Keresés

Részletes keresés

sasha11 Creative Commons License 2008.04.19 0 0 29

:-)

Szerinted miért hosszabították meg... :-))))

Előzmény: MoveArt (28)
MoveArt Creative Commons License 2008.04.19 0 0 28
Már 61 eladott lakás. Ez a meghosszabított garázs akció jótt tett az érdeklődésnek :)
ati-szaki Creative Commons License 2008.04.16 0 0 27

Mai friss hír:

A beruházó úgy döntött, hogy a garázs akció folytatódik.

Nem 50, hanem 75 garázs lesz ingyen.

 

 

Kiss Attila

70/454-1812

Remy, the tiny chef Creative Commons License 2008.04.14 0 0 26
Sziasztok!

Igen tényleg jó lenne ha meglenne karácsonyra a ház, és meg is lesz, ha így haladnak, de azt figyelembe kell vennünk, hogy több hatósággal kell engedélyeztetni...ezért a március nem is elvetemült időpont...

Mi úgy tudjuk, direkt ráhagytak több hónapot és így "talán" biztos lesz birtokbaadás márciusra...

Saját hétvégi csekkolás alapján is tutira jól haladnak...

Manócska.. Creative Commons License 2008.04.14 0 0 25

Sziasztok!

 

Az ütemezésekről csak annyit, hogy mikor megnéztük a helyszínt ( nyúl ünnepén ) az ott tartozkodó úriember, aki vélhetően ilyen "őrszem" lehetett, azt mondta, hogy az A ápület lakásait karácsonyra tervezik átadni. Ne vegyétek kézpénznek, de drukkolhatunk az időpontért.

Ha ez így lesz, a B épület is meglesz a szerződésben foglalt időpont előtt 3 hónappal. HAJRÁ FIÚK!!! :o))))

Akor ha jól értettem az infót, a burkolatok tekintetében 1.650,- Ft/m2 árral számolnak, és ha drágábbat veszek, kifizetik a különbözetet? Akárhonnan beszerezhetem, vagy csak a zalakerámiától?

Az internetről kábeltévéről: Attila korábban azt írta, hogy a T-Com lesz a szolgáltató, de lehet kötni mással is szerződést.

Egyébként mindenkivel minden rendben?

 

Sziasztok

sasha11 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 24

Szia!

Magenta szolgáltató ott van az utcában, tehát az biztos lesz! T-Com, T-online, T-kábel.

De gondolom más szolgáltatónak is van ott telepített hálozata.

 

Előzmény: Szerencsi (23)
Szerencsi Creative Commons License 2008.04.14 0 0 23
Sziasztok,

Én az A/53-ban leszek (2.em). Az építkezést én is láttam, és meggyőző.

Kábeltévé szolgáltatóról tudunk már valamit?

Üdv,
Peti
MoveArt Creative Commons License 2008.04.13 0 0 22
Péntek este mi is elgurultunk arra Tescóból hazajövet. Egy meglepően normális biztonsági őrrel váltottunk pár szót is. Nagyon jól halad. Beálítottak egy harmadik darut is. Megnéznék egy makettet is, nem tudom készült-e olyan.
Csiii Creative Commons License 2008.04.12 0 0 21
Sziasztok!

Ma meglátogattuk leendő kis otthonunkat. Szépen halad az építkezés, a garázsszint már egész jól kivehető, és a földszint is készül :)
Már csak néhány hosszú hónap, és költözés!! :)
sasha11 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 20

Egy dolog nem tiszta. Ha idén nyáron eljutnak az építkezésben 40%-ig, ami kb 5 hónap, akor miért kell még egy-másfél év a maradék 60%-hoz? Vagy ez csak amolyan túlzott biztosíték a cégnek az esetleges kötbérezés elkerülésére? Nem lenne rossz, ha már nyáron kész lenne a 2. ütem is

 

Szerintem, szépen egyszerre felhúzzák a szerkezetet juli 31-ig. Utána 7 hónap alatt megcsinálják kulcsrakészen az A épületet, ha az megvan jöhet a B, ugyancsak 7 hónap alatt.

7 hónap sok vagy kevés... Falazási munkálatok, nyílászárók, vezetékek, festés, burkolás, fürdőszoba kialakítása. stb... Azért lesz mit csinálni.

