Keresés

Részletes keresés

Alpha Lyrae Creative Commons License 2011.02.07 0 0 390

ez a fotó nagyon tetszene, ha....!

 

a madaraknál az arckifejezés? hmm. elég kevés a mimikájuk. így az ehhez rendelt izomzatuk is.

Előzmény: Törölt nick (389)
-FRIPP- Creative Commons License 2011.02.07 0 0 387

Érdekes , láthatóan elviselik egymás társaságát , mármint a sas eltűri a dolmányost.

Sokszor megfigyeltem már ezt , legutóljára néhány napja amikor kocsiablakból távcsővel figyeltem hogy szinte egymás mellett ülnek egy távolabbi fa tetején. Tíz perc elteltével a sas méltoságteljesen szárnyra kapot és a dolmányos azonnal követte. Biztosan a leendő zsákmányból valami neki is leesik.

Máskor viszont , ha a varjak létszámfölényben vannak gyakran elűzik vagy legalábbis megpróbálják elűzni , zavarni a sast. A szereplők szinte mindig dolmányosak , vetésit még nem is igen láttam ilyen szituációban.

Előzmény: Törölt nick (385)
topoly Creative Commons License 2011.02.07 0 0 386

((Látod, ha kicsit igazítasz a stíluson, akkor van helyed a fórumon, mert hozol olyan dolgokat, amit szívesen megnézünk. Vigyázz a nikkedre.))

-FRIPP- Creative Commons License 2011.02.06 0 0 383

Kell bizony , egyszer meg is lesz.

Gondoltam már rá hogy elszedem valakitől a Tisza - tavon (einstand) , de mindig kanyonba tévedtem.

Próbáltam becserkészni sast , lehetetlen vállalkozás. Amig más vadakat , vízimadarakat , főleg télen fehér álcaruhában ( amilyet a festők , hentesek hordanak) jó adag türelemmel és kitartással egész jól be lehet lopni , addig a sas röhög az egészen.

Az idén kitalálok valami forradalmi újítást.

Ja , hol lőtték ki gaofae-t alólad , vagy csak megúntad ?

Előzmény: Törölt nick (382)
-FRIPP- Creative Commons License 2011.02.06 0 0 381

Én csak így látom őket , de mostanában akár minden nap.

Kilométer magasan és csak egy 200-as manuálom van hozzá.

De így is nagy élmény.

 

emyl Creative Commons License 2011.02.06 0 0 379

két hét múlva hétvégén vajon lesz még esély és lehetőség ilyesmit lőni?

vágom hogy a hó el fog tűnni, gondolom a sasmadarak sem lesznek rákényszerülve hogy a kihajigált döghúst kajálják friss pocok helyett...

Előzmény: Törölt nick (376)
-FRIPP- Creative Commons License 2011.02.06 0 0 377

Egy parlagi , egy réti , egy fa ?

Előzmény: Törölt nick (375)
-FRIPP- Creative Commons License 2011.02.05 0 0 374

Tökéletes !

A király és az alattvalók.

Előzmény: Törölt nick (370)
emyl Creative Commons License 2011.02.05 0 0 371

baszki... még a végén kedvet kapok kimenni sasfotózni...

kurvajó... milyen ekv fókusztáv kell hozzá hogy ilyesmiket lójön a zember?

Előzmény: Törölt nick (370)
23Roberto23 Creative Commons License 2011.02.04 0 0 369

Nagyon jók!

Előzmény: Törölt nick (363)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2011.02.03 0 0 367

jogos.

Előzmény: Törölt nick (366)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2011.02.03 0 0 365

nagyon ígéretes! mi a pénz?

Előzmény: Törölt nick (364)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2011.02.03 0 0 362

de szeretem az alsó kis aranyost. a felsőket is persze.

Előzmény: Törölt nick (360)
23Roberto23 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 361

Ezeket te lőtted,vagy csak bekopiztad?

Előzmény: Törölt nick (360)
pabarz Creative Commons License 2011.01.12 0 0 359

Sziasztok!

