Keresés

Részletes keresés

FJX-220 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 2529

Frissítettem, de így is importerrort ír. De asszem megoldódott a probléma, köszi a kml-t! :)

Előzmény: Törölt nick (2528)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.25 0 0 2528

Nekem is ezt a hibát írta ki. A frissítéssel megoldódott. 

 

A ninite.com oldalról letöltöttem a legfrissebb verziót és a képen látható módon működött.

Előzmény: FJX-220 (2526)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.25 0 1 2527

Valami ilyesmit kellene látnod. A hibák ellenére egy kis gondolkodási idő után ki fog köpni egy használható kml-t.

 

Hogy lássátok kivel van dolgotok

(22MB kml) 

Előzmény: FJX-220 (2525)
FJX-220 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 2526

Időközben ez megoldódott, most már eljut a 76. sorig ahol egy bizonyos Import error: no module named pkg_resources hibával kidob. Ahogy elnézem, ez a Pythonhoz kapcsolódik. Itt megállt a tudásom.

Előzmény: FJX-220 (2525)
FJX-220 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 2525

Köszi!

 

Letöltöttem mindent, töröltem a pathways.zipet (ezzel a problémával már össze is futottam a kalandozások során :D ), majd elindítottam a Parancssort is. Beírtam mindent teljes elérési útvonallal, de syntax errorral elküld.

Előzmény: Törölt nick (2523)
peler Creative Commons License 2015.09.25 0 0 2524

"Most például egy különtroli miatt látszik a Kőbányai garázs (Pongrácz kapu) nevű hely is, pedig az nem megálló. Szóval kéretik ésszel használni."

 

De mit jelent az ésszel? Mindig egyenként végig kellene nézni a megállókat új adatbázisnál, hogy melyik az értelmes? Az kicsit munkás lenne.

 

Ennél kézenfekvőbb lenne, ha az adatbázis jelölné valahogy, hogy melyik a valódi megálló, hogy automatikusan meg lehessen találni azokat.

Előzmény: Törölt nick (2523)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.25 0 1 2523

FJX-220 topiktárs kérésére a hogyan lesz a gtfs-ből kml állomány:

 

Ami kelleni fog (a linkek új ablakban nyílnak meg):

Python

KMLWriter

GTFS zip

 

A letöltött zip-ből töröld a pathways.txt-t, hogy megspórolj néhány hibaüzenetet

Parancssorban futtasd a kmlwriter.py fájlt a következő módon:

 

kmlwriter.py C:gtfs.zip C:bkk.kml

 

Ahol a C:gtfs.zip a letöltött adatbázis, a bkk.kml pedig a kimeneti fájl. 

 

Figyelem! A kész állományban alapértelmezésben látható az összes hely (megálló, kapu, benzinkút, időmérőpont, kutyafüle), ami valamilyen érvényesített útvonalnak részét képzi. 

Most például egy különtroli miatt látszik a Kőbányai garázs (Pongrácz kapu) nevű hely is, pedig az nem megálló. Szóval kéretik ésszel használni.

 

Figyelem2! Ennek a szkriptnek semmi köze a BKK-hoz, nem utastájékoztatási céllal készült, nem válogat semmilyen szempontból. Kéretik ésszel használni :)

Peti817172M Creative Commons License 2015.09.24 0 0 2522

Hát, mivel az 5 millió soros stop_times táblán kötöd össze, így akárhogy is számolom, 5 millió sort végig kell böngésznie. Persze ha csinálsz egy teljes lekérdezést, amiből a júzernek már csak szűrnie kell (=egy táblás lekérdezés), akkor csak frissítéskor kell az 5 millió sort végignyálazni.

 

Amúgy PHP-val már kicsit bővebb dolgok megoldhatók, mint Access-ben bohóckodva.

Én csináltam egy menetrend ellenőrzőt:

 

http://peti817172m.asuscomm.com

 

A szerver nem fut folyamatosan, és az erőforrásai végesek, így nem anyázni, ha nem válaszol :) Ráadásul nem is igazi vas, csak egy virtuális gép Debian-nal.

Előzmény: Törölt nick (2499)
fberci Creative Commons License 2015.09.24 0 0 2521

Szabványos adatforrás nincs (GTFS-RT), viszont az Utazástervezőé használható. Nyilván a BKK nem vállal érte felelősséget, de azért elég stabilnak tekinthető.

 

Igen, arra az API-ra gondolok, amit írsz. Kulcs nem kell (hivatalosan se). Mint a linkelt oldal is említi, az interfésznek két dialektusa van, az OTP-t részletezi, az OBA-ről itt van doksi.

