Keresés

Részletes keresés

csillaadri Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1781

Sziasztok lányok!

 

Remélem mindenki jól van ebbe a nagy melegbe. Üdvözlöm az új tagokat. Én is irok pár sort magamról 37 éves vagyok Baján élek a párommal és a 10 éves örökbefogadott kislányommal aki két hetes kora óta van a családunkban. Baján dolgozom gyorsfagyasztott zöldséggyártással és csomagolással foglalkozok. Amikor rátaláltam a fórumra én is azt hittem,hogy egyedül vagyok a problémámmal,de rájöttem,hogy bizony eég sokan vagyunk.Szerencsére nekem sikerült elfogadnom,hogy problémám van bár én ezt nem betegségnek fogom fel hanem egy állapotnak amit kezelni kell.

Anna a találkozóra megprobálok elmenni remélem végre összejön.

Szép napot mindenkinek.

Előzmény: Törölt nick (1780)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.03 0 0 1780

Zsuzsaika, nem akartam kéretlem mailt küldeni, mert te még nem adtad meg a tiedet, ezért itt kérdezem: érdekel a találkozó?

Előzmény: Zsuzsaika (1771)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.25 0 0 1779

Sziasztok!

 

Válaszolt az angol apuka, aki az utóbbi néhány találkát szervezte, még nincsenek Magyarországon, várhatóan július elején érkeznek Budapestre. Jelez majd, ha itt lesznek. Mivel azt írja, hgy július második fele nem alkalmas nekik, így részükről vagy július elején, vagy augusztus elejétől lenne lehetséges a találka.

 

Persze ha egy pesti fórumtag javasol helyszínt, akkor bármelyik munkaszüneti nap szóba jöhet.

 

Ha valakinek addig is lenne kedve lejönni Pécsre, szívesen látom. Bár a lakásom pici de néhányan le lehet ülni.

 

Üdv, szép napot mindenkinek

 

Anna

 

 

Előzmény: edit 501 (1775)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.20 0 0 1778

Üdv Mindenkinek!

 

Edit, köszöntelek a fórumon!

Anna vagyok Pécsről, felnőtt turneres, 35 éves. Nálam is elég későn, 17 évesen  állapították meg.

Facebookon rajta vagyok, de előbb jó lenne mailen felvenni a kapcsolatot, a címem matanna@index.hu.

 

Mindenkinek: írtam Monténak, hogy egyáltalán Pesten van-e és ha igen, lehet-e ugyanott talákozó mint ezelőtt.

Ha nem, akkor is lehet találkozó, ebben az esetben főleg pestiektől kérnék helyszín javaslatot.

És persze mindekitől, hogy mikor lenne jó! :-)))

 

Szép napot,

Anna

andiano Creative Commons License 2012.06.20 0 0 1777

Kedves Edit! Szeretettel köszöntelelk a fórumon!Vidáné Hegyi Andrea vagyok. Én is 37 éves turneres vagyok. Én Nagykanizsán élek a férjemmel. Nekem elég későn diagnosztizálták a turnert , majdnem 18 éves voltam. Én Triaklim  tablettát szedek. Azt szeretném megkérdezni tőled, hogy van e ennél már újabb hormonkészítmény? Ha fent vagy a facebookon jelölj be ismerősnek.

Előzmény: edit 501 (1775)
edit 501 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 1776

Sziasztok!Nem tudom kaptaok-e már választ a kérdésetekre.A Trisequens egy 3 fázisú ösztrogént és progeszteron tartalmazó készítmény.Ha esetleg  első hónapban esteleg hányingert okoz,nem kell megijedni következő hónaptól már nem okoz ilyen gondot!

A vércukorra és a pajzsmirigyfunkcióra érdemes odafigyelni!

