Keresés

Részletes keresés

Afrikaans8 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 9426

"kollégálya nem hagyott rovást a számára a nagy fánál, hogy merre hajtott ... Felnőttképzéssel foglalkozván logikus, hogy csupa felnőtt ember vesz körül . Csodák csodályára isszák a rovással kapcsolatos szavaimat és akarják a rovást"

 

Derék becsűletess okoss magyarember lehetc   .  Kivánom hogy fojtasd a megkezdet nagy szerü munkát csak igy továb a mekkezdet uton !!

Előzmény: ép-it-ész (9425)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.11.21 0 0 9425

Hali

cca 18 éve csináltunk egy ló istállót Vác mellett . Pontosan nem tudom a helyszint beazonositani , de láttuk a templom tornyát és a fő úttól kb 1 kmre volt bejjebb .

Ott találkoztam ezekkel a juhászokkal .

Az egyik panaszkodott , hogy a kollégálya nem hagyott rovást a számára a nagy fánál, hogy merre hajtott !

 

Akkoriban nem érdekelt a rovás, pedig az ács szakmában van olyan szakmai elnevezése a fa kötésének , hogy ROVÁS .

Tehát itt is tovább él valamilyen szinten .

Az iskolában , amikor a fa kötéseket tanuljuk, rovással is leirom a mondókámat .

Felnőttképzéssel foglalkozván logikus, hogy csupa felnőtt ember vesz körül . Csodák csodályára isszák a rovással kapcsolatos szavaimat és akarják a rovást .

Óriási szükség van rá .

Ki kell tárni a kapukat és kötelezővé kell tenni már az álltalános ikolákban is .

Lehet , hogy egyszer eljön ez az idő is .

Vajon minek kell történnie ?

cs

Előzmény: Geológus (9424)
Geológus Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9424

Csak számokat írtak a rováspálcákra. Ez tavasszal a számadó juhász által átvett állatok számával egyezett meg. Hosszában kettéhasították a rovásbotot s a felét a juhász, a felét a gazda tette el. Ősszal, amikor az állatokat visszakapta a gazda, csak ennek a darabszámnak az ellenőrzésére volt alkalmas a rovásbot, semmi többre. A szaporulatot és a veszteséget ebből kiindulva számolhatták el - de erről részléeteket nem tudok.

 

A lényeg az, hogy rovásírást nem használtak, csak számrovást. Az egyetlen halasi rovásemléken kívül (amit néhányan vitatnak) nincs jele annak, hogy a juhászok használták volna a közelmúltban a rovásírást. Én örülnék a legjobban annak, ha kiderülne, hogy ez egy tévedés, mert a juhászok ismerték a rovásírást is és fennmaradt valahol mégis egy sor rovásírás-emlék.

Előzmény: ép-it-ész (9422)
abani Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9423

off

mail ment!

on

Előzmény: najahuha (9409)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9422

Hali

Szerinted a szaporulatot és a veszteséget hogyan  ,, irta ,, le - rótta le ?

Erre volt külön jelrendszerük ?

 

Téli legelőről amikor átmentek egy másikra vagy amikor legelőről legelőre vándoroltak akkor hogyan hagytak - hagynak egymásnak információt ???

Tekintsünk el a 15 éves múltú mobiltól .

cs

Előzmény: Geológus (9421)
Geológus Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9421

Ha a juhász csak a számrovást érti, akkor abból nem következik az, hogy a rovásíráshoz is ért.

Előzmény: ép-it-ész (9420)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9420

Hali

Lehet az számrovás is többek között.

Egy a lényeg : nem halt és nem halhatott ki.

Tehát ha a juhász érti a számrovást érthet mást is .

cs

Előzmény: Geológus (9417)
Geológus Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9419
Geológus Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9418

A tudósok pedig sokfélék. Nem mindenki olyan hülye, hogy a többinek a véleményétől tenné függővé a sajátját. Van persze olyan is, de az nem tudós.

Geológus Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9417

Modoros, vagy nem modoros, nem kellene összekeverned a számrovást a rovásírással.

 

http://www.facebook.com/groups/346593286723/

Előzmény: ép-it-ész (9416)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.11.13 0 0 9416

Elég modoros ez a tapintat .

