Keresés

Részletes keresés

Dr. Mouse Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224687

Szerintem igazad van neked is, meg alzir-nak is. Mert az egy lehetetlen edzői álláspont, hogy a meccs előtti pillanatokban tudja meg egy játékos, hogy belül, vagy szélen fog játszani, a másik meg akkor jön rá, hogy kispados. Azért már vegyük ember számba a játékosokat, ha már a fizetésük földön kívüli.

LE-nek duplán kellene ezt átéreznie, hiszen alig tíz éve még ő is átélte ezeket az izgalmakat, amit egy El Classico jelent egy játékosnak.

 

Azért én nagyon kíváncsian várom, hogy LE mire megy a Barcelonával. Eddig még nyomokban sem olvastam tőle olyan gondolatokat, ami egy karakán, határozott edzőre utalna. A sajtótájékoztatókon  a szokásos udvbariassági köröket futja, hogy - minidig a következő ellenfélre koncentrál, meg tiszteli az ellenfelet, bla-bla-bla-bla. 

Azt értem, hogy egy ilyen fiatal edzőnek maga a menyország,  ha kinevezik a Barcelona edzőjévé, a hírnév, az óriási fizetés, a tisztelet jól esik mindenkinek. 

Csakhogy. Itt óriásit is lehet bukni! Egy ilyen korrupció gyanujába keveredett vezetőséggel a háta mögött az ember nem alhat nyugodtan, nem beszélve arról, hogy egy generáció váltást is le kellene vezényelnie. A következő középpályás sort-sorokat még vagy húsz évig a Xavi-Busquets-Iniesta sorhoz fogják mérni...

Előzmény: Peppo vagyok (224683)
Tomato del Bettega Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224686

Nem bosszantani akarlak  Titeket, csak megkérdem: gólra, vagy labdabirtoklási százalékra játszszák a focit? Mert ha a labdabirtoklás a legfontosabb, akkor a szertáros fog nyerni... :)

Attika30 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224685

Nem voltunk jobbak, mint a Real az első félidőben sem (rosszabbak sem), de sokkal jobbak voltunk, mint a második félidőben. Az, hogy ez minek köszönhető tök lényegtelen, mert ennyi erővel mondhatnánk azt is, hogy ha a Real nem egyenlít az első félidőben akkor lehet egész másképp alakul.......

Előzmény: taekoo (224684)
taekoo Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224684

A látszattal ellentétben nem voltunk jobbak az 1. félidőben, csak más volt a leosztás.

 

Csak Neymar nyomott egy gólt és a vezetéssel tudatában megengedhette magának a barca hogy visszább húzódjon és játsza a tili-tolit.

A 2.félidőre véget ért kedvező előny, hátrányba kerültünk és feljebb kellett húzódni. Ekkor kiütköztek a bajok: a középpálya nem ért vissza védekezni, nagyobb tér nyílt a kontrára, Xavi apó oldalpasszos stílusa lóf*szt sem ér mikor gólt kell rúgni.

 

 

Peppo vagyok Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224683

Nem tudom, miért nem hitt bennük. De ha taktika nem is volt, akkor sem bízott a posztokra rakott játékosokban (Alba szélen, Mathieu mellette, Rakitic besegít a középpályán stb) sem, pedig nekik a helyük is megvolt. Új játékos meg csak Suarez volt, ugye.

Előzmény: alzir (224679)
Attika30 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224682

Ez mondjuk tényleg durva. Ehez képest Mathieu még egész korrekt teljesítményt nyújtott, mondjuk beljebb nem vagyunk vele. Jó lesz ha összekapja magát LE mert ez elég cinkesre sikerült az ő szempontjából.

Előzmény: alzir (224681)
alzir Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224681

"Meg az, hogy van-e bármi értelme felforgatni a kezdőt és a posztokat úgy, hogy a játékosok az utolsó pillanatban szembesülnek ezzel."

