Keresés

Részletes keresés

kozlekedokozeg Creative Commons License 2006.05.20 0 0 54
A BNV van egyszer az évben, meg időközönként van még pár kiállítás. Ez bőven kevés indok arra, hogy a BKV visszaállítsa. Egy átlagos hétvégi forgalomra (bármiféle kiállítás/vásár nélküli) nem kell oda a 29-es a 37-es a 12 perces követésével bőven elviszi a forgalmat. Én megértem, hogy az Expo busz adott esetekben tényleg iszonyatos, tapasztaltam már, de azért a pár alkalomért újra üzembehelyezni a hurkot... Ügyes emberek a drótot meg már üzembehelyezés előtt elvinnék...
Előzmény: r_tamas (53)
r_tamas Creative Commons License 2006.05.19 0 0 53

De az hogy a Blaháról most a 37-es vonalán még egy vonal járjon... hát nem tudom mennyie lenne indokolt.

 

A 29-esre a nagyobb BNV-s kiállitások idején szükség van! Nem lenne

kihasználatlan. Persze nem állandóan kelle járatni, de a kiállítások alatt igen!

Régebben volt rá igény, mégpedig 2 villamos (29,29Y) is járt a 37-es mellett

sokan ezt választották! Az is jó megoldás lenne ha már annyira spórólni akar a bkv,

akkor csak Hétköznapokon maradjon a busz, de Szomat/vasárnap amikor a nagyobb

tömeg jön csak akkor üzemltesse üzemeltesse.
A végállomása nagyon jó helyen van (Főbejárat) ahol rengeteg ember száll fel.

Az Expo busz mire ehez a megállóhoz ér addigra már tele van, szinte fel sem lehet

szállni rá.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kozlekedokozeg (52)
kozlekedokozeg Creative Commons License 2006.05.19 0 0 52

De azért nincs olyan sokszor ott olyan rendezvény ami annyira hozná a tömeget. Persze egy BNV ideje alatt mindenképp kellen mert nem állapot a kocsisorban araszoló Expo busz (meg kósza pár kiállítás alatt). De az hogy a Blaháról most a 37-es vonalán még egy vonal járjon... hát nem tudom mennyie lenne indokolt.

Előzmény: UV 3800 (51)
UV 3800 Creative Commons License 2006.05.19 0 0 51
A kihasználtság asszem nem vitás, nézd meg az Expo-busz kihasználtságát vásáridőszakban, a tuja több embert (lenne) képes elvinni, és a dugóban sem áll
Előzmény: r_tamas (48)
UV 3800 Creative Commons License 2006.05.19 0 0 50

nagyon gáz a villamospálya állapota

Valami ilyesmi
Előzmény: alexejevics (45)
Uezbeck Creative Commons License 2006.04.29 0 0 49
A 38.-ik hozzászólásomnál beírtam az oldalam címét, ami a 29-es hurok végállomásával foglalkozik. (amúgy http://tongebirge.uw.hu/tram/29.html ). Ezek tavaly nyáron készültek, egy esős nap után. Kb ilyen lehet most is, csak egy picit több növényzettel....
Előzmény: alexejevics (45)
r_tamas Creative Commons License 2006.04.29 0 0 48

A 29 és villamosra szükség lenne.

Régen amikor még járt én is utaztam rajta egy párszor. A megszüntetés után csak a 5perces gyaloglás a sineken és a kis hidon, vagy az expo buszt választhatjuk, amin nyomorghatunk a dugóban...

 

Sokat járok erre és tényleg durva, állapotok vannak ezen a szakaszon !!! :-((

Egy kissebb eső után a bokor és szeméthegyek között a 'végállomás' egyik fele 

egy kissebb tóvá átalakul. Azért durva, hogy egy közlekedési vállalat egy pár száz méteres szakaszt nem képes karban tartani. Ezt kell látni a  külföldi és Magyar idelátogatóknak...... :--(

Amennyire emlékszem nagyon jól kihasznált és sűrű járat volt a 29-es és a 29Y.
KB 5-8 percenként közlekedhetett csúcsidőben.