Bár én is jobban örülnék, ha 4 hónap alatt megcsinálnák és karácsonyra kész lenne az A rész. A B pedig májusban! :-))))

 

Előzmény: MoveArt (15)
sasha11 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 19

Hogyne lenne ilyen lakás! A szélső tetőtéri az. Jó nagy szobával.

Tényleg... A tetőteret nem néztem... :-)

 

Előzmény: MoveArt (15)
MoveArt Creative Commons License 2008.04.11 0 0 18
Az első ütem márciusban, a második szeptemberben készül el, de azt mondják, hamarabb is befejeződhet. Jó lenne még nyáron egy kicsit napozni a nagy erkélyünkön! :)
Csiii Creative Commons License 2008.04.10 0 0 17
Kedves Attila,

Honnan lehet megszerezni a burkolóanyagok lisáját? Azt tudjuk, hogy majd májusban lehet megnézni a "kínálatot" , de addig, viszonyításképp jó lenne belekuksizni :)
Bár nem rossz a Zalakerámia sem, de kicsit egyvonalú a palettájuk. Mi valószínűleg más megoldást választunk.
Csiii Creative Commons License 2008.04.10 0 0 16
Nem csak az első ütem - A épület kerül átadásra 2009. márciusban??
Előzmény: MoveArt (15)
MoveArt Creative Commons License 2008.04.10 0 0 15
Hogyne lenne ilyen lakás! A szélső tetőtéri az. Jó nagy szobával.
Egyébként szeretjük a zenét.....úgyhogy én is bömböltetni fogom :)))))

Egy dolog nem tiszta. Ha idén nyáron eljutnak az építkezésben 40%-ig, ami kb 5 hónap, akor miért kell még egy-másfél év a maradék 60%-hoz? Vagy ez csak amolyan túlzott biztosíték a cégnek az esetleges kötbérezés elkerülésére? Nem lenne rossz, ha már nyáron kész lenne a 2. ütem is.
sasha11 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 14
Remélem nem fogod bömböltetni a zenét! :-)))))))))))))
Előzmény: Manócska.. (11)
sasha11 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 13

 Az én lakásom a B/73.

 

Ilyen lakás nincs.

Nem az A épületben van!?

Ott viszont igen. Sőt ha jól látom MoveArt-ékhoz hasonlóan te is pont alattunk leszel... :-))))))))))

Előzmény: Manócska.. (11)
sasha11 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 12

Méghogy 3 lakás egyszerre? + garázzsal? Ti aztán tudtok élni! :o)

 

Egy Budai ingatlant adtunk el érte...

 

Megkérdeném, hogy van-e valakinek infója arról, hogy a burkolatok mely cég termékei, illetve a kínálatot meg lehet-e tekinteni neten.

 

Attila leküldött egy excel táblázatot emailben nekem -gondolom másnak is- amiben benne vannak az anyagok és az árak.

Abban az van h zalakerámia lesz. Ha valaki mást szeretne, vehet mást és a különbözetet visszaadják. Tehát ha jól látom 1650.- forint 1 nm a zalakerámiából.

Ha te veszel egy más fajtát 2650.- forintért. Akkor csak 1000.- forintba lesz, mert az 1650.- et megkapod az építtetőktől.

Nekem így magyarázták... :-)

 

Előzmény: Manócska.. (11)
Manócska.. Creative Commons License 2008.04.09 0 0 11

Sziasztok! :o)

 

Remek, hogy ennyien lettünk! Az én lakásom a B/73. Kellemes érzés "együtt" figyelni és izgalommal várni a fejleményeket!

Megkérdeném, hogy van-e valakinek infója arról, hogy a burkolatok mely cég termékei, illetve a kínálatot meg lehet-e tekinteni neten. Kedves Attila, azt hiszem ebben a kérdésben te tudnál segíteni.

Méghogy 3 lakás egyszerre? + garázzsal? Ti aztán tudtok élni! :o)

MoveArt! Csak győzd olvasni a leveleket!!! :O)))

Csiii Creative Commons License 2008.04.09 0 0 10

 

 Sziasztok! :)

 

Üdv mindenkinek. Én is új, jövendőbeli lakó vagyok, 1.em.26 :)

Remy, the tiny chef Creative Commons License 2008.04.08 0 0 9
Üdvözlet minden szomszédunknak!