Előzmény: hizgf (1745)
edit 501 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 1775

Sziasztok!37 éves Turner syndromas vagyok!Szolnok élek a férjemmel.11 éves koromben dignosztizálták a betegségemet,azóta tudom azt is,hogy örökbefogadás útján lehet majd gyermekem.Most intézzük az örökbefogadához szükséges engedélyeket.Már alig várjuk,hogy legyen egy kislányunk!Gyógyszerészként dolgozom,ha valakinek a gyógyszerekkkel kapcsolatos kérdése van szívesen válaszolok!

andiano Creative Commons License 2012.06.17 0 0 1774

Ez aranyos amit írtál.

Előzmény: Rebus2012 (1773)
Rebus2012 Creative Commons License 2012.06.15 0 0 1773

Sziasztok,

Nekem kamaszkorom óta, mielőtt még tudtam volna a turnerről, az volt az álmom, hogy családot adok valakinek, akiről nem tudnak gondoskodni a szülei. Engem sem a vérszerinti apukám nevelt fel, soha nem éreztem hátrányát. Az ő családja az én családom is, és a természetem is sokban hasonlít rá. :) Sokféleképpen lehet anyává válni, én már alig várom, hogy csörögjön a telefon, hogy érkezik a lányom. :))

Fati

Előzmény: Törölt nick (1772)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.15 0 0 1772

Zsuzsaika, üdvözöllek a fórumon! Nagyon örülök minden új bejelentkezőnek :-)

Én is felnőtt turneres vagyok,  35 éves, Pécsett élek az élettársammal.

Találkozó jelenleg nincs lefixálva, de megpróbálom megszervezni még a nyáron.

Ha lesz, valószínűleg Budapesten lesz.

Nekem sajnos csak hétvége jön szóba, de gondolom vannak így mások is.

A sorstársakkal való találkozás biztos jót tesz a lányodnak, de a leírásból ítélve olyan erős tagadás állapotában van, hogy lehet, még nem áll rá teljesen kész (és nem akar majd jönni) és pszichológus szakember kell – ami nem szégyen – én is járok!

 

Találkozóhoz még:

Írok az angol apukának, aki eddig sokat szervezkedett, tud-e helyszínt biztosítani, addig is, szívesen várok jelzéseket, hogy kinek milyen időpont jó és ki jönne.

Újak kedvéért, magán mail címem: matanna@index.hu

Zsuzsaika, szívesen várok mailt tőled vagy akár a lányodtól direkt is!

Ha a pesti találkozó mégsem jön össze, de valaki jár Pécsett, szívesen várom :-)

 

Örökbefogadás: szerintem is a lelki oldala a legnehezebb, hogy sajátunknak tudjuk érezni. Persze az adminisztrációs és jogi macera is megvan.

Csúnyán hangzik de sajnos nem ugyanaz… minden tiszteletem aki megteszi ill. megtette.

 

Szép napot mindenkinek!

 

Anna

Előzmény: Zsuzsaika (1771)
Zsuzsaika Creative Commons License 2012.06.11 0 0 1771

Szia

Nagyon örülök ennek a fórumnak.Köszönöm ,hogy írtál én érdklődnék egy turner szindrómás találkozó irán,úgy tudom volt már egy szervezve.Jó lenne szerintem sokat segytene ezmindenkinek,neki a lányomnak is kéne azt hiszi egyedül van a szindrómájával.Sokszor ha beszélünk róla vele vagy jó indulatból kérdezik mi van vele inkább elszalad ne halja mit mondunk. Ezért lenne jó szerintem egy találkozó nem csak neki minden turneresnek, és segítőjének is.

Előzmény: andiano (1770)
andiano Creative Commons License 2012.06.11 0 0 1770

Szeretettel köszöntelek a fórumon! Vidáné hegyi Andrea vagyok , Nagyknaizsán élek. Felnőtt turner szindrómás vagyok. Miben tudnék segíteni a ksilányoddal kapcsolatban?