Amúgy nem csak a bnv-re idejekor lenne szükség rá, hanem a többi kissebb kiállitásra is, ami a hungexpon van, biztos lenne rá igény, egy kulturált kialakitású megállóból, megfelelően sűrűn közlekdnének (5-6 perc) a villamosok. Biztos sokan

a buszok helyett ezt választanák!  :-)

 

 

 

alexejevics Creative Commons License 2006.04.15 0 0 47

Kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek!!!

BPI-716 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 46
Hát, kb olyan az állapota, mint a jó öreg Kozma utcai huroké... talán kicsit "jobb". Lényeg az hogy a természet lassan visszafoglalja azt, ahol régen valami cool dolog volt... És valóban, a vezetékeknek se híre, se hamva. Olyan szomorkásan ácsorognak ott a rácsos oszlopok. Pedig én még emlékszem hogy 29-essel mentünk BNVre 94 környékén...
alexejevics Creative Commons License 2006.03.28 0 0 45

Nyáron majd én is kimegyek... nagyon gáz a villamospálya állapota? Azt tom, ogy a felsővezetéket már lassan hat éve ellopták...

Alighanem a 2001-es BpAutószalon idején jártam arra, és iszonyatosan megdöbbentett a pálya állapota, ill. az a szánalmas bukdácsolás, amelyet a 37-estől az EXPO-ig kellett művelnünk. Aztán mivel a 100-asra nem fértünk fel (!!!), ezért apámmal fél óra gyaloglással jutottunk el a Pillangóig. Baromi nagy élvezet volt mondhatom: egész nap lejártuk a lábunk, és utána még egy kis élménytúra... hát frankó volt tényleg.

Előzmény: BPI-716 (44)
BPI-716 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 44
A napokban jártam a 29-es nyomainál... a BNV-hez vezető lehajtót csövesek lakják...

:(((
alexejevics Creative Commons License 2006.03.18 0 0 43

A sűrűség elég változó volt, a járat időszakos jellege miatt.

Előzmény: davill (42)
davill Creative Commons License 2006.03.18 0 0 42

Üdv!

 

Ma ismét bizonyosságot kapott, hogy a 29-es villamosra igenis szükség van!!!

Az az iszonyatos ember áradat, mely minden egyes 37-essel jön - mindkét oldali járda a hídon emberektől hemzseg - elképesztő. Nem is beszélve a tömmött expobuszról (ex. 100-as). Érdekes egyébként, hogy immár második éve a MÁV külön vonatot is índít félóránként, nem kevés emberrel. (Tudom, tudom ők csak ezen 3 nap alkalmával, de akkor is, ezt a BKV is megtehetné egy negyedórás követésű villamossal - amiből mind a kettő kéne /29, 29A/ 15 perces sűrűséggel) Tényleg régen hány percenként járt a tuja??

alexejevics Creative Commons License 2006.01.23 0 0 41
alexejevics Creative Commons License 2006.01.09 0 0 40
Beragadtunk, mint a villamos tenné a BNV-hurokban...
alexejevics Creative Commons License 2005.12.04 0 0 39

:-(((((((((((((

 

Jó a lapod, a képeken engem is megleptek, hogy 96 óta mennyire szétesett a pálya. A hannoveri expora különben 2 (!) villamosjárat is megy, a 6-os a keleti, a 18-as az északi kapuhoz, természetesen a legújabb TW8000-esekkel. Azt már inkább nem részletezném, hogy milyen szintű végállomások vannak ott kiépítve...