Csak nyugodtan vegyél komolyan .

Amit a tudós társadalomról tudok az nem pusztán információ .

 

 

Számadó juhásszal pedig beszéltem , beszélgettem . Csodáltam azt a tudományt amihez nekem halvány lila gőzöm sem volt. Ez ma már másképp van . Én is rovom a jeleket, sokat olvasok erről a témáról .

Mástól és máshonnan is szerzek információkat és utánnanézve , tapasztalva lesz ebből tudás .

szerintem

cs

 

Előzmény: pokobra (9415)
pokobra Creative Commons License 2011.11.13 0 0 9415

Honnan fantáziálod ki, hogy mitől fél a tudós? Miért kellene komolyan vennünk azt, amit írsz? Semmi okunk sincs rá.

Előzmény: ép-it-ész (9413)
pokobra Creative Commons License 2011.11.13 0 0 9414

Kedves építész!

 

Nem tudok arról, hogy a Vác környéki pásztorok rovással számolnának el. De ha így lenne is, az akkor is csak egy számrovás. A viták meg a rovásírásunk körül bontakoztak ki - s a két rendszer összekeverése igen nagy hozzá nem értésről tanúskodik.

 

Az egyik Gizike, a másik gőzeke.

Előzmény: ép-it-ész (9411)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.11.11 0 0 9413

Hali

Mi az hogy KOMOLYAN VEGYÜNK ??

Mi ez a királyi többes ?? hiszen ezt a levelet egyedül irtad .

Tudóssal az a baj , hogy attól fél ha kilóg a ,, sorból ,, kiközösitk a többiek , mert nem fúj velük egy kását .

Annak van tekintélye aki irt egy pár könyvet a többiek meg ott lihegnek mellette .

Szerintem a bölcs elődeink inkább a csillagösvényből meritettek ( és ez a tudás akkor nem volt ezotéria !!! ), mint ahogy azt az  akkademia társulat éves közgyülésén elhangzottakon csámcsognak úgy, hogy egy saját épkézláb gondolatuk lenne .

szerintem !

cs

Előzmény: Geológus (9383)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.11.11 0 0 9412

Hali

Olvastam Én is.

Kicsit öntömjén szaga van .

Sajnos a ,, tudós ,, társadalomra jellemző módon bontakozik ez a témakör is . Mint amikor a feltaláló barátomat gúzsbakötötte a professzora és csak akkor találmány a találmány ha egy ,, Nagy ,, név kapcsolódik hozzá , még akkor is ha csak a hejjesirást javitgatta .

cs

Előzmény: abani (9388)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.11.11 0 0 9411

Hali

Bocsánat, hogy megint beleokoskodok a rovásirás tudók bölcs körébe.

Olvastam a beszúrt linkekhez tartozó cikkeket és egy kicsit elgondolkodtam azon , hogy az a számadó juhász, aki a mai napig rovással számol el a reá bizott birkákkal Vác környékén vajon mit szólna ahhoz a tudományos vitához ami itt kialakult .

 

Ő nem szól semmit csak alkalmazza a ráörökitett tudást .

Hiszen bizonyos  ,, szabályok ,, településenként változtak .

Ez a Magyar Adorján féle irásokból tudom .

 

Talán másképp lenne ?

Előzmény: pokobra (9400)
edesviz Creative Commons License 2011.11.10 0 0 9410

Tényleg perzsa. De akkor is sokan voltak.

Előzmény: najahuha (9409)
najahuha Creative Commons License 2011.11.10 0 0 9409

.

 

Még az is lehet,  a Rejtő Jenő "Láthatatlan légiója" ???  :))))

Előzmény: DIDORO (9407)
edesviz Creative Commons License 2011.11.10 0 0 9408

Nem tudom, én rőmaira emlékszem, de majd utána nézek. A dolog lényege, vízépítésben nagyok voltak, megtalálták azokat az Atlasz hegység déli lejetőjén levő vízkészleteket, és hosszú rejtett alagutakon vezették maguknak a vizet. De hasonló eljárásokat találni lehet az Arab félszigeten is. Erre a vízkészletre pedig jól eldugott helyeken gyönyörű kulturát lehetett építeni, fenn is állt kb 1000 esztendeig. A végén elfogyott a víz.

