Keresés

Részletes keresés

Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.08.08 0 0 1039
Ezért felesleges volt benézned. Inkább vedd elő a Népszabit és nézd meg a 17.oldalon a félméteres átmérőjű, 5,5 kg-os óriás pöfeteget. Nem semmi a kép.
üdv:
LC
Előzmény: Törölt nick (1038)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.08 0 0 1038
Egy pillanatig se gondoltuk, hogy te hibaztal volna...
Előzmény: Goto (1037)
Goto Creative Commons License 2002.08.08 0 0 1037
Ja azt elfelejtettem odaírni, hogy a soproni gombavizsgáló nézte vargányának az epeízűt, és ez kb. 22 éve történt.
Előzmény: Goto (1036)
Goto Creative Commons License 2002.08.08 0 0 1036
Nekik is kell konyhára dolgozni. Elmesélem az én eseteimet a debreceni gvizsgókról.. Agaricus nivescens alias gömbölyűspórás csiperkét vittem eladni a piacra és azt mondta dobjam ki, mert az sárguló csiperke. Igaz, hogy nem árulhattam volna, mert nyomásra az is sárgul, de azért kidobni! A munkatársamnak adtam egy halom fenyőpereszkét és azt is kidobatta.. A Rozsdasárga tölcsérgombát rendszeresen kihajítja. Leucopaxillusokon (cölöppereszke) májusi pereszke felirat júliusban! Hótt vén árvégű fülőkéket enged árulni hótt nagy tönnkel. Sopronban el sikerült adnom az osztrákoknak két kiló győnyörű, hasas Epeízű tinorút, igaz, hogy abba az avba jelentek meg ott először. Képzelhetitek milyet jódliztak, mikor megkóstolták. De ezek ellenére én azt mondom neked, hogy őhozzájuk vigyed, amíg nem leszel elég biztos magadban, mert a piaci szakértők egy alapszabályt használnak:
Amit nem ismernek fel biztosan, azt kidobják. Tehát így nem kaphatsz mérgezést. Még szerencse, hogy az epeízű olyan keserű, hogy nem lehet megenni. Valahol azt olvastam, hogy mérgező, de hát az már lényegtelen, hacsak valaki nincs oda a keserűért.
Előzmény: zsigrai76 (1035)
zsigrai76 Creative Commons License 2002.08.07 0 0 1035
Goto, nem szedtem le, mert nem szedek le olyan gombát , amit még életemben nem láttam. Olyan durva a színe, a formája, hogy megesküdtem volna rá, hogy a világ legmérgezőbb gombája.
Gombavizsgálókról meg vagy jót, vagy semmit, mert kiben bízzon meg az ember ha bennük sem? Ezt most teljesen komolyan mondjátok? Mi van ha bolond gombát eszek, bocsánatot kérnek? Megoldás?
Előzmény: Goto (1034)
Goto Creative Commons License 2002.08.07 0 0 1034
Bocs, hogy "közétek furakodok", de ha már mindenképp leszedted a császit, vágd fel a kalapját vékony (0.5,1) mm-es szeletekre, öntsd le olivaoillal, sózd meg, tegyél rá egy kis borsot, de mást nehogy tagyél rá, borítsd nyakon citromlével, keverd össze lehetőleg úgy, hogy ne nagyon törjön össze, hagyd egy kicsit állni az egészet és gyűrjed hús vagy az ebéd mellé, mint salátát. Mennyei...Szerintem a császi csak nyersen finom, na meg roston sütve, egyébként, ha levesbe vagy más kajába teszed, penészízű. Szárítani se lehet. Egyébként főleg tölgyesben, de a szelídgesztenyést se veti meg. lehet találni füves útszéleken, hegytetőkön, mert szereti a piszok a meleget. Ha teljesen zárt burokban találod, az irányadó, hogy a tojása felül szélesebb, mint alul, de azért a tetejét kapard meg, amíg meg nem látod a piros vagy narancsszínt.
>>Gombavizsgálóban kénytelen vagyok megbízni>>

Az ny betű nem p akart lenni vlen? HIHI...

