Keresés

Részletes keresés

Daeril Creative Commons License 2020.09.04 0 0 80429

Enoitalia 3 t/h

Nekem ez van beépített cefreszivattyúval. Vörösborhoz ideális! Máshoz ne használd mert a szivattyú pépé veri a cefrét és rozénál a színnel lesz gondod, fehérnél meg a cserrel. Szerintem.

Előzmény: Benő Kemenczés (80427)
ShiDeci Creative Commons License 2020.09.04 0 0 80428

Nekem ennyire rossz tapasztalatom a Tolnayval nem volt, bár sem a 2018as rajnai rizling, sem a 2017es szürkebarát nem volt az eltarthatóság bajnoka - 1 nap után már közel sem tudták a bontáskori szintet.

 

Legrosszabbul a Sauska áll nálam e tekintetben: sem a 2017es cuvee 11, sem a 2017es portugieser nem bírt ki szétesés nélkül egy napot. Ismerve az árazásukat, lehet h a 8-10000es kategóriára kellene nem széteső borért beneveznem, csak nincs kedvem feleslegesen pénzt költeni.

Előzmény: BZoltan (80424)
Benő Kemenczés Creative Commons License 2020.09.04 0 0 80427

Sürgősen új bogyózót kell vásárolnom. A kinézett márkák: Grifo DVEP 20, Enoitalia 3 t/h, Enoitalia Arno 25. Használt már valaki ezekből a gépekből? Vélemény? Minden segítséget előre köszönök.

BZoltan Creative Commons License 2020.09.04 0 0 80426

Engem nem zavar ha valaki a saját pénzéből vicces hobbira költ. Az egy kicsit aggasztani szokott amikor az én pénzemből teszi ezt valaki.  Ugyanis az frankó, hogy valai kilapátolt párszázmilliót egy állami bank fiókjából, de ezt a pénzt később az állam pótolta ki "privatizációt elősegítő állami tőkejuttatás címén" ... vagyis közvetve bizony közpénzt síboltak ki. Tudom... ez pont annyira érdekel manapság bárkit mint az, hogy Jásdi elftárs (így hívom, mert a szervezeti rangját nem tudom) pedig a Hungavisből síbolt ki párszázmilliót. Ahogy egy állami vállalatnak hatvanmilláért eladott  bölcs tanácsokat is nehéz nem közpénz talicskázásnak venni. A kérdés, hogy van-e ilyenkor oszt-visszaoszt rendszer és ha igen akkor kinek.

Előzmény: Hepci (80425)
Hepci Creative Commons License 2020.09.04 0 0 80425

Ismerek olyan teniszezőt, aki 5 év alatt elköltött edzőre 30 milkát, aztán nem megy 2 kört egy (amatőr)versenyen. :)

Tehát semmi vész, amit Fiáth úr elfüstölt a Mászterre, kiveszi az MVM-ből fél év alatt, ha a csillagok állása nem változik, és még meg sem izzad tőle.

 

Előzmény: BZoltan (80422)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.04 0 0 80424

Igen, ez a szokás... ennek az a lényege, hogy így le lehet szarni a bor állóképességét. Mert a bontás pillanatában már megtérült a bor ára. Ha két poharat el tud adni az már nyereség.

Egy ünnepli az egész szakma a tíz percig sem eltartható techno geciket...

Előzmény: Hepci (80423)
Hepci Creative Commons License 2020.09.04 0 0 80423

Villa Tolnay Rajnai Rizling 2019

Ez a márka az egyik a fejemben, ami esélyes, hogy oda lehessen tenni a rajnaiját legalább belépő szintű labanc rajnaik mellé. A beltartalom nagyjából megvan ehhez, a savak viszont sajnos nem olyan minőségűek.

Étteremben kóstoltam, itt (Larus) is fantasztikusan áraznak (1400 Ft/1,5 dl), tehát nagyjából a palack nettó beszerzési árán adnak 1 pohár bort.

BZoltan Creative Commons License 2020.09.04 0 0 80422

Én ilyen messzire nem mennék :) Én csak azt mondom, hogy ő egy klasszikus kibic aki nagyon gyorsan akart a  magyar Robert Parker lenni. Csak hát ameddig Robert Parkernek egyetlen szavára el lehetett adni többmillió palack 20 dolláros bort 100 dolláros áron addig Fiáth Attilának nincsen mérhető hatása.  Az, hogy interjúkat ad a Dining Guide-ba amit el is olvasnak mondjuk kétezren és csinál egy top100 kiadványt amit elolvasnak megint csak párezren az nem igazán csinál belőle fajsúlyos véleményformálót. Cirka akkora a hatása mint egy átlagos bloggernek. Egy szűk 500-1000 fős körben adnak a szavára, de ennél én a nyunyi pöcs senki több embert érek el ha úgy hozza a kedvem.

