Keresés

Részletes keresés

1.0 Creative Commons License 1999.06.02 0 0 336
írd meg a címed!
Előzmény: Törölt nick (229)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.02 0 0 335
Szia SFO!

Most miből van a garázs padozata és a garázs előtt van-e vízelvezető?

Előzmény: SFO (334)
SFO Creative Commons License 1999.06.02 0 0 334
Sziasztok

Nékem is volna egy kis problémám. Most költöztem be egy társasházba, a lakáshoz tartozik egy garázs is. Nos ez a garázs (természetesen) befelé lejt, mert ha nem így volna, akkor nem folyna bele az eső, és könnyen takarítható lenne. Nem tudom mennyit lejthet, de éppen annyit, hogy a víz hátra tudjon csurogni. Az a problémám, hogy nem tudom milyen anyagot lehet felhordani rá, ami néhány centis vastagságban is elég szilárd ahhoz, hogy ne töredezzen össze az autó súlya alatt. Sima beton elég? Túl vastag anyag nem jöhet szóba, mert a nyitott garázsajtót így is majdnem koccolja a csomagtartó (5 ajtós Brava.) Már arra is gondoltam, hogy le kellene burkolni valamilyen padlólappal (?) a végefelé vastagabban kent ragasztóval, de lehet, hogy ez kapitális marhaság. Viszont így könnyen tisztántartható felület jönne össze. Segítsetek, nemsokára esni fog.

Hacsek Creative Commons License 1999.06.02 0 0 333
Kedves don padre!

Kis türelmedet kérem a horcsik-födém ügyében.

Előzmény: don_padre (328)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.02 0 0 332
Drága runaway,

ha tudtam volna, hogy szőke nő vagy, már eleve sokkal kedvesebben válaszolok!

A 75 W/m2 az jó, csak az a gond, hogy minden egyes helyiségbe kell legalább 1 db készülék. Ez az, amit már eleve mondtam, hogy a villanyfűtés mindig egyedi. Így sohasem lesz mindenhol állandó és egyforma meleg, pedig te éppen azt szeretnél.

Előzmény: runaway (330)
stoki Creative Commons License 1999.06.02 0 0 331
ISTEN ŐRIZZEN, HOGY MEGSÉRTSELEK !!!
Ezzel a kiegészítéssel már más szemmel nézek ezekre a "reklámokra". Ha van egy szűrő, akkor az már más. MINDENT VISSZASZÍVTAM.
Előzmény: Hacsek (325)
runaway Creative Commons License 1999.06.02 0 0 330
Kedves Mindenki,
köszönöm a válaszokat. Tessék belekalkulálni, hogy egy szőke nő próbálkozik egyedül eligazodni a nagyvilág dolgaiban. Megkaptam a tájékoztatót, azt írják a villanyfűtőtest 75watt/m2 teljesítményt ad. Ez most jó hír vagy rossz?
Hacsek Creative Commons License 1999.06.02 0 0 329
Kedves Péter!

Van ilyen tüzelőanyag, a győri központú Tüzépker Rt. telephelyein egészen biztosan forgalmazzák.

Az alapanyag a Falco faforgácslapjainak maradéka, préselik, töltik, hogy fűteni lehessen vele, ne csak ellobbanjon. Szép hazai példa a recyclingra.

Előzmény: Péter (327)
don_padre Creative Commons License 1999.06.02 0 0 328
kedves ?:)

a horcsik födémről minden használható info érdekelne!
koszi
don_padre

Péter Creative Commons License 1999.06.02 0 0 327
Haló Mindenkinek!

Kicsit off leszek, előre is pardon. A Különleges Tudakozóból küldtek át ide a porblémámmal, hátha itt tud valaki segíteni. Hallott-e már valaki a fabrikett nevű tüzelőanyagról? Faforgácsból készül valahogy, és ez érdekelne, hogy hogyan, ha tudja valaki...

Köszi: Péter

pszeudo-off off

Hacsek Creative Commons License 1999.06.02 0 0 326
Kedves bd!
Ott a telefonszám, azt hívd fel!! Légy egy kicsit találékony! Ne várd tőlem, hogy itt mást is megadjak egy-egy termékről!