Előzmény: peler (2520)
peler Creative Commons License 2015.09.24 0 0 2520

"ha neked erre van szükséged, akkor használd az Útvonaltervező API-ját"

 

Itt most milyen api-ra gondolsz? Lejjeb írtad, hogy még nincs hivatalos api.

 

Egy keresés ezt adta ki, erre gondolsz?  http://docs.bkkfutar.apiary.io/

 

Itt a dokumentáció api kulcsot emleget, de nem látok infót arról, hogy ilyenhez hol lehet hivatalosan hozzájutni.

Előzmény: fberci (2519)
fberci Creative Commons License 2015.09.24 0 0 2519

Ezt a szabványt ugye elsősorban a Google alkotta a Google Maps-hez, az útvonaltervező motorjához való felhasználás céljából. Egy útvonaltervezés során nem elég tudni, hogy mikor jön egy adott X megállóba a következő jármű, hanem a teljes hálózat állapotát ismerni kell. Ellenben ha van egy ilyen adatbázisod, akkor gond nélkül tudsz olyan szoftvert csinálni, ami válaszolni tud azokra a kérdésekre, amiket felteszel neki (pl. mikor jön az adott X megállóba a következő jármű), mint ahogy Budapest esetében is létezik ilyen (lásd Útvanaltervező - OTP/OBA API).

 

Emellett persze vannak olyan érvek is, hogy ezt könnyebb generálni, vagy - amit te is írtál - ez sokkal kisebb terhelést ró a szerverre.

 

De ha neked erre van szükséged, akkor használd az Útvonaltervező API-ját (más lehetőséged úgy sincs nagyon :) ), az pont ilyen API. A stabilitásával/dokumentáltságával szerintem alapvetően nincs gond, a válasz pedig néha tényleg lassan jön, de nem olyan mértékben, hogy azzal ne lehetne együtt élni.

Előzmény: peler (2518)
peler Creative Commons License 2015.09.24 0 0 2518

"ez is egy ugyanolyan fájl, mint a GTFS"

 

Miért kell ennek fájlnak lennie? Erre nem lenne értelmesebb egy api, amitől megkérdezhetném pl. hogy "a 4-es villamos XY megállójába mikor jön a következő jármű", amire azt válaszolná pl., hogy 10 óra 5 perckor.

Előzmény: fberci (2517)
fberci Creative Commons License 2015.09.23 0 0 2517

Már van, csak épp az Utazástervezőn kívül egyedül a Google Maps érheti el. Természetesen a GTFS-RT-ről beszélek, és igazából ez is egy ugyanolyan fájl, mint a GTFS, csak kicsit sűrűbben frissítik. Hogy mikor lesz elérhető azt én nem tudom (sőt, sokan mások se, valaki?). Néhány havonta szoktam zargatni ez ügyben a BKK-t, legutóbb postafordultával (= másfél hónap) azt írták, hogy "a várható időpontról még nem rendelkeznek információval". Úgyhogy legalább egyelőre még nem jelentették ki egyértelműen, hogy nem lesz nyilvános. :) (A valódi gondot szerintem az okozza, hogy a feedben vannak nem publikus információk, bár hallottam más - nagy bizonyossággal nem megalapozott - magyarázatot is.)

 

De a OneBusAway-es/OpenTripPlanner-es API egyébként elég stabil, viszonylag jól dokumentált, alapvetően használható (mindamellett, hogy nem nyújtja mindazt, amit egy GTFS-RT).

Előzmény: peler (2516)
peler Creative Commons License 2015.09.23 0 0 2516

Hivatalos FUTÁR API lesz valamikor vajon a GTFS-hez hasonlóan?

 

Szóval nem valami teszt url, ami éppen működik vagy nem, hanem egy stabil url, satbil api-val, amit lehet használni.

 

Bár ahhoz ugye állandó erőforrás kell, ezért kérdés, hogy az is ingyen használható lenne-e. A GTFS-hez csak fel kell tölteni egy file-t, de a FUTÁR apihoz olyan szerverek kellenének, amik bírják a terhelést.

 

Tapasztalataim szerint a hivatalos futár app is küszködik néha az adatok letöltésével, vagyis a backend nincs csúcsformában.

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.17 0 1 2515

Elvileg pazarlóbb, de a többi adat mennyiségéhez a naptár rész elhanyagolható. Ugyanígy pazarló, hogy 1193 féle van, de tartalmilag csak 133 különbözik, a többi ismétlés. Automatizáltan át lehet ezt alakítani, ugyanígy a helyesebb megoldás is kijön calendar.txt-vel, ha kell ez valamiért.

