Keresés

Részletes keresés

Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40087

Dzsonivir! Nagyon szépek a lányok, nem győzöm tekergetni a fejem! :)

Előzmény: stevie-w (40086)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40086

de úgy hallom,nem túl  szépek:)

 

 

Rosszul hallod ;-)

 

 

 

Előzmény: dzsonivir (40082)
Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40085

Pont most mondták be a helyi híradóban, hogy átadták az újabb 32 km-es szakaszt! :)

Előzmény: Paleofarszalosz (40084)
Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40084

Sziasztok!

Tegnap megérkeztünk Szozopolba! Pénteken késő este indultunk Budapestről, a kecskeméti elkerülőn felhívtam Röszkét, mire a hölgy nagyon kedvesen tájékoztatott, hogy két óra minimum a várakozás, ezért az 54-es úthoz vezető lejáratnál le is jöttem a pályáról és irány Tompa Soltvadkert, Kiskunhalas felé. A határt negyed óra alatt letudtuk, Szabadkán 40-es majd 30-as korlátozás (biztos a polgármester Graz-ban volt tanulmányúton). A pályához vezető úton (Sencanski put) van egy vasúti átkelő (illetve több átjáró egymás után) ott óvatosan mert az illesztések elég szarok. Bácstopolyánál letereltek a pályáról gondolom volt valami gebasz, legközelebb Feketicsnél lehetett visszamenni. A belgrádi elkerülő úgy működik ahogy Stewie leírta, nem kell körbemenni, viszont lehet nyerni egy csomót azzal, hogy már nem kell az ,,ablakmosós jelzőlámpás kereszteződések” felé vezető úton menni. Kalotina megvolt fél óra alatt, voltak már jópáran, de nem volt vészes, a bolgárok sajna ugyanúgy engedik a törököket az EU sávon is mint a magyarok Röszkénél. Útdíj matricát a határ utáni Shell-nél vettem, itt tankoltam is. Szófián nem akartam keresztül menni lévén már helyi idő szerint fél 10 volt, hanem az északi elkerülőn megkerültem. Az elkerülő lakott területen kívül vezet, van rajta két jelzőlámpás kereszt, a minőség olyan mint nálunk valamelyik másodrendű út, van rajta egykét lyuk (javítgatják). Az A1-es autópálya Burgasz irányába főleg az elején bizonyos szakaszokon olyan mint a Brno-Prága autópálya, aki volt már arra tudja miről beszélek aki nem az emlékezzen a régi M7-re. Egyébként rendben van. A pálya Stara Zagoráig van, utána főút van Karnobatig. Az út mentén gyümölcsárusok vannak dögivel, 1 kg gyönyörű barack 1,50 leva. Állítólag napokon belül átadnak egy pályaszakaszt Nova Zagoráig, majd hazafelé lecsekkolom azt is.

Mindenkinek aki mostanában indul kellemes utat és jó nyaralást kívánok!  

 

dzsonivir Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40083
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40082

A bolgár csajok általában nyitottak és bevállalósak.

 

de úgy hallom,nem túl  szépek:)

Előzmény: stevie-w (40078)
64hacuka Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40081

Szia!

Mi Galinánál foglaltunk szálást, de nem Cservenkában, hanem Csernomorec "központjában". Még mi sem tudjuk, hogy hol lesz, de 15 Leva/fő/éj. De így nem jön ki elénk Burgaszba.

 

Előzmény: kormos1 (40000)
Béci 72 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40080

Szia!

 

Konkrétan menetrendet nem tudok.Több busz is közlekedik Neszebar óváros és Napospart között,kb 10-12 percenként.Némelyek tovább közlekednek Sveti Vlasba,szerintem max.20-30 percenként,ha jól emlékszem 2 leváért.

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: manifold68 (40069)
Béci 72 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40079

Szia!

 

Köszi szépen!Túrázásra próbáljuk nevelni a gyerekeket,remélem bírni fogják!

