Ha valaki Aidaval, vagy barmely mas tarsasaggal Gran Canariara erkezik, ajanlom figyelmetekbe onmgunkat... En magam ugy 7 evet hajoztam az Aidaval fotoskent. A stellan kivul mndegyiken dolgoztam legalabb egyszer. Illetve a perla meg nem volt keszen, amikor abbahagytam. Ezt kovetoen a szigeten kotottem ki.
Ha valakinek transferre van szuksege, kirandulason gondolkodik, vagy csak infora van szuksege, keressen minket batran, szivesen segitunk.
Boldog ünnepeket és jó tervezgetést a jövőbeni hajóutakra!
Most jutott csak időm, hogy írjak pár sort legutóbbi utunkról, mint már megszokhattátok ezúttal is AIDA-val.
Hajó: AidaBella-útvonal, 10 nap november 5-től: Velence, Korfu, Bari, Kotor, Dubrovnik, Split, Zadar, Velence. (Ravennában vihar miatt nem tudtunk kikötni).
Ismételten nagyon jól éreztük magunkat a hajón, Vario belső kabint foglaltunk és ezúttal ablakosat kaptunk a hajó elejében. Régi kedvencünk a Markt étterem, ahol most sikerült összebarátkozni a sajt és a gyümölcs pultos srácokkal. Ennek következtében esténként egy személyesen nekünk összeállított sajttányér (mustáros fügelekvárral, szőlővel stb) és egy-egy zamatos mangó volt a vacsi fénypontja.
Első este felfigyeltünk egy ismerős dallamra a zongorista előadásában, amíg vártuk az esti előadást, egy Charlie szám volt. Innen már nem volt nehéz kideríteni, hogy a zongorista lány és az egész zenekar, akik este a bárban szórakoztatták az utasokat, magyar.
Novemberhez képest Korfu kivételével- csodás időnk volt, Splitben rövid-ujjúban sétáltunk. Ravennát viszont egy vihar miatt már meg sem céloztuk, így egy nappal többet töltöttünk Velencében.
- Nem kell kiöltözni, öltönyt vagy estélyit az AIDA-ra nem érdemes vinni, max. a búcsúvacsorához vagy a Primán lévő Nightfly nevű nightclubba (18 éven felülieknek) szoktak kicsit szebben felöltözni, de férfiaknál ez is max. egy szebb inget jelent, öltönyben nem láttam senkit.
- a büfé éttermekben az első vacsora turnus 18:00 vagy 18:30-kor kezdődik. A Markt étteremben 18:00-19:00 között családi vacsoraidő van, ami azt jelenti (ha jól emlékszem) 14 év alatti gyerekkel engednek csak be. 19:30-tól viszont bárki mehet oda is. Érdemes a kiválasztott étterem bejáratához a vacsora kezdési időpontja előtt 5 perccel odamenni és akkor kényelmesen lehet asztalt választani. Előre kiosztott, lefoglalt helyek nincsenek. A Clubschiff rendszer lényege az, hogy az utasok barátkozzanak, ismerkedjenek egymással, szóval egy nagyobb asztalhoz ha van még szabad hely- be lehet társulni.
Ez lesz az első Aida út? Csak a német miatt kérdezem.
sziasztok, tudja valaki esetleg, hogy az msc crazy days mikor szokott lenni?
MS marco polo hajóról (vagy a társaságról) van valakinek infója?
utolsó kérdés: vacationtogo oldalon foglaltatok már?
nagyon köszönöm előre is ha valamelyikre tudtok válaszolni.
egy kis infó: Costa Cinqueterre kirándulás a korábbiakkal ellentétben nem tartalmaz kis hajós utazást a városok között, végig vonattal kell menni, ezért szerintem nem is érdemes befizetni rá....
mindezt én is tudtam, de legalábbis én is be tudtam volna màsolni, de ha úgy gondolod, hogy ezzel valami fontossal jàrultál hozzá az egyébkènt nem a dijszabásról szóló vitamüsorhoz, akkor köszi.
Csak hogy végre befejezödjön ez a szàmomra teljesen értelmetlen és idöközben sajnos elfajult diszkusszió, itt màr csak tényleg annyit szeretnék megjegyezni, hogy januàrban az MSC Divinán
az ültetéses vacsorán összeültettek bennünket egy olasz és egy német hàzaspàrral, akik addig ugyanúgy idegenek voltak egymàsnak, mint nekünk, és ott derült ki, hogy függetlenül egymàstól mindannyian eltöröltették a szervizdijat/ajànlott borravalót (nevezd ahogy akarod).
A 11 nap soràn megismerkedtünk egy màsik német és egy màsik magyar pàrral, akik ugyanigy cselekedtek, és itt csak arról a màsik 8 vendégröl tudok beszàmolni, akikkel közvetlen kapcsolatba kerültünk és szóbakerült ez a téma.
Mindenesetre fölöttébb érdekes, hogy lehet vagy nem lehet, módositható vagy nem, eltörölhetö vagy sem, mindenki úgy oldja meg, ahogy jónak találja, én csak a tényeket és a személyesen àtélt dolgokat tettem itt közzé.
Nem nekem címezted ugyan, de megint rosszul tudod. Az összes hajóstársaság igy csinálja.
Túl sokba nem tart a google segitségével utánajárni:
Royal Caribbean will automatically add a $13.50 USD gratuity for standard staterooms, $16.50 USD for Suite guests, to each guest's SeaPass account on a daily basis.
Princess Cruises Beginning January 2016, passengers staying in interior, oceanview and balcony cabins will pay $12.95 (up from $11.50). Those in mini-suites and suites will be charged $13.95 (up from $12). ... Passengers have until October 15 to pre-pay gratuities at the current rate.
Holland America will automatically charge $13.50 per person per day to passengers in interior, oceanview and balcony cabins and $15 to suite passengers.
Celebrity Cruises automatically adds gratuities to the onboard Seapass account. Gratuities added to your account will be $13.50 per day, per passenger ($14 for Concierge Class and AquaClass cruisers). Suite passengers will pay $17 per person, per day.
Oceania automatically adds a $15 per-day gratuity to each passenger's shipboard account (any age). An additional $7 per passenger, per day, will be added for cruisers occupying Penthouse, Oceania, Vista or Owner's suites where butler service is provided.
Cunard Line Tipping Policy. During your voyage, you will meet staff throughout the ship who provide you with excellent service. Many more crew support those who serve you directly. A discretionary Hotel and Dining charge will be added to your shipboard account on a daily basis for each passenger (including children). Queens and Princess Grill Suites $13.50 per person per day Britannia Staterooms $11.50 per person per day For bar, wine and salon services
A 15% charge is automatically added to your on board account for each purchase.
Két kivétel van: Azamara, Silversea. Itt is hasonló összegek vannak ugyan, de már előre, a foglaláskor kifizettetik.
Ezen most màr tényleg nem akarok vitatkozni, csak annyi: a német honlapon szó sem esik arról a megjegyzésröl amit angolul hozzàfüz az MSC:.... ha elégedetlen vagy stb., nem vizsgálnak ki semmit,
mint ahogy irtam, fölmész a hajóra és közlöd a recepción, hogy nem vagy értesz egyet a szervizdij politikájukkal, ennyi az egész, kérdés nélkül eltörlik, ök nagyon jól tudjàk, hogy ez a bizonyos borravaló nem màs mint a hajóút àràba elrejtett összeg,és körülbelül úgy van ahogy mondod, ha erröl nem értesültél mert csak angolul érdeklödtél a dolgok irànt, és nem tudod, hogy ezen lehet vàltoztatni, akkor igen, megfizettetik veled.
Ajànlom, hogy kicsit böngéssz angol és német nyelvü fórumokon is (én ezt évek óta teszem), és hamar rà fogsz talàlni, hogy milyen hire van az MSC- nek a nagyvilàgban ezen üzletpolitikájuk miatt....
Igaz, nekem nincs ilyen pedigrém mint neked, de immár a harmadik szezonom húzom le MSC hajókon (előtte Royal Caribbean es Azamara).
Te (ahogy előttem már kicsit nyersebben megfogalmazták) összekevered az elégedetlenség miatti visszatérités lehetőségét a teljesen szabadon válaszott szervízdíj lehetőségével. Ilyen ugyanis nem létezik. A szervízdíj a szolgáltatáshoz tarzozik. A kabinszemélyzet, pincérek, bármixerek és mindenki aki az utasokkal foglalkozik (adminisztrativ állományt kivéve) ebből az összegből kapja a fizetését. Nem csak nálunk, minden társaságnál.
A szervízdíj megfizetése benne van az utazási feltételekben is azzal együtt, hogy ha egy szolgáltatás nem teljesült vagy nem kielégítően teljesült, akkor konkrétan arra az esetre kirótt szervízdíjat jóváírják.
Ehhez azért hozzátenném, (még mielőtt olyan jó magyarosan mindenki elégedetlen lenne mindennel), hogy ezt kivizsgálják. Az RCC vagy az Azamara vizsgálat nélkül is kifizette mert arrafelé nem divat az ilyen lehetőségekkel visszaélni. Az MSC viszont ebben kifejezetten az olasz mintát követi. Ha bebizonyosodott, hogy igazad van, akkor lehúzzák a számládról ezt a terhelést, az adott embert aki a hibát elkövette pedig kirúgják.
Üdv mindenkinek Barcelonából az MSC Orchestra fedélzetéről :-)
A nemet szoveg szorol szora ugyanaz mint az angol.
Vagy aki angolul beszel annak fizetnie kell, aki meg nemetul annak nem?
A szervizdij osszege fix.
A szervizdij osszege nem modosithto.
A szervizdij kotelezo. es nem ajanlott.
A nemet szovegben is ugyanazt irjak mint az angolban:
Abban az esetben, ha valamelyik szolgaltatassal nem vagy elegedett, vagy az nem teljesult es ezt jelzed a recepcion, akkor utolag , konkretan arra az esetre/napra valo szervizdijat torlik. Termeszetesen miutan kivizsgaltak az esetet es bebizonyosodott, hogy igazad van.
Magyarul : ha pl egyik delelott nem takaritjak ki a szobadat es ezt jelzed, akkor az arra a napra eso szervizdijat utolag torlik a szamladrol.
De ezt mindenesetben indokolni kell es kivizgaljak. Az, hogy elegedetlenseg eseten visszateritik a szervizdijat, nem egyenlo azzal, hogy azt nem kell kifizetni vagy mindenki sajat elkepzelesei szerint fizeti. Azt a hajostarsasagok kifejezetten tiltani szoktak, hogy keszpenzben elfogadja a szemelyzet a borravalot (ami nem jelenti azt, hogy ez nem tortenik meg ettol fuggetlenul). Igy akarjak elejet venni annak, hogy esetleg egy-egy utassal tobbet foglalkozzon a szemelyzet mint egy masikkal a tobb borravalo remenyeben. Ezert is van a fix es konkret osszeg mindenkinek.
A szervizdij (ami csak a hulye magyar forditas szerint kotoelezo borravalo) sehol nincs eltitkolva. Az sincs eltitkolva, hogy ha nem vagy elegedett akkor nem kell kifizetni.
Az amerikai ettermekben ha nem izlett a kaja, nem kell kifizetni. Sem a szervizdijat, sem az arat. Tudom, hogy ha ezt a tisztelt honfitarsak tudnak, akkor az eletbe nem fizetnenek tobbet egyetlen amerikai etteremben sem mivel amivel csak lehet visszaelnek, de szerencsere meg ennek ellenere is jol mukodik a rendszer.
nem is tudom miért hoztam magam ilyen hülye helyzetbe azzal az egyszerü ténnyel, hogy csak megválaszoltam a kérdést, hogy a kötelezö borravaló (ami egyébként nem kötelezö hanem ajànlott)
módositható-e?
Ezen lovagoltok, hogy angolul nem teszi közzé az MSC a borravalóra vonatkozó intézkedéseit, ezt ist megemlitettem az elözöekben, hogy igen, nem verik nagy dobra, meg ezt fújjátok, hogy bemàsoltam az angol szöveget stb., igen bemàsoltam, de sorry, nem csak az angolt, hanem ha jól láttad, az MSC hivatalos német nyelvü honlapját is, ahol feketèn-fehéren ott àll:
Wir empfehlen den üblichen Trinkgeldbetrag pro Person und Nacht von bis zu € 9,- (Mittelmeer, Nordeuropa, Vereinigte Arabische Emirate) bzw. bis zu USD 12,- (Karibik, Südafrika, Südamerika). Um eine komfortable, diskrete Abwicklung zu ermöglichen, wird die Trinkgeldempfehlung bereits auf Ihrer Bordrechnung vorgemerkt. Wenn Sie es wünschen, können Sie diesen Betrag nach eigenem Belieben am Guest Relations Desk streichen oder anpassen lassen.
Az utolsó mondat szó szerint azt jelenti, hogy Amennyiben Ön úgy kivánja, ezt az összeget (az ajánlott napi borravalót) egyéni megitélés szerint eltöröltetheti ill. módosittathatja a recepción.
ENNYI!
Néha mennyire hasznos lehet az, ha az ember több, mint egy idegen nyelvet beszèl....
Azért mert angolul nem irnak róla, a tényen nem változtat, hogy igenis módositható,
én egy percig sem àllitottam, hogy angolul is belefoglalták, a kérdés az volt, hogy kötelezö-e vagy csak ajànlott.
Nem is értem, mi a ti tényleges problèmátok:
- hogy nem tudtátok a tényt, hogy módositható
- hogy nem tudtátok kisilabizálni a német nyelvü leiràst
Mint masik "fookos", en is megkerdeznem : Melyik az a sor az altalad ide bemasolt MSC tipping policy-bol ahol azt irjak, hogy a szervizdij modosithato vagy nem kotelezo?
Csak ezt az egyetlen egy mondatot tedd meg nekunk, hogy kiemeled a szovegbol!
Egyebkent eloszor normalis es udvarias valaszok mentek. De miutan bemasolod ide azt az angol szoveget amiben azt irjak, hogy a szervizdij osszege fix es nem modosithato - majd odaairod melle, hogy tessek, itt van, hogy modosithato, onnantol kezdve mar nem lehetett tovabb komolyanvenni a "tanacsadast" :-)
Hogy neked mennyire igazad van az Oceania Cruises-t illetöen!
Életem eddigi legszebb útja a Seas of Tranquility-n volt a Bali-tól Honolulu 29 napos útvonalán!
Egyébként nen tudom mi akarsz ezzel a kötekedéssel, én nem azzal kérkedtem, hogy mennyire tudok vagy nem tudok angolul, csak megválaszoltam a kérdést, hogy az ajánlott borravaló/szervizdij igenis módositható, azt én s el tudom olvasni és le tudom forditani, hogy mit ad neg az MSC a honlapján.
A màsik föokos oktatott ki, hogy forduljak segitségért olyanhoz, aki jobban tud angolul, arra vàlaszoltam csupán, hogy angolból is felsöfokúm van, angol nyelvterületen voltam idegenvezetö, egyébkènt a tanulmànyaimat Münchenben végeztem és német útlevelem van.
De mindennek semmi, az égvilágon semmi jelentösége nincs abban, ha az embert udvariasan megkérdezik és a màsik udvariasan vàlaszol. Ennek a fòrumnak az lenne a szerepe, hogy segitsük egymàst amiben tudjuk, sajnos egyesek nem képesek elviselni, ha nem ök viszik el a pálmát....
Ha felsofoku angolod van akkor elarulod nekem, hogy a CANNOT NE MODIFIED kifejezes szamodra hogyan ertelmezheto?
Hatha tanitasz valami ujat egy 1986-tol Kanadaban elo analfabetanak!
Egyebkent csak csinaljatok, nehogy fizessetek valamiert! Oregbitsetek csak a magyarok johiret a vilagban ezzel a viselkedessel! Na ezert jo az Oceania Cruises... Ott legfeljebb a konyharol szurodik ki neha 1-2 magyar szo (b+ termeszetesen, mi mas).
Ha hajozni akarsz, akkor elore tudod, hogy itt ez a rendszer. Ha nem tetszik nem utazol. Ennyi.
De az mar kozismert, hogy ha egy magyar beteszi a labat valahova akkor eloszor is mindenki azonnal hulye, a nagy magyar meg mindenkinel mindent jobban tud, igy azonnal felulbiral mindent.
Igen, fizess ki 250 ezer forintot borravalora, mert ezzel jar a hajozas. Vagy menj autoval es ott akkor adsz borravalot a kutasnak meg a hotelszemelyzetnek amikor akarsz.
Örülök ha segithettem, sajnos mindig vannak akik mindig mindent jobban akarnak tudni,
én csak a saját tapasztalatomat irtam meg, nem azzal akartam kèrkedni hogy beszélek-e vagy nem valami idegen nyelvet és le tudom-e forditani az MSC honlapján feltüntetett pontokat.
Nem kötekedni akartam veled (egyébként angolból és németböl is felsöfokúm van, de ez teljesen lényegtelen), csak a tény akartam közölni és vàlaszolni sokak kérdésére, hogy igenis módositható avagy el is törölhetö a szervizdij az MSC-nél.
Konkrétan januàrban voltunk egy Karib úton az MSC Divinán és a hajóra való beszàllàs utàn jelentkeztünk a recepción és mondtam, hogy nem értünk egyet ezzel az üzletpolitikàjukkal, mi magunk szeretnénk az àltalunk kiválasztott személyzetnek borravalót adni (amit aztàn úgyis tettünk, a kabinfiúknak, pincérnek, masszörnek stb.) és csodák-csodája, minden ellenkezkezés nélkül ment, még csak meggyözni sem próáltak hogy de miért ez a véleményem vagy hogy nem lehet stb., az egész nem volt 5 perc.
Egyébként nem vittük szatyorszàmra a szendvicseket, a strandos programon a helyiektöl vettünk élelmet vagy innivalót, More for less italcsomagot vettünk, a személyzetet (szerintem) àtlagon fölül jutalmaztuk borravalóval, minden szigeten foglaltunk az MSC által szervezett programot (nem olcsó! pláne a helikopter vagy a tengeralattjáró-programjuk), sokan csak a kikötöbe mennek ki mert az nem kerül semmibe, minden tengernapon voltam masszázson, úgyhogy úgy gondolom, eléggé hozzàjàrultam ahhoz, hogy az MSC-nek továbbra is jól menjen,
azt pedig én szeretnèm eldönteni, hogy kinek mikor és mennyi borravalót adok....
Az én magànvéleményem meg az hogyha a hajò a méregdràga kabinàrakbôl, meg 15%os jattokbôl nem tudja megoldani a fizetéseket az elég szomorû. Az hogyha én akarok valakinek adni és adok az Ok. De nem napi szinten és ennyit!
Miutàn kifizettem a tényleg majdnem 1 millât két kabinra, meg megvettem a közepes szintü italcsomagot 300.000Ft-ért, ne kelljen màr még 250000 Ft borravalòt is adnom!
Egyebkent az nem baj, ha valaki nem tud felsofokon angolul, de ha meg a felet sem erted annak ami oda van irva, akkor mi a fenenek tomitek masok fejet hulyesegekkel?!
Amit te ide bemasoltal angolul, az SZO SZERINT igy hangzik magyarul :
"Az on kenyelme erdekeben az MSC cruises automatikusan hozzaadja a napi Hotel Service koltseget az on hajos szamlajahoz, az on valasztott utvonalanak es az eltoltott napoknak megfeleloen melyeken a szolgaltatas tortenik. A Hotel Service koltseg biztositja azt, hogy az MSC a legmagasabb minosegi elvarasoknak megfelelo szolgaltatast nyujtja az utasainak.
A napi osszeg ez alapjan lett kikalkulalva es NEM MODOSITHATO. Noha, lehetoseg van arra, hogy egy adott napi Hotel Service koltseget toroljenek a szamlarol amennyiben az a nemkivanatos eset megtortenik, hogy on nem elegedett a kapott szolgaltatassal. Ebben az esetben kerjuk lepjen kapcsolatba a Vendegkapcsolat menedzserrel a fedelzeten".
Ez pedig az, ahogy mindezt a szoveget a google fordito leforditja magyarra :
"Az Ön kényelme érdekében az MSC Cruises automatikusan hozzáadja a napi szállodai szolgáltatási díjat a fedélzeti számlájához a kiválasztott útvonal alapján és azon napok számával, amelyekre a szolgáltatások ténylegesen rendelkezésre állnak. A szálloda szolgáltatási díja annak biztosítására szolgál, hogy az MSC fenntartja a vendégek legmagasabb színvonalú szolgáltatási színvonalát. A napi összegeket ennek megfelelően számították ki, és nem módosíthatók. Ha azonban szeretné eltávolítani a napi szállodai szolgáltatási díjat, abban a valószínűtlen esetben, ha nem kap megfelelő szolgáltatást, akkor a vendégszolgálati igazgatóval kapcsolatba léphet."
Maganvelemeny: Gratulalok ehhez! Kifizettek 1++ millio forintot egy ilyen utra es azon megy a vita, hogy hogyan is kellene 200 Forintttal megroviditeni azokat az embereket, akik pihenonap nelkul azon faradoznak, hogy Nektek felhotlen nyaralasotok legyen! Nekik ugyanis ennyi a fizetesuk, ennyit kapnak! Ennel mar csak az a szanalmasabb, amikor azt latom, hogy szatyorszamra viszik le a hajorol a szendvicset es az uditoket, nehogy mar a parton kelljen erte 1 dollart kifizetni...
Akkor javaslom, hogy fordittasd le valakivel aki jobban tud angolul nalad.
most ugyanis bemasoltad ide azt, hogy:
The Hotel Service charge serves to ensure MSC maintains the highest quality standards of service to their guests. The daily amounts have been calculated with this in mind and cannot be modified
A CANNOT BE MODIFIED nem tudom miert nem ertelmezheto?
Ezt meg a google fordito is ertelmesen leforditja!
Sajnos nem jól tudod, az egyetlen társaság a TUI Cruises ahol a szervizdíj/borravaló bent van az árban és nem számolják fel külön.
Konkréten az MSC-re vonatkozik (természetesen nem verik nagy dobra), hogy nem csak hogy módositható, hanem le is mondható, mihelyt a hajón vagy, lehetöleg közvetleg a becsekkolás után a recepción.
MSC Cruises Tipping Policy:
For your convenience MSC Cruises will automatically add a daily Hotel Service Charge to your shipboard account, based on your chosen itinerary and the number of days for which the services are actually provided. The Hotel Service charge serves to ensure MSC maintains the highest quality standards of service to their guests. The daily amounts have been calculated with this in mind and cannot be modified. However, should you wish to remove any of the daily Hotel Service Charge in the unlikely event that you do not receive satisfactory service, you may do so by contacting the Guest Relations Manager on board.
Details zum MSC Trinkgeld von MSC Kreuzfahrten:
Auf all unseren Schiffen ist es üblich, Crew-Mitgliedern in Ihrem Ermessen Trinkgelder zu geben. Die Trinkgelder werden fair zwischen allen Mitarbeitern, auch denjenigen die hinter den Kulissen für Sie arbeiten, verteilt. Wir empfehlen den üblichen Trinkgeldbetrag pro Person und Nacht von bis zu € 9,- (Mittelmeer, Nordeuropa, Vereinigte Arabische Emirate) bzw. bis zu USD 12,- (Karibik, Südafrika, Südamerika). Um eine komfortable, diskrete Abwicklung zu ermöglichen, wird die Trinkgeldempfehlung bereits auf Ihrer Bordrechnung vorgemerkt. Wenn Sie es wünschen, können Sie diesen Betrag nach eigenem Belieben am Guest Relations Desk streichen oder anpassen lassen.
Teljesen egyeértek a véleményeddel :-), mint ahogy én is irtam igenis fütenek a hajón ha a kinti hömérséklet ezt kivánja, október végén olyan hüvös szèl fújt New Yorkban, hogy amúgy is hidegebbnek érezte az ember, az éttermekben, bárokban is nyomattàk be a meleg levegöt, a kabinban pedig magad szabàlyozhattad, mi is följebb àlitottuk a klimát (amivel fütenek), hogy àtmelegedjünk, aztàn éjszakàra lekapcsoltuk.
Tudod jártam már olyan hajón is és szállodában is, ahol meghatározott hőmérsékletre volt beállítva a rendszer, és azon te ha megfeszültél sem tudtál állítani, eképpen ruházkodás szempontjából úgy gondolom nem mindegy, hogy az a beállított hőmérséklet 20-21 fok vagy 24-25 fok a hajón. A másik "nagyokos" a mínusz húsz fokot emlegette; előfordult már ugyanezen időtájban New Yorkban +12-15 fok is...
A lényeg a lényeg: még jó, hogy az ilyen tudatlan hülyéket mint jómagam kioktatják az ilyen nagy ésszel megáldottak mint ti...Nem is értem, ha tájékoztató infóval nem tudtok szolgálni, akkor mi a francot kerestek itt? Ja...per pillanat itt élitek ki a kötözködős kedveteket...
Az MSC honlapjan egyertelmuen ott van, hogy ez az osszeg NEM modosithato.
Annyi van meg ott, hogy ha valamelyik szolgaltatassal nem voltal megelegedve es emiatt panaszt teszel a managementnel, akkor annak a service koltseget nem kell kifizetni - amennyiben a management is indokoltnak talalja a panaszt.
MSC ARmoniàval indulunk jûliusban Kubàbôl. Minden vilàgos, kivéve a kötelezö borravalôt, vagy szervìzdìjat. Ki hogy nevezi. Azt mondtâk az utazàsi irodàban, hogyha nem akarom az elöìrtat adni, akkor mòdosìthatok? De mekkora a minimàlis összeg ameddig lemehetek? Két kabinunk van, ezért lehet hogy azt mondom 15 eurô/nap/ kabin?
Mi a NASA Kennedy Space Centert látogattuk meg, ha valakit az ilyesmi érdekel akkor nagyon érdekes,
ennek a merö ellenkezöje a Disneyworld lett volna, mesevilág akár felnötteknek is, mi az elözö mellett döntöttünk.
Coco Cay-en most nem kötöttünk ki, de voltunk ott 3 éve az Oasis of the Seas-zel, én nem tartottam eredetinek, annak ellenére hogy kristálytiszta viz, homokstrand fogadott, de ez a Royal Caribbean sajàt kis szigete és abszolút a tömegturizmust szolgálja, rengeteg ember van egyszerre kis helyen, nyugágy-nyugágy hátán, de ha kicsit elkalandozol a tömegtöl a màsik irànyba, ott tökéletes nyugalom vàr, alig van ember, gyönyörü! Nem kell sokat menni hisz kicsi az egész,ott lehet zavartalanul búvàrkodni, fürödni.
Jamaicán Ocho Riosban és Montego Bayben kötöttünk ki, mindkettö nagyon szèp volt, az idö is kifogàstalan volt, MoBayben reggel amikor kikötöttünk még esett az esö de mire kiszàlltunk, elállt.
Meg szeretném kérdezni, hogy Orlandoban voltatok-e fakultatív programon és esetleg Coco Cay-en is kikötöttetek-e? Ha igen, ott milyen volt az időjárás, fújt-e nagyon a szél? Tavaly Jamaicán (Falmouth) olyan szél volt, hogy szinte vágytál vissza a hajóra, nem lehetett kint megmaradni...
Nagyon sokat hajóztunk már a Földközi-tengeren, ez volt az első hajóutunk a tengerentúlon, és mondhatom fantasztikus élmény volt. A hajó tehát a Harmony of the Seas volt, és Ford Lauderdale-ből volt az indulás. Az első állomás Haiti (Labadee) volt. Az egész hely a Royal Caribbean utasai számára fenntartva, szuper kis öblök kialakítva a strandolóknak, a víz nagyon kellemes volt, simán lehetett fürödni benne. A konyhai személyzet egy kis része lejött és ott helyben szervírozták az ebédet (barbecue sütögetés volt). Az egyik gyerkőcöm elvágta a lábát, a hajótársaság emberei már riasztották is az orvosi személyzetet (akik úgyszintén lejöttek a hajóról) és látták el a sebet. Szóval tökéletes volt a szervezés. Utána következett Jamaica (Falmouth), ahol fakultatív program gyanánt egy gyönyörű fehérhomokos partszakaszra vittek el bennünket. Az időjárás borzasztó volt, annyira fújt a szél, hogy a tengerparton nem lehetett megmaradni, a fehér homokot annyira vitte a szél, hogy a lábunkat szinte csípte. A látvány, a táj azonban itt is mindezért kárpótolt. Majd a harmadik állomás volt Mexikó (Cozumel). Ott is strandolós programot választottunk, kishajóval vittek el bennünket. A víz meleg volt, a strand szuper, a vízen lebegő felfújható játszóteret ingyenesen lehetett gyereknek és felnőttnek egyaránt használni. A hajó fantasztikus volt, már a látványa is lenyűgöző. A színházi programok, a promenádon adott műsorok, illetve a hajó hátuljában lévő szabadtéri színház előadásai is mind fantasztikusak voltak. Röviden ennyi..:)
Most érkeztünk meg egy ilyen, 17 napos hajóútról amit kèrdezel, New York-ból indultult okt.27.-én Jamaikára, Floridát (Orlando, Miami), Bahamákat (Nassau),és még 3 Karib szigetet érintve.
New Yorkban beszálláskor még 16 fok volt, de másnap este indult a hajó, addigra jól lehült az idö,
Norfolkban, Cape Canaveralban is hideg volt.
A hajóút nagyon èrdekes és élménydús igy (hidegböl a melegbe), de emiatt több melegruhát kell elcsomagolni az elsö napokra.
A hajón fütenek, a kabinodban magad szabályozhatod a klimát ami egyben a fütés is.
Mi tudtuk használni a legfölsö deck-et az elsö napokban, igaz persze kiskabátban,napos de hüvös idö volt, de esö nem esett, nyilván decemberben is ki lehet menni ha megfelelöen vagy felöltözve, ahogy halad lefelé a hajó, melegszik az idö és nincs több gond a pulóverrel :-)
Szombaton szetnezunk (terv szerint) az Aida priman Gran Canarian. Live videot tervezunk majd a Face oldalunkon, ha gondoljatok es erdekel benneteket, nezzetek be hozzank! :)
Szia ! Mi tavaly télen utaztunk vele, Fort Lauderdale-ből indultunk Haiti, Jamaica, Mexikó útvonalon. Egy álom volt, a hajó is, illetve az érintett állomások is. Kérdezz bármit nyugodtan, nagyon szívesen válaszolok. Ha mindent le akarnék írni, egy kisregényt kellene...:))
Véleményeket szeretnék kérni olyanoktól, akik indultak már a Bahamákra hajóval New Yorkból. December 12-én indulunk az Anthem of The Seas-vel, többször jártunk már hajóúton, de mindig csak "melegből melegbe", ez viszont úgy gondoljuk más lesz, hiszen New York-ban az is lehet, hogy havazni fog, utána következik Orlando, majd Nassau és Coco Cay. Leginkább az érdekelne, hogy fűtenek-e első napokban a hajón, milyen lesz a hajón a hőmérséklet, illetve egyáltalán milyen így utazni.
Az italokról néhány szóban, az idei MSC Splendidás földközi-tengeri út alapján:
ITALCSOMAG/JEGY: igazából foglalás után saját magad meg tudod nézni, hogy mik vannak és mennyiért. Persze, csak akkor, ha az iroda, ahol foglalsz kiadja a foglalási számot. Két féle létezik, egyik amit napi X euróért adnak és minden napra minden egy foglaláson utazónak meg kell venned, és a kuponos/jegyes változat, ami előre meghatározott mennyiségű italt jelent. Alapvetően nem sokkal olcsóbb csomagban, de ha elhasználod azt a 7-14 kupont, akkorérdemes. Legelterjedtebb csomag a víz, üdítő, kávé, bor. De vannak kombinációk is. Felhasználhatóságot tekintve általában az összes bárban, a büfében és a főétteremben is használhatod, de pl a bor csomagot csak a főétteremben, és ha nem fogyasztod el az összeset, akkor másnap "folytathatod, ahol abbahagytad".
Említetted a sört, van csomagban 14 sör 60€-ért, de ez régi ár!
ÉTKEZÉS: igazából reggeltől éjfélig mindig van mit enni, van miből válogatni.
Reggeli időben ingyenesen vannak a gyümölcslevek az automatából.
Gratuities ne borravalobak inkabb szervizdijnak forditsd.
Ez a napi dij azon szemelyzet fizetese akik tesznek ertettek. Pl kabin stewardok vagy a felszolgalok az etteremben. Nekik ez a fizetes es nincs alapfizetesuk.
Nyari idoszakban mentek a hajok teli vannak gyerekkel mindenfele.
Az hogy melyik hajo megy utvonalon hajotarsasagok oldala megbizhatobb.
De www.cruisetimetables.com oldalon hajok szerint letudod ellenorizni.
Ha ket hetre mentem az autonatikus koltsegeken tul napi 70-100 dollar kolte tervezettek be. Strand belepo szuvenir ...
Visszaolvasva a 2017es évet a fôrumon, felmerült bennem pàr kérdés. Momentàn egy Karib hajôùton vacilàlunk. Hozzàteszem, még soha nem voltunk. Ez egy két hetes, jùlius 7-ei indulàsû MSC hajô Havanna- Jamaika-Cayman szigetek-Mexico-Kuba-Belize-Honduras-Mexico-Kuba ûtvonal.
Tudom a jûlius nem a legjobb hônap, de a gyerekeknek (3an vannak) akkor van a legtöbb szünet:) Ezt a két hetet-feltéve ha összejön- még meghosszabbìtanànk egy egy hetes Strandolàssal Varaderon.
Namàrmost, ami felmerült bennem:
--az elsö, hogy az MSC katalôgusa az Operat ìrja hajônak, mìg a honlap, meg az utazàsi iroda az MSC Armoniâval szàmol. Nagy külöbség nincs a hajôkban, nem annyira felszereltek mint a meraviglia vagy a seaside
--màsodik kérdésem: kötelezö borravalò. Ez mindenkinek mondjuk napi 10 dollàr, vagy gyerekeknek kevesebb? Mert ha csak 700 dollàrt adok ki borravalôra, akkor az màr gàzos.
--a katalôgusban vannak az italcsomagok amiket per fö/nap lehet venni. de itt sokan ìrtatok italjegyekröl. Azokat hol ês mennyiêrt vettètek? Olvastam olyat is, hogy vacsihoz adnak vizet, meg limonàdèt. Akkor oda nem kell elhasznàlni a jegyekböl? Nem vagyunk nagy ivôsok, én egy két koktél, de nem minden nap. A gyerekeknek alkoholmentes koktêl egyszer-egyszer. A férjemnek mondjuk létszükséglet a sör:)
--azt jôl értelmeztem hogy a reggeli-ebéd-vacsi kombinàciôban, azt iszol amit akarsz, amit befizettél csomag az a bàrokban, meg a köztes idöben fontos?
--aztàn olvastam hogy Kubàba van valami 25 dollàros turista kàrtya féle valami. Ha kétszer megyünk Kubàba, akkor azt kétszer kell kivàltanom?
--a hajòn a gyerekeknek programmok ingyenesek vagy fizetni kell értük? Ez a kérdés vonatkozik az esti müsorokra is.
Köszi elöre is a segìtséget. Amîg neme döntök, addig még biztos jövök a tovàbbi felmerülö kérdésekkel.
Visszaolvasva az oldalt , láttam hogy te/ti korábban vártatok az Aidabellával hasonló helyeken mint ahova mi megyünk nemsokára. Bármilyen tapasztalatot, információt, ötletet szívesen olvasnánk. Ez a terület nem nagyon kerül fel ezen a fórumon. Mi december 19- én megyünk az AidaBellával 2 hétre Bangkok, Koh Samui, Kuala Lumpur, Penang, Phuket, Langkawi, Singapur, Bangkok útvonalon.
Első hajóutunk lesz. Miamiból indulva royal caribbeanel: Haiti, Cuaracau,Bonaire és Aruba. Ki mit tanácsol nekünk? Érdemes befizetni programra vagy béreljünk autót és menjünk végig a szigeteken? Kivéve Haiti mert az veszélyesnek olvastam.
Az italcsomag iszony drága! Mire érdemes befizeni? Nem vagyunk nagy piálosak de azért egy- két koktélt biztos megiszok majd. Az üditős csomag még jónak tűnik árban a wifivel. Szerintetek arra érdemes benevezni? Vagy mi az ami beletartozik az akap árba?
Most jöttem vissza egy másik hajóútról, úgyhogy azért nem jelentkeztem, elnézést.
Ha még nem hajóztatok sosem, akkor elsőre én az MSC-t ajánlom, most úgy tudom, hogy az MSC Divina hajózik a karibi részen és van neki két hetes karibi útja. Az első héten kelet-karibi útvonalon megy, most megváltoztatták a hurrikán miatt, mivel két szigetet letarolt szeptemberben, de szerintem még jobb lett most az útvonal. St.Thomas szigetét tették be és Antiqua-t. Az utóbbi szigeten még nem jártam én sem, de nagyon szépek. St.Thomas-t ajánlom nagyon, amerikai Virgin sziget, fejlett, nagyon szép strandok vannak, első ránézésre Horvátországhoz hasonlít, hegyes, sziklás a part, de itt van a Magen bay, ami csodálatos fehér homokos öböl, a világörökség 10 legszebb strandja közé sorolják.