Kicsit sajnálom a fazont, mert szerintem tízmilliós nagyságrendben tüzelt el pénzt arra a projektre, hogy ő legyen a mindene felett álló autoritás a magyar borszakmában...aztán a Master of Wine intézetből úgy kúrták ki, hogy szerintem még neki sem jött le, hogy nem azért bukott  meg mert nem kóstolta ki az 1967-es Chateaux de Pompauix-ból a 2.5% kabernéfrant... hanem azért mert abba az úri klubba ilyen provinciális és fuxos mitugrálszt nem vesznek fel.  Szóval jól elfüstölt egy családi ház árát arra amit egy átlag borblogger segbedugott kézzel hoz.

Előzmény: Hepci (80421)
Hepci Creative Commons License 2020.09.03 0 0 80421

Úgy tűnik, így már össze tudom hozni - csekély emberismeretem ellenére is - a hevenyészett jellemzést F. Attilával kapcsolatban: ő 1 faszkalpag. :)

Előzmény: BZoltan (80414)
Jocó0423 Creative Commons License 2020.09.03 0 0 80420

Sajna nekem hibát jelez :(

 

Előzmény: BZoltan (80419)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.03 0 1 80419
Előzmény: Jocó0423 (80417)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.03 0 1 80418

Igen, ezek is ismert adatok. De ugye azt is tudjuk, hogy egyetlen buznyák bevétel nem származik ennél a cégnél versenyszférában dolgozó cégtől. Például : http://mvm.hu/download/Az-MVM-Zrt.-2020.-01-02.-honapban-kozzetetellel-erintett-szerzodesei.pdf

Előzmény: kifli (80415)
Jocó0423 Creative Commons License 2020.09.03 0 0 80417

nem mükszik.

Előzmény: kifli (80415)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.03 0 0 80416

Tehát akinek a legnagyobb kussban kellene lapítania, az osztja az észt a leghangosabban?

Kortünet, a legnagyobbak is így járnak el.

Előzmény: Hepci (80413)
kifli Creative Commons License 2020.09.03 0 0 80415
Előzmény: BZoltan (80414)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.03 0 1 80414

A Radó facebook oldalán egy poszt alatt a Cartwright Éva (Somlói Borok Boltja) megkérdezte, hogy amúgy FA pontosan milyen tudás és tapasztalat alapján osztja az észt a borkereskedelemmel kapcsolatban? Rákérdezett, hogy adott-e már el valaha bort, vagy van-e neki bármilyen kézzelfogható tudása a témában. Erre FA nagyo behisztült és leostobázta az Évát meg butának nevezte... de bezzeg ő az egyetemi tanár és a nagyon sikeres gazdasági szakember.

Előzmény: Hepci (80413)
Hepci Creative Commons License 2020.09.03 0 0 80413

Sajna fogalmam sincs, hogy miről írtok.

Milyen vita, milyen Évával, és mire hozta fel példának ifjabb F. Attila borakadémikus-kamuegyetemitanár a (saját?) üzleti érzékét?

Egyébként a kedves papát azzal mentette fel a bíróság, hogy akkoriban ez volt a gyakorlat. Tehát a bankvezetők odadták a lovettát a haverjaiknak, hogy az eltűnjön.

Baromi nagy kár, hogy nem tudtam róla, mert úgy 900 millára beneveztem volna én is. Alig végeztem el az egyetemet, jól jött volna, pl. többet teniszezek, veszek Ferrarit, meg ilyesmik.

Mondjuk 340-et visszaadtam volna belőle, hogy azért ne legyen túl kirívó az eset.

Előzmény: BZoltan (80412)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.03 0 0 80412

Szó sincs felelősségről. Csak ne beszéljünk örökölt tehetségről ha egyszer ilyen faék egyszerűségű síbolásról van szó.

Előzmény: Hepci (80411)
Hepci Creative Commons License 2020.09.03 0 0 80411

Szerintem egészen pozitív az egyenleg a kedves országlakosok, hazaffyjak és Soros-bérencek (valamint egyéb, megfoghatatlan identitású kipcsakok) szemszögéből: az 540 milla hitelből csak 290 milla tűnt el, így 250 millát feltehetőleg visszafizettek a drága F. papa haverjai.

