Keresés

Részletes keresés

BandW Creative Commons License 2000.04.07 0 0 406
T. Azazello, alfalfa58,Kovács bácsi
ime az idézet mégegyszer
"...Ha az én tesóm játszotta volna át Máté Lászlóval közösen a Vasárnapi Híreket a VICO-birodalomba, akkor nem lennék úgynevezett független
médiaszakérto, s nem írnék az Élet és Irodalomba kolumnákat e témáról, arra gondolnék, bárkitol hiheto az, amit én írok, de tolem nem, pontosan az
apukám és a tesóm miatt, oszintén szólva lesülne a bor a pofámról. Csakhogy a krokodilbor bírja a kiképzést. Cipot csinálnak belole"..."

Ha az ominózus krokodilbőr nem Vásárhelyi Mária arcára vonatkozik, akkor mit keres a mondat elején a "csakhogy" szó, ami az én értelmezésemben összekapcsolja az előző mondattal.
A második lehetőség, hogy a cikk írója annyira felháborodott, Vásárhelyi Mária ténykedésén, hogy a cikk írása közben egy teljesen oda nem illő cipőipari szakmai megállapításra ragadtatta el magát.

De ha a kettőnek nincs köze egymáshoz,mármint V.M. arcbőre és krokodilbőr, akkor mi a fenének írta le.

PS:Azazello Krokodil-lámpaernyő metamorfózis nincs. Cipő-lámpaernyő az volt.
Tisztelettel
BandW

Előzmény: Azazello (400)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.04.07 0 0 404
Kedves SKing!

1. Igazad van. Vásárhelyi Mária végre megszólalt. Továbbra sem tudjuk, miért nem választotta azonnal a Nyilvánosságot.

2. "...számomra bebizonyosodott, hogy nem azt mondta és nem úgy, igy a vélemény az, hogy a Napi Magyarország aki keverte itt a dologokat..."

Számomra az bizonyosodott be, hogy azt mondta, hogy nem azt mondta.

3. Vásárhelyi Mária mosakszik, és - bár úgy tűnik, mintha idézne a Napi Magyaroszág cikkéből - amit idézőjelbe tesz: nem idézet. Mi a neve ujságíró körökben az ilyen eljárásnak?

4. Nagyon várom, hogy a "16 óra" holnapi műsora Vásárhelyi Mária és Runa Heilinga állításait szembesíti. Kettejük közül valaki - nem mond igazat.


Előzmény: Törölt nick (399)
Kovács bácsi Creative Commons License 2000.04.07 0 0 402
Kedves alfa!

Nahát, tényleg! És bár olvastam annak idején az OKA cikket, meg még ebben a topicban is az idézetet, nem jöttem rá rögtön, hogy ezúttal VM úrnő erősen pontatlanul idéz, csak furcsa volt kicsit, hogy mintha nem pont ezekkel a szavakkal...
Szerintem erre nem a csúsztatás kifejezés a megfelelő, hanem inkább a gátlástalan csalás.
Ezentúl azt hiszem, sokkal figyelmesebben kell ÉS-t olvasnom.

Előzmény: alfalfa58 (397)
Kovács bácsi Creative Commons License 2000.04.07 0 0 401
Nem voltam dühös, csak lemaradtak ezek a jelek:
_)))))
Előzmény: dekóder (396)
Azazello Creative Commons License 2000.04.07 0 0 400
Kedves Zénó,

Köszönöm! Annál is inkább mivel, hogy önkezüség esete forgott fenn. :-)

Szvsz Vásárhelyi egy picinykét csúsztat.
Az OKA-féle cikkben nem az szerepelt, hogy akiknek olyan vastag a bôr a képükön, mint VM-nek, azoknak a bôrébôl cipôt csinálnak, hanem ... a krokodilbőr bírja a kiképzést. Cipőt csinálnak belőle....
A krokodíl bôrébôl.
Nem Vásárhelyiébôl.
Ennek dacára VM a sajtóbeszélgetésen arról beszélt, hogy az olyan "krokodilokból" , mint jómagam, cipőt szoktak csinálni.