Előzmény: zsigrai76 (1032)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.08.07 0 0 1033
A net tele van gomba leírásokkal és képekkel. Pl. írd be itt a keresőbe, hogy "gomba" vagy "vargánya" és meglátod. Wolf barátom honlapja pl.: http://teve.mht.bme.hu tartalmaz gombaleírásokat.
A császárgalóca egy narancsos kalapú, sárga húsú, tönkű és lemezű gomba, gallérral és nagy bocskorral. Árusítható, finom, de kímélendő, mert nem túl gyakori. Mindenképpen mutasd meg gombavizsgálónak, ezt tuti ismeri.
üdv:
LC
Előzmény: zsigrai76 (1032)
zsigrai76 Creative Commons License 2002.08.07 0 0 1032
Igen, a papír jó ötlet. Így zsákostól rengeteg helyet elfoglal.

A császárgalócáról mit lehet tudni? Valahol utána tudok nézni a neten kül. gombáknak?
LC, ezek olyan gyönyörűek voltak, csak bámultam őket és nem hittem el, hogy ilyen van. Első találkozás, ugye.

Gombavizsgálóban kénytelen vagyok megbízni, lévén én csak lelkes amatőr gombázó. Próbálok csak olyan gombát összeszedni, amit ismerek, a többit csak megcsodálom.

Előzmény: Lactarius Curtis (1031)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.08.07 0 0 1031
Tegyél újságpapírt a kosár aljára és a különböző gombafajok közé. Lényeg, hogy ismerd meg/fel a gyilkos galócát, mert ha azt hagysz benne, akkor az egész szedést elkobozzák. (A gombavizsgálókkal azért vigyázz, mert nem mindegyik nagy szakértő.) Mázlista vagy a császárgalócák miatt, még mindig irígykedek.
üdv:
LC
Előzmény: zsigrai76 (1030)
zsigrai76 Creative Commons License 2002.08.07 0 0 1030
LC, gyönyörűek! Szombaton én is eljutok Gyöngyös környékére, remélem maradt még nekem is gomba:)
Ti mibe szeditek a gombát? Nálam elég nehezen megoldható, mivel utána vizsgálóhoz kell vinnem, minden gombát más papírszatyiba próbálok gyömöszkélni, elég macerás, gyakran törik. Ha kosárban külön részre tenném, az elég lenne?
Előzmény: Lactarius Curtis (1029)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.08.06 0 0 1029
Hetvegen a Matraban jartunk, rengeteg gombat szedtunk. Sok nyari es bronzos varganya volt. Fenykepeztem is vagy 80-90-et, itt a java:
http://kep.tar.hu/lactarius_curtis/
Kerek tippeket az utolso ketto (kerdojeles) gombara vonatkozoan!
Koszonom:
LC
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.08.05 0 0 1028
Gratulálok, gyönyörű császárgalócákat találtál, majd kibújnak a tojásból!
üdv:
LC
Előzmény: zsigrai76 (1027)
zsigrai76 Creative Commons License 2002.08.03 0 0 1027
Na ez nem sikerült. Szóval a kep.tar.hu/szepesiviktor oldalon a kirándulások-gombák albumban nézzétek már meg azt a tojás formájú gombát. Talán császárgomba kicsiben? Na jó, nem találgatok, segítsetek!
Előzmény: zsigrai76 (1026)
zsigrai76 Creative Commons License 2002.08.03 0 0 1026
http://kep.tar.hu/szepesiviktor/images/pic1141646.jpg
zsigrai76 Creative Commons License 2002.08.03 0 0 1025
Tegnap Miskolcon jártunk. Meglátogattuk a családi szőlőst és mellette a kiserdőben (kb 500m-t sétáltunk) gyönyörű tinórukat találtunk. És még valamit, amit nem tudok azonosítani. Segítene valaki egy nagyonhozzánemértődelelkes gombamániásnak? Ja, reggelire elkészült a tegnapi gomba... pompás volt.
berta75 Creative Commons License 2002.08.02 0 0 1024
A géva ha nagyon gyenge 1 cm-re vágva kirántva mint a hús egy kicsit tovább sütve, nem hirtelen, nagyon finom vagy telfölös gombapapri-kásnak is, de vékony füstölt húsosszalonna szele-ten sütve is nagyon finom.
Gombalevesnek tejföllel, citrommal is jó.
Nem kell keverni más gombával.
Sok féle képpen ki lehet próbálni.
Jó étvágyat!
Berta
Előzmény: bd (1023)
bd Creative Commons License 2002.08.02 0 0 1023
Ma a Szigeten geocachelés közben csodálatos gévagomba-telepet találtam.
Receptet kérek szépen.

