Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.22 0 0 3121
A termizálásnál nem kell kalcium, a 70 fokos viszont már rendes pasztőrözés, ott már tuti kell valamennyi... Mondjuk nem azzal volna a gond, a kalcium olcsó. De nem mernék találomra melegítgetni.

Hmm, édesanyám örül neki, mert nem kell begyúrnia és kóstolgatnia a sajtot, amiben só van. (Ő meg nem bírja a sót, mert felvizesedik tőle. Általában egy tized grammot nem eszik, pontosabban nem eszik olyan ételből, amiben só van...) Azonban azt mondja a sajtjaimra, hogy undorítóak, büdösek, kecskeízűek, nincs értelme az egésznek, stb. Másoknak ízlik, szerintem nem ennyire súlyos a helyzet - hát leírtam a receptet, ki lehet próbálni, milyen -, de hozzászoktam, hogy elismerést ezekért a "szemetekért" nem kapok. (Mert ugye a sajt érlelt dolog, ráadásul sós, ezért egészségtelen. Khmm...)
Előzmény: Törölt nick (3120)
rosie78 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 3119
Na mondjuk az én is észrevettem hogy az Ufó sajtban feltűnően kevés lyuk volt.....kb 1-2db..
Előzmény: Törölt nick (3118)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.21 0 0 3118
Régebben rendszeresen szivacssajtjaink voltak, a joghurt jelentette az áttörést, nyilván elnyomja a kólibaktériumokat. Pasztörizálni egyelőre nem tudok, még alacsony hőmérsékleten sem termizálni sem, hiszen nincs alkalmas hőmérőm, sem kalcium-klorid, mondjuk a termizálásra időm sem. Na mindegy, ez ilyen lett.
Előzmény: Törölt nick (3116)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.21 0 0 3115
Hát ez még sótlan sajt, nem akartam ennél jobban felvágni, bár úgyis a kutyáknak megy... Szokott lenni olyan, amiben az átlagnál egy kicsit több lyuk van, de ez mindent visz. Ez inkább savanyú szagú, mint a többi szokott lenni. Tegnapi sajt, úgyhogy még a levegőben szálló zöldes-sárgás undorító gomba sem telepedett meg rajta. :D

Nem kockáztatok; ha kóli, ha nem, akkor is van vele valami baj. Csak érdekességképp tettem föl. :)
Előzmény: rosie78 (3112)
rosie78 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 3113
Ebben az esetben nem fejni kell a kecskét hanem nyalogatni!!!...DDDDD
Előzmény: Törölt nick (3110)
rosie78 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 3112

Figyi!

 

fel is puffadt,élesztős?...meg tudnád mutatni úgy is hogy jobban lássuk a lyukakat? egy szelet vagy félbevágva??...tuti hogy ez kóli??...ha  nem büdös ne dobd ki!!

Előzmény: Törölt nick (3111)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.21 0 0 3111
Na, ez érdekes egy sajt lett. Eleddig joghurtos sajtból nem sikerült kólisat produkálnom. Ez most meg szivacs lett - hogyan? Pedig mindent úgy tettem, mint eddig, és még csak el sem rontottam az időket.
Sajt
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.21 0 0 3109
Pechemre én porallergiás vagyok. :D
Előzmény: genziana (3108)
genziana Creative Commons License 2010.08.21 0 0 3108
Az én uram is szénanáthás volt, aztán a kecsitejtől olyannyira legyengült ez a betegsége, hogy nem is költünk azóta gyógyszerre. Bár ő napi egy litert simán bevágott.
A kecsiket jól be kell etetni parlagfűvel, meg mindenféle "zöldséggel", és szerintem egy idő után biztos, hogy hat. Én azt mondom, bár nem vagyok szakavatott a témában, hogy egy hónap elteltével valami változást tapasztalni kell.
Előzmény: dobozivera (3105)
genziana Creative Commons License 2010.08.21 0 0 3107
Hát az uram nem dolgozott tegnap, meg a lurkók is nagyot aludtak ebéd után!
Előzmény: Törölt nick (3101)
dobozivera Creative Commons License 2010.08.20 0 0 3105
Lassan két hónapja, parlagfüveset viszont még pár napja. Naponta úgy 3-4dl-t, leszoktattak a tehéntejről az orvosok már évekkel ezelőtt amikor nagyon felerősödtek az allergiás tüneteim.
rosie78 Creative Commons License 2010.08.20 0 0 3103

Nekem a férjem az ex allergiás.....de elég durván az volt.....ő betett a hűtőbe magának 2szer 1.5litert és másnapra általában elfogyott.....ha netalán magsavanyodott akkor megette aludtejnek...

