Keresés

Részletes keresés

12 voltos Creative Commons License 2021.10.14 0 0 9224

ugyanúgy, ahogy a szakértők: megérzés :)

tudod, vannak amit nem lehet egzaktul kiszámolni, ezért az ember agyában csak nagyjából számolódik ki, statisztikai alapon, nem tudatosan.

de én legalább nem nevezem tudományosnak :)

 

más: ma kitaláltam a következőt: maszk helyett egy olyan szerkezet, hogy az orr előtt van, egy uv lámpa, ami bevilágít az orrba, elpusztítva a belélegzett vírusokat :)

Előzmény: JimmyQ (9223)
JimmyQ Creative Commons License 2021.10.14 0 1 9223

Ezt te hogyan számoltad ki?

Előzmény: 12 voltos (9221)
JimmyQ Creative Commons License 2021.10.14 0 2 9222
12 voltos Creative Commons License 2021.10.14 0 0 9221

amikor nem volt még oltás, akkor is jóval erősebben kellett volna terjednie...

Előzmény: JimmyQ (9220)
JimmyQ Creative Commons License 2021.10.14 0 1 9220

Csak az oltás miatt nem terjed gyorsabban. Lásd, hogy terjed Romániában.

Előzmény: 12 voltos (9219)
12 voltos Creative Commons License 2021.10.14 0 0 9219

ritkán buszozok, még ritkábban hét közben. ma egy buszon utaztam ami szó szerint tömve volt gyerekekkel, fiatalokkal.

elgondolkodtam.. ha ez a vírus ennyire virulens, mint amennyire állítják, hogy lehet az, hogy ilyen tömegközlekedés mellett nem terjed el pár hónap alatt, 100%-osan elérve minden embert?

JimmyQ Creative Commons License 2021.10.14 0 1 9218

"Most is halnak meg emberek covidban itthon, nem is kevesen, most már lejárt lemez, nincs pánik"

 

Jelenleg napi 10 covid haláleset van. Ha majd ismét 100 fölé megy, akkor megint pánik lesz, mert akkor újra ez lesz a legfőbb halálok. Miközben az átlagos években ismert leggyakoribb halálokok:

daganatos betegségek (napi 90)

szív és érrendszeri betegségek (napi 88)

agyvérzés (napi 31)

tüdőbetegségek (napi 17)

májbetegségek (napi 9)

öngyilkosság (napi 4)

közlekedési balesetek (napi 2)

 

A járvány másfél éve alatt Magyarországon meghalt 30 ezer covid fertőzött ember.

Ami napi átlagban 55 halottat jelent.

A harmadik hullám csúcsán, a 2021 év 12. hetében 4547-en haltak meg, miközben a megelőző 5 év 12. heti átlaga 2643 volt. Ez a heti 1904 többlethalálozás

napi 272 többlethalálozást jelent.

A 2. hullám csúcsán, a 2020 év 49. hetében 4170, míg az előző 5 év átlaga 2576. Ez a heti 1594 többlethalálozás

napi 228 többlethalálozást jelent.

https://atlo.team/koronamonitor-reszletesadatok/#elhunytgyogyultbovebb

Előzmény: molnmorr (9216)
kétlambos Creative Commons License 2021.10.14 0 1 9217

OK, a kommentár megvan, sőt azt is megtudtuk, hogy a szájmaszk a rabság jele, köszönjük Emese.