Egy 3 szobás tulajai leszünk párommal és imhol mi is rárepülünk erre a fórumra, amely nagyon hasznos is tud lenni gyakorlati kérdések megválaszolásában. Bizonyos lakóparkok esetében szabályos panaszfórum alakult ki ilyen üzenetváltások során.

De jelen esetben ki kell hangsúlyoznunk, hogy nagyon pozitív benyomásaink vannak :) a házzal kapcsolatban. Nem hosszú ideig, de sokat kerestünk mi is (használt és új), de ha lehet mondani, ma Bp-n ilyen feltételekkel és adottságokkal nehéz még csak hasonlót is találni.

Jó hogy vannak "őrszemeink" az építkezés közelében, amely a mi "felderítéseink" alapján is nagyon jól halad...

Mi is reméljük, hogy jó lakóközösségünk lesz!
sasha11 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 8

Sziasztok!

Akkor én is bejelentkeznék!

Sőt egyből 3 lakással... :-) És teremgarázzsal... :-)))

Az egyik pont a gyorsan kellendőek közül a B44-es, az pont a MoveArték alatt... :-)

Azt a menyasszonyom vette, még kérdéses h ki fog benne lakni.

Lehet h kiadjuk egy suhancnak aki egész nap bömbölteti a zenét!!! :-))))))))))))

A másik kettő az A93 és 94-es egymás melletti lakás, direkt úgy vettük h közös erkélye legyen, és bent összenyitjuk. Abban a szüleim fognak lakni.

Amúgy mi ott lakunk a Visnyovszky utcában, rálátok az építkezésre! :-)

Szépen haladnak a fiúk! :-)

Így kezdésnek ennyi! :-)

 

 

Előzmény: MoveArt (-)
ati-szaki Creative Commons License 2008.04.07 0 0 7
Ma felszabadult az egyik legjobb 1+1 szobás lakás a "B" épület IV. emelet 63-as lakás. http://gloriahaz.extra.hu
ati-szaki Creative Commons License 2008.04.07 0 0 6
Kábel tv, Internet ügyben azt tudom mondani, hogy a T-Com lesz a szolgáltató. Fontos még megjegyezni, hogy nem kérnek kizárólagosságot, így ha igény van rá, akkor más szolgáltatóval is lehet tárgyalni.
MoveArt Creative Commons License 2008.04.07 0 0 5

Hurrá, hurrá!

 

Megjött az első kedves lakótárs. Üdvözlünk körünkben. Vagyis még csak körömben, mert egyelőre Attilán kívül csak magammal társalogtam :)

Melyik lakás vagy? Mi a B 4/57, ez volt az utolsó ebből a típusból. Ezekre nagyon hamar lecsaptak.

A környékkel nekünk biztosan nem lesz gond, mivel mi a közeli Havannáról megyünk, annál nem nehéz jobb környékre költözni :) Bár azt azért hozzá kell tennem, hogy az utóbbi pár évben igen sokat változott ez a környék, mégpedig előnyére. Teljes nyugi van, újítják a házakat, cserélik a nyílászárókat, csöveket. Persze ez nem akadályoz meg abban, hogy lelépjünk innen, mert azért a Glória mégiscsak egy megasebb színvonal lesz. Elékszem, mikor a Gloriett épült a 90-es évek eleje táján, sokat járkáltunk át oda, mert akkor az annyira klassz volt. A sok kocka ház után egy kis változás. És ahogy néztem, még manapság is egészen jó állapotban van a környék.

Mi is betájoltuk már, az udvar fele néző kis fészkünket és, ha jól számoltam, délutáni napsütésünk lesz, ami nagyon jó, mert sokáig alszom reggel és nem szeretem, ha szemembe süt a nap :) Délután viszont ki lehet feküdni az erkélyre napozni. Nagyon tetszik, hogy ilyen jó nagy erkélyeket terveztek. El fog férni két nyugágy is bőven.

Előzmény: Manócska.. (4)
Manócska.. Creative Commons License 2008.04.06 0 0 4
Üdvözlet mindekinek!