 

ez annyira kibaszott abszurd, hogy elhinni is nehéz, de hát ez a madár még be is vallotta. persze lehet, hogy az ifiben ez pedagógiai szempontból működött, de ha a győzelem a fő cél, akkor vajon milyen megfontolások állhatnak mögötte?

a legjobb, amit kinézek ebből, az az, hogy a legutolsó pillanatban találta ki, vagy változtatta meg a felállást valami rejtélyes okból kifolyólag, amit nem árul el. akkor meg kapkod.

 

igazából nekünk sem jó, hogy ennyire aránytalan a spanyol bajnokság, és erre ez most egy remek példa. egyszerűen az ellenfelek 95%-a ellen nem derül ki, hogy mennyit ér a csapat, mert legrosszabb esetben a klasszisok összeimpróznak valamit.

Előzmény: doncike (224669)
alzir Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224680

"Luis Suarez played very good against Madrid, but we still have to work hard on his positional play."

 

ezzel arra célzott, hogy maradjon a jobb szélen? lesz még ebből ibra2:D

Előzmény: Peppo vagyok (224673)
alzir Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224679

de mik ezek az elvek, és miért nem ragaszkodott hozzájuk? ha még ő sem hisz bennük, akkor mennyit érnek, és mennyit ér ő edzőként?

amúgy nem tudom, végül is most sem volt igazán széljátékunk, ehhez például ragaszkodott. bár az igaz, hogy a letámadást nem erőltettük feleslegesen, de olyan nagy koncepciót nem véltem emögött felfedezni, csak összevisszaságot.

szerintem próbált alkalmazkodni a madridhoz, csak nem sikerült. nem tudom, hogy ez pozitívabb megközelítés-e, mint az, hogy nem hitt az elveiben.

Előzmény: Peppo vagyok (224667)
alzir Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224678

"oylan erôket kezdett mozgósítani a Madrid, amiket 0-0nál valszeg nem tettek volna"

 

szóval jobb 80 percig 0-0-án állni, majd a végén betalálni? amúgy persze, értem ezt a nézőpontot, de hát egy jó csapat képes élni a vezetésével, és tud reagálni az ellenfélre, azért jó csapat. nem csak akkor megy a játék, amikor pont jókor lövi a gólt, jó irányba fúj a szél és a nap megfelelő szögben süt.

talán lehettünk volna szerencsésebbek (bár nem tudom, mire fel tarthatjuk magunkat pechesnek), de attól még nem lettünk volna jók. és ez a baj.

Előzmény: Tompus999 (224672)
Attika30 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224677

Szerintem régen sem volt lényegesen gyorsabb csak akkor működött a játékunk és sokkal kevesebbszer volt versenyfutásnak kitéve illetve volt mellette egy Puyol aki irányította és ezáltal a helyezkedésével már sokszor megoldotta a feladatát, nem kellett versenyt futni.

Előzmény: Törölt nick (224676)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224676

pique amikor idejott 1-2 evig tanarian jatszott, és nem volt gond a sebessegevel

mivel meg mindig nem egy kioregedo korban levo jatekos, ezert a belassulasa csak a rossz felkeszulesben keresendo

biztos vagyok benne, ha visszamegy a pl- be, megint top 5-os belsovedo valik belole

Előzmény: Attika30 (224570)
Attika30 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224675

http://www.eurobarca.hu/hirek/labdarugas/20141028-elso-fokon-felmentettek-laportat-es-vezeteset/16303

 

Első körben felmentették Laportáékat a sikkasztás vádja alól, de még lehet fellebbezni.

Attika30 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224674

"busquets a tökéletes szűrő egy tökéletes rendszerbe"

 

Busquets a tökéletes szűrő abba a rendszerbe amit mi játszottunk, egy  csúcson levő Xavi-val, Iniesta-val, Alves-el...... de mivel már nincsenek a csúcson pótolni meg lehetetlen őket, mert Xavi csak egy van, így lehet ideje lenne rendszert is váltani amibe viszont Masch is lehet a tökéletes szűrő. Persze tudom ez nem egyszerű és lehet egy igazi irányító nélkül nem is fog megvalósulni de valamerre el kell mozdulni, mert ez a csapat már sosem lesz ugyanolyan, mint volt, mert Xavi és Alves sem lesz soha olyan, mint volt és Iniesta-t illetően is vannak kételyeim, bár őt még nem írom le.