Kedves tacsa!
A PVC-ről alkotott sommás vélemény nem tőlem ered, én csak idéztem. Ennek bizonyítékául elárulom, hogy nálam otthon van PVC is, de saját megfontolás alapján nincs leragasztva, a falak miatt így sem tud elcsúszni, ha akarnám, bármikor felcsavarhatnám.

Hacsek Creative Commons License 1999.06.02 0 0 325
Stoki!

Mostan +sértettél, de nem baj!
Azok az anyagok, amik az Archiweb Adattárban és Bemutatóteremben vannak, NEM REKLÁMOK, hanem az adattár szerkesztősége által összeállított, MÉRNÖKI SZINTŰ termékismertetők.

Ez többek között azt jelenti: A gyártó-forgalmazó SEMMI OLYAT NEM ÁLLÍTHAT A TERMÉKÉRŐL, AMIT AZ ÉMI BIZONYÍTVÁNYA NE TARTALMAZNA.
Nem szerepelhet az Adattárban olyan termék, aminek nincs hazai forgalombahozatali engedélye (ez pl. a reklámokban sűrűn szereplő készházakra nem igaz).
Ezekben az anyagokban, a tartalmi színvonal bizonyításaként, nem jelenhetnek meg adatok nem szabványos mértékegységgel megadva.
Ezeket a dolgokat mind a szerkesztőségben adjuk a nyersanyaghoz! Úgyhogy a reklámságot lécci vond vissza!!

Előzmény: stoki (320)
bd Creative Commons License 1999.06.02 0 0 324
Kedves Hacsek!
Tanacsodra behivtam archiwebet, katalogust Henselt, onnan tovabb semmit se talaltam.
Nem is tudom, hogy hivjak azt, amit keresek:
Amivel a hazba jovo aramot merik, es biztositekok vannak benne es nekem egy nagy fadobozzal szereltek, de kisebbet, idojarasallobbat keresek.
Előzmény: Hacsek (317)
tacsa Creative Commons License 1999.06.02 0 0 323
Kedves Hacsek!
A válasz a "hogyan szüntessük meg a szomszédok Trabant és Skoda gépkocsijait" altopichoz kapcsolódott , csak kissé késve, mert két napig szállításilag meg bezárt fórumilag "out of topic" voltam , de nem bírtam megállni a belekotyogást!

Üdv tacsa

Előzmény: Hacsek (316)
tacsa Creative Commons License 1999.06.02 0 0 322
Kedves ? !(hacsek)
Azért itten némi vitába szállanék. Az elmúlt évben kórház építés kapcsán módomban állt szinte valamennyi jó PVC-s ( és egyéb természetes meleg/hideg ) padlós cég termékeit élőben és termékmintában "végigjárni": nagyon sok és szép van , természetes is , csak ezek kicsit drágábbak, mint az egyéb burkolatok.

Üdv tacsa

Előzmény: Törölt nick (303)
tacsa Creative Commons License 1999.06.02 0 0 321
Kedves ? -))))
A csatorna és aszfalt ügyben a határidő esetleges be nem tartása nem túlzottan meglepő , figyelemmel a vállalkozók ( itt nem feltétlenül azonos az ingatlan fejlesztővel ) vélhetően nyomott árai következtében.Vigasztaldój azért: ha szerződésekkel fedezett a dolog, előbb utóbb ezek is elkészülnek , és amikor beköltözöl , valószínüleg egy darabig el leszel majd a telken belüli problémáiddal.
Brigád ügyben itt vagy ott már leírtuk Hacsekkel , miért nem merünk ajánlani bárkit. Mindenesetre a helybéliek alkalmazását tartanám kézenfekvőnek, főleg ideiglenes kerítés esetében.

