Keresés

Részletes keresés

Mono SE Creative Commons License 2020.12.19 -3 1 300

csárlika, van egy harmadik fajta ember is, akit hamarosan ISMÉT kibasznak innen a picsába;)

 

amúgy ha már önként a trágyába dugtad a fejed, akkor ne kandikálj ki onnan, ne olvasgass, ne idézgess, nyugodtan kapd be és szívjad, vagy nyaljad;))::

 

 

Előzmény: auffiderzén (299)
auffiderzén Creative Commons License 2020.12.19 0 2 299

egész nap itt eszi a rosseb a vén marhát.

kétféle ember létezik, az egyik aki már rájött , hogy baromságokat locsog, a másik meg előbb-utóbb rá fog jönni.

le kell tiltani a faxkalapot, oszt probléma megoldva.

12 ezer poszt  ha ha ha  99 százaléka üres locsogás, a többi mások vegzálása.

 

lemezjátszó 

nem könnyű választani, pláne amikor egy több mint 200 ezresnél is olyat írnak , a kar lehetne erősebb..

Előzmény: Őszinte Ököl (293)
Mono SE Creative Commons License 2020.12.19 -3 0 298

"költői kérdés"

 

a költőit nem érti ;)

Előzmény: btamas70 (295)
quad Creative Commons License 2020.12.19 0 1 297

Nálam hamarosan eladósorba kerül egy Thorens 2001-es, ha érdekel.

Előzmény: Őszinte Ököl (296)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.12.19 -2 0 296

A problémám természetesen nem lenne megoldva, nem is rohannék kapásból TDakárhányast venni. De elgondolkodok rajta. Thorens-em például nem volt még, és nem is hallottam még szólni. A tapasztaltabb és tájékozottabb véleményt, pedig csak meghallgatja/elolvassa az ember. 

Előzmény: btamas70 (295)
btamas70 Creative Commons License 2020.12.19 -3 0 295

"milyen Thorens-t ajánlanál?"

 

Előzmény: tibtiborkaba_new (283)

 

Oké, ajánl valamilyen Thorens típust, mondjuk TD150-est. Egyértelműen jobb az általad eddig sorolt konkrét gépeknél. (Rega-fanok nem fognak egyetérteni, de mindegy:)) Szerinted ennyiből meg lenne oldva a problémád? (Költői kérdés.)

Előzmény: Őszinte Ököl (284)
Mono SE Creative Commons License 2020.12.19 -5 1 294

Ennyi és nem több.

Előzmény: Őszinte Ököl (293)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.12.19 -2 2 293

Nyugalom komám, nem konkrét receptet kértem tőled, és a segítségedért/tanácsodért sem könyörögtem. Egy tök egyszerű kérdést tettem fel. Szellemeket ne képzelj már hozzá. Túlgondolod picit. Körberajzoltad (nem csak rajzoltad, ki is színezted) magadat Te is itt, ezt a rövid itt létem alatt egyből levágtam. :DDDD

 

" Ne csodálkozz hát, ha komoly ember leszarja a "kíváncsiskodásaidat"."

 

Komoly emberek? Kik is azok? A komoly ember és a magukat komolynak tartó emberek között akad azért különbség... Én sem hiszek el mindenkinek mindent, ne hogy azt hidd. Az más kérdés, hogy elolvasom mások véleményeit és álláspontjait. Mert azért olvastam itt jó dolgokat is, ezt nem is tagadom.

 

"De ha valóban kíváncsi vagy is, akkor sincs semmi közöm hozzá, van 20 év alatt több mint 12 ezer posztom itt a legkülönfélébb témában, de nem neked írtam, de már minden kérdésedre válaszoltam, arra is, amit ezután tennél fel, meg arra is, ami sosem fog érdekelni.... még idézni sem fogom magam, bármiről is kérdezel itt, lexarom"

 

Azért kérdéscunamit bőven nem zúdítottam rád. Elhiszem, hogy fekete öves veterán vagy itt a fórumon, de nem is az itteni "önéletrajzodat" kértem. :) Mert hidd el, engem sem érdekel, hogy itt ki, mióta és mennyi posztot írt. 

 

"Járj utána a dolgoknak, kukázd ki magadnak, tapasztald meg a zenéket és készülékeket egyaránt - mert egyik sincs a másik nélkül."

 

Ez különösen egy kéretlen tanács volt, főleg hogy pár hozzászólással ezelőtt írtam le, hogy mennyi és milyen lemezjátszóm van. Szerinted nem ezt nem csinálom? Gondolod a sok cucc, csak dísznek van? Gondolod, hogy én nem próbálok ki dolgokat? Ugyan már... 

 

Amit linkeltél abba bele fogok olvasni. Kösz a linket.