 

Előzmény: Zsuzsaika (1769)
Zsuzsaika Creative Commons License 2012.06.07 0 0 1769

Sziasztok

Nagyon örülök ,hogy végre megtaláltalak benneteket.Én egy Salgótarjáni turner szindrómás 12 éves kislány édesanya vagyok.Neki már születése kor kiderült ,a kromoszóma hiánya.Mi is a Tűzoltó utcába járunk Luczay Andrea doktornőhöz sokat köszönhetünk neki,rengeteget segített,i2011 szeptemberétől szedjük a estroferm pótására a gyógyszert,idén pedig keztük a mindenapi gentropin inekciót.Asúlyára nagyon kell vigyázni 2011 őszén 2- tes tipusú diabéteszt igazoltak, de előtte gond volt már a szivével , halásával és a látásával is De én őt úgy nevelem nem beteg csak másabb mint az átlag sőt több,sajnos őt is bántják alacsony mérete és gyerekesebb kinézete miatt mindig kicsinek nézik.Pedig, hogy kedvét lelje már hat éve táncol Hipp- hopp táncos, idén pedig együt még hastáncolni is elkezdtünk, ezt nektek is javasliom.Nagyon jót tesz minden téren..A találkozó iránt érdeklődnék mikor lesz és hol? Kéne egy kis segítség mert a láníyom sokat tud a szidrómáról, de nagyíon zavarja és szégyeli.Ezért kérem a segítsége hiába mondom neki nics vele egyedül nem hiszi el.Előre is köszönöm Zsuzsa

Előzmény: Redtulip82 (1755)
Ranita86 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 1768

Sziasztok!

 

Én úgy gondolom, az örökbefogadás érzelmi szempontból a legnehezebb! A többi cécó mellette csak hab a tortán.De , ez az én véleményem...

 

Előzmény: dijut (1767)
dijut Creative Commons License 2012.06.05 0 0 1767

Tudom, hogy nehéz, de nem lehetetlen az örökbefogadás, most könnyítették.

 

dijut

Előzmény: timcsike73 (1766)
timcsike73 Creative Commons License 2012.06.02 0 0 1766

Sziasztok.dijut reagálnék a hozzászolásodhoz.mert úgy beszélsz itt az örökbefogadásról mint a legegyszrübb dologról.pedig mindenki tudja nem az és milyen hosszú procedúra  és főleg annak aki egyedül szeretne gyermeket örökbe fogadni.és a másik szerintem ha valaki gyermeket fogad örökbe nem azon jár az esze menyni minden jár ezzel hanem az végre lesz gyermekem és itt a lényeg.üdvözlettel .t.a másik sok sorstársammal beszélgettem már és szerintem mindenki eggyet ért azzal nekünk duplán nehéz duplán kell teljesiteni hogy elfogadjanak minket ezt sokan igy érzik.

Előzmény: dijut (1765)
dijut Creative Commons License 2012.05.28 0 0 1765

Sziasztok lányok,

 

Szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy nem akarják elvenni a gyerektelenek nyugdíját, arról van szó, hogy aki gyermeket nevelt, az egy kis pluszt kapna - más formában, mint eddig (ez mindig így volt és van, védik a gyermeket vállaló anyákat: több szabadság, nyugdíjkedvezmény, stb.). A lehetőség örökbefogadni ugyanúgy van nekünk is!

 

dijut

desesz Creative Commons License 2012.05.22 0 0 1764

Elolvastam a cikket, s nagyon elszomorít ez a sarkított hozzáállás. Nem hinném, hogy ez jó eszköz a születésszám növelésére. Remélem elsüllyed valahol ez a terv.

Előzmény: Ranita86 (1761)
Ranita86 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 1763

Sziasztok!

 

Andiano! Én is pont így érzem: olyan dologért büntetnek minket, amiről egyáltalán nem tehetünk!!!!

Előzmény: andiano (1762)
andiano Creative Commons License 2012.05.22 0 0 1762

Jó hogy felteted ezt a cikket. Én is olvastam ma reggel. Hát szerintem is elég felhábortíó.Mi nem tehetünk róla, hogy nem lehet gyerekünk, miért akarnak minket büntetni?

Előzmény: Ranita86 (1761)
Ranita86 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 1761

Sziasztok!

