Keresés

Részletes keresés

SHReK Creative Commons License 2003.08.28 0 0 866
Szia!

melyik hotelben voltatok? Malianál milyen a tenger? lelátni az aljára több méterre is? Homok sötét színű?

Előzmény: highlandfan (864)
ayera Creative Commons License 2003.08.28 0 0 865
Sziasztok!!
Köszönöm a tanácsokat!! Érdeklődnék, hogy volt e valaki a Questor Anikó Apartmannjában (Agia Marina) és milyen?
highlandfan Creative Commons License 2003.08.28 0 0 864
Nagyon jól éreztük magunkat, Kréta fantasztikus, még akkor is ha Malián van az ember szállása:))) Ha valaki járt ott, az gondolom egyetért abban, hogy Malia nem említhető egy lapon mondjuk Agios Nikolaos-al (hogy ne menjünk messzire példáért). Mi valami hasonló helyre vágytunk volna, Malia inkább azoknak való akik a nyaralást bulizással akarják tölteni, mint például az a rengeteg -többségében angol - fiatal akik esténként az új ismeretség és új "játszótársak" szerzése reményében ellepik a főutca kocsmáit. Jobb esetben ezt gyalogszerrel teszik, de sajnos a legtöbben inkább felülnek a bérelt járgányaikra ha már egyszer kifizették, és fel-alá száguldoznak a gyalogosokat kerülgetve. A főutcán pubok, gyorséttermek és motorkölcsönzők követik egymást, mindegyik előtt született angol próbálja beinvitálni az arra tévedőket. Nem akarom ám leszólni ezt a nyaralást, ennek is megvan a maga varázsa, mi ezt esetleg úgy élveztük volna, ha mondjuk máshol szállunk meg, és egy napra átruccanunk ide bulizni.
A szállodánkkal nem volt baj, egy-két extra költségtől eltekintve, amivel megleptek bennünket érkezéskor: se a hűtő, se a légkondi nem volt benne az eredeti árban, mindegyikért külön kellett fizetni, de lehet, hogy ez más hotelekben is így van. Összességében ezekkel nem voltunk megelégedve, szerintünk az iroda elmondhatta volna itthon, hogy Malia egy ilyen hely, akkor valószínűleg nem megyünk oda. Az irodánk az ITB Hellas volt egyébként. Egy nagyon segítőkész és kedves görög származású hölgynél fizettük be az utat, és a fentiektől eltekintve azt kaptuk amire számítani lehetett.
Igyekeztünk minél többet utazni, béreltünk autót, megnéztük a topiklátogatók által ajánlott helyeket, amiket kényelmesen el lehetett érni Maliáról, a nyugati részt pedig átraktuk jövő nyárra. Üdv: h
aloe vera Creative Commons License 2003.08.28 0 0 863
highlandfan,
Leírnád, hogy melyik utazási irodával voltál?

Amúgy jól éreztétek magatokat?