 

"Senki nem fogja a kezed, járd az utad, és ne locsogj itt össze-vissza feleslegesen, senkit nem hatsz meg vele ;) "

Megint Te locsogsz butaságokat, ugyanis senkitől sem kértem segítséget, az utamat pedig már járom, meghatni sem akarok senkit, nincs is mivel. Nagyon túlgondolod itt a dolgokat. 

Előzmény: Mono SE (292)
Mono SE Creative Commons License 2020.12.19 -4 0 292

Te egyáltalán nem "kíváncsi" vagy, hanem csak fontoskodsz és összevissza vered a billentyűket. Viszont rövid ittléted alatt kegyetlen módon körberajzoltad magad;))

Ne csodálkozz hát, ha komoly ember leszarja a "kíváncsiskodásaidat".

 

De ha valóban kíváncsi vagy is, akkor sincs semmi közöm hozzá, van 20 év alatt több mint 12 ezer posztom itt a legkülönfélébb témában, de nem neked írtam, de már minden kérdésedre válaszoltam, arra is, amit ezután tennél fel, meg arra is, ami sosem fog érdekelni.... még idézni sem fogom magam, bármiről is kérdezel itt, lexarom... Járj utána a dolgoknak, kukázd ki magadnak, tapasztald meg a zenéket és készülékeket egyaránt - mert egyik sincs a másik nélkül.

 

Ha valóban kíváncsi vagy és nem felesleges szarokra akarod a pénzed szórni, meg xnc-fiderzén kultúrbunkók színvonalán vergődni, akkor elkezded olvasni Audioland legelső és sokáig legfontosabb, leginformatívabb topikját 1998-tól:

 

https://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=11852&na_step=50&t=1001614&na_order=

 

Itt az évek során kiderült már egy s más erről a hobbiról, audiokultúráról, zenéről, miegymásról, és számtalan készülék is a helyére került... Olyanok is, amikről itt kérdezgetsz. Senki nem fogja a kezed, járd az utad, és ne locsogj itt össze-vissza feleslegesen, senkit nem hatsz meg vele ;) 

 

Előzmény: Őszinte Ököl (290)
XNC Creative Commons License 2020.12.19 -3 1 291

Monó-tól ilyet ne várj!

Előzmény: Őszinte Ököl (290)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.12.19 -1 1 290

Csak puszta kíváncsiságból kérdeztem. Nem kell félni, nem másolni akarok én senkit sem. Csak érdekelnek mások tapasztalatai is. 

Előzmény: Mono SE (289)
Mono SE Creative Commons License 2020.12.19 -4 1 289

amilyent akarok.

rohadtul nem számít, hogy kinek milyen készüléke van - egyfelől, másfelől meg attól nem lesz jobb a hifid, hogy közvéleménykutatás vagy hifitesztek alapján mindenből eggyel jobbat veszel.

miközben az alsó szomszéd a saját ízlésvilágában mozogva önállóan összerak egy alapfokú rendszert - ami röhögve szarrá veri a te szedett-vedett cókmókod ;)

Előzmény: Őszinte Ököl (288)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.12.19 -2 1 288

Azért készüléket is kell cserélni. :D

Amúgy neked milyen lemezjátszód van? 

Előzmény: Mono SE (287)
Mono SE Creative Commons License 2020.12.19 -5 0 287

"muszáj, kell egy továbblépés"

 

ehhez nem készüléket kell cserélni, hanem bakancsot - és elég sokat kell még túráznod ahhoz is, hogy bakancsos hifista lehessél;)

 

kitartás!

 

Előzmény: Őszinte Ököl (286)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.12.19 -2 0 286

De kell Mono bátyám... muszáj, kell egy továbblépés. Az a gond, hogy amik jelenleg vannak lemezjátszók, azok háát... nem szépítsük.. nem akkora durranások. Nem bűnszar Tesla-k, de nem nagy kunsztok. Amúgy sok minden változtatva lesz - akvarisztika hobby most leáll, új akvárium már nem lesz, amúgy is itt elértem amit akartam - phono előerősítőt is cserélem, CD-playert is. Majd szépen sorban.... 

Előzmény: Mono SE (285)
Mono SE Creative Commons License 2020.12.19 -4 0 285

több lemezjátszód van, mint lemezed;)  felesleges ennyi lemezhez bármit venni még

Előzmény: Őszinte Ököl (284)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.12.19 -1 0 284

" A Regásokat sohasem értettem, vesznek egy Regát, aztán szanaszét tuningolják, míg csak a névtábla marad eredeti. "

 

Mondasz valamit, mert haveromnak is van egy Rega Planar 1-es masinája, nincs tuningolva neki, ahogy vette, úgy használja. Háát... nem igazán vagyok elájulva tőle. Kb. mintha az én Dual 508-omat hallanám. A Planar 2 ás 3 azt nem tudom, hogy milyen. Nyilván jobb, az 1-nél.

Lépni akarok már feljebb, mert amúgy van sok vinyl-em (174 db). Csak éppen lemezjátszó is jobb kellene. 