 

 

Chrystal....a joghurtos sajt ...nos ...nagyon nagyon nagyon nagyon finom lett...vendégeim voltak, persze mindenkinek az ufó forma ttetszett és kikunyizták hogy kóstoljuk meg......az utolsó morzsáig elfogyott pedig két kilós volt..DDDDD...pedig jó lett volna megfüstölni....na majd a következőt..DD

 

Simika!..Vigyázz magadra és kóráz után spuri vissza hozzánk!!

Előzmény: dobozivera (3102)
dobozivera Creative Commons License 2010.08.20 0 0 3102
Sziasztok!
Én nagyon allergiás vagyok és egyenlőre a kecsketej fogyasztásom ellenére sem tudok szabadba lenni. Mennyit kell inni, enni belőle. Szándékosan etetem parlagfűvel is mégsem érzem a hatást.
genziana Creative Commons License 2010.08.20 0 0 3100
Rég volt, hogy ennyit lustálkodtam, mint ma.
Délelőtt megcsináltam a joghurtos kemény sajtot. Elmosogattam. Nem főztem. Délután 3 órát aludtam. Tévézek, és semmit nem csinálok.
Nagyon kellett már ez a pihinap, mert teljesen le voltam merülve.
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.20 0 0 3099
Azért a részvétnyilvánítással még várj egy kicsit! ;-)))
köszönöm mindenkinek!
kb 1-8 dl között adnak most. Úgy látom,nincs gond a tőgyekkel, még így sem túl feszesek estére.
Jó lenne ha annyi maradna,ami legalább nekünk elég. Hát,majd kiderül. 3 van,ami talán nem apad el teljesen. De van közöttük 2,ami talán hasas. Jó lenne. :-)
Előzmény: Törölt nick (3097)
genziana Creative Commons License 2010.08.20 0 0 3098
Veled leszünk, és gondolunk rád! Szerintem ezt mindannyiunk nevében írhatom!

Én az apasztásról annyit tudok, hogy mi is naponta egyszer, aztán kétnaponta, aztán soknaponta, aztán meg jött az állatorvos a tőgyükbe nyomott bele valamit, aztán már nem fejtünk.

Remélem minden oké lesz!
Előzmény: Törölt nick (3096)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.20 0 0 3097
Részvétem... Ha napi egyszer fejsz, szerintem még nem apasztanak el teljesen, legföljebb lecsökken a tejük. De a fokozatosság fontos, nem szabad egyik napról a másikra naponta fejni, tőggyulladást okozhat! Ez az apasztásra is igaz, két-három hét alatt lehet elapasztatni. Időnként kell benne hagyni tejet, egyre többet, amit aztán pár nap után teljesen ki kell fejni a baktériumok szaporodása miatt. Egyre ritkábban kell fejni, a két hétre elosztva. Szerencsés esetben elapaszt, szerencsétlenben tőggyulladása lesz...
Előzmény: Törölt nick (3096)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.20 0 0 3095
Mi van? Én decemberig fejek, de néhány állat magától elapaszt novemberben. A tej kevesebb is, de csak sűrűbb lesz az év vége felé, annál táplálóbb, és zsírosabb, annál kevesebből készül ugyanannyi sajt. Miért kellene elapasztani: A lényeg, hogy ellés előtt két hónapig ne legyen fejés, hogy pihenhessenek.
Előzmény: Törölt nick (3093)
rosie78 Creative Commons License 2010.08.20 0 0 3094
szerintem ameddig nem nyúlós , sűrű..8én kipórbáltam egyzser apasztás után jóval és sűrű vlt)....addig nyugodtan...de hogy hogy ilyen korán??..ha szabad kérdezni??
Előzmény: Törölt nick (3093)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.19 0 0 3092
Hát van amit eladás miatt már egynaposan felvágok, de enni úgy egy hét után szoktuk, én a két-három heteseket szeretem a legjobban, de másfél hónapig elvan, annál tovább ritkán marad. :D
Előzmény: rosie78 (3091)
rosie78 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 3091

hali!