A krokdíl - lámpaernyô metamorfózist továbbra is homály fedi...

Előzmény: Zénó (391)
dekóder Creative Commons License 2000.04.07 0 0 398
Egyetértek, bár nem hiszem, hogy Eörsi úr köztünk volna.
:-)
Előzmény: Zénó (395)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.04.07 0 0 397
No, akkor mégegyszer az ominózus Napi Magyarország szöveg.

Emlékeztet arra, amit Vásárhelyi Mária idéz. De hogy ugyanaz lenne...

"...Ha az én tesóm játszotta volna át Máté Lászlóval közösen a Vasárnapi Híreket a VICO-birodalomba, akkor nem lennék úgynevezett független médiaszakértő, s nem írnék az Élet és Irodalomba kolumnákat e témáról, arra gondolnék, bárkitől hihető az, amit én írok, de tőlem nem, pontosan az apukám és a tesóm miatt, őszintén szólva lesülne a bőr a pofámról. Csakhogy a krokodilbőr bírja a kiképzést. Cipőt csinálnak belőle"..."

dekóder Creative Commons License 2000.04.07 0 0 396
Ne rám legyél dühös, én csak a hírt hoztam, hogy VM reagált.
Előzmény: Kovács bácsi (394)
Zénó Creative Commons License 2000.04.07 0 0 395
Azért némely urakok átballaghatnának a "Mea culpá"-ba...
Előzmény: dekóder (393)
Kovács bácsi Creative Commons License 2000.04.07 0 0 394
Természetesen a mao bíztatta a holland hölgyet az aljas félrefordításra!
Előzmény: dekóder (387)
dekóder Creative Commons License 2000.04.07 0 0 393
Húzós. Főleg az Eörsi írása Petriről...
Előzmény: Zénó (392)
Zénó Creative Commons License 2000.04.07 0 0 392
Asszem, összekeverte Seres Lászóval :)
De tényleg, tartalmas, jó szám, bár az ára elég húzós :(
Előzmény: dekóder (382)
Zénó Creative Commons License 2000.04.07 0 0 391
Íme, szemelvények Vásárhelyi Mária: Kinek a szégyene? című És cikkből. (Megjelent 2000. április 7-én.)

"1998. karácsonya előtt néhány nappal a miniszterelnök kedvenc lapja, a Napi Magyarország, talán a szokásosnál is mocskosabb hangvételű vezércikkben méltatta személyemet. A cikk apropójaként egy, az ÉS-ben néhány nappal korábban megjelent írásom szolgált, a főszerkesztő-helyettes által jegyzett publicisztika - szokás szerint - nem az általam leírtakra reagált, hanem arról elmélkedett, hogy ha valaki olyan elvetemült, bűnös családból származik, mint jómagam, és mindenekelőtt még elmebeteg is, akkor annak egyrészt "szégyenében süljön le a pofájáról a bőr" másrészt "fogja be a száját", "szégyelljen kiállni az emberek elé" , főképpen pedig "ne legyen úgynevezett független médiaszakértő, és ne írjon kolumnákat erről a témáról, mert az mindenkitől hihető, csak éppen tőle nem" (l. családi háttér és elmebeli állapot). A vezércikk egy metaforára épült, amelyben a szerző engem (Eörsi Istvánnal párba állítva) a krokodilok csoportjához sorol, megjegyezve, hogy "... a krokodilbőr bírja a kiképzést. Cipőt csinálnak belőle" , majd végső konklúzióként: "Talán sejtik, mire futtatom ki ezt az írást. Hát persze a krokodilbőrre, ami Eörsiéket Vásárhelyiékkel összeköti" (és amelyből cipőt csinálnak).
...
1999 őszén azonban sajtóreggelire voltam hivatalos, ahol Magyarországon dolgozó külföldi újságírók kérdezgettek a honi sajtóviszonyokról. A beszélgetés során egyebek között említést tettem erről a cikkről is, felidézve annak konklúzióját, amely szerint az olyan "krokodilokból" , mint jómagam, cipőt szoktak csinálni. A sajtóbeszélgetésen részt vett egy holland újságírónő, a kereszténydemokrata szellemiségű Trouw című napilap munkatársa is, aki hónapokkal később elemző cikket írt lapjának a magyarországi politikai és sajtóviszonyokról, és ebben az írásában egyebek között megemlíti, hogy a kormány kedvenceként számon tartott Napi Magyarország egyik vezércikke azt írta, hogy "egy bizonyos baloldali médiaszociológus bőréből lámpaernyőt kellene készíteni". Minderől én csak akkpr értesültem, amikor telefonon keresett Stépán Gábor, a Napi Magyarország újságírója, aki nem mást kért tőlem, mint hogy mondanám meg, mikor akartak ők lámpaernyőt csinálni a bőrömből, mivel ő csupán néhány hónapja dolgozik a lapnál, és így megkímélhetném a keresgélés fáradságos munkájától. A lámpaernyőt cipőre helyesbítve megadtam a megjelenés paramétereit. Néhány nap múlva S. szignóval cikk jelent meg a Napi Maóban, amely - a lap hagyományihoz híven - terjedelmesen boncolgatja a hollan d újságírónő családi viszonyait és férjével közösen üzemeltetett "gyanús vállalkozásait", valamint kötelező gyakorlatként felemlegeti családom bűneit, majd tájékoztatja az olvasót, hogy "sajnos kitartó próbálkozásunkat nem koronázta siker: ehhez legalább hasonló mondatot sem találtunk" .