A Dual CS-505-3, a JVC AL-FQ5-ösöm ami még úgy tűrhetően szól. Aztán van még Technics SL-BD20, SL-DD30, SL-D3, Pioneer PL-200 és PL-880. Meg valami Sharp RP-1122, de ezt Németben lomiztam anno Ortofon fejjel. :D Na meg ugye a Sony Wega és a Yamaha. Azt mondják, hogy a Sansui-nak is akad pár jó lemezjátszója. 

 

Jövőre valami lesz az tuti. Te milyen Thorens-t ajánlanál? 

Előzmény: tibtiborkaba_new (283)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2020.12.19 -2 0 283

A Luxmannak vannak jó cuccai, meg olyan cuccai is, amik pont úgy néznek ki, mint a jó cuccai, de ha az ember a szoknyája alá néz, hááát, inkább hagyjuk. A Thorens igazi klasszikus, egyenletesen jó minőség, az egyszerűbbtől a felsőbb modellekig. Az új cuccaikat nem ismerem, a vintage a tuti. A Regásokat sohasem értettem, vesznek egy Regát, aztán szanaszét tuningolják, míg csak a névtábla marad eredeti. Akkor minek megvenni? Megveszi a tuning alkatrészeket, és összerakja... 

A Pro-Ject jó kommersz kezdőgép, akárcsak a Tesla volt. 

Ha tutira akarnék menni, Thorenst választanék. Persze minden vintage gépre igaz, elsősorban az állapot dönt...

Előzmény: Őszinte Ököl (282)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.12.19 -1 0 282

Egy lemezjátszó csere érik nálam nagyon. Agyalok is, hogy mi legyen. Luxman, Thorens, Rega és Pro-Ject típusokat nézegetek.

Előzmény: tibtiborkaba_new (281)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2020.12.18 -1 0 281

Yamaha nekem sincs. Sony is csak kettő:

Sony TTS-3000 on thevintageknob.org

Sony TTS-8000 on thevintageknob.org

 

Illetve lehet van még valahol valami alapszintű, amit egy zsibiről hoztam ingyen...

 

A Sony csinált több komoly lemezjátszót.

Előzmény: Őszinte Ököl (280)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.12.18 0 0 280

Azt hittem valami ritkább darabok, de most néztem utána. A Yamaha egy full kommersz cucc. A Sony kicsivel komolyabb, de az sem egy nagy durranás. A Sony még tűrhetően muzsikál, a Yamaha pedig, hát szólni szól... 😁 És ennyi. Sony és Yamaha lemezjátszóm még nem volt. 

Előzmény: tibtiborkaba_new (279)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2020.12.18 -1 0 279

Akkor inkább egyiknek sem. Az évtizedes polcon aszalás jót tesz bizonyos alkoholos italoknak, de a hangszedő felfüggesztésének, csillapításának nem.

 

Jó, biztos szól valahogy, de a jótól valszeg elég távol van...

Előzmény: Őszinte Ököl (277)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.12.18 0 0 278

A giroplán felhasználót már ne nézzétek. Az az enyém volt, mert ezzel nem tudtam belépni. Csináltam neki két jelszót akkor sem tudtam belépni, ezért csináltam új nick-et. Aztán közben harmadjára csak lett jelszó, amivel beléptem ezzel. A giroplán nick törölve lett. 

Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.12.18 0 0 277

Mindkettőnek. Nagyfaternak igazából csak voltak ezek, alig-alig hallgatta őket. De nagyjából mindene ilyen volt, az erősítője, a deckje, csak álltak a polcon. 

Előzmény: btamas70 (276)
btamas70 Creative Commons License 2020.12.18 0 0 276

Az első és legfontosabb kérdés: melyiknek használható még a hangszedője?

Előzmény: Törölt nick (272)
Mono SE Creative Commons License 2020.12.18 -1 0 275

ha lehetne fokozni: ezt a yamahát neeee!;)

Előzmény: tibtiborkaba_new (274)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2020.12.18 -1 0 274

Szerintem is a Sony, ha muszáj választani...

Előzmény: gabocza1 (273)
gabocza1 Creative Commons License 2020.12.18 -1 0 273

Talán a Sony, de leginkább egykutya...

Előzmény: Törölt nick (272)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.18 0 0 272

Üdv!

Segítséget kérnék lenne két darab lemezjátszóm, az egyik egy Yamaha P-500, a másik egy Sony Wega P700SH. Nagyfatertól rám maradtak. Melyik a jobb? 

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.03 0 0 271

Nyilván, viszont plusz egy dolog, amivel legózni lehet. A hifi eléggé be tudja szippantani az embert, megveszi a fapados Behringert, aztán a rákövetkező héten már a Phasemation előerősítőit nézegeti :)

Előzmény: Őszinte Ököl (270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!