 

 

Előzmény: molnmorr (9215)
molnmorr Creative Commons License 2021.10.14 0 0 9216

Én is felvettem a maszkot, mert kötelező volt, és mert mindenki más is hordta, sosem voltam maszkellenes. A pánikkeltésről beszéltem egyedül, volt abból bőven. Csordában lógtak itt az emberek és beszéltek felelősségről meg számolták naponta a halottakat, mert trendi volt a közösségi médiában is. Most is halnak meg emberek covidban itthon, nem is kevesen, most már lejárt lemez, nincs pánik, elfogadott halál, ugyanígy mint az egyéb halál okok, ami miatt naponta 350 ember életét veszti, és mégsem beszél róla senki, és nem is tesznek ellenne semmit. Annyira kétszínű magatartás másfél évig az emberi életeket óvni a vírustól felelősen, aztán amikor  már nem divat a téma, már nem aggódunk honfitársaink életéért, holott évente 130ezer ember hal meg magyarországon, sokkal nagyobb problémák miatt, amire lenne megoldást, csak szarnak bele az emberek, mert már megszokták. És az ilyen emberek másfél évig elkezdtek aggódni az életért, hirtelen felindulásból, a tömegpszichózis hatására. Bárcsak lennének emberek saját gondolatokkal, és nem mindenki csak azt szajkózná mint a szomszéd mond.

 

Előzmény: JimmyQ (9214)
molnmorr Creative Commons License 2021.10.14 0 0 9215

Akkor nézd meg a videot. Érdemes figyelemmel kísérni a világ eseményeit, és akkor nem kéne a cinikus megjegyzés hogy biztos életmentés zajlik, fojtogatással nem lehet életet menteni, elárulom neked, semmilyen körülmény között nem működik.

 

https://www.youtube.com/watch?v=OLig67bnu84

 

Ha nem nézed végig, a lényeg hogy a végén maga a miniszterelnök is beismerte hogy a covid elleni ilyen szigorú fellépés nem fenntartható, és enyhíteni fognak a korlátozásokon, de ez egyelőre csak a szavak szintjén igaz. Azt kéne felfogni hogy a korlátozások az emberek 100%-át érinti, és nagyon fontos lenne vizsgálni ennek a hosszú távú hatásait mielőtt lezárnánk városokat. Az embert ha megfosztod a szabadságától az a legsúlyosabb büntetés, ezért a börtönnek is pont ez a lényege. A szabadság olyan alapvető emberi szükséglet mint a levegő vagy a víz. És mérlegelni kéne hogy elzárjuk-e az emberek 100%-át az alapvető jogoktól, cserébe hogy az emberek kevesebb mint 0.1%-a az alapbetegségével tovább élhessen még pár évet, és ne covidba haljon bele, hanem egy másik betegségbe mondjuk 5-6 év múlva. Hogy megéri-e a zéró tolarencia a covid ellen, megéri-e papíron betiltani a halált, ezzel azt kockáztatva hogy az országban polgárháború tör ki, vagy esetleg az egész világot maga alá gyűri.

 

Már most 5x annyi napi fertőzött van Ausztráliában mint tavaly a járvány csúcsán, ha engednek tovább a korlátozásokból, majd végigsöpör ott is a vírus, aminek már másfél éve végig kellett volna söpörnie. És ha esetleg kritikussá válik a helyzet, és tényleg szükség lenne lezárásokra, azt már nem fogják vállalni az emberek másfél évnyi bezártság után.

 

Tedd fel magadnak a kérdést, hol vesztette el az emberiség a józan eszét végleg? A vírusok és háborúk egy ideig természetes módon szabályozták a föld népességét, nem lehet a végtelenségig elkerülni az elkerülhetetlent. Ha a vírus ellen zéró tolarenciát hirdetsz, akkor majd az emberek nyírják ki egymást. De ha nem lesz háború, akkor majd 10 milliárd embernél is több fog élni évtizedek múlva, majd valahol a természet leszabályozza a túlnépesedést, ha az ostoba öntelt egoista emberek csak a mára gondolnak. Nem véletlenül nem él örökké az ember, és az sem normális hogy 80-90 évig vegetál. Ennek majd az egész civilizáció issza meg a levét, meg a föld bolygón élő állatok és növények. Idióta ostoba egoista az emberi faj, egyetlen célja hogy minél hamarabb leigázza és elpusztítsa az egyetlen élhető bolygót, ennek vagyunk most a szemtanúi.