OFF: Sajátkezűleg gépeltem, bocs az elütésekért.

Előzmény: Azazello (378)
Azazello Creative Commons License 2000.04.07 0 0 389
Jesszusom. Titokban egyesült a NapiMao a holland Trouw-val?
:-)
Előzmény: dekóder (387)
dekóder Creative Commons License 2000.04.07 0 0 387
A NapiMaó VM szerint természetesen hunyó. Csak nem a sorok között.
Előzmény: Azazello (386)
Azazello Creative Commons License 2000.04.07 0 0 386
Csalódtam.
Meg voltam gyôzôdve, hogy _kizárólag_ a NapiMao lehet a hunyó Vásárhelyi szerint.
A sorok közé mégis befért a hollandus?
:-)
Előzmény: dekóder (384)
Azazello Creative Commons License 2000.04.07 0 0 385
Off
Igen, légyszíves.
On
Előzmény: Törölt nick (380)
dekóder Creative Commons License 2000.04.07 0 0 384
Ezt így nem mondta ki, de a sorok közül ez olvasható ki.
:-)
Előzmény: Azazello (383)
Azazello Creative Commons License 2000.04.07 0 0 383
Tehát a hollandus lenne a hunyó?
Előzmény: dekóder (381)
dekóder Creative Commons License 2000.04.07 0 0 382
Vidd vissza és reklamálj! A legfrissebb számban nincs Résvész Sándor.
:-)
Előzmény: Törölt nick (380)
dekóder Creative Commons License 2000.04.07 0 0 381
Röviden: ő úgy interpretálta a cikket a holland újságírónak, ahogy az megjelent.
Előzmény: Azazello (378)
Azazello Creative Commons License 2000.04.07 0 0 379
Pixy,

Ha rám hivatkozol, akkor nyugodtan használd az egyes szám második személyt.
Nem vagyok többen.

Előzmény: Törölt nick (377)
Azazello Creative Commons License 2000.04.07 0 0 378
Kedves dekóder,

Kösz! Sajna csak a netes változat játszik nálam...
Némi elôzetest hallhatnék?