Előzmény: alzir (224656)
Peppo vagyok Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224673

LE sablonjai:

"Saturday's loss was logical as we were inferior. First half was good, second half we didn't play our normal game."

"Vermaelen still not available? He didn't play last season, so it's normal he now needs time to recover fully."

"Mathieu was surprised he played left back? He can play as centre back and left back, don't understand he was surprised..."

"Luis Suarez played very good against Madrid, but we still have to work hard on his positional play."

"Douglas? He's still recovering. I'm sure he'll help us in the future, I believe he'll be able to adapt."

Tompus999 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224672

Persze, nincs rosszkor lôtt gól nyilván, ezzel cak arra akartam utalni - és ez be is jött, csak nem lett eredménye - hogy oylan erôket kezdett mozgósítani a Madrid, amiket 0-0nál valszeg nem tettek volna. emlékezzünk csak arra a rémisztô 5-6 percre, amikor még nyomozni sem tudtuk a labdát, rúgták a kapufákat egymás után satöbbi. Nekünk ezen a meccsen így ebben a felállásban csak úgy lett volna esélyünk ha jól bealszik mindenki a meccsbe. Vagy, ha berúgunk még kettôt gyorsan. Mert meggyôzôdésem, ha Messi be is rúgja a másodikat, azzal még nem lett volna megnyerve a meccs.

Előzmény: alzir (224662)
Peppo vagyok Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224671

Talán ennyire nem gázos a helyzet! Bár az tény, hogy mindenkit nagyon meglepett a húzásaival. Idén eddig két rangadóból kettőt buktunk, nem ártana ha ezeken a meccseken is eredményesek lennénk!

Most már van Suarez, meg győzelmi kényszer a BL-ben, nincs idő a kísérletezésre meg a nagy rotálásokra!

Előzmény: doncike (224670)
doncike Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224670

"El tudom képzelni, hogy a játékosainak is lejött, hogy nem azt kérik tőlük, amit eddig elvárt tőlük az edző, hanem valami mást."

 

Szerintem ha egy edzőn megérzik a bizonytalanságot (tanácstalanságot), vagy csak így értelmezik a kísérletezőkedvet, az végzetes lehet.

Még az is lehet, hogy Tatával is valami hasonló történt.

Előzmény: Peppo vagyok (224667)
doncike Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224669

A magyar válogatottat inkább hagyjuk.

 

Abban egyetértünk, hogy a Bernabeuban néha még ki is lehet kapni.

Ha valamikor, akkor most még talán bele is fért.

 

A kérdés inkább az, hogy milyen játékkal, milyen taktikával, hogyan kaptunk ki és hogy ebből mi fog következni a jövőre nézve.

Meg az, hogy van-e bármi értelme felforgatni a kezdőt és a posztokat úgy, hogy a játékosok az utolsó pillanatban szembesülnek ezzel.

Előzmény: Pib (224665)
The AVE Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224668

Próbált valami váratlant húzni, ez sikerült is (sajnos), csak éppen nem volt benne koncepció. Van mit tanulnia a szombati meccsből, a kérdés az, h képes lesz-e rá.

Előzmény: doncike (224666)
Peppo vagyok Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224667

Ebbe nem lehet belekötni.

Hiba alatt azt értem, hogy nem ragaszkodott a saját elveihez, hanem visszanyúlt valamihez, ami nem működött. A spanyol lapok is ezzel vannak tele. El tudom képzelni, hogy a játékosainak is lejött, hogy nem azt kérik tőlük, amit eddig elvárt tőlük az edző, hanem valami mást. 

Előzmény: alzir (224660)
doncike Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224666

Valahogy így.

 

LE-vel szerintem az a baj, legalábbis ezen a meccsen az volt a baj, hogy vagy saját magában, vagy a csapatában, vagy egyikben sem bízott igazán.

 

Megpróbálta "meghúzni a váratlant" Suarezzel és Mathievel, de nem merte Init vagy Xavit kivenni a kezdőből Rakitic kedvéért. Nem merte Masche helyett Bartrát játszatni khv-ben.