Idemásolom a Divina december elejei két hetes karibi útvonalát.
Ezután majd az MSC Seaside hajó fogja átvenni ezt az útvonalat, a Divina átmegy Costa Rica-ba és Panamába és 11 éjszakás útja lesz.
Olvasgatva a fórumot, többször belebotlottam a Hunameca cégbe. Sajnos nem nagyon találtam róla infót. Mivel szeretek utánajárni a dolgoknak, egy alap honlap és Facebook oldal mellett mennyire megbízható a cég?
A két FB oldal kedvelő K.János és Sz.Rita. K.János neve a honlapon is felbukkan a keresőben. (Elég a menüre vinni az egeret és az állapotsoron látszik. Valószínűleg ezt hamar javítani is fogja, ha itt van. Ráadásul itt János32 nevű tag is több alkalommal ajánlotta a céget.)
Nem üzletrontás a cél. Csak mai világban szerintem fontos az alaposság. Szimpatikusnak tűnik a cég, csak nem megnyugtató a 0 feedback.
Kinek volt már személyes tapasztalata a céggel kapcsolatban?
Ne haragudj, hogy így ismeretlenül megszólítalak, de olvastam a leírásaid, és nagyon jó részletesnek és hasznosnak találtam, azért is szeretnék segítséget kérni.
Mi december végén szeretnénk Miamiból 14 napos hajóútra menni.
Tudnál nekem segíteni, hogy melyik hajótársasággal, milyen útvonalra foglaljunk?
Mi október 25.-én indulunk 17 napos hajóútra a TUI Cruises Mein Schiff 6-tal New York-ból (Norfolk, Port Canaveral, Miami, Bahamák, St.Kitts, Antigua, Guadeloupe, Dominikai Közt.) Jamaikára.
Ahogy te mondod, Miamiból a Bahamákra meg egy pár Karib-szigetekre, ilyen hajóúton voltunk 3 éve a Royal Caribbean, Oasis of the Seas hajójával, nagyon klassz volt, minden várakozást felülmúlt és nem hasonlitható össze a többi hagyományos hajóval.
Mi 18an már kimegyunk :) 4 napunk lesz így Miamiba :) a hajón figyelünk majd a magyar szavakra, remélem osszefutunk :) hányadik emeleten lesztek? Mi a 12.en
Nem is tudtam, hogy az AIDA is megy direkt New York-ba. Itt lakom Hamburg alatt nem olyan messze. Köszi az infót . Amúgy a tervem hogy New York- ba elmegyek hajóval. Onnan leautózunk Miami-ig. Onnan egy gyors látogatás Bahama- szigetekre. Így a keleti part letudva. Bárki aki volt így hajóval, ne tartsa magába az élményeit.
Hello mindenki! Newyork-ba szeretnék menni hajóval. Ha jól tudom a qm2 megy arra . Valaki volt esetleg már ezen az útvonalon? Nem, nem megyek repülővel!!
Egy régi álmunk teljesült, ugyanis szeptember elején sikerült az MSC Preziosa fedélzetén eltöltenünk néhány napot. Elég nehezen írható le az élmény, amit a mérhetetlen luxus és pompa megtapasztalása jelentett... Mondanom sem kell, hogy nem normál áron utaztunk.
Khasabi kikötéshez ajánlom: www.kstoman.com -ot felkeresni. Az ajánlatukban a fjordokban bárkás hajózást ajánlanak. Nagyszerű volt, a magas kopár hegyek között járnak ezek a képen látható általam még soha nem látott vizi járművek, amit ők DHOW-nak hívnak. Egyszerűen dóznak.
az út során delfinekkel versenyeztünk, etettük őket, majd tengeri csillag vadászat következett. Nagyon szórakoztató különleges program. Neten lehet jelentkezni, a hajónál névre szóló táblával várnak, úgy mint a reptéren. Mindenkinek ajánlom!
Szia, végül hogy oldottad meg anno a biztosítást? Én épp most vagyok ugyanebben a helyzetben hogy tanácsot kérnék hogy mi a legjobb ami repülőre és hajóra is jó.
Sziasztok! Jövő héten megyünk az első tengeri hajóutunkra (NCL). Először elrepülünk Bp-ről Barcelonába, ott töltünk 2 napot, majd a következő nap indul a hajó, 7 éjszakás út lesz. A végén vissza Barcelonába, aztán haza aznap Bp-re repülővel. Szeretnék utasbiztosítást kötni. Próbálkoztam a Netrisk-en, meg kell adni hogy mivel megyünk. Ha bejelölöm hogy repülővel, akkor abban nincs semmiféle hajóval kapcsolatos káresemény biztosítás. Ha viszont bejelölöm hogy hajóval, akkor nincs semmiféle repülős káreseményre vonatkozó dolog. Van olyan társaság/lehetőség ahol mindkettő benne van? Ti hogy szoktátok megoldani?
Illetve ha van bármi tanácsotok egy teljesen kezdőnek akkor ne fogjátok vissza magatokat :)
Sziasztok! Aki/akik most jöttek haza karib tengeri hajóútról, írna egy beszámolót milyen volt? Milyen állapotok vannak a hurrikán után, milyen programokon vettetek részt stb.? :)
Szia bmm2, itt a fórumon találtam rá, a www.dubaimagyarul.com oldalon a városnéző túrákban felsorolt összes látnivalót megnéztük a csoportos városnézés árán (az ár tartalmazta a helyi közlekedést is). A vezető nagyon rugalmas volt, a kikötőben várt minket és kívánság szerint lehetett változtatni a programon. Kb 2 hónappal az indulás előtt vettük fel vele a kapcsolatot ezen a címen: agnes.hanko@infinityadventure.ae , mindent előre megbeszéltünk mailben, és helyben a nap végén fizettünk, továbbá ő irányított át minket egy Muscatban élő kolléganőjéhez is, azt is ugyanúgy intéztük.
A tervezésnél vedd figyelembe, hogy ott minden messze van, ezért az utazás meglehetősen sok időt vesz igénybe!
A kirándulások kérdése több szempontból közelíthető meg. Nem tudom mennyire beszéltek jól nyelveket, mennyire vagytok bátrak, mennyire szerettek másokkal együtt várostnézni... stb. Alapvetően Dubai-ban és Abhu-Dabi-ban simán megközelíthető minden látványosság, sokkal olcsóbb is a taxi, a sofőrök mindehol beszéltek angolul... szóval itt szerintem felesleges a befizetett út.
Mi összesen 2 útra fizettünk be, a többi helyen egyénileg oldottuk meg.
Elsőre Khasab-ban (nem tudom ott pl megálltok-e?), mert az egy igencsak kicsi település, és inkább egy terepjáró túrára mentünk. Felvittek a hegyekbe, szép volt, jó volt de lényegében csak kőrengeteget láttunk... Így utólag nem igazán érte meg, de tudni kell hogy Khasabban lényegében nincs látnivaló...
A másik befizetett túránk Maszkat (vagy Muscat) -ban vol, ott mi 2 napig álltunk, és a városnézést egyénileg (taxival) oldottuk meg, és másnap pedig be akartunk menni az ország belsejébe. Ezt egyénileg már nehezebb megoldani, így a szervezett út jobb megoldásnak tűnt:)
Ez nagy élmény volt, olyan helyekre jutottunk el ahová azért már húzos lett volna eltaxizni (pl. Nizwa, nagyon szép), és ez egyértelműen megérte!
Változó hogy hol áll meg a hajó... Khasab-ban pl kint a nyílt tengeren:)) Onnan a mentőhajókkal vittek ki a partra.
Dubai kikötője nagyon messze van a várostól, pontosabban hosszú kijutni belőle, ott mindig taxival mentünk ki.
Muscatnál voltunk talán legközelebb a városhoz, és ott a hajótól a kikötő kijáratáig ingyenes kisbusz hozta-vitte az utasokat, onnan pedig sétálva elérhető volt egy bazár, többi uticél pedig taxi.
Abu-Dhabi... őszintén szólva kissé már elffeljtettem hol álltunk meg:) De tudom hogy itt is taxizni kellett..
Alapvetően hatalmasak a távolságok mindenhol... megoldhatatlan taxizás nélkül, viszont nem drága! Pontos összegekre nem emlékszem, de még magyar mércével sem volt sok!
Safari: élmény volt, tetszett a sivatagi autókázás, a düne lovaglás:) A vacsi a végén a műsorral nekem kicsit sok volt, nagyon turistás, de összeségében szerintem a sivatagi hangulat miatt nagyon is érdemes! (már ha a sivatag vonz annyira benneteket is mint minket)
Italcsomag: Na ez egy teljesen egyénileg eldöntendő kérdés!
Drága dolog, és csak akkor éri meg ha naponta több koktélt, vagy bármilyen italt szeretnétek meginni.
Itt sem emlékszem már pontosan, de kb napi 2-3 koktél és néhány üdítő esetében már mindenképpen jobban jársz csomagban!
De olvastam itt erről már többféle megoldást is... van akinek ez túl drága, és megoldja az ingyenesen vételezhető vízzel egész nap...
Mi a korlátlan italcsomag mellett döntöttünk, ha már ilyen útra megy az ember, akkor szerintem nem jó naponta számolgatni a megivott üdítőket/piákat:))) De mondom ez nagyon egyéni ... ki hogy szereti:))
Mikor mentek? Remélem nektek is fog annyira tetszeni mint nekünk... nagyon jó élményekkel tértünk haza:)
És ha bármi kérdésed van még, én szívesen leírom a tapasztalataimat:)
Persze, mindenképp. :) Mi november 9.-én érkezünk Miamiba, a hajó pedig 11.-én este indul. Végül az útvonalunkon nem történt olyan drasztikus változás. Egyedül St maarten-t nem tudjuk meglátogatni( pedig ott minden álmom Maho Beach volt) ezért helyette Antigua és Barbuda lesz. Lassan vághatom/vághatjuk a centit. Annyira várom...........:)
Élményekkel feltöltődve megírnád majd a tapasztalatokat. Minden élményt kíváncsian fogadok. Ami a mi utunkban érint az -George Town, -Montego Bay.
Szeretném tudni szükséges foglalni az alábbi helyeken transit közlekedést vagy megközelíthetőek könnyen az élettel teli városközpontok. Ti mentek fakultatív programokra?
Köszönöm az infót és megköszönném ha megadnád az elérhetőségét és azt, hogy itthonról szerveztétek vagy ottani pront intézés igényel ? Gondolom inkább előtte kell szervezni de kb. mennyivel előtte ?
Megköszönném, ha megírnád, hogy érdemes-e befizetett kirándulásra menni, vagy egyénileg megoldhatók a kirándulások ? Hogy áll meg a hajó a kikötéskor a központi helyektől ? Van-e ingyenes járat ha nagy a távolság a kikötő és a központi helyek között vagy taxizni kell? Safarira érdemes-e elmenni ha ti voltatok mert eltérő véleményeket hallani.
Váltottatok-e ital csomagot és ha igen mit érdemes ? Megköszönök minden információt és segítséget az úttal kapcsolatban.
Genovában tud nekem valaki olyan parkolót mondani, ahol én parkolhatom le a kocsit? Az a problémám, hogy ha két napnál többet áll a kocsi, akkor lemeríti az akkumulátort, így ilyenkor le kell vennem az akksi sarukat. Ha helyettem parkolnak, akkor ezt nem tudom megcsinálni.
A közeljövőben MSC-vel a Karibi térségbe utazók részére.
MSC Divina MSC Divina, on the three Eastern Caribbean itineraries departing from Miami on September 30, October 14 and October 28 and that formerly included Philipsburg (St Maarten) and San Juan (Puerto Rico), will now cruise the following Western itinerary:
Miami/Florida (USA) | Departure: 7:00 pm
At sea
Montego Bay (Jamaica) | Arrival: 10:30 am | Departure: 5:00 pm
George Town (Cayman Islands) | Arrival: 8:00 am | Departure: 4:00pm
Starting with the itinerary departing from Miami on November 11, on 7-night Eastern Caribbean itineraries, MSC Divina will now call at St John (Antigua and Barbuda), instead of at Philipsburg (St Maarten).
A kelet karibi út helyett a nyugat karibi út fog menni annyi változtatással, hogy Jamaican - MOntego Bay-en, Mexicoban - Costa Maya - köt majd ki, minden más meg fog egyezni a nyugat karibi úttal.
Mi most erősen gondolkozunk, hogy mi legyen, mert így a 2. rész nem ad túl sok újat.
Egyeztetek az utazási irodával, hogy milyen lehetőségeink vannak, pl hazajövünk az első kör után, vagy ott maradunk de elmegyünk más városba nyaralni, vagy maradunk a hajón..... Még nem tudjuk.. Ti?
Tehát nem kell leszállnunk a hajóról ugye? Nekünk kelet és nyugat lett volna két út összerakva. Csak az a gáz hogy pár helyen 2x-is leszünk ezek szerint.
Köszi az infót. Tehát Philipsburg, St. Maartent és San Juan, Puerto Ricot most már tényleg elfelejthetjük . Nagyon sajnálom mert Maho beach volt az egyik nagy álmom. A mi útvonalunk az alábbi lett volna. Az lehetséges hogy Jamaicában és Mexikóban két helyen kötünk ki? ( A képen Ochinál a kis szivecske az én művem :) )
Szia, mi voltunk január végén azon az útvonalon az MSC Fantasiával. Hosszas tervezgetés után úgy döntöttünk, hogy igénybe veszünk egy ott élő magyar nyelvű vezetőt, aki egy kis mikrobusszal végigkísérte 6 fős csoportunkat Dubajban, Abu Dhabiban és Muscatban. Jól döntöttünk, mert árban megfizethető volt, a nagy távolságok ellenére az összes látnivalóhoz eljutottunk, csak velünk foglalkozott - nem kellett senkihez sem igazodnunk, és mivel magyarul volt, így még tökéletesebb volt az élmény. Ha érdekel, megadom az elérhetőségét.
Sir Bani Yas-on sajnos nem kötött ki a hajó a viharos időjárás miatt.
Szia Brigi! Írod, hogy a szolgáltatások nagy része fizetős - ez eddig is így volt az MSC hajókon, de az esti színház mindegyiken ingyenes volt, akkor mentünk, amikor akartunk és amire akartunk. A Meraviglián fizetni kell érte? Minden este? Vagy ez valamilyen különleges extra előadás, hogy előre be kell rá jelentkezni?
Csatlakozom az elottem szolokhoz! Jaman az "uram", es en is imadjuk Bob Marley szigetet!
Igaz mi most nem Jamaicara utazunk, hanem a deli, keleti tersegbe (Guadeloupe-tol delre), de aggodom az okt. 25-i Barbadosrol indulo hajozasunk miatt. A tarsasag eddig 3 teljes hetet torolt, nekunk meg1 honapunk van az indulasig.
Nagyon remenykedem, ez lenne az elso hajos utunk, de Puerto Rico St Thomas es St Maarten is szerepel a kikotesi helyek kozott...
Jamaicára mi is mindig szivesen térünk vissza 😊 ! Hál' Istennek ott nem tombolt a hurrikán csak erös esözés volt és nagy szél, reméljük a legjobbakat...
Köszönöm szépen! Tudtál segíteni. Szerintem ránk is valami hasonló vár. A kelet-karibot sajna elfelejtetjük. Csak az imádott Jamaicámmal ne történjen semmi. :) Én azt se bánom ha 17 napig csak leszünk. :)
Mi október 27.-én indulunk a TUI Cruises Mein Schiff 6-tal 17 napos hajóútra New York-ból Jamaikára (New York-Norfolk-Port Canaveral-Miami-Nassau/Bamamák-St.Thomas-St.Maarten-Tortola-Dominikai Közt.-Jamaika).
Az USA Today tegnapi tudósitása szerint St.Thomas és St.Maarten kikötöjei november végéig-december elejéig minden bizonnyal nem lesznek használhatóak, annak ellenére, hogy Philipsburg-öt nagy erökkel próbálják a franciák minél elöbb helyreállitani.
Az NCL az összes kelet-karibi útvonalát pillanatnyilag nyugat-karibi útvonallal helyttesiti, a Royal Caribbean a saját flottájával St.Kitts és St.Croix szigeteken köt ki, hogy kikerülje St.Thomast és St.Maartent.
Az MSC-t nem említik, sem a fenti újság sem a német Kreuzfartradio.de, azt tudom, hogy a TUI Cruises a Royal Caribbean-hez tartozik.
Puerto Rico-ról nem irtak semmit, de ott talán még rosszabb a helyzet mint máshol.
Ezzel nem tudtam segíteni, mi is várjuk a fejleményeket és reméljük, hogy hamarosan tájékoztatnak bennünket a jelenlegi állapotokról.
Helytelenül fogalmaztam meg egy mondatot. :) Szóval figyelemmel kísérem az MSC honlapját de jelenleg a novemberi utakra még NEM terjed ki a tájékoztatás.
Helyzetjelentést kérnék azoktól akik mostanában jöttek haza Karibról. Milyenek az állapotok? Mi november 9.-én indulunk egy kelet és nyugat karibi útra. Két útvonal összerakva. Két szigetet érintettek az útvonalunkon a hurrikánok St maarten-t és Puerto Ricot. Figyelemmel kísérem az MSC honlapját de jelenleg a novemberi utakra még terjed ki a tájékoztatás. Vajon más útvonalat kapunk, vagy addigra látogathatók lesznek ezen szigetek?
Megjöttünk az 1 hetes MSC Preziosa hajóútról. Ez volt eddig a negyedik hajóutunk, úgyhogy van egy kis tapasztalatunk az eddigiekből kiindulva. Sajnos úgy néz ki, hogy egy időre biztosan ez lesz az utolsó utunk, mert annyi negatív élmény ért, hogy több volt a bosszúság mint az élvezet. Bevallom, mi is egy kicsit merevek vagyunk, nekünk a 8 óra az 8 óra és nem 8 óra 5 perc stb. De az eddigi tapasztalatok alapján a kikötések mindig időben vagy még korábban történtek.
Hamburgba autóval mentünk, de ezt nem részletezem, mert 2 nappal korábban indultunk és kirándultunk Dél Németországban.
Fél 3-kor érkeztünk meg a kikötőbe. Itt sorszámokat osztottak, mert 5-6 pultnál történt a beengedés és hogy ne kígyózzon a sor, akinek sokat kellett várnia az még leülhetett. A wifi tökéletesen működött a terminálban. Hamburgból a hajó az eredetileg tervezett 18:30 helyett éjfél után indult el. Ha ezt tudjuk, akkor még Hamburgban is szétnéztünk volna.
A második napon az ebédet követően szörnyen rosszul lettem. Elől, hátul jött ki belőlem minden és nem azért mert összezabáltam az étlapot és még csak nem is a hullámzástól. (a hazaérkezésünket követően kiderült, hogy egyetlen egy grammot sem híztam az 1 hét alatt, ami szerintem elég ritka az ilyen utakon). Az útvonal megváltozott, erről az este bedobott papír értesített minket, ha jól értettük, akkor sztrájk miatt.
Rotterdam: ide nem tudtam itthon programot tervezni, ezért elhittük, hogy a kikötőből a városba 30 perces utazást követően lehet bejutni. Megvettük a társaság által kínált Shuttle jegyet 13 EUR/fő áron. A kikötő és a centrum között 2,5 km volt, a busz 5 percet vitt. Aki ment Brüsszelbe kirándulni, az 6 órát utazott, 1,5 órát töltött ott. Mi erre szerencsére nem fizettünk be, elég bosszantó volt a 13 eurós lehúzás is.
Southampton: a kikötőből balra kell indulni, G10-kapun kell kimenni. A városközpont nincs közel, de begyalogolható. Sétáltunk egész nap. Semmit nem tudnék kiemelni a városból, mondhatnám, hogy egy jelentéktelen városka. A szervezett utazások bementek Londonba, ahol az emberek 2, azaz kettő órát tölthettek. Asszem kaptak vissza a befizetett pénzből, na de ez akkor sem normális
Zeebrugge: a kikötőből a kikötő saját (piros) Shuttle busza kivisz a kapuig (max. 1 km). Itt jobbra fordulva, kb 200 méter múlva van egy kis bódé, amiben Cruise Express http://www.cruise-express.be/en/ nevű cég árulja a buszjegyeket Brugge-be 20 EUR/fő/oda-vissza áron. 9 éves kor alatt ingyen van. Az MSC 19 EUR/fő áron visz ki a kikötőből. Fekete Vito taxikkal ne menjetek, azok lehúznak! Brugge gyönyörű, tényleg olyan mint egy tündérmese. Csónakáztunk, waffel-t ettünk, söröztünk és csak sétáltunk, sétáltunk
Amszterdam: a városban Canal tour-t találni 16-17 EUR/fő/60-75 perc áron lehet, ezzel mentünk, és sétáltunk. Fél 9-re értünk vissza a hajóhoz a beléptetésnél 5 átvilágító kapuból 1 üzemelt, a bejutás 50 percet vett igénybe. Mivel itt is ronggyá áztunk, ez az idő még többnek tűnt.
Aztán a fentieken túl, amik feltették az i-re a pontot:
- a kikötőkbe érkezést követően volt, hogy órák teltek el, mire az első utas kiszállhatott,
- narancslé az utolsó 3 napban nem volt,
- a kártyához járó gyümölcskosarat nem kaptuk meg,
- gyakorlatilag háromszor tudtunk az ültetéses vacsorán részt venni, mert egyszerűen nem értünk vissza időben a hajóra. A 14. emeleten található étteremben a vacsorát igen egyszerű kínálatból lehetett fogyasztani.
a későbbi indulások/érkezések okai:
- késett a repülő, amivel az utasok jöttek,
- rossz volt az időjárás,
- nem jelentkeztek útlevél ellenőrzésre az utasok,
- a kikötő nem tud fogadni.
Ja, és amiről nem az MSC tehet, egész héten esett az eső és 10 fok körüli hőmérséklet volt.
A színházi előadások és a croissant tökéletes volt.
Egy kis táblázat az ígért időkből és a valóságból:
Érkezés Indulás Érkezés valójában Indulás valójában
Hamburg 18:30 éjfél után, hajnali 1
Rotterdam (új) 8:00 22:00 8:30 19:00
Southampton 8:00 18:00 12:30 19:00
Zeebrugge 9:00 19:00 12:30 21:00
Amszterdam 9:00 11:30
Amszterdam 9:00 9:00
Hamburg 7:00 7:00
Természetesen nem akarom senki kedvét elvenni, és aki most áll az utazás előtt annak nagyon jó utat kívánok!
Kívánom, hogy jól sikerüljön az utazás, minden rendben legyen az Air Berlinnel!
Nekünk idén márciusban nem volt szerencsénk velük, de még az volt a jó, hogy csak visszafelé jöttek a problémák. Odafelé időben indult és ért is Miamiba, nagyon jó volt a kiszolgálás a gépen, kétszer hoztak meleg ételt és többször italokat és rágcsálnivalót.
Visszafelé viszont kiábrándultam belőlük, mert törölték a reggeli csatlakozó járatunkat, mert sztrájkoltak, és csak 10 óra múlva tudtunk haza indulni az Alitalia gépével, mert egész nap nem indultak a járataik és még a hab a tortán az volt, hogy elkeverték a poggyászunkat is, úgyhogy két napos késéssel kaptuk meg, de legalább sértetlenül.
Emiatt kártérítést nyújtottam be és meg is kaptam.
Nyáron ismét utaztunk velük, akkor is késtek, mert elromlott az egyik gépük és a bécsi reptéren várakoztattak minket 5 órát, majd még egy órát ültünk a másik repülőgépben, amit adtak, úgyhogy 6 órás késéssel érkeztünk meg. Most ismét kártérítést kellett benyújtanom, de többször nem akarok Air Berlinnel utazni.
Olvasom, hogy az Air France-szal repultetek Martinique-ra. Mi Guadeloupe-ra erkezunk a hajozas elott. A kerdesem a parizsi atszallassal kapcsolatos. A repulojegyunk szerint repteret kell valtanunk Parizsban: Charles de Gaulle-ra erkezunk Budapestrol es az Orly-rol repulunk tovabb a karib tersegbe. Gondolom nektek is igy volt. Hogy oldottatok meg a transzfert? A legitarsasag biztosit buszt, vagy egyenileg kell ugyeskedni?
Kedden indulok hajózni MSC hajóval. Azt írják a tájékoztatóban amit az utazási irodától kaptunk, hogy hajsütővasat - (hajvasalóra gondolnak?) illetve fűtőszálas dolgot nem lehet felvinni. Viszont volt ahol olvastam, hogy hajvasalót lehet felvinni. Volt már aki vitt magával hajvasalót vagy elektromos hajkefét? Nem szeretném, ha elvennék tőlem a hajón.
Még van pár nap az indulásig, nagyon jó utat kívánok nektek! A beszámolót már feltettem az oldalra, ha lenne még az út előtt valami kérdés, szívesen válaszolok!
Genova: Mi 2 nappal korábban érkeztünk, a nyaralás meghosszabbítása céljából. Genova számomra tipikusan az a hely, ami távolról gyönyörű, az utcán sétálva már kevésbé. A régi kikötő része szép, jókat ettünk, a fagyi isteni, de számomra túl sok a bevándorló, igyekeztünk mindig sötétedés előtt visszaérni a szállodánkba.
A szálloda ahol megszálltunk, a Holiday Inn nevű, 4*-os, nagyon finom reggelivel és tiszta szobákkal, a kikötő utcájában van. Hátha valakinek érdekes lehet, ajánlom.
Ha valakinek van ideje, érdemes megnézni Monacot, kb 150 km-re fekszik Genovától, egész más világ, az utcák tiszták, csillogás-villogás luxus mindenhol.
Check-in: Mivel a szállodát 10-ig kellett elhagyni, mi már fél 11-kor a kikötőben voltunk. A kikötő területén belül a check-in úgy zajlik, hogy először még kint a hídpillérek alatt elveszik a bőröndöket, átirányítanak egy helyre, ahol le kell adni a kocsit. A kulcsot elkérik, írnak egy papírt, amivel majd a hajóút végén visszaadják. A parkolás 90 Euró egy hétre, ezt is a hajón kell fizetni, nem előre, hanem a kártyára feltöltött pénzből levonásra kerül. Ezután be kell menni a terminálba, eltéveszteni sem lehet, mindenhol MSC zászlók vannak, papírokat ellenőriznek, kaptunk egy 2-es sorszámot, majd kis várakozás következett. Először hívták az 1-es, majd a köv. sorszámokat, ütemezetten történik a beszállás. Még itt megkaptuk a plasztik kártyát, ami aztán kell az egész út alatt. Fél 12-kor már a hajón voltunk.
Plasztik kártya: A plasztik kártyán van a szobaszám, mi először felmentünk a szobánkba a kézi poggyászokat lerakni, aztán indultunk felfedezni a hajót. Az 5. emeleti információs pultnál tettünk pénzt a kártyánkra, kabinonként min. 250 Eurót kell először feltölteni. Készpénz forgalom a hajón nincs, mindent a kártyával kell fizetni. A hajóút végén visszaadják a maradék a pénzt természetesen. Érdemes kp-t adni és nem bankkártyát, állítólag a bankkártyára való visszautalás hosszadalmasabb.
Emergency drill: Első este indulás előtt egy emergency drill azaz biztonsági oktatás van, a kijelölt gyülekező helyre kell menni, itt egy kb 15 perces előadást tartanak, megmutatják hogy kell felvenni a mentőmellényt ha valami baj van. A kabin ajtóra ragasztott menekülési terven van rajta, hová kell menni
Kabin: Mi a 13. emeleten voltunk a hajó hátuljában, itt a motor zaj is hallható volt, igaz csak este, mikor lefeküdtünk, de valakinek ez is zavaró lehet, aki csak teljesen csendben tud elaludni, az ne a hajó hátuljába foglaljon kabint. A hajó imbolygását azért lehet érezni, nem igaz, hogy egyáltalán nem.
Ételek: Enni szinte non-stop lehet, a 15. emeleti büfé étteremben, önkiszolgálós rendszerrel működik, valamelyik része mindig nyitva van, éhen halni senki nem fog. Innivaló csak a reggelihez jár (gépi üdítő), de gépi tej, tea, kávé mindig van. A vizük borzasztóJ Mi első nap vettünk ital kupon csomagokat, egy üdítőset, és egy easy víz-bor csomagot, összesen 118 Euróért. Ebédhez, vacsorához és napközben ha megszomjaztunk, ezeket használtuk. A csomagban lévő 4 vagy 5 üveg bor szörnyű, mivel easy csak bizonyos gagyi borok tartoznak bele, szóval ezt a csomagot nem igazán ajánlom. A drágább csomagban már jobb borok vannak, vagy érdemes inkább külön venni. Ebédhez-vacsorához mivel nem jár innivaló, illik venni, a pincérek rögtön mennek, ha nincs előttünk ital. Koktélok 6,75 Euróba kerülnek. Az egyéb innivalók árát pl sör sajnos nem tudom, mert mi nem ittunk.
Ültetéses vacsora: Az ültetéses vacsorára érdemes elmenni, ha nem is minden nap, mert sokkal finomabb és különlegesebb ételeket ehetünk. A kiszolgálás pazar, a saját asztalhoz saját pincér jár, az asztal az egész az egész úton számunkra van fenntartva, ha megyünk, ha nem. Étlapról lehet választani több előétel/ leves, főétel, és desszert közül. Ide azért ne az aznapi városnéző szettben menjünk, mert szépen felöltözik mindenki. Azt hiszem 4 étterem van, a kártyán rajta van az étterem neve. Ha nincs rajta (a miénken most valamiért nem volt), akkor első este bármelyik étterembe mehetünk, de nem fognak rögtön beengedni, hanem meg kell várni míg a többség bemegy, és valamelyik szabadon maradt asztalhoz ültetnek le aznap. Másnaptól már kaptunk egy külön kártyát, amit rajta volt az éttermünk, és az asztalszámunk.
Programok: A másnapi programot minden este a kabinajtóhoz tűzik, ebben szerepel, hogy pontosan mikor köt ki a hajó, mire kell visszaérni, az időjárás, a hajón a programok helyszínekkel, az esti javasolt öltözék. Ezt érdemes komolyan venni, nehogy alulöltözöttnek érezzük magunkat. Pl. kiöltözős esteken nagyestélyiben, kisestélyiben és öltönyben vonulgatnak (nekem már kicsit sok is volt, egyesek mennyire komolyan veszik magukat ..hheeeehhhhe )
A 15. emeleten a medence körül mindig zajlik az élet, animátorok szórakoztatnak, táncoltatnak, játékok vannak, szól a zene.
Az 5. 6. emeleten van a pláza, szépséges üzletekkel. Az itt található pub-ok, sushi bár, fagyizó, fizetősek.
A szolgáltatások nagy része sajnos fizetős. (színház, spa, játékok, pl F1 szimulátor, bowling pálya) A kalandpark elvileg ingyenes, mi ugyan nem próbáltuk ki, de karszalagot kell kérni kell hozzá.
A hajó minden nap 8 körül megáll, és 18 körül indul. Ekkor le lehet szállni várost nézni, de figyelni kell a visszaérkezésre, mert (elvileg) senkit nem várnak meg. Szicíilában végignéztük, ahogy egy férfi családja nem ért vissza a hajó pedig nélkülük indult. Az elvileg szót azért írtam, mert Barcelónában viszont vártak egy muszlin családra .és 20 perccel később indultunk no comment, úgy látszik azért vannak kivételek.
A ki-és beszálláshoz természetesen vinni kell a kártyát, mindig lecsippantják, valamint a beszállásnál csomag ellenőrzés van. A táskákat átvilágítják, italt nem lehet felvinni a hajóra, mert elveszik, és csak a hajóút végén adják vissza, úgyhogy nem érdemes próbálkozni
Mi egyébként mindenhová egyénileg mentünk, nem fizettünk MSC-s kirándulásokra vagy MSC shuttle buszra. Általában ugyanazokat a kirándulásokat egyénileg jóval olcsóbban meg lehet úszni. A kikötőkben taxik és városnéző buszok várják a hajó érkezését, direkt erre szakosodva
Nápoly: A kikötő közel van a városhoz, gyalog be lehet sétálni a közeli sétálóutcáig. De várnak taxik, hop-on-off buszok is, és Pompei túrára invitálók.
Messina: A városban van a kikötő, érdemes gyalog menni.
Valetta: Itt is be lehet sétálni a városba, vagy a helyi lovas hintókra fizetni egy kört.
Barcelona: MSC-s shuttle busz 9 euróért visz a városközpontba, de a cruise bus nevű helyi busz 4 eurért oda-vissza elvisz a Colom megállóig, ahol fel lehet szállni a piros hop-on-off buszra. Térképet és fejhallgatót adnak, 1 napos jegy 29 Euró volt ha jól emlékszem/fő. Nem olcsó, de fél nap alatt esélytelen máshogy bejárni a várost, hiszen hatalmas. A piros vonalról át lehet szállni a kék vonalra, így az egész városból és minden főbb látványosságból kapunk egy kis ízelítőt.
Marseille: A kikötő nagyon nagy, ha valaki egyénileg menne, foghat taxit, de egy zöld színű, a sétálóknak kijelölt útvonalon kb 1 km gyaloglás után ingyenes city busz vár, ami bevisz a városig. Innen a főúton jobbra indulva érhető el gyalog a régi kikötő.
Nyelvtudás: Alap angollal bőven el lehet boldogulni. Németül nem nagyon tudnak. Egyébként a személyzet többsége kedves, mosolygós. Borravalót elvileg nem kell adni, mivel úgyis fizetjük a 10 Euró/fő/nap szervízdíjat, amit szintén a kártyára feltöltött pénzből vonnak le, de lehet adni borravalót, nagyon hálásak érte.
Leszállás: Utolsó este a kabinhoz készítik a poggyászcímkéket. Éjjel 1-ig kell kikészíteni a poggyászokat a kabin elé. A címkék nagyjából emeletenként más színűek, a programfüzetben pedig le van írva, hogy melyik szín mikor szállhat le. Mire leértünk a hajóról, a bőröndjeink már a terminál kijáratánál vártak, valamint az első napon kapott cetlivel a kocsikulcsot is visszakaptuk. A leszállás zökkenőmentes volt. Mi a kiírt időpontunknál kb fél órával korábban odamentünk, és simán kiengedtek, nem veszik komolyan az időpontot. A kiszállás a 6. emeleten volt, de ez is szerepel a programfüzetben, valamint a medencénél lévő kivetítőn is kivetítik.
Remélem tudtam egy kis segítséget nyújtani. Élménydús nyaralást kívánok mindenkinek!
Ha valaki karibra tervez hajozast, vagy ugy altalaban nyaralast, akkor azt erdemes nem szeptemberre-oktoberre tenni. Januartol mar tuti jo az ido, de a december is eleg megbizhato idojaras szempontjabol. Eleg szeles lehet az ido ha kifogja az ember. Ha kicsit jobban szeles, akkor hurrikannak nevezik, tehat erdemes egy kicsit tajekozodni elotte:)
******* Azok akik esetleg a holnapi (Szeptember 9) indulasra van jegyuk az MSC Divina-ra: A hajo elozo utjat megszakitva szombat helyett mar tegnap megerkezett Miami-ba. Az utasok kiszallitasa utan uresen, utasok nelkul azonnal elindult Mexikoba. Az utasoknak egyenileg kell megoldaniuk az eljutast Cancun-ba, ahonnan mar MSC transferekkel lehet eljutni a hajohoz Cozumel-be. A hajo mindaddig Cozumel-ben marad, amig az idojaras miatt a kifutas nem lehetseges. *******
Utazott már valaki Bangkokból a következő helyeket érintve hajóval Ko Samui,Kuala Lumpur, Penang, Phuket, Langhawi, Szingapur ? Kikötők, kirándulások, lehetőségek érdekelnének! Mi az AidaBellával megyünk december 19.-én. Előre is köszönöm!
Januárban megyünk a Costaval Dubaj, Maszkat,Sir Bani Yas,AbuDzabi útvonalon. Segítség lenne ha valaki ezen útvonalról tapasztalattal rendelkezik és írna, Érdemes-e befizetni kirándulásra vagy egyénileg menni és a hajótól hogyan lehet bejutni a városokba ,. Mit érdemes megnézni stb..
sziasztok, lesz beszámoló ha egyáltalán elindulunk :) 20-án indulnánk Miamiba, 23-án megy (?) a hajó, de a kedvezőtlen időjárás miatt nagyon aggódunk. Van valakinek tapasztalata, az MSC-nél lehet a foglalást átteni egy későbbi időpontra? Nem szeretnénk romokat nézni. A Lufthansa rugalmas, a repjegyet lehet tolni, a szállás most értesített hogy mától 17-ig nem fogadnak senkit, evakuálták a környéket... :( Nem tudom hogy így el lehet-e indulni :(
Angliában és Franciaországban is úgy tervezzük, hogy a városba maradunk. Fakultatívra nem nagyon akarunk befizetni, annyira nem megy az angol, hogy élvezzük :( És azt gondolom, hogy minden városban van annyi látnivaló, ami 1 napot kitölt, szóval elnézelődünk... Minden nap nézem, hogy hol köt ki a hajó és addig úgy láttam, hogy nagyon jó helyeken, a városhoz nagyon közel köt ki. Szóval bízok benne, hogy ez holnap is így lesz és akkor csak be kell sétálni a központba.
monik4 szia! Én 3 hét múlva megyek, így kérlek szépen írj egy összefoglalót az utadról! :-) Most nekünk nehezített pálya lesz, mert visszük a szüleimet, és a két 10 hónapos porontyunkat. Időnk sincs túl sok készülni, így minden információt szívesen fogadok <3 Különösképp hasznos lenne tudnom, hogy ha esetleg autóval mentek Hamburgba hol parkoltok, és kb mennyiért. Angliában milyen kirándulást tervezel, Amszterdamban hogyan a legcélszerűbb eljutni a belvárosba, és hogy Le Havre-ban autót béreltek-e, illetve ott milyen kirándulást terveztek :-) Előre is nagyon szépen köszönöm! Jó utat kívánok, üdv, Ági
Akkor végül is személyivel, vagy útlevéllel utaztatok? Ugyanerre az útra mennénk, de csak személyink van. Azért érdekel, hogy meg kell-e csináltatni az útlevelet, vagy sem? Köszi.