Már mások is kérdezték többször is,de nem találom a hozzászólások között:milyen plusz költségekkel kell számolni az üzemanyagon kívül,ha kocsival megyünk Szerbián keresztül,és sehol sem kap el a rendőr(autópálya díj)Váltsunk dínárt,eurót vigyünk,vagy netán bankkártyát?

Köszi!

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: gradinar (40065)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40078

szexuális téren Bulgária az egyik legvonzóbb ország a világon

 

 

:-)

 

 

egy hét szexturizmus 200 dollárba kerül

 

 

Szerintem megy az ingyen is, csak a megfelelő kiállás szükséges hozzá. A bolgár csajok általában nyitottak és bevállalósak. (Vagy csak nekem volt szerencsém.)

 

 

Előzmény: dzsonivir (40075)
zsuzsó75 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40077

Sziasztok!

Friss élményemet mondanám el nektek a szv. konstantin i. el-i Aurora hotelről. Aki ide készül ne  számítson nyugalomra ( orosz tizenéveseket táboroztatnak a hotelben, ) és bőséges ai. ellátásra. Tegnap pl. már nem jutott a vacsorához hús csak köret és saláta. Nem tapasztaltam még ilyet sem, hogy  9-óra után lehet csak jönni reggelizni, 13,30-tól ebédelni és 20 órától vacsorázni. Szóval nekem kicsit nagy csalódás volt a Hotel Marina Delfin után. Családi szoba helyett 4 ágyas szobát kaptunk, amit minden nap kitakarítanak. Pozitívuma, hogy közel van a buszmegálló, a takarítók állandóan dolgoznak és nagy szó: tudnak mosolyogni.

Egyébként van belső medencéje az Aurórának és jakuzzia is, de az ajtóra kiírt  nyitvatartási idő ellenére nem működik. A tengerpart kb 10 perc sétára van, de a szálloda udvarán lévő medence is használható, ha elég szemfüles vagy és le tudod helyezni a törölköződet valahová, mert a napágyakra és székekre vadászni kell. A tengerpart viszont feledtet minden kellemetlenséget. A víz nagyon kellemes.

manonos Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40076

Sziasztok!

 

A jövő héten már én is a tengerpartról jelentkezem, szeretnénk megnézni Balchik-ot, valamint az Aladja kolostort, tudnátok légy szíves segíteni, hogy mikor van nyitva, esetleg belépő árakkal? Sehogy sem találom a website-ukat.

 

Előre is köszi

Manonos

dzsonivir Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40075

A Men’s Health magazin[3] felmérése szerint, szexuális téren Bulgária az egyik legvonzóbb ország a világon, ahol egy hét szexturizmus 200 dollárba kerül. A pénzért kapunk egy hölgyet, aki egész nyaralás alatt velünk van, nemcsak eljön velünk sétálni, de kacag a vicceken, szeretettel néz ránk és az éjszakákat is velünk tölti a hotelszobában. Bulgáriánál csak Kuba vonzóbb, a szigeten már 100 dollárért lehet egy hetet tölteni az örömlányokkal.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Bulg%C3%A1ria_turizmusa

Előzmény: manifold68 (40074)
manifold68 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40074

Köszönöm szépen!

Előzmény: borkasga (40072)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40073

Köszi a tanácsot,akkor fogok szedni legalább probiotikumot,mert már tífuszt oltatni nincs idő.

Szerencsére hepatitisek  ellene be vk oltva

 

 

Előzmény: manifold68 (40071)
borkasga Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40072

Szia!

http://www.sbavto.com/en/index.php?option=com_content&view=article&id=45&Itemid=71

A jegyárak, menetrend is látható. Az 5-ős buszjárat jár oda.

Előzmény: manifold68 (40069)
manifold68 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40071

Szia!