Előzmény: kétlambos (9213)
JimmyQ Creative Commons License 2021.10.14 0 0 9214

"De azért valamit sikerült felfogni abból amit írtam?"

Igen!

Ilyen butaságokat írtál:

"semmi koronavírusos hozzászólás? . . .  A járvány az utolsókat rúgja, a felelőtlen svédek halál számlálója 15ezernél állt meg, a magyaroké 30ezren. . . már tavaly év elején tisztán látszott hogy a probléma nem a vírussal van, hanem a tömegemberrel akik . . . muszáj hogy keltsék a hangulatot, . . . aki felveszi a maszkot és otthon maradnak, . . . hol vannak a Zacher Gáborok? . . . a pánikkeltés volt a népszerű, . . . Lehet hogy jövőre . . . esetleg úgy omlik össze a civilizáció mint egy kártyavár, . . . és eddig tartott a viszonylagos béke időszaka a világban."

 

Ezek után már hiába is mosakodsz:

"Egy szóval nem állítottam hogy ellene vagyok az oltásnak vagy a maszkviselésnek, vagy nem tartanám problémának a vírust, amivel foglalkozni kell."

Előzmény: molnmorr (9207)
kétlambos Creative Commons License 2021.10.14 0 1 9213

Nem biztos, hogy szerencsés egyetlen kép (vélhetően túlkapás) alapján megítélni az egész civilizációt, hisztériát és demokráciadeficitet kiáltani.

 

(Ilyenkor szokott kiderülni, hogy a világ totálisan félreértette a képet, valójában életmentés és elsősegélynyújtás zajlik vagy valami ilyesmi.)

Előzmény: molnmorr (9209)
kétlambos Creative Commons License 2021.10.14 0 1 9212

Nem világos, hogy a hatóság embere-e az illető, alig visel erre utaló markereket (fedetlen a feje pl.). Az agresszió oka sem látszik a képen. Ez a kép nem áll meg kommentár nélkül.

Előzmény: molnmorr (9211)
molnmorr Creative Commons License 2021.10.14 -1 0 9211

Ez sokat elárul a szociális érzékeidről. A hatóság embere fojtogat egy nőt mert nem visel maszkot. Már nem azt a világot éljük hogy jogsértés esetén pénzbírság, bírósági ügy, hanem a rögtön ítélő közterületes az utcán kiéli az elfojtott agresszióját, mert őt is bezárva és megfélemlítve tartják, nyilván ha hagynák élni az embereket, nem esnének egymás torkának a nyílt utcán.

 

Tudom tudom, életfogytigtlanra kéne ítélni hiszen veszélyezteti a társadalmat azzal hogy épp nem volt rajta maszk. Hová süllyedt a világ erkölcsileg, ennél nincs lejjebb, ezt már csak cinizmussal lehet fokozni, mert nincsenek rá szavak.

Előzmény: kétlambos (9210)
kétlambos Creative Commons License 2021.10.14 0 1 9210

Nekem nem. Mit láthatunk a képen?

Előzmény: molnmorr (9209)
molnmorr Creative Commons License 2021.10.14 0 0 9209

Ausztrália pillanatkép, ez sok mindent elmond a covid hisztéria mértékéről, meg az állitólagos demokráciáról. 

 

 

marjori Creative Commons License 2021.10.14 0 0 9208

Valamint a svédek unortodox modon számolják a halottakat, 30 nap utan mar nem korona a halálok, lehet mással könyvelni.

Márpedig most sokan megélik az intenzíven is a  30 napot.

Előzmény: JimmyQ (9205)
molnmorr Creative Commons License 2021.10.14 0 0 9207

Egy szóval nem állítottam hogy ellene vagyok az oltásnak vagy a maszkviselésnek, vagy nem tartanám problémának a vírust, amivel foglalkozni kell.