Előzmény: DIDORO (9407)
DIDORO Creative Commons License 2011.11.10 0 0 9407

"Ha jól emlékszem, mintha egy római hadsereg nyomtalanul eltünt a Szaharában."

 

Az véletlenül nem egy perzsa sereg volt, úgy ie 530 körül :)

Előzmény: edesviz (9406)
edesviz Creative Commons License 2011.11.10 0 0 9406

Kedves Najahuha, egyrészt, már jó ideje elég sokat tudunk erről a civilizációról, másrészt, pont a rómaiak nem sokat tudhattak, mert nagyon jól őrizték titkaikat. Ha jól emlékszem, mintha egy római hadsereg nyomtalanul eltünt a Szaharában. Az ott élő berber kultúra fontos titka volt a víz megszerzése. Városaik falvaik zseniális vízrendszerei idegen hatalom által könnyen elpusztíthatók voltak, így őrizték a titkokat.

Előzmény: najahuha (9405)
najahuha Creative Commons License 2011.11.09 0 0 9405

.

 

 

Hihetünk-e továbbra is teljes egészében a rómamiak által írottaknak, ahogyan kinézett az ókor ?

 

 

A föllelt sivatagi város alapján egyre nehezebben tehetjük meg. Vagyis a rómaiak jóval szegényesebben és alábecsülten ábrázolták a rajtuk kívül álló világot.

 

"Elveszett" városokat találtak a Szaharában

2011. november 9. 09:09

Műholdfelvételek segítségével azonosították az elfeledésre ítélt ókori birodalom "elveszett" városait Líbia délnyugati részén a Kadhafi bukása után visszatért régészek. A leletek azt mutatják, hogy az első líbiai civilizáció sokkal fejlettebb volt a rómaiak által leírtaknál.

 

 

http://mult-kor.hu/20111109_elveszett_civilizaciot_talaltak_a_szaharaban

 

 

 

.

pokobra Creative Commons License 2011.11.09 0 0 9404
pokobra Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9403
pokobra Creative Commons License 2011.11.07 0 0 9402
pokobra Creative Commons License 2011.11.07 0 0 9401

Aligha voltak ugyanazok az emberek. Ennek eldöntésére azonban bele kellene menni a részletekbe. Például mutasd be a jeleket!

 

Kösz!

Előzmény: abani (9398)
pokobra Creative Commons License 2011.11.07 0 0 9400
mociga2 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 9399

"nem vitatkozom vele, mert az Ő fejében még mindig a Visokoi piramisok töltik be a teret!!:-)))))))"

Nincs is vita köztünk. Én is szeretnék tágítani a magyar nyelv időterén, miszerint az a tudomám mai aláássa szerint az ugor nyelv egyik későbbi ága, és múltja alig 2000-3000 éves. (Ordas nagy hazugság! :-(()

 

Mi volt előbb a nyelv, vagy az írás? Mire való az írás? A szó elszáll és az írás megmarad? Vagy az ősi örök szavak múltját és igazi értelmét teszi követhetetlenné a jelenben?

 

Tény. Egyelőre ez az írásos lelet a legrégebbi az egész földtekén. Itt is csak közvetett időmeghatározás van a piramisokra rárakódó bioszféra termőréteg vastagsága miatt. Vésett kőleletek keletkezésének időbeni meghatározása lehetetlen. A genetika is sokat segíthet a népek árjadásának, ősi időbeli mozgásainak visszafejtésében.  

Előzmény: abani (9396)
abani Creative Commons License 2011.10.30 0 0 9398

Tanulságos volt!

 

Vajon nem ugyanazon emberek vésték be a hieroglifá­kat az obeliszkekre és a Brit-Columbiában Lord Dufferin által felfedezett kihalt indián falu ajtai­ra vagy a közép-amerikai Palenque és Uxmal romjai közt található táblákra? Vagy tán sohasem fogjuk megtudni?????

Előzmény: pokobra (9395)
abani Creative Commons License 2011.10.30 0 0 9397

Köszi a linket!

Előzmény: pokobra (9395)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!