Előzmény: dekóder (376)
dekóder Creative Commons License 2000.04.07 0 0 376
Nem hallgat. Az ÉS mai számában ír erről a témáról. (A neten még nincs fent.)
Előzmény: Azazello (375)
Azazello Creative Commons License 2000.04.07 0 0 375
Míg Vásárhelyi Mária hallgat, a topic marad.
Purplerain - úgy is mint Loretta -, mit gondolsz, a jobb érzésű balosok miért nem tolonganak itt védeni a védhetetlent?
Előzmény: purplerain11 (374)
purplerain11 Creative Commons License 2000.04.07 0 0 374
Tudjátok fiúk, csak azt nem értem, hogy miért csináljátok. Jól elvagytok ebben a topicban.
Érdemben semmit hozzá nem tettetek a dologhoz több napja, de próbáljátok napirenden tartani a semmit.
Hangsúlyozom, én a hölgyet nem ismerem, negyedévenként egyszer elolvasom véleményét a HVG-ben. Ez a vélemény meglehetősen jól alátámasztott és jól rámutat a hatalom média mesterkedéseire.
Feltételezem, hogy Ti a sajtószabadságot egyébként pártoljátok, tehát Nektek is ellenetekre van az, amit a FIDESZ- MIÉP együttmüködés a közmédiában eredményez. Tehát amiért VM szót emel, az értetek is szól. Igazán nem értem akkor, hogy mi kifogásotok van az általános állásfoglalásai ellen, ami miatt ezt a topicot mindenáron életben akarjátok tartani.

A témával kapcsolatban korábban már mindent megírtam, ide csak a lényeg kívánkozik: Mivel a Napi Magyarország korábban méltatlanul becsmérelte családtagjai miatt a hölgyet, ő ezt valószínüleg elpanaszolta egy holland újságírónő ismerősének, aki az esetből egy újságcikket írt, emiatt a Mao-nál eredetileg sértő szándékkal beírt krokodilbőr - arcbőr helyett a holland cikk lámpaernyőt írt. Ebbe az üldöztetési mániás topictársak a holocaustot értik bele - bár ez még a szövegösszefüggésekből sem következik. Megemlítendő még az is, hogy egyetlen topiclakó sem tudta produkálni az ominózus holland cikket, amely esetleg ebben a formában nem is létezik, emiatt a jelen topic egyetlen célja továbbra is az, hogy alaptalanul, méltatlanul gyalázzanak egy hölgyet. Ezt még akkor is vissza kell mindenkinek utasítani, ha egyébként a fiúknak elvileg igaza lenne.

Patmore Creative Commons License 2000.04.07 0 0 373
Elnézést kérek mindenkitől, kinek legelőprogramját félrevezettem a rossz linkkel. Ígérem máskor jobban figyelek. Jav: HETEK
Előzmény: HAME (368)
lujza Creative Commons License 2000.04.07 0 0 372
Bizonyos korokben ez a divat, ugy tunik.
Csinal/mond valami ordenaret, aztan jon a csend. :(
Előzmény: Azazello (371)
Azazello Creative Commons License 2000.04.07 0 0 371
Vajh’ miért hallgat Vásárhelyi Mária, immáron 33. napja?
Miként változhatott át egy krokodílbôr cipô lámpaernyôvé szociológusbôrbôl?
HAME Creative Commons License 2000.04.07 0 0 370
Ja, és azoknak, akik azt hiszik, az ilyen saját országfikázás olyan modern, kozmopolita, hepi dolog. Pár napja írtam ebben, vagy a másik hülyehölgyeményes topicban arról az idióta cigány-világszövetségi bandáról, akik sajtótájékoztatót tartottak arról, hogy nálunk (Szlovákia) kasztrálják a cigánylányokat a tudtuk nélkül.
Megvan az eredmény! Ápr. 13-tól már Belgiumba is vízummal utazhatunk.
HURRÁ! (Vagy inkább a ku$%# %)**^&%#?)
Kedves hölgyeim, csak így tovább. Tessék csak tessék! Még egy kis lámpabőrözés, még egy kis fasisztázás, még egypár cigánycsaládot rábeszélni egy kis segély-turizmusra és találkozhatunk a nagykövetségen. Vízumra várva olyan jól eldiskurálhatnánk a dolgokon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!