összességében a hely gyönyörű, viszont a hajóval nem voltam 100%-osan elégedett. zsúfolt volt, az önkiszolgálós étteremnek rossz az elrendezése. a kabin is kisebb mint a többi ncl hajón szerintem. a fürdőnek ellenben nagyon jó az elrendezése
röviden ennyi, ja az ultimate beverage package-ben nincs kávé, úgyhogy azt külön kellett fizetni,így nem érte meg. a napi kötelező borravaló 13,95 usd.
Kristiansand- aprócska halászfalu? város? kellemes kis hely, sok látnivaló nincs,itt is esett beültünk kávézni, megnéztük az 1 db fő utcát, a kikötőben sétáltunk kicsit
Hagesund - még kisseb, teljesen jelentéktelen hely, igazából nem is értettük, hogy itt miért álltunk meg
ennél a pontnál azért csalódott is voltam
Alesund- na ez már azért sokkal jobban tetszett, bár a fjord élmény még váratott magára
Bergen -ilyennek képzeltem egy Hanza várost, nagyon tetszett
És akkor végre Hellesyt Geiranger - leírhatatlanul szép, beleszédültem, ahányszor csak körülnéztem. útközben is végig kint voltunk a fedélzeten (persze esett:-))
Mi is ezt az útvonalat választottuk. Szerintem ez nagyon szép lesz. Már nagyon várom :)
Foglaltál már Kubában szállást?
Én találtam egy panoráma lakást az airbnb-n: Casa Panorama-t ,Centrum Havannában. Nagyon jónak látom, le is foglaltam.Aki fogadja a vendégeket magyarul is jól beszél, sok mindenben tud segíteni.Mi például kértünk reptéri transzfert( Chevrolet Belair 1953-as gyönyörűséggel várnak a reptéren).Ez egy külön élmény és könnyebbség. Közel van minden érdekességhez.
"Az apartman Centrum Havannában található, 10 perc sétányira a Capitoliumtól és a Malecontól. Egy saroknyira van a Prado (Paseo de Marti), ami az egyik legkedveltebb sétány Havannában, itt hétvégente helyi művészek árulják termékeiket. Gyalogosan megközelíthető Óhavanna valamennyi látványossága, a Catedrál tér, a kikötő, a világítótorony (El Morro), Forradalom múzeum, Rum múzeum, La Bodeguita del Medio, Floridita ..." A legjobb helyen!
Ha hazaérkeztetek nagyon érdekelnek a részletek, az élménybeszámolód!
Oktober 25- november1. kozott Barbadosrol indulunk del-karibi hajoutra a Carnival Fascination-nel. Esetleg valaki jart mar ezen az uton, ezzel a hajoval? Vagy epp ekkor?
A CirqueduSoleil műsorra én első nap iratkoztam fel a kabinból, én választottam a műsort és az időpontot is. Napi kétszer van 19 és 22 óra fele, de erre most pontosan nem emlékszem. Ha vacsorát is kérsz (plusz pénz) akkor 1 órával előbb kezdődik, de amikor mi voltunk sokan nem voltak vacsorás részeken. Érkezési sorrendben töltik a helyeket, megéri előbb menni egy fél órával. Amikor bemész kaptok koktélt, a széknél van kis asztal, azon van egy kis süti, meg mogyoró, ez benne van az árban.
Cukrászda fizetős, és elég húzós árak vannak, mi csak Macaront vettünk, meg egyszer fagyit, nagyon finomak voltak.
Kalandpálya ingyenes, mindenkinek aki ezt vagy a csúszdát használja kell karszalag, amit a játszószobák előtt adnak egy papír kitöltése után (saját felelősség, stb.). A tematikus esetek ugyanazok, a fedélzeten vagy az 5-6 emeleten a galérián voltak.
Nápoly volt az első megálló. Amúgy eddig kisebb hajókkal voltunk, de eléggé lehetett érezni a hajó mozgását, furcsa ilyet kisebb hajókon még nem éreztünk. Amúgy nem volt vihar, a szél fújt rossz helyről :)
Nápolyban már voltunk így sétáltunk a városban, próbáltuk a magyar vonatkozású helyeket felkeresni. A szokásos dóm-on kívűl voltunk a Santa Maria Donnaregina tempolmban (új és régi) 2 perc a dómtól. Ez valami csodaszép, itt van V. István magyar király lányának, Mária nápolyi királynénak a sírja, a Szent István, Szent László freskó. Megéri megnézni.
Visszafelé még a Santa Chiara kolostorba mentünk be.
Messinában állt meg a hajó másnap, itt befizettünk egy Etna, Taormina útra, nekünk tetszett.
Málta: A hajó ugyanott áll meg mint a többi nagy hajó, a "belvárosban". Itt sétálgattunk a hangulatos utcák közt, Hypogeum-ot néztem ki, de már az utazás előtt 2 hónappal nem volt jegy arra a napra, egyik turnusra sem. A Szent János katedrálisba mentünk be, nagyon szép, de iszonyat tömeg volt.
Tengeri napon teszteltük a hajó szórakozási lehetőségeit, a gyerekeknek nagyon bejött ők le se szálltak volna másnap Barcelonában.
Itt is voltunk már, ezért sétáltunk, Aquaváriumba mentünk a gyerekek miatt, színvonalas, de nagyon sok extrát nem ad a bp-i Tropicarium után. Ezután a Santa Maria del Mar gótikus katedrálisba mentünk, itt fel lehet menni a tempom tetejér, onnan egész Barcelona látszik. Mentünk egy kört a Ramblán keresztül pedig vissza a hajóra.
Marseille: A hajó nagyon messze áll meg a várostól (gyalog szinte reménytelen, meg néhány helyen a környék miatt sem ajánlatos), de valahol láttam, hogy van ingyenes városi busz ami bevisz a régi kikötő közelébe. Persze itt is van MSC busz ami finoman szólva sem olcsó.
Befizettünk mi Avignon útra és ebben volt pluszban egy buszos városnézés és megálló a hegy tetején a templomnál. Itt bementünk, gyönyörködtünk a panorámában (itt láttunk egyedül gépfegyveres katonákat az egész hét alatt.
Másnap Genova, a kiszállás elég zökkenőmentesen ment, de fizetéssel, számlákkal elég sok embernek volt baja, érdemes esténként a szobából a TV-n átnézni a számlát.
Szia, mi Havannából megyünk, de máskor, más hajóval. MSC Opera, és idén december 9. Havanna-Montego Bay- George Town-Cozumel-Havanna útvonalon. Ti is ezen jöttök? Vagy a Kubát körbehajózó útra?
For Two Kft-nél vettem a hajóutat, itt most nem látok csak drága kabint,de érdemes figyelni, mert időről időre kapnak új kabinokat. A hajón még van elfogadható árú balkonos kabin, a seascenner.comértékesit kicsit drágábban, de olcsóbban a katalógusárnál. Repülőjegyet a bravoly-on keresztül foglaltam. Beutazási engedélyt online kell intézni.
Ujabb kérdés Cannes!, Első nekifutásban ha 9 óránk van, Monaco, Nizza jött számitásba, de kiváncsi lennék a tanácsaitokra, meg ma véletlenül belebotlottam Antibes-be. Járt valaki ott, kisvonattal negyed óra és utközben csodásan a tengerparton megy a vonat, érintve a Kormoránok szikláit.
Kedves Ikresanya és zima69! Hol foglaltatok hajót és repülőt erre az időszakra? Mi is ekkorra tervezünk és a karibi térségbe mennénk....minden tanácsot szívesen fogadok. Köszönöm,
Szia!én is sajnálom,hogy nem egyidőben megyünk.Mindig jó Honfitársakkal találkozni.Ezen az úton,csak Máltán nem voltam még,de a hajó mindenképp ujdonság.Biztosan szuper lesz.Érezzétek jól magatokat!
Mi is kipróbáljuk ezt a szép új hajót gyenge 3 hónap múlva.
A CirqueduSoleil műsorra mi is regisztráltunk, de állítólag a hajótársaság dönti el, hogy mikorra tud besorolni. Ez az előadás milyen időpontban szokott lenni?
A cukrászda amit írtál fizetős, vagy bent van az árban?
A kalandpályáért kell-e még fizetni?
Itt is ugyanazok a tematikus estek vannak mint a többi msc hajón? (olasz est, fehér est, 60,70-es évek?)
Írnál még a hajó útvonaláról is, kikötőkről, hol állt meg ez a nagy hajó. Pld. Málta érdekel, mert már voltunk ott pár éve, de akkor még kis hajóval, ami betudott menni a belvárosba.
A reggeli valóban nem nagy szám a Costa-n. Mi általában a 10. emeletre jártunk reggelizni ott talán kicsit nagyobb a választék, de meleg dolgokat nem láttam. A Fiorentinóban viszont van rántotta, bacon, illetve virsli. Ezek mondjuk szerintem nem annyira finomak. A reggelinél talán a péksütik, meg a gyümölcsök jók. A pizza valóban felárás, azonban minden nap van az ebédnél többféle tészta, illetve hamburger is. Az ital csomagok nagyon drágák, illetve ha többen vagytok egy kabinban én úgy láttam minden személyre meg kell rendelni. A gyerekek végett lehet megéri üdítő csomagot rendelni, de az alkoholos szerintem csak "nagyfogyasztók" számára éri meg.
Bocsi, lehet nem tudtam sokat segíteni, de mindenkinek mások a preferenciái, de hidd el, hogy a feláras pizza ellenére is felejthetetlen lesz az élmény ;-)
Azért aggódom kicsit, mert mi eddig csak MSC-n voltunk, ott nem volt feláras a pizza, a reggelihez volt meleg választék is stb...
Most olyanokkal megyünk akinek ez lesz az első utuk, és szeretném ha nekik tényleg örök emlék lenne az első hajós utuk...:)
Azért gondoltam italcsomagot venni,(de elővételben azt sem tudtam, mert 3 kabinban leszünk de egy foglalási számon és a rendszer nem engedte azt hogy / kabin rendeljek) hogy nem keljen számolgatni, meg lesz velünk két tinilány is.
Én még 2 órát sem bírok ki kompon vagy folyami kishajón, sőt autóban, buszon is sokszor rosszul vagyok. Most pedig már a 7. hajóút is utánunk van :) Próbáljatok a hajó középső részén kabint választani, ott még egy esetleges viharban is enyhébb a hajó mozgása. És ha meg tudjátok engedni, balkonosat.
Szia! Mi most jöttünk haza a Costa Diademáról. Nem kell szerintem aggódni, minden szuper volt. Italcsomag csak akkor éri meg, ha valóban sokat isztok (napi 1-2 koktél, sör esetén nem). Ha van konkrét kérdésed szívesen válaszolok akár priviben is. Mi nagyon jól éreztük magunkat :-)
Szia! A nagy tengerjáró hajók teljesen mások, mint pl. egy komp. Én is szinte minden mozgó járművön tengeri beteg vagyok, de itt nem volt semmi gondom sem. Azt nem állítom, hogy nem lehet érezni ahogyan megy, mert lehet. Ha nincsen vihar, akkor biztosan nem lesz tengeribeteg az asszony :-)
Sziasztok! Feleségem 4-5 órás tengeri komp úton, vagy 4-5 órás kalózhajós, szigetkerülős utakon rosszul szokott lenni. Egy nagy tengerjáró hajón, 7 napos úton, mekkora esélye van, hogy tengeri beteg lesz? Gondolom egy 90.000 tonnás hajó "stabilabb" mint egy 100 tonnás kisebb hajó, meg biztos vannak stabilizátorok is, de mégis mennyire érződhet egy beltengeri út (Karib-tenger)? Talán ott nyugodtabb a helyzet, mint az óceán közepén. Köszönöm!
Utazott már valaki Bangkokból a következő helyeket érintve hajóval Ko Samui,Kuala Lumpur, Penang, Phuket, Langhawi, Szingapur ? Kikötők, kirándulások, lehetőségek érdekelnének! Előre is köszönöm!
Szuper, ennek nagyon örülök legalább a nemek aránya kezd kiegyenlítődni a gyerekek között :)
Jó lenne ha tudnánk e-mailen tartani a kapcsolatot gazdagret79@gmail.com.
Mi sok helyre megpróbálunk saját szervezésbe eljutni, de az hiszem Mexicónál lehet szükség lesz a fakultatívra befizetni, ha át akarunk menni a szárazföldre. Ti hogy gondoljátok?
Mi Reed Roof Inn Plus + Miami Airpot-ban szállunk meg, mert ott van reptéri és kikötői ingyenes transzfer is.
Mi csak 1 nappal érkezünk hamarabb mint a hajó indulása. Velünk jön még 1 család ott 1 gyermek van ő is 12 éves. Mi 3 felnőtt és 2 gyermekkel érkezünk. A gyerekek 12 évesek. A velünk érkező család "csak" 1 hétre jön hajózni.
Remélem találkozunk a hajón :) Jó lenne e-mailen tartani a kapcsolatot:) gazdagret79@gmail.com
Mi voltunk július elején, Genovából indultunk. A hajó gyönyörű, még új szaga van :)
Egy kicsit már nagy a hajó, nagyon sok emberrel, de elég jól eloszlott a tömeg, ritkán volt tumultus talán csak leszállások előtt az étteremben.
Az esti programok nem rosszak, de nem a korábbi MSC-s akrobatás, énekes egyveleg, hanem kizárólag énekes show-k. Ez valószínűleg a CirqueduSoleil műsornak volt betudható. Ebből kétféle előadást játszottak, mi a Sonor címűn voltunk (15EUR/fő) nagyon színvonalas volt. Mindenre, így az esti színházi műsorokra is be kellett regisztrálni a szobából vagy a hajó közösségi tereiben elhelyezett "tv"-kről, csak a szobakártyával engedtek így be az előadásra minket.
A kaja a szokásos MSC-s nekünk maradéktalanul megfelelt. A hajón van még egy cukrászda, nagyon finom minden. A hajó egyéb programjait mi nem vettük igénybe, de állandóan volt valami, tánctanítás, vetélkedő, stb. A 6. és 7. emeletek közti galériában sok üzlet van, itt vannak a tematikus éttermek, kaszinó. A LED falon (tetőn) mindig ment valami, napi 4x vagy 5x volt tematikus rövid "film", ezeket a napi programban mindig tüntették.
Sokan panaszkodtak, hogy a szobai balkonon csak egy szék volt, nálunk is, de kértem és szinte azonnal hoztak még egyet.
Gyorsan ennyi, ha van kérdésed szívesen válaszolok.
Mi is október 21-én indulunk Miamiból hajóútra, de mi csak az egy hetesre fizettünk be. Jó tudni hogy lesznek rajtunk kívül még magyarok a hajón. :) Mi 4 nappal előtte megyünk ki Miamiba és a Princess Ann-be foglaltunk szobát. Ez a szállás Miami Beachen van, ingyen transzfert biztosít a repülőtérről. A kikötőbe pedig valószínűleg taxival megyünk.
Mi az utazási irodánál rendeltük meg és ha jól emlékszem ott fizettük ki.
Arra figyelj majd, hogy nincs túl sok idő a kipakolásra,mert tényleg a bejárat előtt kell megállni a kocsival. Legyen összerakva amit ki akarsz venni a kocsiból,mert pikk-pakk el is viszik, Te meg gondolkodhatsz, hogy mi maradt benne. Mi korán odaértünk, már 11-kor a hajón voltunk.
Meg kell rendelnem előre a szolgáltatás, ha igen hol? (utazási iroda, web)
Fizetni a hajón tudom a számlámról, vagy előre elutalva?
(Az előző évben, Kielben előre meg kellet rendelni, fizetni online. A parkoló a kikötő szélén volt, leadtuk az autót és a bőröndöket, majd az MSC busza vitt a hajóhoz.)
A kikötőben a hajó bejáratánál közvetlenül kell kiszállnod az autóból, kivenni a csomagokat, a személyzet elviszi az autódat parkolni és a mikor kiszállsz egy hét múlva a hajóból odahozzák és megkapod a kulcsot. Ők tudni fogják, hogy mikor szállsz ki, addigra ott lesz az autód.
Igen lehet, kijelölt parkolója van, shuttle-bus szolgáltatással vagy leadod a slusszkulcsot mint Amerikában, ök leparkolnak neked és ha vége a hajózásnak, ugyanúgy elöállnak a kocsiddal
A premium all inclusive egy akció volt, aki tavaly (2016.jún.30.-ig) lefoglalt egy Németországból induló észak-európai utat 2017 április - október között, ahhoz járt a korai foglalás kedvezmènye mellett mèg egy all inclusive italcsomag és internethasználat 170 MB/naponta, ami pénzben kifelyezve 530.- eurót ért.
Ha idén foglaltad, akkor ez sajnos már nincs benne...
egyébként mi a helyzet a prémium all inclusive-val? valaki kérdezte már korábban de nem láttam választ. én amerikai oldalon foglaltam, de nem sikerült kideríteni, hogy most ez minden április 1-je utáni foglalásra érvénye, vagy sem...
Az NCL kikötöhelye Hamburgban: Hamburg Cruise Center Altona, Edgar-Engelhard-Kai, 22767 Hamburg,
ha repülövel érkezel, kimennek érted a reptérre és elvisznek a hajòhoz (nem ingyenes),ha felhivod öket elötte és a repülö járatszámodat és az NCL foglalási számodat megadod nekik, tel.:+4961136070.
Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy Hamburgban hogy lehet a kikötőbe jutni? Kerestem google n de nem találtam meg,hogy honnan indulnak a személyszállítók, esetleg van a norwegiennek fix helye? Köszi mindenkinek
Hajó: Messziről nagynak néz ki, de nem vészes. Közelről felmérhetetlenül nagy. Belül szintén óriási távolságok vannak. Szerintem semmilyen elhasználódás, lestrapáltság nem volt észlelhető. Nyílván nem egy-két éve bocsátották vízre, de ennyi kopás bőven elfogadható. A kikötőkben nem láttunk nagyobbat. Azt az egyet sajnáltam, hogy az elejére nem lehetett kimenni. A hátulján voltunk sokszor, illetve az oldalán, de előre csak az edzőteremből lehetett kilátni (ablakon keresztül).
Kikötő (Civitavecchia): Rómában aludtunk egyet az út elött, így onnan vonattal mentünk Civitavecchiába. Van shuttle busz, de nem a vasútállomás felőli bejárattól. Mi gyalog mentünk a mekiig, ott ettünk egy kicsit, majd tovább gyalog a kikötőben. Utólag talán nem így kellett volna. A vasútállomásról van busz a shuttle buszig 2€-ért.
Be-checkolás: 2-re voltunk kiírva, addigra kb oda is értünk, de kb 1,5 órát vártunk, mire sorra kerültünk. Vagy korábban, vagy később kellett volna menjünk. MSC USA-n keresztül foglaltam, ahol csak útlevelet és Photo ID-t lehetett megadni. Gondoltam photo ID = személyi igazolvány. De nem. A visszaigazolásban Passport 0000 számmal szerepelt. De nem volt gond, átírták és mehettünk a biztonsági ellenőrzéshez. A hajóra lépéskor készítették a fényképet, mindenféle beállítás, háttér nélkül. Gondoltam itt megkapjuk a kártyát, de nem. (A szobába készítik be a kártyát) Ahogy a hajóra értünk, hatalmas tisztaság, gyönyörűség és be is tessékeltek a liftbe. Ennél azért kicsit több információval ellátott fogadtatásra számítottam. Innentől a magunk urai voltunk. Tudtam fejből a kabinszámot így a megfelelő szinten kiszálltunk a liftből. Mivel mi a hajó közepén/végén voltunk így kicsit kacskaringós volt az út a kabinunkig, ami a hajó elején volt. Fura, mert annyiszor olvastam a depositról, de nincs kötelező összeg. Lehet, hogy ha nem töltöm fel egy-két napon belül szólnak, de ez nem derült ki.
Kabin: Belső bella kabinunk volt a 8. szinten a hajó bal elejében. Még a folyosón láttuk a csomagjainkat, de mi előbb a kabinhoz értünk. Beléptünk, majd nagy sötétség fogadott. Telefonnal világítottam és kameráztam, miközben a barátnőm próbálta megcsodálni a kabint és megkeresni a kártyákat. A kabin mérete nekem pozitív csalódás volt, kisebbre számítottam. A fürdőben a zuhanyfüggöny nem tetszett, de amúgy elégedett voltam. Az idő múlásával mindig az volt a fejünkben, hogy nem jó a hajó elejében, mert hátul van a büfé és az étterem is. Ellenben a gépház környékén mindig jobban hallani a motorzajt. Legközelebb remélhetőleg balkonosba megyünk, ahonnan bármikor ki tudunk nézni.
Étkezések: A büfé reggeltől éjfélig nyitva van, minden időpontban más ételek. Azonos napszakokban viszont ugyan az van, némi eltéréssel. Reggeli: szerintem ez volt a legjobb, ráadásul 11:30-ig lehetett ebből választani. Ebéd: ebben nem sokszor lehet része az embernek, mert általában a parton van Vacsora: inkább a büfébe jártunk, mert láttuk, hogy mi az, amit enni fogunk. Napközben is mindig van mit enni: hol pizza, hol saláta, hol gyümölcs... Az ültetettben csak kétszer vacsoráztunk, más étkezést nem próbáltunk. A második turnusban voltunk, ez 21:45-kor kezdődött.
Színház: Igaz, hogy csak kétszer voltunk, de én inkább a musical szót használnám az előadásokra. Voltak akrobatikus jelenetek az egyikben, illetve bűvész a másikban.
A városokról tényleg csak néhány szó, mert arról esett már sok, ott annyira az egyéni vélemény nem számít.
Annyit még hozzátennék, hogy a barátnőm nem szeret várost nézni, így valami mást kellett kitalálnunk.
Palermo A Mondello strandra mentünk busszal. Sajnos nagy hullámok voltak, így nem igazán élveztük. A kikötőben és a parton sétáltunk kicsit. Szerencsére a kikötő közel van az utcákhoz.
Cagliari Itt is strandoltunk (Poetto). Ingyen busz vitt a kikötő bejáratáig. Valamint megnéztük a flamingókat, amit annyira nem volt könnyű megtalálni és a képeken szebben nézett ki.
A déli olasz városokról elmondható, hogy sajátos közlekedése van.
Palma Ez tűnt az út fénypontjának és ez is maradt talán. Sokkal szebb, tisztább, rendezettebb, mint bárhol máshol. Itt is shuttle busz vitt minket. A cél Marineland delfin show. Az út során még 3 ilyet láttunk, ennél nagyobb, talán nevesebb helyeken, de itt volt a legszínvonalasabb. Illetve angolul is mondtak pár dolgot. Egyedül itt találkoztunk itt nyaraló magyarokkal. Rengeteg német turista volt. Itt is strandoltunk egy jót. A hajó nem indult időben, ugyanis a szervezett buszosokra kellett várni.
Valencia Itt is volt shuttle busz szerencsére, mert nagyon messze volt a hajó a kikötő bejáratától. Az Oceanografic-ba mentünk. Rengeteg gyerek volt. Itt a delfin show csak spanyolul volt. Ráadásul inkább showműsor volt.
Marseille Nagyon messze van a belvárostól a hajó, ingyen shuttle vitt oda. Aztán még egy kis buszozás és megnéztük a régi kikötőt, felültünk az óriáskerékre. Aztán tovább busszal strandolni. Jó sok időt hagytunk, hogy visszaérjünk a hajóra, de hatalmas volt a forgalom, így némi buszozás után taxira váltottunk.
Genova Itt is közel van a kikötő a városhoz. Az akváriumot néztük meg, gyalog sétáltunk oda. Ahogy a kikötőből kiértünk egy standnál árultak jegyet. Kiderült, az MSC árulta kedvezményesen, így ez az egyetlen MSC-s "kirándulásunk". Igényesen, szépen kialakított hely, tágas mind az állatoknak, mind a látogatóknak. Itt a delfinidomárok nem mentek be a vízbe. Miután kijöttünk, sétáltunk a kikötőben, néztük a szebbnél szebb yachtokat.
Ki-chekolás: Utolsó turnusba raktak minket, de az infónál előrébb rakattuk magunkat. Rendeztük az egyenleget, sikerült időben összepakolni és a bőröndök súlyát is sikerült jól elosztani. Azt hittem lesz valami procedúra, de csak simán lesétáltunk a hajóról, megkerestük a csomagunkat és irány haza. :(
ez rendes vonat, csak nem IC, vagy EC, helyközi, mindegyik városnak van külön megállója.
Riomaggiore, Corniglia,Monterosso,Portovenere, és Manarola.
Ugy csináltam, hogy a vonattal elmentem a legutolsóig, leszálltam, megnéztem, felszálltam, a következőnél meg le, és így végig. Érdemes megtenni, nagyon szép. Pár perces távolságok ezek, nem is kell bemenni a vonaton a fülkébe, a peronon kell maradni, mert rövidesen le kell szállni.
Akkor onnan közelíthető meg a Cinque Terre nevű turisztikai csoda, a világörökség része. 5 falu van a hegyek tövében, közöttük kanyarog a kis helyi vonat. Több alagúttal, sorra lehet őket járni, nagyon szép.
La Speuiaról, tudnál valamit irni, megyünk arra a Fantasiaval, és emlékszem valaki irt , hogy lehet vonattal, alagutról alagutra végigjárni a partot, de most nem találom sehol.
tudja esetleg valaki hogy az American Airlines járatain van -e lehetőség az út ideje alatt wifi használatra? Olvastam és kollégáim is mondták hogy a Lufthansa tengerentúli járatain már tavaly nyár óta a fedélzeten bankkártyával fizetve 4 dollár ellenében lehet wifit használni.
Barcelonaban T3-as jelú helyi járattal be tudtok menni a Colomboig. A megálló ott van a kikötőben. 15-20 perc alatt ott van. Visszafelé is ott lehet felszállni, ahol leszálltatok, de gyorsabb a Metro a Sagradától.
Barcelnobában kb mennyi idővel lehet számolni a kikötétstől a Colombus szobor eljutásáig (leszállás + busz)? Mert a Sagrada Familiára megvennénk a jegyet a neten, de 15 perc pontosággal ki kell választani. Persze ráhagyunk és előbb majd kint nézünk körbe, de 1 óra az reális? Illetve megyünk a stadionhoz is, ott meg fél óra pontosággal kell megadni, itt meg pluszba az a kérdés, hogy - persze egyén függő is - mennyi idő kb a Sagrada kint és bent, úgy hogy nincs torony és múzeum benne?
Köszi!Ezeket a lehetőségeket már néztük,mivel hozzánk Bécs fele olyan távolságban van mint Budapest.Biztosan megtaláljuk a legjobb megoldást.6 éve minden évben mentünk hajózni.Miért pont most nem mennénk!Sok sikert!
1./ vonattal: Wien- Milano 17óra52 i. érk.másnap 9óra10
Milano- Ganova 11óra 10.i. érk. 12óra 42
jelenlegi ára: 14790 Ft + a bécsi eljutás vonattal
a vonatárak a repülőhöz hasonlóan változnak, mert a kedvezményes jegyek csak korlátozott számban válthatók. Visszafelé több vonat lehetséges, a kikötéstől függően kell keresni
2./repülő: Budapest i: 6 óra érk.Milano Malpensa 7óra 45
Milano Malpensa i: 22óra 20 érk.Budapest 23óra55
repjegy ár: 35680 Ft oda-vissza
a reptérre transzfer váltható a hajón, ára 31 Eu
3./ kisbusz bérlés
legutóbbi ajánlat: 140 Ft / km, 8 személyt tud szállítani
Olvastam a net-en egy szuper jónak igérkezö utat a TUI Cruises-zal, a MeinSchiff 6 októberben New Yorkból indul Miami-t, a Bahamákat, több karib szigetet érintve Jamaikára, 17 napos út, vadonatúj modern hajó.
Van valkinek tapasztalata ezzel a hajótársasággal?
Mi Genovába készülünk, 12-en vagyunk. Most próbálom megszervezni, hogy kisbusszal vigyenek bennünket. Rövidesen tudok részleteket, akkor szívesen tájékoztatlak.
Helló Mindenki!Lenne egy kérdésem,ill megoldást keresek.Eddig mindig csoportos hajóúton voltam.Ennek előnyét és hátrányát legtöbben ismerjük.Mostanra már nem találok olyan csoportos útat,ahol vagy nem voltam,vagy nem a kedvemre való.Sajnos nem találtunk még olyan megoldást,hogy eljuthassunk egyénileg Genovába,vagy más indulási kikötőbe.Nem repülőre gondolunk.Inkább olyan kis csoportokra,akik még keresnek utastársat(kat),és csatlakozhatnánk hozzájuk. Köszönöm az ajánlatokat előre is. Ja és 60 év felettiek vagyunk. Üdv.Ibolya
Engem is foglalkoztat ez az átkelő hajózás, csak sajnos nincs rá időnk, talán majd ha nyugdíjba megyünk.
Szerintem nagyon megérik ezek az utak és nem lehet unatkozni a hajón, az is biztos. Nagy vihar ne legyen, abban az 5 napban, amikor nem lát partot az ember!
Pár hete láttam egy jó kis hajóutat, Szingapúrból indul és Pekingbe érkezik. Gondolkodóba estem, de utána néztem, hogy messze esnek a látni valók a kikötőből, valamint ott akkora távolságok vannak, hogy szinte semmit sem lát az ember az adott térségből egy-két nap alatt, úgyhogy egyenlőre lemondtam róla, de még foglalkoztat a téma, hogyha valaki hajózott ezen az útvonalon, vagy esetleg másfelé, akkor megírhatná a tapasztalatait. Köszönöm!
Szia!Én voltam az Atlanti Óceánt átszelő úton.Genovábtól-Dominikáig.Az 5 nappal sem volt probléma.Csináltunk magunknak programokat a hajón.A hajó programjai is kitűnőek voltak.No és aki szeret olvasni,itt kiélvezheti az olvasást.Gyönyörű út volt.Csak ajánlani merem mindenkinek aki szeret hajózni.Üdv.Ibi
A kizárásos módszer miatt (van, amit én zártam ki, van, ahol engem zártak ki) a 2017-es utak közül csak egyetlen elfogadható maradt: a Costa Pacifica dec.7-én. Sajnos ez is majdnem belefut a karácsonyba, de a hazaút legalább nem túl bonyolult, hiszen naponta vannak közvetlen járatok Párizsba.
Igen-igen. A legjobb lenne megvárni a visszajövő hajókat, és akkor a fűtésre se kellene költeni a télen...:-) Csak kár, hogy a magyar nyugdíjat nem ehhez szabták.
Sziasztok! Volt már valaki óceánátkelő hajóúton? Novemberben csalogató utak lesznek megfizethető áron is, egyelőre csak próbálom elképzeni a helyzetet, hogy 5 napig csak vizet látok.
Hát nagyon, januárban mennénk Téli MSC akcióhullám! - MSC Meraviglia - A nyugat-mediterrán térség kincsei fedélzeti wellnessről ne is álmodjak a városokban végül is mindegy , a hajon lehet-e élvezni a hideget?
Mennyire télit? Mi novemberben voltunk és akkor még egész jó idő volt a városokban. A későbbi időpontokat azért nem szoktuk bevállalni, mert ha Holle anyó megrázza a dunyháját, akkor az olasz (osztrák) hegyeken igencsak nehéz átjutni. :)
Ebertol fugg es idojarastol, hogy ki mennyire van rosszul. Valaki elvezi, valaki hany es meg akar halni...
Eleg rossz idonek kell lenni ahhoz, hogy utvonalat valtoztassanak. Nem sok ilyenre emlekszem.
Nem ingasnak mondanam, hanem nem is tudom minek. 3-4-5 meteres hullamok nem nagyon vannak hatassal, de ha elolrol jonnek a hullamok, megrezgeti ez is. Ha kicsit nagyobb, akkor meg kell esetleg kapaszkodni neha, vagy nem tudsz egyenesen jarni:) Ha oldalrol jon a hullam es hosszu, akkor meg dolongel a hajo jobbra balra, azzal nem tud mit kezdeni, akar mekkora. Nyugodt vizen nem erzel lenyegeben semmit.
En ismerem a primat es az utvonalat. Igaz en dolgoztam rajta, nem utaskent. Ha nem gond hogy lenyegeben minden kikototol minden messze van (varosok, latvanyossagok), akkor egy jo ut lehet. Osszel csereli a prima az utvonalat, az uj perla kicsit el lesz a foldkozin, es atveszi a prima utvonalat utana.
Az adminisztrativ es adozasi es jogi indokokat leszamitva az, hogy az amerikai es kanadai utasok nem igazan biznanak egy olyan cegben aminek sem szekhelyes sem elerhetosege nincs "helyben". Igy sem nagyon hinned el milyen mennyisegu panasz erkezik az MSC-re az eszak-amerikai utasoktol. Ha nem lenne hova panaszkodni, akkor utas sem nagyon lenne a karibi utakon.
Köszönöm a választ. Tapasztalom, hogy MSC USA nem egyenlő MSC-vel.
Nem értem miért létezik egyáltalán külön honlap.
Miért más náluk az eljárás, mint Európában.
Többektől olvastam azt, hogy akár a hajó is adhat ideiglenes vízumot, és elég a hajós kártya...
MSC USA az USA-ba való, de ott kedvezőbb volt az ajánlat, ezért foglaltam onnan VacationsToGo-n keresztül, akik azóta is készségesen segítenek mindenben.
Mi októberben voltunk pont ezen országokat érintő hajóúton és mi felnőttek személyivel voltunk, csak a agyereknek volt útlevele (neki még nincs személyije). Szóval gond nélkül mehettek személyivel.
Mi nem csekkoltunk be előre (az iroda azt mondta nem éri meg vele foglalkozni, mert nehézkes) és így is irtó gyorsan a hajón voltunk, nulla várakozás volt.
Hajozas eseten mindig utlevel kell, mivel a hajo nem csak ez EU teruleten halad hanem nemzetkozi vizeket is erint, valamint a szemelyi igazolvany nem egyertelmuen igazolja az allampolgarsagot, amit a hajostarsasagoknak regisztralniuk kell.
Ez halmozottan igaz egy usa foglalaskor ahol a photo ID a jogositvanyt jelenti. (a check in alkalmaval ujabb problemakba fogsz majd utkozni).
Udv egy amerikai hajos utazasi irodatol :-)
(u.i: egyebkent kisse furcsan erzem magam, mert itteni forumozok kertek, hogy regisztraljunk es kapcsolodjunk be a beszelgetesbe, erre latvanyosan ignoraltok. Nem panaszkent mondom, csak ha a neckermannra vartok akkor en nem toltom az idom naponta a hozzaszolasok elolvasasaval feleslegesen :-) )
Kocsival mentünk Hamburgba, odafelé Magdeburgnál egy NH Hotelben szálltunk meg. Innen másnap reggel indultunk tovább és már a hajón ebédeltünk. Hamburgban a Parken und Meer-nél hagytuk az autót, 7 napra 86 euróért.
Southampton-ban volt ingyenes shuttle bus a városba, ahonnan 10 perc gyalog a vasútállomás, innen gyorsan és olcsón el lehet jutni Salisbury-be vagy Winchesterbe.
Zeebrugge-ből villamossal és busszal Brugge-be érdemes elmenni. Mivel itt már jártunk most egy Gent-i kirándulásra fizettünk be.
Le Havre-ból érdemes Honfleurbe ellátogatni. Mi most egy Rouen-i kirándulást választottuk.
A fagyi és a medencék benne vannak az árban, a kalandparkra azt hiszem volt valami minimális díj.
2014ben jártunk Le Havreban és Zeebrüggeben..bemásolom az akkori beszámolóm egy részét, hátha segít.
Negyedik megálló : Le Havre már a hajó kikötése előtt felkeltünk, mivel szoros program volt betervezve. Az elsők között sikerült leszállnunk a hajóról és már vettük is az irányt a terminál felé, ahol reményeink és egy bemutatófilm szerint autókölcsönző is volt. Megvolt a kocsi, gps bekapcsolva, irány Deauville és Honfleur festői kisvárosok.