 

A hepatitis védőoltások bárhol ajánlottak, még Magyarországon is. A hastífusz megfontolás kérdése, nekünk tavaly Törökországba ajánlották, be is oltatuk magunkat. Egyébként szerintem biznisz az egész. Bulgáriába felesleges. Infókat, leírásokat az alábbi oldalon találsz ebben a témában:

www.utazaselott.hu

 

Jó pihenést!

 

A probiotikum szedése utazás előtt 2-3 nappal elkezdhető, és amíg ott vagyok szedjétek. Ez nem fog megártani!

Előzmény: dzsonivir (40066)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40070

Köszi:)

Előzmény: stevie-w (40068)
manifold68 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40069

Sziasztok!

 

St. Vlas és a Napospart közötti buszos közlekedésről, menetrendekről esetleg tudna valaki infóval szolgálni? Esetleg Weblap ahol meg tudnám nézni?

stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40068

olvastam,h Bulgáriába beutazóknak ajánlott oltások hepv v,hepa b és hastífusz.

Ezt a hastífuszos dolgot mennire kell komolyan venni?

 

 

Semennyire.

Előzmény: dzsonivir (40066)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40067

Harom napja Szofiabol hazafele jovet az alagutas szakasz elotti valamelyik falu hataraban lattam, hogy elkezdtek a dombot bontani, szerintem arra fog menni a palya - na, az szep lesz, ha egyszer vegre mar az alagutakat is palyan fogjuk kikerulni.

 

 

Ezen az oldalon van pár szép fotó:

 

http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=92344773&postcount=3994

 

Elméletileg 2015-ig megépül ez az autópálya szakasz is, Nistől egészen a határig.

Előzmény: gradinar (40065)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40066

Szivsztok!!

Mi jövő szombaton utazunk,Napospartra, Hotel Lionba.

Esetleg van vlakinek vlami tapasztalata?

Várnából, a vasútállomásról el lehet közvetlenül jutni autóbusszal Napospartra,v be kell utazni a belvárosba?

Várnai vasútállomáson van jó csomagmegőrző?

 

Naposparton a helyközi busz csak a központban áll meg,v. van több megállója is?

 

 

Még vmi: olvastam,h Bulgáriába beutazóknak ajánlott oltások hepv v,hepa b és hastífusz.

Ezt a hastífuszos dolgot mennire kell komolyan venni?

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

Előzmény: stevie-w (40061)
gradinar Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40065

A szerb-bolgár határnál továbbra sincs lehetőség a kamionoknak egy külön sávba állni?Kb.5 évvel ezelőtt jártam erre novemberben,és csak a szembejövő sávba hajtva lehetett kikerülni őket.Erre a szakaszra is terveznek autopályát?Tényleg,most hol tart az építkezés?

 

Dimitrovgrad es Pirot kozott a szerbek ezerrel epitik a palyat. Rogton a hatar utan - szerb oldalon - van is egy kisebb jelzolampas tereles, ha eddig erne a kamionsor, akkor legfeljebb el kezdenek terelni a szerb rendorok. Harom napja Szofiabol hazafele jovet az alagutas szakasz elotti valamelyik falu hataraban lattam, hogy elkezdtek a dombot bontani, szerintem arra fog menni a palya - na, az szep lesz, ha egyszer vegre mar az alagutakat is palyan fogjuk kikerulni.

A Sztivi altal Plovdivrol mondottakhoz annyit tennek hozza, hogy ha meg tudtok allni a Szaborna utcanak a foterhez kozeli vegen levo valamelyik parkoloban (ketto is van), onnan a dombon felfele indulva az alabbi fobb latnivalokat osszefuzo setat javaslom: Szv Petka templom - Amfiteatrum - Szv Konsztantin es Elena templom - Kujumdzsioglu haz (Neprajzi Muzeum) - Dzsami - Romai romok. Kb. 2 ora alatt bejarhato, de nagyon kenyelmes cipot vegyetek, mindenhol macskako van.

 

G.