A fiúk egyébként sosem felelősek az apák bűneiért.

Viszont élvezik a bűnök előnyeit. :)

Előzmény: BZoltan (80406)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.03 0 0 80410

Hiába,  jó google keresés nem terem minden bokorban :D A facebookon láttam egy event alatt amiben ő volt a sztárvendég, hogy valaki odakommentelte, hogy "tamásiak mindenhol" ... na akkor kerestem rá erre.

Előzmény: shiraz2 (80409)
shiraz2 Creative Commons License 2020.09.03 0 0 80409

priceless ez a google gyűjtemény :)))

Előzmény: BZoltan (80403)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.03 0 0 80408

Igen... azért néztem utána, hogy mi is az az üzleti érzék. Hát mondjuk az is érdekes, hogy a tanácsadó cégének csak állami vállalat ügyfele van és idén 60 millió forintért ad remélhetőleg nagyon bölcs tanácsokat az MVM-nek. Nem tudom, biztos nagy üzleti érzék kell ehhez is, de kizárólag állami vállaltokból élni azért manapság inkább jó kapcsolat és jó politikai fekvés kell.

Előzmény: Daeril (80407)
Daeril Creative Commons License 2020.09.03 0 0 80407

Hogy is mondta az "úriember" a legutóbbi vitájában az Évának? Jó üzleti érzéket örökölt a kedves papától :)

Előzmény: BZoltan (80406)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.03 0 0 80406

De az igazán szép az az 1990-1995 közötti akció... a helyi Budapest Bank fiókból kilapátoltak egy nyilván nem túl ellenséges cégnek bő félmilliárd forint hitelt tutter bukóra. Ami ugye az azóta eltel 1500%-os inflációval olyan mintha ma valaki 7 milliárd forintot tolna ki egy bakfiókból simán leírandó veszteségként. Ez volt a szép a rendszerváltás zavaros éveiben. A Budapest Bankot 1987-ben alapították. Nyilván számított a párttitkári múlt és kapcsolati tőke, hogy 1990-ben ott lett fiókvezető valaki. Szóval hogy is van az a mondás, hogy az első millió megszerzéséről ne kérdezzenek?

Előzmény: Jocó0423 (80404)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.03 0 0 80405

Kétlem, hogy 13 évesen ő lett volna a párttitkár :D de az édesapját is ugyanígy hívják.

Előzmény: Jocó0423 (80404)
Jocó0423 Creative Commons License 2020.09.03 0 0 80404

Tamási első titkára? Nem semmi :)))

Előzmény: BZoltan (80403)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.03 0 0 80403

Alapvetően a fiatal szép nők társaságát én is kedvelem :) Meg a csúnya és öreg férfiakét és... mert a kontraszt előnyösebbnek mutat engem :)

 

Annyira nem is kellett lekáderezni... párszor verbálkaratéztam vele a facebookon és ismeretlen emberek másnap teletolták a levelesládámat háttérinformációval... na és egy google keresés is sok érdekeset tud találni...a paap pont hu oldalon jót derültem :)

Előzmény: Hepci (80402)
Hepci Creative Commons License 2020.09.03 0 0 80402

Alaposan lekáderezted a csávót.

Én gyakorlatilag semmit nem tudok róla, nem érte még el az ingerküszöbömet.

Csak az egyetemi státuszának néztem utána és hát egyetemi körökben (legalábbis olyanokban, amiket ismerek) k. nem jól veszi ki magát, ha egy docens egyetemi tanárnak, professzornak és miegyébnek marketingeli magát, akár malomkeréknyi méretű karórával is. Az ilyet bohócnak tekintik, és akkor nagyon finoman fogalmaztam.

A fotóiról úgy látom, (Riedel-kelyhekkel a kezében) kedveli a szép, fiatal nők társaságát, akik nyilván/remélhetőleg mély sóhajok közepette szívják szívják bölcs borgondolatait.

Ebben semmi problémát nem látok. :)))

Előzmény: BZoltan (80401)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.03 0 0 80401

Szerintem olyan mértékben van káder hiány ebben a szakmában, hogy ha valaki elvégez bármilyen boros gyorstalpalót és elég sok pénzzel nekiáll drága borokat kóstolni és boros rendezvényekre járni akkor gyakorlatilag zéró energiabefektetéssel is pár hónap alatt megmondóemberré válhat. FA pedig ráadásul még doktori címmel is rendelkezik meg a docensi állását egyetemi tanárnak mondva tökéletesen rá tud játszani a sznobériára amúgy is fogékony rangkórságban szenvedő magyar boros közélettel.