Franciaország második leghíresebb filmfesztiváljának a bájos tengerparti városka, Deauville ad otthont. Az immár 40. születésnapját ünneplő amerikai filmfesztivál a holnap rendezőire és színészeire fókuszál, de azért a hírességek is szívesen mutatják meg itt magukat. A tengerparti sétány öltözőin azoknak a sztároknak a neveit olvasgathatjuk, akik már megfordultak a fesztiválon : Kirk Douglas, Tom Hanks, Meryl Streep. S ha hihetünk a tengerparti pletykáknak, Deauville-ben szeretett egymásba Catherine Zeta-Jones és Michael Douglas is
A város a többi normandiai nyaralóhelyhez hasonlóan szerencsejátékokban is bővelkedik. Számos kaszinó a Casino Barriere 1912-ből - és színvonalas lóverseny Lhippodrome de Deauville 1864 óta - várja az izgalomra szomjazókat. 5 euróért betekintést nyerhettünk a lóversenyek világába és még egy futamot is megnéztünk.
Deauville építészeti szempontból is különleges, a fényűző és furcsa stílusu, kora XX. században épült Villa Strassburger a város egyik legszebb épülete, az 1881-ben épült Városháza és az 1931-ben norman stílusban épült Pályaudvar mellett.
Utunkat a tengerparton folytattuk, Honfleur felé, mely egy ódon hangulatú kikötőváros - rövid séta keretében megcsodáltuk a város középkori épületeit, romantikus kikötőjét, melynek egységes, színes házsora a festőket is megihleti. Lépten nyomot festőállványba botlottunk, mindenhol portrék és szebbnél szebb csendéletek, tájképek kaphatók.
A parányi kis kikötő egyik teraszán elfogyasztottunk egy egy ízletes Croque Madame és Croque Monsieur-t, majd indultunk vissza a hajóhoz és még a kocsit is le kellett adni.
Ötödik megálló : Zeebrügge a hajó korábban érkezett a tervezettnél és az idő is gyönörű volt, úgyhogy csípkedtük magunkat, hogy mihamarabb kiszállhassunk. Ezen a napon igénybe vettük az MSC buszokat, melyek a legközelebbi városkába, Knokke-ba vittek,egyenesen az állomáshoz.
Kedvezményes hétvégi oda vissza jegyet vettünk a Brügge-be tartó vonatra, 25 perc volt a menetidő.
Brügge véleményünk szerint az egyik legszebb kisváros amit valaha láttunk - az évszázadokkal ezelőtti városképet tökéletesen megőrizték, minden utcában van valami különleges, a sok kis eldugott bisztró, csokibolt, galéria, a gyönyörű templomok, a hajókázás a kis csatornákon...mind mind egy igazi időutazás alkotóelemei.
Leginkább a Boldogasszony templom Michelangelo fehér márványból faragott Madonna a gyermekével szobra - és a Szent Vér Kápolna - egy ampullányit őriznek itt Jézus véréből - nyűgözött le. Az óratoronyból fülbemászó dallam szólt, az utcákon megannyi ember csodálva nézte ezt a mesébe illő környezetet. Epres csokis gofrit majszoltunk miközben a Városháza hosszan elnyúló gótikus homlokzata teljesen lenyűgözött.
Mennyei belga csokit vettünk/ettünk és megtaláltuk a hattyúkat is J tökéletes nap volt!
Az AIDAPRIMA egyelőre csak egy útvonalon jár: Hamburg-Southampton, Le Havre, Zeebrügge, Rotterdam-Hamburg. Mi most elsősorban a hajóra voltunk kíváncsiak és nem csalódtunk. Kicsit féltünk attól, hogy mivel ez az AIDA flotta legnagyobb hajója tömeg lesz, de ezt nem tapasztaltuk. Vario belső kabint foglaltunk, a 11. emeleten kaptunk helyet, maga a kabin kicsit nagyobb volt mint a többi hajón, pl. a zuhanykabin helyett az egész fürdőszoba vége volt leválasztva zuhanynak. A tisztaságra és a berendezésre továbbra sem lehet semmi panasz (szokatlanul nagy TV volt most).
A kedvenc éttermünkben a Markt-ban 18:00-19:00 családi óra volt, amikor csak 11 év alatti gyerekkel engedtek be. Ami még újdonság volt, hogy a délutáni kávé és süti nem az éttermekben volt, hanem a kijelölt bárokban. Ez az első Aida hajó amin Starbucks kávézó és Magnum jégkrém sarok, és még két másik snackbar is helyet kapott. Sok újdonság van gyerekes családoknak például a bébi étel sarok, ahol HIPP bébiételek és tápszerek vételezhetők díjmentesen valamint a Fuego étteremben, ami a medencék mellett van, fagyigép került elhelyezésre, ami nagy siker volt.
Szórakozás terén újdonság a kalandpálya, minigolf, vízi csúszdák és fedett medencék és az éjszakai bár, ahová csak felnőttek mehetnek és előre kell helyet foglalni.
Ez alapján kipróbáljuk majd az Aida ugyanezen osztályába tartozó új hajóját, a Perlát is
Szerintem a második útvonal sokkal szebb. Mi Grand Turkon tudtunk a legjobban snorkelezni. Ennek a szigetnek még az a különlegessége, hogy nem kell eltávolodni a kikötőtől. A hajónk közvetlen közelében fürödtünk a kristálytiszta, türkízkék vízben és csodálatos halakat láttunk. A strandról szerveznek búvár túrákat, kb. 10 perces hajóútra nagyon szép merülési helyek vannak, csodás korall zátonyok, hatalmas kagylók.
St. Thomas szigete (amerikai virgin szigetek) tetszett nekünk legjobban, ott egy csendes öbölben fürödtünk, a híres Magen strandon, de még itt is voltak szép halak és kagylók, de gondolom beljebb még szebb.
A többi kikötési ponton még nem jártam, de az úti könyv szerint a dél karibi rész a legszebb, úgyhogy én biztosan a másodikat választanám.
Az első hajóút kikötési pontjai közül talán a Kajmán szigeteki volt a legjobb. Ott kivitték minket egy csodás helyre, ahol rájákat lehet simogatni és ott lehetett jókat sznorkelezni is.
Jamaicán semmi látványosság nem volt Ocho Rios környékén, de lehet, hogy máshol igen.
Cozumelen mi nem búvárkodtunk, Bahamákon a Paradise Islandon fürödtünk, ott megint nem volt semmi látványosság a víz alatt, de lehet, hogyha ott is befizetünk egy hajós túrára, akkor láttunk volna valamit.
Szeretném megkérdezni, hogy Jamaica/Ocho Rios, Bahamák/Nassau, St. Marteen, Puerto Rico/San Juan, Kajmán szigetek/Georgetown, Mexikó/Cosumel szigetek közül hol van sznorkelezésre lehetőség, miután kikötött a hajó, ahol szép az élővilág: halak is és korallok is...
Van még egy másik útvonal: Antigua és Barbuda, St. Lucia, Barbados, St. Kitts and Newis, Virgin szigetek, grand turk. Esetleg ezek a szigetek?
Friss Maldív után választanánk egy karibi hajóutat, de ott beleszerelmesedtünk a víz alatti világba, mert gyönyörű. Elvileg a Karib tenger is jó desztináció, gondolom én.----
Tudnátok segíteni? Személyes tapasztalatokra szívesebben hagyatkozom, mint leírásra.
Az utobbi idoben eleg sokan kerestek minket hajos utak ugyeben arra hivatkozva, hogy ezen a forumon hallottatok rolunk.
Mindenekelott szeretnenk megkoszonni a bizalmat.
Tobben is kertetek minket, hogy regisztraljunk ide es kapcsolodjunk be a beszelgetesbe.
Reszunkrol ez rendben is van, de beszelgetunk es tanacsokat adunk, tapasztalatokat osztunk meg elsosorban.utakat nem fogunk itt reklamozni, arakat sem irunk ide, az ilyen jellegu keresekkel keressetek minket privatban.
Minden masban itt a forumon is szivesen "beszallunk" a tarsalgasba.
Milyen szervezésben szoktatok a karib térségbe utazni? Mi magyarországról mennénk. Mi eddig csak Neckermannal utaztunk, mert fontos a biztonság - az ember nyilván ilyen árnál már pláne fél, hogy az utazási iroda csődöt jelent és elúszik 2 mft-ja. Még az OTP jöhetne szóba nálunk, attól nem félek - hogy csődbe mennének.
Esetleg a hajósutak.com-mal utazott már valaki? Nagyon jók az áraik, de nekem egyelőre nagyon kicsi a biztosíték, amit nyújtanak.
A Mahartnál a keleti utak el vannak felejtve, de nem tudom miért. Nagyanyám 1979-ben volt Ibusz körúttal a Fekete-tengeren (Ogyessza-Jalta- Szocsi-Szuhumi-Batumi-Ogyessza útvonalon.
A mostani bogár társaság útját ajánlom bátran, tavaly nyáron és idén március végén is mentünk velük. Mindenki nagyon kedves volt, a kapitány is megmutta a kapitányi fedélzetet a gyerekeknek a 9-en pedig az az idegenek elől zárva van.
Ismerősök tesztelték a Várna Poti járatot, az nem olyan jó járat, mint a Port Bulgaria West járata. A Csornomorsz- Batumi és a Poti-Várnát egy litván-ukrán hajótársaság üzemelteti. www.ukrferry.com
A bolgár komphajóra, előzetesen írsz emailt Drago Drajev címére (ddrajev@portbulgariawest.com). Ha kocsival mentek a forgalmit szkennelve elküldeni, + személyi. Fizetni a hajó recepcióján kell a felszállást követően. Online sajnos nem lehet előre jegyet venni, de általában van hely, mert több, mint 100 kabinos, nagy hajó a Druzsba, 185 méteres.
Marseille, Genova, Civita, Palermo, Valencia - ezekről tudok mesélni :) tavaly szeptember végén hajóztunk legutóbb.
Marseille
Nagyon messze van a kikötő a várostól. Mi taxizni akartunk, mert az akkor 11 hónapos csemeténk is velünk volt, ezért a kényelmes és gyors megoldást akartuk választani..hát mit mondjak, vagy 50en várakoztak taxira, úgyhogy kigyalogoltunk a kikötő bejáratáig, kb 15 perc - megpróbáltunk út közben taxit leinteni, de nem vettek fel - és ott vártunk a terminál által biztosított buszra, mert nem foglaltunk magunknak msc buszt. Nagyon sokat kellett várnunk, kb 40 percet. A busz egy plázához vitt - Les terrasses du port, ami a kikötő közelében van. Közben eleredt az eső is, pocsék hideg idő lett, úgyhogy közel 4 órát töltöttünk shoppingolással..de legalább szuper ruhácskákat vettem a kicsinek :D Miután kiderült az ég, elsétáltunk a Mucemhez és végigjártuk a Szent János erődöt, utána megnéztük a Cathedrale De Majort is. Taxival mentünk vissza a hajóra - a pláza közeléből indultunk, de nem tudom már megmondani, hogy mennyit fizettünk. Nagyon keveset láttunk a városból, pedig a terv az volt, hogy felmegyünk a "kisvonattal" a Notre Dame katedrálishoz is és gyalogosan megyünk le a dombról, végigjárva a várost.
Genova
Ez volt az indulási-érkezési városunk, nekünk nem tetszett, rettentően koszosnak és rendezettlennek tűnt. Nem azt mondom, hogy semmi szépet sem láttunk, de keveset. Gyalogosan jártuk be a város nevezetességeit, nagyon tetszett a San Lorenzo katedrális, felmentünk a Spianata Castellettora - gyönyörű a kilátás onnan :) a Via Garibaldi és a környező kisutcák nagyon tetszett, illetve a parti sétány is kellemes volt. Beültünk egy kis étterembe az egyik piazzettan, mesés paste felhozataluk volt.
Ami a leginkább visszataszító, az a sok utcai árus levakarhatatlansága volt.
Civitavecchia
Mivel már jártunk Rómában és gyerekkel nem szerettünk volna 1 órát utazni, ezért Civitaban maradtunk.
A hajóról leszállva, a Michelangelo erőd mellett elhaladva, könnyed sétával elérhető a város. Az első info pontnál kaptam egy térképet és annak alapján bejártuk a várost, majd a parti sétányon és a tengerparton sétáltunk el jó messzire, beültünk egy hangulatos kis vendéglőbe. Isteni tésztát és kardhalat ettünk :) a vendéglő tele volt vasárnapi ebédjüket együtt elköltő családokkal..nagy hangzavar, kacagás, beszélgetés vett körbe minket, teljesen át tudtuk venni az olaszos hangulatot :) pompás napunk volt.
Palermo
Nagyon sokat gyalogoltunk itt is :) elkövettük az a hibát, hogy hop on/hop off buszt foglaltam magunknak, de a második megálló után már nem szálltunk vissza rá, mert gyalogosan, gyerekkocsival is könnyen bejárhatóak a főbb nevezetességek. Mi a Székesegyházat, a La Martorana templomot, a Teatro Massimot és a Piazza Pretoria és környező utcáit jártuk be. Nagyon kellemes város, vannak itt is koszos és elhanyagolt részek, de a ragyogó napsütésben igazán szépnek láttuk. Mennyei fagylaltot ettünk a Teatro Massimo mellett, majd a Székesegyház árnyékában kávéztunk egy jót.
Szerettünk volna elmenni a Mondello strandra, de nem fért bele az időnkbe.
Valencia
Az egyik legszebb megállónk, gyönyörű volt :)
Itt gyalogoltunk a legtöbbet. MSC busszal mentünk be a városba, mert a kikötő gyalogosan nagyon messze van a nevezetességektől. Az első info pontnál 1,50 euró fejében kaptunk egy térképet és még útvonal/sorrend is volt rajta, h mit mi után érdemes megnézni. A Torres de Serranos várkapunál kezdtük a sétát, majd a népes utcákon át elértük a Katedrálist, majd a Selyembörze és a piac - Mercado Central következett. A piactól egy hosszabb sétával elérhető a Plaza del Ayuntamiento, a Városháza és a Posta épülete gyönyörű. A közelben van a vonatállomás is, melynek épülete igazán szép, érdemes megnézni. Innen egy jó 30 perces tempós sétával értük el A művészetek és tudományok városát - La Ciudad de las Artes y las Ciencias. Nagyon jól esett megpihenni az itt található étterem teraszán, megebédeltünk, majd lassan szedelőzködtünk. Taxival mentünk vissza a hajóra. Ide még biztos visszatérünk, mert nagyon szép, tiszta, rendezett volt az egész város, és a tengerpartot nem is láttuk :)
Remélem tudtam segíteni, ha van kérdésed, szívesen válaszolok.
Igen mi is a koktél és a víz kupont néztük,és ha esetleg elfogyna,még tudnánk venni.Mivel mi sem iszunk sok alkoholt,igy a korlátlan fogyasztás felesleges lenne.
Italcsomagot mi most nem vettünk, mert napi 45 dollárt fejenként sokalltam érte, az európai utaknál 27 dollár naponta.
Akkor megéri, hogyha sokat megbírtok inni, több koktélt, mellette sört, bort, vizet, üdítőt, kávét, fagyit.
Amikor mi néha megvettük, akkor igyekeztünk jó sokat inni, hogy megérje és nehogy rajtunk gazdagodjon meg a hajótársaság.
Itt most mi vettünk egy koktélcsomagot, mely 12 darabot tartalmazott és beosztottuk, majdnem minden napra jutott egy koktél fejenként.
Víz csomagot is vettünk, még haza is hoztunk belőle, nem fogyott el, mert a pincérek a vacsoránál azzal akartak kedveskedni, hogy nem kérték el a kupont, valamint még egy üdítős csomagot vettünk, talán összesen 100 dollár volt ez a három csomag, nekünk elég, mert nem vagyunk nagy ivósak és a büfé étteremben lehet inni limonádét, jeges teát, vizet, teákat, kávét, még ezzel is kilehet húzni.
Ültetéses vacsoránál pedig hoznak egy kancsó vizet, úgyhogy aki nem akar venni italt, az megihatja ezt is.
Döntsétek el, hogy megéri-e Nektek, mennyit isztok, mert a hajón elég drága minden és még rászámolják a 15% szerviz díjat is, úgyhogy mindenképpen ha vesztek, előre vegyétek meg, mert akkor nincs szervizdíj.
Rómában az az msc busza, amit írtál te is, a kikötő-Colosseum között közlekedik. Mi erre fizettünk be. Nem volt olcsó, de gyorsabb és kényelmesebb mint a vonat (két kisgyerekkel voltunk).
Marseilleben van msc-s shuttle busz, ami a külső kikötő és a belváros között közlekedik. Erre majd a hajón tudsz majd jegyet venni. Vagy taxi.
Érdemes a kikötőkre rákeresni oldalt a keresőben, szerintem már írtunk róla, hogy mennyibe kerül.
Köszönöm! Már biztos, hogy odatalálunk valamivel. :) Kár hogy nincs kiírva a menetrend, mert tènyleg az lenne a legjobb. Fèrjem fèl, hogy elkeveredünk ès nem èrünk vissza a hajóra időben. :)
Mikor mi Rómában voltunk az MSC Fantasiaval akkor mi így mentünk be:
Róma:
Ingyenes schuttle busz megy a kikötő bejáratáig, kb 4 perc. A kikötőtől 5 percre van elővárosi vonat. Viszonylag sűrűn jár. Az a baj, hogy több busz várakozik, de nem tudni melyik busz megy előbb. Gyalog jobbra indulva 5-10 perc az állomás. A víz előtt mész, amikor meglátsz az emelkedő úton egy balkanyart. Na az visz az állomásra, az út végén/tetején van az állomás.
1 óra 4 perc - 1 óra 21 perc a menetidő a Termini pu-ig. 4,5 euro/ fő.
Pl. Indulás: 10:02 C.CCHIA - Érkezés11:23ROMA Termini
Train (€4.50 per person - each way): There are two or three local trains each hour between Rome Termini (main station) and Civitavecchia. In central Rome, these trains also stop at Tuscolana, Ostiense, Trastevere, and San Pietro stations. The cost is €4.50 each way per adult, and the journey takes just over an hour (50 min. to San Pietro station). There are no seat reservations and tickets cannot sell out. Before you get on the train, you must time-stamp the ticket in a yellow machine at the station. There is a day pass available in the station, called the BIRG ticket, which costs €9, and also gives you unlimited use of buses, metro, and trams for the entire day in Rome.
- Buy a BIRG ticket from the newsstand at the train terminal (or at a shop along the way). The ticket machines in the train station will have a line of people. - Validate your ticket using the yellow ticket box or risk a fine - Check the monitors for the next train leaving Civi for Rome Termini and what "Bin" or platform it's on - Go to that platform using the undergound tunnel - Wait on the platform in an area clear of crowds so you have a fighting chance of getting a seat
If you don't know what a BIRG ticket is, that's a Rome transit ticket that costs about 9-Euro and covers your travel for the day on trains, metro, and buses. You can search the forums or web for additional information on the BIRG ticket.
Round Trip Express 30 min. train for Cruise travelers (€ 16.50 - Round Trip): Takes only 30 minutes each way. This dedicated train was introduced in 2011 for those that want to take a day trip to Rome from Civitavecchia. It has a limited schedule (departs at 09:30 from Civitavecchia and arrives at San Pietro Station at 10:00; then returns from San Pietro station departing at 16:30 and arriving at Civitavecchia at 17:00). It does not run every day, as it is intended for cruise passengers. Online bookings are available at www.smartcruisetours.com but do not buy other transport tickets from this site as they are over-priced: for example, €10.50 for a BIRG ticket that is sold by Trenitalia for €9.
Ez lenne a legjobb megoldás. De csak februártól lesz kiírva a menetrend a fenti honlapon.
Innen gyalog kis sétával ott van az ember a San Pietro-nál.
Aztán gyalogosan Angyalvár, előtte a Tevere esetleg lemenni a Piazza Navona-ra. Közel van a Pantheon, majd a Trevi kút, onnan a spanyol lépcsőhöz. Onnan akár gyalog vissza a St-Péter baszilikáig. A Colosseum valahogy kiesik az útvonalból.
Más vonattal a Termini pályaudvarig érdemes bemenni. Onnan a 64-es busszal a Szt Péter bazilikáig.
Róma legfőbb látnivalói
Piazza Navona és környéke
Ókori Róma
Szent Péter Bazilika és a Vatikán Állam
Metró: A vonal: Cipro állomás. Busz: Terminitől: 64. A Colosseumtól: 5 perc gyaloglás a Piazza Venezia felé, majd 64-es busz. A Trasteverétől: 23-as busz.
Colosseum
Metró: B vonal: Colosseo megálló. Busz: a Terminitől, vagy a Vatikántól 64-es a Piazza Venezia megállóig, a buszmegállótól 5 perc gyaloglás a Colosseum. A Trasteverétől 8-as villamos a Largo Argentina megállóig, majd 87-es busz.
Forum Romanum
Metró: B vonal: Circo Massimo megálló
Keresztény Katakombák
Lateráni Szent János Temploma
Pantheon
Trévi Kút
A metróvonal: Spagna, Barberini állomások, némi gyaloglással. Buszjáratok: 52, 53, 61, 62, 63, 71, 80, 95, 116, 119, 175, 492, 630: Via del Tritone megálló.
Spanyol lépcső
A spanyol lépcső gyalog közel található a Trevi-kúthoz. Metró: A-vonal: Spagna megálló. Busz: Terminitől: 175, 492 a Via del Tritone megállóig. A Vatikántól: 62-es busz a Via del Tritone megállóig. A Trasteverétől: 8-as villamossal a Largo Argentina megállóig, majd 62-es busszal a Via del Tritone megállóig.
Az MSC-s buszról még nem hallottam. Az hogy lesz elérhető?
Az előre foglalható utaknál csak Rómánál látok olyat, hogy bevisz a busz a Colosseum-ig és ott is szed fel nap végén, de annak az árát kicsit sokallom.
Az alábbi kikötőken megfordultunk már: Barcelona, Marseille, Genova, Róma, Palermo. Szerintem egyikben sem érdemes vezetett túrára befizetni. Marseilleben, Rómában az msc-s buszon érdemes elgondolkodni ami bevisz a városba. Habár Rómában még az is kihagyható, ha vonatoztok.
Utazik valaki esetleg az MSC Splendidával április 27. - május 4.?
Illetve aki már volt hasonló útvonalon: Barcelona- Marseille- Genova- Civitavecchia(Róma)- Palermo- Cagliari- Palma de Mallorca - Valencia, az esetleg tudna olyan segítségül szogálni, hogy melyik városban érdemes mindenképpen vezetett túrát foglalni? Minél több mindent szeretnénk magunk felfedezni, de azért ez nem mindenhol kivitelezhető gondolom. (Angolul beszélünk és persze mindennek részletesen utána néz(tem)ek, de egyik városban sem voltunk még.)
Nem világkörüli hajóutat ajánlok, de szép út a Burgasz-Batumi-Novorosszijszk-Burgasz körutazás.
A bolgár tengerpartra utazók figyelmébe ajánlom egy szép 3-4 napos fekete-tengeri hajóutat egy irányba. A hajó régen a Kanári-szigetekre járt Cadizból.
Pár éve, működik egy bolgár hajótársaság komp Batumi és Burgasz között. A hajó 185 m-es, komphajó, a kabinok szépek. Napi háromszori étkezés, kb. 2,5-3 nap a hajóút elérhető áron, külső kabinokkal. Autó szállítási díja 230€, személyenként 120 €, 6 éves korig ingyenes, 6 és 12 éves kor között 60€ a jegy ára. Jó alternatíva, a bolgár tengerparti kirándulással egybekötni egy kaukázusi utat. http://pbm.bg
Nagyon jó volt olvasni a beszámolód,sok hasznos infóval szolgáltál.
Mi július 15-én indulunk az Msc Divinával, szintén a nyugat-karibi útra.
Az italcsomagokról tudnál kicsit tájékoztatást adni?Melyiket érdemes választani?
Nem vagyunk nagy ivósok:),de gondolom ott a nagy melegben szívesen innánk frissitő koktélokat és hát ugye rengeteg vizet.Azt olvastam az automatákból tisztított tengervizet és jó cukros üditőket lehet csak választani.Az all inklusive csomagon gondolkozunk,bár nem olcsó de lehet,hogy megérné.
Még soha nem voltunk hajóúton,igy igazán minden infó nagyon jól jön.
Sajnos nem tudom megmondani, nekünk az utazási iroda intézte még az első utunkat követően (ők figyelmeztettek rá, mi nem is tudtunk róla), így már a második utunktól kezdve élvezzük az előnyöket.
Ha már ennyit hajóztatok az MSC-vel, ezt már rég megtehetted volna (utánunk 7 út van, és kb. az 5. után már az arany szintre csöppentünk). Minden egyes hajón eltöltött éjszaka után, és a hajón elköltött összeg után járnak pontok.
Én a helyedben mindenképpen megpróbálnék regisztrálni az oldalukon (azt sajnos nem tudom, hogy az összes eddigi utatokról hogyan lehet érvényesíteni a pontokat).Ha meglesznek a kártyaszámok, a következő foglalásnál bejelented és a fizetendő összegből máris megy lefelé az 5% kedvezmény :)
A megélénkült fórum belőlem is kicsalt egy rövid beszámolót.Ott voltam a legújabb hajó, a Majestic Princess átadó _ avató_ ünnepségén, és az első útján.
A hajó mérete is meghaladja az eddigieket, 19 szintes csoda, hihetetlenül szép belső kialakítással, válogatott minőségi anyagokból, szinte csak balkonos és magasabb kategóriás kabinokkal, kifinomul t izléssel berendezett belső terekkel, csodálatos textiliákkal, nagyszerű belsőépítész tervekkel.Kültéri tornatermekkel, játékos terekkel, nagyszerű alkotás.
Teljesen új megoldással a hajó 16. emeletén egy a hajó külső pereménél egy kinyúló üveg hiddal, ami alatt a tenger habjai látszanak. Végigmenni rajta felér egy kalandparkkal.
Márc.31-én du. 5 órakor / a hajó indulásakor/ Trieszt kikötőjét, és a környező utcákat is teljesen ellepték az érdeklődök, rengeteg ember volt kiváncsi az indulásra. Pontban 5 órakor megszólalt a hajókürt, majd ünnepélyes dallamot játszva, mindenki integetett mindenkinek. Egy operaénekesnő elénekelte a Titanic dalát, mindenki libabőrös lett, majd könnyek jelentek meg itt-ott.
Utána fergeteges tűzijáték, a csillogó színes gömbök, felejthetetlen látvány volt. Utána a szokásos vízágyú sugarai két oldalról adtak ünnepi keretet az indulásnak. Nagyszerű volt, ahogy a hatalmas test egyszer csak megmozdult, és a lelkes tömeg éljenzése közben elindultunk.
Utána 4 kiváló rockker csinálta a hangulatot, mindenki együtt énekelt, tombolt.
Az esti ünnepi avatás a pezsgős piramissal, a kapitány és a tisztek bemutatásával kezdődött, majd bemutatták a hajó tulajdonosát, és családját, egy kínai apukát, lányát, fiát. A hajó még pár utat tesz meg Európában, majd elindul Sanghai felé, és Ázsiában teljesít szolgálatot.
A hajón kínai feliratok, ételek, és a személyzet is zömmel kínai. Nagyon udvariasak, előzékenyek, és megható igyekezettel dolgoznak.
A színház kiváló brodway szintű látványos showműsorát kétszer is megnéztük, fantasztikus volt.Örülök, hogy ott lehettem.
Mi nem ezen csak hasonló úton mentünk 2012-ben az MSC Fantasiaval:
Genova:
MSC Fantasia whith her sister ship MSC Splendida is the largest cruise ship ever built for a European ship owner.
A legnagyobb bevásárlóközpont, nem messze a kikötőtől a Fiumara http://www.fiumara.net/ A régi kikötőben van egy kis élelmiszer bolt a nagy régi vitorlás mellett, ez vasárnap is nyitva, jó árakkal. A cruise kikötő mellett a komp kikötőben van egy nagy COOP, és talán ez a legjobb.
A via Antonio Cantore és a Salita San Barborino sarkánál van egy wins nevű bolt, ami olyan, mint nálunk a Lidl. Ugye csak műanyag palackot adhatsz fel, vagy vihetsz be.
A kikötőből a piacon keresztül, a sétálóutcán át eléred a San Lorenzo katedrálist, majd a kultúrpalotát. Itt egy kicsit balra fordulva pár lépés a fő tér a De Ferrari. Itt érdemes megnézni a szent Andrea templom romjait, közvetlenül Kolumbusz szülőháza mellett. Innen balra fordulva, valamelyik bevásárló utcán érdemes elmenni a Piazza della Nunziata-ra, ahonnan siklóval lehet felmenni a legnagyobb magaslatra, ahol lélegzetelállító kilátás nyílik az öbölre. A jegy 1,55, és 90 percig érvényes. Most emelték! 12 perc az út, és miután körbenéztetek, ugyanazzal a jeggyel érdemes visszajönni. Innen a via Balbi-n elindulva nincs messze egy a világon egyedülálló műszaki látványosság. Műszaki beállítottságú embernek nem lehet kihagyni. Ez egy vertikálisan és horizontálisan is közlekedő lift, ami siklóként működik. 250 métert megy vízszintesen, majd 50 métert függőlegesen. Ugye a sebesség átkonvertálása a lényeg! Ezzel felmehetsz a várba, és még a vissza is érsz a másfél óra alatt. Tehát a 4 út (közben busszal 2 megálló is belefér, ha fáradt vagy) 1,55 euróért. Csak összehasonlításként a budavári sikló egy menete 900 Ft!!! Innen a parton gyalog, vagy metróval lehet a kikötőbe visszajutni. Közben sok szép templom, és látnivaló van még.
Barcelona:
Katalónia fővárosa. Az 1992. évi nyári olimpiai játékok helyszíne. A Földközi-tenger harmadik legnagyobb kikötővárosa. A lakosság száma 1 615 908 fő (2010). Barcelona a második legnépesebb spanyol város, valamint a tizedik legnagyobb az Európai Unióban. Barcelona teljes területe 36 településből áll melynek lakossága összesen 3.186.461 fő. A város területe 636 km ².
Ne dőlj be a shuttle busz áraknak. A kikötő 4 terminálból áll. Amikor kisétálsz a terminálból, mindjárt osztogatnak térképet, ez később fontos lesz, ezért vegyetek, ingyenes. Rögtön a hajó mellől indul a PORT busz 3 Euró a La Rambla-ig oda-vissza. Ott elég kevés az idő,e gy kényelmes séta a La Ramblán, a piac, esetleg metróval a SAGRADA FAMILIA és már le is telt az idő. A Port busz nem része a helyi közlekedésnek (TMB), ezért drágább, nem érvényes rá a napijegy. Egy út 3 euró, a retúr 4. Persze egyszerre jön ki mindenki, ezért a buszmegállóban tömeg várakozik általában érkezéskor. De Ti sétáljatok át ilyen esetben a másik terminálra, mert a busz sűrűn jár, de mivel a jegyet fent kell megvenni, ezért nem tud elindulni. A másik terminál 100 méter, de a busz sűrűn jár, és a következő egyből a másik terminálra megy, hiszen a hajók nem egyszerre jönnek be, és Ti onnan az üres busszal kényelmesen leülve integettek a többieknek. Gyalog kb. 25 perc a belváros, de ha kevés az idő, akkor nem érdemes erre pazarolni. A busz a Kolombusz szoborhoz, a belvárosba megy. Kb 5 perc alatt.
hip on - hop off bus. The Barcelona Tour Buses run all year round from 09:00 and 09:30 (when they leave from Ronda Universitat, Plaza Catalunya, Montjuic and Colon) until 19:00 (winter) and 20:00 (summer).
The Barcelona Tours company state that buses run every five to twenty minutes.
Tickets: Ticket valid for 1 or 2 days. Ticket types: Adult and child (4-12 years). Price Adults: 1 day - 24 €, 2 consecutive days - 31 € Price Children: 1 day - 14 €, 2 consecutive days - 18 € Languages: Catalan, Spanish, English, French, German, Italian, Chinese, Japanese, Portuguese, Russian
3 járat van, piros, kék, zöld. A piros és a kék lesz nekünk érdekes.
Buszmegállók:
Kikötóből elmenni a Colom-ig, vagy Port Vell-ig (Aquarium), ott felszállni a pirosra.
Monumento Colom: Las Ramblas kezdete innen van. Buszmegálló: The 'Barcelona Tours' stop in front of the Tourist Information booth near the monument to Christopher Columbus. This is also good point for Cruise Liner customers to catch the tour bus.
Museu Maritim
Port Vell (Kolumbusz szobra, Aquarium, Maremagnum, Moll de la Fusta sétánya. Buszmegálló: To the left hand side of the Maremagnum, in front of Posit Restaurant (Reial Club Maritim), next to a small roundabout.) Az IMAX-mozi, és Barcelona akváriuma a gyermekek számára (is) nagy élményt fog nyújtani. A Barcelona Aquariumban 35 akvárium található, melyekben 11.000 tengeri állat (összesen 450 különböző faj) él. Az akvárium rendelkezik egy 80 méter hosszú, vízalatti csatornával is. Az akvárium szomszédságában van az IMAX Port Vell, így akár fokozhatjuk is az élvezeteket: az akváriumban tett látogatás után megnézhetünk pl. egy félelmetes 3D-s cápás filmet.
Museu d'Historia de Catalunya rövidítve: MNAC, a világ egyik leggazdagabb román kori gyűjteménye, a Montjuic-on.
Port Olimpic (Olimpiai falu - 1992. évi nyári olimpiai játékok (XXV.) ),
Parc de la Ciutadella (Barcelona központjának szinte egyetlen zöldterülete a 30 hektáros Parc de la Ciutadella, amely a katalán parlament épületének is helyt ad. Számos barcelonai nevezetességhez hasonlóan ez is az 1888-as világkiállításra épült. A Parc de la Ciutadella egyik leghíresebb része a Cascada, egy monumentális vízesés, és szökőkút, amelyet a római Trevi-kút mintájára építettek, Josep Fontseré tervei alapján, de az építésében, akkor még tanulóként, Gaudi is asszisztált. A 30 hektáros parkban tett látogatás remek kikapcsolódást ígér. A park kis taván csónakázni is lehet, a kacsák mellett, csodálatos környezetben. És persze megemlítendő még Barcelona állatkertje, amely a parkban van, és ahol 7000 állat lakik, továbbá a park számos múzeumnak is helyt ad. )
Barcelona diadalíve az 1888-as barcelonai világkiállításra épült, és annak főbejárataként funkcionált. A Josep Vilaseca i Casanovas tervei alapján készült diadalív jelentősen különbözik Európa többi diadalívétől, pl. a párizsi Arc de Triomphe-tól. Színes téglái a mór stílusra emlékeztetnek.
Barcelona Zoo (az 1888as Világkiállítás helyszíne, benne az Állatkert és a Zoológiai Múzeum.) Pla de Palau,
Barri Gotic (Gothic Quarter Barcelona Catedral. Számos középkori épület van itt, valamint néhány még régebbi, a római időkből származó, a római városfal maradványai is felfedezhetők. A gótikus negyed egy labirintusra emlékeztet: a szűk, kanyargós utcák terekbe nyílnak, melyek különleges, igazi középkori atmoszférát adnak a helynek.)
Útközben látható a Katalán Zene Palotája (katalánul Palau de La Música Catalana, spanyolul Palacio de la Música Catalana). Az UNESCO az épületnek 1987-ben adományozta a Világörökség része címet. Katalán Zenepalota egyike a legfontosabb modernista alkotásoknak a városban. Az épületet vörös klinkertégla, rikító mozaikdíszítés fedi, mely Lluís Brú munkája.
A földszinten árkádsor és kovácsoltvas ablakrácsok díszítik a kor divatjaként az épületet. Felettük bábos korlát látható. A homlokzaton mellszobrok sorakoznak, melyek Shakespeare, Beethoven, Molière és Talma alakját ábrázolják. Az épület sarkán a Népdal(Canción Popular) szoborcsoportját Miquel Blay, neves katalán szobrászművész alkotta. A műalkotás azt szimbolizálja, hogy az éneklés, a dal mindenkié. Figyelemreméltó a sok oszlop is, mely rendkívüli változatosságot mutat, különböző népek formavilágát eleveníti fel.
Az épület kupolája barna fehér kék csempével kirakott, terrakotta színű keresztek rajzolatával tarkított.
Placa de Catalunya
Passeig de Gracia (Ez Barcelona legszebb, és legimpozánsabb sugárútja, a katalán város Champs-Elysées-je, vagy Andrássy útja. Az Avenida Diagonaltól a Placa Catalunyig húzódó sugárúton találhatók a legjobb boltok, üzletek, éttermek, és kávéházak - persze mind nagyon drágák. )
Casa Batllo (Passeig de Gracia - Casa Batlló - a Gaudi building buszmegálló: Outside Banc de Sabadell on Passeig de Gracia.)
Fundacio Tapies
La Padrera Kőbánya Casa Milá, itt átszállunk a kék buszvonalra. Buszmegálló: Next to the bus stop, just before La Pedrera on Passeig de Gracia.)