Előzmény: Önckáí (2514)
Önckáí Creative Commons License 2015.09.17 0 0 2514

Most úgy működik a dolog, hogy csak azok a dátumok vannak felsorolva, amikor az adott service-hez tartozó járat jár. Mindentől függetlenül.

 

A mostani megoldás nem helyesebb (bár nem is helytelenebb a GTFS szempontjából), de pazarlóbb, így remélhetőleg "javítani" fogják.

Előzmény: Törölt nick (2512)
GST-616 Creative Commons License 2015.09.13 -2 0 2513
igen arra gondoltam
Előzmény: FJX-220 (2511)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.12 0 1 2512

Ha minden igaz most úgy működik a dolog, hogy x és y dátum között vagy az van felsorolva, hogy mikor jár, vagy az, hogy mikor nem, attól függően, hogy melyikből van kevesebb.

 

Eddig volt egy tábla, amiben minden menetrend* fel volt sorolva egy oszlopban és mellett ott voltak a napok hétfőtől vasárnapig. Ha jár, akkor az adott nap, akkor bele van vésve egy 1-es. 

 

A mostani megoldás talán takarékosabb és mintha a GTFS szempontjából így helyesebb lenne, szóval nem vennék rá mérget, hogy valaki javítani fogja. 

Előzmény: FJX-220 (2511)
FJX-220 Creative Commons License 2015.09.12 0 1 2511

Nem túl egyértelmű, amit írsz, de azt hiszem arra gondolsz, hogy a dátum helyén 0000-00-00 van. Ez azért van, mert jelenleg egyik járat sem közlekedik soha, kivéve bizonyos napokon. Hiányzik a calendar.txt, ha jól vettem ki az eddigi beszélgetéseket, de majd kijavít valaki, ha nem így van :)

 

Például a 33-as soha nem jár, kivéve hétfőtől péntekig, szombaton és vasárnap. Azaz minden egyes nap kivétel a szabály alól.

Előzmény: GST-616 (2510)
GST-616 Creative Commons License 2015.09.12 -2 0 2510

miért ír ki 0-kat a GTFS? mikor fog megjavulni?

FJX-220 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 2509

Tegnap volt.

Előzmény: Peti817172M (2508)
Peti817172M Creative Commons License 2015.09.07 0 0 2508

Most már ott van.

 

A K1 az mi? Útvonala alapján úgy sejtem, nyílt nap lesz Dél-pesten.

Előzmény: IAtilla (2506)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.31 0 0 2507

KEB1: 0FM1 és

KEB2: 0FM2

Előzmény: KXM-037 (2505)
IAtilla Creative Commons License 2015.08.31 0 0 2506

Itt van az összes járat járatkóddal együtt. Nem látom köztük az említett különjáratokat.

Előzmény: KXM-037 (2505)
KXM-037 Creative Commons License 2015.08.31 0 0 2505

A szept. 5.-6.ai kamion EB különjáratoknak mi a GTFS belül a járatkódja?

Peti817172M Creative Commons License 2015.08.30 0 0 2504

Kicsit böngésztem az állományt. A Stops táblában van 272 rekord, amire nincs hivatkozás az adatbázisban.

Peti817172M Creative Commons License 2015.08.30 0 0 2503

Amúgy az az érdekes, hogy a troliknál nem lett bekavarva a garázsmenetekkel.

Előzmény: IAtilla (2500)
Snake-Mojzi Creative Commons License 2015.08.29 0 3 2502

Tessék mondani, hanyas kocsiálláson kútfejnél áll meg?

Előzmény: Peti817172M (2501)
Peti817172M Creative Commons License 2015.08.29 0 0 2501

Én meg túllicitállak:

 

Előzmény: IAtilla (2500)
IAtilla Creative Commons License 2015.08.28 0 1 2500

Még a garázsmeneti útvonalakhoz egy kis finomság. :)

Múlt héten Máté betette a budapesti buszos topikba, hogy nem lett javítva a 241A garázsmeneti útvonala, ezért megtévesztő utazástervek jöhetnek ki. Én most betennék egy durvább példát:

Vajon mit szólnának odabent, ha valaki bekopogtatna a Metró DBR járműtelep (kapu) megállóhelynél, hogy ő szeretne felszállni a metróra, mert ezt az útvonalat tervezte neki az utazástervező? :D :D

Előzmény: fberci (2497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!