 

A gyors vezetést nem LE húzásai miatt szereztük meg, hanem annak ellenére.

 

És ha igaz, amit Mathieu nyilatkozott, hogy a meccs előtt tudta csak meg, hogy Alba helyén fog játszani, az különösen gáz. Értem én, hogy motivációs eszköz lehet a kezdőt az utolsó pillanatig lebegtetni, de egy ilyen taktikai húzásra a játékosnak is fel kell készülnie.

Előzmény: alzir (224660)
Pib Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224665

Szerintem amúgy a magyar válogatott sem olyan rossz, mint amilyennek általában látják.

 

És a Barca se volt olyan rossz a hétvégén. Kikaptunk a Realtól a Bernabeuban, na és? A világ kábé összes csapata jó eséllyel kikapna ott.

(Majdnem leírtam, hogy "kivéve a Bayernt", de inkább őket ne emlegessük a Real kapcsán, mert ugye.)

Előzmény: doncike (224664)
doncike Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224664

A második félidőben nagyos sokszor átrohantak a középpályánkon, nagyos sok támadást tudtak lövésig játszani.

Ez önmagában független a meccs aktuális állásától.

 

Az egészet pedig csak azért írtam, mert szerintem totális zsákutca, ha az első félidőbe próbálunk kapaszkodni és azt hinni, hogy tkp. nincs itt semmi gond, hiszen ha az első félidőben jól ment, a 4. percben már vezettünk is.

És ezért nem is lehetnek komoly gondok, csak utána picit visszaestünk és nem volt szerencsénk: Pique kezezése tök véletlen, aztán szegény Alvest a földre vitték szögletnél, azért maradt egyedül Pepe, és a végén az a butácska hiba (Ini, Masche) pont rosszkor jött.

De a lényeg, hogy az első félidőben jók voltunk, tehát azt kell csinálni, amit eddig, csak jobban.

("Az elvek jók, elvtársak, csak a megvalósításba csúsznak még itt-ott hibák.")

 

Ez olyan, mint amikor a magyar válogatott magyarázza, hogy tkp. nem is voltak olyan rosszak.

Előzmény: Attika30 (224659)
Tomato del Bettega Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224663

Talált süllyedt! Tetszik amit írtál!

Előzmény: alzir (224660)
alzir Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224662

a "rosszkor kaptuk a gólt" lózungnál már csak a "rosszkor lőttük a gólt" nagyobb marhaság.

 

na nehogy már egy vezetés még minket hátráltasson. mindig a gólt lövő csapat van előnyben, mert megengedheti magának azt a luxust, hogy ő reagáljon a másikra, akinek muszáj kezdeményeznie. taktikai alapvetés. de persze, jaj, szegény LE, nyakába szakadt a vezetés terhe. ugyan már.

 

éppen hogy onnantól kezdve nem kellett volna rohanni, hogy megvan a vezetés. ha mégis őrült rohanás lett, ami a madrid malmára hajtotta a vizet, az a mi hibánk. minek rohantunk? és minek volt ott xavi, ha rohantunk mégis? mit csinál LE?

Előzmény: Tompus999 (224661)
Tompus999 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224661

A "ha" persze nem játszik, de szerintem ha nem rúgjuk a gyors gólt, akkor egy sokkal lassabb meccs lett volna, olyasmi, mint amire LE számított. Fura, de már a meccsen is úgy éreztem, hogy túl hamar vezetünk, ez még visszaüthet. Persze, ha a középpályát uralni tudtuk volna, akkor nem lett volna ez az őrült rohanás. ami abszolult a Madrid malmára hajtotta a vizet

Előzmény: doncike (224657)
alzir Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224660

sajnos a probléma összetettebb annál, mint hogy "hibákról" beszéljünk, amiket az edző észrevesz, kijavít, és utána működik flottul minden. ez nem vízvezetékszerelés. ha van egy átfogó edzői vízió, egy tudatos koncepció, ami meccsről meccsre kiforrja magát, akkor lehet ilyesmiről beszélni, mondjuk guardiola első pár meccse ilyen volt, numancia, ésatöbbi.