üdv tacsa

Előzmény: Törölt nick (293)
stoki Creative Commons License 1999.06.02 0 0 320
Igen, ez nagyon csinos és jól összeszedett, de nekem valami olyasmi kéne, ami az EM-ben található. Egy viszonylag pártatlan általános leírás. A reklámok szépek és jók, de egy termékről nem fogja azt mondani a gyártó, hogy rossz.
Előzmény: Hacsek (319)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.02 0 0 319
Az attól függ mit keresel. Az archiweb adattár online (a katalógus részben) pl. több mint ezer céget tartalmaz termékekkel.
Előzmény: stoki (318)
stoki Creative Commons License 1999.06.02 0 0 318
Na akkor most én kérlek meg rá, hogy add meg légyszíves a pontos címet, mert én nem találtam meg. A fűtési, melegvíz előállítási téma engem is érdekel ...
Előzmény: Hacsek (315)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.02 0 0 317
Kedves bd!

A Hensel Hungária Bt. forgalmaz ilyen szerelési anyagot. Bővebbet róluk a www.archiweb.hu honlapon Katalógus-Adattár Online útvonalon tudhatsz meg.

Előzmény: bd (310)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.02 0 0 316
Szasz tacsa!

Ezt most nem értem, mire válaszoltad runaway-nek! Láttad nálam a vitafórumon a kovis vitát

Előzmény: tacsa (314)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.02 0 0 315
Bocsi. Én olvasom az EM honlapját, mert a konkurenciám. Ugyanezen ok miatt nem hivatkozom rá nyilvánosan. Ezért kértelek téged rá.

A runaway által firtatott problémák egyébként a www.archiweb.hu címen találhatók meg rengeteg más társasáságáan

Előzmény: stoki (313)
tacsa Creative Commons License 1999.06.02 0 0 314
Kedves runaway!
Egyszer az egyik szomszédsági építkezésem a tulaj "elfelejtette" kifizetni egy évig a földmunkás gépest. Utolsó felszólítás után a gk. bejáró elé egy KAMAZ-nyi meleg aszfalt lett véletlen ledöntve. ( Csak akkor csináltasd , amikor nincsenek BENT! ) Irtó jó, mert légkalapáccsal sem lehet eltávolítani, csak lángszóróval , akkor meg új burkolatot is kap az utca!
Előzmény: Törölt nick (282)
stoki Creative Commons License 1999.06.02 0 0 313
Igaz, de nekem annyira egyértelmű volt, hogy erről elfeledkeztem:

...és egyben pontosítok (év végi számok az újságban még a típusokat is megtalálod )
http://www.ezermester.hu/98-12/10-15old.html
http://www.ezermester.hu/98-11/10-15-old.htm
http://www.ezermester.hu/98-10/42-old.htm
Azt hiszem ennyi volt ... de azért még nézz körül !!!

Előzmény: Hacsek (312)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.02 0 0 312
Stoki!

Kösz, hogy szólsz! Félreértés ne essék, ebben a topicban nem csak a profik lehetnek okosak.
A törzsasztal udvariassági szabálya egyébként, hogy ha webhelyet ajánlasz, path-t vagy linket adj meg!

Előzmény: stoki (311)
stoki Creative Commons License 1999.06.02 0 0 311
Kedves Runaway !!!
Nem akarok beleköpni a nagyágyuk levesébe, de egy kis izelítőt kaphatsz a problémádra az ezermester év eleji számaiban ! Fent vannak az interneten !!!
Előzmény: Törölt nick (304)
bd Creative Commons License 1999.06.02 0 0 310
Bekotottek a picembe a villanyt.
Fadoboz ektelenkedik a pince oldaaln, kb 35/40/65 cm, benne mero, biztositekok meg egy dugalj.
A dobos egy ev alatt szet fog rohadni az esotol. Csinaltam ra aluminiumbol burkolatot, leloptak.
Van-e kisebb, szebb, esetleg besulyesztheto (MLeier falazoelem), ha igen, mi a neve, hol kapni (Bp).
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 309
Hát pers
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 308
Azért köszi. Most mennem kell, randevúm van a statikussal. Biztos, hogy főfal, amit át akarok rakni. Viszont az elébb sikerült elérnem a villanyfűtő céget, máris postázza a prosiját. Megoszthatnám veled a paramétereit?
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 307
Szerintem nincs ilyen. Ugyanaz a probléma vele, mint a villanyautóval, hogy az áram energiatartalma nem elég sűrű a folyamatos meghajtáshoz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!