 

A joghurtos sajt egészen biztatóan néz ki....úúúde felvágnám már...most 4. napos, a kéreg biztatóan alakul rajta...még nem nyúlok hozzá(ha bírom)

 

tegnap csináltam olyat isahogyan édesanyád csinálja, csak a paramétereken annyit változtattam hogy kedvező legyen a tehéntejnek......reggel szedtem ki a formából, nagyon biztatóan néz ki, bár a darálás után szentűl meg voltam győződve hogy ez soha a büdöd éleben nem fog összeállni....DDD

 

Hány naposan szoktátok megbontani legkorábban??

Előzmény: Törölt nick (3076)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.19 0 0 3090
Kösz a tippet - csinálok is ma egy adagot megint, kedvet kaptam hozzá. Úgyis van most annyi tejfölöm, hogy vajat kellene csinálni - legfeljebb az kevesebb lesz.
Előzmény: faqkac (3088)
faqkac Creative Commons License 2010.08.18 0 0 3088
Ha a tejfölt nem sózod a kicsepegtetés után, mascarpone-t gyártottál.
7ente legalább 1* csinálok pici cukor+sóval "krémsajtot". A natúr party vajkrémre hasonlít! :-))
Előzmény: Törölt nick (3085)
rosie78 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 3087
Nem biztos hogy baj lett volna  a kicsöpögtetés...jó alaposan meg kell gyúrni ..mint pl amikor tésztát gyúrunk.....egyébként van hogy én is megállok a túrónál...rétesbe is isteni jóóó...nyamm
Előzmény: genziana (3086)
genziana Creative Commons License 2010.08.18 0 0 3086
Megpróbáltam rosie78 lusta sajtját, de szerintem nagyon kicsöpögtettem (még egy kicsit meg is nyomkodtam), úgyhogy túró lett belőle.
Gondoltam sebaj, sütök belőle túrós pogácsát..... és milyen jól tettem. Eszméletlenül jó lett.
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.18 0 0 3085

Kimelegítem, mint az aludttejet szoktam. Én nem érzem a különbséget, csak az állagában.

De csináltam már "krémsajtot" úgy, hogy sűrű tejföllel, sóval, fűszerekkel összekevertem, és kicsöpögtettem, lesúlyoztam.  Sikere volt.

De hát én csak egy amatőr vagyok, aki a vásárolt házitejből alkot.

Előzmény: Törölt nick (3082)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.18 0 0 3084
Keress egy erről szóló cikket, töltsd le,nyomtasd ki, hordd magaddal :-))))))
Én azt csinálom. Nemcsak az allergiáról, hanem az általános összehasonításról (tehéntej vs kecsketej) is van papírom.
Arról, hogy nem vagyok komplett, szerencsére még nincs. XDDDDD
Előzmény: genziana (3083)
genziana Creative Commons License 2010.08.18 0 0 3083
Olyan hülyén érzem magam.
Annyit lehet hallani az allergiáról, és egyszerűen leharapják a fejem mikor azt mondom, hogy a kecsitej jó lenne ám ez ellen....
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.17 0 0 3081
Évek óta készítek kefírt forralt tehéntejből. Ha túl sok felgyűlik mert valami miatt nem fogy, akkor túrót készítek belőle. Azállaga kicsit apróbb darabos, szemcsés, gondolom azért, mert a kefírt átszűrve tárolom, de minden tekintetben rendes túró.
Előzmény: Törölt nick (3078)
dobozivera Creative Commons License 2010.08.17 0 0 3079
Köszönöm szépen a válaszod. Nagyon gyerekcipős vagyok még ezen a területen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!