 

A hosszú távú problámákra utaltam amit az idióta hisztéria okozott, de egy szót sem értettél abból amit leírtam ezek szerint. Úgy látom nem jutott el a tudatodig hogy 0.1% halálozási rátát próbáltam összehasonlítani a civilizáció pusztulásával, mint egy fenyegető problémát, de leragadtál ott hogy melyik ország hány %-a van beoltva, mintha nem lenne teljesen mindegy a katasztrófális jövő szempontjából.

 

Ha lemész a tescoba, megkapsz mindent, és oltás is véd téged, ezért nem látsz itt problémát. Ennél azért bonyolultabb a világ meg a jövő, de megértem azt a korosztályt is aki életkorában kifolyólag nem érdekli a jövő, ezért problémát sem lát. Kicsit szomorú, de az emberek közel sem tökéletes lények, megbocsátható. De azért valamit sikerült felfogni abból amit írtam?

Előzmény: JimmyQ (9205)
JimmyQ Creative Commons License 2021.10.13 0 0 9206
JimmyQ Creative Commons License 2021.10.12 0 0 9205

A "felelőtlen" svédek 66% be van oltva mindkét dózissal.

A magyarok 59%-a.

Az oroszok   31%-a.

A románok   29%-a.

Az ukránok  14%-a.

Így aztán jelenleg az 1 millió lakosra vetített napi covid halálozás

Svédországban   0.52.

Magyarországon 1.08.

Oroszországban  6.33.

Romániában      14.58.

Ukrajnában         6.3.

 

Úgyhogy a svédek tanulva a saját kezdeti hibájukból ma több mint tízszer jobban állnak, mint az oroszok, az ukránok, és a románok gyanakvó tudatlan tömegei, akik bedőltek a vírustagadó, oltás ellenes sarlatánoknak. Mindenféle hozzád hasonló félművelt felelőtlen futóbolondnak.

 

Ha meg Zacher Gábort hiányolod, úgy tessék:

https://index.hu/belfold/2021/10/12/zacher-gabor-koronavirus-oltatlanok-oltottak-oltas/

 

"az intenzív osztályra kerülő minden ötödik oltatlan betegre jutott egy oltott páciens.

A lap angolszász tanulmányokra hivatkozva emlékeztetett, hogy mintegy 13-14-szeres különbség van halálozásban az oltottak és a nem oltottak között."

 

Előzmény: molnmorr (9204)
molnmorr Creative Commons License 2021.10.12 -1 0 9204

Mi ez a letergia, semmi koronavírusos hozzászólás? Pedig olyan jót lehetett szórakozni azon hogy a svédeket szidták, meg játszotta mindenki a felelős állampolgárt. Talán sokan azóta is otthon ülnek, és várják a világ végét. A járvány az utolsókat rúgja, a felelőtlen svédek halál számlálója 15ezernél állt meg, a magyaroké 30ezren.

 

El lett mondva ezerszer, már tavaly év elején tisztán látszott hogy a probléma nem a vírussal van, hanem a tömegemberrel akik az internetes közösségekben muszáj hogy keltsék a hangulatot, játsszák a felelős embert, celebet, aki felveszi a maszkot és otthon maradnak, ezzel megmenti a civilizációt, hol vannak a Zacher Gáborok?

 

Az utóhatásokkal persze nem számolt az idióta tömeg, a pánikkeltés volt a népszerű, arra ment a like. Lehet hogy jövőre 2 számjegyű lesz az infláció, esetleg úgy omlik össze a civilizáció mint egy kártyavár, vagy esetleg elpattan a húr egyik másik országnál, és eddig tartott a viszonylagos béke időszaka a világban.

 

Ha duplán számoljuk a halottakat, akkor 8 millió ember halt bele az alapbetegségébe 2 év leforgása alatt, mert rosszkor kapta el a koronavírust, ez a föld lakosságának 0.1%-a. Sok mindent elmond az emberiség bölcsességéről hogy ezt a 0.1%-os veszteséget olyan pánikkal kezelte, mint afrika az ebolát, aminek 50% feletti a halálozási ráta.