 

de szerintem most az a kurva nagy gáz, hogy nincs ilyen.

 

ami azt illeti, még martinóban is több tudatosságot éreztem a kisebb labdabirtoklással, kontrákkal, hosszú labdákkal (más kérdés, hogy tavaszra összedőlt az egész). az is egyértelmű volt, hogy szegény tito és a béna roura mit akarnak, csak az meg kevés volt.

 

LE-nél viszont egy nagy katyvaszt érzek. hiába az a néhány klassz meccs a ligában, nem játsszuk jól a régi játékunkat, de nincsen új játékunk sem.

- néha van letámadás, néha nincs, az eibar ellen bizonyára fantasztikusan működik, a PSG ellen viszont csúnyán besül, fejetlen csirkeként rohangálnak a játékosaink. a madrid ellen az első félidőben a támadók agresszívan ütik-vágják az ellenfelet, egyébként mindenki visszazár, ennek ellenére CR-ék így is átfolynak a réseken, és végül bedózerolnak egy gólt. utána az egész védekezésünk összeomlik.

- birtokoljuk a labdát, berakja xavit a kezdőbe kontrollálni a meccset, a támadások mégis rohanósak onnantól kezdve, hogy egy támadóhoz kerül a labda. nem építkezünk lassan, de nem vagyunk elég gyorsak sem. aztán lehozza xavit, erre az egész addigi játékunk megszűnik létezni, és nincs helyette semmi, csak labdavesztések, mert rakéta rohan előre, próbál csinálni valamit, a madrid meg köszöni szépen, és halálra szopat kontrából.

- a szart is kipresszingelik a játékosainkból, akik azt sem tudják, hova kellene passzolni. iniesta, egy veterán csúcsklasszis, egy zseni, vizionárius, hadd ne soroljam tovább. ha egy ilyen szintű játékos ilyen szinten össze van zavarodva, az valaki szerint tényleg lehet véletlen, "egyéni hiba"? bal lábbal kelt fel? életében nem adott még ilyen szar passzt. persze, mert fingunk nem volt róla, mi van. LE feltett kézzel hagyta, hogy a madrid jól seggbekúrjon.

- állítólag csökkentette a szélsők szerepét, ami neymart elnézve biztosan igaz, gyakorlatilag nincs bal szélünk, de albát azért kiveszi a kezdőből. eközben suarez a jobb szélen egy darabig egész jól elvan a vonal mellett, ad is két gólpasszt, de aztán csak nem bír magával, és elkezd befele húzni, messi meg azt sem tudja, merre mozogjon. neymar szinte teljesen eltűnik. akkor most mi van? mi akart ez lenni? aztán behozza pedrót, akivel több labdát ugyan nem szerzünk, de legalább a klasszis villanás lehetősége is eltűnik. szerkezetváltás, hm?

 

csak néhány kérdés:

1. jobbak vagyunk most, mint szeptember elején?  ha fejlődünk, akkor nem kéne jobbnak lennünk?

2. jobban tudja már LE, hogy mi a kezdőcsapata? nem kéne már tudnia?

 

(megoldások: 1: nem. de. 2: nem. de.)

Előzmény: Peppo vagyok (224653)
Attika30 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224659

Najó, de akkor azt sem tudjuk, hogy a madrid második félidős fölényében mennyire játszott szerepet Pepe gólja. Mert ha az mondjuk nincs akkor lehet, hogy a türelmes, passzolgatós játékunkkal elcsípünk egy pontot vagy akár nyerünk. Ha a "ha" dolgokat nézzük akkor szerintem mindkét oldalon nézni kell (még ha értelme nincs is), vagy pedig egyiken sem.

Előzmény: doncike (224657)
doncike Creative Commons License 2014.10.28 0 0 224658

Ez fordítva is igaz: ha Businak nem megy, akkor az egész rendszer válik hirtelen nagyon sebezhetővé.

Főleg ha Xavi és Ini van még mellette mint középpályás védekezés.

Előzmény: alzir (224656)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!