La Padrera-nál átszállunk a kékre, elmegyünk a Sagrada familiaig (2 megálló), ott leszállunk.
Casa des Punxes
Sagrada Familia (itt leszállunk? The bus does a full loop of the exterior of the building, for those who choose not to alight for a closer look. Buszmegálló: Just after the Repsol petrol station, on Carrer de la Marina, on the old side of the Sagrada Familia.)
District of Gracia
Parc Guell (a park designed by Gaudi. This is a useful stop on the route as it is somewhat further from the city centre than other tourist attractions. Buszmegálló: ust before the Consum Supermarket, on Avenida M. Deu Montserrat. )
Tibidabo Mountain (A Barcelona északnyugati részén lévő, 512 méter magas Tibidabo-hegyről fantasztikus kilátás nyílik a városra. Nevét onnan kapta, hogy a katalán legenda szerint az ördög itt kísértette meg Krisztust, ezt mondta neki: "neked adom", latinul "tibi dabo". A kilátáson kívül az idelátogatókat Barcelona legrégebbi vidámparkja is szórakoztatja (belépőjegy 2011-ben: 25,20 Euró, 120 cm alattiaknak 9 Euró, 90 cm-nél alacsonyabb gyermekeknek ingyenes). A Tibidabo tetején egy csodálatos katolikus templom, a Temple de Sagrat Cor áll, amely Barcelona nagy részéről látható. Egy futurisztikus kinézetű tv-torony, a Torre de Collserola is a Tibidabo része. A 288,4 méter magas, a tengerszínt felett 445 méterrel álló tornyot az 1992-es nyári olimpiai játékokra építették. A 135 méter magasságban lévő 10. emelete látogatható, így ez Barcelona legmagasabban lévő kilátópontja, ha összeadjuk, ez azt jelenti, hogy ekkor 580 méterrel vagyunk Barcelona felett! A kilátószint körpanorámát nyújt, tiszta időben akár 70 km-re is ellátni innen. )
Monestir de Pedralbes
Coleccion Thyssen
Palau Reial
Pavellons Guell
FC Barcelona Museum & Camp Nou Stadium Az 1957-ben megnyílt, sok helyen tévesen Nou Campnak hívott stadion 99 ezer néző befogadására alkalmas, és ezzel Európa legnagyobb arénájának számít. A futballmérkőzések mellett olyan együttesek, és énekesek barcelonai koncertjeinek adott helyet a Camp Nou, mint a U2, a Pink Floyd, Michael Jackson, Bruce Springstreen, Frank Sinatra, vagy Madonna. A stadiontúra alkalmával az érdeklődők meglátogatják a múzeumot, a csapat öltözőjét, a futballpályát, ahol a gyepen is sétálhatnak, a TV-szobába, és egyéb helyiségekbe is ellátogathatnak, és a végén a kezükbe foghatják a Bajnokok Ligája serleget.
Placa Francesc Macia
Avenida Diagonal
District of Raval with museums of MACBA & CCCB.
Plaza Catalunya (ltt leszállunk a kékről, elmegyünk a Ramblason)
This is probably the most famous square in Barcelona. It is situated at the top of the Ramblas and has a large pedestrianiased section at its centre. A great spot to feed the birds!
La Rambla (1.2 km sétálóutca) látnivalók
A Plaça Reial klasszicista jellegű árkádos tér, mely a Ramblákról nyílik a Három Grácia-szökőkútjával és Gaudí kovácsoltvasból készült lámpáival.
Az Operaház (kat. Gran Teatre del Liceu): 1848-ban épült, 3500 fős befogadóképességű színházi épület.
A Perui Alkirálynő Palotája (kat. Palau Virreina): barokk polgári épület, benne az Iparművészeti Múzeummal és a Cambó-gyűjteménnyel.
Güell-palota (kat. Palau Güell): UNESCO Világörökség, 18851889 között készült Gaudí tervei szerint, Güell gróf megrendelésére. 1954 óta Színházi Múzeum, jelenleg restaurálás alatt áll. A híres Rambláktól pár lépésre, a Calle Nou de la Rambla 3. szám alatt magasodó épület
Erotika Múzeuma
La Buqueria gyümölcs és halpiac.
Colom (A Ramblas végén. This monument to Christopher Columbus sits at the base of the Ramblas and is the gateway to both the city centre and the harbour area.)
A Szent Család-templom (Sagrada Família, katalán nyelven: Temple Expiatori de la Sagrada Família), a katalán építész Antonio Gaudí leghíresebb alkotása. A templomot 6500 fős gyülekezet előtt XVI. Benedek pápa 2010. november 7-én szentelte fel és egyben emelte is meg a rangját bazilikává (hivatalosan: római katolikus bazilika). A templom építésének ötlete egy gazdag barcelonai könyvkereskedőtől ered, aki Barcelona La Sagrada Família szegénynegyedében vásárolt a templom számára egy 2 hektáros területet. Az építtető célja egy olyan bazilika létrehozása volt, ahol a szegények és gazdagok egyaránt imádkozhatnak. Az építési munkálatok 1882-ben kezdődtek el, Gaudí csak 1 évvel később csatlakozott a projekthez. Gaudí a saját építészeti és mérnöki stílusához alakította át a projektet. A templomot ambiciózus szerkezeti oszlopok és ívek, valamint gótikus hengeres és spanyol barokk illetve szecessziós (Art Nouveau) formák jellemzik leginkább. Gaudí utolsó éveit is a projektnek szentelte, 1926-ban halálának időpontjában kevesebb, mint a negyede készült el a teljes projektnek. 1936-ban megszakították a munkálatokat, amikor a templom egy része Gaudí tanulmány makettjével és rajzai nagy részével a spanyol polgárháborúban elégtek. A munkákat nehezítette, hogy Gaudí senkivel nem egyeztetve a terveket többször is átdolgozta. Éveket vett igénybe a tervek, vázlatok rekonstruálása. A bazilika jelenleg is átalakítás alatt áll, a cél az, hogy a megmaradt tervek alapján Gaudí halálának 100. évfordulójára, 2026-ra teljesen elkészüljön a bazilika úgy, ahogyan anno az építész megálmodta. Az eredeti tervben 18 torony szerepelt, amiből 2010-ig 8 készült el. A legmagasabb közülük a Jézus Krisztus (a teljes átalakítás után 170 m magas lesz), majd ezt követi a Tizenkét Apostol, a Négy Evangélista, és a Szűz Mária. A projekt befejezését követően a tornyok által a Sagrada Família lesz a legmagasabb egyházi épület a világon. A templom 3 nagy homlokzattal rendelkezik. A Születés Kapuja (UNESCO világörökség része) a keleti, a Szenvedés Kapuja a nyugati, a Feltámadás Kapuja a déli oldalon található. A Szent Család-templom jelenleg Spanyolország leglátogatottabb idegenforgalmi látnivalója, évente több millió turista keresi fel a csodálatos remekművet. A templomban múzeum és egy shop is helyet kapott, a tornyokat és a hidat csigalépcsőkön keresztül vagy a liftet használva érhetjük el.
Belépőjegy árak, 2011: felnőtt 12.50 euró, nyugdíjas 10.50 euró, diák 10.50 euró (18 év alatt), gyermek ingyenes (10 év alatt)
Lift ára: 2.50 euró (néhány homlokzatot csak lifttel lehet elérni)
Nyitvatartási idő: 9:00-18:00 (október-március), 9:00-20:00 (április-szeptember), 9:00-14:00 (december 25. és 26. valamint január 1. és 6.)
Megjegyzés: Utolsó jegykiadás a zárás előtt 15 perccel. A belépőjegy mellé többnyelvű audió túra is igényelhető, amelynek ára 16.50 euró.
Az Eixample kerületben található, a Világörökség (UNESCO) részét képező Batlló-ház (spanyol nyelven: Casa Batlló) vagy más néven a Csontok háza, Antonio Gaudí szecessziós stílusának egyik legharmonikusabb példája. A színekből és a formákból is kitűnik, hogy a tervezőnek az inspirációt a tengeri élővilág adta. A Csontok háza elnevezés abból származik, hogy kívülről a homlokzat úgy tűnik, mintha az erkélyek koponyák, a tartóoszlopok pedig, csontok lennének. Az 1904 és 1906 között átalakított lakóépületben, amely egy gazdag arisztokrata számára készült, sehol nincs egyenes vonal, vagy éles szegély. Gaudí csak az épület szerkezetét hagyta meg, új tetőt és emeleteket építetett. Minden apró részletre odafigyelt, még a bútorokat is aprólékosan megtervezte. A tetőszerkezetet üvegmázas kerámialapokkal pikkelyszerűen borította be, amely így egy óriási hüllőre emlékeztet. A szellőzőnyílásokat és kéményfőket üvegmozaikkal díszítette. Fény szinte csak a fenti világítóablakokon szűrődik be, ami által az épület belsejében az embernek olyan érzése támad, mintha egy barlangban lenne. A földszinten hatalmas ovális ablakok láthatóak, a homlokzat törött kerámia burkolólapokból kirakott mozaikokból áll. A tető ívelt, többféle elmélet szerint egy sárkány vagy dinoszaurusz hátát ábrázolja.
Belépőjegy árak, 2011: 17.24 euró/fő
Nyitvatartási idő: 9:00-20:00 (minden nap), zárva (december 25. és január 1.)
Megjegyzés: A belépőjegy mellé ingyen többnyelvű audió túra is jár, de igényelhető a különböző helyszínekre (földszint, padlások, kémények) is audió túra, amelynek ára 17.50 euró.
Megközelítés: metró (L3, Passeig de Grácia állomás, Calle Arago-Rambla Catalunya kijárat), 7, 16, 17, 22, 24 és 28-as busz
A Kőbánya (katalán nyelven: La Pedrera) vagy ahogy más néven ismerik a Casa Milá, Antonio Gaudí második leghíresebb lakóháza.
Az Eixample kerületben található 5 emeletes bérház, 1905 és 1910 között egy gazdag textilgyáros megrendelésére készült. A hullámzó homlokzatú lakóház első emeletét a megrendelő családja lakta, az alagsorban a garázsok és istállók lettek kialakítva. Az egész épületben alig található egyenes falszakasz, hivatalos értelemben az épületnek nincs is homlokzata. A tetőterasz kerámiával és csiszolatlan márvánnyal borított, felületén non figuratív szobrok láthatóak. A szürrealista kémények is szobrokat mintáznak. Gaudí a természet és az építészet legtökéletesebb összeolvasztását szerette volna elérni a Casa Milá épületével. A Kőbánya, amely jelenleg a Caixa Catalunya takarékpénztár tulajdonában van, 1984 óta az UNESCO Világörökség részét képezi.
Antonio Gaudí épületeinek keretében 1984 óta az UNESCO Világörökség részét képező Güell Park (katalán nyelven: Parc Güell), Barcelona Grácia kerületében található. A megbízó, gróf Eusebi Güell szándéka az volt, hogy kihasználják a friss levegőt, ezért a Güell Park a központtól távolabb eső területén a kopár hegyen lett kialakítva, ahonnan csodálatos kilátás nyílik egész Barcelonára. A 17 hektáros park Gaudí tervei alapján épült 1900 és 1914 között. Az 1900 és 1914 között épült parkot Antoni Gaudi eredetileg egy "lakóparknak" szánta, azonban a park üzletileg sikertelennek bizonyult olyannyira, hogy senki sem akart itt lakni. Így végül maga Gaudi költözött ide családjával. Az épületek, a sétányok, és a lépcsők, mind-mind egy rendkívül különös fantáziavilághoz hasonlítanak, ezt nehéz leírni, ezt látni kell! A Güell Parkba a belépés teljesen ingyenes, csak a parkban található Gaudí Múzeum (Casa Museu Gaudí) meglátogatásért kell belépőjegyet vásárolni. A parknak két bejárata van. A főbejáratnál pavilonok, üzletek, ajándékboltok lettek kialakítva. A főbejáratnál található a lépcsőház és a kút, ami színes mozaikokból kirakott sárkányt szimbolizál. A lépcsőkön keresztül a mozaik csempés szegélyű nagy terasz tetejére juthatunk fel, amelyet 86 oszlop tart. A Güell Park legnépszerűbb részei még a parkot körülvevő viadukt, a játszótér, és a Kálvária műemlék, ami egy kövekből álló kis hegy a tetején 3 kereszttel.
Cím: Parc Güell, Carretera del Carmel, 08024 Barcelona
Róma:
Ingyenes schuttle busz megy a kikötő bejáratáig, kb 4 perc. A kikötőtől 5 percre van elővárosi vonat. Viszonylag sűrűn jár. Az a baj, hogy több busz várakozik, de nem tudni melyik busz megy előbb. Gyalog jobbra indulva 5-10 perc az állomás. A víz előtt mész, amikor meglátsz az emelkedő úton egy balkanyart. Na az visz az állomásra, az út végén/tetején van az állomás.
1 óra 4 perc - 1 óra 21 perc a menetidő a Termini pu-ig. 4,5 euro/ fő.
Pl. Indulás: 10:02 C.CCHIA - Érkezés11:23ROMA Termini
Train (€4.50 per person - each way): There are two or three local trains each hour between Rome Termini (main station) and Civitavecchia. In central Rome, these trains also stop at Tuscolana, Ostiense, Trastevere, and San Pietro stations. The cost is €4.50 each way per adult, and the journey takes just over an hour (50 min. to San Pietro station). There are no seat reservations and tickets cannot sell out. Before you get on the train, you must time-stamp the ticket in a yellow machine at the station. There is a day pass available in the station, called the BIRG ticket, which costs €9, and also gives you unlimited use of buses, metro, and trams for the entire day in Rome.
- Buy a BIRG ticket from the newsstand at the train terminal (or at a shop along the way). The ticket machines in the train station will have a line of people. - Validate your ticket using the yellow ticket box or risk a fine - Check the monitors for the next train leaving Civi for Rome Termini and what "Bin" or platform it's on - Go to that platform using the undergound tunnel - Wait on the platform in an area clear of crowds so you have a fighting chance of getting a seat
If you don't know what a BIRG ticket is, that's a Rome transit ticket that costs about 9-Euro and covers your travel for the day on trains, metro, and buses. You can search the forums or web for additional information on the BIRG ticket.
Round Trip Express 30 min. train for Cruise travelers (€ 16.50 - Round Trip): Takes only 30 minutes each way. This dedicated train was introduced in 2011 for those that want to take a day trip to Rome from Civitavecchia. It has a limited schedule (departs at 09:30 from Civitavecchia and arrives at San Pietro Station at 10:00; then returns from San Pietro station departing at 16:30 and arriving at Civitavecchia at 17:00). It does not run every day, as it is intended for cruise passengers. Online bookings are available at www.smartcruisetours.com but do not buy other transport tickets from this site as they are over-priced: for example, €10.50 for a BIRG ticket that is sold by Trenitalia for €9.
Ez lenne a legjobb megoldás. De csak februártól lesz kiírva a menetrend a fenti honlapon.
Innen gyalog kis sétával ott van az ember a San Pietro-nál.
Aztán gyalogosan Angyalvár, előtte a Tevere esetleg lemenni a Piazza Navona-ra. Közel van a Pantheon, majd a Trevi kút, onnan a spanyol lépcsőhöz. Onnan akár gyalog vissza a St-Péter baszilikáig. A Colosseum valahogy kiesik az útvonalból.
Más vonattal a Termini pályaudvarig érdemes bemenni. Onnan a 64-es busszal a Szt Péter bazilikáig.
Róma legfőbb látnivalói
Piazza Navona és környéke
Ókori Róma
Szent Péter Bazilika és a Vatikán Állam
Metró: A vonal: Cipro állomás. Busz: Terminitől: 64. A Colosseumtól: 5 perc gyaloglás a Piazza Venezia felé, majd 64-es busz. A Trasteverétől: 23-as busz.
Colosseum
Metró: B vonal: Colosseo megálló. Busz: a Terminitől, vagy a Vatikántól 64-es a Piazza Venezia megállóig, a buszmegállótól 5 perc gyaloglás a Colosseum. A Trasteverétől 8-as villamos a Largo Argentina megállóig, majd 87-es busz.
Forum Romanum
Metró: B vonal: Circo Massimo megálló
Keresztény Katakombák
Lateráni Szent János Temploma
Pantheon
Trévi Kút
A metróvonal: Spagna, Barberini állomások, némi gyaloglással. Buszjáratok: 52, 53, 61, 62, 63, 71, 80, 95, 116, 119, 175, 492, 630: Via del Tritone megálló.
Spanyol lépcső
A spanyol lépcső gyalog közel található a Trevi-kúthoz. Metró: A-vonal: Spagna megálló. Busz: Terminitől: 175, 492 a Via del Tritone megállóig. A Vatikántól: 62-es busz a Via del Tritone megállóig. A Trasteverétől: 8-as villamossal a Largo Argentina megállóig, majd 62-es busszal a Via del Tritone megállóig.
Az Everglades-i kirándulás után visszahoztak a kikötőbe és ismét a bőröndleadással kezdtük. Megint 2 dollárt adtunk, de most nem láttam az elégedetlenséget a hordár arcán.
14 órától volt beszállási időpontunk, de addigra rettentő sokan lettek, úgyhogy jó hosszú sorban kellett várakoznunk, hogy becsekkolhassunk. Szépen elvoltak készítve a kártyáink, nekem arany színű, a férjemé csak ezüst. Sajnos neki nem tudtuk megszerezni a korábbi hajóutak pontjait szépen elvesztek.
Kötelező fotózás és mehettünk is a hajóra. Nagyon vártuk ezt a hajóutat, mert tudtuk, hogy sokkal szebb, nagyobb és újabb hajót fogunk most kipróbálni és nem is csalódtunk, mert tényleg nagyon szép ez a hajó. Hasonlít az MSC Fantasia-ra, csak a belső színvilága más, ez egy kicsit modernebb talán, sok a most divatos szürke szín, nem a kedvencem ez, de itt jól harmonizáltak egymással.
A hajón tettük le a kötelező depositot készpénzben. Itt a fórumon felmerült már korábban, hogy Amerikában mindent csak hitelkártyával lehet intézni, hát ez nem igaz, mert simán elfogadják mindenhol a készpénzt is, mi a boltokban is mindenhol azzal fizettünk, kártya csak tartaléknak volt nálunk, illetve a bookingos szállásnál azt kérték.
A 14. emeleten lévő Lido étteremben ebédeltünk, már jócskán elmúlt 15 óra, de még nyitva volt.
A bőröndünk nagyon sokára akart megérkezni, már kezdtünk aggódni, de minden rendben volt.
Kaptunk gyümölcstálat a kabinba, mivel törzs tagok vagyunk, ezt sosem felejtik el.
Délután részt vettünk a kötelező mentési gyakorlaton, 16.45.-kor kezdődött.
A fedélzeti újságban olvastuk, hogy lesz Welcome Aboard Party, ezért a medencéhez igyekeztünk, sajnos kezdett elromlani az idő, felhősödött és feltámadt a szél is. Miamit most szürke színekben búcsúztattuk, de nem búsultunk miatta, mert első alkalommal szép napos időben lehetett látni az apró kis szigeteket.
Ma volt az első színházunk és rendhagyó módon egy alkalommal mutatták be az előadást 19.45.-kor, nekünk nagyon jó lett volna, hogyha végig ez az időpont marad, mert így nem lett volna a vacsora előtt egy lyukas háromnegyed óránk.
Az előadás címe: The Voices, artistákkal, énekesekkel, táncosokkal. Profi előadást láthattunk, ki is voltunk rá éhezve, mert ahogy említettem a Carnival-nál gyengécskék voltak a színházi produkciók, itt viszont minden este profi, nagyon színvonalas műsorokkal szórakoztattak.
Azt hittük, hogy az első ültetésben fogunk vacsorázni, ez állt a hajójegyen, de aztán ott szembesültünk vele, amikor megkaptuk a kártyát, hogy a másodikban. Szerettünk volna magyarokkal együtt ülni, de nem volt lehetséges, korábbi hajóútjaimon mindig összeültettek más magyarokkal és nagyobb asztalhoz kerültünk. Itt egy hat fős asztalnál ültünk, de megint csak ketten, bár az jó volt, hogy legalább elfértünk. Eleinte örültünk is neki, hogy jobb is a második, mert a Carnival-nál korai volt a 6 órás vacsora, de aztán ahogy telt az idő rájöttünk, hogy ez meg túl későn van, 10 óra mire végzünk és tele gyomorral nem olyan jó lenni, bár sosem feküdtünk le éjfél előtt.
A kedvenc bárunk a hajó végében, a 7. emeleten lévő fekete-fehér bár, 22.30.-kor jöttek oda az animátorok táncot tanítani vagy hülyéskedni és nagyon szuper élő zenekar is játszott mindig.
Az animátorok is nagyon kitettek magukért, állandóan szórakoztattak minket, nem lehet unatkozni ezen a hajón.
2017.03.26. Egész nap tengeren, úton Jamaica felé
Még az előző hajón mondták, hogy ez a nyugat-karibi útvonal azért lesz jobb, mert erre-felé sokkal szélcsendesebb, jobb időjárás van, de ezen a napon rácáfolt ismét az időjárás, mert hatalmas szél volt és elég hűvös is, főleg ha nem sütött a nap, de amint kisütött, már égetett is.
Egész nap, felhős, napos időszakok váltakoztak, még eső is esett, de ettől függetlenül a hangulat nagyon klassz volt. Egész délelőtt egymást váltották a különböző, jobbnál-jobb programok a medencénél. Reggel 8.30-kor kezdenek és fél órás időközökben váltanak. Aerobik után van mindig a tánc tanulás. Animátorok mutatják a színpadon, mi pedig leutánozzuk, nagyon jó, élveztem mindegyiket, igyekeztem beállni, amikor éppen nem kirándultunk és ráértünk.
A táncolgatás után az animátorok játékokat szerveztek, majd egy szuper, élő rock koncertet adott egy nagyon jó rock zenekar, sajnos a nevére nem emlékszem, de fergeteges hangulatot csináltak, szinte mindenki táncra perdült ahol éppen állt, vagy volt aki fektében is táncolt.
Gyorsan elrepült a délután, fürödtünk, pihentük, nagyon jó volt.
Ma van az első gála est, amikor illik kiöltözni. Kicsit korai időpontot adtak meg az esti welcome koktélozásra 17.15-18.00 óra között lehetett iszogatni, eszegetni három féle bárban, de szigorúan tartották az időpontot, mert mi 17.55-re estünk be és már kezdtek pakolni, egy pezsgő koktélt tudtunk fogyasztani. Ezt nem értem, hogy miért így szervezték, régebben általában vacsoráig lehetett iszogatni, de most az első ültetésűeknek is maradt még fél órája, nekünk meg 1 óra a 7 órás színházig. Minden este 7-kor kezdődött a második ültetésnek, 9-kor az elsőnek.
A gála esti előadás címe: The Amasing Mask. Nem tudom fokozni, de nekem minden este nagyon tetszettek az előadások, mindig úgy éreztem, hogy egyik jobb, mint a másik.
Színház után üdvözölt minket a hajó kapitánya és a tisztek. A kapitányunk nagyon ismerős volt mindkettőnknek, biztosak voltunk benne, hogy már hajóztunk vele, de nem tudtuk eldönteni, hogy melyik hajóúton. (itthon jöttünk csak rá, hogy 2015-ben az MSC Magnifica kapitánya volt), neve: Pier Paolo Scala. Szimpatikus, vicces, mindig elsütött pár poént. Már két éve is megjegyeztük, hogy a kapitányunk a magyarokról elfeledkezett, mert most is nagyon sok nyelven elmondta a köszöntőjét, de magyarul nem volt hajlandó. 14 nyelven elmondta, még a szlovákul, szlovénül, lengyelül is a sok világnyelv mellett, de rólunk most is elfelejtkezett, ahogy két éve is. Rengeteg féle nemzetiség képviseltette magát a hajón, csak néztünk, amikor köszöntötte őket és felkiáltottak a nézőtéren. Mi magyarok is lehettünk kb. 30-an, de lehet, hogy többen is, de 4500 ember között ritkán futottunk össze.
Gála vacsora után iszogatás, táncolás a bárokban, de a legjobb amit említettem a fekete-fehér bár.
2017.03.27. Jamaica, Ocho Rios
Reggel 8 órakor lehetett már látni Jamaica partjait, 9.30-ra érkeztünk.
Jamaica a Karib-térség harmadik legnagyobb szigete. Belsejét kiterjedt hegység borítja parti síksággal körülvéve, ezért a nagyobb városok mind a part közelébe települtek. Hegyeiből több mint 120 patak, folyó indul útnak a fehér homokú tengerpartokig, de nem ritkák a sziklás partszakaszok sem. Változatos felszíni formáinak és egész létezésének oka a dél- és észak-amerikai kőzetlemezek préselődése, aminek hatására a Nagy-Antillák szigetcsoport többi tagjával együtt kiemelkedett a tengerből. Az ország legmagasabb pontja: Blue Montain Peak, 2256 méter. Bob Marley és a reggae szülőföldjeként elhíresült sziget a zene fellegvára.
A sziget neve az őslakos taínó indiánok xaymaca szavából származik, aminek jelentése A források szigete. Felfedezése után spanyol birtok volt, majd az angolok kezére került.
A Dunn's River vízesés kiránduláson vettünk részt, ami nagyszerű és szerintem a leginkább érdekes. 15 perc buszúttal érhető el a vízesés, ami a tengerbe ömlik. Csodás trópusi környezet, hosszú, homokos tengerpart és izgalmas mászás 200 métert felfelé a vízesésben. Gumicipő szükséges a csúszós kövek miatt. Útközben meglehet vásárolni 8 dollárért, mi vittünk itthonról egy túra szandált, ami teljesen megfelelő volt.
Egymásba kapaszkodva másztunk felfelé, elől ment a vezetőnk és közben állandóan fotóztak, videóztak minket, jó hangulatot teremtettek, közben mindig tanítottak minket a Jamaanszóra.
A nyelv alapja főleg az angol, de van benne egy kis spanyol, és egy kis ősi, törzsi nyelv is. A legfontosabb a Yeah mon, aminek jamaan a kiejtése, és használják köszönésre, az elégedettség kifejezésére
A túra végén meglehetett venni a videót, amit készítettek rólunk 40 dollárért, de nem ajánlom, mert mi befutottunk a csapdába és kidobtuk ezt a pénzt az ablakon, mert szinte használhatatlan a minőség, mondjuk csoda is lett volna, ha jó, mert nagyon gyorsan összedobták, pár perc alatt.
Visszavittek a kikötőbe, de még nem mentünk vissza a hajóra, szerettünk volna egy jót strandolni, sajnos a vízesésnél nem volt rá idő, pedig ott gyönyörű strand van. A kikötő közelében lévő kisebbik strand ingyenes, de olyan is, piszkos a víz, de azért jó sokan fürödtek. Elsétáltunk a másik strandra, de megdöbbenve láttuk, hogy 3 dollárért lehet csak bemenni, de azért kipróbáltuk, hátha ez jobb lesz. Talán valamivel tisztább volt, de szép halakat és élővilágot nem lehetett látni. Ott volt nem messze a delfin úszás is a hajóról lehetett látni, de mi nem akartunk befizetni erre a programra, elég borsos áron kínálták 100-150 dollár között. Egyénileg viszont nem biztos, hogy meglehet csinálni, mert a vízesés mászásával rengeteg idő elmegy, iszonyú sok a turista, legalább is most márciusban sokan voltunk és mondták is, hogy azért kellett még ott pluszban várakoznunk, mert feltorlódott a tömeg.
16.30-ra mindenkinek a hajón kellett lenni, még előtte a kikötő mellett lévő árusoknál lehetett egy kicsit shoppingolni. Kérték az útlevelet vagy fényképes igazolványt a kikötő biztonsági emberei, úgyhogy nálunk volt mindig az útlevelünk másolata, bőven elég volt, csak a fényképet figyelték.
Végre láthattam egy szép naplementét, Jamaicát elhagyva.
Hajóról nézve is szép, zöld sziget, kár, hogy csak egy picurka darabját ismerhettük meg pár óra alatt.
A mai dress kód a hajón: zöld-fehér-piros, vagyis olasz est.
Eddig minden hajóutunkon az utasok 80%-a felvett valamilyen kiegészítőt, de itt annyira nem foglalkoztak vele, talán a 20%. (én mindig készülök)
A vacsoránál már nagyon vártam a szokásos szalvéta lengetést és az olasz slágerek énekelését, de itt elég furcsán szervezték, mert a legvégére tették és egy csomó ember végzett addigra a vacsorájával és elment, úgyhogy kimaradtak ebből a jópofa műsorból. Régebben mindig a desszert felszolgálása előtt volt és a körbe hozott tiramisu tortából lehetett falatozgatni, de szerintem itt műanyag tortákat hoztak körbe, mert nagyon gyorsan bevitték és nem lehetett megkóstolni, mondjuk az étlapon szerepelt, meg is kóstoltam, de nem ebből a tortából.
A színházban itáliai klasszikus melódiákat énekeltek az énekesek, szintén nagy profizmussal.
22.30-kor a fekete-fehér bárban az animátorok adták elő azt a műsort, amit már talán nyolcadszorra láttunk, nem igen akarnak megújulni, de azért jól szórakoztunk. Little Italy a címe.
2017.03.28 Cayman szigetek, Grand Cayman George Town
A Kajmán-szigetek egy karibi-szigetcsoport, ami Nagy-Britannia tengerentúli területe. Három szigetből áll és ezek összterülete mindössze 262 négyzetkilométer. A Kajmán-szigetek Jamaikától északnyugatra fekszenek, kb.290 kilométer távolságban. A legnagyobb sziget, a Grand Cayman Miamitól délre, kb. 775 kilométerre fekszik. Hivatalos nyelv persze: az angol. A Nagy-Kajmánból (Grand Cayman), Kis-Kajmánból (Little Cayman) és a Cayman Bracból álló terület 1670 óta brit koronagyarmat, ma azonban nem titulálják gyarmatnak, hanem így: United Kingdom Overseas Territory (Egyesült Királyság Tengererentúli Terület). Fővárosa: George Town, ami a legnagyobb szigeten, a Nagy-Kajmánon található. -an.
Ezen a hajóúton most kaptuk a második törzsutas ajándékunkat, ami az volt, hogy elsőbbségi kiszálláshoz kaptuk jegyet a kishajós kiszálláshoz. Itt nem kötött ki a hajó, csak lehorgonyzott és a kis 150 fős mentőcsónakokkal vittek ki a partra. A Divina mellett ott horgonyzott még a Disney Dream hajója és a Freedom of the Seas is, amivel korábban utaztunk volna.
Amint kiértünk a kikötőből megrohamoztak minket a helyi utazás szervezők, ezt tudtuk is, mert akik már részt vettek ezen az úton mondták, hogy nem érdemes befizetni fakultatív kirándulásra. Mi így is tettünk és sok más úti társunk is, gyorsan elfogytak a helyek. Egy hajós programra fizettünk be, azt ígérték, hogy elvisznek snorkellezni és rájákat simogatni, visszafelé pedig a híres Seven Mile beach-ra. Ezt a kirándulást 40 dollárért kínálták, de lehetett volna menni egy kisebb körre is taxival 20 dollárért, de mi inkább a hajós programnál maradtunk.
Kis buszokkal vittek el egy másik kikötőhöz, ahonnét indult a két szintes kis hajónk, csodálatos volt a tenger, egyre szebb kék színekben tündökölt, igazi karibi türkíz kék ahogy közeledtünk a rájákhoz, ahol sekély volt a víz. A vezetők lehorgonyozták a hajót és kilehetett szállni, megfogni a barátságos rájákat. Rengeteg csodálatos halat és kagylót lehetett látni mellette a mélyebb részeken. Azokat a nagy kagylókat eszik a ráják, amit láttunk Grand Turkon is, úgyhogy számtalan volt itt is a víz alatt, a férjem talált is, de rögtön rászóltak, hogy azonnal dobja vissza, mert jön a rendőrség. Kicsit arrébb is horgonyt vertünk, ahol lehetett snorkellezni is, érdemes volt, mert nagyon szép az élővilág itt.
Mindenki nagyon megvolt elégedve a látottakkal és vártuk, hogy akkor most biztosan visznek minket a beígért strandra, de hiába vártuk. Egy kerülő buszos úttal vissza vittek a kikötőbe.
Kicsit sétáltunk a városban, benéztünk pár üzletbe.
15.15-kor indult vissza az eredeti terv szerint az utolsó tender hajó, mert fél órával későbbre tervezték az indulást, de ez nem jött össze, várni kellett nem is keveset az indulásra. Először a kiránduló csoportokra kellett várni, aztán láttuk, hogy hoztak valakit aki megsérült a hajóra.
A hajón ismét fergeteges hangulat, zajlik az élet állandóan, itt soha senki nem unatkozik, ezt szeretem többek között a hajón! Ezért volt unalmas a Carnival, mert ott még a zene is ritkán szólt a fedélzeten, itt pedig még a folyosókon is mindig szól.
Ma fehér party van, úgyhogy feldíszítették már a hajót fehér zászlókkal és fehér havat is csináltak habból, tisztára olyan volt, mintha havazna. Ezt a fehér színt betartották szinte 90%-ban. Hangulatos volt, ahogy a sok fehér ruhás ember táncolt a fedélzeten, a táncosok is kijöttek este még egy plusz show-t bemutatni.
Kihagytuk ma az ültetéses vacsorát és a második színházra mentünk be, ez is ugyanolyan jó volt mint minden este, címe: A párizsi boszorkányok, francia varieté show, akrobatákkal, kán-kán tánccal fűszerezve.
2017.03.29. Mexikó, Tulum, Cozumel szigete
Ma megtréfáltuk magunkat, mert vissza állítottuk az óránkat, úgyhogy egy órával kevesebbet aludtunk pedig jó későn feküdtünk le, de még nem most kellett órát állítani, hanem majd ma este. Megkeverték az embert, mert még nem a mostani újságba kellett volna betenni, hanem a következőbe.
10-kor érkeztünk Cozumel szigetére. Erről a szigetről semmit sem tudok mondani, mert gyakorlatilag nem láttam belőle semmit, pedig azt írják róla, hogy mesébe illően szép korallzátonyok találhatók a szigeten és gyönyörű, fehér homokos strandok.
Azért választottam ezt a nyugat-karibi hajóutat, hogy lássam Tulum-t, de azt is tudtam, hogy ez az a kirándulás, amit egyénileg nem lehet megszervezni, mert annyira messze van és könnyen le lehet késni a hajót. Mondanom sem kell, hogy ez volt az egyik legdrágább kirándulás. Megvolt adva, hogy a színházban kell gyülekeznünk 09.45.től, de nem gondoltuk volna, hogy több mint egy órát kell várni. Egyébként az összes kirándulásnál ez volt a jellemző, hogy az amúgy is kevés időből még várakozással mentek el az értékes percek, órák. Kb. 11.-kor szállhattunk be a hajóba, ami kivitt a szárazföldre és onnét még egy órás buszozás után érkeztünk meg Tulum-ba. A buszon szendvics ebédet adtak.
Tulum (maja nyelven Tuluum, fal, erődítmény) egy település és egyben egy maja romváros Mexikó területén. Minden más maja várostól eltérőben Tulum közvetlenül a tengerparton épült. Legjelentősebb épületei az ún. kastély, az alászálló istenség temploma, a szél temploma, a freskók temploma. A belső várost a tenger felé nyitott városfal veszi körül, északnyugati és délnyugati végében őrtoronnyal. Műemlékvédelmi okokból ma már nem minden épület látogatható.
Nagyon szép volt a kilátás, a romváros mögött terül el az óceán türkíz kékjében, fehér homokkal, szép pálmafákkal. Iszonyatos meleg volt itt, pedig még felhős is volt az ég, mondta az idegenvezető, hogy örüljünk a felhőknek, mert nélkülük elviselhetetlen a hőség.
Lelkes kis mexikói vezetőnk volt, tanította a csoportot a maja írásjelekre, sajnos mi nem sokat értettünk belőle, úgyhogy hamarosan el is kértük magunkat, mert rettentő kevés szabad időt adtak. 2 óra volt arra, hogy megnézzük a templomokat és még esetleg fürödjünk is és vásároljunk.
A fürdésből nem is lett semmi, mert nem kívántuk a vizet, semmi lábmosó vagy zuhany nem volt a közelben és a víz eléggé moszatos is volt, úgyhogy csak csodás fotókat készítettünk.
Csak végig rohantunk mindenen aztán menni is kellett vissza a buszhoz. Szerintem nagyon rosszul szervezték ezt a programot, elment az egész nap, alig láttunk valamit, még fürdésre sem maradt idő és semmi másra. Visszafelé ugyanez a helyzet, busz és hajózás, jó nagy szélben, dobálta rendesen a hajónkat.
Férjem csalódott volt, többet várt ettől a programtól és én is egy kicsit, bár nem szerettem volna kihagyni, de ez sem volt így jó, lehet, hogy többet ért volna, ha maradunk Cozumel szigetén és strandolunk.
Egy órával a tervezett induláshoz később érkeztünk a hajóra, de megvártak minket, ezért is jó ilyen esetben a szervezett kirándulás, de a rohanás miatt nem éri meg.
