Mar vagy 3 napja probalok irni, de mindig elszall.....Szoval ehhez kepest az en idonkenti smirglipapirom igen csekely....Ennyi baj...
Sogormail voltam en is tukrozesen, meg mindig nem eroziv es 4-5 cm-es a rekeszizomservem, ami allitolag egy nyelesrontgen szerint fel eve 2,5 cm volt, egy masik szerint meg nem jelentos...nem tudom mennyire lehet ezt latni...
A multkor irtam a Salvus vizet-hogy mondta egy gegesz, hogy orankent kortyolgassam 2 hetig, szerintem ez bejött, mert per pillanat nincs bajom, igaz most az orrom is jol mukszik, es a fulem sincs bedugulva, mert ez nalam osszefugg. De azt gondolom, talan megerosodott a torkom, es mar nem fogja piszkalnia savas göz, mert nalam csak ez van, göz...
Ettöl fuggtelenul ez a mütet lehet hogy ram is var, a sebesz szerint 10-15 ev mulva felszallhat a gyomrom a mellkasba, a rekeszizomserv miatt..
Hat majd meglatjuk...Jövö heten megyek a BM-hez, orrilag, hogy azt kell-e operalni, remelem azt se...
Nektek szokott zuborogni a beletek, főleg felhason?
Ez ilyenkor fájdalommal is jár, mármint vagy az egész felhasam fáj vagy az adott helyen, ahol zuborog.
Tegnap nagyon kegyetlenül fájt a bal bordaívem alatt, anyukámmla voltam pont és észre vette a fájdalommal egy időben, hogy teljesen lesápadtam, mondanom sem kell nagyon erős hányingerem is volt, illetve úgy éreztem kiájulok.
Éjszakára is megmaradt ez a kín, csak enyhült valamennyit.
Anyu éjszaka megtapogatta a hasamat, és a bal bordaívem alatt ahogy húzta a kezét egy hatalmasat loccsant, mintha víz vagy sok levegő lett volna ott.
Tegnap este felhívtam a gasztrodokimat és azt mondta ma hívjam fel hogy vagyok, felhívtam és azt mondta menjek be holnap hozzá a kórházba.
Ja, meg ma reggel levették a vért az ételallergia (tej, stb.) tesztre. 2 hét múlva eredmény hírdetés dokinál. Jövőhéten gerinc doki :)
Még valami, volt már olyan nektek, hogy ettől a felhasi fájdalomtól úgy éreztétek, hogy mintha szorítana a mellkasotok és nem kapnátok rendesen levegőt?
És a melegtől (akár fürdővíz, ami csak meleg és nem forró) vagy akár kint a szabadban, csak séta közben ahogy ért a nap jopbban fájt-égett a hasatok az egyébként is érzékeny területen?
Ja de kozben engem is letiltottak, merthat szitottam a vitat, nem epp szabalyzatnak megfeleloen:)
on
PAr heten belul azt hiszem raszanom magam egy tukrozesre, Oktober korul pedig az antireflux mutetre. Kivancsi leszek a nemet ellatorendszerre:) Azt hiszem nem halogatom tovabb a mutetet..
Csak ANA-nak irom off-ban. Igazad volt a masik forumon. A 2 nick reklam nick volt, toroltek oket a komplett hozzaszolasaikkal egyutt a teljes index forumrol:)
Ez abal bordaiv alatti szuro fajdalom, puffadas etc..nekem is van(volt). Vizsgalgattak, semmit nem talaltak. Annyit ajanlottak, hogy egyek laktozmentes tejtermekeket:) Mivel szervi gondot nem talaltak, hagytam a fenebe. Azota se jobb se rosszabb, csak nem foglalkozom vele:) Amugy szerintem IBS, erzekeny belszindroma. HA eszek valamit van olyan, hogy fel ora mulva hasmenes, maskor meg kuzdes van. Allando puffadas. Kaja utan utalok ulve maradni, setalni kell, mert sokszor ramtornek belgorcsok.. NEm hangzik tul jol, de tulkepp ez mar nem erdekel. VAn nemi rutin eves utan, hogy nem ulok, van 1-2 osszetevo kajaban amit nem eszek, mert gondot okoz ilyenek.. HA meg szur az oldalam akkor egy kis torna meg wc-n ules..