 

Előzmény: Béci 72 (40062)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40064

mintha fájna a fejem...   de az a bortól lehet... :-)

Előzmény: stevie-w (40058)
Tutubull Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40063
Köszönöm a segítséged Stevie!
Előzmény: stevie-w (40059)
Béci 72 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40062

Szia Stevie!

 

 

Amit az imént elküldtem,valahogy "elveszett".

Köszi az idegenvezetést,igyekszünk megnézni ezt a várost.A vendégmunkás/turista forgalomról készített naptárt hol is lehet megnézni?Mi szerdán mennénk,kedden jönnénk,de így is biztos lesz forgalom.A szerb-bolgár határnál továbbra sincs lehetőség a kamionoknak egy külön sávba állni?Kb.5 évvel ezelőtt jártam erre novemberben,és csak a szembejövő sávba hajtva lehetett kikerülni őket.Erre a szakaszra is terveznek autopályát?Tényleg,most hol tart az építkezés?

Köszi!

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: stevie-w (40060)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40061

Én 15-én nem indulnék Röszkének, hanem egyenesen Tiszaszigetre vagy Bajmokra mennék.

 

 

Bajmok a szerb oldalon található település neve, a magyar oldalon Bácsalmás van.  (A magyarországi Tiszasziget párja a szerbiai Djala.)

Előzmény: stevie-w (40059)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40060

Mit érdemes itt megnézni?Van valami,amit különösen javasolsz?A gyerekek leginkább a természetet szeretik,alapvetően vízimádók,de abból remélem elég lesz a tengernél 2 hét.

Megpróbálkozhatunk 1-2 templommal is.

 

 

Egy félnapos plovdivi kirándulás alapvetően a gyönyörű, hangulatos, macskaköves-sikátoros óvárosról szól. A részben még ma is városfallal körülvett negyedben egy rakáson található egy csomó szép/érdekes/nevezetes épület, többnyire kulturáltan felújítva. Galériák, teraszos kávézók, kis kézműves műhelyek és boltok mindenfelé.

 

Nem messze az óvárostól van a város fő nevezetessége, a meglepően ép állapotban megmaradt római kori amfiteátrum, amit csak a 70-es években találtak meg, akkor is véletlenül, egy földcsuszamlás után. Tina Turner volt az első fellépő, ami egészen hallatlan volt akkoriban.

 

Nyilván érdemes bemenni a modern városközpontba is, sétálóutcák, boltok, forgatag, mint a tengerparton, csak olyan 20-30 százalékkal olcsóbban :-) Híres a hatalmas, gondozott belvárosi park is, a szépen kiépített árnyas sétányokkal, szobrokkal, szökőkutakkal, csobogókkal, kávézókkal.

 

A belváros körül dombok vannak, ahonnan esténként lenyűgöző panoráma nyílik a városra.

Előzmény: Béci 72 (40041)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40059

Mi július 15-én indulunk Bulgáriába Röszkénél mennénk át a határon. A narancssárga jelzés a vendégmunkások szempontjából mennyire számít durvának? Mennyit kell várni kb?

 

 

Az előrejezlések szerint az a legdurvább hetek egyike, ez Röszkénél legalább egy óra várakozást jelent, de simán lehet belőle 2-3 is. A magyar határ egy dolog, de ezeken a napokon az autópályakapuk is bedugulnak, illetve a benzinkutakon is kialakulhat várakozás.

 

Én 15-én nem indulnék Röszkének, hanem egyenesen Tiszaszigetre vagy Bajmokra mennék.

 

 

 

Van valakinek tapasztalata, hogy céges autóval milyen meghatalmazásra van szükség?

 

 

Semmi különös, de legyen rajta minél több pecsét.

Előzmény: Tutubull (40055)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40058

nazdrave, ebalsammajkatenavsichki  :-))))))))))))

 

 

Milyen a másnap? ;-)

Előzmény: őrült elmebeteg (40052)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!