Előzmény: Uezbeck (38)
Uezbeck Creative Commons License 2005.12.04 0 0 38
Feltettem a 29-es villamosról egy rövidke történeti áttekintést s néhány képet a hurokvégállomásról a honlapomra. Cím: http://tongebirge.uw.hu/tram/29.html Ha esetleg valamit rosszúl írtam volna le, jelezzétek. Xi!
alexejevics Creative Commons License 2005.12.02 0 0 37
Tényleg, most megint lesz vmi felsőoktatási kiállítás, vagy mi a BNV-n. Szóval jönnek az újabb és újabb kiállítások, vásárok, vilnyák meg sehol...
alexejevics Creative Commons License 2005.11.13 0 0 36

Érdekesség: a negyedik képen látható UV siklott ki nemrég a Budagyöngyénél.

Ha jól tudom, de javítsatok ki ha nem:-).

Sinbiciklis Creative Commons License 2005.11.13 0 0 35
Haha, én még Zolcsit is láttam.
Előzmény: P.stephenson (33)
alexejevics Creative Commons License 2005.11.13 0 0 34

Nagyon jó a cikk, bár a Hampage-n már a történelmi előzményeket megismertem korábban. Azért fantasztikus, hogy anno 6 vágányos vá-ja volt a 29-esnek! Ma ugyan a forgalom csökkent, valóban nem kellene 6 vágány, de könyörgöm, kettő se működik! Az még egy dolog, hogy nincs villamos, de akkor legalább rendezték volna a környékét, és a megalázó botorkálás után nem egy gaztengerré avanzsált megállóhoz kellene érkezni a déli kapunál!

 

Amikor 2001-ben voltam a BNV Autószalonján, a 37-essel mentünk a hídig, utána meg gyalogoltunk. EXPO-buszozni nem volt kedvünk (tudjátok olyan kevés ember utazott rajta:-)), ezért gyalogoltunk majdnem fél órát a Pillangóig. Ez aztán jól meg lett oldva!!!!!!!!!!

 

Mi kellene egy villnyákhoz? Felújítani egy végállomást, és a hozzá csatlakozó minimális vágányszakaszt!!! Ebbe belerokkanna a magyar büdzsé tényleg... talán nem kellett volna felhagyni, és akkor ma nem az újjáíépítésen, hanem a járatsűrűségen lehetne vitatkozni!

Előzmény: P.stephenson (33)
P.stephenson Creative Commons License 2005.11.13 0 0 33

Néminemű megemlékezés a 29-es villamosról itt:

http://www.veke.hu/index.php?fc=cikk&par=230

 

Az ügyesebbek még Sinbicóst is felfedezhetik az egyik képen. :-)

 

 

P.s

Előzmény: Sinbiciklis (29)
hkv Creative Commons License 2005.11.11 0 0 32
Vajon valaha lesz itt még villamos?
zsig Creative Commons License 2005.11.10 0 0 31
Két hete az Ő térfelükön pattog a labda. A cikket elküldük, a képeket is hozzá, már csak rajtuk múlik, hogy mikor közlik le.
Előzmény: alexejevics (27)
alexejevics Creative Commons License 2005.11.09 0 0 30
Nem fogok:-))))))))))
Előzmény: Sinbiciklis (29)
Sinbiciklis Creative Commons License 2005.11.09 0 0 29
Akkor .ositok: nyitsz helyett nyitni fogsz!
Előzmény: alexejevics (28)
alexejevics Creative Commons License 2005.11.09 0 0 28
Szeretem az ilyen hszeket. Tudtommal én nem állítottam tömegesen elveszett sines topicokat. Asszem ez az egy van:-))))))
Előzmény: Sinbiciklis (7)
alexejevics Creative Commons License 2005.11.09 0 0 27
Na, ez jó, csak én nem találtam semmit erről a totalcar.hu-n. Ja, és a Hampage-t ajánlom figyelmetekbe a témát illetően.
Előzmény: zsig (19)
alexejevics Creative Commons License 2005.11.09 0 0 26
Hlló...
Előzmény: L-Meldrum (25)
L-Meldrum Creative Commons License 2005.10.29 0 0 25

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!