Azt nem tudtam, hogy az éjszakai tünetek is lehetnek pszichések, amennyiben egyebekben nyugodtan alszik az illető.
Amúgy nekem is kiderült kb. 14 hónapja, hogy pajzsmirigy gyulladásom volt , mely miatt túlműködésem lett :(
Ezért ment az elején kb. 10 hónapig olyan nagyon agresszívan a hasam (1 éjjel akár 20x is) és nem tudtam, hogy honnan, mert nem ettem ennyit :(
1 hónap alatt -16 kg. Ja és nekem a bajom előtt pont jó volt a testtömeg indexem, szóval el lehet képzelni....csont és bőr :(
Akkor szó szerint halál félelmem volt, és az orvosok nem jöttek rá !!!!
Meg marokszám hullott a hajam, farkaséhségem volt, éjszaka 4-5x át kellett öltöznöm, mert úgy lefőttem. Remegett kezem -lábam, nagyon gyenge voltam, és fekve, nyugalmi állapotban 140- es pulzust mértek, ja meg veszettűl szédültem non-stop.
A végén anyukám egy magánpajzsmirigy orvoshoz vitt el és ott mondta a doki, hogy ez a bajom.
Király ennyit a tb. orvoslásról!!!
Hónapokig szenvedtem úgy, hogy nem tudták mi a bajom, pedig a magán doki szerint tipusos tünetek voltak, ő már a felsorolt tünetek alapján azt mondta a nyakát teszi rá...a vérvétel igazolta.
Az ilyen éjszakai tünetek bőven lehetnek pszichések. Sőt. Nekem volt régen kicsit hasonló. Még a pajzsmirigyen is túlműködött. Már a boltig sem tudtam elmenni. Gógyszereket szedtem, már meg akartak műteni pajzsmirigyre. Akkor elkezdtem pszichoterápiára járni (kb. 4-5 évig tartott), lassan de rendeződött a dolog, csökkentettük a gyógyszereket. a végén már nem kellett szednem semmit. A kontrollvizsgálat szerint a pajzsmirigy is rendeződött. Ennek kb. 20 éve és azóta is minden rendben van. Azóta jobban tudom kezelni ha valami megmagyarázhatatlan tünetem van.
Nos, igen megpendítették, de én erre azt reagáltam, hogy még nem csináltunk végig mindent. Ráadásul azt senki nem tudta meg magyarázni ezzel, hogy pszichés, hogy éjszaka nyugisan alszok és aztán arra ébredek, hogy totál sápadt vagyok, nagyon alacsony a vérnyomásom, kiver a hidegveríték, iszonyú hasi, panaszaim vannak, erős hányingerrel és szédülök is.
Ugyanis éjszaka úgy alszom mint a mormota, ki lehet lopni alólam az ágyat.
Én azt mondtam a dokimnak nézzük még meg a hiányzó vizsgálatokat és ha ott se lesz semmi, akkor elfogadom, hogy tudatalatt esetleg van valami problémám.
Sajnálatosak ezek a tünetek, de a sok vizsgálat után csak kiderül valami.
Azt még egyik orvosod sem pendítette meg, hogy pszichés alapon van minden? Nekem a számtalan negatív (vagy majdnem negatív) lelet után jobb híján ezt találták ki. Persze panaszaim jelenleg is vannak, elsősorban különböző hasi és mellkasi. Most újra nekifutottam a kardiológiának, mert gyanús a dolog, a vérnyomásom is magasabb mostanában, na és persze a refluxom is elő-előbújik, ha kicsit nem figyelek oda az étrendemre. Egyébként "igazolt" rekeszsérvem, kis szívnagyobodásom és MRI által megállapított gerincelváltozásaim is vannak.
Na jobbulást, Te még azért nagyon fiatal vagy ennyi nyavalyához!
Ja, azt még elfelejtettem megírni, hogy a belgyógyászom, mivel ilyen bordaközi izém lett, azt mondta az gerincgonból jön nagyon gyakran....ezért rövid úton kaptam reumatológiára is beutalót, mondván feltétlenül nézessem meg a gerincem!