Előzmény: highlandfan (861)
ke_p Creative Commons License 2003.08.28 0 0 862
a magam nevében köszönöm, az ilyen beírások miatt érdemes fórumolni. :))))
Előzmény: highlandfan (861)
highlandfan Creative Commons License 2003.08.27 0 0 861
Sziasztok, én nemrég jöttem haza Krétáról, mi keleten voltunk Malián, hotelben. Tudom, hogy a topikban már eleget kaptak az idegenvezetők - igaz, hogy ennyi minimum jár azért ha valaki a honfitársai bizalmát kihasználva akar szert tenni egy kis mellékesre - ezért én nem is részletezem, hogy milyen negatív tapasztalatom van, csak egy hasznos tanácsot adnék azoknak, akik Krétáról csak egy napra akarnak átruccanni Santorinire: Heraklion-ból több hajó is megy, az ottani idegenvezető nekünk a Golden Prince nevű "luxushajót" ajánlotta fejenként 58 EUR-volt a jegy. A prospektusban az volt, hogy a hajó 11-re és Santorinire és az utasok addig luxus körülmények között tölthetik el az idejüket ami így szinte észrevétlenül elröppen. Na ehhez képest fél egyre értünk oda, a hajón a személyzet kifejezetten bunkó volt, a fedélzeten a kb hatszáz utas osztozott a husz napágyon, illetve a mocskos műanyag székeken, és szívhattuk a jó kis benzingőzt ami kitudjahogyan de a hajó minden szegletében érezhető volt. De nem is ez volt a bosszantó, mert ezt még a gyönyörű négy óra amit Fira-ban töltöttunk simán elfeledtette volna. Az elinduláskor Heraklionban feltunt nekunk egy nagyon szép szárnyashajó rajta nagy Vodafone felirattal amit csodák csodája a megérkezéskor újra láthattunk a firai kikötőben. (Ez még mindig nem bosszantott, gondoltam vagy kettő van belőle, vagy gyorsabb mint a mi hajónk, nem érdekelt különösebben.) Akkor kezdett el nagyon bosszantani a dolog amikor kiderült hogy a hajó másfél óra alatt teszi meg az utat Kréta és Santorini között, és a jegy ugyanannyiba kerül rá, mint a miénkre azzal a különbséggel, hogy nem adnak rajta kaját és nincs transzfer Maliából, hanem el kell jutni valahogy a kikötőbe. Arról az apróságról, hogy van ilyen lehetőség is, elfelejtett minket tájékoztatni az idegenvezetőnk. Rajtunk kívül gondolom vannak még páran akik felcserélnék a tojásrántottás-parizeres reggelit és a hasonlóan feledhető vacsorát kínáló "luxushajót" azzal az öt órával, amit ehelyett Firában tölthetnének ugyenilyen áron. Ezért remélem megbocsátják a topikot gyakran látogatók, hogy ezt leírtam, de szerintem nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy az idegenvezetőkkel vigyázni kell. A megérkezés utáni legelső napon felveszik veled a kapcsolatot (amikor még nem tudsz semmiről) és rádsóznak mindent amit csak tudnak autótól kezdve a szervezett programokig, sokkal drágábban, mint ahogyan ezt magadtól is el tudnád intézni. ITT KÉREK ELNÉZÉST AZOKTÓL AZ IDEGENVEZETŐKTŐL, AKIK NEM ÍGY CSINÁLJÁK, SAJNOS ÉN NEM ILYENNEL TALÁLKOZTAM. Ha valaki Maliára megy és van kérdése én szívesen válaszolok nemrég jöttünk vissza, még friss az élmény. Üdvözlet mindenkinek Hghlndfn
xtazi Creative Commons License 2003.08.20 0 0 860
de jóóóó....már nagyon várom....
remélem sok-sok képet teszel fel:)))
Előzmény: Vad (859)
Vad Creative Commons License 2003.08.20 0 0 859
kicsit elrontottam, de azért működik a link
Előzmény: Vad (858)
Vad Creative Commons License 2003.08.20 0 0 858
Hála az Assos nevű jótevőnek, van egy tárhely, meg egy cím is:
http://kreta.assos.hu>

Nemsokára lesz ott oldal is:)

Vízálló Creative Commons License 2003.08.20 0 0 857
Az Irinitől a "Fő" utcán Chania felé a 3. sarkon(?) ne hagyjátok ki a palacsintást! Nagyon király! A tulaj egyszer volt a Balatonon nyaralni. Vajon minek? :))
Előzmény: Vízálló (856)
Vízálló Creative Commons License 2003.08.20 0 0 856
Az Irini nem rossz. Főleg a nádas érdekes előtte, meg a kertmozi mögötte. Éjjel az ablakból nézheted a legújabb filmeket, angol nyelven. :))))
Előzmény: ercsibe (855)
ercsibe Creative Commons License 2003.08.20 0 0 855
Köszi!
Mi az Irinibe megyünk. Remélem jó lesz. Ha hazaértem beszámolok. Drukkok, hogy tudjatok menni.
Dekódolás: Nemtom, én csak az akciósakat nézem mindig... De a negativ számokat én is néztem egy darabig. Meg az összes többit. Egyedül a főszezon világos. Mondjuk van prosim, ott normálisan benne van minden. De azzal sem tudtam dekódolni. Biztos be volt állva aki ezt feltette...
Előzmény: aloe vera (853)
szalapala Creative Commons License 2003.08.20 0 0 854
Krétán matricát??
Minek?? Nincs ott fizetős út egy centi se, vagy ha van, akkor titokban tartják:)
Valaki viccelődött Veled.
Előzmény: sagia (844)
aloe vera Creative Commons License 2003.08.19 0 0 853
Nekem az Irini apartman a legszimpibb, de persze az drágább.. Nem baj, még úgysem biztos, hogy el tudunk menni.. :-((

Jó utat ercsibe!!!

Előzmény: ercsibe (850)
marcipannyuszi Creative Commons License 2003.08.19 0 0 852
http://www.quaestor.hu/index.phtml?ow_page_number=903&travel_szallashely_id=575&listwhere=persistent
Előzmény: marcipannyuszi (851)
marcipannyuszi Creative Commons License 2003.08.19 0 0 851
Azt tuggyátok, hogy kell dekódolni a quaestor normál árait, különös tekintettel a negatív számokra?!
Előzmény: ercsibe (850)
ercsibe Creative Commons License 2003.08.19 0 0 850
Ezek eléggé elszállt árak. Nézd meg a www.quaestor.hu/travel-t ott már most olcsóbbak az árak. A 49.900-as Chatrin viszont viszonylag messze van mindentől. Ami nem baj ha kocsit béreltek, de ha csak partramászás lenne a napi progi, akkor gázos.