 

Csak az újak kedvéért: Anita vagyok, 26 éves turneres.  Én Békés megyében élekegy kicsi városban, a párommal. Egyertétek Annával párkapcsolat ügyben: semmiképp nem szabad elzárkózni előle! :)

 

Találtam egy cikket, ami mélységesen felháborított:

http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=551833

Igaz, nem közvetlen a turner-rel foglalkozik, de azért nagyon is érint minket!!Biztos titetek is ugyanígy felháborít majd, de nem tudtam megállni, hogy ne osszam meg veletek.

 

 

 

Üdv mindenkinek!

Előzmény: Törölt nick (1760)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.21 0 0 1760

Redtulip, Timcsike, köszöntelek benneteket a fórumon!

 

Én 35 éves felnőtt érintett vagyok, Pécsett élek az élettársammal. Hasonló problémáim voltak nekem is, főleg a kislányos külső, persze alacsony is vagyok, 150 cm. Sajnos van egyéb egészségi problémám is, úgyhogy nehezen kerülöm el a betegségtudatot, de végül is addig eljutottam, ahol vagyok.

Bár én éppen dolgozom, de egyetértek, hogy az elhelyezkedés nehéz, (nehezebb, mint másoknak) külső és belső okokból is.

Timcsike, azért ne gondold, hogy nem vagy alkalmas párkapcsolatra. Ez együttélve derül csak ki :-), ahogy szokták mondani, puding próbája az evés… próbálkozni lehet mindenképpen. Nem biztos, hogy a mesebeli herceg jön végül, mivel tökéletes ember nincs, de magadnak kell meghatározni, milyen jellegű és mekkora hiba az, ami nálad egy partnernél belefér. Alább adni ráérsz, ha nagyon sokáig nem jön össze :-), de akkor sem mindegy, mennyire.

 

Üdv, szép napot mindenkinek

Anna

timcsike73 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 1759

kedves Adrea ,felvettelek facebokra és irtam is neked nagyon jó hogy itt sorstársakra leltem köszönöm mindenkinek.

Előzmény: andiano (1758)
andiano Creative Commons License 2012.05.13 0 0 1758

Kedves Timi! Köszöntelek szeretettel a fórumon. Vidáné Hegyi Andrea vagyok 37 éves turner syndrómás. Nagykanizsánn élek a férjemmel.Itt lelki társakra fogsz találni.Megértelek, mert én is hasonló lelki problémákkal küszködöm. Én is alacsony vagyok 140 cm magas.Sajnos nem tudok elhelyezkedni, diszkriminálnak a termetem miatt. A párkapcsolat sem volt egyszerű. Én is gátlásos voltam. Hidd el vannak a férfiak között bár kevesen akik elfogadnának ha nem zárkóznál magadba. Ha valamiben tudok segyteni írj privát e-mailt. Fent vagyok a facebook-on is.

Előzmény: timcsike73 (1757)
timcsike73 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 1757

sziasztok mindenkinek.nagyon örülök hogy rátaláltam erre a fórumra.engedjétek meg pár szóban meséljek magamról.38 éves vagyok és úgy születtem hogy nem müködött a bal vesém.2 hónapos koromba kivették a vesémet.1 vesével élek.10éves lehettem mikor a turnes syndromát megálapitották nállam.sajnos megtudtam ez mivel jár.nemlehet gyermekem .alacsony vagyok ami zavar nagyon.eléggé gátlásos visszahuzodo voltam és vagyok.párkapcsolatra is kihat ez mert nemerek ismerkedni azt gondolom nem vagyok alkalmas párkapcsolatra.néha még nőnek sem érzem magam anyira elkeseredemröviden enynit magamró.örülnék ha itt lelki társakat találnék és egy kis biztatást kapnék hogy ezzel tudjak eggyütt élni.puszi mindenkinek.irjatok mindenki levelének örülök.facebokon is fentvagyok Gáspár Timea néven.emailom: timoca73@gmail.com.üdvözlettel.timcsi.

andiano Creative Commons License 2012.05.01 0 0 1756

Szeretettek köszöntelek a fórumon! Jó, hogy írsz. Szerintem nagyon jó, hogy nincs betegség tudatod. Engedd meg, hogy bemutatkozzam egy pár sorban. Vidáné Hegyi Andrea vagyok 36 éves turneres. Nagykanizsán élek a férjemmel.Én is megszenvedtem az iskoláskort ahogy te is. Engem nagyon sokat bántottak. Én nem kaptam testnövesztő hormont, így csak 140 cm magas vagyok.Boldog házasságban élek a férjemmel. Jelölj be a facebook-on, ott tudunk beszélgetni ha akarsz.