Ugyanis neki is elmondtam amit ide nektek leírtam és azt mondta hogy gyomorgondok is okozhatják ezeket a tüneteket, de a gerinc probléma is sugározhat, mellkasba is ill. hasba is.
Mesélte, hogy volt egy esete régebben amikor egy pasit gyomorra kezelt, mert bal bordaív alatti komoly fájdalmai voltak, hányiger, miegymás.
5 év múlva kiderült a gerince volt problémás és az sugárzott oda, ezért nem hatottak a gyomorgyogyók.
Gerincproblémája kezelésével kb. 2 hónap alatt oda lett a fájdalom, meg minden más hasi panasz.
Érdekes, holnap oda is megyek időpontot kérni......mostmár nagyon kíváncsi vagyok mi lesz az eredmény!
Ne haragudjatok, de nem tudtam feljönni írni, tegnap nagyon nem volt jó napom.
Este a sürgősségin voltam, mert olyan érzésem volt órák óta, mintha nagyon beszorult volna a levegő és nyilajlott, szúrt minden légvételkor.
Röntgen, ekg semmi, hallgatózás semmi, de a vérvétel szerint komolyabb kálium hiányom volt, kaptam rá gyógyszert, éjfélre haza is értem.
Illetve bordaközi idegbecsípődésem van....javult, de még mindig nyilal-szúr légvételkor.
:((((
Ma voltam d.e. belgyógyásznál, írt nekem beutalót vérvételes ételalergia tesztre, laktóz, liszt és még vagy 20 féle ételösszetevőt fognak nézni vérből....3 hét az eredmény levétel után, holnap kérek időpontot vérvételre.
Ha itt lesz valami, akkor még kiír egy másik vérvételt, ami újabb kaja intoleranciát vizsgál. Illetve beutal a gasztróra keményítő terhelésre, meg vékonybél baktérium vizsgálatra (laktulóz).
Na erre jutottam 2 nap alatt....nem rossz termés :(
Nektek volt már ilyen bordaközi idegzsábátok?
Hogy és mikor szűnt meg, azt mondta a belgyógyászom, hogy arra nem nagyn van kezelés, ill. fájdalom csillapító, de ugye az refluxéknál nem kóser :)
Ezek nekem is megvannak, plusz ami ezt mind elnyomja a folyamatos nyelvégés és időnként fájdalmas sebek a nyelven és torokégés.
Mivel sok kivizsgálás után úgy tűnik se szervileg se fertőzöttség szempontjából semmi bajom nincs, hajlok arra, hogy elhiggyem mindez csak pszichés alapon történik. Szerintetek lehetséges ez?
Nálam pl. hasonló a helyzet. Néha jól elvagyok, aztán meg jön valami és minden pocsék... nagyon....
Hiába a maxos adag gyógyszer. Evés után savanyú íz a számban. Legújabban fura fájdalom bal oldalt a gyomor alsó részénél, néha a jobb bordaív alatt. Mit mondjak elég változatos a paletta a tünetekben. Viszont a legfurcsább az, ha édességet eszek, mert az után sokszorosan romlik a helyzet, úgyhogy próbálom is mellőzni az étrendemből :) És még valami furcsaság: hidegfrontkor sokkal rosszabb a helyzet.
Szinte minden kehe, ami emésztőrendszerrel kapcsolatos, tud okozni mellkasi panaszokat. Típikusan és kifejezetten hátba sugározni az epe és hasnyálmirigy tud és ezek (is) persze tudnak okoznii hasmenést is és szorulást is.
Köszönöm a felvilágosításokat, holnap után megyek konzultációra a dokimhoz ezen ügyekben.
Még lenne egy-két kérdésem hozzátok, ha nem gond...
1. bárkinek közületek szokott olyan tünete lenni, hogy fáj a hasa (belei) szanaszét a hasában, mindenfele? Forróság érzés, görcsszerű fájdalom, mintha drótot húznának benne, mozgásra rosszabb, hol szorulás, hol hasmenés, bélklutyorgás, zuborgás?