 

Mindenki megnyugodhat, a covid jó pár évvel előrehozta a modernkori civilizáció összeomlását, és szerencsések ezt élőben nézhetik végig majd 3 oltással védve. Mi lesz a gyenge láncszem ami elpattan? Felgyűlt Társadalmi feszültségek, pszichés problémák, kezeletlen egészségügyi problémák, gazdasági okok? Iszonyú sebezhető a rendszer, meglátjuk hol adja meg magát. Köszönjük a közösségi médiának, és milliárdnyi aktív celebnek a képernyők mögött, néhány likeért megérte felforgatni a világot.

Törölt nick Creative Commons License 2021.10.03 -1 2 9203

Nem kell hozzá orvosnak lenni, hogy belássunk egy nagyon egyszerű dolgot.

Krónikus betegek esetén bizonyos belső elválasztású mirigyek nem működnek rendesen. Ezért a fiziológiai paramétereket gyógyszerekkel állítják be. Ez nem egy olyan egyensúly, mint golyó a tálban. Néha inkább mint golyó a tű hegyén. És a nehezen beállított egyensúlyt könnyű felborítani. Ilyesmit okozhat a vakcina, vagy pedig az ellenagyag termelődése. Elvégre bizonyos belső folyamatokat át kell rendezni ennek érdekében. Anyagcsere logisztika.

 

Bizonyos embereknél - egyes krónikus betegségek esetén - az ellenanyag termelődése nem fog beindulni. Esetleg más emberek véréből kivont ellenanyaggal lehet próbálkozni. Egyedi elbírálás kérdése. Egyszerűen nem igaz az a szlogen, hogy minden oltás működik és biztonságos. Nem mindenki számára az.

 

Bizonyos embereken az oltás nem segít. (Nem tudni, hogy hányan vannak és kik azok.)

Felelőtlenség őket arra biztatni, hogy csak oltassák be magukat és minden rendben lesz.

 

- * -

 

Senki nem tudja megmondani, hogy a harmadik hullámnak miért lett vége.

- Az oltásoktól?

- A távolságtartástól?

- A maszk viselésétől?

- A nyári hőségtől?

- Vagy egyszerűen azért, mert a járvány már nagyrészt elvitte a potenciális áldozatait.

Miközben világelsők lettünk halálozási rátában. Aminek összetett okai lehetnek.

 

Széles körben terjedtek olyan nézetek, hogy ez csak egy kis nátha, ami nem veszélyes. De ami az egyik embernek nem veszélyes, az a másiknak akár halálos is lehet. Nem voltunk tekintettel veszélyeztetett embertársainkra, felelőtlenül viselkedtünk. És még most is felelőtlenól viselkedünk, mert túlértékeljük az oltást. Nem veszünk róla tudomást, hogy a beoltott ember is elkapja és továbbadja a fertőzést - csak többségében a tünetek enyhébbek.

 

Szublimináris!

Ez a szó azt jelenti, hogy érzékküszöb alatti, tudatküszöb alatti.

Jelenleg a beoltottak között szublimináris módon terjed a járvány. Többségük észre sem veszi, hogy megfertőződött.

Előzmény: MemetikaTan (9199)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.02 -1 0 9202

Maszkot viselni nem kell féljetek, én nem

ellenzem?

 

2021. szeptember 04.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210904/nincs-mese-ujra-maszkot-kellene-hordanunk-az-ismert-virologus-szerint-499150#

2021.09.12.
https://index.hu/belfold/2021/09/12/pte-pecsi-tudomanyegyetem-kotelezo-maszkviseles-koronavirus/
Már hetek óta több szakértő arról beszél, hogy a járvány újbóli felfutása miatt vissza kellene hozni a maszkviselési kötelezettséget.