Este megint a büfében vacsoráztunk és megtréfáltuk magunkat ismét az óra átállítással, ugyanis én végig nem állítottam át az órámat és annyira fáradt voltam, hogy ezt elfelejtettem és egy órát ültünk az üres színházban és találgattuk, hogy vajon, miért nem kezdődik az előadás?
Szerencsére az esti Queen előadás feledtette a megpróbáltatásokat és jól szórakoztunk ismét, majd folytattuk a kedvenc bárunkban a táncolást, 70,80-as évek slágereire.
2017.03.30. Egész nap tengeren, Nassau felé közeledünk
Ma reggel az ültetéses étteremben reggeliztünk, eddig nem volt rá idő és szerettem volna kipróbálni a kedvenc ételem, a füstölt lazacot. Csak az ültetéses étteremben van erre mód. A büfében a reggelik nagyon egyhangúak kezdenek lenni pár nap után, minden nap ugyanazok vannak, azért jól lehet lakni, de nekem már hiányzott a finom lazac.
Két amerikai nő mellé ültettek a pincérek, nagyon kedvesek voltak, Texas-ból jöttek. Ők is kipróbálták már a Carnival hajótársaságot és ugyanazon a véleményen voltak mint mi, hogy ez az olasz hajó sokkal jobb. Ennek nagyon örültem, hogy ők is így látják.
Délelőtt most már nagyon szép idő lett, bár a szél mindig fújt, ezt nem úsztuk meg, de ezt a nagy hajót nem mozgatta úgy, mint a Carnival Glory-t itt soha sem éreztük az imbolygást.
Megint a szokásos tánc tanulások a medencénél és egy mási rock zenekar, ami nem tetszett annyira, mint az első, de ők is jól játszottak.
Jók ezek a tengeren töltött napok, lehet egy kicsit pihenni, bár ahogy már mondtam korábban, hogy nem sok idő van rá, mert mindig azt hiszi az ember, hogy kimarad valamiből, annyi a program.
Kiakartuk próbálni az egy órás ingyen wellnesst, de megváltoztatták a szabályokat, mert régebben az ezüst kártyások is bemehettek, most már csak az arany és a feketének van ilyen kiváltsága, ezért kihagytuk, mert a férjem nem engedték be, én meg egyedül nem voltam érte annyira oda.
Ma volt a második gála vacsora, amikor illik kiöltözni. Ezen a hajón mindenki megadta a módját, itt nem voltak rövid nadrágos, papucsos kombinációk, felöltöztek az emberek, teljesen más a közönség itt ezen a hajón.
Minket, mint törzs tagokat meghívott a kapitány koktélozni. Rengetegen voltak, úgyhogy látszik, hogy mennyire szeretik az MSC-t. Aki akart fényképezkedhetett a kapitánnyal, jó nagy sor volt, de aztán a végére mi is beálltunk és ingyen megkaptuk a fotót.
A kapitány most is jó sokat beszélt, viccelődött, amiből nem sokat értettünk, de annyit azért igen, hogy két hajót idén vízre bocsátanak, vagyis az egyiket a Meraviglia-t, már elindították, a másikat a Seaside-ot, év végén fogják, átveszi a Divina útvonalát, a Divina pedig áthajózik Dél Amerikába és 11 napos útjai lesznek, aztán jövő áprilisában lesz még egy hajó a Seaview, úgyhogy megy a hajótársaságnak rendesen.
A vacsorán megint azt vettük észre, hogy amit körbe hoznak sült fagyi tortát, az mű, nagyon szabályos volt, és hamar bevitték, nem hozták oda, mint régen és nem gyújtották meg a tetejét, ez egy kicsit csalódás volt számomra, régebben jobban megadták a módját ennek a gesztusnak is.
A színház ismét remek, Treasure Island a címe, rengeteg artistával, énekessel, táncosokkal, de most még nem köszöntek el tőlünk, mert még lesz egy nap.
2017.03.31. Bahamák, Nassau
Délben érkeztünk csak meg, úgyhogy délelőtt még lehetett egy kicsit pihenni a hajón.
Most sem akartunk befizetni, gyorsan körbe kérdeztem az otthoniakat, hogy tudnak-e valami jó strandot a közelben, mert azzal akartunk elbúcsúzni a karib szigeteki nyaralásunktól, de szerencsére találtunk.
Ez a strand Cabbage Beach (Paradise Island)-en.
A kikötőben láttuk, komppal átlehet jutni 4 dollárért, ugyanennyi volt a taxi is, de mi jobban kedveljük a hajózást. Kb. 20 perc alatt ért át a komp hajó. A vezetője tartott pár perces idegenvezetést, pedig nem kérte senki, de utána tartotta is a kalapját a borravalóért. El is felejtettem talán mondani, hogy minden szigeten borravalót várnak el mindenért, a vezetők és a busz sofőrök is, készülni kell az aprókkal.
A Bahamák egy észak-atlanti szigetállam, amely részben a karib térséghez és a nyugat-indiai szigetekhez is tartozik. kb. 29 nagyobb és 660 kisebb szigetből, valamint 2300 sziklaszirtből és korallszirtből állnak.A kb. 250 ezer tengeri területű Bahamák 800 kilométeren terülnek szét Florida délkeleti partjához közeli területektől egészen Kuba keleti partjához közel. A Bahamák fővárosa a New Providence szigeten lévő Nassau. A Bahama-szigetek karibi viszonylatban az egyik legfejlettebb ország. A szigetek közül 29 lakott. Az ország nevét a "banántalan sziget" indián kifejezésből eredeztetik. Kolombusz a szigetcsoport egyik szigetén, San Salvadoron lépett először Amerika földjére, 1492-ben.
Nassau-t és a Paradise Island-et két híd köti össze. Mindkét szigeten találhatók szuper strandok, olyanok is, amelyek nincsenek zsúfolásig tele turistákkal, és a szállodai övezeteken kívül esnek. A Bahamákon a tenger vize csodás kék, kristálytiszta, a homok vakítóan fehér, úgyhogy nagyon jót strandoltunk még egyet búcsúzóul, hatalmas hullámokban úszkáltunk.
Féltettük a cuccot, írták is a fedélzeti újságban, hogy nem jó a közbiztonság, vigyázni kell, úgyhogy csak felváltva fürödtünk és még fotózáskor is vittük a táskát magunkkal.
Este 6-kor indult tovább a hajó Miami felé.
Az utolsó esti színház ismét fergeteges volt, Michael Jackson est, Starwalker, már láttam az egyik hajóúton, de ismét nagyon jó volt. Most köszöntek el tőlünk, az animátorok is és a kapitány is újra, ugyanazokat elmondta, mint a privát koktél partyn.
A bőröndöket ki kellett tenni az ajtó elé, de nem kötelező, mi ismét magunknál tartottuk, mivel nem pakoltunk még össze, mindig utolsó percekre hagyjuk éjfélkor még javában táncoltunk a kedvenc bárunkban, úgyhogy keveset aludtunk.
2017.04.01. Miami, elérkezett az utolsó nap, indulás haza Magyarországra
Reggel 7-től kellett kiköltözni a kabinból, de még nem kellett elhagyni a hajót, itt nem dobtak ki a olyan gyorsan, mint a Carnivalnál. Felvittük az összes bőröndöt (volt két nagy, két kicsi és két kézi táska) a büfé étterembe és szép nyugodtan megreggeliztünk, Mi voltunk az utolsók, 10.45-kor kellett elhagynunk hivatalosan a hajót, de azért nem hagyták, hogy így legyen, kidobtak 10-kor, de jó volt ez így is, mert nem kellett sietnünk a repülőtérre, mivel csak délután 4-kor indult a gépünk.
Az előző magyar pártól megtudtam, akikkel még a Carnival-on ismerkedtünk meg, hogy a kikötőben nem engedik ott hagyni a bőröndöket a csomag megőrzőben, úgyhogy ezért sem siettünk, már úgy sem tudtunk volna kirándulást beiktatni. Szerveztek a Carnivalon és itt is olyan kirándulást, hogy a repülőtéren ér véget, de azoknak volt ez jó, akiknek később ment a gépük. Hopp-on buszos város néző kirándulások voltak és az Everglades-i, amit mi már láttunk.
Taxival mentünk a repülőtérre, vagyis kis buszos taxival, ott fejenként kértek 10 dolcsit, azt mondták, hogy ők olcsóbbak, mint a sárga taxik, hát nem tudom, nem próbáltuk ki.
A repülőtéren méregettük a bőröndjeinket, túl súlyosak voltunk, úgyhogy kezdhettünk átpakolni a kézibe, de aztán meg azok lettek túl súlyosak, a kézi csak 8 kg lehetett, a feladandó poggyász pedig 23 kg. Szigorúan is vették, mert kivetettek a kéziből még, mert 2 kg-al meghaladtuk a határt, de akkor meg lett még egy hátizsákunk, aminek megint csak nem örültek, de hülyének tettettük magunkat, hogy nem értünk semmit, úgyhogy letagadtuk, hogy van még egy kézi poggyászunk, így felengedték hozni, a biztonsági átvilágítás után pedig visszapakoltuk a hátizsák tartalmát a kézibe, mert akkor már nem derül ki a súlytöbblet.
A repülőtéren volt egy 10 dolláros ajándék bolt, úgyhogy még pár apróságot be lehetett szerezni, de a csokik és az italok nagyon drágák, azt nem érdemes ott venni.
Egy órás késéssel indult a gépünk, de a levegőben behozta és visszafelé csak 8 óra volt az út, a föld forgásával és a szél iránnyal magyarázták.
2017.04.02. Berlinben rekedtünk és elkeverték a poggyászomat
Az Air Berlinnel repültünk haza, odafelé izgultunk a sztrájk miatt, de indulásra vége lett, meg is voltam elégedve a társasággal egészen a haza útig, mert a reggeli gépünket törölték, nem lehetett tudni, hogy miért, talán sztrájkoltak, de nem derült ki. Ott dekkoltunk a repülőtéren majdnem 10 órát, nem adtak még élelem csomagot sem, volt aki kapott, láttuk, valamint voltak akik kaptak kaja jegyet, amit le lehetett vásárolni, mi semmit sem.
Lassan telt nagyon az idő, a repülőtér mellett semmilyen nyugodt hely nincs, kimentünk, de csak parkolók és kipufogó gáz szag mindenhol, úgyhogy visszamentünk.
Végül az Air Italia gépével jöttünk haza és amikor Budapestre értünk, akkor voltam csak igazán mérges, hogy nem jött meg a szép új bőröndöm.
Szerencsére két nap késéssel kihozták épségben.
Kártérítést kértem a légi társaságtól, állítólag 125 eurót kellene nekik adni, de még semmit sem adtak és nagy a hallgatás.
Mindenesetre ezeket az apróbb kellemetlenségeket leszámítva nagyon szép utunk volt és jól éreztük magunkat, feledhetetlen élményekkel tértünk haza, bármikor visszamennék még egy dél karibi hajókázásra.
Úgy látom, hogy Te jártas vagy a pontrendszerben. Esetleg abban tudsz segíteni, hogy ha még nem regisztráltunk az MSC oldalán viszont a múltban volt legalább 4 vagy 5 utunk velük, akkor hogyan tehetünk szert a régi pontokra.
Köszi a tanácsokat :) Megnézem azt a hotelt ahol ti voltatok.
Esetleg nektek volt útitervetek, ha igen azt el tudnád küldeni?
Várom nagyon a beszámolót :)
Más
Valaki tudja azt, hogy ha az MSC-nél kártyaszintet léptem, azt ők figyelik? Az ezzel járó kedvezményeket, figyelmességeket (gyümölcskosár bekézítés kabinba, üdvözlő koktélok stb....) ők automatikusan adják vagy jelezni kell feléjük?
Holnap vagy holnapután elkészülök talán a beszámoló folytatásával ,de nem bírom magam utol érni a több mint két hét szabadság után, úgyhogy egy kis türelmet kérek.
A mi szállodánk neve: Ocean Reef volt Miamiban, ott volt ingyenes transzfer a Miami repülőtérről. Megvolt határozva, hogy mely időpontokban jön a szálloda transzfer busza, nekünk 16.30 volt megadva délután a következő időpont már 3 órával később. Azt írták, hogy nem várják meg a gépet, ha nem vagyunk ott, akkor a következővel kell mennünk, de mi elértük, mivel késtek vagy fél órát.
Le kellett velük külön leveleznem, de nem volt egyszerű, mert csak utazás előtt egy héttel bírtak válaszolni. De biztosan van több ilyen szálloda, a bookingon rálehet keresni.
A kikötőbe már nem szerveztek ők transzfert, arról nem tudok, hogy ilyen lenne, itt is csak a repülőtérről volt ingyenes transzfer, ha már visszafelé akartam volna menni, akkor az már fizetős lett volna.
Ha csak egy nappal előbb mentek Miamiba, sok mindent nem tudtok megnézni, főleg, ha nem béreltek autót, nagy távolságok vannak.
A tengerpartot nézzétek meg, az nagy élmény a gyerekeknek is, esetleg az Everglades-i aligátorokat, de ahhoz már kell autó, mert messze van.
Mi MSC Divinaval fogunk menni október 21-én egy 15 napos karibi hajóútra 4-en 2 gyerekkel akik 12 évesek.
Nagyon várom Utazásfüggő beszámolójának folytatását, mert az egyik utunk pont arra lesz amerre Ő is volt:)
Az egyik kérdésem az lenne, hogy Miamiban hol érdemes megszállnunk? 1 nappal megyünk hamarabb és 1 nappal jövünk haza később. Olvastam a Booking-on, hogy vannak olyan hotelek akik ingyen transzfert biztosítanak a reptér - hotel - kikötő viszonylatban. Van erről tapasztalatotok?
A beszámoló első részét megírtam, a másodikat majd talán a jövő hétre összeállítom, elég sok a munkám most, így is elég hosszú lett, elnézést.
2017-03.16-2017.04.02. Két nap Miami, majd Carnival Glory és MSC Divina karibi hajóutak
2017.03.16. 1. nap Indulás Miamiba!
Több mint fél éve tervezzük ezt az amerikai utazásunkat és többször átszerveztük, módosítottunk rajta. Először áprilisban utaztunk volna és a Royal Caribbian hajótársasággal, de ezt az utat sajnos le kellett mondani, családi okok miatt, ezért egy másik verziót kerestünk, a Royal-lal már nem tudtunk utazni, mert drágák voltak az útjai, pedig tudom, hogy ők a legjobbak, de majd egy másik alkalommal kipróbáljuk.
Először egy hajóutat terveztünk, de aztán arra gondoltunk, ha már ilyen messze elmegyünk, akkor nem éri meg egy hétre menni, így jött az ötlet, hogy legyen két hajóút egymás után.
A Royalnak a nyugat karibi útvonala sem tetszett, mert nem állt meg annyi helyen, mint a Divina. A Divina két hetes útját pedig azért szavaztam le, mert nem tetszettek a kelet karibi rész kikötési pontjai, illetve keveselltem, mivel a 7 napból csak 3 helyen köt ki és abból az egyik a Nassau ugyanaz, mint a nyugat-karibi útvonalban.
A Carnival hajótársaságra azért esett a választásunk, mert nagyon megtetszett az útvonala, de erről majd később.
A reggeli 6.25.-ös Budapesti indulású Air Berlin légitársasággal repültünk Miamiba, Berlinben szálltunk át. Korábban azt gondoltam, hogy a németek pontosak, nem fognak sztrájkolni, aztán pont az utazásunk előtti napokban egymás után csak törölték a repülő járataikat, úgyhogy be voltunk sózva, hogy mi lesz, elérjük-e a hajót, de szerencsére erre a napra pont befejezték és simán, időben elindultunk és elértük a csatlakozó járatot is. Berlinben volt még egy határellenőrzés, megnézték az útlevelünket, de fél óra alatt átjutottunk és elértük a csatlakozó gépet, mondtátok itt a fórumon, hogy nem várják meg egymást, de itt megvárták, mert egy kicsit késett. A gép egy szintes volt, de elég nagy, jó volt az ellátás, többször hoztak ételt-italt, arra nem lehet panasz és a repülés is teljesen zökkenő mentes volt, bár a 11 óra azt hittem sosem fog eltelni.
Miamiba érkeztünk még aznap délután 15.15-re. Kiszállás után mindenki az automata terminálokhoz igyekezett, ahol válaszolgatni kellett kérdésekre és beszkennelni az újlenyomatainkat, fotót készített rólunk, majd adott egy papírt, a miénk egy X-el át volt húzva, úgyhogy sejtettem, hogy valamit nem jól töltöttünk ki. Nem volt semmi gond, a határőr egy másik sorba irányított, de nem kellett sokat várni, rögtön sorra kerültünk. A határőr megcsinálta ugyanazokat a folyamatokat, mint a gép és feltett pár kérdést. Ettől izgultam, mivel nem beszélek jól angolul, de semmi gond nem volt, csak annyit kérdezett, hogy van-e nálunk élelmiszer, illetve hová megyünk és meddig maradunk. Meg sem nézte a táskánkat, elhitte, úgyhogy akár lehetett is volna nálunk étel, vagy akár más tiltott dolog is.
Egyébként egy érdekesség, hogy engem két hónapja műtöttek a vállammal és bevasaltak, egy csomó fémet tettek belém, de sem a repülőtéren, sem a hajón lévő átvilágításnál nem foglalkoztak vele, még be sem sípoltam egyszer sem. Hiába vittem azt a sok orvosi papírt, angol nyelvre lefordítva és röntgen másolatokat, felesleges volt, a kutya sem foglalkozott vele, Valamint felesleges volt a gyógyszereket is eredeti csomagolásban vinni, mert ezt sem nézték, nagyon egyszerű a beléptetés, engem meg sokan megijesztettek, hogy mire figyeljek és miért lesz nehéz belépni Amerikába. Nagyon pozitívan sült el minden, egyszerű volt és gyors.
Egy órán belül átjutottunk és a szálloda transzfer buszának megállóját kerestük. Hatalmas ez a Miami repülőtér, de nagyon jól ki van minden táblázva.
Miamiban a Collins Avenue-n a South Beachen foglaltam szállást a bookingon, nagyon jó helyen volt ez a három csillagos egyszerűbb kis szálloda, olaszok üzemeltették. Inkább apartmannak mondhatnám, konyhával, hűtővel felszerelt. Még aznap késő délután kisétáltunk a beach-re és megnéztük a naplementét. Nem fürödtek sokan, pedig kellemes langyos volt a tenger, fújt a szél és jó nagy hullámok voltak, de nagyon tetszett a látvány.
Miami városa egyébként egészen különleges. Nem egyszer voltunk már tengerparti nyaraláson, így alapvetően ahhoz szoktunk, hogy a nyaralóvároskák kicsik, átláthatók. Vagy pedig, ha tengerparton fekvő nagyobb városban jártunk, akkor az ottani strandok kevésbé voltak alkalmasak a fürdésre, akár csak amiatt, mert nem volt elég tiszta a víz. Ezért ez nagyon új élmény volt számunkra, hogy a tengerparti nyaralás egy metropolisz árnyékában történik, egyszerre lehet strandolni, és közvetlenül azt követően elveszni a felhőkarcolók közt. További érdekessége volt a városnak, hogy konkrétan senki nem angolul beszélt, hanem spanyolul és nagyon sok a fekete bőrű, de nem volt velük semmi probléma, kedvesek és közvetlenek voltak.
Pont ebben az időszakban volt a spring break, amikor is rengeteg fiatal özönli el a várost és a partot, nagy riadó készültség volt a rendőrség részéről, utcák voltak lezárva és a strandon is ott járőröztek.
A Lincoln road, South Beach-en az egyik legforgalmasabb sétáló utca. Rengeteg étterem, bár, szórakozóhely található itt. Csodálatos élmény ezen az utcán sétálgatni, majd beülni az egyik étterembe, bárba, ahol a pálmafák hűsében vízpermettel az arcunkba meg lehet pihenni.
A vacsorát a szálloda olasz éttermében fogyasztottuk el, nagyon lehűlt estére a levegő, kellett a kabát, de a helyiek egy szál nyári ruhában sétáltak az utcákon.
2017.03.17. 2. nap Miami
A szállodában a reggeli tisztára olaszos, főleg süteményeket és gofrit lehetett fogyasztani és furcsa volt, hogy fel kellett vinni egy tálcán a szobába.
Délelőtt sétáltunk a városban és megnéztük a másik oldalát a szigetnek, ahol sorra szállodák a kis hajó kikötők sorakoztak.
Kíváncsiak voltunk a nagy kikötőre is, hogy honnét indul majd a hajónk, ezért oda is elsétáltunk a legvégére a South beach-nak, nagyon hangulatos, pálmafás út vezet a part mentén, a felhőkarcolók mellett. Szemben van a Fischer sziget és mellette a Dodge sziget, ezen található a hajókikötő. Légvonalban nagyon közel voltunk hozzá, de sajnos oda út nem vezet, megkell kerülni és egy hídon bemenni. Messziről lehetett csak látni a hajók sziluettjét, holnap majd a hajóról integetünk az itt bámészkodóknak.
Visszafelé úgy döntöttünk, a parton sétálunk vissza a szállodánkhoz a fehér homokban, olyan jól esett a lábunknak.
Hosszú, széles világos homokos part, mindig más színű óceánnal. Vízi-mentők kis kilátó tornyaival, ahogy azt a filmekben látni lehet. Bár a vízi-mentőket nem láttuk - bent ültek a toronyban. South Beach legdélebbi szakaszán van a Nikki Beach, itt volt a legszebb az óceán igazi türkizkék színű, mint az utazási katalógusokban és kristálytiszta. Ez a neve a partszakasznak és egy beach clubnak is, gyönyörű fehér ágyakkal. Sajnos nem láttuk David Hasselhofot és Erikát sem a vízi mentők között.
Kis pihenés után kijöttünk ismét a partra, hogy megmártózzunk, mert nagyon kellemes volt a víz, majdnem melegebb, mint a levegő, mert elég felhős lett az idő délutánra. Ezért nem is kentük be magunkat rendesen és még napernyő alatt is voltunk, de sikerült paraszt barnára leégnünk, mert így is annyira erős a nap, vigyázni kell.
A víz erősen hullámzott, de azért óvatosan bementünk ringatózni a hullámok között.
Este séta a buli negyedben a Ocean drive-on, nagy volt a nyüzsgés most is, a fiatalok ott buliztak az utcán, az út lezárva a forgalom elől. Beakartunk menni egy bárba, ahol élő zenés, táncos műsor volt, de a férjem nem engedték be szandálban, így megint a mi szállodánk olasz vendéglőjében kötöttünk ki.
2017.03.18. 3. nap Indulás a Carnival Glory hajóval Miamiból kelet-karibi útra.
A szállodát 11-ig kellett elhagyni és taxit rendeltünk, hogy odaérjünk a kikötőbe, de nem gondoltuk, hogy egy taxis hiénát fognak hívni, nem a sárga rendes taxi jött értünk. Szerintem megvágott minket, mert erre a rövid kis szakaszra elkért 32 dollárt.
Pont a Carnival hajótársaság épülete előtt tett le minket és a bőröndöket rögtön le is adtuk. A hordár tartotta a markát a borravalóért és kevesellte a 2 dollárt, amit adtunk. (hát így járt, nem vagyunk hozzászokva a borravalóhoz)
Nagyon gyorsan bejutottunk az épületbe, 11.30-ra volt időpontunk, be voltunk on-line csekkolva, megnézték a papírokat és oda irányítottak a cheking pulthoz, ahol elkérték az útlevelet és a pénzt. Itt nem a hajón kellett a depositot letenni, hanem még itt kint a terminál épületében. Nem mondták, hogy mennyit kell, csak amit gondolunk és arról sem szóltak, hogy megkapjuk-e a 200 dollár fedélzeti kreditet, amit ajándékba adtak.
A hajóra gyorsan felszálltunk. Ez a hajó olyan Poesia méretű, de sokkal alacsonyabb, mert csak 11 emeletes és nem olyan szép. A belső burkolatok nem olyan igényesek, kicsit régies is. A 3. emeleten lévő liftes bárba tereltek minket, ez volt a hajón a legfelkapottabb hely, egy kisebb színpad található a közepén. Itt lehetett előfizetni az ital csomagokra is. Itt a Carnivalnál ami megérte az a szóda csomag volt (más néven üdítős), mi azt vettünk, napi 6,5 dollárért és nem kellett mindegyikünknek megvenni, elég volt egy főnek. Igaz egyszerre csak egy üdítőt adtak, de 5 perc várakozás után lehetett menni a következő italért. A dobozos italokat pedig felbontva adták, nem engedték felbontatlanul elhozni. Az all inclusive csomagot napi 55 dollárért kínálták, ez annak érte meg, akik sokat isznak, mert elég drágák az italok. Egyszer-kétszer ittunk koktélt és több mint 10 dollár volt darabja, úgyhogy ha valaki egy nap megakart inni 5-6 koktélt és bort, sört, akkor már megérte. Mi most ezt kihagytuk. A büfé étterembe mentünk ebédelni, ahol lehetett inni limonádét, jeges teát az automatából és persze vizet, valamint teát és híg. lötty kávét, ami nagyon nem ízlett nekünk. Tea választék sem volt túl nagy, csak két féle, zöld tea és fekete tea.
Az ebéd változatos, főleg amerikaiaknak kedvező, sok hamburgeres, mexikói sarok, marha húsok. Olaszos tészták mint az msc-n nem voltak, viszont talán itt sokkal több féle sütemény és torta volt és finomak is. Az ananászt sajnálták, főleg sárga dinnye, cukordinnye, alma, banán és narancs volt, de gyümölcs salátát is adtak, mint az MSC-n. Szóval éhezni itt sem lehetett és pizzát is sütöttek, de az sem volt annyira finom, mint az olasz hajókon.
3 órakor lehetett a kabint elfoglalni és hamarosan részt kellett venni egy mentési gyakorlaton, de itt furcsán csinálták. Mi az MSC-shez vagyunk szokva és az Aidán is így volt, hogy mentőmellényben beterelik az embert egy helyiségbe és elmondják mit kell tenni, de itt mi amikor masíroztunk mentőmellényben a megadott helyre, ránk szóltak, hogy menjünk vissza a kabinba és nézzük meg a TV-ben a mentési gyakorlatot, aztán lefújták és vége lett.
5-kor indult el a hajónk és gyönyörködtünk a kilátásban, nagyon szép ez sok kis pálmafás sziget, kis hajókkal és a beach-ot, ahol előző nap strandoltunk.Csodás időnk volt, sütött a nap, de a szél feltámadt és egész hajóúton elkísért.
Este a 6 órakor kezdődő első ültetésben ültettek le egy két személyes kis asztalkához, ami még csak meg sem volt terítve. A hajó legvégében volt az étterem és a nagy ablakokon ki lehetett látni az óceánra. Nem tetszett ez a kis asztal, mert alig fértünk el és sokkal jobb lett volna társasággal vacsorázni. Gyorsan megvacsoráztunk és felnéztünk még a büfébe egy kis kiegészítésért és sikerült látni a naplementét is először és utoljára ezen a hajón. 7 óra 30 perckor ment le a nap, a többi szigeten előbb, vagy ugyanekkor, de akkor meg éppen vagy borús volt az ég, vagy nem végeztünk a vacsorával.
Animátorok nincsenek egyáltalán ezen a hajón, ezt furcsának is találtuk. Egy cruise igazgató van, tisztára úgy néz ki, mint a mi kis vörös Kabosunk unokája lenne, ő próbálta szórakoztatni a népet, több kevesebb sikerrel. Napjában többször bejelentkezett a hangosbemondón, de nem sokat értettünk belőle mit mondott. A színház nem volt színvonalas, átlagosnak mondhatnám. 4 férfi, 4 nő énekelt 5 este és táncolt, se akrobaták, se magasabban képzett énekesek nem voltak, vagy más egyéb produkció.
A 3 emeleten lévő bárban volt egy nagyobb zenekar, ők jól játszottak, de sokszor nem volt hely, mert túl pici volt a színpad, ahol nagy hely volt, ott sosem játszottak, nem is értettük az okát.
Ami még nagyon nem tetszett ezen a hajón, a légkondícionálás. Annyira hidegre állították, hogy meglehetett fagyni. Én sokszor pulóvert is vettem még a blézer alá és még úgy is fáztam, sikerült jól meg is fáznom az út során, de ezek az amerikaiak nagyon forró vérűek, semmit sem fáztak, egy szál kivágott ruhában járkáltak és a férfiak szinte minden este rövid nadrágban és papucsban jöttek vacsorázni, sokakat még az sem zavarta, hogy éppen gála vacsora volt. A másik ami furcsa volt, hogy minden étkezéshez hozták a kancsó jeges vizet. Amint leültünk már tölteni is akart a pincér a poharunkba, amit mi mindig elhárítottunk, bőven elég volt a jéghideg klíma is.
2017.03.19. vasárnap 4 nap, hajózásnál a 2. Egész nap tengeren
Ezen a napon elvoltunk nagyon keseredve, mert sajnos nem volt jó időnk, végig borús, szeles, hűvös volt az idő. A hajónak volt egy elhúzható tetejű medencés pihenő része, ott húztuk meg magunkat, de ott meg olyan lárma volt, mert az összes gyerek ott tolongott. A medencékbe nem fürödtünk, nem tetszett, hogy túl sok ember volt bent. Itt jóval kevesebb fürdési lehetőség volt, főleg azért is, mert a csúszda részt felújították éppen és le volt zárva, emiatt kapta mindenki a 200 dollár fedélzeti költőpénzt, amit le lehetett fogyasztani.
Mi úgy döntöttük inkább kirándulásra költjük, úgyhogy befizettünk 3 kirándulásra. Ahogy ott magyarázkodunk a pultnál, egyszer csak megszólal tört magyarsággal a hölgy, hát ő is magyar, már 6 éve itt dolgozik a hajón, kicsit elfelejtett magyarul, rendes volt sokat segített nekünk. Valamint az étteremben is dolgozott egy erdélyi magyar férfi, István, aki szintén nagyon kedvesen beszélgetett velünk minden nap az étteremben. Még egy magyar dolgozott a hajón, ő a bárpincérek vezetője volt, vele csak egyszer tudtunk beszélni, nagyon elfoglalt volt.
Talán ezen a hajón a kirándulások nem annyira lehúzósak, mint az olaszoknál, viszont van ami itt volt drágább, pld, az internet vagy az italok. Nem szoktunk sosem venni internet csomagot, de kellett valami kis szórakozás ezen a hajón, unalmas volt, napközben nem igen szólt a zene és nem volt torna, vagy tánc tanulás, mint az olaszoknál, hiányoztak az animátorok. 30 dollár volt egy hétre az alap net csomag, amivel lehetett facebookozni és csetelni és bejelentkezni a családnak, barátoknak, mert valamiért az egész út során nem tudtunk telefonálni, nem kapcsolódtunk rá a hálózatra, még Miamiban sem.
Ma volt a Gála vacsora és kíváncsian vártam, hogy miben lesz más, mint más hajókon és egyáltalán felfognak-e öltözni az emberek. Kb. a 80% öltözött fel, a többiek maradtak a rövidnadrág-papucs verziónál. A vacsora közben bejelentették, hogy show time. A két szintes étterem alsó részén a tálaló asztalokra felugrott néhány pincér és karibi táncot lejtett. Elég mókás volt, ügyesek voltak, közben volt szalvéta lengetés, ezt átvették az olaszoktól. Ezen kívül még három estén volt ugyanez a műsor, a végére már unalmassá vált.
A színházban egy kicsit talán színvonalasabb volt a műsor és több bárban szólt a zene, a kaszinó bárjában igazi karibi hangulatot csináltak a zenészek, de mi sajnos ezekre a karibi táncokra nem igen tudtunk táncolni, de jó volt elnézni az amerikaiakat akik tudták a koreográfiát. Sok mexikói utas is volt, meglehetett őket ismerni, ők nagyon jól táncolták ezeket.
A kapitány és a legénység egy része köszöntőt mondott a liftes bárban, de nem kaptunk ingyen koktélt, csak a tisztek koccintottak a mi egészségünkre egy pohár pezsgővel.
2017.03.20. hétfő, 5.nap, hajózásnál a 3. Dominikai köztársaságba érkeztünk
Dominikai Köztársaság spanyol nyelvű Karib-tengeri ország, amely a Hispaniola szigeten osztozkodik francia nyelvű Haiti-vel. Nem szabad összetéveszteni egy másik karibi országgal, a sokkal kisebb Dominica közösséggel.
A Karib-szigetek legújabb kikötője Dominikán, melyet a Carnival Corportaion Plc. építetett több millió dollárból, Puerto Plata közelében, Amber cove. A kapuit pár éve nyitotta meg számos medencével, bárral és szórakozási lehetőséggel.
Ezen a szigeten volt az első fakultatív kirándulásunk amire befizettünk. Szerettem volna elmenni a sziget keleti részére, Punta Cana-ra, de oda nem szerveztek kirándulást, ezért a sziget északi részén, nem messze a kikötőtől vittek el egy privát strandra. Egy teher autóra felszerelt nyitott busszal döcögtünk el a jó hepe-hupás utakon. Láttunk pár putrit útközben, nagyon szegények élnek erre-felé, de a természeti környezet szép volt, sok zöld pálmaliget, virágok, dombok.
Az idő kitisztult mára, ragyogott a nap és jó meleg is fogadott bennünket, ez jellemző volt az egész útra, a szigeteken meleg, a hajón hideg, kint és bent is.
A strand nagyon szép volt, bár nem fehér homokos, mint ahogy mi vártuk, de tiszta volt a víz, lehetett használni a strandon mindent ingyen, napágyakat, kajakot, bordot, volt ugráló és egy kalandpark, bár azért külön kellett volna fizetni, ezt kihagytuk. A parton ingyen koktélozgathattunk, bár nem voltak olyan finomak. Megkóstoltam a kókusz vizet, kókuszból, de semmi különös íze nem volt, egyszer elég is volt. Finom all inclusive ebéd is járt ehhez a programhoz, kimondottan változatos ételek, köretek, saláták és finom gyümölcsöket szolgáltak fel, sokkal jobb volt, mint a hajón.
A kikötőben még megnéztük ezt a mesterséges kikötőt, nagyon szépen megcsinálták, vízesést építettek, gyönyörűen parkosították, felvirágozták, aztán pár méterrel odébb ott van a szegénység.
Színházban 60-70-es évek slágereit énekelték és még kijöttek a bárba is egyet táncolni.
2017.03.21. kedd. 6. nap, a hajón a 4. St. Thomas, amerikai virgin szigetekre érkeztünk
Az Amerikai Virgin-szigetek három szigetből áll: St. Thomas, St. John és St. Croix, kb. 60 ezren lakják, 22 km hosszú, 3-5 km széles, legmagasabb pontja 519 m. E szigetek a Kis-Antillák szigetcsoporthoz tartoznak. A déli part középső részén fekszik a sziget fővárosa, Charlotte Amelie. St. Tomas még St. Croixhoz képest is mozgalmasabb. St. Thomas alapvetően a turizmusból él. Charlotte Amelie óvárosa valóságos bevásárló paradicsom. A keskeny utcák tele vannak üzletekkel. Egymást érik az ékszerboltok. A régebben kalózok által is igen kedvelt sziget, történelmi központja: Charlotte Amelie, amely a hamisítatlan piaci hangulatáról híres és a helyi karibi zenétől hangos.
Ezen a szigeten is a fakultatív kirándulást választottuk, szerettük volna látni a híres Magen bay-t, a világ 10 legszebb tengerpartja között méltán számon tartott helyet, valamint egy kicsit a szigetet is felfedezni.
Itt is nyitott buszokkal vittek, de nem volt rázós az út, látszik, hogy ez a sziget gazdag, szép autók és házak mindenfelé. Már a hajóról nézve is nagyon tetszett, egy szép öbölbe úszik be a hajó, zöld hegyek közé, háttérben sok kis hajóval, egy kicsit Horvátországra emlékeztetett. Nekem ez a sziget vitte el a pálmát a 8 közül. Az első megálló a híres Magens Bay. Itt két óra szabad időt kaptunk. Fehér, púderszerű a homok, hasonló, mint a South Beachon, de itt finomabb szemcsés és egyáltalán nem hullámzik a víz, mert egy zárt elég nagy öbölben van a strand, kellemes, langyos a víz, szép nagy pálmafák a strandon, sajnos jó nagy tömeg is, úgyhogy elsétáltunk a strand legvégére, ott már nyugalmasabb volt és sziklásabb is a part, ott lehetett szép kagylókat látni. Haza akartam volna hozni, de nem igen engedik, akkor még nem tudtuk és felvittük a hajóra, de később kiderült, hogy jobb megszabadulni tőlük.
Nagyon hamar eltelt ez a pár óra és menni kellett vissza a buszhoz. Innét elvittek egy kilátó pontra, ahol kaptunk egy kis fotó szünetet, csodálatos panoráma tárult elénk, messziről lehetett látni ezt a strandot is.
Ezután a Fekete Szakáll kalóz házát mutatták meg, érdekes volt, csodás kilátás nyílt a kertből a kikötőre, lehetett integetni a hajónknak is. Láttuk a híres kalózok szobrait az egyik teremben és a kertben.