bd

vilmarci Creative Commons License 2002.08.02 0 0 1022
Jaja! Tegnap este megnéztük... apu kiviszi Vörösvárra a telekre, ott bedobja a forgácsra.
Így jártam :(
Előzmény: Lactarius Curtis (1021)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.08.01 0 0 1021
Szerintem a penészgomba-fonalak már átszőtték a teljes tönköt, azért ha nem is látod a penészt, ő már mindenhol jelen van, úgyhogy ezt a shiitaket szerintem buktad.
LC
Előzmény: vilmarci (1020)
vilmarci Creative Commons License 2002.08.01 0 0 1020
LC: Köszi :) Már otthon is reklamáltak, hogy ugyanmá' dobjam ki, mert büdös. Pár napi bíztam benne, hogy a shiitake micéliuma képes megvédeni magát, elvégre ô van többen, de ma reggelre láttam, hogy nem. Lehet, hogy nem az erkélyen kellett volna tartanom? Este leviszem a pincébe. Ott viszont sötét van... Ha szétvágom, akkor a tiszta rész még azért teremni fog?
Na, mindegy. Hogy tetszett a dolgozatom?
Legyetek jók!
Előzmény: Lactarius Curtis (1016)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.08.01 0 0 1019
Sejtettem, hogy ez lesz. Szombaton megyek a Mátrába :-)

LC

Előzmény: szydi (1017)
bd Creative Commons License 2002.08.01 0 0 1018
Bp-i Nagycsarnokban ízletes vargánya halmok reggel 1000, du 600
szydi Creative Commons License 2002.08.01 0 0 1017
Sziasztok Gombázósok!
Híreket mondok:
A miskolci piacot napok óta ízletes vargányák tartják megszállva. A mai ütközetet elveszteni látszanak, mert a "Kőasztalok" nagy részét a zőccségek uralják, így ők kiszorultak a napos helyekre. Az megszállást szerény kupacokkal a csirkék (sárga róka)is támogatják. Szakértők szerint érdekes, hogy az invázióban nem vesznek részt az érdes tinórák. (ezért ma le sem érdemes hajolni???) :-)))
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.07.31 0 0 1016
Vegyél egy másikat :)
üdv:
LC
Előzmény: vilmarci (1015)
vilmarci Creative Commons License 2002.07.30 0 0 1015
tegnap este még fehér volt, ma már átment zöldbe :( nincs valami, ami a csak a penész öli meg? Úgy-ahogy lekapargattam a zöldet, de szerintem nincs esélyem.
Valami javaslat?
Előzmény: Lactarius Curtis (1012)
Levendula Creative Commons License 2002.07.30 0 0 1014
Nekem van már néhány jó gomba fotóm, ha érdekel...
Előzmény: Goto (1010)
Levendula Creative Commons License 2002.07.30 0 0 1013
Hétvégén volt kapás, Nagy özlábgonba. Nem volt kapitásis, de vissza se kellett dobni. (Budai hegység, közelebbit nem mondok:)))
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.07.29 0 0 1012
Úgy jó, ha kívül fehér, ne bántsd. Amúgy hiába esett az eső, Bp - Visegrádi hg. környékén még mindig óriási szárazság van - gomba meg nincs. Aki vargányát akar, menjen a Zemplénbe vagy a Bükkbe.
üdv:
LC
Előzmény: vilmarci (1011)
vilmarci Creative Commons License 2002.07.29 0 0 1011
Szilu!

Köszi... Csak kicsit meglepôdtem, mikor a második áztatás utáni napok megláttam a rönköt, és a tetejét összefüggô fehér bunda borírtotta... ezt az elsônél nem csinálta... na, mindegy, most várom a második termést, kicsit aggódva, de most is ugyanígy kimászott a micélium a tetejére, lehet, hogy ha betenném faforgácsba, akkor továbbterjedne?

Előzmény: szilu4 (1007)
Goto Creative Commons License 2002.07.22 0 0 1010
Sajnos nincs olyan komoly fényképezőgépem, hogy az avval készült képeket érdemesnek tartsam feltenni :-( Ezeket a Mykowebről szedtem le. De majd szkenelek fel egy-két képet, amiknek nem a minősége, hanem a monumentális mivoltja a lényeges. Majd lesz egy olyan része a pagének, ahol ezek a rekordméretű vagy mennyiségű gombák lesznek fenn. Ehhez a segítségeteket kérném. Bocs a fenti idióta szövegért...
Előzmény: Levendula (1008)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!