Előzmény: Redtulip82 (1755)
Redtulip82 Creative Commons License 2012.04.30 0 0 1755

Sziasztok!

 

Én egy 29 éves Turner szindrómás lány vagyok Szigetvárról. Már egy ideje olvasgatom a fórumot, gyűjtöttem a bátorságomat s most úgy döntöttem írok ide. Nálam 13 éves koromban derült ki ez a rendelleneség.  Már korábban is feltűnt az orvosoknak, hogy nem úgy fejlődtem, ahogy kellene, sokáig lisztérzékeny gyanú állt fent. Kaptam növekedési hormont majd ösztrogén port kezdésnek, 2-3 évig. Jelenleg trisequenst szedek. Nincs betegség tudatom. Lekopogom az egészségem rendben van. Sokan fiatalabbnak néznek jóval a koromnál, de ezenkívűl nincs más feltűnő külső jele annak, hogy ebben a genetikai rendelenességben szenvedek. A tanulással voltak problémáim általánosban, lassabban haladtam ebből a szempontból is, mint a többiek. A kamaszkort megszenvedtem, nem is annyira a magasságom, hanem a kislányos külsőm miatt. Nehéz volt feldolgoznom, amikor először szembesültem vele, hogy nem lehet gyerekem természetes úton, de mára már megbékéltem ezzel. A budapesti találkozókon mivel nagyon messze van sajnos nem tudok ott lenni, de szívesen megismerkedék rajtam kívűl más turneresekkel.

hanga19 Creative Commons License 2012.04.26 0 0 1754

Szia!

 

Én anyukaként vagyok érintett.Pakolj ki nyugodtan,itt lehet és még megértő fülekre is találsz.

De egy dolgot azért leírnék.Több ismerősöm van akinek nem lehet gyermeke pedig nem TS.Ettől még lehet jó egy kapcsolat, nehéz feladat persze,pláne az a kérdés mikor lehet ezt elmondani.

Sokban múlik te hogyan állsz a kérdéshez,neked kell szerintem előbb magadban tisztáznod az érzéseidet ezzel kapcsolatban,akár szakember segítségével.

szép estét!

Előzmény: pbetti87 (1750)
dijut Creative Commons License 2012.04.25 0 0 1753

Kedves Betti,

 

Én is ennyi idős voltam, amikor a nővéremnek született kislánya, de akkor volt egy jó kapcsolatom, könnyebb volt feldolgozni, azóta már nem vállalok kapcsolatot pont ugyanezért, mint te.  Nem értenek engem sem itthon a szüleim, testvéreim, barátaim.

 

dijut

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.24 0 0 1752

Szia Betti!

 

Anna vagyok, 35 éves, Pécsett lakom. Szintén felnőtt érintett.

Csatlakozom Andianohoz, tényleg nem kell elzárkózni egy komoly kapcsolattól. Ne gondold, hogy ezzel mindenképpen megrövidítenéd a partnered. Először is, nem csak a természetesen fogant, a te génjeidet hordozó gyerek a gyerek. De nem is minden férfi ragaszkodik hozzá.

Persze ezt nehéz elfogadni, sok saját rejtett félelem is van ebben.

Talán érdemes lenne lelki téren szakember segítségét is igénybe venned. Nem szégyen az sem :-) !!! (Én is járok, egy ideje van élettársam, sajnos nem huszonévesen, de hát jobb későn, mint soha :-).

 

Üdv, szép napot,

Anna

Előzmény: pbetti87 (1750)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!