Innét gyalog lehetett lesétálni a hegyről a városba. A program itt ért véget, de kaptunk szabad időt és nem akartunk a belvárosban olyan sokat sétálni, inkább a hajó kikötő felé igyekeztünk, mert ott számos bolt várja az utasokat, ahol bevásárolhatunk az itthon maradottaknak egy kis suvenirt.
Itt egy kicsit megtréfáltuk magunkat, mert bele botlottunk abba a buszba, ami elvitt minket a programokra, azt hittük, hogy ő fog visszavinni a kikötőbe, de egy másik ugyanolyan buszhoz irányított, ami vissza is vitt, de nem ingyen, mivel ez nem a kirándulás része volt, csak egy gyűjtő járat, ami a kikötőbe szállította vissza az utasokat, persze jó pénzért.
Ma is tetszett a műsor, 80-90-es évek disco slágereire énekeltek, táncoltak, a színház után a crusie director átvette az animátor szerepet és játékot szervezett a liftes bárban, igazi jó hangulat volt, mindenki ott tolongott és táncolt, énekelt, sajnos ezt csak ezen az egy estén szervezte meg.
2017.03.22. szerda, 7. nap, a hajón az 5. San Juan szigetére érkezünk
San Juan Puerto Rico fővárosa és 420.000 lakosával egyben a sziget legnagyobb városa is. Spanyol telepesek alapították 1521-ben, mellyel a Karib térség második legrégebbi európai alapítású települése. Ma számos látnivalóval és történelmi emlékkel hívogatja a turistákat, mi több, a vásárlás szerelmesei számára is rengeteg lehetőséget tartogat ez a pezsgő karibi település. Hatalmas előnye, hogy mindez a számos tenni- és látnivaló a kikötőtől néhány lépésnyire tárul elénk.
A kikötő és az óváros közelsége lehetővé teszi, hogy a látványosságokat egyéni séta alkalmával fedezzük fel tetszőleges tempóban.
Pár percen belül elértük mi is az óvárost, ahol hangulatos utcácskák, terek, bárok és éttermek vártak minket. Az erődhöz is rövid idő alatt eljutottunk, ahonnan feledhetetlen kilátás nyílik az óceánra és a városba vezető tengeri bejáratra. Az Old San Juan-i épületek többségének spanyol cseréptetője, kovácsoltvas erkélye van, az utcák pedig macskakővel vannak borítva és általában nagyon szűkek. Old San Juan fő látnivalói közé tartoznak azok az erődök, amiket a spanyol telepesek építettek, hogy megvédjék a várost a kalóztámadásoktól. Ezek közül a leghíresebb a 16. századi Fort San Felipe del Morro és a 17. századi Fort San Cristobal, melyek a San Juan Állami Történelmi Lelőhely (San Juan National Historic Site) részei.
Az erődtől visszafelé végig a tengerparton sétáltunk vissza, azt gondoltuk, hogyha találunk szép strandot, akkor fürdünk, de azok nem ezen a részen voltak, taxival lehetett volna eljutni oda, de ez most kimaradt. Vettem egy szép könyvet a szigetről, ha legközelebb erre járunk, biztosan megnézzük majd a természeti szépségeit is, de ez a kis városi séta is nagyon jó volt.
Délután lehetett még egy kicsit élvezni a strandolást a hajón, mert most kivételesen nem volt hideg, bár a szél nagyon fújt továbbra is.
Estére mondjuk jól belázasodtam és megfáztam, úgyhogy én kihagytam ma a szórakozást, de nem is maradtam le semmiről, mert ma valami játék volt a színházban.
2017.03.23. csütörtök 8. napunk, de a hajón még csak a 6. Grand Turk
A Turks- és Caicos-szigetek földrajzilag a Bahama-szigetvilág folytatásai. A 40 szigetből álló szigetcsoport melyből csak nyolc lakott - a floridai Miamitól délkeletre, kb. 1000 kilométer távolságban fekszik. Nyugatra, dél-nyugatra 300 km-re Kuba kezdődik, dél felé pedig 200 km-re található Hispaniola szigete, melyen ma Haiti és a Dominikai Köztársaság osztozik. A szigetcsoport eredeti őslakosai a Taino Lucaya indiánok voltak, s nevük a Szigetek embere jelentéssel bír, azaz ezzel a nem túl kreatív elnevezéssel illette őket Columbus legénysége, amikor 1492 körül Grand Turk szigetén megpillantották őket. A Turks név pedig az eredetileg a török (angolul Turk) szó birtokos szerkezetének Turks (töröké) összeolvadásával jött létre, mivel néhány szigeten ez a kaktuszfajta őshonos növény. A szigetcsoport brit koronagyarmat, a napjainkban szalonképes megfogalmazás szerint brit tengerentúli terület. Itt található a szigetek fővárosa, Cockburn Town, valamint a JAGS McCartney nemzetközi repülőtér, a turisták számára türkizkék vizű, hófehér homokos strandjai is méltán vonzó célponttá teszik Grand Turk szigetét.
A hajónk közvetlen a part mentén kötött ki, ahol hófehér homok és gyönyörű tengerpart várt minket, így mi úgy döntöttünk, hogy nem is megyünk máshová, maradunk ezen a csodálatos strandon és nagyon jó választásnak bizonyult. A parton számos bár és étterem, valamint egy szörf szimulátor is várt.
A víz alatt nagyon szép, színes halakat lehetett látni és nagyon élveztük a strandolást a kristálytiszta türkiz kék langyos tengerben. Ezen a szigeten volt talán a legjobb a strandolás, főleg a víz alatti szép élővilág élménye miatt is.
Snorkell túrákat szerveztek a strandról, a hajón lévő második magyar pártól tudtuk meg, hogy érdemes volt elmenni, mert beljebb még szebb volt az élővilág, hatalmas kagylókat találtak, amiket a parton árulták 10 dolcsiért. Gondolkoztunk rajta, hogy megvegyük, de nem akartuk cipelni. A hajóra visszatérve láttuk, hogy milyen jól tettük, hogy nem vettük meg, mert sorban vették el mindenkitől. A magyar főpincérünktől tudtuk meg, hogy védettek és büntetik a kivitelüket az országból.
Ma volt este a második gála vacsora, amikor is fordított lett a kiöltözős arány 20% kiöltözött, 80% maradt a rövidnadrágos, papucsos kombinációnál. Nagyon nem tetszett ez nekünk, mi mindig megfeleltünk a fedélzeti újságban megadott elvárásoknak, vagy még egy kicsit többet is teljesítettünk.
A mai színház vitte el nálunk idézőjelben a pálmát, mert ahelyett, hogy egy színvonalas záró show-t láttunk volna, helyette egy hipnotizáló pasi hívott fel a közönség közül embereket, akiket megpróbált hipnotizálni, elaltatni és mindenféle furcsa dolgot csináltatott velük, de mivel mi nem értettünk belőle semmit, ezért ott hagytuk. A magyar honfitársainktól tudtuk meg, hogy nagy jó volt, rettentő sokat nevettek rajta. Hát nem tudom, akkor sem gála estre való egy ilyen műsor, szerintem.
2017.03.24 péntek 9. nap, de a hajón a 7. Egész nap tengeren.
A végéhez közeledett sajnos az első hajó utunk és még egy kicsit a tenger is kimutatta a foga fehérjét búcsúzóul. Hatalmas hullámok lettek, alig lehetett menni a hajón. Már éjszaka is lehetett érezni, akinek a gyomra kényes, ők nem sokat aludtak az éjszaka, szerencsére mi bírtuk de a párom reggelre már rosszul lett és nem is bírt reggelizni, nekem csak az volt a bajom, hogy nem bírtam rendesen járni a hajón, csak mintha tisztára részeg lennék, nem volt egy kellemes érzés. István ajánlotta, hogy igyunk alma levet ez mindig volt reggelinél és együnk sok zöld almát, az rendbe teszi a gyomrunkat és tényleg igaza volt, mert a tengeri betegek is hamar átvészelték ezt az időszakot és pár óra múlva semmi bajuk sem volt. Délutánra megnyugodott egy kicsit a tenger és még lehetett egyet fürdeni is a medencében és most egész jó hangulatot is csináltak, szólt a zene és elindították egy próba körre a csúszdát, volt nagy tolongás körülötte.
A ma esti színház egész jó volt, elbúcsúztak tőlünk. Lehetett itt is választani hogy kirakjuk-e a bőröndöt, vagy visszük magunkkal, mi ezt választottuk, nekünk ez egyszerűbb, még reggel is be lehet fejezni a pakolást.
Megvettünk pár fotót, itt nem volt akkora lehúzás, mint az MSC-n, 15 dollár volt egy fotó és még egyet adtak ajándékba is és nem ellenőrizték annyira őket, úgyhogy szép sorban le is tudtuk őket fotózni a telefonjainkkal.
2017.03.25 szombat visszatérés Miamiba, szerencsére nekünk még lesz egy körünk
7 órától kirúgták az embereket a hajóról, nekünk maradt még egy jó fél óránk, mert befizettünk egy kirándulásra, az Evergladesre, lehetett menni, de úgy, hogy mindent be kellett pakolni a buszba és a kirándulás végén a busz a repülőtérre vitte az utasokat. Mi pedig visszajöttünk a kikötőbe egy másik busszal, de nem kellett érte külön fizetnünk, bár azért pár dollárt adtunk borravalóként, ugyanis mindenhol elvárják ezt.
Az idegenvezető és a vámtiszt is üdvözölt minket, hogy milyen jó nekünk, hogy jövünk vissza, ugyanis a hajós terminálban még át kell esni egy útlevél vizsgálaton is és nem kell leadni azt a papírt, amit adnak a hajón vámárú nyilatkozatként, összetépték, feleslegesen dolgozott, aki kitöltötte.
A Flordia déli részén fekvő Everglades Nemzeti Park őrzi az Everglades édesvízi mocsarainak élővilágát. Az 1947. december 6.-án alapított park területe 6105 km², s ezzel az Egyesült Államok második legnagyobb nemzeti parkja, annak ellenére, hogy ez a terület az eredeti vizes élőhely területének csak 20%-a. Dél-Florida őslakói, a szeminol indiánok füves víznek nevezik az Evergladest.
Airboattal tettünk egy jó fél órás kört, de alig láttunk állatokat, pár aligátor sütkérezett a parton de olyanok voltak, mintha be lettek volna nyugtatózva, vagy kitömöttek lennének, mindenesetre szép volt a természet, pár madarat láttunk még.
A hajókázás után aligátor bemutató volt, majd sétálni lehetett a kertben a szép növények között. Kicsit azért többet vártunk ettől a kirándulástól.
Megjöttünk több mint két hetes utazásunkról. Két hajót próbáltunk ki egymás után, először a Carnival Gloryt, kelet karibi útvonát, majd az MSC Divinát nyugat karibi útvonalát.
Részletes beszámolóval hamarosan jelentkezem. Nagyon szép volt mindkét útvonal, de a Divina vitte el a pálmát, ahogy korábban írtátok is, hogy a Carnival Glory egy rozzant ladik a Divina mellett, ezt mi is így láttuk.
A Carnival hajótársaság tisztára az amerikaiak stílusa, szerintem inkább fapados, nekünk msc-hez szokottaknak kevés volt a szolgáltatás, akik először utaztak hajóval, azoknak teljesen megfelelt. Egyszer jó volt, de többet nem akarok Carnivall-al utazni.
Minden szigeten amerikai dollárral fizettünk és abban is adtak vissza. Egyedül Cozumelen akartak helyi pénznemben visszaadni, de nem engedtem, rájuk szóltam és visszaadtak amerikai dollárban. A hajókon is amerikai dollárban kértek el minden fizetni valót, az olasz hajón is.
A biztosítással kapcsolatban még egy érdekesség, hogy az Atlasz biztosítóval kötöttünk kombinált utas és storno biztosítást, szerencsére az út során nem volt rá szükség, minden rendben zajlott, viszont hazafelé elkeverték az egyik poggyászunkat és akkor derült ki, hogy a visszafelé útra ha késik a poggyász akkor a biztosító nem fizet! Csak odaútra, ez bent van a szabályzatukban, talán az apró betűben amit nem olvas el az ember. Szerencsére ma megkaptuk épségben, másfél napos késés után. Írtam a légi társaságnak, hogy kártérítést kérek a késés miatt és azért is, hogy 10 órás késéssel jöttünk haza, mert törölték a reggeli járatunkat. Kíváncsi leszek, hogy lépnek-e rá valamit.
Nem ajánlom senkinek sem az Air Berlin légitársaságot, igaz a gépeik jók és az ellátás is, de megbízhatatlanok, sokat sztrájkolnak és elkeverik a poggyászokat. Rengeteg reklamáció volt Budapesten mostanában, szóval ennyit a német precízségről, pontosságról.
Van itt valaki, aki gondolkodik a MSC Preziosa - Észak-nyugat Európa országai elnevezésű hajóúton? Még nagyon friss az ötlet, most kezdem nézni a hozzászólásokat, hogy melyik városban mit lehet látni, de szerintem ez az út most elég jó áron van :)
Mi is kötöttünk már Atlasznál stb. biztosítást, a különbség az, hogy az OTP-s (azt hiszem Groupama partner) egy egész éven át korlátlan számú külföldi utat fedez, míg előbbieknél szigorúan elutazás-hazaérkezés dátumig. Manapság mindenki örül a pénznek, szerintem számlanyitás nélkül is megy a dolog, próba-cseresznye.
Jamaikán jó régen nem voltunk, de el tudom képzelni, hogy az általad leírtak teljes mértékben fedik a valóságot. Caymanon viszont tavaly és tavalyelőtt is, meg még jó párszor. Soha nem fordult még elő, hogy összetévesztettek volna egy helyivel, mindenhol automatikusan USD-ről volt szó. Amit még elfelejtettem, érdemes itthon feltankolni 1-5-10 dolláros címletekkel, de a hajón a kaszinóban vagy a front desk-en is szívesen váltanak. Furán fog nézni a souvenir árus ha 100-assal kínálod :).
Azt azert hozzatennem, hogy mindenhol erdemes megkerdezni, hogy a feltuntetett arak milyen dollarban vannak.
Grand Caymanon ugyanis a kajman dollar a hivatalos fizetoeszkoz es 1 kajman dollar kb 1.45 usa dollar. A kisebb, helyiek altal latogatott uzletek kivetel nelkul kajman dollarban kozlik az arat, de a kikoto kozeleben levo uzletekben is vannak boven ilyenek.
Jamaican szinten van "sajat" dollar ami viszont az usa dollarnal joval ertektelenebb. Egy usa dollarert 130 jamaicai dollart adnak. Ugyanugy ahogy kajmanon, a kisebb uzletek, elelmiszerboltok, benzinkutak donto tobbsegben JMD-ben szamolnak. A piaci arusoknal meg nem ritka a beprobalkozas, hogy usa dollarban torteno vasarlas eseten JMD-ben adnak vissza.
Apropenz eseten 10-bol 9 esetben eljatszak ezt, papirpenznel mar ritkabban, de ugyanugy elofordul.
25-én utazunk a Divinan. Megpróbáltam a Check in-t, de az irányítószám beírása után a kiválasztásnál nem adja fel a város nevet és beírni pedig nem engedi:( Így nem enged tovább. Az utazási iroda sem tudja megcsinálni!!!,Tud vki segíteni? Próbáltam, hogy az irányítószám elé beírtam Hu, de semmi. Köszi
Szia! Nagy általánosságban a hajó által szervezett túrák jóval drágábbak. Előnyük a viszonylagos biztonság, hajót nem fogod lekésni, ellenőrzött minőség, idegenvezető. Viszont...a karibon a hajó szinte mindenhol a centrumban dokkol vagy tenderel, minden séta távolságban van és taxik vagy független túraszervezők hada vár a parton. Ha először mentek, bizonytalan angol tudás, akkor talán érdemesebb a biztosat választani. De nem olyan ijesztő mint például dél-ázsia ahol a hajó teherkikötőkben állt meg, órákra pl. Bangkoktól vagy Saigontól, itt mi is Princesstől vettünk minden túrát...legközelebb talán nem. Egy pár ötlet:
Miami: taxi- Bayside Market (kikötő, szép kilátás, kajálós hely) vagy egy HopOn városnéző busz
St. Maarten taxi kb.8USD/fő Maho Beach, igen ahol a repülők leviszik a fejed..1 üveg heini 4USD :)
San Juan a hajó a belváros közepén dokkol, séta távolság minden látnivaló, szép az óváros vagy a régi erőd
Bahamák taxival Paradise Islandra, kaszinó, medencék, akvárium és napsütés
Jamaika, na itt talán érdemes befizetni, elég "érdekes" csak úgy nekiindulni...már az első sarkon fogják a jointot kínálni, amúgy a Dunn's River Falls ajánlott, jópofa, a vízesésben lehet csúszni-mászni
Grand Cayman, ha strand akkor taxi, Seven Mile Beach, fehér homok, kék víz, napszúrás...ha rájákat akarsz etetni akkor hajós program, de ezt is kínálják a "független" túrások
Mexico, ha Cozumel vagy Playa del Carmen akkor taxi, olcsó de alkudni, jobbra-balra strand pár km csak. Ha inka romok akkor a hajós kirándulás ajánlott.
You Tube-n érdemes rákeresni minden helyre, eszméletlen mik vannak fenn. Remélem tudtam segíteni. üdv t.
Szia! At OTP "Világ" biztosítása szerintem a legjobb. Mi minden évben hajóra megyünk és ez fedez szinte minden káreseményt, még a helikopteres partra szállítást is. Ami még jó, hogy nem csak egy utazásra jó, hanem egy éven belül bármikor mész külföldre, fedezve vagy. Számláról vonják automatikusan, szóval ha nem akarod megújítani, ne felejtsd el személyesen lemondani, mert különben ketyeg tovább. Amióta ez van nekünk, a biztosítás minden nyaralásnál kipipálva. Kb. 20e két főre.
November, MSC DIVINIA, kelet és nyugati karibi hajóút. Útvonal: Miami, ST Maarten, Puerto Rico,Bahamas, Jamaica, Cayman Islands, Mexico. A fakultatív program lehetőségekről érdeklődnék. Mekkora az árkülönbség a hajón befizetett és a parton kínált lehetőségek között? Hol, milyen programok vannak, melyiken érdemes részt venni?
Szeretném kérdezni, hogy volt-e már valaki a Costa neoRiviérával indiai-óceáni körutazáson, amely Mauritiusról indul? A kérdésem ez lenne még, hogy a fakultatív programokat meg lehet-e oldani privát vagy mindenképpen szervezők által intézzem?Korábban voltam karibi utazáson, és kb 1 fakultatív programot fizettem be, mert rájöttem, hogy saját magam(taxikkal) is el tudok menni a hirdetett programokra sokkal olcsóbban.
Ne haragudj az Armóniával melyik útvonalon mentetek? Mi most fogunk menni májusban szintén az első utunkra. Genova, Marseille, Mahon, Cagliari, Valetta, Messina, Nápoly.
Köszi,köszi. 94-Ben és 96-na utaztunk amerikai hajón a Bahamakra régen volt .... és akkor nagyon elegánsan öltöztek az utasok és nem engedte be a személyzet azokat akik nem az elvárás szerint oltozott
Mi két fakultatív programra fizettünk be, Jamaica és Cayman szigetekre. Jamaicat azért, mert azt olvastuk, hogy rossz a közbiztonság. A Cayman programra a teknős farm meglátogatása miatt, de szerintem az kihagyható, nekünk nem jött be..... Cozumelben és Nassauban ketten mentünk ki, a taxik 4-5 dollárét elvisznek a strandokra.
Az idő jó volt, Jamaican mikor kiszálltunk esett egy félórát, aztán kisütött a nap, és jó meleg volt utána. Az UVB nagyon magas, hamar leégtünk mindenhol, vigyázni kell!
A hajón az öltözködést nem veszik szigorúan, volt aki az ültetéses étteremben papucsban és rövidnadrágban volt......
Ha taxival mentek a kikötőbe, akkor mondjátok, hogy az MSC hajóhoz vigyen, mert igen hosszú a kikötő. Szerintem nem kell előre transzfert foglalni, Miamiban, a repülőtéren ott állnak az üres taxik.
Ti a hajón fizettetek fakultatívot? Mit választottatok? Milyen volt?Öltözködés mennyire szigorú? Hú annyi minden van még amiről örömmel olvasnék!!!Időjárás? Nekünk nincs transzfer, szerinted rendeljek itthonról, vagy ott fogjak taxit a reptéren-szállodába, ill szállodában a hajóhoz?Köszönöm ha írsz egy kis élménybeszámolót:))produkt2000@t-online.hu
Nagyon köszönöm a részletes beszámolót. Szívesen írnék Neked privátban, próbáltam is, de mindkétszer visszajött a levél erről a megadott e-mail címről. Nincs véletlenül gmail-es címed?
Igen,kaptunk vámárú nyilatkozatot, ki is töltöttük, családonként egy kell, de a kutya nem foglalkozott vele Miamiban.
Az automatánál mikor odaértek, mindenkinél válaszolni kell a kérdésekre, majd, ha már kész, kiírja, hogy tedd rá a bal kezed, aztán a jobb, majd beolvassa, fotó, és már nyomtatja is a lapot, amit bele az útlevél első oldalába, és azt adod majd le ott a másik ablaknál.
Persze ez így elmondva elég gyorsnak hangzik, de sajnos nem az, mi is olyan gépet fogtunk ki, hogy kb, 10x kellett rátenni a kezünket mire végre hajlandó volt beolvasni :( hát az angol hivatalos szöveget nem lesz egyszerű megértenetek, ha csak picit megy a nyelv, de bízunk benne menni fog.
Gyógyszert mi is a feladott bőröndbe tettünk, és nem szívgyógyszerre gondolok,vagy rendszeresen szedettre, azt persze hogy azt a kézibe tenném, de pl. lázcsillapító, tengeribetegség ellen, meg hasmenés ellen, és egy doboz fájdalomcsillapító.
Persze fájdalomcsillapítót a kézibe is, de csak pár szemet.
Mi SAS-al mentünk, az késett mind a kétszer , de szerencsére a levegőben behozott valamennyit, és úgy próbáltunk jegyet vásárolni,hogy azért min. egy óra átszállási idő legyen. Csatlakozom az előttem szólóhoz, hogy a gép nem fog megvárni. A lényeg, hogy hogy az átszállóba menjetek, véletlenül se a csomagkiadáshoz, bár az általában alsó szinten van, ti meg ott keressétek az újabb beszállókaput ahol kiszálltok azon a szinten.
Viszont,, ha olyan rövid az időtök, akkor becsekkolásnál törekedjetek minél előrébb ülőhelyet választani, és ahogy földet ért a gép, kézipoggyászt levenni, hogy hamar tudjatok a gépről leszállni.
Mi sokat repülünk, de ilyen átszállósban még nem voltunk aggódtam is egy kicsit, de simán ment, legközelebb már nem
parázok :)
Mi is a szállodából kértük a transzfert, illetve ők intézték, és nem kellett felhívni őket, csak a gép járatszámát megadni, automatikusan jönnek a gép elé, azt is tudják ha késik, tehát megvárnak. Mutatják majd a neved, táblán, vagy tableten, könnyen megtalálod, várni fognak. Egyébként sem lehet pontosan kiszámítani meddig is tart a beléptetési procedúra , ők már tudják.
Nekünk Miamiban egy fél délutánunk és egy éjszakánk volt, mi nem mászkáltunk, baromi nagy a város, több órát is taxizhatsz a strandig és ha nem megy a nyelv, azért nem igazán ajánlom, hátha félreértitek egymást, de hát ti tudjátok, nem tudom mennyi időtök van minderre.
Az időnk csodálatos volt, 27-29 fokok, már korán reggel csodás idő van, nekünk balkonos kabinunk volt, ébredés után olyan hét körül már a teraszon ücsörögtünk egy szál pólóban. A tenger kimondottan meleg, 30 fok körüli. :)
Én dollárt váltottam, azt hiszem avval lehet kp-ben fizetni, illetve ha eurót viszel, azt elég rosszul váltják, tehát inkább dollárt. Én javasolom mindenkinek ezt, de hát van aki jobban szereti a bankkártyázást. Mi beváltottunk annyit, hogy a kirándulásokat, az italbérletet, és a szervízdíjat fedezze, ezt be is fizettük első nap, és a végső elszámolásnál visszajött 190 dolcsi :) ennyi plusz volt rajta hármunknak összesen. Lehet kérni, hogy fejenként kéritek, vagy összevonva a számlát, mi összevonattunk. Tehát hogy legyen rajta mindig 150 plusz, olyant itt nem kértek. Mi pio gusto italbérletet vettünk, a gyerkőcnek meg a hozzá vásárolható alkoholmenteset. Nem szoktunk alkoholt fogyasztani, de a hajón, a hideg gyümis koktélok kifejezetten jól estek :) annyit és azt iszol amit csak akarsz, meg vannak jelölve az itallapon, miből lehet választani, ebbe szinte minden benne volt.
Még annyit a csomagokról, hogy nem sok esélye van hogy elveszik, de azért az állandóan szedett gyógyszereket, és egy normálisabb ruhát, pl. hosszúgatyó, ing, nőknek egy ruhácska, ha véletlen mégis, legalább kajához feltudjon öltözni az ember, mi a fürdőrucit, és egy pacskert is abba tettünk. Tusfürdőt, sampont nem kell vinni, ami a kabinban van, az 2in1 jó illata van, és nekünk bevált, fürdéshez és hajmosáshoz is, meg adnak szappant, ilyen antiallergén, szval ne cipeljetek, hacsak nincs valami megszokott, amitől nem akartok eltérni. Van a hajón naptej, meg napozás utáni is, de azt inkább tegyetek a feladottba, mert a hajón elég húzós az ára.
A kirándulásokat, leírom neked holnap kód szerint melyiken voltunk, mindet a hajón fizettük be, első nap délután amikor felmentünk, így kaptunk egy kirándulásból árából 50 % kedvezményt.
A legjobb Hondurasz volt, az a part egy paradicsom, és elúsztok egy korallzátonyhoz, ahol remek víz alatti képeket lehet készíteni a halakról, feltétlenül vigyetek ha van. A búváros Mexicoban készült, a Xel-ha programon, az egy kicsit csalódás volt mert bár szép az az öbölrész, közel sincs annyi hal benne, mint amit a videón bemutatnak, mi is elkövettük azt a hibát, hogy majd ott fotózunk a víz alatt , és a gép nálam maradt amikor a fiúk elmentek Honduraszban a zátonyhoz, itt meg nem igazán volt mit fotózni, a pancsizás jó, a víz tiszta, és finom volt az ennivaló , all inclusive, svédasztalos, de bármelyik étteremben ehetsz a parkon belül.
Mi a delfines programon Jamaicaban voltunk, fotót nem tudsz készíteni, de ők csinálnak és meglehet vásárolni, persze elég húzós az ára, én nem vittem annyi pénzt magammal, de aztán itthonról tegnap sikerült megrendelni.
Ha még valami kérdésed van írj nyugodtan, akár priviben is. üdv: Adrienn
MSC Armoniával megyünk nyaralni május 13-án Genovából. Segítséget szeretnék kérni ez az első utunk és érdeklődnék, hogy esetleg volt-e már valaki ezzel a hajóval nyaralni, mik a vélemények, mire figyeljünk? Nem tudom esetleg nem-e jön még valaki innen a fórumról valaki pont erre a hajó útra?
Olyan nincs, hogy "csatlakozo" repulogepek megvarjak egymast.
Mert lehet, hogy te vagy az egyetlen aki a budapesti geprol "csatlakozik" es rajtad kivul meg vannak ott 2-300-an. Ha lekesed a csatlakozast akkor irany a transzfer informacio es atfoglalnak ingyen egy masik jaratra.
Gyogyszert SOHA nem teszunk a feladott poggyaszba. Gratulalok annak aki ezt mondta, foleg, hogy utazasi irodaban dolgozik...
a gyogyszerekre utkozben is szukseg lehet, nem is beszelve arrol, ha a feladott csomag elkeveredik...
Az amerikai szallodai transzferek ugy mukodnek, hogy miutan atvetted a csomagodat, telefonon felhivod a szallodat es megmondjak, hogy mikor megy erted a busz es hol van a hely ahol megall.
A repülőn akkor nem adnak egy vámáru nyilatkozatot, amit ki kell tölteni? Régebben úgy volt és én már lementettem magamnak ezt, viszont ez a számítógépes dolog nem hangzik túl jól. Könnyen érthető a szöveg? Mi elég gyatrán beszélünk angolul, úgyhogy emiatt is eléggé tartok ettől a beléptetési procedúrától.
Írtad, hogy késtek a repülőgépek, az érdekelne még, hogy egymást megvárják-e a csatlakozó gépek? Nekünk elég rövid lesz az átszállási időnk.
Gyógyszereket ti is a feladandó poggyászba raktátok? Nekem azt tanácsolta az utazási iroda, hogy oda célszerű tenni.
Transzfert én is kértem, de nem jelzett még vissza a szálloda, pedig úgy hirdetik magukat, hogy bent van a transzfer az árban.
Miamiban lehetett strandolni? Milyen volt az időjárás és a víz?
A hajón dollárt kértek a letéthez vagy eurót?
A kirándulásokról írhatnál pár sort, hogy melyikre mentetek,mit néztetek meg, hol lehetett jót fürdeni, hol készült az a búvárkodós kép?
Nagyon jól sikerült a nyaralás, nem is tudom hol kezdjem.
A 11 órás repülés iszonyúan fárasztó volt, főleg, hogy már előtte nem igazán tudtunk aludni.
Megérkeztünk Miamibe közel egy órás késéssel, a beléptetés nagyon hosszadalmas, igaz 3 gép is leszállt egyszerre.
Ilyen csigabiga vonalban, lassan haladva elértünk egy automata géphez, aminél válaszokat kell bekattintani, majd ujjlenyomatot vesz, és fényképet csinál, majd kinyomtatja, ezzel a kezedben újabb csigabiga sor, és akkor odaérsz a kapukhoz, ahol pár kérdést tesznek fel, és utána újabb ujjlenyomat, meg fotó, nem is értem az automatára akkor mi szükség van,de lehet csak lassítani a tömeget.
Na mindegy, túl voltunk rajta, aztán irány a csomagok, majd a transzfer, amit előre rendeltünk szerencsére megvárt bennünket, és elvitt a szállodába.
A szálloda nagyon tiszta, légkondis, reggel pedig finom reggelivel.
11 körül megérkezett értünk a másik transzfer, aki a kikötőbe vitt. Na itt volt egy kis gond, mert csak három nagy csomag volt bejelentve, és volt még három kézipoggyász ami őszerinte nem fér be,és hogy azt meg vigye el, egy taxi 75 dolcsiért.
Hát nem mentünk bele, mivel volt a hajó indulásáig bőven időn, így megvártuk míg megoldja a problémát, persze, hogy még egy kis pénzt akart kicsikarni, a taxis meg haver volt, de nem jött össze neki.
Így megérkeztünk a hajóhoz, ahol a csomagokat kivették a kezükből, természetesen borravalót kérve, pár dollár elég nekik. A csomag cimkéket ne felejtsétek ráragasztani, mi a kézi poggyászt magunk vittük a hajóra.
A beszállás elég gyorsan ment, előtte újabb papírt kellett kitölteni, a bőröndöket átvilágítják, ha valami olyan van benne kivetetik.
Tehát beszálltunk, a szobákat majd csak három után lehet elfoglalni, addig nyitva van az étterem , eszem iszom :)
A szoba nagyon szép, tiszta, tágas, széffel, és hajszárítóval a fiókban.
A szobában bent voltak a kártyáink, amik bankkártyaként és ajtókulcsként is szolgáltak.
Elhelyezkedtünk és elindultunk felderíteni a hajót. Szerencsénkre a recepción egy kis magyarul is beszélő hölgy volt, ez sokban megkönnyítette a dolgunkat, sok mindenben segített nekünk.
Mi készpénzt vittünk, amit első nap este lehetett befizetni a hajós számlánkra. Mi vettünk italcsomagot, sztem bőven megérte, mert egy koktél két üdítő és két-három kávé már bőven meghaladja amit a bérletért naponta fizetni kellett.
Itt ugye olvastam, hogy nem csak az a tétel szerepelt a számlán amit kértek, hát én ezt nem értem, ugyanis itt a tévén van egy account opcio, és ott bármikor ellenőrizhető mit fogyasztottál, valamint ha olyant kérsz amiért fizetni kell, mert nincs az italcsomagban, akkor számlát hoznak ki, alá kell írni és az egyiket megkapod, szval teljesen korrektül ellenőrizhető a fogyasztás. Nem kértek semmiféle limitet, bár én első befizettem mindent amit kiszámoltam, így nem volt gond, letudtak mindent vonni. Amúgy bármikor lehet kp-t befizetni a recepción a kártyádra. Én mindenképp ezt tartottam a legkövethetőbbnek, és nincs hogy véletlen kétszer foglalják be a bankkártyádról.
Az összes kirándulást a hajón fizettük be, nem volt olcsó, de így elsőre nem mertünk bevállalni, a magánkirándulást.
A hajó ingadozik időnként szépen, érdemes gyógyszert vinni, de van a portán is. Pedig nem voltak nagy hullámok, csak a szél fúj mindig, és a hajó nagyon magas építésű, ezért inog. :)
Az ételek nekem ízlettek, lehetett válogatni, volt miből. A szobában kétszer cserélték a törölközőket, és adnak strandtörölközőt is , amit levihetsz a hajóról, így ne cipeljetek itthonról.
Van netcsomag, 10 napra 31 dollár volt, de skype, gmail, viber nincs benne, de viszont jól használható a facebook, és a whatsapp, érdemes előfizetni rá.
A costánál nem szigorú a dress code, azonban az étterem nagyon elegáns, úgy gondolom esténként egy hosszú nadrág és egy ing nem okoz gondot, bár volt aki strandpapucs rövidgatya formátumot használt, hát nem tudom....
A koktélok, italok, kávék nagyon finomak, üdítő pedig bérlet nélkül csak reggel van, ebéd és vacsikor csak víz, illetve fizetősre minden.
A kirándulásokon remekül éreztük magunkat, azért pl, ha azt írják 6 órás időtartamú, abban benne van a szállítás is, tehát ha egy órás az út mint ahogy volt is rá példa, akkor csak 4 órás a program, ezt egy kicsit átvágásnak éreztem.
Mindenhol elvárnak egy kis borravalót a helyi idegenvezetők, de csak pár dollárt, és nagyon lelkiismeretesen végzik a munkájukat, sok információt kaptunk arról a helyről ahol épp voltunk. :)
Ha vásárolni szeretnétek, akkor hagyjatok időt a hajó indulása előtt, tehát érdemes előbb visszamenni a kikötőhöz, ott mindig van egy kis kirakodóvásár, ahol apróságokat lehet venni, és persze mindenhol gyémántüzlet, gyönyörűek vannak, közel negyed áron, mint otthon, persze az ember nem ezért utazik ide, csak hogy tudjátok, ha netán ilyen vásárlási szándékotok is van :)
Érdemes pénzt tartogatni Mexicora, mert ott igazán jó kis ajándékokat lehet venni a parti bevásárló utcában, nagyon olcsóért.
A tenger gyönyörű, és nagyon meleg, csodás helyek vannak, nagyon jól fogjátok érezni magatokat, és feledhetetlen élményekkel gazdagabban tértek haza.
Most ennyi jutott az eszembe, de ha van kérdésed, nagyon szívesen válaszolok, és segítek amiben tudok.
A személyzet végtelenül segítőkész, és mosolygós, persze szeretik ha emberszámba veszed őket, és legalább egy jó reggelt, vagy jó napot, mondasz neki étkezésnél, legközelebb már ők fognak mosolyogva rád köszönni.
A szobalányunknak mi adtunk borravalót, második nap otthagytuk az ágyon a szobába, és még a végén is odahívtuk és megköszöntük a munkáját, nagyon lelkiismeretesen dolgoznak. A felszolgálók borravalóját, pedig úgyis naponta levonják,majd látni fogod a tévén, éjszakánként 12.50 dollár a costánál.
Ha valamelyik kirándulás érdekel, abban is szívesen adok tanácsot, legalább is amin mi is voltunk.
A visszaútnál a hóról leszállásnál, szintén beléptetés mint a reptéren, vám meg ujjlenyomat, meg fénykép, de sokkal gyorsabban megy a kikötőben, mit a reptéren. Utána mi taxival mentünk a reptérre, fejenként 25 dollár , ha legközelebb megyünk, remélem még lesz rá lehetőségünk, akkor nem is fogok előre transzfert rendelni, ennyiért bárki elvisz. Az út elég hosszú közel 50 perc még a gyors sávon is. A reptér nagyon nagy, majd meglátod, nem is tudom mennyi bejárat van, mind más légitársasághoz, de úgyis megkérdezi melyikkel mentek, és odavisz ahhoz a bejárathoz.