2021. szeptember 13. hétfő
https://www.napi.hu/magyar-gazdasag/koronavirus-jarvany-fertozes-pecsi-tudomanyegyetem-kotelezo-maszkhasznalat.736374.html
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210912/koronavirus-magyarorszagon-van-ahol-mar-most-visszater-a-kotelezo-maszkviseles-500262#
kötelező lesz az orvosi maszk használata a Pécsi Tudományegyetemen

2021. szeptember 24.
https://aok.pte.hu/hu/hirek/hir/14266

Törölt nick Creative Commons License 2021.10.02 -1 0 9201

"Emberségből példát, vitézségből formát." Tessék követni a példáját, oltott ember is felveheti a maszkot, amikor célszerű.

Előzmény: MemetikaTan (9198)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.02 0 0 9200

A mindenkit beoltunk és azt is aki felesleges

 

És esetleg nem csak felesleges, hanem még káros is.

Kezdj el mankóval járni, és elsorvadnak a lábizmaid. Rövid távon.

Hosszabb távon pedig - de ez százezer években mérhető - az evolúció teljesen leépítheti a "felesleges" dolgokat.

 

 

A tűzoltás megtörtént, a harmadik hullámon túlvagyunk. Az orvostudomány megkezdhetné az elemzést, hogy kit kell beoltani, kit nem szükséges, és kit tilos. Persze egy szuri egyszerűbb, olcsóbb, gyorsabb.

 

Mondjuk már ott el van szúrva az egész, hogy influenza ellen azt oltják, aki kéri.

(Tetanusz oltáshoz legalább valami indok kell, például egy baleset, nyílt seb.)

Előzmény: MemetikaTan (9199)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.10.02 0 1 9199

A "tűzoltásba" a tömeges megelőzést is beleértem részben ... de azt sokkal célzottabban kellene végezni ...

A mindenkit beoltunk és azt is aki felesleges .... nem tudom biztosan ... de az is lehet, hogy nem túl okos ötlet hosszútávon ...

Abban a szervezetben, ahol a természetes immunizáció jól működik és erős ... talán nem kellene az oltás ....

Tehát lehet a jobb és pontosabb diagnosztizálást is fejleszteni kellene...

Előzmény: Törölt nick (9196)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.10.02 0 0 9198

A hivatalos UK járványügyi elemzések innét tölthetőek le, heti bontásokban és pdf- fájlokban.

Előzmény: Törölt nick (9197)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.02 0 0 9197

Korábban is voltak járványok. A régebbi módszer a vesztegzár. Egy újabb módszer az oltás.

 

Azonban a világ nagyon megváltozott az utóbbi évtizedekben. Néhány óra alatt el lehet jutni egy másik kontinensre. Az emberek pedig nem engedik korlátozni a szabadságjogaikat, még ha ezzel az életüket is veszélyeztetik. Ez nem egy mém? Egy illúzió, hogy az ember legyőzi a természetet. Csak a saját természetét nem.

Előzmény: Törölt nick (9195)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.02 0 0 9196

A mesterséges immunizációt okozó oltások hatnak és kellenek is "tűzoltásra",

 

Nagyon jó a hasonlat!

A tüzet nem úgy kell elkerülni, hogy mindenhova tűzoltókat állítunk, akik naponta meglocsolnak mindent.

 

Ha megtörtént, akkor jönnek a tázoltók. Teszik a dolgukat. Aztán elmennek.

Előzmény: Törölt nick (9195)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.02 0 1 9195

Másról is szó van itt, például a tudományos elvek és a tudományos módszertan betartásáról.

Meg egy "Kőleves" nevezetű mese tanulságairól is.

 

Félreértések elkerülése miatt megjegyzem:

 

A mesterséges immunizációt okozó oltások hatnak és kellenek is "tűzoltásra",

de a szerepük túlértékelése hibákat okozhat.

A tudomány nem leget vágyvezérelt gondolkozás áldozata.

Előzmény: Törölt nick (9193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!