 

Meg megpörgette ezt a Master of Wine aspiráns címet (amit ugye magának előlegezett) és ugye Magyarországon már évek óta vár arra  a boros közélet, hogy valakinek sikerüljön.. ugye ott volt a Herczeg Ági aki a facebook közösnsége előtt küzdött meg a címért és nagyon tisztességes meg szimpatikus módon ért el egy amúgy nem alacsony szintre ahonnan nem tudott mégsem MW csúcstámadást kezdeményezni. Meg ha jól tudom akkor ott volt a Kreinbacher alkalmazottja a Bodor-Kós Norbi aki ugyancsak küzdött az MW címért, de hogy ő hol esett ki a játékból arról nem tudunk. Meg voltak még páran akik komolyabb lendülettel futottak neki és pattantak le az MW falról. Szerintem a leglátványosabb buktát FA nyelte le... mert rá konkrétan rápirított az Institute of Master of Wines, hogy lesz szíves nem használni az MW aspiráns címet. Ezzel szerintem el is ásta magát szegény... mert ő sem tudta, hogy az MW az egy angol úri klub ahova nem a vizsga az igazi belépő, hanem bizony pofára megy az utolsó megmérettetés... és oda bizony olyan embereket vesznek be akik egy angol klubban szalonképesek. Namost az a stílus ahogy FA néha megnyilvánul az roppant dögös és vagány itt a magyar ugaron, de egy angol szalonban libabőrösek lesznek az ura és a hölgyek az ilyen stílustól. Szóval FA már akkor megbukott amikor még ő azt hitte, hogy van esélye... sosem volt. Persze most már mint borakadémikus és egyetemi tanár mutatkozik be és hallgat arról, hogy ment egy kört az MW szopórollerén.

De FA leginkább azzal futott be, hogy pár balfasz bortermelő megelőlegezve neki a világhírt és a globális befolyást gyorsan le is szerződtették észt osztani. Szekszárd és Csopak volt a két géniusz gyűjtőhely ahol a helyi nagyon hülyék nagy összegben fogadtak arra, hogy FA lesz a következő Robert Parker. Na innentől kezdve a két nyomesz csapat el is kezdte tolni, hogy FA mekkora geccinagy ész... mert ha nem az lenne akkor nyilván a kazánban eltüzelt pénz az amit neki adtak. Szóval voltak akik segítettek megépíteni a márkáját.

Ki is találta az origó kóstolót... ami akkora ostoba fasság, hogy ha forogna akkor nem kellene Paks2 sem.  És erre az origó kóstoló formátumra veri most sok-sok csekélyértelmű pöcsmadár a gyíkot. Az origó kóstoló lényege pedig az, hogy egy brosorból megtalálni a leg geciunalmasabb sehova ki nem lógó középszert. Szóval Attila feltalálta a langyos vizet és most ezzel haknizik.

Az FB-n olyan erős kampányt nem nyom egyébként. Igazán mondom, nincsen elérése... lufi a jelenség. Én most szólok, hogy néhány év múlva pont ugyanúgy fogunk röhögni rajta mint azokon a balfaszokon akikről 10 éve hitte azt mindenki, hogy ők a legfajsúlyosabb frankómegmondók. Párszor le tud Attila hámozni párszázezer, esetleg pármillió forintot hülye borvidékekről...de hamar rá fog ő jönni, hogy egyszerűbb neki kitalicskázni az MVM-ből pártízmisit mindenféle bölcs tanáccsal mint szopni a pérót a sok agyatlan hülyével a borvilágban.

Előzmény: Hepci (80400)
Hepci Creative Commons License 2020.09.03 0 0 80400

Ezt (közösségi média vs. komolyan vehető felületek) nem tudom kellően megítélni. Komolyan vehető felületet komolyan tolni, és az igen komoly meló, ebben vagyok csak biztos. Ő ezt nem csinálja valamiért.

Hogy mitől lett "ismert" és "szakértő", az fogas kérdés. Valószínűleg remekül ért az önmarketinghez, aminek a megnyilvánulásait viszont nem látom, mert nem nézem ezeket a közösséginek nevezett fosokat.

A pár interjúban, amiket olvastam vele, egyaránt vannak érdekes-értelmes gondolatok és marhaságok, valamint nettó önfelszopás.

 

Engem pedig állítólag ki akar irtani hetek óta. Ebben az ügyben se történt semmi konkrétum.

Talán megnézte a karóráját és ellenőrizte a fizikai paramétereit, majd felébredt.

Előzmény: BZoltan (80398)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!