A gépek nekünk oda is és vissza is késtek, érdemes volt egy nappal előbb menni, így nem kellett aggódni, hogy lekéssük a hajót. Odafelé az átállás, egyik napról a másikra, visszafelé kicsit nehezebb, még most is fent kukorékolok, holott aludnom kéne reggel kelek, de talán hétvégéig helyrerázódunk. Érdemes pár nap szabit hagyni a nyaralás után erre.
Kérdezz nyugodtan, és válaszolok, segítek amiben csak tudok. üdv: Adrienn
Szerdán reggel indulunk Dominikára, majd márc6-13ig Costa Cruise-zal hajózunk és márc18-án indulunk haza. Valaki lesz kint innen vagy esetleg pont ugyanezen a hajón?
Férjem:"akarunk Mi ezzel a hajóval utazni?" ajjaj rosszul kezdődik!
Mi eddig mindig vittünk hazait müa. üdítős üvegben és eddig nem volt gond sehol. Átlagban 2x utaztunk évente, de ilyen hosszú út valószínű ez az utolsó. Drukkolok, hogy jó legyen. A tavalyi Jamaica nagyon gyenge volt és nagyon drága!Köszi minden infót, nagyon hasznos!
MSC Divinia A nagy bőröndöt is átnézik? Gondoltam viszünk hazulról "kis " hazai gyomor fertőtlenítő pálinkát:) lehetséges, hogy elveszik? Vagy átszálláskor a repülőtéren ha veszünk alkoholt kézi poggyászba azt is elveszik?
Szia! Sajnos nem idegenvezetős.Az iroda foglalta a hajót, szállásokat, repülőjegyeket.+egy hét lesz még Dominikában.Mi is ketten megyünk a férjemmel.Természetesen szervezhetünk közös kirándulásokat, programot.Örömmel! Mi tavaly voltunk Jamaicában, Nekünk bejött a vízesés mászás:)
Szia! Ez egy szervezett, csoportos,magyar idegenvezetős út lesz? Írtad, hogy a Start utazási iroda szervezi.
Kár, hogy nem előbb láttam meg, mert engem is érdekelt volna.
A programokat a kikötési pontokon idegenvezetővel nézitek meg? Csak azért kérdezem, mert ha igen, esetleg mi is becsatlakoznánk egyik-másik programba. Mi csak ketten megyünk most a párommal. Köszi!
Nem kell megadnod a kartyaszamod senkinek... Automataban toltod fel magadnak.
Mondjuk nekem kicsit (mar) furcsa amit mondasz, mi itt amerikaban neha egy teljes even at nem latunk keszpenzt. Mindent kartyaval rendezunk. Kizartnak tartom, hogy egy hajostarsasag visszaelne vele.
Egyebkent otthon magadnak is feltoltheted online, lefoglalhatod a kirandulasokat, extra szolgaltatasokat, fenykepeket, stb.
Nincs minimum kotelezo feltoltes az MSC-nel a karibi utakon. A szobadban a TV valamelyik csatornajan mindig naprakeszen latod, hogy hogyan all a szamlad. A kotelezo borravalot naponta levonjak. Utolso este beteszik a szobaba a szamlat.
Jamaica eleg meredek... De amig a hajok bent allnak, addig eleg sok rendor van az utcakon. A kikotoben varakozo taxisok kozul olyanhoz menj oda amelyik rendor mellett all es a nyakaban ott log az igazolvanya.
Akik a kikototol tavolabb "bujkalnak", azokhoz en sem mennek oda.
Nekem még karibi hajóutakbán nincs tapasztalatom, úgyhogy csak az európai 8 korábbi hajóutamra tudok támaszkodni. Ott általában magyarokkal ültettek össze, de volt amikor mi is együtt ültünk amerikaiakkal és ausztrálokkal is.
Én a készpénz letétet szeretem, nem szívesen adom meg a kártya számot. Már megkérdeztem és itt is lehet. Itt a Divinán nem tudom, hogy elég lesz-e a 250 euró vagy a dollár. A Carnival-nál most néztem meg, hogy 400 dollárt írnak 7 éjszakás hajóutakra minimum letétként és ott is elfogadják a kp-t és visszaadják, hogyha megmarad 10 dollárnál több.
Ha kijossz a kikotoi terminalbol, az ott alldogalo taxisokkal vitesd fel magad az Enhanced Gardens nevu helyre. Elsore modnanak majd 50 dollart az utert de ne hagyd magad lehuzni. A tav alig 2 km. A kikotovel szemben levo hegy tetejen van.
Max 10 dollart adjatok iranyonkent. A belepo fejenkent 10 dollar. Egy orasi botanikus kert novenyekkel, viragokkal, madarakkal, allatokkal. Vizeses itt is van :-)
A piac nagyjabol 2km gyaloglas a kikototol balra. Az arus altal kert arbol gyorsan vegyel le vagy 80%-ot es annyit ajanlj a cuccert. Majd a vegen az eredeti ar feleben egyezzetek meg.
Sok minden nincs egyebkent ott... Voltunk mar Falmouth-ban is, az erdekesebb volt.
A karib tengeren meg soha nem fordult elo, hogy magyarokkal ultettek volna bennunket ossze a vacsoranal. Ultunk mar amerikaiakkal, kanadaiakkal, kinaival es csak mi 4-en magunk.
Azt viszont tudom, hogy ha tudod, hogy egy masik tarsasag melyik kabinban lesz, akkor az utazasi irodak ossze tudjak ultetni a ket szoba utasait egy asztalhoz a kabinszamok alapjan.
A depositot szinten feltoltheted elore, vagy a hajon az automataknal bankkartyarol. 150 dollar hitelkeretet alapbol adnak. A kotelezo borravalo 12 dollar/fo/nap egy felnottnek es 6 dollar naponta a gyerekeknek.
Ha barmit veszel a hajon, vagy szolgaltatast veszel igenybe, kirandulasra fizetsz be mindig a hajos kartyad hasznalod, csak azt fogadjak el.
A foto csomagot is meg tudod venni elore otthonrol es akkor a kedvezmeny 95% a fedelzeti arakhoz kepest. A fedelzeten a normal meretu kep 10 dollar, a nagy meretu 25 dollar. Az elore fizetett verzioban 95 dollarert 100 db kepet kapsz barmilyen meretben, vagyis meg 1 dollart sem er el az ar darabonkent.
Vizum sehova nem kell (ha hajoval erkezel meg akkor sem kell vizum, ha pl repulovel egybkent kellene, mint pl Jamaica eseten).
A hurrikan szezon inkabb szeptember-oktober kornyeken erinti az utvonalakat, de ha kicsit is eselyes a dolog, akkor utvonalat valtoztatnak. A jegyekre altalaban ra is irjak, hogy idojaras miatt az utvonal elozetes ertesites nelkul valtozhat.
Teljesen biztos nem torlik az utat, utvonalat, menetrendet valtoztatnak ha kell.
Az, hogy mennyibe kerul mar nagyon egyen-fuggo, erre nem nagyon lehet valaszolni. Nagy altalanossagban azt mondhatom, hogy $1000-$1200 USD-t lehet szamolni fejenkent a hajojegyert adokkal, illetekekkel, de ez is attol fugg, hogy belso szoba, esetleg presidental suite... kinek mi kell.... Plusz a kirandulasok, vasarlas, repulojegy, tranzitszallas, stb.
Az amerikai irodak altalaban joval olcsobbak a magyar irodaknal - de ebben is sajat tapasztalat donthet igazan.
Akkor mi egy hajóval fogunk utazni, mi is az Msc Divinával megyünk!
Az ültetéses vacsora azt jelenti, hogy két időpontban lehet vacsorázni, mivel sok az utas a hajón és egyszerre nem férünk el. Mi már a foglalásnál jeleztük, hogy az elsőben szeretnénk. Általában a magyarokat egy helyre vagy egy asztalhoz szokták ültetni, de lehet kérni is, hogyha egy társasággal utaztok és egymás mellé szeretnétek ülni.
A depositot a beszállás napján kell letétbe helyezni a hajón. 250 euró elég szokott nekünk lenni, mert mi a hajón nem igen költünk, maximum a borravalóra kell a pénz, mivel ebből a pénzből vonják le az út alatt. Fotókat is készítenek rólunk, melyeket meglehet venni jó borsos áron, de mi azért párat mindig megveszünk, de még így is van amikor visszakapjuk a maradékot.
Italcsomagot itthon kell megvenni, mert akkor nem számítják fel a szervízdíjat. Az utazási iroda azt mondta nekem, hogy 2-3 héttel indulás előtt vegyük meg.
Mi most nem veszünk All inclusive csomagot, mert annyit nem bírunk inni, hanem csak külön víz, üdítő és koktél csomagot veszünk és beosztjuk.
A büfé éttermekben lehet inni vizet, teát és kávét, valamint a reggelinél gyümölcs levelet is.
Az esti ültetéses vacsorákhoz kell inkább az italcsomag és a bárokhoz.
Az Msc hajókon kétszer van kiöltözős vacsora, amikor illik elegánsabb ruhát felvenni, a többi estét valamilyen tematikus est szerint szervezik. Európai utaknál mindig van olasz est, amikor zöld, fehér, pirosat szoktunk felvenni, vagy fehér est, amikor fehérben jelenünk meg, vagy 60-70-es évek retró ruháját írják elő, jó pofák ezek a programok. Itt nem tudom, hogy lesznek-e?
Úgyhogy aki már járt olasz hajón, de amerikai vizeken, az írja meg nekünk.
A depositot (es egyben a hajos koltopenzt) ketfelekeppen toltheted fel : A hajon automataknal bankkartyaval, vagy otthonrol meg indulas elott online. A foglalasi szamoddal az msccruisesusa.com oldalon be tudsz lepni es ott vasarolni "onboard credit"-et. Ez az osszeg lesz rajta a kartyadon. Ami minimalisan kell, az a kotelezo borravalo. Napi $12/fo.
Italcsomag: szinten a fogalalasodba belepve tudod megvenni, vagy a hajon barmelyik barban.
A hajon kizarolag a cruise kartyaval lehet fizetni (kiveve kaszno, ahol kartya vagy kp).
Vacsora: lesz 2 gala vacsora ahova ki kell oltozni. Lesz meg egy "white night" ahova feher oltozet kell es egy Fiesta Italia olasz est, ahova az olasz trikolornak megfelelo szinekbe kell oltozni - de ezt az utobbi kettot nem veszik szigoruan.
Ultetes: elso ultetes (hulye magyar forditas, nem tudom milyen megfontolasbol nevezte el valaki valamikor ultetesnek) este 6 orakor, a masodik este 9-kor. A kartyadon rajta lesz az etterem neve. Black Crab vagy Villa Rosa. A villa Rosa-t elsore kicsit kacifantos lehet megtalalni :-)
A kartyan rajta van az asztalod szama is, de elso nap a pincer odavezet. Csak a neked kijelolt asztalhoz ulhetsz.
Sziasztok! A párommal hajós nászútra szeretnénk menni a Karib-térségbe, nagyjából június 14-20 környéki indulással. Még sosem voltunk hajóúton és nagyon tetszik a minden nap más helyen ébredés ötlete :) Első nekifutásra leginkább a keleti térség érdekelne és kíváncsi lennék tapasztalatokra magával az úttal, illetve az adminisztratív részletekkel kapcsolatban. Pl. kíváncsi lennék, hogy hol érdemes az utat foglalni, vízumokat kb. mennyi idő beszerezni, illetve, hogy mi az a reális összeg amiből kihozható egy ilyen út. Illetve azt tudom, hogy a hurrikán szezon júniusban indul, de ennek ellenére elég sok utat látok ebben az időszakban is. Gondolom az utasok épségét egyik társaság sem szeretné kockáztatni és így elkerülik az esetleges viharokat, de nem teljesen tiszta, hogy mire lehet ebben a szezonban számítani. Esetleg ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? A teljes út eltörlése mennyire reális? Vagy milyen más negatívummal érdemes kalkulálni? Időpont eltolásokra, kikötő áthelyezésekre? Ilyenkor alapból viharosabb az időjárás?
Mi MSC Diviniaval utazunk Marc.25. Start utazas Szervezés. Írtátok depisit feltöltését, azt hogyan kell feltölteni? Ital csomagot hogyan kell venni? Itthon is lehet ? Egy hetes útra kb mennyi dollár kell ha nincs extra költés? Kp vagy bankkártya? Hű lenne meg sok kérdés:) vacsora öltözet? Mit jelent az ültetés? ők meghatározzák hova ülnek?koszi előre is az infokat!
A ket medence korul eleg nehez helyet talalni. Mashol viszont mindig talalsz szabad napozoagyat. 17. fedelzeten a yacht club elotti reszen mindig van ures, illetve hatrafele a 15.-en, mielott elered a hatso medence elotti bart, ott is mindig van szabad hely. Mondjuk a medencek korul is lehet talani, csak kell hozza szerencse es/vagy egy kis turelem. Allandoan jonnek-mennek az emberek, valahol mindig felszabadul 1-2 hely.
Januarban foglaltuk a hunameca-nal, olyan ajanlatot kaptunk miszerint a masodik felnott ingyen utazik. A 11 even aluli gyerekek az MSC-nel alapbol ingyen utaznak, igy 2 felnott 2 gyerek balcony stateroom, fantastica USD $2,870
János, írnál arról, hogy amikor a hajó nappal is a tengeren van, nem köt ki, akkor nagy a tömeg mindenhol, pl. a napozóágyakért "harcolni" kell? Vagy azért eloszlik a sok ember....?
Az MSC Poesia-n minden euróban volt feltüntetve, úgy éttermekben mint az üzletekben, kaszinóban. Nem fizettünk be előre depositot, úgyhogy nem tudták, hogy abban fogunk fizetni. Mi itthon kifizettük az ital és internet csomagunkat. Üzletben vásároltunk úgyhogy nem is volt feltöltve a cruisekártyánk. Bizonyos összegig engedi és az utolsó napon lett kifizetve a plussz költségünk.
A játékgépek kizárólag 5, 10, 20, 50 cimletű Eu papirpénzt fogadtak el.
Azutasok 90 %-a európai (főleg franciák voltak) Ja és persze rajtunk kívűl még 5 magyar család akikkel a hajón találkoztunk!!!
Szerintetek euróban vagy dollárban kell letenni a depositot az MSC Divinán?
Mi minden hajóutunkon 250 eurót teszünk be, elég is szokott lenni kabinonként, van amikor vissza is kapunk belőle, de itt mivel Amerika, elbizonytalanodtam, hogy melyik pénznemben fogják kérni. A kirándulások árai is euróban vannak, úgyhogy akkor lehet, hogy mégis az eurót preferálják.
Mi minden karacsonykor MSC-vel utazunk a karib tengerre, amiota az MSC megjelent usa-ban.
soha semmit nem lattam meg euroban. Az uzletekben, bárokban minden USD-ben van feltuntetve. A kaszinoban a nyeremenyt dollarban fizetik, a napi programujsagban feltuntetett arak is kivetel nelkul dollarban vannak megadva.
Azt el tudom kepzelni, hogy ha te euroban fizettel be az elejen akkor a te szamlad euronan vezettek, de a fedelzeti arak minden esetben dollarban vannak megadva mindenhol. Ha masert nem akkor azert, mert az utasok 95%-ka amerikai es kanadai.
Valóban igaz hogy annyit töltesz fel amennyit akarsz.
Az MSC hajóstársaság euróban számol mivel olasz a hajóstársaság. Sőt ha francia, holland szigetre mész ott is euróban számolnak és fizetnek. A többi szigeten dollárban. Az MSC-n 9 Euro/fő-t számolnak naponta.
Annyit toltesz fel amennyit akarsz. Nincs mininum es maximum.
Alapbol 150 dollar "hitelkeret"-et kapsz.
naponta 12 dollar/fo a kotelezo service charge, vagyis ennyit minimum fizetni fogsz.
Az, hogy ki mennyit tolt fel es kolt el az teljesen egyenfuggo. En 1000 dollart szoktam feltolteni meg itthonrol indulas elott es a hajon is igenybeveszel fizetos szolgaltatasokat.
En soha nem hasznalol keszpenzt, mindent a cruise kartyaval fizetek.
A vegen ha megmarad valamennyi azt visszaadjak.
A karibi utak eseten pedig (szerintem) erdemes euro helyett dollarban szamolni mert a hajon is minden ar minden tarifa dollarban van megadva.
Nem! Mi kétszemélyes kabinban voltunk és kettőnkre kellett a 250 Euro. Tehát kabinonként 250 Eu. De utolsó este kellett elszámolni addig mi nem is töltöttük fel a kártyánkat, bár igazából 20 Eurót költöttünk egyszer, mert Dominikán a szervezett MSC busszal mentünk be a városba. Szerintem ez egy nagy lehúzás volt. A busz ment kb. 10 percet és kirakott elvileg a város közepén egy térnél, ami tele volt helyi árusokkal (jó feketék). Úgyhogy kb. 5 perc múlva mi beültünk egy taxiba és irány a tengerpart. Hozzáteszem ez volt a legdrágább taxi utunk fejenként 50 USD. Elvit egy 25 perces útra. bár egész nap ott várt minket egy pálmafa alatt majd vissza a hajóhoz és akkor kellett kifizetni.
Szia! most jöttunk haza és euroban számoltak! Mi nem töltöttük fel az elején mert mindent kifizettünk itthonról. Viszont volt váratlan fizetésünk ès a hajókártyánkat huzták le ugy hogy nem volt deposit rajta. Egy bizonyos összegig engedi is. A hajóút végén mikor elszámolnak akkor terhelték meg a bankkártyánkat 250 euroval, majd abból vonták le a napi 9 euro/fő kötelező borravalót + a váratlan fizetésünket.
Szia, köszönjük. Igen az első hajóutunk, bár már utaztunk Helsinkiből Stockholmba hajón, az egy kicsit kisebb volt, és csak két nap :)
A szállásunk a SPRINGHILL SUITES AIRPORT EAST MEDICAL Centerben van , három ágyas studio. Reggelivel együtt elég jó árat ajánlottak, és még a reptér-szálloda, szálloda-kikötő transzfer is benne van. Az utazási irodás hölgy ajánlott párat, ezt választottuk ki. Egy éjszakára megfelel.
Ha van valaki, aki nemrég ért haza Dubaiból (MSC Fantasia ), akkor kérem írjon - Bahreini kirándulás érdekelne...érdemes a szervezett programra befizetni?
Drukkolok, hogy jól sikerüljön minden és örülök, hogyha tudsz jelentkezni az út során.
Miami-ban melyik szállodában lesztek? Mi is két nappal az út előtt Miamiban akarunk megszállni, foglaltam én is már szállást, de még lehet módosítani.
Első hajóút lesz? Akkor biztosan nem fogtok csalódni, az első mindig a legjobb és még nincs összehasonlítási alapja az embernek. Mi voltunk a Costa-val is igaz régebben, de ugyanúgy tetszett, mint az MSC.
Szia Gabcsika, nagyon köszi a sok segítséget, információt, hasznunkra válnak :)
Mi sem oltattuk magunkat, Hep. AB re már volt, és a DI-TE-t megkaptuk amikor költöztünk, de mi sem tartunk ebben a térségben a betegségektől, amit a mai világban már bárhol Európában is ellehet kapni.
Remélem nekünk sem lesz gondunk az átállással. Szval akkor cápaveszély sem fenyegeti a fiúkat :) nekem meg elég lesz a sekélyebb víz is.
Nagyon szép útvonalon hajóztatok ti is, és szinte érzem a leveledben ahogy emelkedik az adrenalin szinted, amikor felidézed a repcsiket :) most már én is látni szeretném, talán majd legközelebb :)
Ösztol lesznek az MSC-nek is 10-12 napos karibi utjai. Miutan a Seaside megerkezik, az a hajo fogja jarni az egy hetes utakat es a Divina a 10-12 napos utakat.
Mi mar lefoglaltuk iden karacsonyra az utat, a Divina lemegy egeszen Del- amerikaig.
Szia Adrienn! Most Air France-vel utaztunk. A nem fapados járatokon nem kell fizetni a repülőn. Ilyen hosszú úton 2x adnak kaját. Egy főétkezés (ebéd v. vacsora) és egy snack (pl. reggeli). Az idő eltolódástól nem kell félni, mivel ott minusz 6-7 óra az eltolódás. Ottani időben korán (mi már reggel 6-7 óra körül) felébredtünk ami európában már 12-13 óra. Így legalább nem alszod át az egész délelöttöt kihasználod az egész napot! Mi Martinique-re (Franciaország egyik tengerentúli megyéje ) mentünk az nem Amerika így tök egyszerű volt a belépés. Gyakorlatilag olyan mintha az Unióban lennénk még a mobil telefon is úgy számol mintha Európában vagy.
Igen a St. Martin Moha beach szuper! A gépek a fejed felett 20-30 méterre húznak el!
Cápát mi nem láttunk, de még halat is csak a tányéron. A hajó az nagyon tiszta, naponta többször takarítanak, a fürdőszobát minden használat után takarítják amig kajálni vagy, a törölközőket szerintem naponta többször cseréltők, mindig tiszta volt behajtogatva!
Mint írtam minden szigeten tengerpartoztunk. Mindenhol ettünk a parton. Mindenféle bodegás kifőzdéből, konyháról. Nagyon jó volt, soha semmi bajunk nem volt. Mi bárhová megyünk a világon simán eszünk utcán is!
A partokon általában van napágy és napernyő, de fizetős mindenhol ami eltérő. Egyik szigeten 10 Usd az ágy + 5-8 Usd a napernyő, volt olyan hogy 20 Usd 2 ágy 1 napernyő!
Nem voltunk beoltva!
Mi utvonalunk Martinique- Guadelopue- St. Martin- Dominika- Brit Virigin szigetek- St. Kitts- Antigua, Barbuda - Martinique
Gyönyörű útvonalatok lesz, közben én is megnéztem a hajót, mert 10 napos karibi útjai nincsenek az MSC-nek, úgyhogy gondoltam, hogy csak a Costa lehet.
Nagyon szép utat és jó időt kívánok és nagyon várom majd a beszámolót. Mi is kikötünk ugyanezeken a kikötési pontokon, kivéve Roatant.
Nézem majd a webkamerán a hajótokat. Én meg a seascanner.com oldalon szoktam kukkolmi a hajókat, ajánlom Mindenki figyelmébe!
Az idő nem stimmel az eltolódás miatt, 7-8 órával visszább kell számolni :) de rajta vannak a paraméterek, az idő és a szél, valamint a hajó sebessége, és a következő útirány :)
Természetesen nagyon szívesen válaszolok, ha mér megjöttünk amire csak kíváncsi leszel.
Az USA beleptetes nem olyan komplikalt mint amilyennek tunik.
A repulon kaptok egy vamaru nyilatkozatot, ebbol csaladonkent egyet kell kitolteni.
Megerkezes utan elobb sorbaalltok az utlevel ellenorzesnel, ott kikerdeznek, leveszik az ujjlenyomatokat, lefenykepeznek.
Ezutan felveszitek a csomagot es mehettek a vámoshoz. Itt elelmiszer, hús, gyümölcs, alkohol es dohany irant erdeklodnek. A vámos elveszi a vamaru nyilatkozatot es ennyi volt.
A repterhez nagyon kozel van a kikoto. Taxival 26-28 dollar kozott van a tarifa.
Nagyon örülök, hogy megosztod majd az utazás részleteit velünk. Pont nekem is ugyanezek a kérdéseim vannak a tapasztalt úti társak felé, úgyhogy én is kíváncsian várom a válaszokat.
nekünk van még egy hónap, de már kezdek izgulni.
Ti pontosan melyik kikötőkben álltok meg és melyik hajóval utaztok?
Szia Gabcsika,nagyon köszönöm a segítséget, már nagyon izgulunk,két nap és indulunk. Ez egy 10 napos Karib körút, hat kikötési ponttal. Mi is olasz hajótársasággal utazunk, így reméljük nem leszünk jegesre hűtve :) Még a repülő úttal kapcsolatban nem kérdeztelek. Ilyen hosszan még nem repültünk, bár sűrűn járunk repülővel mert jelenleg finnben lakunk, így évente 4 x minimum repcsire ülünk :) de ez csak két óra. Nagyon fárasztó volt az út? elég monoton lehet 11 órát repülni egyben, és ráadásul még az időeltolódás is. Kényelmes volt? Mi Helsinkiből Oslóba, és onnan SAS társasággal Miami. Néztem a jegyet, étkezés van benne, de nem írja hogy mennyiszer? A Finnairon ingyenes az üdítő, nálatok fizetni kellett? Persze ezek csak részletkérdések,de jó ha az ember tisztában van vele az elején.
Egyik ismerősöm pl. tanácsolta vegyünk üdítőt a transzferben, mert nagyon szomjasak voltak, és a sztyuvik meg nagyon lefoglaltak. Szerinted?
Az időeltolódás miatt, nehéz volt az átállás? Még jó hogy este későn indul a hajó, talán az ember könnyebben átvészeli mindjárt alvással :) igaz már előtte is alig alszik az izgalom végett.A beléptetés a reptéren Miaminál Amerikába nagyon hosszadalmas?
Nagyon érdekes lehet a reptér ha egész nap azt néztétek, gondolom valami különleges a leszállópálya. Közben a férjem mondja, hogy ott száll fel a gép olyan nagyon közel a strandhoz, és a turbinák szelét meglovagolva repkednek a turisták, tényleg nemrég néztünk a tévében :) Amekkora tolóereje van egy-egy ilyen gépnek, nem is csodálom, hogy ott repkedtek az emberek. Egyszer Veszprémben( ott laktunk) előttünk a parkban katonai bemutató volt, jött egy harci helikopter,a pilóta haverok a házból mondták, hogy nem menjünk nagyon közel, megfogadtuk a tanácsukat, de még így is olyan légörvény volt, hogy a fákról levitte az összes levelet, nagyon brutális, mi is imádjuk :)
Attól nem félünk,hogy nem lesz elég a kaja a hajón, mert sokan írták, hogy jópár kilót felszedtek :)
A férjem még kérdezi, hogy cápa mennyire sűrűn bukkan fel abban a térségben. A hajón gondolom osztályon felüliek a higiéniás feltételek, de kiszálláskor? Ettetek a strandokon? Tényleg ti oltattátok magatokat? Az utazási iroda azt mondta, semmi kötelező nincs.
Még majd jelentkezek, és köszönöm előre is . Adrienn
Szia Adrien! Mi MSC-vel (olasz) voltunk ahol ment a klíma, de igazából elég volt egy vékony pulóver, felső a nyári ruhára. Az ismerősöm Carnivállal volt (amerikai) Ő nagyon fázott, de az amerikaiak imádják nyomni a klímát. A kaja nagyon jó volt. Reggeli szokásos tojás minden változatban, felvágott, gyümölcs, sajtok, péksütik, stb. Mi gyakorlatilag csak az ültetősben ettünk, mert meg van a tuti helyed, nem kell gyötrődni. Vacsora: 3 féle előétel, 2 féle leves, saláta, 2-4 féle főétel, 2-3 féle desszertből lehet választani. Ha kell kétszer is hoz. Ha nem ízlik elmész az önkiszolgálósba és ott több féléből tudsz választani. Éhezni nem tudsz!!! Mi soha nem mentünk szervezett, befizetett útra. Minden nap kikötöttünk. Simán lemész a hajóról. (kártyádat lehuzzák, hogy tudják ki hagyta el a hajót) A kikötőkben millió taxis kinálja ugyan azt az utat amit a hajón is befizetnél. Csak tengerpartokra mentünk ami a kikötőtől kb. 20-50 perc taxival. A taxis mindig visszajön érted amikorra kéred és ha visszavitt a hajóhoz akkor kellett fizetni amiben megegyeztek . Alkudni lehet. Szerintem kb. a feléből megoldottuk mint amit a hajón fizettünk volna. A partokon mindig láttuk, hogy a szervezett csoportok is ugyan arra a partra jöttek. A hajón adtak beach törölközőt és azt viheted magaddal a tengerpartra, minden nap cserélik, nálunk nem kellett saját törölköző. Mindig ki van írva mikorra kell visszaérni a hajóra. Egy-két alkalommal ott volt sorban állás, mert ugyan olyan biztonsági ellenőrzés van mint a repülőtereken. De 10 perc alatt visszajutsz a hajóra. Ha italt veszel azt elveszik de az utazás végén visszaadják. A hajóra nem lehet felvinni italt. (bár mi nem adtuk le, nem vették észre). Ajándékot nem igazán vettünk, (csak egy üveg rumot Dominikán, azt nem adtuk le). Valóban nagyon élveztük már szervezzük a következőt.
Kelet-karibi körúton voltunk. Nálunk lényeges volt, hogy minden nap kikössünk és benne legyen St. Martin. Maho beeeeech nagyon szuuuuuper, imádjuk a repülőket! Ott egy percet nem pihentünk csak a gépeket néztük egész nap, a nyakunk már letört! Nekem Dominika nagy csalódás ( a város nagyon pusztulat) viszont Antigua Barbuda Jolly beach nagyon szép (azurkék tenger-fehér homok, jujjjj) . Guadeloupe St. Anne beach bedőlt pálmafák. A tenger mindenhol szuper, nem volt nagy hullám, és kb. 28 C fok. Ha van kérdés írjál!
Szia, mi szerdán indulunk 27.-én jövünk meg, ha akkor még nem késő szívesen írok neked én is tapasztalatot, élménybeszámolót. Nekünk is az első nyaralás a Karib tengeren hajóval. Már várjuk, és biztos nagyon szuper lesz :)
Akik most jöttek haza karibi hajóútról írjanak egy jó kis beszámolót. Merre jártak, mit nézték meg az adott szigeteken. Milyen volt az idő? Mennyire hullámzik a tenger? Kell-e a hajóra meleg holmi?
Milyen volt a repülőút, a beléptetési procedúra Miamiban?
Mi március 16.-án indulunk és még sosem jártunk Amerikában és a karib tengeren.
Megkérdeztem az amerikai utazási irodát a kirándulásokról. Magyarul írtam nekik és mindjárt válaszoltak is és küldték a magyar nyelvű, képekkel illusztrált kirándulási lehetőségeket minden kikötési pontra, a hajós áraknál kb. 20-30% olcsóbban.
Érdekelne még, hogy milyen konnektorok vannak a Carnival hajókon? Kell-e átalakító? Gondolom az Msc Divinán van 220, de a Carnivalban nem bízom.
Valakinek van Carnival hajótársaságról valamilyen tapasztalata megírhatná!
All inclusive csomagot akkor érdemes csak venni, ha minden nap isztok alkoholt (bor, sör, koktél, stb.) Hogy melyiket (egész napos vagy csak az éttermekbe érvényes illetve prémium italokat is tartalmazó) az meg az igényeitektől függ.
Mi nem iszunk alkoholt, max egy-két koktél / hét, így nem éri meg egyik ilyen csomag se. Víz és üdítő csomagot szoktunk venni, MSC-nél kupont kapsz (Costa-nal még azt se, a kártyádra írják rá, a számlán látod, hogy még mennyi van belőle), amikor veszel egy üdítőt (mindegy hogy hol), akkor odaadsz egy kupont és aláírod a nullás számlát. Ennek csak egy hátránya van, hogy az előre megvásárolt mennyiséget el is kell fogyasztanod, különben az egész nem érte meg és jobban jártál volna, ha mindenért külön fizetsz és csak annyit veszel, amennyire tényleg szükség van. Ha meg koktélra vagy rövidre vágy egyszer-egyszer, akkor azt megveszed a számlád terhére.
Az éttermben ( és a bárokban is) vehetsz mindenféle elözetes csomag nélkül is italt ( alkoholosat, -menteset és vizet is). Söt, ha az éteremben ebédelsz és nem fent a menzán, vannak pincérek, akik borokkal járnak körbe és "tukmálnak".
Nekünk mult héten volt családilag egy víz, illetve egy kávécsomagunk ( 14 viz és 10 kv) kis jegyeket kaptunk, és bármelyikünk beválthatta. Azt hiszem, borra is van ilyen tizes csomagjuk.
Ugy tűnik, hogy az kisebb árakat csak az amerikai utasoknak kinálhatják fel.
Tegnap irtam egy amerikai székhelyű cégnek, sajnos ök is azt az árat ajánlották nekem, amit a hajótársaság saját oldalán is találtam. Ez volt egy másik amerikai céggel két éve.
Most úgy döntöttünk, hogy merészek leszünk és várunk az utolsó pillanatig. Ha lesz hely, megyünk, ha nem, megyünk később, az őszi szünetben.
Szia! Most jöttünk haza! Mi inkább az ültetett reggelit es vacsorát választottuk mivel a svédasztalos étkezésnélkül nagyon nehezen találtunk üres asztalt. A reggelinél felszolgálják a tojásos kajákat viszont van egy kicsit kisebb svédasztalos része is ahol magad csipegethetsz. A vacsoránál felszolgálnak de ha valami nem elég hoz mégegy tányérral. Ha semmit nem tudsz választani akkor még mindig elmehetsz aZ önkiszolgálós svédasztalosba. A felszolgálos nagyon körbeugrálos hamar meg lehet szokni a kiszolgálást. A gyerekesek inkább a svédasztalost szeretik, nagyobb a választék sült krumpli, pizza, saláták, húsok stb. Az ültetett nagyon művészi tálalás! De bárhol ehetsz egyik nap itt másik nap ott vagy akár mindkettő helyen. Mi Msc Poesia-val voltunk karib tengeren. Programokra szerintem nem érdemes befizetni mert a kikötőkben fele annyiért megalkudod. Mi tapasztalatunk hogy legközelebb all inclusive ital csomagra sem biztos hogy befizetünk mivel fejenként 26 euró volt es mi nem tudtuk leinni pedig borozgattunk kávéztunk. (egyforma csomag kötelező volt egy adztalnál az Msc-n)Bár mi minden nap kiszálltunk es csak indulásra mentünk vissza. Napközben nem voltunk a hajón. Nagyon szuper lesz!!!
Két éve bepróbálkoztunk egy amerikai cégnél, de amint megadtuk a németországi cimünket, rögvest ugrott a vonzó ár, és kijött az, amit a hajótársaság német oldala is felkinált.
Lehet minden extra nelkul is foglalni. A magyar irodak altalaban 30-40% extra profittal dolgoznak hajos utak eseten, igy neked is amerikai irodakat ajanlok ha olcsobb, lehuzasmentes jegyeket akarsz.
Olyan kérdésem lenne, hogy tudtok olyan hajótársaságról aminek július-augusztus hónapban vannak útjai a karib térségben? Legfőkèppen egy két hetes út érdekelne La Romanaból a Bahamák felé. Az MSC nek találtam csak nyári útját, de az meg mexikó felé megy. Léteznek ilyen utak esetleg valami amerikai társaságoknál?
Két alkalommal jártunk arra, egy program kivételével mindent magunknak szerveztünk.
A TripAdvisoron találsz programajánlókat az egyes szigethez/ kikötöhöz, sziget túrákat a hajós ár harmadáért A hajótársaság is a helyi társaságoktól veszi meg a túrákat, csak szép hasznot tesz rá. strandos programokra a helyi taxisok pár batkáért elvisznek.
Ha nem szervezel elöre semmit, akkor sincs gond: a kikötöben hemzsegni fognak a helyi turavezetők.
Tavaly a 6 éves gyerekünkkel kalandoztunk arrafelé 10 napot, és minden klappolt.
en szemely szerint azt szeretem ha elore le van foglava a kirandulas, tudom, hogy hova megyek, mikor indulok es mikor erek vissza.
A helyszinen 200-an fogjak az orrod ala tolni az ajanlatukat es egymas szavaba vagva gyozkodni, hogy oket valaszd. Viszont lehet alkudni, meg egymas ala is licitalnak a felhajtok.
Ekkora arkulombseg nincs. Ha 60 a hajon, akkor egy fuggetlen irodanal az 50.
Szia, segítenél egy kicsit? Mi egy hét múlva indulunk a Costa Deliziosa fedélzetén Karib körútra.
Írtad, hogy már több hajón is voltál, jó tanács bármivel kapcsolatban? Mit ajánlanál, az ültetett reggeli, ebéd, vagy a svédasztalos? a vacsink már lefoglalva az ültetettben. Köszi a segítséget. Adrienn
A hajo altal szervezett ut technikailag a legegyszerubb de egyben a legdragabb megoldas.
vannak kirandulasokra szakosodott vallalkozasok minden helyen. Mondjuk ahogy elottem is irtak, neha komolyabb szerveset igenyel es hasznalhato angol tudast. Mondjuk ez utobbiban segitseg pl az itt masok altal mar emlegetett amerikai-magyar iroda, de a kikotokben ha kiszallsz, szazaval rohannak meg kirandulasokat kinalo felhajtok es taxisok. Mondjuk ezekre az utakra garancia nincs, arra sem, hogy a jamaicai taxis valoban oda visz ahova megbeszeltetek.
Mi minden evben a karacsonyi szunetben megyunk. Hala a Seaside erkezesenek, ettol az evtol a Divina 11-12 napos utakra jar majd, igy a karacsony mellett az ujev is benne lesz.
az esos idoszak szeptember vegen/oktober elejen kezdodik. Akkor eleg kiszamithatatlan arrafele az idojaras.
A hurrikant messzire el fogjak kerulni, bar esetleg elofordulhat valtozas a menetrendben ha az utvonalon hurrikan veszely van.