esetleg lenne néhány :c)
DömDöDöm Creative Commons License 2001.10.25 0 0 683
LEV! az első 5száz méter után ne csüggedj, menj tovább, ott lesz
Előzmény: Levendula (682)
Levendula Creative Commons License 2001.10.24 0 0 682
Akkor jól gondoltam hogy nem illik. Lemángoroltak. Különben keresem azóta is a saját tuti helyeket. Bocs!:)
Előzmény: mángorló (681)
mángorló Creative Commons License 2001.10.23 0 0 681
leventuja azt nem tudod hogy nem szokás helyeket kérni?
Előzmény: Levendula (669)
Salax Creative Commons License 2001.10.20 0 0 680
>Egy gombász kolléga tegnap szedett 3 kosár gombát az említett fenyvesben és környékén,
Nekem ezzel csak az a bajom, hogy mia zistent lehet csinálni három kosár gombával?
Egyrészt az ember nevü humanoid csak két, fogásra alkalmas végtaggal rendelkezik, és szinte látom magam elött a kollégát, amint jobb, és balkezében 1-1 , valamint a fogai közt egy harmadik kosárral ereszkedik le a hegyröl. Ezenkívül magam is szedtem már pupozott cekkernyit, és utánna három napig pucoltam, és tartósítottam. Ha félkosárnyit szedek, (na jó, kicsivel többet) akkor még aznap elkészükök vele, és 2-3 adag jut a frigóba is. Valamint hánynom kellett attól, ha a vizsgálóhoz hoztak munkásruhás borostás fazonok (staub lóg a szájba, erőteljes B-vitamin kipárolgás, esetenként tejsavas), két teli menekültszatyorral nagyőzlábat-földlabdástul (általában), gombapürével az alján.
Előzmény: Lactarius Curtis (672)
Salax Creative Commons License 2001.10.20 0 0 679
Kutyapszihológia - mélyanalizis. Csak haladóknak!

Nem szerencsés két vadidegen ebet a terepen összeengedni. Jobb esetben csak eljátszanak, ami rontja a keresőkutya teljesítményét is, és a tanulókutya késztetését is. Rosszabb esetben össze is kaphatnak, ("neveletlen" kölyökjószágnál ez gyakori) ami visszavetheti a tanulásban. Az ideális eset, ha az anya tanítja a kölykét, de ha ez nem adott, akkor is a tekintse az ifjonc alomfönöknek a másikat. (A falkavezér mindenképp a gazdi kell hogy legyen.)
Természetesen a nemek is számítanak. Az ivaros érett nöstények jobb tanítók, mint a hímek. Az ivartalanított nöstények viszont általában rosszabbak, de ez nem törvényszerü.
Tehát ha nem anya-kölyök áll fenn, mindenképp ajanlott szoktatni egymáshoz az ebeket.
Idős, ivartalanított nöstény-kölyök párosítás kontraindikált.
Ja, és az sem árt, ha a gazdik is el bírják viselni egymást :-)

Előzmény: onobody (664)
DömDöDöm Creative Commons License 2001.10.18 0 0 678
hogyne, el fog hízni a kutyád:)
Előzmény: onobody (657)
DömDöDöm Creative Commons License 2001.10.18 0 0 677
Kedves lord, el tudnád nekem mondani, hogy ezt hogy csináltad? egyszeruen gyönyöru!!!!! hogy kell gombat oltani?
Előzmény: lord (638)
andreja Creative Commons License 2001.10.18 0 0 676
Hetvegen gombakiallitas a Kerteszeti Egyetemen!
andreja Creative Commons License 2001.10.18 0 0 675
Az illeto egyszer talalt egy kiralyvarganyat, es azt a helyet megjegyezte GPS-ileg.
Aztan mostanaban megint arrafele jart, oda is ment a GPS segitsegevel, es megint volt ottan egy kiralyvarganya. Az egy kiraly gomba.
En nem sokszor talaltam olyat. De azokra a helyekre, ahol nott, GPS nelkul, vaksotetben is _nem_GPS_ pontossaggal_ (ertsd: annal jobb) visszatalalok. :)))))

Előzmény: lord (674)
lord Creative Commons License 2001.10.18 0 0 674
(A sokat emlegetett galóca levlistán azt írja vki, hogy GPS-sel szed gombát. Ez nem ér.)

Levendula Creative Commons License 2001.10.17 0 0 673
Nem is találtam sok-sok öreg gombán kívül semmit, de nem baj, vizslát futtattam legalább! Majd betanítom szarvasgombászni! :) LEV
Előzmény: Lactarius Curtis (672)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!