Mi mindig velük megyünk, szerintem korrektek. Ha kérdés van, még ma, mert holnap utazunk... :)))

Előzmény: aloe vera (848)
marcipannyuszi Creative Commons License 2003.08.19 0 0 849
Remélem!

1ébként biztos!

Előzmény: aloe vera (848)
aloe vera Creative Commons License 2003.08.19 0 0 848
Sziasztok!
Tegnap kértem last minute-es papírokat az ET-től és az 5kontitól.. Háááát nem igazán akciósak az árak. Az 1 hét múlva induló apartmanos variáció is 69.000 Ft.. Nem kéne lejjebb menniük? Szerintetek szeptemberben olcsóbbak lesznek a lásztminitek?
szalapala Creative Commons License 2003.08.19 0 0 847
Az Asimeniáról írok inkább a címedre,mert itt részleteiben senkit se fog érdekelni.
Előzmény: patara (846)
patara Creative Commons License 2003.08.18 0 0 846
Szalapala !
Pont ezzel az Asimenia Hotellel barátkozom, csak nincs képem róla.
Milyen volt ott nyaralni?
Tisztaság, a félpanzio, a part jó volt? Esti zenés programok vagy más érdekesség a hotelben és a környéken? Buszmegálló milyen messze van ?
Bármilyen info jól jönne.
Előzmény: szalapala (831)
sagia Creative Commons License 2003.08.18 0 0 845
Szia Ercsibe!

Az elozo hozzaszolasom Neked szolt, csak valamit lerontottam!

Aniko

Előzmény: ercsibe (829)
sagia Creative Commons License 2003.08.18 0 0 844
Tenyleg en kerestem szallast nyugat-kretan! (Malia mellett Stalis-ban bereltunk apartmant). Es meg itthon vagyunk, sajnos!!!! Csutortokon reggel 8 orakor szall fel a gepunk! most vettem at a reszveteli jegyeket! ET-vel senki nem megy csutortokon a jelenlevok k0zul?
Igaz, az , hogy a foutak hasznalatara matricat kell venni?

Udv: Aniko

Előzmény: lakotars (828)
maczkohathy Creative Commons License 2003.08.18 0 0 843
hazajöttem:-((((((((

denagyonjóóóóóvóóótttt máá hatodcor

Előzmény: Vad (733)
ercsibe Creative Commons License 2003.08.17 0 0 842
Én akkor ezennel nyilatkozom, hogy -már ha van tőlem hasznos infó- használd fel. Szerintem ezzel mindenki így van. Az szóljon, aki nem engedi felhasználni. Elvégre a fórumos hozzászólások nem kopirájtosak.

Képeket meg szerintem is töltsünk fel, minden jó/ressz helynek legyen saját képtára. Nekem csak papírképeim vannak, de egy szkenner segítségével...

Előzmény: Vad (835)
cstan Creative Commons License 2003.08.17 0 0 841
Vad:)
Köcci a segítséget.....
nekem nincs jogsim..sőt júli végéig még vezetni sem tudtam....sartin voltam és ott egy kedves kölcsönző tulaj megtanitott vezetni....ott nem kértek jogsit...
szeptember közepén akarunk menni krétára és úgy terveztem hogy bérelünk megint mocit...mert a fakultatív dolgokat nem nagyon ceretem:)))..
még tervezgetem hogy met lenne érdemes egy hét alatt megnézni...örülök neki hogy van ilyen topic mert nagyon sokat segit a döntésben...
képeket viszont nagyon hiányolom....régi linkek már nem működnek..pedig szívessen megnéztem volna a mások álltal készitett képeket..ha van ilyen valakinek akkor lécci szóljon:)
Vad Creative Commons License 2003.08.17 0 0 840
Köszönet érte!

Holnap akkor csinálok egy 1. sz. verziót, azt sírjon mindenki, ha baja van vele.

Előzmény: pireas (839)
pireas Creative Commons License 2003.08.17 0 0 839
Ok, a többit akkor magánban. Kb. 1/2 óra múlva e-mailben küldöm az ftp jelszót, felh. nevet.

Assos

Előzmény: Vad (838)
Vad Creative Commons License 2003.08.17 0 0 838
Nekem teccik:)
Ha adsz ftp-címet, jelszavat stb, el is kezdem holnap.
Előzmény: pireas (837)
pireas Creative Commons License 2003.08.17 0 0 837
Sziasztok! Szia Vad!

Én fel tudok ajánlani tárhelyet, amit a kreta.assos.hu, vagy a www.assos.hu/kreta címen lehetne elérni. Ha érdekel írj.

Üdv
Assos
assos.hu

Előzmény: Vad (835)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!