Egy kis infó a túrkevei sasfotós lesről: jelenleg 6 sas jár rendszeresen a les elé táplálkozni: 3 fiatal rétisas, 2 öreg rétisas, 1 fiatal parlagi sas. A parlagi sas fotózása a legbonyolultabb s a legrizikósabb, mivel ha a rétik ott vannak a lesnél akkor a madár nem mer lejönni a szemközti fáról (100 méterre van). a les 4 fő részére biztosít kényelmes lehetőséger a fotózásra. a kijutás az útviszonyok miatt igen körülményes, mivel minden út szinte járhatatlan errefelé a vizek miatt. Jelenleg lovaskocsival visszük ki a vendégeket leshez.árakról , időpontokról érdeklődni : hungarobirds@gmail.com címen lehet.

 

üdv. Pabar Zoltán

oxyura Creative Commons License 2011.01.06 0 0 358

Keríts egy halom dögöt, tedd ki és tegyél hozzá vagy 40 méterre egy lest!

 

Előzmény: 23Roberto23 (355)
golyókapkodó Creative Commons License 2011.01.06 0 0 357

Én úgy hallottam, hogy a víz ellenére jó a mozgás.

http://www.sakertour.com/activity_blog.php

Előzmény: n80qd (347)
n80qd Creative Commons License 2011.01.06 0 0 356

Valami van talán Somogyfajsz környékén, de nincs róla sok infom...

Előzmény: 23Roberto23 (355)
23Roberto23 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 355

köszi.

dunántúlon nincs?

Előzmény: n80qd (354)
n80qd Creative Commons License 2011.01.06 0 0 354

Példaul Pusztaszer környékén... Meg van ugye Debrecenben.

Vagy Túrkeve környékén.

Előzmény: 23Roberto23 (353)
23Roberto23 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 353

hortobágyon kivűl hol vannak még fizetős lesek?

köszi.

oxyura Creative Commons License 2010.12.26 0 0 352

Amúgy mit kell ezen vigyorogni?

Előzmény: NewScarlett (349)
Guinness-Gives-Strength Creative Commons License 2010.12.26 0 0 351

Mi hétfő-kedd mentünk volna, de a víz miatt nem tudtunk menni, túl magas a belvíz és tele vannak a lesek.

Előzmény: n80qd (347)
oxyura Creative Commons License 2010.12.26 0 0 350

Oláh Janóval beszéltem, ő mondta!

Gondolom csak tisztában van azokkal a lesekkel amiket ők üzemeltetnek.

Mivel a Hortobágyon ha jól tudom ők építettek ilyen leseket és a topik címe is erről szól, így lehet erről az ögyről többes számban beszélni.

 

Előzmény: NewScarlett (349)
NewScarlett Creative Commons License 2010.12.26 0 0 349

Minden..........? :-)  Állítólag.................... :-) :-)

Előzmény: oxyura (348)
oxyura Creative Commons License 2010.12.26 0 0 348

Állítólag minden sasles víz alatt van, azaz hasig ér bennük a víz a belvíz miatt.

 

 

Előzmény: n80qd (347)
n80qd Creative Commons License 2010.12.26 0 0 347

Idei képek sasokról? Tapasztalatok?

NewScarlett Creative Commons License 2010.12.14 0 0 346

Ja, meg van egy olyasféle "szabály", hogy lehetőség szerint madarat NE etessünk madárral! Már csak a potenciális betegségek miatt ne. Szóval talán inkább emlős, döglött birka, kutya, disznó............ Vagy hal, de az már sasos téma...............

Előzmény: jmmakk (344)
23Roberto23 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 345

Rendben,megfogadom.köszönöm mégegyszer:-)

Előzmény: jmmakk (344)
jmmakk Creative Commons License 2010.12.14 0 0 344

Nm.

Tapasztalat: a csirke far-hát viszonylag kicsi, és gyorsan elfogy. Főleg a szarkák miatt, mert ők szoktak elsőre jönni.

Én pulyka far-hátat használtam, mondjuk azt kicsit nehezebb beszerezni, viszont sokáig elbíbelődnek vele.

Vagy több darab kell a csirke far-hátból.

Előzmény: 23Roberto23 (343)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!