Bár még elég friss ez az oldal, de már "velem" többen vagyunk. Leendő lakó vagyok én is, és örülök ennek a fórumnak.
Egyetértek veled, kedves Movie Art, hogy jó lesz ott nekünk.
Nagyon bízom abban, hogy jó lakóközösségben fogunk élni, és sok értékes információt oszthatunk meg egymással ezen az oldalon.
Az építkezést én is megnéztem már, izgalmas volt betájolni a lakást.
Nálam is úgy alakult, hogy több lakóparkot vettem szemügyre, borzalmasabbnál borzalmasabb környékkel, és árral.
Várom a lakótársakat, és a fejleményeket, infókat.
MoveArt Creative Commons License 2008.04.02 0 0 3
Addig, amíg a többiek megérkeznek, megkérdem Attila, hogy internet, kábel tv lehetőség lesz e a házban. Korábbi helyeken, ahol nézelődtünk, volt olyan, ahol már csak a kábelt kellett a falba dugni az internethez. Igazából nem értettem, hogyan oldották meg, de érdekes. Jó lenne itt is valami ilyesmi ;-)
ati-szaki Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2

bocs a hibás gépelésért...

 

 

A forumról értesítem azokat, akik a közreműködésemmel lettek tulajdonosok. Gondolom ők is bejelentkeznek majd.

ati-szaki Creative Commons License 2008.04.01 0 0 1

Akciós garázsra már valóban nem lehet jelentkezni. 500 ezer forintos áron lehet garázst venni, amiből 100 ezret a foglalózáskor kell letenni. A még szabad beállóhelyek közűl mindenki kiválaszthatja a neki szimpatikusat.
Az épület körül is bőven van parkolóhely. A környéken térfigyelő kamárák működnek.

 

Amennyiben nem kelne el minden parkoló, akkor lesz lehetőség tárolók kialakítására. Továbbá második garázst is csak akkor lehet venni, ha az utólso lakás is elkelt és még maradt beálló.  Ilyen kedvező ár mellett szerintem nem marad egy sem.

 

Akit érdekelnek a további részletek híjon a 70/454-1812 -es számon.

Kiss Attila

MoveArt Creative Commons License 2008.03.31 0 0 0

Kedves leendő szomszédaink!

 

A többi társasház, illetve lakópark mintájára indítottam ezt a topicot, hogy már ezen a felületen elkezdhessünk ismerkedni egymással. Könnyebb lesz úgy beköltözni egymás mellé, alá, fölé, hogy már (ha csak virtuálisan is) ismerjük egymást. Mindemellett itt megbeszélhetjük egyéb észrevételeinket, problémáinkat az építkezéssel, később pedig majd az átadással, költözéssel kapcsolatban.

 

Mi a párommal már egy jó másfél éve nézegetjük a környék lehetőségeit, de eddig semelyik nem volt jó. Vagy drága volt és zajos, vagy rossz helyen volt és drága volt és vonat járt, vagy nagyon kinn volt és drága volt, vagy becsődölt....(és drága volt) :) Az egyik legfontosabb szempont a parkolás volt. A legtöbb hasonló beruházásnál elég komoly gond az autó elhelyezése. Felszíni beálló híján rákényszerítik az embert a mélygarázs megvásárlására, ami néhol irreálisan drága. Általában 1.5, de néztünk olyan helyet, ahol 2.5 millió volt. Ez nevetséges. Nos itt a Gloriában ilyen gond nincs. Ugyan már túl van az eladott lakások száma az ötvenen, tehát sajnos az ajándék garázs akció véget ért. Azonban így is meglehetősen olcsók a beállók és a felszíni parkolás is igen jó. Már jártunk a helyszínen, szinte bárhol meg lehet állni, tehát az sem gond, ha vendég jön az emberhez. Igen, ez elég furán hangzik, de néztünk olyan helyet is, ahol sehogy sem lehet megoldani, ha vendég jön, nincs helye az autójának. Nos, kissé leragadtam a parkolás nem is létező problémájánál, csak más fórumokon annyit beszélnek erről, hogy meg kellett említenem.

A szerződéskötés is meglepően simán ment. Ugyan nekem ez volt az első ilyen élményem, de sokkal macerásbbra számítottam. Minimum egy hiányzó papír, vagy egy kétes pont a szerződésben. Az egyetlen gondom a korábban elfogyasztott bableves volt :)

 

A lényeg kedves leendő szomszédaink, hogy én úgy érzem, nagyon jó kis helyünk lesz nekünk ott!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!