Néha pedig olyan, mintha egy meleg fém lappal nyomnák befelé az egész hasam, ez a fájdalom evéshez nem köthető, bár azt vettem észre evés után jobb. Néha éjszaka is arra ébredek, hogy fáj itt vagy ott a hasam és úgy hogy gyorsabban is ver a szívem, tehát rosszul létem van. Hányinger is társul hozzá:( Sokszor lüktető érzés is van a hasamban. :(
2. Néha teljesen elmúlik rövid időre az egész hasi mizéria ilyenkor viszont rövid időn belül, mellkasi nyomás érzés, torok alatti mellkasi területen, "szorítás érzés", ez átsugárzik sokszor hátba is, tüdőgondozóba mindig élettanit fújok ezek ellenére.
Aztán ahogy jön elmúlik, majd kezdi a hasam újra a mókát :((((
Meg tudnád adni az előrhetőségét, amennyiben Budapesten van a dokid?
4 éve küzdök GERD-el, eközben 2-szer volt fekélyem, jelenleg gasztritisz, mert az emelt 40 mg PPI se sokat ér illetve ezenkívül a gyomornyálkahártya bevonók hatása is gyorsan elmúlik.Sajnos már tarthatatlan a helyzet , így műtétre gondoltam.Köszi!
Nem egy kellemes dolog, 75 g keményítőt feloldanak 2 dl vízben, azt kell meginni (boaaaaaa), utána 4 db vérvétel (és előtte us egy). Pont mint a cukor-terhelés.
Nem keverendő össze a lactose és a lactulose. Előbbi a tejcukor érzékenység, utóbbi a káros baktériumok elszaporodását (a hasznosak kárára) mutatja ki. Mind a két vizsgálat hasonló módon történik: éhgyomorra meg kell inni egy pohár tesztfolyadékot az első nagyon édes a második semleges ízű, azután fél óránként bele kell fújni egy kis tartályba 5x.
Nekem a lactulose pozitív lett, kaptam rá Normix-ot és probiotikumot. Egyébként azt már sokan leírták (én is), hogy a refluxot különböző gázképződés, puffadás is okozhatja és a lactulose teszt pont ezen alapszik, mert a káros bacik hidrogént termelnek (rontják az emésztést), ez okoz puffadást és ezt mérik a kilégzésnél.
Ez a lactulose terheles kvazi a tejfeherje erzekenyseg? Vag yvalami mas? Mert attol nem kene megint hasmenesnek lenni? Nem ez a lactose? A hasnyalmirigy akarmiylen enzimet nekem szekletbol neztek tavaly, mikor a hasmenesem volt, teljesen jo. Mindenesetre en ha csak thetem akkor laktose mentes sajtot es tejet veszek, mert a refluxra ezek nem kifejezetten kedveznek, ugyamuigy se. A kemeny sajt egyebkent laktozmentes eredendöen.
A Salvus viz lehet hogy segit, mindenesetre mint emesztesjavito igen jol mukodik:-)))))) Csak valoban allandoan inni kell kortyonkent, de rjöttem, illetve nehoyg mas tollaival ekeskedjek-mondtak, hogy napkozben kis uvegben vigyem magammal, mert sokat vagyok uton, es orankent kell belole huzni:-))) masfel literes palackor eleg nehez cipelni:-)))) Ezt fogom importalni Magyarorszagrol:-)))))) Bar szerintem van itt is, ami ugyanolyan jo lehet, csak ki kell probalni.
Eleinte igen szörnyü volt ez a Salvus viz, de mostanra egesz megszerettem:-)))))
Kóros refluxot jelent. :-))) A 24 oras ph mérésen - ezért nevezik igy- mérik, hogy 24 órán át mennyi refluxos epizódod van, vagyis savas áttörésed. 15% körül normális. Nem mondta neked mennyi? Elég pongyola igy.......
Más: Iszom a salvus vizet, napi kortyokban, úgy óránként.......Egy gégész ajánlotta, egyelöre nem is nyilatkozom a sikerröl, vagy nem sikerööl, majd meglátjuk.........
Voltam a 24 órás PH mérésen. Hozzáteszem 1 perceig nem fájt a gyomrom kivették a csövet és másnap olyan gyomorszájfájás jött rám, hogy napokig bármit csináltam (ettem,gyógyszer) nem múlt el. Eredmény: Kóros reflux ezt írta az orvos. Szerintetek ez tulajdonképpen mit jelent?